بازه زمانی سرویس آسانسور  به دوره های كنترل و نظارت روی قطعات نصب شده در آسانسور از اجزا کلی تا قطعات جزئی، در يک پروسه زمانی مدون که معمولا ماهی يک بار است گفته می شود.

هر قطعه ای با هر سیستمی نیاز به كنترل و نظارت مستمر دارد، مخصوصا سیستم هايی که ایمنی افراد در اولویت قرار گرفته و مشکل در آن ها زیان های جبران ناپذیری برای افراد استفاده كننده از آن سیستم را به جا می گذارد.

سرویس آسانسور را باید از افراد مجرب و متخصص در این زمینه درخواست كرد. چون با وجود سرویسکار متخصص بازه زمانی سرویس آسانسور به حداقل رسیده و زودتر انجام می شود.

 • سرویس آسنسور جنوب تهران : 65811922-021
 • سرویس آسنسور شمال تهران : 09125376268
 • سرویس آسنسور شرق تهران : 09125753542
 • سرویس آسنسور غرب تهران : 46130971-021

برای سرویس و تعمیر آسانسور همین حالا تماس بگیرید!

 

بازه زمانی سرویس آسانسور چقدر است؟ 

همه ما می دانیم که، هیچ سیستم و يا سیستمی وجود ندارد که نیازمند به سرویس و بازبینی دوره ای نباشد به خصوص وسایلی از قبیل آسانسور که ایمنی در آن ها نقش بسیار ویژه ای دارد و نقص در عملكرد آن ها خطرات جانی و مالی سنگین را به دنبال خواهد داشت.

مطمئنا آموزش سرویس دوره ای نقش مشخص كننده ای در سیستم آسانسور خواهد داشت. برای انجام خدمات آسانسور باید از مراکز معتبر آسانسور کمک گرفت. این مراکز معمولا با عقد قرارداد سالیانه خدمات آسانسور های مختلف را عهده دار می شوند.

قرارداد بعد از يکسال دوباره تمدید و يا با شرکت دیگری بسته می شود. مراکز معتبر ارائه دهنده خدمات آسانسور برای پیشرفت در کار خود، از نیروهای متخصص و کارآمد در قسمت های سرویس، تعمیر آسانسور بهره گیری می كنند.

وجود سرویسکاران متخصص از اهمیت ویژه ای برخوردار است. سرویسکاران مجرب با سرعت بالا مشکل آسانسور را پیدا كرده و بازه زمانی سرویس آسانسور را کوتاه می نمایند.

مطمئنا با سرویس منظم آسانسور می توان شاهد عملكرد خوب آسانسور بود. سرویس منظم و به موقع آسانسور باعث می شود از فرسودگی آسانسور و قطعات آن جلوگیری شود.

در مقابل اگر آسانسور به موقع سرویس نشود قطعات آن نیاز به تعمیر و گاها نیاز به تعویض پیدا می كنند. با داشتن قرارداد سرویس سالانه آسانسور بسیاری از اشکالات آسانسور به حداقل می رسد.

باید دانست که آسانسور ها در انواع مختلفی طراحی و ساخته می شوند. آسانسور ها علاوه بر قطعات مخصوص خود به سرویس بخصوصی نیازمندند. از این رو برای هر کدام از آسانسور ها باید از سرویسکار مخصوصی کمک خواست.

برای مثال گاهی می بینیم که يک سرویسکار تنها با آسانسور های هیدروليک آشنایی داشته و از عملكرد و طریقه سرویس آسانسور های کششی بصورت کامل مطلع نیست.

مطمئنا این سرویسکار فقط می تواند آسانسور های هیدروليک را بررسی و سرویس كند و برای سرویس آسانسور های کششی توانایی لازم را ندارد. اگر هم بخواهد آسانسور کششی را سرویس كند بازه زمانی سرویس آسانسور به درازاخواهد کشید.

طریقه سرویس آسانسور ها به نوع و میزان ترافيک و استفاده از آن ها دارد.

آسانسور های مسکونی معمولا هر يک ماه يکبار و در يک دوره ۳۰ روزه مورد بررسی و سرویس قرار می گیرند. اما آسانسور هايی که دارای میزان ترافيک بیشتری می باشند، بیشتر از يکبار در هر ماه عملیات سرویس در آن ها انجام می شود.

سرویس آسانسور شامل چیست

علائم فرا رسیدن بازه زمانی سرویس آسانسور

طول عمر اجزای آسانسور بیشتر از 20 سال باشد

معمول بوده که بخواهید تا حد امکان از تجهیزات آسانسور حداکثر استفاده را ببرید. تجهیزات آسانسور منسوخ شده می تواند خطرات ایمنی را برای سرنشینان ایجاد كند. اجزای ناقص و خراب، درب های غیر قابل اطمینان و دیگر موارد به ظاهر کوچک اشکالات بسیار جدی ایجاد می كنند.

نوسازی آسانسورها هر 20 الی 25 سال بهترین راه برای به حداقل رساندن این خطرات است. علاوه بر این با افزایش سن تجهیزات آسانسور، منسوخ شدن تجهیزات موضوع مهمی محسوب می شود چون دستیابی به قطعات و تجهیزات تعویض شده دشوارتر خواهد بود! بازه زمانی سرویس آسانسور

مشکل مداوم آسانسورها

در مجموعه آسانسور مانا ما متعهد هستیم سرویس دوره ای آسانسور را متناسب با نیاز شما انجام دهیم. دقت كنید که هر چند وقت يکبار برای سرویس قطعات آسانسور با سرویسکار ها تماس می گیرید.

آسانسور شما هر چند وقت يکبار خراب می شود ؟ هر سه ماه ؟ هر شش ماه ؟ اگر بیشتر از حد معمول برای تعمیر و سرویس آسانسور خود با مراکز خدماتی تماس گرفته اید، امکان دارد زمان نوسازی آسانسور شما فرا رسیده باشد!

افزایش هزینه سرویس و تعمیر آسانسور

هزینه های سرویس دوره ای آسانسور ساختمان خود را محاسبه كنید. غالبا مدیران ساختمان می دانند که در صورت مدرن سازی تجهیزات خود، در هزینه های بیشتری صرفه جویی می شود.

هرگز نگذارید ترس از هزینه های خدمات، مانع از داشتن تجهیزات ایمن و کارآمد شود. تیم تخصصی آسانسور مانا مقرون به صرفه ترین گزینه های سرویس ماهیانه آسانسور را به شما ارائه می دهد. بازه زمانی سرویس آسانسور

شرکت ارائه دهنده خدمات سرویس آسانسور

ویژگی شرکت ارائه دهنده خدمات سرویس آسانسور

مراکز نگهداری آسانسور با انجام سرویس ماهیانه آسانسور و تنظیم قرارداد سالیانه نسبت به سرویس يک ساختمان اقدام می نمایند. این مراکز با به کارگیری نیرو های متخصص و با سابقه، با به حداقل رساندن مشکل در آسانسور نقشی اساسی در امنیت افراد استفاده كننده از آسانسور اجرا می کنند.

چرا که سیستم آسانسور باید حداقل ماهی يکبار مورد بررسی و چکاپ قرار گیرد. این مراکز باید دارای تیم اختصاصی بوده تا در زمان تعمیر اساسی تنها به يک سرویسکار آسانسور متکی نباشند.

این مراکز با استفاده از تیم متخصص باید علاوه بر خدمات سرویس آسانسور، در خدمات نصب و تعمیرات قطعات هم ماهر باشند.

باید دانست استفاده از تجهیزات و قطعات با بالاترین کیفیت، نقشی اساسی در تقلیل مشکل در آسانسور اجرا می كند. معمولا مراکز ارائه دهنده خدمات دارای انبار قطعات بوده و در صورت مشکل و ایجاد نقص در آسانسور به انبار مراجعه كرده و قطعه مورد نیاز را در آسانسور بکار می برند.

با این حساب مدت زمان سرویس و تعمیر آسانسور به حداقل رسیده و زودتر به انجام می رسد. فراموش نشود که مراکز ارائه دهنده خدمات باید دارای مجوز از طرف وزارت صنایع و معادن و هم گواهی از سوی سنديکای آسانسور باشند. بازه زمانی سرویس آسانسور

ویژگی سرویسکار آسانسور و بازه زمانی سرویس آسانسور

سرویسکار آسانسور باید دارای تجربه کافی در خدمات سرویس آسانسور باشد. به طوری که با سیستم آسانسور آشنایی کامل داشته باشد. این آشنایی با سیستم باعث می شود تا با پشتیبانی به موقع و سریع در موقع مشکل آسانسور، از بسیاری از خسارات مالی به آسانسور پیشگیری شود.

البته باید توجه داشت که هر آسانسور سرویسکار مخصوص به خود را می طلبد. پس اینطور نیست که هر سرویسکار آسانسور با همه آسانسور ها آشنایی داشته و طریقه سرویس و تعمیر آن ها را بداند. باید در سرویس هر آسانسور، نوع آن را در نظر گرفته و از سرویسکار مخصوص آن کمک خواست.

البته سرویسکارانی می باشند که با شرکت در کلاس های آموزشی آسانسور به مشخصات کامل انواع آسانسور مسلط بوده و با انجام عملیات های متعدد سرویس انواع آسانسور تجربه کسب كرده و در سرویس آسانسور های مختلف بسیار خبره و کارآمد می باشند.

مطمئنا با به کارگیری سرویسکاران مجرب بازه زمانی سرویس آسانسور کوتاه تر شده و عملیات سریع تر انجام می شود.

محاسبه تعرفه سرویس ماهیانه آسانسور

آسانسور يک سرمایه گذاری بزرگ بوده که ارزش قابل توجهی به يک ساختمان می دهد. بازدهی يک آسانسور به چگونگی مراقبت از آن در طول عمر مفید آن مربوط می شود. بازه زمانی سرویس آسانسور اگر به درستی تخمین زده شود، ریسک خطرات جانبی کاهش می یابد.

این خطرات شامل مسائل مربوط به مسئولیت، مسائل مالی و نارضایتی مستاجر است. انتخاب يک برنامه مناسب برای نگهداری و سرویس دوره ای آسانسور تاثیر بسیاری در کارآمد بودن ساختمان و رضایت مستاجرین دارد.

انتخاب مدت زمان صحیح سرویس آسانسور اطمینان حاصل خواهد كرد که آسانسور شما :

 • مطابق با کدهای قابل اجرا کار كند
 • صرفه جویی در هزینه های زیاد سرویس بازه زم
 • مستاجرین و افرادی که از آسانسور استفاده می كنند در امنیت قرار دارند
 • همه بازرسی های لازم بر روی آن انجام شده است

آسانسورهای تجاری نیاز به تعمیر معمول دارند. تجهیزات آسانسور برای کاركرد ایمن و مطمئن به تنظیمات دوره ای، روغنکاری و بررسی های لازم توسط سرویس کار آسانسور منطقه نیاز دارند. آسانسورها هم باید سالانه مورد بازرسی قرار گیرند و برای استفاده توسط دولت مجوز بگیرند.

به همین دلایل و موارد دیگر، مهم بوده که برنامه ریزی نگهداری معمول در آسانسور خود را با تولید كننده يا يک شرکت معتبری مثل شرکت آسانسور مانا انجام دهید.

توصیه می شود که مرتبا برای سرویس دوره ای آسانسور اقدامات لازم را انجام دهید تا در اسرع وقت بتوانید پیچ ​​های شل و چرخ های با صدای جیرجیر را تشخیص دهید.

تعمیر آسانسور به صورت ماهانه هم کار ایده آلی است. برنامه نگهداری آسانسور تجاری شما برای فعالیت شما مهم است.

به عنوان مالک يا مدیر ساختمان، شما باید مشخص كنید که آسانسور هر چند وقت يکبار به تعمیر احتیاج دارد و بازه زمانی سرویس آسانسور را توسط سرویس کار آسانسور منطقه مشخص كرده و در قرارداد خود ترتیب آن را دهید. از اصطلاحاتی مثل “سیستماتيک”، “دوره ای”، “معمول” يا “در صورت لزوم” خودداری كنید.

اگر تجهیزات به تعمیر ماهانه نیاز دارند، اطمینان حاصل كنید که قرارداد شما تعمیر ماهانه را با اعتبارات قابل اجرا در صورت عدم اجرای آن قید كرده است. همینطور باید اطمینان حاصل كنید که سرویس کار آسانسور منطقه شما قادر به انجام تعمیر اضطراری در کمترین زمان ممكن است.

آسانسورها نقش مهمی در جامعه بازی می كنند، از این رو مهم بوده که زمان فرا رسیدن نوسازی و سرویس ماهیانه آن ها در اولویت قرار گیرد. دلایل مختلفی وجود دارد که نشان می دهد سرویس دوره ای آسانسورها مهم و سودمند است. بعضی از رایج ترین این دلایل عبارتند از :

بهبود کارآیی

آسانسورهای ناکارآمد پول و انرژی و در نتیجه هزینه زیادی هدر می دهند. مدت زمان انتظار طولانی ناشی از آسانسورهای ناکارآمد می تواند باعث ناآرامی در بین مستاجران شود.

به روزرسانی سیستم به آرامتر و روانتر شدن سواری کمک خواهد كرد و در نتیجه هزینه تعمیر کاهش خواهد یافت. از این رو تشخیص فواصل بازه زمانی سرویس آسانسور توسط مدیر ساختمان بسیار حائز اهمیت است.

بازه زمانی سرویس آسانسور بستگی به نوع و مدل آسانسورها و هم تعداد توقف در آن ها دارد. اگر سرویسکار با نوع و عملكرد آسانسور مربوطه آشنایی کامل داشته باشد و البته دارای مهارت و تجربه هم باشد، در کمترین زمان ممكن به بررسی و سرویس همه قسمت های آن می پردازد.

کسب تجربه و مهارت در انجام خدمات آسانسور مستلزم گذراندن دوره های آموزشی و هم انجام عملیات های متعدد است.

سرویس دوره ای کدهای ایمنی آسانسورها

ایمنی باید علت اصلی در نظر گرفتن سرویس و نوسازی آسانسور باشد. آسانسورهايی که فاقد آخرین فن آوری و تجهیزات می باشند می توانند خطرناک باشند و مستعد خاموش شدن غیر منتظره خواهند بود.

همینطور تلفن های اضطراری در این دسته از آسانسورها کار نمی كند، درب ها به خوبی باز و بسته نمی شود و اشکالات جدی دیگری خواهند داشت. از این رو باید که آسانسورها از کدهای استاندارد ساختمان و ایمنی استفاده كنند و همین موضوع باعث اهمیت سرویس دوره ای آسانسور ها می شود.

 

سرویس دوره ای آسانسورها

انتخاب شرکت معتبر ارائه دهنده خدمات آسانسور باعث بهره گیری از سرویسکاران مجرب و ماهر و هم ایجاد آرامش و امنیت بیشتر در آسانسور می شود.

تیم تخصصی آسانسور مانا با به کارگیری نیروهای متخصص در قسمت سرویس آسانسور با رعایت نکات ایمنی و پیروی از قوانین و استاندارد ها، آرامش خاطر خاصی را برای شما رقم خواهد زد.

دلایل خراب شدن آسانسور 

آسانسور هم مثل هر دستگاه دیگری برای این که بتواند به درست ترین شکل ممكن کار كند باید همه اصول و استاندارد های مربوطه در آن رعایت شود. با توجه به بایدها و نباید های موجود درباره آسانسور این وسیله عملكرد بهتری خواهد داشت. بعضی از موارد که حتماً باید به آن ها توجه شود عبارت اند از:

 • مشخص ظرفیت به ازای هر نفر
 • میزان سرعت
 • مقدار ارتفاع
 • كنترل درب ها
 • مکان قرارگیری آسانسور
 • ولتاژ برق

اگر این قسمت ها مورد بررسی دقیق قرار نگیرند قطعاً اشکالاتی ایجاد خواهند كرد. توجه كنید که همه افراد نمی توانند این تجهیزات پیچیده را كنترل و بررسی كنند بلکه باید این کار را مهندسین متخصص در این رشته انجام دهند. بازه زمانی سرویس آسانسور

وقتی تجهیزات مورد استفاده در قسمت های مختلف آسانسور باکیفیت باشند آسانسور دیرتر دچار اشکال خواهد شد و قطعاً عمر طولانی خواهد داشت.

سرویس آسانسور شامل چیست

بازبینی و بررسی

بازبینی از آسانسور در مقاطع زمانی برنامه ریزی شده صورت می پذیرد تا معلوم شودکه آيا آسانسور به سرویس نیاز دارد يا به تعمیر پیشگیرانه؟ بازبینی امکان دارد به صورت چشمی يا عینی و يا از طریق اندازه گیری بعضی از ویژگیهای فیزيکی دستگاهها باشد.

سرویس آسانسور بازه زمانی سرویس آسانسور

اگر در زمان بازبینی نیاز به سرویس احساس شود سرویس دهی برای قسمتهای متحرک و ثابت اعم از الکتريکی و مکانيکی صورت می پذیرد. همینطور هر آسانسور باید مطابق “چک لیست سرویس آسانسور”ماهیانه حداقل يکبار مورد سرویس قرار گیرد. بازه زمانی سرویس آسانسور

تعمیر مشکل

این تعمیر مربوط به مواردی بوده که دستگاه از کار افتاده بوده و نمی تواند به وظایف پیش بینی شده عمل كند.با انجام تعمیر لازمه، آسانسور مجددا راه اندازی شده و مورد بهره برداری قرارمی گیرد.

تعمیر پیشگیرانه

این تعمیر زمانی صورت می گیرد که هنوز امکانات وسایل نصب شده در حال کار بوده و دچار مشکل نشده است.هدف از تعمیر پیشگیرانه آن بوده که مشکل سیستم به تعویق افتد و فاصله های بین مشکلها رو افزایش بگذارد.ويا جلوی مشکل های احتمالی گرفته شود.

 

قیمت سرویس ماهیانه آسانسور

قیمت سرویس ماهیانه آسانسور

گاهی نقص در يک قسمت کوچک از آسانسور، که با صرف وقت و هزینه بسیار کم قابل حل است، باعث ایجاد مشکل در يکی از قسمت های اساسی آسانسور می شود و هزینه حل مشکل آسانسور را چند برابر می كند.

عدم سرویس آسانسور به صورت دوره ای و منظم باعث مشکل قطعات اساسی آسانسور می شود. معمولاْ هزینه ای که برای تعمیر و جایگزینی این قطعات وجود دارد، بیش از هزینه سرویس دوره ای است. بازه زمانی سرویس آسانسور

محاسبه هزینه سرویس آسانسور

ساختمان های اداری و مسکونی، قراردادهای طولانی مدتی را با مراکز تعمیر آسانسور منعقد می كنند که هزینه تعمیر و سرویس آسانسور در آن لحاظ می شود و شرکت را موظف می كند که در يک زمان بندی کار سرکشی و سرویس قسمت های مختلف آسانسور ساختمان را انجام دهند.

عمدتا قراردادهای سرویس آسانسور يکساله و بازدیدها ماهی يک بار می باشند. موقع بستن قرارداد علاوه بر اینکه به قیمت سرویس آسانسور توجه می كنید، حتما حواستان باشد شرکت مذکور هم عضو سنديکا باشد و هم پروانه طراحی و مونتاژ از وزارت صنعت و معدن و تجارت داشته باشد.

بازدیدهای ماهانه مذکور معمولا مدت زمان زیادی برای سرویس نمی گیرند و عموما هم به روغن کاری قطعات متحرک و چکاپ قسمت های مختلف به صورت کلی محدود می شوند. بازه زمانی سرویس آسانسور

البته سرویسکار آسانسور در این قراردادها هیچگونه مسئولیتی در قبال تعمیر قطعات معیوب از جمله سیم بکسل ها، موتور گیربکس و يا تابلو فرمان ندارد و بسیاری از خدمات و بازبینی های دیگری هم در این بازدیدهای ماهانه صورت می گیرد.

هزینه روغن مصرفی آسانسور يا تعویض قطعات و اجزا هم جدا از قرارداد محاسبه و به هزینه سرویس آسانسور اضافه می شوند.

درواقع هزینه سرویس آسانسور شما شامل خدماتی مثل

 • آچارکشی قطعات و متعلقات
 • روغن کاری ریل ها و بازبینی
 • كنترل موتور گیربکس
 • بررسی وضعیت تابلو فرمان آسانسور
 • بررسی و ضعیت کابین
 • چک كردن رنگ و تهویه
 • كنترل هم سطحی طبقات
 • كنترل و بازبینی وضعیت درهای اتاقک آسانسور
 • تست و بازبینی پاراشو
 • بازبینی سیم بکسل ها و Black out

می شود.

شرکت های سرویس آسانسور

ما به خود می بالیم که با بهره گیری از نیروی جوان و تحصیل كرده متخصص در زمینه آسانسور، با کیفیت ترین و اصولی ترین خدمات را به هم میهنان عزیزمان ارائه نماییم تا بتوانیم کمکی هرچند کوچک به شما مشتریان عزیز كرده باشیم. بازه زمانی سرویس آسانسور

تیم پشتیبانی و مدیریت ارتباط با مشتریان آسانسور مانا به صورت آنلاین در همه ایام هفته و ۲۴ ساعته آماده خدمت گزاری و کمک رسانی به شما عزیزان بوده و هموراه سعی بر این دارد تا بتواند به طور موثر عملكرد خود را بهبود قسمتد.

شرکت سرویس آسانسور بازه زمانی سرویس آسانسور

معمولا سرویس آسانسور باید در يک چارچوب و ضوابط ویژه ای انجام شود. باید از قبل برنامه ریزی مهم و مورد نیاز برای این عمل انجام شود.

چون برنامه زمانی منظم در تعمیر و محافظت آسانسور از ایجاد خیلی از نواقص نابجا و نامطلوب جلوگیری به عمل می آورد. در هر مرتبه سرویس آسانسور باید چک لیست آسانسور به صاحب يا مسئول ساختمان ارائه شود.

باید به این مسئله دقت كرد اعمال تعمیر به شیوه دوره ای باید به وسیله پرسنل ماهر و با تجربه انجام شود و به وسیله يک قسمت متمایز پشتیبانی شود. سرویس آسانسور زمانی موثر خواهد بود که مشکل و نقص هر قسمت از آسانسور باید در موعد مقرر خود حل شود.

چون ساز و کار آسانسور در يک چرخه دقیق و منظم واقع است. باید سرویس آسانسور به صورت روزانه انجام شود تا این کار هم باعث خشنودی هر چه بیشتر مشتری و هم باعث حل مشکل شود.


شرایط سرویس آسانسور

ساختمان هايی که آسانسور دارند مورد توجه زیادی قرار می گیرند، چون آسانسورها می توانند باعث به وجود آمدن خسارت های جبران ناپذیری شود. برای پیشگیری با آن ها در دوره های مختلفی سرویس شوند تا در صورت داشتن اشکالی سریع رفع شود و خسارتی به افراد و تجهیزات وارد نشود.

حال این سؤال در ذهن افراد به وجود می آید که چگونه باید از آسانسور نگهداری كنیم و يا نحوه سرویس آن چگونه است؟ ما در این قسمت به طور کامل به توضیح این موضوع می پردازیم. بازه زمانی سرویس آسانسور

با توجه به اهمیت سرویس آسانسور در ساختمان و احتمال ایجاد حوادث غیر قابل جبران، در خصوص عدم سرویس صحیح و بموقع و نگهداری غیر اصولی توسط افراد غیر متخصص، شرکت آسانسور مانا برآن شد با نگاهی تخصصی واصولی در پیشبرد هرچه بهتر این مهم اقدام كند.

از این رو مدیران محترم ساختمان ها بدانند که در صورت ایجاد هر حادثه ای، طبق قانون این حق به هر يک ازافراد سانحه دیده مبنی بر شکایت از مدیریت ساختمان و شرکت پیمانکار و در خواست غرامت از مقصرین امرلازم الاجرا است.

از این رو دارا بودن قرارداد سرویس معتبر به همراه بیمه و استاندارد و همینطور انعقاد قرارداد نگهداری سالیانه با شرکت معتبرو دارای صلاحیت (دارای پروانه طراحی و مونتاژ آسانسور، عضویت سنديکای آسانسور ) امر مهمی بوده و می تواند گره گشای اشکال پیش آمده باشد.


تعمیر و سرویس آسانسور

 • دو نوع خدمات کلی تعمیر آسانسور وجود دارد: سرویس آسانسور و تعمیر موردی آسانسور
 • نیاز استاندارد يک آسانسور به سرویس، طبق قانون سازمان استاندارد ملی، يک بار در ماه است بازه زمانی سرویس آسانسور
 • نبودن قراردادهای سرویس دوره ای آسانسور می تواند به تغییر قطعات و تعمیر مشکل های پی درپی و طولانی ختم شود
 • سرویس نشدن آسانسور به طور دوره ای عمر متوسط آسانسور و قطعات آن را کمتر می كند
 • گاهی افراد به خاطر دید نزديک به قضیه، از سرویس ماهانه آسانسور اجتناب می كنند و به تعمیرهای موردی اکتفا می كنند
 • هزینه کم شدن عمر متوسط آسانسور و تعویض قطعات آسانسور از هزینه سرویس دوره ای آسانسور بیشتر تمام می شود.

تعمیر و سرویس انواع آسانسور

دسته بندی انواع آسانسور برای سرویس آسانسور با توجه به مکانیسم، ارتفاع ساختمان و نوع ساختمان به این صورت است :

دسته بندی آسانسورها بر اساس نوع ساختمان :

 1. سرویس آسانسور مسکونی
 2. سرویس آسانسور کشاورزی
 3. سرویس آسانسور بیمارستان
 4. سرویس آسانسور صنعتی
 5. سرویس آسانسور مخصوص پارکینگ ها

دسته بندی آسانسورها بر اساس مکانیسم :

 1. سرویس آسانسور کششی بازه زمانی سرویس آسانسور
 2. سرویس آسانسور هیدروليکی
 3. سرویس آسانسور شیشه ای
 4. سرویس آسانسور آسانسورنده

سرویس آسانسورهای کششی

این دسته از آسانسورها جز محبوب ترین ها می باشند که شامل کابل های فولادی و طناب های آسانسور بوده که در بالای قرقره به موتور متصل شده است.

کاربرد این نوع از آسانسورها برای ساختمان هايی با ارتفاع متوسط و بلند بوده و سرعت حرکتی بسیار بیشتر از آسانسورهای هیدروليک دارند. وزنه تعادل در این آسانسورها باعث می شود که آسانسور بسیار کارآمد باشد. بازه زمانی

سرویس آسانسور هیدرولیکی

آسانسور هیدروليکی توسط پیستونی که درون يک سیلندر حرکت می كند، از طریق نیرو تغذیه می شود. حرکت پیستون را می توان با پمپاژ روغن هیدروليک به سیلندر انجام داد. پیستون کابین آسانسور را به راحتی بالا می برد و روغن را می توان با يک شیر الکتريکی كنترل كرد.

سرویس آسانسور کپسولی

این دسته از آسانسورها در ساختمان های بسیار شيک به عنوان دکوراسیون آن ساختمان استفاده می شوند. ویژگی و برتری این آسانسور عمدتا به خاطر طراحی آن است.

سرویس آسانسور بادی

آسانسور پنوماتيک را می توان با يک سیلندر خارجی بسیار شفاف طراحی كرد. کاركرد، نگهداری و نصب این دسته از آسانسورها در مقایسه با آسانسورهای سنتی بسیار ساده است. بازه زمانی سرویس آسانسور

به خاطر طراحی مستحکم آن، قابل استفاده در منازل است. از مزایای اصلی استفاده از این آسانسورها می توان به طراحی محکم و روان، سرعت و انعطاف پذیری، کارآمد بودن انرژی و بسیار بی خطر بودن اشاره كرد.

سرویس آسانسور

 

سرویس آسانسورهای کششی

تعمیر و ارتقا قطعات آسانسور

تعمیر و ارتقا قطعات آسانسور می تواند بسیار گران باشد. اغلب اوقات، این تعمیر و به روزرسانی ها به این علت بوده که پس از مشکل کل يا مشکل قسمتی از سیستم آسانسور، مهم می شوند. بازه زمانی سرویس آسانسور

سرویسکار سرویس آسانسور به شما خواهد گفت که کدام قسمت خراب شده و نیاز به تعویض دارد و هزینه قطعات به کار برده شده و نیروی کار چقدر است.

سرویسکارهای تعمیر آسانسور شرکت آسانسور مانا می توانند هر نقل قول تعمیری را که از ارائه دهنده خدمات آسانسور دریافت كرده است، بررسی كرده و آن ها را با قرارداد تعمیر ارجاع دهند و بهترین روش را برای انجام تعمیر يا ارتقا با بیشترین سود برای مشتری مشخص كنند.

این خدمات باعث صرفه جویی در هزینه های گزاف تعمیر آسانسور می شوند.

مشاوران و پیمانکار آسانسور انواع حمل و نقل عمودی را بررسی می كنند : آسانسور، پله برقی، مسیرهای پیاده روی متحرک، آسانسور غذابر و آسانسورهای انسان.

اگرچه امکان دارد هزینه سرویس تعمیر آسانسور های تجاری در نگاه اول ترسناک باشد، اما با توجه به هزینه های غیرمنتظره در واقع يک سرمایه گذاری عملی است. بازه زمانی سرویس آسانسور

برنامه های سرویس آسانسور به صورت منظم، بررسی اساسی برای آسانسورها بوده و راهی پیشگیرانه برای شناسایی اشکالات احتمالی قبل از تبدیل شدن آن ها به موضوعات جدی محسوب می شوند.

بدون داشتن برنامه ای منظم برای خدمات سرویس، تا وقتی اتفاق مهمی رخ ندهد يک قطعه ای که به صورت کارآمد عمل نمی كند، امکان دارد مورد توجه قرار نگیرد.

يکی از مواردی که سرویسکار تعمیر آسانسور باید در نظر داشته باشد، تماس های خدماتی است. تماس های خدماتی می توانند حتی بیشتر برای تماس های اضطراری يا ساعات کار بعد از آن انجام شوند.

همیشه به یاد داشته باشید که آسانسورها تجهیزات پیچیده ای می باشند که برای مراقبت از آن ها نیاز به آموزش گسترده ای است. افراد غیرحرفه ای هرگز سعی در سرویس دهی آسانسور ندارند.

يکی از موارد مهم در خدمات سرویس تعمیر آسانسور، به روز رسانی کدهبوده که باید هر ساله مورد بازرسی قرار گیرند تا از به روز بودن آن ها اطمینان حاصل شود. موضوع دیگر، مدرن سازی آسانسور است.

این نوع سرویس به اندازه و نوع مدل آسانسور بستگی دارد. آسانسورهايی که سرویس روتین دریافت نمی كنند امکان دارد نیاز به يک تغییر کامل داشته باشند از جمله يک موتور جدید، پیستون يا دیگر قطعات گران قیمت. بازه زمانی سرویس آسانسور

طرح سرویس آسانسور کمتر پیشنهادی بوده و بیشتر به يک ضرورت مطلق شباهت دارد. علت این امر این بوده که آسانسورها از صدها قسمت تشکیل شده اند که باید همه آن ها به خوبی نگهداری شوند تا کل سیستم به طور روان کار كند.

از کابین آسانسور گرفته تا واحد كنترل، اتفاقات زیادی در پشت صحنه رخ می دهد که شامل مهندسی بسیار پیچیده ای است. يک برنامه تعمیر منظم راهی بوده که به شما اجازه می دهد يک سرویسکار آسانسور حرفه ای وقتی مکانيک سیستم را در نظر می گیرد، مسئولیت کار را در اختیار شما قرار دهد.

سرویس به موقع در دوام و عملكرد آسانسور تاثیر بسیاری دارد. تعمیر روزمره به شما کمک می كند تا از اثر سایش و مشکل احتمالی جلوگیری كنید که امکان دارد برای شما بسیار گران تمام شود و برای مسافران شما هم بسیار ناخوشایند باشد.

توجه كنید که این سرویس برای همه يکسان نبوده و به عوامل مختلفی مثل تعداد آسانسورهای موجود در ساختمان، نوع آسانسور، نوع امکاناتی که در آن ها قرار دارد، وضعیت آسانسور و… بستگی دارد. بازه زمانی سرویس آسانسور

با توجه به موارد گفته شده، يک متخصص تعمیر آسانسور پس از انجام ارزیابی دقیق، می تواند بهترین برنامه را برای سیستم های شما مشخص كند. این ارزیابی ها معمولا رایگان است. در بعضی موارد، امکان دارد ابتدا تعمیر لازم باشد تا آسانسورها بتوانند واجد شرایط قرارداد تعمیر شوند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *