معمولا انواع کابین آسانسور از جنس استیل های مختلفی مانند استیل بگیر یا نگیر، MDF، فرمیکا و یا ترکیب استیل و کامپوزیت است اما بهترین نوع آن ها استیل های خش دار یا همان ضد خش می باشند که کمتر خش می افتند و جنس بهتری دارند.

 

سرویس، تعمیر و بهسازی آسانسورهای شما تخصص اصلی ماست!

همین حالا تماس بگیرید و سفارش خود را برای اعزام تعمیرکار ثبت کنید.

در هرکجای تهران که هستید با این شماره تماس بگیرید! 02146130971

 

یکی از ویژگی هایی کابین های جنس استیل که باعث شده است از محبوبیت بسیاری برخوردار باشد رنگی بودن ان بوده که در رنگ های مختلفی از جمله دودی، مسی، نقره ای، طلایی و رز گلد بوده که مطابق با هر سلیقه ای است. انواع کابین آسانسور

مهم ترین قسمت آسانسور بدنه کابین بوده که این جزء اجزا اصلی هر کابین به حساب می آید و هر کابینی که ساخته می شود باید از ورقه های فولاد مرغوب ساخته شده باشد.

آسانسور مانا در زمینه تعمیر آسانسور فعالیت دارد و شما می توانید در صورت بروز هر مشکلی با این مجموعه تماس بگیرید تا به کمک کارشناسان هرچه سریع تر مشکلات شما را حل کنند. انواع کابین آسانسور

کابین آسانسور همه استیل

انواع کابین آسانسور را بشناسیم

کابین آسانسور نیمه استیل

این نوع از کابین ها از جنس استیل و ام دی اف می باشند و نسبت به کابین همه استیل دارای بهای همه شده کمتری می باشند اما ترکیب ام دی اف و استیل باعث می شود که زیبایی کابین ها دو برابر شود.

کابین آسانسور همه استیل

یکی از بهترین و محبوب ترین کابین های آسانسور ساخته شده در کشور کابین همه استیل است. در کابین همه استیل دیواره ها همه نوار ها همه ورق هایی که استفاده شده در کابینت از جنس استیل بوده و تماما با سقف و زوار ها برابر است.

در کف این نوع کابین از کفپوش سنگ استفاده می شوند. معمولا کابین های استیل دارای مدل های مختلفی می باشند که بستگی به انتخاب مشتری دارد بعضی از انواع کابین آسانسور استیل شامل کابین استیل خشدار، دودی طلایی، خشدار میرور، تایل، گندمی میرور، گندمی طلایی و دیگر موارداست.

کابین آسانسور ام دی اف

این نوع کابین ها یکی از ساده ترین مدل های کابین آسانسور می باشند که از طرح ام دی اف برای پوشاندن دیواره ها استفاده می شوند. این مدل بر خلاف سادگی با توجه به قیمت مناسب در بسیاری از پروژه ها مورد استفاده قرار می گیرد.

کابین آسانسور پاناروما

این نوع از کابین ها با نام پاناروما یا شیشه ای شناخته شده اند به خاطر این که بدنه این کابین تماما از شیشه ساخته می شود. انواع کابین آسانسور

زمان انتخاب این نوع کابین ها باید توجه داشت که لمینیت نام جنسی بوده که در ساخت شیشه های کابین بکار می رود و بر خلاف این که بسیاری از افراد بر این باور می باشند که شیشه مقاومت چندانی ندارد شیشه لمینیت در برابر ضربه بسیار مقاوم و نشکن بوده و در تحمل فشار از قدرت بالایی برخوردار است.

بهتر است این نکته را بدانید چیزی که مانع از ریزش شیشه زمان شکسته شدن می شود. نوعی تلق VPB بوده که در ساخت این نوع شیشه ها به کار برده می شود. انواع کابین آسانسور

کابین آسانسور فرمیکا

ساده ترین و در عین حال ارزان ترین نوع کابین، کابین های آسانسور فرمیکا می باشند که در انواع کابین آسانسور فرمیکا به جای ام دی اف از فرم ها استفاده می شود. این نوع از کابین از نظر ظاهری شباهت های زیادی با کابینت ام دی اف دارد.

البته در سال های اخیر از این نوع کابین کمتر در پروژه های نصب و راه اندازی آسانسور استفاده می شود چرا که این مدل ها نسبت به دیگر کابین های آسانسور ها زیبایی کمتری دارند و اما از نظر مقاوم بودن جنس محکمی دارند به همین علت با توجه به سلیقه مشتری در اولویت قرار می گیرد.

 

کابین آسانسور ام دی اف

ابعاد کابین آسانسور

معمولا در لیست مشخصات کابین موارد زیر به عنوان ابعاد کابین ثبت می شوند.

  • عرض کابین
  • ارتفاع کابین انواع کابین آسانسور
  • عمق کابین

این را بدانید که ابعاد عرضی بین سطوح داخلی دیوار کابین که به طور موازی با درب ورودی و ۱ متر بالاتر از کف کابین اندازه گیری می شود را عرض کابین گفته می شود و فاصله عمودی داخلی بین کف تا سقف کابین اندازه ارتفاع کابین بوده که معمولا روشنایی و سقف کاذب کابین بر طبق این ابعاد محاسبه می شود. اما ابعاد عرضی بین سطوح داخلی دیوار های کابین که از زاویه درست تا عرض کابین و ۱ متر بالاتر از کف اندازه گیری می شود هم عمق کابین است.

هر چه این ابعاد بیشتر شود در واقع ظرفیت کابین بیشتر شده و در نهایت قیمت آن بالاتر می رود. باید بدانید که قیمت کابین در محاسبه قیمت آسانسور تاثیر مستقیم دارد.

مهم ترین اجزای اصلی کابین آسانسور

یوک کابین آسانسور : یوک چارچوب فلزی کابین بوده که کل کابین را دربر می گیرد. به یوک کابین قاب نگهدارنده کابین هم گفته می شود. این قطعه معمولا از فلز مقاومی ساخته شده و تجهیزات کابین بعد از نصب به آن متصل می شوند.

بدنه کابین آسانسور : بدنه باید از جنس مقاومی ساخته شود که معمولا در ساخت آن از ورقه های فولاد بهره گیری می شود. سازندگان کابین ضخامت دیواره های کابین را ۱/۵ سانتی متر و ضخامت کف و سقف را برای ایمنی بیشتر ۲ سانتی متر در نظر می گیرند. انواع کابین آسانسور

کف کابین آسانسور : کف کابین یا به تعبیری سکوی کابین همان محلی بوده که مسافرین و بار روی آن قرار می گیرند. کف کابین باید مقاوم باشد تا به راحتی بتواند وزن مسافرین و بار را تحمل کند.

درب کابین آسانسور : درب کابین یکی از مهمترین اجزاء کابین بوده که به صورت نیمه اتوماتیک و همه اتوماتیک و در مدل های دولته و سه لته طراحی و ساخته می شود. درب کابین از سقوط افراد و بار به درون چاهک جلوگیری می کند. این قطعه باید دارای مقاومت باشد تا در برابر ضربه و فشار آسیب نبیند. درب های سانترال و تلسکوپی از نمونه این درب می باشند.

سقف کابین آسانسور : طراحی سقف انواع کابین آسانسور باید طوری انجام شود که در حین عملیات خدمات و بازبینی بدون آنکه تغییر کند بتواند سنگینی وزن حداقل دو نفر را تحمل کند. معمولا روی سقف درب خروجی اضطراری، فن و نرده هم کار گذاشته شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *