تعمیر آسانسور کارگاهی پس از نصب و راه اندازی آسانسورکارگاهی يکی از مهمترین موضوعات به شمار می اید. از آنجایيكه آسانسور کارگاهی در پروزه ها و برج های بسیار بلند نصب و راه اندازی می شود و کار حمل مصالح و نفرات را انجام می دهد.

 

برای تعمیر سرویس و نگهداری حرفه ای آسانسور های

خود با ما تماس بگیرید! 02146130971

 

به همین لحاظ موضوع تعمیر این دستگاه بسیار حساس و حیاتی خواهد بود و کوچکترین اشتباه در تعمیر این دستگاه می تواند خسارات جانی و مالی فراوانی را وارد كند.

پس استفاده از کارشناسان متخصص و باتجربه آسانسور کارگاهی می تواند فشار و استرس روانی استفاده از این دستگاه را کاهش داده و همینطور باعث پایین آمدن هزینه های اضافی این دستگاه شود.

تعمیر آسانسور کارگاهی شامل چه بخشهایی است ؟

شامل دو بخش تعمیر الکتريکال و مکانيکال است. تعمیر الکتريکال شامل تعمیر بخشهای برقی موتورها مانندسیم پیچی و رفع عیب برقی، مگنتهای موتورها، تابلو برق، درایوها ترمزها، كنتاکتورها و رله ها است.

تعمیر مکانيکال آسانسور کارگاهی هم شامل تعمیر مشکل گیربکسها، روليكها، تعمیر پاراشوت و تعمیر بخشهای مکانيکی و همینطور نصب و راه اندازی و دمونتاز دستگاه آسانسور کارگاهی است.

 

استفاده از تعمیر کاران باتجربه و متخصص

استفاده از تعمیر کاران باتجربه و متخصص

ما در سایت كرین یاب بارها و بارها در خصوص تجربه و تخصص مطالبی را نوشته ایم. در صنعت دستگاههای فراوانی وجود دارد كه اگر در بخشی يا بخشهایی دچار اشکالات فنی شوند.

با حضور يک تعمیرکار و تعویض و يا تعمیر بخشهای اسیب دیده اشکال را برطرف خواهد كرد و تنها خسارت وارد شده به سیستم می تواند تاخیر ایجاد شده در روند تولید يا کار و همینطور امکان دارد در بعضی مواقع هزینه های مالی را هم در بر داشته باشد.

این در حالی بوده كه اگر در بعضی دیگر از دستگاه ها در صنعت از جمله آسانسور کارگاهی در حین انجام کار دچار اشکال فنی شود این اشکال می تواند باعث خسارات بسیار ناگوار از قبیل خسارات جانی برای انسانها شود كه متاسفانه در بسیاری از موارد هم شاهد این موضوع بوده ایم.

عمده مشکلات آسانسورهای کارگاهی چیست ؟

بسیاری از شرکت های معتبر ساختمانی يا صنعتی ویا بسیاری از کارشناسان باتجربه با کمک چک لیستهای ماهیانه و ثبت وقایع و حوادث در آسانسورهای کارگاهی به نکات کلیدی و مهمی رسیده اند و آن نکات مهم این بوده كه نقاط ضعف آسانسورهای کارگاهی در کجبوده و بیشترین مشکلات این دستگاهها از کدام ناحیه اتفاق می افتد.

پس توصیه میشود كه شرکت هایی كه از این دستگاهها به صورت عمده و زیاد استفاده می نمایند نسبت به تکمیل چک لیستهای تعمیری ماهیانه اقدام نمایند تا مجبور به پرداخت هزینه های اضافی این دستگاه ها نشوند. قطعا پیشگیری از مشکل می تواند به صورت چشمگیری هزینه های تعمیر را کاهش دهد.

حوادث آسانسورهای کارگاهی چگونه رخ میدهد…؟

اگر در صفحات حوادث روزنامه ها و جراید و همینطور شبكه های مجازی کمی دقت كرده باشید هر از گاهی شاهد سقوط مواردی از این دستگاه در تهران و يا اقصی نقاط ایران هستیم.

كه متاسفانه در تعداد زیادی از موارد مشاهده شده به علت عدم تخصص کارشناسان این دستگاهها و تیم های تعمیر و نگهداری بوده است. واین حوادث هم از نواقص ناچیزی شروع شده و به دلیل عدم رسیدگی و برطرف نشدن عیب، این عامل به يک بحران تبدیل و در نهایت باعث سقوط دستگاه و خسارات جبران ناپذیر شده است.

تخصص، تجربه و دقت نظر تعمیرکار آسانسور کارگاهی می تواند باعث ارامش و امنیت پروزه ها و کارگاهها شود. اگر در کارگاه يا پروژه خود آسانسور کارگاهی دارید و نگران بحث تعمیر آن هستید کارشناسان كرین یاب امادگی دارند تا در تعمیر این دستگاه شما را یاری دهند.

 

سرویس های دوره ای در تعمیر آسانسورکارگاهی

يکی از روش های بسیار موثر در کم شدن هزینه های تعمیر آسانسور کارگاهی انجام سرویس های دوره ای و اماده به کار نكه داشتن این دستگاه است.

سرویس ها و بازدید های دوره ای می تواند بر اساس نو يا استوک بودن دستگاه به صورت پریود روزانه، هفتگی،ماهیانه و سالیانه باشد. سرویس های روزانه می تواند شامل بازدید های روزانه از بخشهای مختلف دستگاه باشد. سرویس های هفتگی می تواند شامل روانکاری و بازدید و چکاپ روغن، واسکازین و … باشد.

سرویس های ماهیانه میتواند شامل تعویض و يا فول كردن واسکازین گیربکسها، گیریس کاری و روانکاری، سفت كردن پیج و مهره های سکشن ها و دنده های شانه ای و . . سرویس و نگهداری آسانسور سالیانه هم می تواند باعث اورهال کامل دستگاه شود.

نکات مهم در تعمیر آسانسور کارگاهی

در تعمیر آسانسورهای کارگاهی باید به این نکات توجه ویژه كرد زیرا این نکات در صورت بی توجهی بحران ساز خواهند شد. توجه به اتصالات سکشنها و اتصالات کمربندها بوده كه در صورت شل شدن و يا باز شدن می تواند باعث سقوط دستگاه شوند توجه ویژه به ميكروسویچ های حد بالا و پایین وتناز دستگاه كه این ميكروسویچ ها هم می تواند خطر افرین باشد.

شکستگی و پوسیدگی در سکشن های آسانسور کارگاهی هم می تواند خطرناک باشد توجه به سیتسم های ایمنی دستگاه از جمله پاراشوت دستگاه توجه و دقت به گیربکس و موتورها و مگنت و ترمزها هم بسیار حائز اهمیت است روغن کاری و گیریس کاری و روان کاری دستگاه هم مهم است.

تعمیر آسانسور کارگاهی و نقش قطعات استاندارد

همانگونه كه میدانید در تعمیر آسانسور کارگاهی بعضا با تعمیر و سرویس يک قطعه ممشکلات آسانسور کارگاهی می تواند مجددا به چرخه فعالیت خود برشود. اما گاهی اوقات قطعات دیگر قابل استفاده نیستند و تعمیرکار مجبور است تا قطعه مذکور را تعویض كند.

به طور مثال روليک های آسانسور کارگاهی به مرور زمان دچار کاهش قطر می شود و در دفعات اول و يا دوم با تنظیم كردن روليک ها می توان این اشکال را برطرف كرد اما بعد از چندین بار تنظیم كردن روليكها و کاهش بیش از اندازه آن ها، قطعا باید آن روليک تعویض شود تا حرکت آسانسور دچار اشکال نشود.

در تعمیر آسانسور کارگاهی توصیه می كنیم كه حتما از قطعات با کیفیت، فایريک و استاندارد استفاده كنید. وقتی صحبت از فابريک بودن قطعات آسانسور کارگاهی می كنیم به این معنی نیست كه الزاما باید قطعات ساخت کشور سازنده این دستگاه باشد. بلكه منظور استفاده از قطعات استاندارد و باکیفیت است.

 

تعمیر آسانسور کارگاهی را به ما بسپارید و مطمئن باشید بهترین نتیجه را می گیرید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *