تعمیر آسانسور مرزداران شامل كنترل و بازبینی قطعات اصلی می شود. اين كنترل باید به صورت ماهيانه و توسط تعمیرکار انجام گیرد تا از خرابی آسانسور جلوگیری شود.

اين كنترل ماهيانه باعث می شود تا بررسی آسانسور به خوبی انجام شود و مشکلات بی مورد شناسایی شوند. تعمیر آسانسور انقدر اهمیت دارد كه اين امر از ایجاد بسياری از مشکلات در آسانسور جلوگیری می كند.

وقتی در يک آسانسور سنسورها دچار خرابی شوند، با وجود اينكه برای باز و بسته شدن درب مشکلی ایجاد نمی شود اما اين خرابی،  آسانسور را دچار مشکل می كند. تعمیر آسانسور مرزداران

حتی اگر خرابی آسانسور جدی نیست، با گذشت مدتی شاهد خرابی ها و هزینه های زيادی برای تعمیر  آسانسور خواهید بود. بررسی به موقع اين مشکلات کوچک از ایجاد خسارت های بزرگ اينچنینی جلوگیری می كند.

درباره مرزداران

بلوار مرزداران يکی از محله های غرب تهران محسوب می شود كه از غرب ابتدای آن به خيابان اشرفی اصفهانی و از شرق انتهای آن به اتوبان شیخ فضل الله نوری می رسد.تعمیر آسانسور مرزداران

بلوار مرزداران را از جنوب خيابان جلال آل احمد و از شمال اتوبان حکیم در بر گرفته است و به نوعی اين بلوار در ميان 4 خيابان اصلی غرب تهران قرار گرفته است.

به جرات می توان گفت يکی از بهترین محله های غرب تهران كه در منطقه 2 شهرداری تهران هم قرار گرفته بلوار مرزداران است! چرا كه دسترسی آن به 4 خيابان اصلی غرب تهران باعث شده تا شما به راحتی از محدوده خارج شده و به شريان اصلی شهر وصل شوید.

از سمت غرب می توان به خيابان اشرفی اصفهانی متصل شد و از آن ها به فلكه دوم صادقیه و يا به سمت باغ فیض و يا میدان پونک حرکت كرد. تعمیر آسانسور مرزداران

از جنوب با متصل شدن به خيابان جلال آل احمد به راحتی می توان به سمت مرکز شهر و میدان فاطمی حرکت نمود و از شرق با اتصال به اتوبان شیخ فضل الله نوری به راحتی می توان به سمت جنوب تهران و يا شمال تهران و اتوبان های همت و حکیم رفت و از شمال هم با وصل شدن به اتوبان حکیم به راحتی می توانید به سمت شرق و غرب تهران حرکت كنید.

مهمتر از همه عبور اتوبان يادگار امام از ميانه بلوار مرزداران است و به راحتی می توان داخل اتوبان يادگار امام جنوب و يا شمال شد. تعمیر آسانسور مرزداران

نکته بسيار مهم در اين دسترسی ها اين است كه در بیشتر ساعات روز بلوار مرزداران دارای بار ترافيکی خوبی است و شما برای رسیدن به شريان های اصلی كه گفته شد زياد در ترافيک نخواهید ماند. پس می توان گفت دسترسی اين محله عالی است.

شما برای اينكه پياده بخواهید در بلوار جایی بروید کافی است خود را كنار بلوار برسانید و از آنجا سواری ها و تاکسی های بلوار شما را به ابتدای بلوار خواهند برد. همچنین دو ایستگاه متروی خط 6 هم در بلوار مرزداران است كه اين خود يکی از محاسن عالی اين منطقه است.

در بلوار مرزداران از ابتدای بلوار ( ابتدای خيابان اشرفی ) تا انتهای آن شاهد محله های مختلفی هستیم كه هم از لحاظ نوع خانه ها و هم میزان قیمت با هم تفاوت دارند. در گذشته نه چندان دور به بخش ابتدایی و ميانه بلوار شهرک ژاندارمری و به بخش انتهایی آن شهرک آزمایش گفته میشد كه البته هم اكنون هم برای آدرس دهی از اين عناوین استفاده می شود.

در ابتدای بلوار مرزداران خيابان های ناهید و اباالفضل معروف می باشند كه می توان گفت جزو بخش های معمولی بلوار به حساب می ايند و خانه های ساخته شده هم خانه های معمول می باشند و قیمت ها هم کمتر از دیگر بخش هاست.

در ميانه بلوار خيابان ابراهیمی و لاله كه همه جور خانه ای در آن ها می توان يافت و قیمتها هم کمی بیشتر می شود البته به خيابان لاله و البته بیشتر بخش شمالی اتوبان حکیم شهرک هما هم گفته می شود.

در بخش شرقی بلوار ولی اوضاع کمی متفاوت است در بخش جنوبی بلوار مرزداران خيابان های سرسبز و اطاعتی جنوبی و ایثار و آريافر می باشند كه می توان خانه ها و نوع محله را با بخشهای ابراهیمی و لاله هم رده دانست و گاهی خانه هایی قابل توجه هم ساخته می شود ولی در بخش شمالی دو خيابان سپهر و البرز ( كه از انتها به هم وصل می شوند ) جزو گران قیمت ترین بخشهای بلوار مرزداران می باشند و کوچه ها و خيابان هم کمی حال و هوای شهرک غرب را دارد و بیشتر خانه ها هم سعی شده لوکس باشند.

اگر از نظر شلوغی بخواهیم اين خيابان ها را بررسی كنیم باید گفت به جز دو خيابان سپهر و البرز كه کمی خلوت می باشند دیگر بخشها شبیه هم می باشند و نسبتا همه محله های آرامی می باشند.

تعمیر آسانسور مرزداران – غرب

بی تدبیری و عدم تعمیر به موقع امکان دارد باعث خرابی آسانسور و توقف های ناگهانی آن شود. وقتی بررسی اين موضوع توسط کارشناسان آسانسور انجام می شود، مشخص می شود كه خطاها و مشکلات الکتريکی عامل اصلی اين توقفات می باشند. تعمیر آسانسور مرزداران

در آسانسورها از دو نوع فتوسل و يا چشمی استفاده می شود كه بصورت فتوسل چشمی و فتوسل پرده ای می باشند. در صورت متوقف شدن آسانسور در طبقه ای و حرکت نكردن آن، امکان دارد چشمی آسانسور دچار مشکل شده باشد و يا به طور کامل خراب باشد، كه در اين صورت فتوسل آن باید عوض شود.

مشکلات درب طبقه و کابین آسانسور

يکی از مواردی كه در خرابی آسانسور باید به آن اشاره كنیم زمانی است كه درب کابین باز می شود اما درب آسانسور بسته مانده است و باز نمی شود. در مورد اين مساله باید موضوع اختلال در عملكرد قفل دربازكن را مورد بررسی قرار داد. اين اتفاق وقتی رخ می دهد كه دستگیره قفل طبقه با کمان دربازكن فاصله داشته باشد. گاهی شاهد آن هستیم كه کابین در طبقه مورد نظر توقف كرده اما درب اتومات باز نمی شود.

کارشناسان علت اين مشکل را چسبیدن لته های درب اتوماتيک کابین آسانسور به روی ریل ها و يا ضعیف شدن موتور سر درب کابین می دانند. گاهی بررسی سیم های C و COM می تواند برای حل اين مشکل کارساز باشد. زمان روبه رو شدن با كند و يا تند حرکت كردن درب کابین، می توان به راحتی و از روی درب اتومات، سرعت را تنظیم كرده و يا گزینه ریست را انتخاب كرد. تعمیر آسانسور مرزداران

علت خرابی موتور آسانسور

يکی از پر اهمیت ترین بخش های خراب شدن آسانسور، روشن نشدن موتور است. در صورت ایجاد اين اشکال باید سیم های رابط، اتصالات، کلیدها، دوشاخه و پریز را مورد بررسی قرار بگیرند. احتمال این که بخشی از مدار الکتريکی قطع شده باشد بالا است. عمده مشکالاتی كه در موتور آسانسور رخ می دهد به گیربکس آن ربط دارد.

لرزش های اتاقک آسانسور می تواند يکی از عوامل نشان دهنده خرابی در موتور گیربکس آسانسور باشد. در اين صورت باید موتور گیربکس را کاملا بررسی كرد و پس از بررسی آن را تعمیر کرد. تعمیر آسانسور مرزداران

استارت و استوپ های شدید زمان حرکت يا توقف کابین آسانسور

خراب شدن آسانسور در اين موارد با تکان های شدید در زمان ایستادن و يا حرکت آسانسور دیده می شو.د كه از عوامل آن می توان به موارد زیر اشاره كرد:

  • تنظیم نبودن فنرهای مگنت ترمز موتور آسانسور
  • بالانس نبودن وزن کابین با وزن کادر بدنه
  • مشکل گیربکس آسانسور تعمیر آسانسور مرزداران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *