اگر در جست و جوی بهترین شرکت تعمیر آسانسور هستید تا بتوانید در سریع ترین زمان ممکن آسانسور خود را تعمیر کنید و آرامش را به ساختمان برگردانید با ما تماس بگیرید!

ساختمان هایی كه دارای آسانسور می باشند با توجه زيادی به آن ها شود چون آسانسورها می توانند باعث به وجود آمدن خسارت های جبران ناپذیری شود. برای پیشگیری با آن ها در دوره های مختلفی تعمیر شوند تا در صورت داشتن مشکلی سریع رفع شود و خسارتی به افراد و تجهیزات وارد نشود.

حال این سؤال در ذهن افراد به وجود می آید كه چگونه باید از آسانسور نگهداری كنیم و يا نحوه تعمیر آن چگونه است؟ ما در این قسمت به طور كامل به توضیح این موضوع می پردازیم. بهترین شرکت تعمیر آسانسوتعمیر 

آسانسور در هر ساختمانی جز مهم ترین اجزا به حساب می آید كه باید توجه ویژه ای به آن شود چون در صورت وجود کوچک ترین مشکلی می تواند خسارت های جبران ناپذیری ایجاد كند. در حالت کلی هر دستگاه و وسیله بعد از خرید و نصب نياز به تعمیر و نگهداری خواهد داشت این كار باعث بالا رفتن كارایی آن و ایمنی خواهد شد.

آسانسور هم به تعمیر و نگهداری باید و باید همه قطعات آن بررسی شوند این كار باعث می شود در صورت آسیب يک قطعه سریع تعمیر شود و به قسمت های دیگر آسیبی وارد نشود.

خیلی از افراد بر این باورند كه تعمیر و نگهداری آسانسور كار كاملا غیر ضروری و پر هزینه ای است اگر اصلا چنین نیست و گاهی این كار امكان دارد از به وجود آمدن هزینه های بالا پیشگیری كند.

بهترین شرکت تعمیر آسانسور ما هستیم!

تعمیر و نگهداری ماهيانه صحیح آسانسور، پله برقی و بالابر علاوه بر ایجاد امنیت و آرامش برای سرنشینان، باعث صرفه جویی اقتصادی و پیشگیری از مشکل های احتمالی می شود.

برای مثال می توان با چک كردن ماهيانه، میزان باروارده بر هر يک از سیم بکسلهای دستگاه توسط متخصصین امر به کمک ابزار مخصوص و تنظیم آن از آسیب رسیدن به فلكه اصلی موتور، فلكه هرزگرد، سیم بکسل وسر خوردگی كابین جلو گیری به عمل آورد.

چه عللی در آسانسور باعث ایجاد مشکل می شوند؟

آسانسور هم مثل هر دستگاه دیگری برای این كه بتواند به درست ترین شکل ممكن كار كند باید همه اصول و استاندارد های مربوطه در آن رعایت شود. با توجه به بایدها و نباید های موجود درباره آسانسور این وسیله عملكرد بهتری خواهد داشت. بعضی از موارد كه حتما باید به آن ها توجه شود عبارت اند از: بهترین شرکت تعمیر آسانسور

 • تعیین ظرفیت به ازای هر نفر
 • میزان سرعت
 • مقدار ارتفاع
 • كنترل درب ها
 • مكان قرارگیری آسانسور
 • ولتاژ برق

اگر این قسمت ها مورد بررسی دقیق قرار نگیرند قطعا مشکلاتی ایجاد خواهند كرد. توجه كنید كه همه افراد نمی توانند این تجهیزات پیچیده را كنترل و بررسی كنند بلكه باید این كار را مهندسین مجرب در این رشته انجام دهند. وقتی تجهیزات مورد استفاده در قسمت های مختلف آسانسور باکیفیت باشند آسانسور دیرتر دچار مشکل خواهد شد و قطعا عمر طولانی خواهد داشت. بهترین شرکت تعمیر آسانسور

آيا تعمیر و نگهداری آسانسور می تواند ایجاد هرگونه خسارتی را كاهش دهد؟

آسانسور از قطعات مختلفی تشکیل شده بوده كه در اثر عوامل مختلفی امكان دارد دچار مشکل شوند و عملكرد آسانسور را با اختلال روبرو كنند. گاهی يک قطعه کوچک و نه چندان مهم دچار نقص شده در زمان درست تعمیر نشده و رفته رفته به قسمت ها و تجهیزات دیگر آسیب وارد می كند كه امكان دارد برای تعمیر آن به هزینه زيادی نياز داشته باشید.

در حالی كه تعمیر دوره ای از ایجاد چنین مشکلاتی پیشگیری می كند چون به طور مثال ماهانه همه قطعات آن بررسی شده و سلامت آن ها تائید می شود در غیر این صورت مشکل به وجود آمده سریع حل می شود. توجه كنید كه این مشکل ها امكان دارد حادثه های بسيار خطرناکی ایجاد كنند.

در صورت عدم تعمیر دوره ای آسانسور چه آسیب هایی به آن وارد می شود؟

 • مشکل در «رزیستور» های تابلو فرمان باعث مشکل «درایو» تابلو فرمان می شود؛ «درایو» يکی از گران قیمت ترین قطعات آسانسور است؛ این در حالی بوده كه چنانچه در تعمیر دوره ای مشکل رزیستور تشخیص داده شود، هزینة تعویض «رزیستور» بسيار ارزان تر از این مقدار است.
 • کم شدن روغن «موتور گیریبکس» كه تنها با اضافه كردن روغن در سرویس دوره ای می توان آن را رفع كرد، باعث خرد شدن کل «موتور گیریبکس» و از بین رفتن آن می شود. هزینه موتور گیربکس بسيار بالا است.
 • تنظیم نبودن «فنر گاورنر» كه تنها با يک بازرسی و تنظیم مجدد قابل حل است، باعث «پاراشوت» كردن آسانسور و از بین رفتن «ریل» های آسانسور می شود. بهترین شرکت تعمیر آسانسور
 • کثیف بودن و يا وجود گرد و غبار بر روی «لقمه های پاراشوت»-كه تنها با تمیز كردن لقمه ها به صورت منظم در هر بازدید تعمیر و نگهداری صورت می گیرد- باعث «پاراشوت» كردن آسانسور و از بین رفتن «ریل» های آسانسور می شود.
 • بازبینی نكردن «سیم بکسل» باعث  می شود كه افراد متوجه خوردگی «سیم بکسل» نشوند؛ خوردگی «سیم بکسل» باعث لیز خوردن «سیم بکسل» و در نهایت سقوط آسانسور می شود. این مورد می تواند خطرات جانی و مالی جبران ناپذیری در پی داشته باشد.

شرایط بیمه برای پرداخت غرامت مشکل های آسانسور چگونه است؟

باید بدانید در صورت نداشتن قرارداد تعمیر و نگهداری آسانسور شما نمی توانید از خدمات بیمه بهره مند شوید.

هم اكنون با زياد شدن استفاده از آسانسور و عدم رعایت خیلی از استاندارد ها حوادث های آسانسور بسيار بالا رفته بوده كه بیمه می تواند تا حدودی از خسارت های مالی آن را جبران كند ولی در صورت نداشتن قرارداد تعمیر و نگهداری از يک پشتیبانی معتبر، بیمه هیچگونه خدماتی ارائه نمی كند.

کلام آخر و پاسخ سوالات متداول

آسانسور مثل همه وسیله های مكانيکی نياز به نگهداری و سرویس دوره ای دارد. در حالت استاندارد سرویس هر ماه يکبار كافی است. افرادی كه تصور می كنند سرویس دوره ای به هزینه زيادی باید باید برای تعمیر موردی هزینه خیلی بیشتری پرداخت كنند و گاهی متاسفانه مشکل آسانسور خسارت های جانی هم دارد.

باید بدانید تعمیر آسانسور و يا هر وسیله مكانيکی دیگری باعث افزایش طور عمر آن می شود. ما در این قسمت به بررسی تعمیر و نگهداری آسانسور پرداختیم امیدواریم با مطالعه آن به روش صحیحی از آسانسور نگهداری كنید و دچار خسارت های جبران ناپذیری نشوید. بهترین شرکت تعمیر آسانسور

سرویس های مورد نياز برای موتور آسانسور کدامند؟

توجه داشته باشید كه موتور آسانسور اگر در شرایط عادی باشد نياز به سرویس خاصی ندارد و تنها باید روغن گیربکس چک شود. بهترین شرکت تعمیر آسانسور

هزینه سرویس ماهيانه آسانسور در تهران چقدر است ؟

هزینه و قیمت سرویس ماهيانه آسانسور بسته به نوع كاربری آن دارد و شما می توانید برای دريافت هزینه با ما تماس بگیرید. بهترین شرکت تعمیر آسانسور

آيا سرویس ماهيانه آسانسور از نظر فاصله زمانی متناسب است ؟

بر اساس گواهی استاندارد آسانسور و عرف سرویس دوره ای ماهانه يکبار صورت می گیرد و برای مدت يکسال قرارداد بسته می شود. برای تعمیر سرویس خارج از غیر عرف باید توافق شود. بهترین شرکت تعمیر آسانسور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *