انواع بازسازی آسانسور توسط آسانسور مانا با بهترین کیفیت ممکن انجام می گیرد. بازسازی و تعمیر انواع آسانسور های مسکونی و تجاری باعث افزایش ایمنی و کلاس کاری ساختمان شده و از خطرات مختلف جلوگیری می شود.

 

برای تعمیر سرویس و نگهداری حرفه ای آسانسور های

خود با ما تماس بگیرید! 02146130971

 

بازسازی آسانسور ساختمان های قدیمی باعث جلوگیری از اتفاقات ناگهانی شده و تجربه ای دلنشین و اتفاقی نو در ساختمان خواهد بود.

در بسیاری از مواقع می باید قطعات و يا کابین و يا درب خاصی از آسانسور تعمیر و يا سرویس و يا بازسازی شود كه گروه امداد آسانسور این کار را با دقت بالا و در کمترین زمان ممكن انجام می دهد.

مزایای انواع بازسازی آسانسور

بازسازی آسانسور به قدری اهمیت دارد كه بسیاری از شرکت ها پس از نصب آسانسور تعهدات بازسازی پس از چند سال را رایگان می پذیرند.

بخشی از آیتم هایی كه شامل بازسازی می شود شامل مشکلاتی كه با سرویس و نگهداری آسانسور قابل رفع نیستند، ارتقاء تكنولوژی و اضافه كردن امکانات ویژه تر به آن، زیبا كردن کابین آسانسور و مجهز كردن داخل آن به امکانات جدید، تعویض موتور گیربکس آسانسور، تعویض سیم بکسل ها، تعویض كردن کابل ها، تعمیر كردن و يا تعویض كردن ریل ها، تعویض كردن كنترل داخل کابین آسانسور و تعویض سیستم های ایمنی داخل چاله آسانسور است. انواع بازسازی آسانسور

سرویس دهی به موقع

همه این موارد بعد از يک مدت کاركرد دیگر کارایی اولیه خود را ندارند و با سرویس دهی عیب و مشکل آن ها رفع نمی شود و نیاز به سرویس دهی تخصصی تری دارند.

از این رو باید هر گونه علائمی كه در ادامه به آن ها می پردازیم را مشاهده كردید باید سریعا استفاده از آسانسور را ممنوع كنید و تا اطمینان کامل از بازسازی آن، استفاده از آن را آزاد نكنید.

در برخی از موارد امکان دارد كه اقدامات بازسازی موفقیت آمیز نباشد و يا اینكه قطعات آسانسور از رده خارج شده باشند و قطعات جدید با نمونه های قبلی هم خوانی نداشته باشد و امکان دارد کلا هزینه تعمیر به قدری زیاد باشد كه جایگزین كردن يک آسانسور جدید به صرفه تر باشد. انواع بازسازی آسانسور

پس باید اقدامات تشخیص و نصب و نگهداری آسانسور را به دست تعمیرکاران بسپارید و از انجام اقدامات و تعمیر سرخود بدون داشتن دانش خاصی بپرهیزید.

  • بازسازی باعث افزایش امنیت استفاده كنندگان خواهد شد.
  • وقتی بازسازی به موقع انجام شود کار آسانسور و استفاده از آن راحت تر و بهتر می شود.
  • از مزایای بازسازی تعویض قطعات فرسود و خراب شده با قطعات اصلی و نو است.
  • اگر به صورت دوره ای بازسازی انجام شود. باعث کاهش هزینه های تعمیر موتور و کابین آن خواهد شد.

اگر بخواهید در فرآیند بازسازی تا حدودی آسانسور خود را مجهز تر و به روز رسانی كنید می توانید امکانات جدیدی نظیر برق اضطراری و … را به سیستم تان بیفزایید. انواع بازسازی آسانسور

معمولا آسانسورهایی كه تعمیر و نگهداری نشده باشند به دلیل استهلاک بالایی كه دارند مصرف انرژی بالایی هم دارند.

اما بازسازی سالانه سبب می شود كه قطعاتی كه احیانا دوره مصرف آن ها همه شده و کاركرد مجدد آن ها امکان دارد امنیت کاربران را به خطر بیندازد تعویض شوند. پس بازسازی باعث کاهش هزینه های برق ساختمان و هزینه شارژ کمتر خواهد شد.

چه زمانی آسانسور نیاز به بازسازی دارد؟

امروزه در همه ساختمان ها استفاده از آسانسور رواج زیادی پیدا كرده بوده و بیشتر ساختمان های ۴ طبقه و بیشتر ملزم می باشند كه از امکانات رفاهی نظیر آسانسور استفاده كنند.

اما تعمیر و نگهداری آسانسور يکی از مهمترین اقداماتی است كه بعد از نصب آسانسور سالانه يا بعد از دیدن برخی از نشانه ها باید اقدام كه بازسازی آسانسور كرد. انواع بازسازی آسانسور

حال امکان دارد بیشتر افراد توجهی به بازسازی نداشته باشند و يا اینكه اصلا ندانند كه چه زمانی باید آسانسور را بازسازی كرد. در زیر به برخی از نشانه ها كه به شما کمک می كند تا پی ببرید كه آسانسور نیاز به بازسازی دارد.

کم شدن سرعت آسانسور

کم شدن سرعت آسانسور يکی از نشانه هایی بوده كه آسانسور نیاز به بازسازی دارد. امکان دارد شما زمان زیادی منتظر شوید تا بتوانید از آسانسور استفاده كنید.

افرادی كه از آسانسور استفاده می كنند وقتی متوجه کیفیت پایین آسانسور شوند و نارضایتی خود را اعلام كنند باید اقدامات بازسازی انجام شود. انواع بازسازی آسانسور

يکی دیگر از علائم كه نشان می دهد كه باید تعمیر و نگهداری آسانسور را انجام داد مشاهده تکانه ها و ضربه های شدید و شنیدن صداهای نابهنجار است.

خاموش و روشن شدن ناگهانی آسانسور نشان از مشکل قطعات آسانسور بوده و حتما در صورت خاموش يا روشن شدن خود به خودی آسانسور باید به تعمیرکار مراجعه كرد و بازسازی های لازم را انجام داد د قطعات ممشکلات را جایگزین كرد.

اگر بیشتر از ده سال از نصب و راه اندازی آسانسور گذشته باشد باید حتما نسبت به بازسازی اقدام كرد. انواع

بازسازی آسانسور

 

چه زمانی آسانسور نیاز به بازسازی دارد؟

بازسازی آسانسور شامل چه مواردی می شود؟

اقداماتی كه برای تعمیر آسانسور انجام می شود شامل موارد زیر است.

کف پوش كردن کابین

زیرسازی يکی از مهمترین مراحل بازسازی بوده كه باید کف پوشش های مناسب و با کیفیتی استفاده كرد. جنس این کف پوش ها باید از جنس سنگهایی با طرح گرانیت و معرق، موکت های قابل شستشو و … انتخاب شود.

آیینه کاری کابین

در بازسازی کلا آینه های قدیمی و مات برداشته می شود و آینه های شفاف و جدید جایگزین می شود. آینه کاری در مدل های جدید آسانسور رواج زیادی دارد.

پوشش فضای داخلی

برای پوشش داخلی از جنس های مختلفی استفاده می شود مانند ورقه های استیل، آینه، ام دی اف و فرميکا بیشترین کاربرد را ورقه های استیل دارند كه کیفیت و دوام بالایی دارند.

تعویض و بازسازی سقف کابین

تعویض و بازسازی سقف کابین يکی از مهمترین اقدامات است. بیشتر برای سقف از ورقه های استیل، آینه و سقف کاذب استفاده می شود. انواع ب

تعمیر صفحه کلید

در بازسازی باید پنل های آسانسور هم بررسی شوند و صفحه کلید خود را در بین صفحه کلیدهای ساده، دیجیتال و پیشرفته انتخاب كنید. انواع بازسازی آسانسور

 

برای سرویس آسانسور همین حالا با ما تماس بگیرید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *