آسانسور مانا یکی از مراکزی است که به تعمیر آسانسور ارزان و با کیفیت می پردازد و در تلاش است با ارائه بهترین و با کیفیت ترین خدمات در زمینه تعمیر، سرویس و نگهداری آسانسور بهترین ها را به مشتریان عزیز ارائه کند. شما می توانید در صورت مشاهده کوچکترین عملکرد غیر عادی آسانسور با ما تماس بگیرید تا با کمک تیم حرفه ای خود شما را راهنمایی کنیم.

مجموعه آسانسور مانا به صورت شبانه روزی آماده ارائه خدمات به شما است و در روزهای تعطیل هم در ساعات کاری مشخص شده در تلاش است ایرادات آسانسور را در کمترین زمان حل کند تا ساختمان به حالت عادی خود برگردد.

در خدمات آسانسور به این نکته توجه داشته باشید که افراد زیادی در این زمنیه به کلاهبرداری می پردازند. این افراد با دریافت هزینه های زیادی از مشتریان خود در خصوص انجام سرویس های ماهیانه به شکلی نمادین به بررسی آسانسور شما خواهند پرداخت اما در واقعیت هیچ گونه بازبینی ای توسط این افراد صورت نخواهد گرفت و گاها برای جلوگیری خرابی آسانسور و سیستن ایمنی آن پل ایجاد خواهند کرد.

البته این گونه موارد در زمان هایی مشاهده خواهد شد که افراد به جای استفاده از خدمات ماهیانه که به شکلی منظم و در صورت داشتن قردادی قانونی با یک شرکت فعال در این زمینه از خدمات موردی استفاده خواهند کرد و با افرادی تماس خواهند گرفت تنها از آنها یک شماره تماس در اختیار دارند.

نکته قابل توجه در این موارد آن است که بسیاری از افرادی که به این صورت در حال فعالیت می باشند از تجربه و تخصص پائینی برخوردار بوده و در صورتی که مشکلی برای آسانسور شما بوجود آید که این افراد در وقوع آنها نقش داشته اند به جز یک شماره تماس اطلاعات دیگری از این شخص در اختیار نخواهید داشت.

با توجه به این موضوع که آسانسورها یکی از وسایل پرکاربرد در ساختمان ها می باشند باید به شکلی منظم و هر ماه مورد بررسی قرار گیرند و این کار باید توسط افراد متخصص و با تجربه صورت پذیرد تا در طول این فرآیند با مشکلی روبرو نشوید.

تعمیر آسانسور ارزان

آسانسور قطعه ای مکانیکی-الکترونیکی به شمار می رود که علی رغم عملکرد ساده دارای قطعات بسیار پیچیده ای می باشد. تنها یک سرویسکار حرفه ای که دوره های لازمه را دیده باشد می تواند از پس آن بربیاید.

حتی اگر کمی دقت کنید متوجه می شوید که یک مجموعه حرفه ای می تواند از هزینه های تعمیر آسانسور کم کند، چون امکان بروز مشکلات بعدی آسانسور را به حداقل می رساند و چیزی که مهم است این است که شما یک بار برای همیشه مشکل آسانسور را رفع می کنید.

قیمت تعمیر آسانسور

قیمت تعمیر آسانسور به 3 عامل اصلی مرتبط است:

شدت خرابی آسانسور

هر چه مشکل آسانسور بزرگتر باشد، روی هزینه هم تاثیر بیشتری دارد. شما نمی توانید هزینه تعمیر آسانسوری که به سنسورها مرتبط است را با آسانسوری که به تعویض طناب اصلی ربط دارد یکی بدانید.

قطعات معیوب

هرچه تعداد قطعات خراب شده آسانسور بیشتر باشند، باید هزینه بیشتری درنظر گرفت و این راهم بدانید که اگر قطعه ای باید تعویض شود، هزینه خرید آن هم به حق الزحمه سرویسکار اضافه می گردد.

زمان لازم برای رفع مشکلات

این امر بسیار واضح است که تعمیر آسانسوری که یک ربع طول می کشد با تعمیر آسانسوری که 4 ساعت از وقت تعمیر کار را می گیرد متفاوت است!

علائم مشكل آسانسور

آسانسور به هر علتی خراب شده باشد، دست روی دست گذاشتن كار را بدتر می كند. اگر آسانسور از كار بایستد، یا اگر كسی در آسانسور گیر بیفتد، معمولاْ ساکنین مجبور می شوند كه برای تعمیر آسانسور اقدام كنند؛ اما اگر فقط علائم جلوه نمایی می كنند، صبر نكنید كه آسانسور از كار بیفتد و هرچه زودتر اقدام كنید. علائم را در ادامه چك می كنیم.

تا آسانسور از كار نیفتد، كسی آن را خراب حساب نمی كند؛ این رویكرد نادرستی ست؛ زیرا احتمال دارد زمانی آسانسور از كار بیفتد كه یك حادثة پرهزینه جانی و مالی رخ داده باشد. به همین علت ضرورت دارد كه علائم آسانسور خراب را بدانیم.

هم سطح (LEVEL ) نایستادن مابین طبقات

احتمال دارد زمان ایستادن كابین در طبقه، توقف در حد 5 سانتی متر پایین تر یا بالاتر از سطح طبقه صورت بگیرد. دلایل هم سطح نایستادن آسانسور:

  • تنظیم نبودن سنسورهای طبقات
  • تنظیم نبودن سرعت موتور

شنیدن صداهای غیرعادی

هر نوع صدای ناهجاری احتمال دارد نشانه ای از  یك نقص فنی باشد كه توسط یك سرویس کار ماهر آسانسور قابل تشخیص است. صداهایی مثل كشیده شدن قطعه های فلزی روی هم احتمال دارد در طول مسیر حركت كابین تداوم داشته باشد.

علت این صداها می تواند جابه جا شدن ترمزهای اضطراری آسانسور، شل شدن پیچ های قاب كابین یا كادر وزنة آسانسور، خوردگی كشك های كابین یا كادر وزنه، تنظیم نبودن سیستم پاراشوت با ترمز اضطراری آسانسور، برخورد یا سایش قطعات ثابت و متحرك (مثلاً درب كابین با درب طبقه)، هم تراز نبودن ریل های كابین یا كادر وزنه، تزئینات كابین و… باشد.

صداهای غیرعادی احتمال دارد از موتورخانه آسانسور و از سمت موتور آسانسور یا تابلو فرمان آسانسور باشد. در صورت ایجاد چنین علائمی حتماً از سرویس کار آسانسور خود تقاضای برطرف كردن این ایراد را داشته باشید.

ممكن بوده كه زمان حركت كابین، ترمزهای اضطراری به اشتباه عمل كند؛ در صورت ایجاد حادثه، به غیر از هزینه های مالی ساختمان، امكان هزینة جانی نیز وجود دارد.

استارت و استوپ های شدید زمان شروع یا توقف حركت كابین آسانسور

احتمال دارد موقع حركت آسانسور یا ایستادن آن، آسانسور با تكان های شدید ایست کند.

این عملكرد آسانسور می تواند به دلایل متنوعی باشد:

  • تنظیم نبودن فنرهای مگنت ترمز موتور آسانسور
  • بالانس نبودن وزن كابین با وزن كادر بدنه
  • ایراد گیربكس آسانسور

گیر کردن آسانسور

 

گیر کردن آسانسورها رایج ترین نقصی است که از آن ها دیده می شود، اما خودِ گیر کردن نقص اصلی نیست. در واقع زمانی که اشکالی در سیستم حرکتیِ آسانسور به وجود می آید ترمزش فعال شده و کابین آسانسور را در موقعیت فعلی اش نگه می دارد. پس گیر کردن آسانسور به نوعی واکنش سیستم برای حفاظت از سرنشینان کابین در مقابل ایراد در سیستم محرک آسانسور است.

اما این مشکل به سه دلیل کلی رخ می دهد:

  • استفاده  اشتباه از آسانسور: وقتی مسافران بیشتر از ظرفیت آسانسور استفاده کنند و یا در را باز نگه دارند و مواردی از این قبیل می تواند باعث بروز مشکل در سیستم آسانسور و متوقف شدن آن گردد.
  • قطع شدن ناگهانی برق: این اتفاق می تواند از سوی شرکت برق، خطای انسانی یا بلایای طبیعی اتفاق بیفتد.
  • نقص مکانیکی و الکتریکی: آسانسور مثل هر دستگاه الکتریکی و مکانیکی می تواند با نقص مواجه شود که اگر این اتفاق زمان تردد آسانسور در فواصل طبقات دیده شود برای جلوگیری از اتفاقات ناگوار بعدی، کابین ایست می کند.

در زمینه خدمات سرویس و نگهداری آسانسور برج های مسکونی باید با توجه تراکم جمعیتی برج و همچنین تعداد توقف های آسانسور پس از تعیین وضعیت تیم سرویس کار متناسب با برج توسط کارشناسان شرکت در نظر گرفته شود.

تماس با ما برای تعمیر آسانسور

یکی از مراکزی که می توانید از آن ها انتظار کیفیت واقعی در ارائه خدمات آسانسور داشته باشید، مرکز تعمیر آسانسور مانا بوده که بسیار حرفه ای در این امر فعالیت می کنند. این مجموعه رضایت مشتریان خود را از طریق کارشناسان وقت شناس و با تجربه خود به دست آورده است و بهتر است بدانید اولیت هر سرویسکار تعمیر آسانسور مانا یا تعمیر قطعات آسیب دیده است تا تعویض آن ها. در صورتی که هیچ راهی برای تعمیر قطعه معیبو وجود نداشت آن را با قطعه اصل و درجه یک تعویض می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *