آسانسور مانا یکی از مراکزی است که به تعمیر آسانسور ارزان و با کیفیت می پردازد و در تلاش است با ارائه بهترین و با کیفیت ترین خدمات در زمینه تعمیر، سرویس و نگهداری آسانسور بهترین ها را به مشتریان عزیز ارائه کند. شما می توانید در صورت مشاهده کوچکترین عملکرد غیر عادی آسانسور با ما تماس بگیرید تا با کمک تیم حرفه ای خود شما را راهنمایی کنیم.

مجموعه آسانسور مانا به صورت شبانه روزی آماده ارائه خدمات به شما است و در روزهای تعطیل هم در ساعات کاری مشخص شده در تلاش است ایرادات آسانسور را در کمترین زمان حل کند تا ساختمان به حالت عادی خود برگردد.

تعمیر آسانسور ارزان

آسانسور قطعه ای مکانیکی-الکترونیکی به شمار می رود که علی رغم عملکرد ساده دارای قطعات بسیار پیچیده ای می باشد. تنها یک سرویسکار حرفه ای که دوره های لازمه را دیده باشد می تواند از پس آن بربیاید. حتی اگر کمی دقت کنید متوجه می شوید که یک مجموعه حرفه ای می تواند از هزینه های تعمیر آسانسور کم کند، چون امکان بروز مشکلات بعدی آسانسور را به حداقل می رساند و چیزی که مهم است این است که شما یک بار برای همیشه مشکل آسانسور را رفع می کنید.

قیمت تعمیر آسانسور

قیمت تعمیر آسانسور به 3 عامل اصلی مرتبط است:

شدت خرابی آسانسور

هر چه مشکل آسانسور بزرگتر باشد، روی هزینه هم تاثیر بیشتری دارد. شما نمی توانید هزینه تعمیر آسانسوری که به سنسورها مرتبط است را با آسانسوری که به تعویض طناب اصلی ربط دارد یکی بدانید.

قطعات معیوب

هرچه تعداد قطعات خراب شده آسانسور بیشتر باشند، باید هزینه بیشتری درنظر گرفت و این راهم بدانید که اگر قطعه ای باید تعویض شود، هزینه خرید آن هم به حق الزحمه سرویسکار اضافه می گردد.

زمان لازم برای رفع مشکلات

این امر بسیار واضح است که تعمیر آسانسوری که یک ربع طول می کشد با تعمیر آسانسوری که 4 ساعت از وقت تعمیر کار را می گیرد متفاوت است!

علائم مشكل آسانسور

آسانسور به هر علتی خراب شده باشد، دست روی دست گذاشتن كار را بدتر می كند. اگر آسانسور از كار بایستد، یا اگر كسی در آسانسور گیر بیفتد، معمولاْ ساکنین مجبور می شوند كه برای تعمیر آسانسور اقدام كنند؛ اما اگر فقط علائم جلوه نمایی می كنند، صبر نكنید كه آسانسور از كار بیفتد و هرچه زودتر اقدام كنید. علائم را در ادامه چك می كنیم.

تا آسانسور از كار نیفتد، كسی آن را خراب حساب نمی كند؛ این رویكرد نادرستی ست؛ زیرا احتمال دارد زمانی آسانسور از كار بیفتد كه یك حادثة پرهزینه جانی و مالی رخ داده باشد. به همین علت ضرورت دارد كه علائم آسانسور خراب را بدانیم.

هم سطح (LEVEL ) نایستادن مابین طبقات

احتمال دارد زمان ایستادن كابین در طبقه، توقف در حد 5 سانتی متر پایین تر یا بالاتر از سطح طبقه صورت بگیرد. دلایل هم سطح نایستادن آسانسور:

  • تنظیم نبودن سنسورهای طبقات
  • تنظیم نبودن سرعت موتور

شنیدن صداهای غیرعادی

هر نوع صدای ناهجاری احتمال دارد نشانه ای از  یك نقص فنی باشد كه توسط یك سرویس کار ماهر آسانسور قابل تشخیص است. صداهایی مثل كشیده شدن قطعه های فلزی روی هم احتمال دارد در طول مسیر حركت كابین تداوم داشته باشد.

علت این صداها می تواند جابه جا شدن ترمزهای اضطراری آسانسور، شل شدن پیچ های قاب كابین یا كادر وزنة آسانسور، خوردگی كشك های كابین یا كادر وزنه، تنظیم نبودن سیستم پاراشوت با ترمز اضطراری آسانسور، برخورد یا سایش قطعات ثابت و متحرك (مثلاً درب كابین با درب طبقه)، هم تراز نبودن ریل های كابین یا كادر وزنه، تزئینات كابین و… باشد.

صداهای غیرعادی احتمال دارد از موتورخانه آسانسور و از سمت موتور آسانسور یا تابلو فرمان آسانسور باشد. در صورت ایجاد چنین علائمی حتماً از سرویس کار آسانسور خود تقاضای برطرف كردن این ایراد را داشته باشید.

ممكن بوده كه زمان حركت كابین، ترمزهای اضطراری به اشتباه عمل كند؛ در صورت ایجاد حادثه، به غیر از هزینه های مالی ساختمان، امكان هزینة جانی نیز وجود دارد.

استارت و استوپ های شدید زمان شروع یا توقف حركت كابین آسانسور

احتمال دارد موقع حركت آسانسور یا ایستادن آن، آسانسور با تكان های شدید ایست کند.

این عملكرد آسانسور می تواند به دلایل متنوعی باشد:

  • تنظیم نبودن فنرهای مگنت ترمز موتور آسانسور
  • بالانس نبودن وزن كابین با وزن كادر بدنه
  • ایراد گیربكس آسانسور

تماس با ما برای تعمیر آسانسور

یکی از مراکزی که می توانید از آن ها انتظار کیفیت واقعی در ارائه خدمات آسانسور داشته باشید، مرکز تعمیر آسانسور مانا بوده که بسیار حرفه ای در این امر فعالیت می کنند. این مجموعه رضایت مشتریان خود را از طریق کارشناسان وقت شناس و با تجربه خود به دست آورده است و بهتر است بدانید اولیت هر سرویسکار تعمیر آسانسور مانا یا تعمیر قطعات آسیب دیده است تا تعویض آن ها. در صورتی که هیچ راهی برای تعمیر قطعه معیبو وجود نداشت آن را با قطعه اصل و درجه یک تعویض می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *