اگر نیاز به تعمیر آسانسور هیدرولیک دارید، می توانید همین حالا بعد از مطالعه این مقاله کاربردی با ما تماس بگیرید تا تیم برجسته خود را در سریع ترین زمان ممکن به نزد شما بفرستیم.

برای حفظ عملکرد صحیح آسانسور نیاز به تعمیر آسانسور و سرویس دوره ای مهم ترین نقش کلیدی را بازی می کند. آسانسور ها در هر حالتی که باشند نیاز به تعمیر مقطعی دارند.

تشخیص اختلال و مشکلات آسانسور ها فقط باید توسط کارشناسان باتجربه صورت بگیرد، چون تاثیر قطعات به کار رفته در آسانسور ها با یکدیگر تشخیص نوع اختلال را سخت می نماید. تعمیرکاران غیر اصولی علاوه بر حل نکردن کامل مشکلات، موجب بروز  ایرادات شدیدتری می شوند و هزینه تعمیر را افزایش می دهند.

یک تعمیرکار حرفه ای برای تعمیر آسانسور هیدرولیک از عملکرد کلیه قطعات آسانسور، اطلاع کاملی دارد و بهترین خدمات تعمیراتی را به شما ارائه می دهد.

آسانسور هیدرولیک یکی از انواع آسانسور است که در دهه ‎ 60 وارد بازار شد و به طرفداران بسیاری پیداکرد. آسانسور هیدورلیک برای ظرفیت های مختلف اما در طول مسیر کم کاربرد دارد. این نوع آسانسور در تعداد نفرات بالا نسبت به آسانسور های کششی مقرون به صرفه تر هستند و حرکت نرم و روان و سرعت قابل تنظیم دارند.

آسانسورها دارای ویژگی های بسیار مختلفی هستند. آسانسور هیدرولیک نیازی به موتورخانه در بالای چاه نداشته و می توان آن را در مسافت دورتری از چاه قرار داد. این آسانسور طول عمر بسیاری دارند و نسبت به آسانسورهای دیگر کمتر با مشکل مواجه می شوند.

یکی از وقایعی که در بسیاری از آسانسورهایی که در آنها از خدمات سرویس ماهیانه  و منظم استفاده نمی شود خرابی قطعات فرسوده در این نوع آسانسورها می باشد. گاها پیش آمده است که به علت درست عمل نکردن یک قطعه که با هزینه ای ناچیز قابل تعویض می باشد و عدم آگاهی از این مشکلی که در این نوع قطعه بوجود آمده است سبب می شود به بخش های مختلفی از آسانسور اسیب هایی جدی وارد شود که برای رفع آنها باید هزینه ای زیاد را پرداخت کنید.

گاهی امکان دارد با وجود این مشکلات در این وسیله سلامت افرادی که از این نوع وسیله استفاده می کنند با چالش هایی جدی روبرو شود. با توجه به این موضوعات و همچنین قوانینی که در این رابطه وجود دارد بهتر است به جای استفاده از خدمات و تعمیرات مورد آسانسور از خدمات منظم و ماهیانه ارائه شده استفاده نمایید.

انواع فعالیت های تعمیر آسانسور هیدرولیک

 • بازرسی

بازرسی از آسانسور در مقاطع زمانی برنامه ریزی شده صورت می پذیرد تا معلوم شودکه آیا آسانسور به سرویس نیاز دارد یا به تعمیرات پیشگیرانه؟ بازرسی ممکن است به صورت چشمی یا عینی و یا از طریق اندازه گیری بعضی از ویژگیهای فیزیکی دستگاهها باشد.

 • سرویس آسانسور هیدرولیک

در صورتیکه هنگام بازرسی نیاز به سرویس احساس شود سرویس دهی برای قسمتهای متحرک و ثابت اعم از الکتریکی و مکانیکی صورت می پذیرد. همینطور هر آسانسور باید مطابق “چک لیست سرویس و نگهداری آسانسور” ماهیانه حداقل یکبار مورد سرویس قرارگیرد.

 • تعمیرات پیشگیرانه آسانسور هیدرولیک

این تعمیرات زمانی صورت می گیرد که هنوز امکانات وسایل نصب شده در حال کار بوده و دچار خرابی نشده است .هدف از تعمیرات پیشگیرانه آن است که خرابی سیستم به تعویق افتد و فاصله های بین خرابی ها رو افزایش بگذارد و یا جلوی خرابی های احتمالی گرفته شود.

 • تعمیرات خرابی

این تعمیرات مربوط به مواردی است که دستگاه از کار افتاده است و نمی تواند به وظایف پیش بینی شده عمل کند. با انجام تعمیرات، آسانسور دوباره راه اندازی شده و مورد بهره برداری قرارمی گیرد. تعمیر آسانسور هیدرولیک

 

تعمیر آسانسور

تعمیر آسانسور هیدرولیک در تهران

هر ابزار و وسیله ای که مداوما مورد استفاده قرار می گیرد، در معرض استهلاک قرار دارد، به خصوص وسایلی که دارای عملکرد مکانیکی می باشند.

عمده ایرادات آسانسورهای هیدرولیک از ناحیه جک می باشد. روغن ریزی از مهمترین ایرادات جک آسانسور است. برسی کامل و نقطه به نقطه پیستون برای شناسایی خراش های روی پیستون و همینطور بررسی پکینگ ها و وایر ها هم می تواند در تشخیص دلیل روغن ریزی موثر باشد.

گاهی احتمال دارد به دلیل عوامل مختلف، نیاز به تعویض جک آسانسور پیدا کنیم. باید توجه داشت که جک هیدرولیک بسته به اندازه آن سنگین بوده و یک تیم حرفه ای می تواند آن را از پایه تعمیر کند. پس تعمیر آسانسور هیدورلیک باید توسط کارشناسان صورت بگیرد.

مرکز تعمیر آسانسور مانا، یکی از بهترین مراکز تعمیرات انواع آسانسور بوده و تعویض قطعات آن را با قطعات اصلی انجام می دهد. باید اشاره کنیم که این مرکز با ارائه گارانتی سهم بسیاری در جلب اعتماد شما عزیزان خواهد داشت. تعمیر آسانسور هیدرولیک

یکی از اجزا اصلی آسانسور هیدرولیک که ممکن است آسانسور به خاطر آن تعمیر شود، جک هیدرولیک آسانسور می باشد. جک در واقع ستون فقرات آسانسور هیدرولیک محسوب می شود. چون تعمیر و احیانا تعویض جک هیدرولیک کاری سخت، زمان بر و پرهزینه است، باید نکاتی را رعایت کرد که عمر مفید جک هیدرولیک را بالا برد.

اول اینکه باید متریال سیلندر و پیستون و لوازم آب بندی جک از نوع مرغوب و درجه یک بازار باشد.دوم اینکه مطابق ظرفیت تعریف شده آسانسور از آن استفاده کنیم.فشار بیش از ظرفیت جک، علاوه بر خطر باالقوه برای سرنشینان، به اتصالات جک، لوازم آب بندی و پوسته بیرونی جک قطعا آسیب می کند.سوم اینکه برای آسانسور برنامه پارک تعریف شود تا در موقع استندبای آسانسور، جک هیدرولیک به حالت اولیه خود برگردد و زیر فشار روغن نماند.

معمولا نشست جک هیدرولیک و متعاقب آن نشست کابین زمانی اتفاق می افتد که حجم روغن هیدرولیک داخل جک کم شود.مهمترین عامل بوجود آمدن این نشست،نشتی روغن می باشد که به دو علت رخ می دهد:

 • نشتی خارجی
 • نشتی داخلی

نشتی خارجی شامل نشتی روغن از مجموعه هد جک هیدرولیک(مجموعه پکینگ و اورینگ) و اتصالات است.

نشتی داخلی شامل نشتی روغن در درون شیر اصلی کنترل است، این نشتی ممکن است از او رینگهای شیر یک طرفه، آب بندی نبودن شیرهای فرمان، سفت نبودن مهره سفت کن پیچ مغزی تنظیم سرعت، مشکل دار شدن شیرهای فرمان برقی و علل دیگر باشد

برای شناسایی نشتی خارجی از داخلی بهترین راه ارسال کابین آسانسور به بالاترین ایستگاه و بستن شیر ربع گرد، خاموش کردن آسانسور به مدت 30 دقیقه تا یک روز، با توجه به میزان نشتی روغن.در این حالت اگر آسانسور نشست کرد، نشتی حتما خارجی است.

وقتی نشتی خارجی است، معمولا با چشم قابل تشخیص است، بیشترین خرابی بر پایه روغن ریزی به پکینگ مربوط است، اگر پکینگ خراب شده باشد مقداری روغن روی گلویی جک هیدرولیک جمع می شود و یا ظرف مخصوص روغن ریزی که کف چاه آسانسور قرار داده می شود، پر می شود.

تعمیر آسانسور هیدرولیک

مشکلات آسانسور هیدرولیکی

آسانسورها فارق از نوع و مدل مدام در معرض استفاده ساکنین قرار دارند و همین هم پیش زمینه بروز مشکلات آن ها می باشد. همچنین باید اشاره کنیم که عدم استفاده صحیح از آسانسور توسط کاربران نقش بسیاری در بروز مشکلات جدید در آسانسور می باشد.

کم شدن سرعت حرکت آسانسور

 • فیلتر ورودی شیر بالابر کثیف و جرم گرفته شده است. با تمیز کردن آن می توان مشکل را حل نمود.
 • احتمال دارد نمد روغن دان روی ریل از مسیر اصلی خود منحرف شده باشد و روغن کاری درست انجام نشود.
 • از یک سرویسکار متخصص بخواهید تنظیمات مربوط به شیر بلین بررسی و مجدد تنظیم شود.

نشتی و روغن ریزی جک بالابر – تعمیر آسانسور هیدرولیک

 • اختلال یا مشکل دار شدن پکینگ
 • ایجاد خط و خش سطح پیستون یا جدار داخلی سیلندر
 • استهلاک قطعات آسانسور

برای تعمیر آسانسور هیدرولیک ما بهترین انتخاب شما خواهیم بود!

صداهای غیر معمول از آسانسور

 • پکینگ پیستون مسدود شده است. به این ترتیب، پیستون بالابر در زمان بالا رفتن با دیوار سیلندر گیر کرده، ساییده می شود و صدای غیر طبیعی تولید می نماید.
 • لنت های کفشک بالابر به مشکل برخورد کرده اند.

سروصدای پاوریونیت

 • به جای پمپ معمولی، از پمپ اسکرو کمک بگیرید. استفاده از موتور سه فاز هم می تواند در کاهش صدا موثر واقع شود.
 • از پاوریونیت مجهز به پمپ هیدرولیک غوطه ور استفاده شود.

کم شدن سرعت آسانسور

 • تنظیمات شیر بالابر به هم خورده.
 • فیلتر پمپ بالابر کثیف شده.

تکان خوردن شدید آسانسور – تعمیر آسانسور هیدرولیک

 • باید به جای شیر معمولی از شیرهای بلین بویین دار استفاده شود.

کار نکردن کلید شاسی فرمان

 • سیم های داخل شاسی قطع یا شل شده است.

هزینه تعمیر آسانسور هیدرولیکی

قیمت تعمیر و عیب یابی بالابر هیدرولیکی با توجه به نوع آسانسور، عمر آن و هزینه تعمیر قطعات تعیین می شود. همچنین اگر نیاز به تعویض قطعه ای از آسانسور باشد، هزینه قطعه روی هزینه نهایی تعمیر آسانسور اضافه می شود.

شما می توانید برای تعمیر آسانسور هیدرولیک با یک تماس از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در وب سایت با ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنیم. همین حالا با تعمیر آسانسور مانا در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *