بسیاری از شهروندان تهران برای تعمیرات آسانسور آپارتمان خود با مشكلات زیادی روبرو می باشند. از جمله این مشكلات پیدا كردن تعمیركار با تجربه و متخصص است كه به راحتی نمی توان شركت متخصص و متعهد در این زمینه پیدا كرد. از سوی دیگر هزینه های تعمیر آسانسور بسیار متغیر است و با یك جستجو ساده و استعلام قیمت می توان دریافت كه اختلاف قیمت ها بسیار زیاد است. شما می توانید در صورت نیاز به استفاده از خدمات این مجموعه با آن ها تماس بگیرید و در خواست خود را برای ثبت سفارش سرویس و تعمیر آسانسور ثبت کنید.

قرارداد تعمیر آسانسور

قرارداد تعمیر آسانسور

در قرارداد سرویس و نگهداری آسانسور محل بستن قرارداد، شخصیت های اشخاص قرارداد، زمان و مکان قرارداد و … ذکر می شود که هر قرارداد سرویس آسانسور ویژگی های خاصی دارد. از این رو نمونه قراردادها شرایط خاصی ندارند و ارزش یک قرارداد نگهداری و سرویس آسانسور به چارچوب و اعتبار چک لیست است.

یکی از قراردادهایی که بین کارفرما و پیمانکار بسته می شود قرارداد سرویس و تعمیر آسانسور می باشد. چرا که آسانسور و امنیت جزو مواردی است که سازنده ها به آن توجه بسیاری داشته و امکان دارد به برای عدم توجه کافی، اتفاقات ناگوار و جبران ناپذیری مثل شکستگی، خفگی، تلفات و … دیده شود.

این مجموعه حتی در روزهای تعطیل هم آماده خدمات رسانی می باشد! 

برای استفاده از هر نوع سیستم و دستگاهی باید اصول و قوانین آن را رعایت کنیم تا از فرسودگی و خرابی آن پیشگیری کنیم. اگر توجه نکنیم ضرر و زیان هایی به بار می آورد که باعث به وجود آمدن مشکلات جدید تری می شود. نصابی که برای تعمیر و نگهداری آسانسور حضور پیدا می کند باید در زمان عیب یابی و تعمیرات همه ی موارد و قطعات را چک کند و در برگه ی تعمیر و نگهداری آسانسور آن را ذکر کند.

آیا احساس می كنید هزینه های تعمیرات آسانسور شما زیاد است؟

امروزه در شهر تهران بیشتر ساختمان های مسكونی و اداری دارای آسانسور است و تعمیر آسانسور و نگهداری از آن ها بسیار اهمیت دارد.

مشکلات آسانسور گاهی اوقات بیشتر از حد انتظار می شود و هزینه های زیادی را به اهالی ساختمان تحمیل می كند. شاید برای شما هم پیش آمده كه وقتی به منزل یا محل كار خود می رسید و قصد استفاده از آسانسور را دارید متوجه خراب بودن آن می شوید و مجبور هستید تا طبقات را با پله طی كنید كه این امر برای طبقات مرتفع واقعا خسته كننده است. بسیاری از شهروندان تهران برای تعمیر آسانسور آپارتمان خود با مشكلات زیادی روبرو می باشند.

از جمله این مشكلات پیدا كردن تعمیركار با تجربه و متخصص است كه به راحتی نمی توان شركت متخصص و متعهد در این زمینه پیدا كرد. از سوی دیگر هزینه های تعمیرات آسانسور بسیار متغیر است.

و با یك جستجو ساده و استعلام قیمت می توان دریافت كه اختلاف قیمت ها بسیار زیاد است. برای حل این مشكلات شركت الوند اقدام به طراحی سایت آسانسور مانا نموده است. با استفاده از این اپلیكیشن كاربران براحتی می توانند درخواست های خود را برای تعمیر آسانسور ثبت كنند.

علائمی كه خبر از نیاز به تعمیر آسانسور می دهند و نباید آن ها را نادیده گرفت:

  • زیاد از كار افتادن آسانسور
  • صداهای ناهنجار آسانسور
  • توقف آنسور میان طبقات و تراز نبودن آن
  • تغییر سرعت آسانسور
  • زمان انتظار زیاد برای آسانسور

تعمیرآسانسور به طور كلی به دو بخش تقسیم می شود:

  1. بخشی كه مربوط به تعمیر گیربكس و موتور آسانسور می شود
  2. بخش دیگر تعمیرات آسانسور به كابین آن و درب و برد مربوط می شود.

مشكلاتی مثل تكان های شدید كابین آسانسور كه به وضوح احساس می شود مربوط به گیربكس آسانسور است. كه تعمیر آسانسور در مواردی كه مشكل مربوط به موتور و یا گیربكس باشد امری پیچیده است كه نیازمند فردی متخصص در این موضوع است.توجه داشته باشید كه در مواردی كه گیربكس آسانسور به هر نحوی مشكل داشته باشد باید سریعا اقدام كنید چون امکان دارد موجب سقوط آسانسور شود.

به طور كلی در مواجه با هر مشكلی در آسانسور به گونه ای عمل كنید كه ابتدا متخصص فنی از آسانسور دیدن فرماید تا بتواند با استفاده از تجربه هایی كه در این زمینه دارد علت مشکل آسانسور را مشخص كند.

در این صورت نیروی تعمیر كار می تواند به تعمیر آسانسور بپردازد. مشکلات برد آسانسور اغلب به علت استهلاك بوده كه ورود و خروج آمپر و ولتاژ نامناسب موجب ضعیف شدگی قطعات برد می شود. این نكته شایان ذكر است كه رسیدگی و عیب یابی مداوم برد آسانسور موجب افزایش طول عمر آن می شود.

سیستم ایمنی آسانسور به دو قطعه گاورنر و پاراشوت وابسته است اگر هر كدام از این قطعات دچار مشكلی شوند صدمات جانی و مالی زیادی را به همراه دارد.

 

سیستم ایمنی آسانسور

اهمیت تعمیر آسانسور

همانطور که می دانید و در مقاله های قبلی گفتیم آسانسور از قطعات زیادی تشکیل شده است و هر کدام از این قطعات وظیفه و کار خاص خود را در عملکرد آسانسور انجام می دهند و با آن هماهنگ هستند. تشخصی خرابی و عیب یابی قطعات آسانسور کار دشوار و سختی می باشد.

معمولا قطعات آسانسور در همه ی موارد باهم مرتبط می باشد و خرابی در یک قطعه منجر به خرابی قطعات دیگر می شود و این در برخی موارد اتفاق می افتد. باید به این نکته توجه کرد که تنوع آسانسور ها نیر یکی از عواملی می باشد که تعمیر آسانسور و تشخیص و عیب یابی برای تعمیر آسانسور کار را سخت تر می کند.

بسیاری از تعمیر کاران چون با آسانسور های قدیمی آشنا هستند آن ها را تعمیر می کنند و توانایی تعمیر آسانسور های پیشرفته و مدرن را ندارند. در نهایت بهتر است کار را به افرادی که در این زمینه تجربه ی بالایی دارند بسپاریم و از این نظر اطمینان حاصل کنیم که مشکلی به وجود نمی آید.

همانطور که می دانید در تعمیر آسانسور هزینه های کمتری بر دوش افراد استفاده کننده از خدمات آسانسور می شود. پس یادگیری مقدماتی و ابتدایی برای تعمیر آسانسور حائز اهمیت می باشد و هر سرویس کار باتجربه ای لازم است در مورد تعمیرات قطعات آسانسور اطلاعات خود را بروز کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *