آسانسور مانا به عنوان بهترین شرکت تعمیر و نگهداری آسانسور در کنار شماست تا مشکلات شما را در سریع ترین زمان ممکن حل کند! این مجموعه در تلاش است بهترین ها را به شما ارائه کند.

افراد بسياری در سطح کشور می باشند كه با وجود این قانون از خدمات تعمیر و نگهداری آسانسور استفاده نمی كنند. در واقع این سرویس باید از نظر قانونی و فنی بصورت ماهيانه و توسط يک تعمیركار آسانسور مجرب انجام شود. بدین منظور باید برای نگهداری آسانسور با يک پشتیبانی معتبر در زمینه تعمیر و نگهداری آسانسور قرارداد ببندید.

بهترین شرکت تعمیر و نگهداری آسانسور ما هستیم!

بعضی از افراد تصور می كنند مبلغی كه برای تعمیر و نگهداری آسانسور پرداخت می كنند هزینه ای غیرضروری و اضافه بوده و تنها در صورت مشکل آسانسور باید برای تعمیر آن هزینه كرد.

این افراد تنها برای حل مشکل آسانسور اقدام می كنند و برای سرویس كردن آن اقدامی انجام نمی دهند. اما باید بگوییم كه تعمیر و نگهداری آسانسور به صورت ماهيانه بسيار به صرفه تر از تعمیر آسانسور است.

تعمیر و نگهداری آسانسور چیست؟

بررسی قطعات آسانسور و نظارت کلی بر عملكرد آن را تعمیر و نگهداری آسانسور نام دارد. پس از نصب هر سیستمی، نگهداری و سرویس آن لازم است و باعث حفظ ایمنی و عملكرد بهتر دستگاه در حین كار می شود.

نکته قابل توجه این بوده كه خدمات نگهداری آسانسور به اندازه نصب آسانسور اهمیت دارد و باید به اندازه نصب، برای انجام آن وقت گذاشته شود.

اگر آسانسور هر ماه توسط افراد كارشناس مورد بررسی قرار بگیرد، هم می توان احتمال خطرات را به حداقل رساند و هم از نظر اقتصادی به صرفه تر خواهد بود چون در صورت مشکل يک قطعه و تعویض به موقع و سریع آن، دیگر قطعات آسیبی نخواهند دید و در نتیجه سیستم دچار آسیب های کلی نخواهد شد.

مثلا اگر سیم های آسانسور و يا سیم بکسل دچار مشکل شده باشد و به موقع تعمیر نشود باعث آسیب رساندن به فلک های کششی آسانسور شده و در نهایت امكان پارگی سیم بکسل و سقوط آسانسور هم وجود دارد كه صدمات مالی و جانی جبران ناپذیری را به وجود خواهد آورد.

علل ایجاد مشکل در سیستم آسانسور

برای آنكه هر آسانسور بتواند به طور صحیح به فعالیت خود ادامه دهد باید اصول فنی را رعایت كنیم تا در كارایی آسانسور اختلال ایجاد نشود و شاهد بالاترین کیفیت از آن باشیم. این اصول فنی شامل موارد زیر می شود: بهترین شرکت تعمیر و نگهداری آسانسور

 • تعیین ظرفیت به ازای هر نفر
 • میزان سرعت
 • مقدار ارتفاع
 • كنترل درب ها
 • مكان قرارگیری آسانسور بهترین شرکت تعمیر و نگهداری آسانسور
 • ولتاژ برق و بسياری موارد دیگر.

در ادامه قصد داریم به بعضی از مهم ترین علل ایجاد نقص در سیستم آسانسورها اشاره كنیم. در صورت ایجاد هر يک از مشکلات زیر، نياز به تعمیر و نگهداری آسانسور الزامی است. بهترین شرکت تعمیر و نگهداری آسانسور

تغییرات ناگهانی ولتاژ برق

يکی از مواردی كه تاثیر نامطلوبی بر كارایی صحیح آسانسورها می گذارد، تغییرات ناگهانی ولتاژ برق است. قطع پی در پی برق می تواند باعث مشکل و از كار افتادگی تجهیزات ساختمان ها شود. افت فشار برق كه به علل مختلف رخ می دهد، عملكرد مثبت را از این سیستم ها صلب می كند و گاهی به حدی می رسد كه باید يک كارشناس به منظور بررسی و حل این مشکل در محل حضور پیدا كند.

استفاده بیشتر از ظرفیت آسانسورها

استفاده اشتباه و بیش از ظرفیت و توان آسانسورها، قسمت عمده ای از مشکل های آسانسور را به خود اختصاص داده است. هر آسانسور به طور دقیق دارای گنجایشی تعریف شده است و در صورت بی توجهی به آن شاهد مشکل و صرف هزینه های اضافی در تعمیر و نگهداری آسانسور خواهیم بود. مواردی از این قبیل كه نقش بسياری در مشکل این تجهیزات مهم ساختمانی دارند، شامل گزینه های زیر می شوند:

 • حمل لوازم محل توسط آسانسورهای مخصوص مسافر
 • دست كاری سیستم های آسانسور توسط افراد نابلد
 • اعمال فشار و يا ضربه به درب ها بهترین شرکت تعمیر و نگهداری آسانسور
 • فرسوده شدن تجهیزات
 • کیفیت بد و نامناسب اجناس بكار رفته در ساخت آسانسور و…

رعایت این موارد می تواند نياز تجهیزات را به تعمیر و نگهداری آسانسور به میزان قابل توجهی كاهش دهد.

ایجاد مشکل در سیستم های الکتريکی و مكانيکی

در ساختمان هایی با تعداد واحدهای زياد كه به طبع باعث استفاده فراوانی از آسانسور می شود، بیشتر شاهد مشکل هایی در سیستم های الکتريکی و مكانيکی هستیم. برایین خدمات تعمیر و نگهداری آسانسور نقش بسياری در رفع كردن این مشکل دارند و می توانند با تشخیص به موقع باعث بهبود در عملكرد این تجهیزات شوند و از توقف آن پیشگیری كنند.

تفاوت تعمیر و نگهداری آسانسور بصورت ماهيانه و تعمیر آسانسور از سر ناچاری بهترین شرکت تعمیر و نگهداری آسانسور

تعمیر و نگهداری آسانسور دوره ای با اصطلاح PM و تعمیر آسانسور با اصطلاح EM از هم تفکيک می شوند. بهترین شرکت تعمیر و نگهداری آسانسور

PM

طبق قرارداد تعمیر و نگهداری آسانسور، پشتیبانی آسانسور طرف قرارداد تعهد دارد تا بصورت ماهيانه، تعمیركار آسانسور معتبر و كارآزموده ای را به منظور سرویس ماهانه آسانسور به محل طرف قرارداد اعزام كند. وظیفه این تعمیركار بازرسی همه قطعات آسانسور، رفع كردن مشکلات جزئی، نظافت آسانسور از نظر صنعتی و تعمیر يا تعویض قطعات قبل از ایجاد مشکل جدی است. موارد گفته شده پس از موافقت مدیر ساختمان صورت می گیرد و تاثیر بسياری در پیشگیری از صدمه دیدن دیگر قطعات دارد كه در نهایت باعث طولانی شدن عمر آسانسور خواهد شد.

EM

در صورت مشکل آسانسور و نداشتن قرارداد تعمیر و نگهداری آسانسور، می بایست با يکی از پشتیبانی های معتبر در زمینه آسانسور تماس گرفت و يا از يک تعمیركار برای تعمیر آسانسور کمک گرفت.

تماس با تعمیركارهای منفرد به دلیل نداشتن اطلاعات كافی در مورد سوابق آن ها پیشنهاد نمی شود. تعمیركار كه با نشانه های مشکل آسانسور آشنایی دارد، حل مشکل را بصورت موردی انجام می دهد. در واقع این موضوع بدون بررسی كامل آسانسور صورت می گیرد و تنها مشکل قطعه خراب حل خواهد شد.

این امر باعث می شود تا مشکلات احتمالی در دیگر قطعات، بررسی و حل نشود و این موضوع امكان دارد مشکل دوباره آسانسور و يا آسیب رسیدن به دیگر قطعات را به همراه داشته باشد.

كاهش حوادث با تعمیر و نگهداری آسانسور

با توجه به نوع، میزان و نحوه استفاده، همه وسایل مكانيکی به تعمیر و نگهداری نياز پیدا می كنند. آسانسور هم برای داشتن كاركردی درست به تعمیر و نگهداری آسانسور آن هم بصورت ماهانه احتياج دارد.

در هر سرویس ماهانه، تعمیركار اجزا و قطعات مختلف آسانسور را مورد بررسی قرار می دهد تا از عملكرد صحیح آن مطمئن شود و در صورت نياز نسبت به تعمیر و يا تعویض قطعات اقدام كند. این امر از بعضی مشکل های جدی آسانسور پیشگیری خواهد كرد، چون نقص در عملكرد قسمت کوچکی از آسانسور در بعضی از موارد، مشکل های بزرگ و جبران ناپذیری را بوجود می آورد كه گاهی منجر به حادثه هم می شود.

البته این نکته را هم باید در نظر بگیرید كه تنها داشتن يک تعمیركار ماهيانه به منظور تعمیر و نگهداری آسانسور، برای اطمینان از عدم وقوع حادثه كافی نیست. چون در این ميان افراد سودجویی وجود دارند كه در ازای تعمیر و نگهداری آسانسور مبالغی را دريافت می كنند بدون آنكه آسانسور شما را بررسی نمایند. این افراد در بعضی موارد برای پیشگیری از مشکل، سیستم ایمنی آسانسور شما را پل می كنند كه بسيار خطرناک است.

پيامدهای استفاده نكردن از خدمات تعمیر و نگهداری آسانسور بهترین شرکت تعمیر و نگهداری آسانسور

آيا شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید كه تنها در زمان نياز، آسانسور خود را تعمیر می كنید و تصور می كنید پرداخت نكردن حق سرویس بصورت ماهيانه كار به صرفه ای است؟

برای اینگونه افراد باید بگوییم كه اگرچه استفاده نكردن از خدمات تعمیر و نگهداری آسانسور ظاهرا باعث صرفه جویی در هزینه های ماهانه ساختمان می شود اما باید بدانید كه در صورت مشکل آسانسور و نياز به تعمیر آن، باید هزینه ای بیشتر از چند ماه سرویس را برای بررسی به تعمیركار پرداخت كنید، چون به علت مشکل های پی درپی، امكان آسیب دیدگی های ناگهانی و طولانی در آسانسور وجود دارد.

قطعا هیچ کسی نمی خواهد كه يک روز در آسانسور گیر بیفتد و غافلگیر شود، پس سرویس ماهيانه با هزینه ای کم می تواند ایجاد اینگونه مشکلات را به میزان قابل توجهی كاهش دهد. بهترین شرکت تعمیر و نگهداری آسانسور

تعمیركار آسانسور بهترین شرکت تعمیر و نگهداری آسانسور

تعمیركار آسانسور شخصی بوده كه می تواند سلامت آسانسور شما را در صورت داشتن تجربه و دانش كافی، تضمین كند. بدین منظور باید از تعمیركاران غیرپشتیبانیی استفاده نكنید. بهترین شرکت تعمیر و نگهداری آسانسور

خوشبختانه پشتیبانی های معتبر بسياری به منظور تعمیر و نگهداری آسانسور آماده عقد قرارداد با شما می باشند. در آخر پیشنهاد ما به شما این بوده كه تا جایی كه امكان دارد با پشتیبانی ها قرارداد ببندید و از تماس با افراد متفرقه در این زمینه جدا خودداری كنید تا در صورت ایجاد مشکل بتوانید با قراردادی قانونی از خود حمایت كنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *