تعرفه سرویس و نگهداری آسانسور یكی از مهمترین خدمات یک شرکت سرویس کار اسانسور ارائه می باشد. در ادامه درباره سرویس آسانسور و هزینه های ان صحبت می كنیم.

اسانسور وسیله ای بوده كه در بیشتر ساختمان ها از ان استفاده می شود. جابه جا شدن بین طبقات مختلف یک ساختمان، بدون استفاده از اسانسور امری دشوار و طاقت فرسا است. به همین علت مهم بوده كه در انتخاب اسانسور به استاندارد بودن ان توجه داشته باشیم و نصب ان را به شرکت های باتجربه بسپاریم.

اما اسانسورها پس از نصب و راه اندازی نیاز به سرویس دوره ای هم خواهند داشت. علت این موضوع ان بوده كه قطعات مختلف اسانسور دچار استهلاک می شوند و باید برای تعویض یا تعمیر ان ها اقدام كنیم. سرویس دوره ای اسانسور می تواند از بسیاری هزینه های هنگفت كه در اثر خرابی به وجود می ایند پیشگیری كند و همینطور حوادث و خطرات احتمالی را به میزان قابل توجهی کم كند.

سرویس و نگهداری اسانسور دقیقا به چه معناست؟ تعرفه سرویس و نگهداری آسانسور

منظور از سرویس و نگهداری اسانسور ان بوده كه بخش های مختلف و قطعات ان به صورت دوره ای مورد بازدید و بررسی قرار بگیرند تا اگر نقص یا ایرادی دارند، در سریع ترین زمان ممكن برطرف شود. از این نظر می توانیم اسانسور را با خودرو مقایسه كنیم. تعرفه سرویس و نگهداری آسانسور

شما پس از طی كردن مسافت مشخصی با اتومبیل خود، باید ان را سرویس كنید و بعضی قطعات و سیالات ان را تعویض كنید. حتی امکان دارد در بررسی کلی كه توسط مکانیک انجام می شود، معلوم شود كه خودروی شما یک نقص بزرگ پیدا كرده بوده و باید هر چه سریع تر تعمیر شود. اسانسور هم دقیقا به چنین بررسی و چکاپ دوره ای نیاز دارد.

معمولا پیشنهاد می شود كه سرویس ماهیانه اسانسور را از یاد نبرید. البته در اینجا بحث هزینه سرویس اسانسور هم مطرح می شود كه معمولا برای صاحبان و ساكنین ساختمان ها اهمیت زیادی دارد. نکته ای كه در این مورد باید مورد اشاره قرار بگیرد ان بوده كه شما با پرداخت یک هزینه کم می توانید جلوی خرج های سنگین تر را بگیرید و مهمتر از ان، جان و سلامت استفاده كنندگان از اسانسور را حفظ كنید. اگر نسبت به سرویس و نگهداری اسانسور حساس نباشیم، امکان دارد با عواقب جبران ناپذیری روبرو شویم.

هزینه اندكی كه به صورت دوره ای به شرکت سرویس اسانسور پرداخت می كنید، یک هزینه اضافی و غیرمهم نیست، بلكه از مشکلات بزرگ پیشگیری می كند و امنیت شما و عزیزان تان را تضمین می كند. تعرفه سرویس و نگهداری آسانسور

تصور كنید كه سیم بکسل اسانسور شما دچار اسیب شود و به خاطر عدم سرویس دوره ای، این مورد را تشخیص ندهید. همین موضوع در نهایت می تواند پاره شدن سیم بکسل و سقوط اسانسور را به دنبال داشته باشد كه خسارات جانی و مالی ان بسیار سنگین است.

مزایای سرویس اسانسور

مهمترین مزایای سرویس اسانسور

در بخش قبلی تا حدودی به مزایای سرویس اسانسور اشاره كردیم. گفتیم كه با انجام سرویس های ماهیانه می توانید جلوی بسیاری از حوادث ناگوار را بگیرید. در ادامه سه مورد از مهمترین مزیت های سرویس و نگهداری بالابر را ذكر می كنیم:

افزایش کارایی اسانسور تعرفه سرویس و نگهداری آسانسور

یكی دیگر از مزیت های مهم سرویس اسانسور، افزایش کارایی ان است. همان طور كه گفتیم، با فرسوده شدن قطعات مختلف اسانسور، عملكرد ان ها هم تحت تاثیر قرار می گیرد و به تدریج کارایی اسانسور افت می كند. مثلا امکان دارد شاهد تاخیر در حرکت کابین یا تکان های شدید در هنگام استارت و توقف باشیم. سرویس كردن اسانسور و تعویض قطعات فرسوده، کارایی ان را هم افزایش می دهد و طول عمر اسانسور را بیشتر می كند.

کاهش هزینه ها

همیشه هزینه سرویس كردن اسانسور بسیار کمتر از مخارجی بوده كه تعمیر اساسی روی دست شما می گذارند. پس پیشنهاد می كنیم كه با پرداخت هزینه ای ناچیز به صورت ماهیانه، از هزینه های سنگین تعمیر پیشگیری كنید.

اگر هر ماه روغن موتور و گیربکس چک شوند و لنت های ترمز مورد بازدید قرار بگیرند، عمر این قطعات افزایش پیدا می كند. این در حالی بوده كه اگر بخواهید موتور یا گیربکس و سایر بخش های مهم اسانسور را تعمیر یا تعویض كنید، باید مبلغ زیادی را هزینه كنید. تعرفه سرویس و نگهداری آسانسور

افزایش ایمنی و حفظ جان افراد

هیچ چیز مهم تر از حفظ جان و سلامتی افراد نیست. اسانسورها به این علت نصب می شوند كه زندگی ما را راحت تر كنند و زحمت بالا و پایین رفتن از یک ساختمان را به حداقل برسانند. اما همین وسیله مفید، اگر دچار نقص و ایراد شود می تواند ایمنی و سلامت افراد را به خطر بیندازد یا حتی جان ان ها را بگیرد. با سرویس و نگهداری اسانسور می توان تا حد زیادی از این موارد پیشگیری كرد.

نکات ایمنی برای استفاده مسافران

  • اسانسورها وسیله بازی کودکان یک ساختمان نشوند و کودکان زیر ۷ سال به تنهایی از اسانسور استفاده نكنند. تعرفه سرویس و نگهداری آسانسور
  • در هنگام سوارشدن توسط مسافران احتیاط شود كه دست ان ها یا وسایل خریداری شده توسط ان ها مانع بسته شدن درب یا گیركردن ان ها بین درب و کابین نشود.
  • ثابت ایستادن مسافران هنگام جابه جایی اسانسور و ضربه وارد نكردن به کف کابین
  • ضربه نزدن به درب کابین یا برخورد لوازم هنگام اثاث کشی توسط مسافران
  • در رمان استفاده از اسانسور حتما باید به ظرفیت نهایی ان توجه شود كه بروی پلاک مشخصات در کابین نصب شده و در صورت رعایت نكردن ظرفیت، احتمال خرابی اسانسور می رود.
  • بازی نكردن با شاسی های کابین و فعال نكردن چند شاسی همزمان توسط مسافران و کاربران بدون انكه نیازی به توقف اسانسور در ان طبقات باشد.

نـگهداری صحیح اسانسور

اسانسور وسیله ای مکانیزه كه در یک چهارچوب مشخص به نام چاه حرکت می كند و وظیفه جابجایی عمودی کاربران را برعهده دارد و اسانسور مجموعه ای را تشكیل می دهد كه با جان کاربران در ارتباط است لذا باید ایمن، قابل اعتماد و کارا باشد كه دسترس به این موارد مستلزم بررسی مراحل سه گانه زیر است.

  1. مرحله قبل از ساخت یا مرحله طراحی، مشاوره و ساخت سازه ساختمان استراکچر و چاله اسانسور
  2. طراحی، ساخت و مونتاژ مکانیک و الکتریكی اسانسور
  3. سرویس و نگهداری و پشتیبانی اسانسور

بدیهی است از هیچ وسیله مکانیزه نمی توان انتظار داشت كه توقعات کاربر را بدون نگهداری و سرویس منظم براورده كند چه برسد به اسانسور كه وسیله ای کاملا پیچیده و با ظرافت های خاص خود است.

اکثر اسانسورهایی كه بعد از سال ۱۳۷۷ در تهران و شهرهای بزرگ نصب شده اند شامل بازرسی كنترل ایمن می شوند ولی قبل از این تاریخ اکثرا حتی تاییدیه بازرسی هم ندارند كه عمر بعضی از ان ها به بالای ۲۵ سال می رسد و عملا عملكرد مناسب و ایمنی ندارند. تعرفه سرویس و نگهداری آسانسور

كیفیت پائین و قطعات مورد استفاده در اسانسورها كه بعضا بسیاری از ان ها فاقد كیفیت مطلوب و تاییدیه های لازم می باشند اهمیت سرویس و بازرسی ادواری را دو چندان می كند.

تعرفه سرویس و نگهداری آسانسور

هزینه سرویس اسانسور بصورت توقفی محاسبه می شود كه بدین صورت كه زیر پنج توقف همان پنج توقف محاسبه می شود.به عنوان مثال اگر ساختمانی ۵ ایستگاه داشته باشد و نرخ توقفی مثلا ۱۲۰۰۰۰ ریال باشد مبلغ کل قرارداد بصورت ماهانه ۶۰۰۰۰۰ ریال است.

قرارداد بصورت یک ساله منعقد می شود.سرویس ماهانه بصورت یک بار بازدید در ماه بوده كه شامل چک كردن موارد منطبق بر چک لیست است. برای دریافت نرخ دقیق تر سرویس اسانسور با ما تماس بگیرید. تعرفه سرویس و نگهداری آسانسور

عمر مفید موتور اسانسور

معمولا عمر مفید موتور به راندمان ان و میزان ترافیک و تعداد توقف و ظرفیت اسانسور بستگی دارد.در کاتالوگ موتور درصد راندمان و حتی در بعضی از محصولات طول عمر مفید موتور اسانسور اورده شده است.معمولا عمر مفید موتورهای ایرانی پایین تر از موتورهای چینی تركی و اروپایی است.در ایران موتورهای اسانسور معمولا هر ده سال می بایست چک و اورهال شوند

موتور اسانسور به چه سرویس هایی و در چه بازه هایی زمانی نیاز دارد؟

عملكرد موتورهای اسانسور در سرویس و نگهداری آسانسور چک و بررسی می شود. ولی معمولا هر ده سال نیاز به اورهال كردن دارند. تعرفه سرویس و نگهداری آسانسور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *