آسانسورهای فاقد قرارداد سرویس و نگهداری در معرض آسیب های جانی و مالی قرار دارند. آسانسورها برای ساختمان های چند طبقه سرمایه گذاری های مهمی می باشند، چون نقش به سزایی در حمل و نقل مردم و بارها در اسرع وقت بین طبقات دارند.

 

سرویس، تعمیر و بهسازی آسانسورهای شما تخصص اصلی ماست!

همین حالا تماس بگیرید و قرارداد سرویس و نگهداری را ثبت کنید.

در هرکجای تهران که هستید با این شماره تماس بگیرید! 02146130971

 

بازرسی تعمیر و نگهداری پیشگیرانه آسانسور در حصول اطمینان از رعایت مقررات ساختمان و اطمینان از همه تجهیزات در شرایط کار مهمی است. مشکل آسانسور می تواند باعث ناراحتی مستاجر، تعمیرات پرهزینه و ایجاد خطرات ایمنی شود.

انجام بازرسی های منظم تعمیر و نگهداری آسانسور می تواند این خطرات را کاهش دهد. بررسی های منظم تعمیر و نگهداری ارائه شده توسط شرکت های بازرسی آسانسورو همینطور پیمانکار آسانسور به اطمینان از ایمنی عمومی و تضمین عملکرد روان و کارآمد ساختمان کمک می کند.

علاوه بر این، آسانسورهایی که به خوبی نگهداری می شوند، قابلیت فروش املاک را به میزان قابل توجهی افزایش می دهند و خطر اشکالات مربوط به مسئولیت و نارضایتی مستاجر را کاهش می دهند. برای شرکت های خدمات بازرسی آسانسور بسیار مهم بوده که فناوری مناسبی را انتخاب کنند که بتواند به کارشناسانی خود در ارائه بازرسی های کارآمد کمک کند.

آسانسورهای فاقد قرارداد سرویس و نگهداری

آسانسورها وسایل پیچیده ای می باشند و سرویس و تعمیر یا هر سر و صدای مشکوک از آن ها نباید دست کم گرفته شود.

علی رغم حوادث ناگوار، وقتی حرف از تعمیر آسانسور، نگهداری آسانسور و سرویس آسانسور می شود، خیلی ها با سهل انگاری، نیاز به تعمیر آسانسور و بازدید و سرویس ماهانه را نادیده می گیرند. با وجود اینکه هزینه تعمیر آسانسور، بازدید به موقع آن در حین سرویس به موقع، بسیار مهم بوده و قطعاً به هزینه های احتمالی جانی آن می ارزد!

زمان تعمیر آسانسور

نشانه های مشکل آسانسور که نیاز به تعمیر دارند

نشانه ها حرف هایی برای گفتن به شما دارند، آسانسور، این دستگاه پیچیده مکانیکی، امکان دارد به صورت یک صدای نا آشنا یا نشانه دیداری به شما بگوید به دکتر نیاز دارم، دردم را جدی بگیرید!

البته آسانسور انواع مختلفی دارد، اما به طورکلی، با سه نشانه اعلام نیاز به تعمیرات آسانسور بیان می شود:

آسانسور صداهای ناجور می دهد

صداهایی که امکان دارد از موتورخانه آسانسور، تنظیم نبودن ترمزهای آسانسور، شل شدن قطعات، خوردگی کفشک کابین آسانسور، تنظیم نبودن پاراشوت یا ترمز اضطراری کابین و ساییدگی، هم تراز نبودن کابین آسانسور با طبقات باشد. آسانسورهای فاقد قرارداد

اگر تاکنون سرویس آسانسور به موقع انجام نشده، نادیده گرفتن این صداها عواقب خوبی ندارد. پیشنهاد ما این است سریعا و قبل از هر اتفاق ناگواری از آن پیشگیری کنید و بازدید از آن هر چه زودتر انجام شود!

آسانسور زیاد از کار می افتد

طول عمر متوسط یک آسانسور بین 15 تا 20 سال است. از این رو، از آسانسورهای قدیمی باید توقع بد کار کردن را داشته باشیم؛
جای تعجب ندارد که چنین آسانسورهایی مشکل های متعددی داشته باشند و ازجمله اشکالات متداولی که احتمالاً با آسانسورهای قدیمی خود تجربه کرده اید، درست باز و بسته نشدن درهای آسانسور و حرکت نکردن کابین است.

اگر یک بار در هفته با این اشکال روبه رو شدید بدانید شاید به فکر سرویس آسانسور نبوده اید و حالا، زمان تعمیر آسانسور فرا رسیده!

سرعت آسانسور تغییر می کند

آسانسور شما روزانه متحمل فعالیت های بسیاری است! آسانسورهای فاقد قرارداد

وسیله ای که چندین تُن آدم و بار حمل می کند باعث فشار به اجزای متحرک آن می شود، تغییر سرعت آسانسور به شما خبر می دهد که یک چیزی درست کار نمی کند. بهتر است هرچه زودتر برای تعمیر آسانسور اقدام کنید.

آسانسور بین طبقات متوقف می شود

این اتفاق امکان دارد، در هر آسانسوری حتی آسانسورهای تازه راه اندازی شده بیفتد. آسانسورهای فاقد قرارداد

به عنوان مثال فرض کنید که آسانسور بالاتر یا پایین تر از یک طبقه متوقف می شود! حالا اگر ساکنین داخل کابین حواسشان نباشد و یا در یک روز پر از دردسر تمرکز خوبی نداشته باشند، امکان دارد زمین بخورند و آسیب ببینند. به محض اینکه این نشانه را دریافت کردید به فکر سرویس و تعمیر آسانسور خود به دست فردی متخصص باشید.

 

نشانه های مشکل آسانسور که نیاز به تعمیر دارند

 

زمان انتظار آسانسور زیاد است یا شروع و توقف های ناگهانی دارد

آسانسور شما یک دستگاه مکانیکی الکترونیکی است. چه بسا افزایش دما و درست کار نکردن سیستم تهویه آسانسور در تابستان و یا کولانت موتور آسانسور، قدیمی شدن تابلو فرمان، مشکلات برق سه فاز و مشکل سنسورها موجب زمان های انتظار زیاد و یا توقف های ناگهانی آسانسور شود. مشکل آسانسور هر علتی که داشته باشد، تعمیرات آسانسور و بالابر را پشت گوش نیدازید. آسانسورهای فاقد قرارداد

اگر یکی یا همه این نشانه ها را دریافت کردید منتظر نمانید، سریعاً برای تعمیر آسانسور و سرویس آن اقدام کنید. ضمنا اگر سرویس و نگهداری آسانسور به طور ماهانه صورت گرفته، جای نگرانی ندارد. بعید بوده که ناگهان و غیرمنتظره با این نشانه ها روبه رو شوید!!!

 

عدم سرویس دوره ای آسانسور چه پیامدهایی دارد؟

اگر شما سرویس دوره ای آسانسور را نادیده بگیرید، طبیعی بوده که در هزینه های ساختمان تا حدی صرفه جویی کرده اید؛ اما آیا این کار درست است؟

شاید با عدم سرویس ماهیانه، مخارج ساختمان را کاهش دهید، اما در نظر داشته باشید که اگر یکی از بخش های اصلی آسانسور ناگهان خراب شود و مجبور به تعمیر یا عوض کردن آن باشید، باید چندین برابر هزینه سرویس را پرداخت کنید. آسانسورهای فاقد قرارداد

در ضمن امکان دارد تا چند روز هم امکان استفاده از بالابر وجود نداشته باشد. در کنار همه اینها باید به خطرات جانی که سرنشینان آسانسور را تهدید می کنند هم اشاره داشته باشیم.

گاهی یک مشکل کوچک در آسانسور که با هزینه ای اندک قابل برطرف شدن است، منجر به ایجاد یک مشکل بزرگ می شود و دردسر می آفریند. برای مثال اگر روغن گیربکس کاهش پیدا کند، با اضافه کردن کمی روغن می توانید اشکال را برطرف کنید. اما آسانسورهای فاقد قرارداد باشد و متوجه کمبود روغن نشوید، احتمال متلاشی شدن موتور گیربکس هم وجود دارد که این مورد خرج زیادی روی دست تان می گذارد.

اگر می خواهید از هزینه های سنگین برای تعمیر آسانسور جلوگیری کنید و همینطور امنیت را برای خودتان و همه استفاده کنندگان از آسانسور فراهم آورید، به هیچ وجه سرویس و نگهداری آسانسور به صورت مرتب و ماهیانه را فراموش نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *