تعمیر آسانسور حرفه ای و تضمینی

تعمیر آسانسور یکی از مهم ترین خدماتی است که باید توسط کارشناسان دوره دیده صورت بگیرد، چرا که آسانسور ها در ساختمان ها به صورت روزانه مورد استفاده قرار می گیرند و هر دستکاری غیر اصولی می تواند موجب بروز خسارات سنگین جانی و مالی شود.

در صورت مشاهده هر مشکلی در آسانسور ( شنیدن صداهای غیر عادی – تکان های غیر معمول – عمل نکردن آسانسور و …) باید هر چه سریع تر برای تعمیر آسانسور اقدام کنید.

مرکز تعمیر آسانسور مانا، در تلاش است با کمک تیم تخصصی خود در سریع ترین زمان ممکن مشکل شما را در هرجایی از تهران که باشید حل می کند. این تیم دارای تعرفه های بسیار ارزان و رقابتی است و کیفیت بسیار مناسبی را به شما عزیزان ارائه می کند.

اکثر مردم فرق میان تعمیر، سرویس و نگهداری آسانسور را نمیدانند .

در کل، کسی نمی خواهد وقتی عجله دارد یا روز کاری سختی را پشت سر گذاشته است، زمان نیاز به آسانسور با اختلال و خرابی رو به رو شود و در آخر مجبور شود برای رسیدن به طبقه مورد نظر از پله استفاده کند.

اسکار بدترین قسمت را هم می توان به گیر کردن در آسانسور یا بدتر از همه سقوط نسبت داد که می تواند خسارات های سنگین مالی و جانی به جا بگذارد.

در هر صورت تعمیر آسانسور تبدیل به قسمتی از زندگی شهری ها شده که باید با توجه به عواملی آن را به کمترین حد ممکن رساند.

تعمیر آسانسور مانا

هرگاه سخن از تعمیرات، نگهداری و سرویس آسانسور می شود، اکثر افراد نیاز به چک آپ ماه به ماه را جدی نگرفته و تنها زمان تعمیر آسانسور حاضر به صرف وقت و هزینه هستند،

در صورتی که همه آن ها این را می پذیرند که هزینه های مربوط به سرویس و نگهداری آسانسور نسبت به هزینه‌ های جانی، ارزشش را دارد و از فواید آن خیلی خوب آگاهند!

از واقعیت دور نیست که سیل عظیم تعمیرکاران نابلد و بدون تخصص ذهنیت افراد را برای کمک از خدمات سرویس و نگهداری آسانسور خراب کرده و ساکنین ترجیح می دهند فقط در زمان ایجاد مشکل برای رفع آن دست به کار شوند.

به غیر  از بحث های مربوط به تعمیرات آسانسور توسط افراد بی ‌سابقه، تنها سرویس دوره ای نیست که آسانسور را از تعمیرات دور می کند؛

باید توجه داشت که خرابی آسانسور بی دلیل نیست و نگهداری اصولی از آسانسور دارای راهکارهایی است که باید به آن ها توجه نشان دهید و با بقیه آن ها را مرور کنید.

باید پیش از اینکه کارتان به تعمیرات آسانسور برسد با سرویس و نگهداری صحیح آسانسور و رعایت مراقبت های اصولی برای سالم نگه‌ داشتن آن، عمر آن را بالا ببریم و از هزینه های بی مورد رهایی پیدا کنیم.

 

 چرا باید تعمیر آسانسور را جدی بگیریم؟

اگر هرکدام قطعات آسانسور که به آن ها اشاره کردیم دچار اختلال یا فرسودگی شود باید مورد تعمیر قرار بگیرد و اگر تعمیر نشود حتما در عملکرد آسانسور اختلال ایجاد کرده و برای کل دستگاه مشکل ایجاد می کند.

بدترین اتفاقاتی که در آسانسورها اتفاق می افتد، خطرات جانی می باشد.

برای درک بیشتر نیاز به تعمیرات آسانسور خیال کنید که طناب آسانسور پوسیدگی پیدا کرده است.

پوسیدگی سیم باعث خوردگی فلکه و هرزگرد شده و اگر فلکه پوسیدگی پیدا کند و ترمز ایمنی فعال نگردد آسانسور سقوط می کند.

در آخر تعمیرات آسانسور به محض دریافت علائم ایمنی بیشتر آسانسور را در پی خواهد داشت.

تعمیرات آسانسور به چند حالت است؟

تعمیرات دوره ای به تعمیراتی گفته می شود که آسانسور با یک شرکت تعمیرات قرارداد می بندد و در صورت بروز هر اختلالی تعمیر برعهده سرویسکاران شرکت خواهد بود.

آسانسورهایی که با هیچ شرکتی قرارداد ندارند سرویس منظمی هم ندارند و باید تعمیرات موردی در آن ها صورت بگیرد.

معمولا اکثر شرکت ها از پذیرفتن از پذیرفتن تعمیرات موردی سرباز می زنند، چون در تعمیرات موردی باید خدماتی بیشتر به مشتری ارائه شود.

در این مدل تعمیرات ایرادات آسانسور بخاطر گستردگی خودش را نشان نمی دهد و یک بار تعمیرات برای آسانسورها کافی نبوده و آسانسورها به کیفیتی که باید داشته باشند دست پیدا نمی کنند.

پس متوجه می شویم که برای تعمیرات موردی نیاز به صرف هزینه بیشتر برای رفع مشکل داریم و از این جهت باید به سرویس آسانسور اهمیت دهیم.

باید اشاره کنیم که برای این امر فقط باید از سرویس کاران مجرب مثل مرکز سرویس و تعمیر آسانسور مانا کمک گرفت، این مراکز با گذارندن دوره های تخصصی می توانند به صورت حرفه ای در سریع ترین زمان ممکن مشکلات را رفع کنند و تضمین رفع ایراد به وجود آمده را به شما بدهند.

تعمیر آسانسور در تهران

علائم اختلال در عملکرد آسانسور

علائم همیشه می خواهند شما را متوجه کنند، از مقابل هر نشانه کوچک یا بزرگی نباید راحت بگذرید و باید آن ها را زبان آسنسور درنظر بگیرید که می خواهد نشان دهد دقیقا چه اتفاقی افتاده است!

آسانسور انواع متنوعی داشته و مدل های مختلف می تواند به نوع خودش مشکل را بروز دهد و شما را متوجه کند.

اما اگر بخواهیم کلی تر نگاه کنیم، 5 نشانه اصلی برای اعلام نیاز به تعمیرات آسانسور وجود دارد که هرگز نباید نسبت به آن ها بی اعتنا بود:

 

صداهای غیر معمول از آسانسور

اگر این روزها صداهای غیر معمولی از آسانسور در زمان کار کردن به گوشتان می رسد باید بگوییم این صداها را می توان به:

 • موتورخانه،
 • جا به جایی ترمزها،
 • شل شدگی قطعات،
 • ساییدگی کفشک کابین آسانسور،
 • عدم تنظیم سیستم پاراشوت و ساییدگی،
 • هم‌تراز نبودن کابین آسانسور با طبقات و عدم استانداردسازی کابین ها ربط داد.

اگر تا به حال سرویس آسانسورتان را پشت گوش انداخته اید، نادیده گیری این نشانه ها اصلا کار درستی نیست؛ پس باید سریعا برای رفع ایرادات آسانسور دست به کار شوید.

از کار افتادن مکرر آسانسور

طول‌عمر متوسط آسانسورها را می توان 20 الی 15 سال درنظر گرفت.

برای همین، آسانسورهای قدیمی همیشه مستعد خراب شدن هستند و هیچ جای تعجبی نیست که این آسانسورها مدام با اختلال هایی رو به رو شوند.

در این صورت باید به فکر نوسازی یا تعویض آسانسورها باشید یا با کمک یک سرویس کار حرفه ای تعمیرات آسانسور را به صورت جدی پیگیری کنید.

از مشکلات مهمی که در آسانسورهای قدیمی بسیار رایج است، اختلال در باز و بسته شدن درب های آسانسور بوده که اگر یک بار در هفته این مشکل خود را نشان می دهد باید به طور جدی به فکر یک تعمیرکار مناسب باشید تا ناگهان با خسارات بیشتر از این رو به رو نشوید.

آسانسور در میان طبقات ایست می کند

از لحاظ امنیتی این مشکل باید حتما جدی گرفته شود و در صورت مشاهده چنین مشکلی باید هرچه سریع تر با یک مرکز تعمیر آسانسور صحبت کنید.

در نظر بگیرید که این مشکل به این صورت است که آسانسور‌ بالا یا پایین یک طبقه ایست می کند؛

حالا اگر شخصی که داخل کابین حضور دارد، تمرکز نداشته باشد و ناگهان درب آسانسور را باز کند و بخواهد از آن خارج شود، چه اتفاقی رخ می دهد؟

شاید سقوط کند، زمین بخورد و آسیب جدی ببیند.

متوقف شدن آسانسور در میان طبقات با گذر زمان شدید تر هم می شود.

پس وقتی این علائم را مشاهده کردید بدون هیچ اتلاف وقتی با ما تماس بگیرید.

زمان انتظار زیاد آسانسور بالاست و شاهد توقف‌های ناگهانی هستیم

آسانسور دستگاه مکانیکی، الکتریک و الکترونیک می باشد. افزایش دما واختلال در عملکرد سیستم تهویه آسانسور در تابستان، کهنه شدن سیستم کنترلی، مشکلات الکترونیک مدار الکترونیک کنترلی و اختلال در سنسورها باعث طولانی شدن زمان انتظار و توقف ناگهانی آسانسور خواهد شد.

اگر یکی یا تمام این علائم را دریافت کردید منتظر نمانید، همین حالا جهت تعمیرات و سرویس آسانسور دست به کار شوید.

سرعت حرکت آسانسور غیر طبیعی است

آسانسور شما به صورت هر روزه فعالیت های زیادی انجام می دهد، چند تن انسان و بار حمل کرده و در طبقات مختلف تردد دارد.

این کارها باعث ایجاد فشار به اجزای متحرک آسانسور شده و مشاهده تغییرات سرعت آسانسور به این معناست که یک قطعه با اختلال رو به رو شده.

آیا آسانسور پیش از ایستادن سرعت کم می کند یا به طور ناگهانی سرعت می گیرد؟

زمانی که آسانسور از طبقات گذر می کند سرعت آن تغییری پیدا می کند؟

هریک از این علائم می تواند خبری از خرابی قطعی جزئی از آسانسور باشد که به توجه و رسیدگی شما نیاز دارد.

تعمیر و نگهداری آسانسور

علل خرابی آسانسور را بدانیم

اگر علاقه مند به کارهای مکانیکی و سر درآوردن از آسانسور هستید اما قادر به ارتباط خوب با آسانسور نیستید باید کمی با دلایل خراب شدن آسانسور آشنا شوید تا بهتر بتوانید تعمیر آسانسور را درک کنید و شاید بیشتر از آسانسور نگهداری کنید.

در نظر عموم آسانسورجعبه ای فلزی بوده که شما را در طبقات مختلف جا به جا می کند و در نظرشان سرویس و تعمیرکار آسانسور اهمیت چندانی نخواهد داشت و حتی بعضی از آن ها تا زمان خراب شدن اساسی آسانسور و از کار افتادن آن برای رفع ایرادات جزئی آن تمایلی ندارند.

اصلی ترین اجزای تشکیل دهنده یک آسانسور

اگر می خواهید با اجزای یک آسانسور آشنا شوید، در ادامه همراه با ما باشید:

سیم بکسل آسانسور

سیم بکسل، کابلی است از رشته‌ هایی که در اطراف یک سیستم مرکزی پیچیده می ‌شوند تشکیل شده و برای به تعلیق کابین و وزنه تعادل در آسانسور به کار می روند.

چه زمانی باید سیم بکسل عوض شود؟

از آنجا که تعادل حرکت کادر وزنه و کابین با یکدیگر به سیم بکسل بستگی دارد، تعویض به موقع سیم بکسل های مستهلک شده با سیم بکسل های جدید و سالم اهمیت زیادی دارد.

از عواملی که می تواند در طول عمر سیم بکسل موثر باشد، محیط، میزان استفاده و طریقه نگهداری از آن ها می باشد.

بهترین زمانی که می توان مشخص کرد تا سیم بکسل های آسانسور را تعویض کرد وقتی است که سیم دچار شکستگی شود که با چشم قابل رؤیت بوده و یا با دستگاهی مخصوص بتوانیم این شکستگی ها را ببینیم، فقط در این صورت باید سیم بکسل عوض شود.

متأسفانه بین عزیزان صنف آسانسور این طور رایج شده است که پس از ۷ الی ۸ سال کار کردن آسانسور بهتر است که به تعویض سیم بکسل آسانسور بپردازند

اما باید بدانید که اگر سرویس و نگهداری به موقع صورت بگیرد و اگر سیم بکسل در فواصل زمانی مناسب بررسی شود عمر مفید این سیم ها بالا می رود.

کفشک آسانسور

در آسانسور دو نوع کفشک به کار می رود که نام آن ها غلطکی و لغزشی می باشد. این کفشک‌ ها در دو طرف، دقیقا روی وزنه تعادل و یوک کابین قرار دارند و با ریل‌ های آسانسور تماس پیدا می کنند؛ ریل‌ های آسانسور با حرکت در انتهای کفشک ها، وزنه تعادل و کابین را جا به جا می کنند.

تابلو فرمان AC2

تابلو فرمان AC2 در موتور خانه قرار دارد و از مهمترین اجزای آسانسور شناخته می شود. تابلو فرمان وظایفی مهم بر عهده دارد:

  • پذیرش درخواست‌ها از کابین و طبقات آسانسور
  • شناسایی محل قرارگیری کابین
  • پاسخگویی به درخواست‌ها با توجه به نوع سرویس دهی
  • کنترل جهت حرکت و سرعت موتور اصلی
  • کنترل تجهیزات الکتریکی مثل درب کابین و ترمز
  • نظارت بر حرکات بدون خطر
گاورنر

گاورنر آسانسور وظیفه فعال سازی ترمز ایمنی آسانسور (پاراشوت) را برعهده دارد. اگر سرعت کابین از شتاب تعیین شده بیشتر باشد، گاورنر سیم بکسل متصل شده را متوقف و پاراشوت را فعال می کند تا آسانسور از لحاظ ایمنی مشکلی نداشته باشد.

انکودر

وظیفه اصلی انکودر سنجش کنترل حرکت آسانسور می باشد. انکودر به ازای هر دور 3600 پالس تولید کرده و با توجه شمارش پالس، میزان جابه جایی و چرخش کابین را حساب می کند.

وزنه تعادل

کاربرد وزنه تعادل متعادل سازی وزنه کابین آسانسور و بار آن می باشد. این وزنه کششی میان فلکه با بکسل به وجود می آورد و نیروی اصطکاک خوبی برای حرکت سیم بکسل روی فلکه ایجاد می کنند.

جعبه سه فاز

در موتور خانه برای انتقال برق تک فاز و سه فاز به دیگر قطعات از تابلوی توزیع برق به اسم تابلو سه فاز کمک می گیرند. تابلو سه فاز آسانسور از اجزای مختلفی مثل به فیوز سه فاز، لامپ سیگنال، فیوز تک فاز، انال و سیم، پریز تک فاز و فیوز سه فاز ساخته شده است.

الکتروسیگنال

در مکانسیم جدید آسانسورها و در قسمت شناسایی آن‌ها دو سنسور جدید با سنسورهای ثابت جایگزین پیدا کرده اند.

این سنسورها فرآیند شناسایی را انجام داده و سیگنال‌ها را با استفاده از تراوبل کابل به جعبه فرمان می فرستند؛ به همین خاطر آسانسور در طبقه مناسب قرار می گیرد.

تراول کابل

کابین آسانسور مدام در حال رفت و آمد است، پس باید برق با کابل ویژه ای برای تامین نیروی آن، به آن وصل باشدکه این کابل تراول کابل نام دارد.

دیگر قطعه از اجزای آسانسور تراول کابل از یک دسته سیم بهم چسبیده تشکیل شده که جریان الکتریکی را عبور می دهد و به کابین می ‌رسد.

در ساختمان‌هایی با ارتفاع زیاد پوشش تراول کابل بیشتر است و بافت آن از رشته‌ سیم‌هایی استفاده می شود که در مقابل کشش و تنش مقاومت دارند و پوشش سیم بکسل دارند.

مگنت درب

مگنت درب از سیم پیچ مغناطیسی، اهرم و جک ساخته شده و روی کابین و طرف قفل ایمنی درب طبقات قرار دارد، طوری که قفل درب در زمان رسیدن به طبقات با فشار این مگنت باز می شود.

قفل لولایی

قفل لولایی در طبقات و عدم حرکت آن در زمان باز و بسته بودن درب کابین آسانسور نقش پر اهمیتی دارد. قفل لولایی با وجود ریز بودنش در کیفیت کار آسانسور اثر بالایی دارد.

علل اختلال در آسانسور و عیب یابی در زمان سرویس این دستگاه قابل انجام است. با درنظر گرفتن عوامل ایجاد کننده اختلالات در سیستم آسانسور و دلیل خرابی آسانسور در زمان استفاده از رخ دادن اتفاقات ناگوار جلوگیری کنید.

تعمیر آسانسور ارزان

رایج ترین مشکلات آسانسور

مشکلات رایج در عیب یابی و تعمیر آسانسور که شما را مصمم می کند به فکر تماس با یک تعمیرکار متخصص باشید همین هاست که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم:

 • بالا رفتن دما و اتصال سیستم خنک کننده و تهویه مناسب برای آسانسور
 • زمان انتظار بالا برای استفاده از آسانسور
 • ایست ناگهانی به خاطر بهم خوردن زمانبندی‌ و ایرادات خطاهای الکتریکی
 • اختلالات چشمی آسانسور و در یک طبقه گیر کردن آسانسور
 • موتور روشن نمی شود و هیچ جریانی از مدار آسانسور به خاطر قطعی قسمتی از مدار الکتریکی خارج نمی ‌شود.
 • درب کشویی آسانسور باز می شود اما دستگیره قفل با کمان فاصله بسیاری دارد، درب بیرونی مربوط به طبقه باز نمی ‌شود.
 • دمای موتور آسانسور یا بالابر بعد از روشن شدن بالا رفته که به نیم سوز شدن موتور آسانسور ربط دارد.
 • زمان استارت موتور آسانسور صدای غیرمعمولی خارج می شود اما حرکتی وجود ندارد، دلیل آن از کار افتادگی کلید گریز از مرکز است.
 • زمان استارت موتور مدار به دلیل عمل کردن فیوز قطع می شود، در این حات موتور کاملا سوخته است.

خرابی آسانسور در ساختمان‌ ها می ‌تواند دلایلی مانند استفاده غلط، نبود سرویس به موقع و نگهداری اصولی از آسانسور و در آخر نصب آسانسور به دست افراد نابلد و بدون تخصص کافی صورت بگیرد.

باز نشدن درب آسانسور

باز نشدن درب آسانسور نیاز به تعمیر دارد و در زمان تمام شدن جا به جایی در بین طبقات واقعا خطرناک می باشد. اکثر سرویس کاران در هنگام عیب یابی آسانسور دلیل باز نشدن درب را چسبیدن لته های درب اتومات کابین روی ریل‌ها و یا ضعیف بودن موتور سر درب کابین می دانند.

قطع شدن برق آسانسور

از موارد پر استفاده در عیب یابی آسانسور و خرابی آن پیدا کردن علل قطعی برق آسانسور است. بیشترین دلایل اختلال آسانسور در زمان حرکت می توان به قطعی برق آسانسور ربط داد.

ایست غیر همسطح در طبقات

از علائم اختلال آسانسور ایست غیر همسطح آسانسور در زمان توقف در طبقات می باشد. علت اصلی این مشکل عدم تنظیم سنسورهای طبقات و سرعت موتور می باشد.

بسته نشدن درب کشویی آسانسور

بسته نشدن درب این وسیله نقلیه از نشانه‌ های خرابی آسانسور است که متوجه درب و قطعات آن است. در حالت کلی علت بسته نشدن درب آسانسور می‌تواند به ایرادات مکانیکی و الکتریکی ربط داشته باشد. اختلال در قطعات درب کشویی از اصلی ترین دلایل خرابی درب آسانسور می باشد.

اهمیت جدی گرفتن عیب یابی آسانسور

اطلاع از حوادث و بروز اتفاقات در زمان خرابی آسانسور ها اهمیت سرویس دوره ‌ای و عیب یابی آسانسور را به خوبی نشان می دهد. در ادامه به برخی از آن ها اشاره می کنیم.

  • گیر کردن ساکنین در آسانسور و گیر افتادن آسانسور در ساعات طولانی در میان طبقات
  • خطر سقوط افراد در چاهک یا کابین آسانسور
  • برق گرفتگی و آتش سوزی آسانسور، در زمان کار کردن

سرویس آسانسور حرفه ای

راهکارهایی برای کمتر شدن نیاز به تعمیر آسانسور

اگر آسانسورتان بعد از هر تعمیر، دوباره با مشکل رو به رو می شود و شما باید برای رفع آن به صرف هزینه و وقت بپردازید باید توجه داشته باشید که :

شاید ایراد از ساکنین در استفاده کردن از آسانسور است و باید تذکراتی در این زمینه وضع کنید و با ساکنین آن ها را مرور کنید. با ما همراه باشید تا راهکارهای کوچکی که شما را از تعمیرات رهایی می بخشد را بررسی کنیم.

عملکرد آسانسور ساختمان را در نظر بگیرید

بهتر است همیشه به عملکرد آسانسور توجه نشان دهید و به ساکنین خاطی هشدار دهید. میزان استفاده، فواصل زمانی نیاز به تعمیرکاران آسانسور و علائمی که نشان از وجود اختلالات در آسانسورها هستند را مورد توجه قرار دهید.

بایستی صداهای غیرمعمول آسانسور مثل جیرجیر کردن را در نظر بگیرید و در زمان مشاهده هر صدا یا نشانه کوچکی ایرادات را تا جدی تر نشده اند را رفع کنید.

به صورت روزانه آسانسور را چک کنید

این کار باید همزمان با ثبت عملکرد آسانسور صورت بگیرد. زمان وارسی آسانسور باید تمرکز کنید که کسی در کار کردن با آسانسور اشتباهی نکرده باشد و همه چیز به خوبی کار کند.

عدم استفاده صحیح و عدم ارائه اطلاعات به ساکنین از آسانسور از عوامل مهمی است که اختلال در آسانسور و نیاز به تعمیرات پی در پی دارد.

قسمت‌هایی که درست کار نمی‌کنند را تعویض کنید

خراب شدن و سوختن چراغ‌ های داخل کلید‌های آسانسور عادی است. چراغ‌ های داخل کابین آسانسور نیز می توانند با اختلال مواجه شوند. خوب است مشکلات این چنینی هرچه زودتر برطرف ‌شوند تا حادثه های بزرگ تری رخ ندهد و یا ساکنین ساختمان مشکلی نداشته باشند.

شوینده‌های صنعتی برای نظافت آسانسور اصلا مناسب نیستند!

قطعات اصلی آسانسور در تماس با موادشوینده غیرطبیعی می توانند دچار مشکل شوند و موجب تعمیر آسانسور شوند . در واقع مهم ترین علت مشکلات فنی آسانسور، فرسودگی با مواد شوینده‌ای است که نیرو‌های نظافت ساختمان برای امور نظافتی از آن‌ ها کمک می گیرند.

اگر شوینده ‌ای که مورد تأیید سازنده آسانسور نباشد در دسترس ندارید هیچ نیازی نیست که از مواد شوینده استفاده کنید.

اگر خیلی اصرار دارید از مواد شوینده استفاده کنید بهتر است با یک شرکت خدمات امور نظافتی با تجربه در این خصوص مشورت کنید.

بیش از ظرفیت آسانسور از آن استفاده نکنید

هر آسانسوری دارای محدودیت های وزنی است که باید جدی گرفته شود. استفاده بیش از ظرفیت آسانسور روی مکانیزم‌های آسانسور فشار وارد می کند و این برای کسانی ‌که از آسانسور استفاده می‌کنند خطرات جدی در پی دارد.

مهم ‌تر از همه این است که وسایلی که بیش از یک چهارم ظرفیت وزنی آسانسور وزن دارند را با آن جا به جا نکنید.

اگر مجبور هستید به صورت مداوم اشیا سنگین در ساختمان جا به جا کنید حتما به فکر نصب آسانسورهای مخصوص بار باشید.

هنگام رنگ کردن در آسانسور احتیاط کنید

در زمان رنگ زدن درب های آسانسور باید نهایت تلاشتان را به کار بگیرید تا ضربه گیرهای پلاستیکی درب های آسانسور شل نشده یا باز نشوند. برای احتیاط پیش از رنگ کردن درب آسنسور ضربه گیرها را به وازلین آغشته کنید.

 امنیت آسانسور هنگام آتش سوزی را بررسی کنید

امکان فرار اضطراری از آسانسور هنگام آتش‌سوزی باید مورد بررسی قرار بگیرد. اگر از ایمن بودن آسانسور برای مواقع اضطراری اطمینان ندارید، از یک شرکت معتبر تعمیر و نگهداری آسانسور مشاوره بگیرید.

سرویس‌ دوره ای آسانسور

حتی در ساختمان های ساکنین باملاحظه که سعی دارند که آسانسور را با استفاده بارهای بیش از حد ظرفیت آسانسور، بدرفتاری و بی ‌توجهی دچار مشکل نکنند، بازهم سرویس به شکل دوره ‌ای باید مورد توجه قرار بگیرد.

چرا که سرویس آسانسور به صورت منظم احتمال خرابی قطعات و نیاز به تعمیر آسانسور را کاهش می دهد.

استاندارد سازی آسانسور

استاندارد سازی آسانسور معیار مناسبی برای ایمنی آسانسور بوده و مدیران ساختمان را از خطر عواقب قانونی حوادث آسانسور حفظ می ‌کند.

برحسب نوع استاندارد آسانسور، استاندارد سازی آسانسور به ‌صورت اولیه و ادواری صورت می ‌گیرد. سرویس کاران با تجربه، ‌استانداردهای لازم را درباره آسانسورها به یاد دارند.

اما با رعایت رایج‌ ترین اشکالات روال استاندارد سازی آسانسور، برای گرفتن استاندارد آسانسور، بیمه آسانسور، نیاز به عیب یابی آسانسور می باشد.

بیشتر شرکت های بیمه برای به عهده گرفتن خسارت آماده ایجاد قرارداد هستند.

فاصله زمانی منطقی برای سرویس و نگهداری آسانسور 

تفاوت آسانسور با دستگاه‌های مکانیکی دیگر این است که به ایمنی و جان انسان ها مربوط است.

با این که استفاده از آسانسور آسان تر و سالم تر از پله ها است. ساختمان هایی با واحدهای بالا همواره به مراکز تعمیرات آسانسور دسترسی دارند،

در صورتی که ساختمان های کوچک با بستن قرارداد سرویس و نگهداری آسانسور با شرکت آسانسور به صورت بازه ‌ای آسانسور را بررسی می کنند. بهترین فاصله چک‌آپ به صورت ماهانه می باشد.

چکاپ ماهانه شاید درنظرتان کمی سخت و بیشتر از حد نیاز باشد؛ اما با توجه به قیمت آسانسور و هزینه‌ های احتمالی، باید اشاره کرد این راهکار بسیار صحیح و به جاست.

در ضمن اکثر شرکت ‌های خدمات آسانسور با قراردادهای منطقی، چک‌آپ ماهانه آسانسور ساختمان را بر عهده می گیرند، و طی قرارداد، تعمیر آسانسور در هر صورتی به صورت رایگان بر عهده این مراکز خواهد بود.

تعمیر آسانسور

 هزینه سرویس و تعمیرات آسانسور

دلایل بسیاری در تعیین هزینه های مربوط به تعمیر آسانسور نقش دارند؛ برای مثال

ساختمان یا آپارتمان شما چند طبقه است؟

آسانسور قدیمی است یا به تازگی نصب شده است؟

شرکت‌های معتبر معمولا سرویسکاران آسانسور و تعمیرکارانی دارند که آموزش های لازم را دیده اند و می توانند ایرادات را به راحتی تشخیص داده و در رفع آن ها فوری دست به کار شوند.

آن ها سرویس کاران و تعمیرکاران خود را همیشه مورد بررسی قرار می دهند و از کیفیت خدمات آن ها اطمینان پیدا می کنند. اما اختمال دارد این امنیت را با سرویس‌کاران منفردی که با شرکت ها همکاری ندارند، تجربه نکنید.

عدم نیاز به تعمیرات آسانسور به صورت گسترده به دو عامل بستگی دارد:
 1. ساکنین مهارت های استفاده اصولی از آسانسور را می دانند، مثل ظرفیت مجاز حمل بار آسانسور، عدم جا به جایی ابزارهای تیز با آسانسور و…
 2. مدیر ساختمان به سرویس دوره ‌ای و نگهداری آسانسور اهمیت بدهد و در صورت مشاهده هر علائم غیرمعمول (هرچند کوچک و جزیی) با مراکز تعمیرات تماس بگیرد.

با رعایت همین دو مورد می توان سالیانی دراز از آسانسور ها استفاده کرد و نیازی به تعمیرات گسترده با هزینه های بالا پیدا نکرد. همین دو مورد می تواند سلامت کاربران آسانسور را تامین کند و شما را از خسارات بزرگ رهایی ببخشد.

اما باید گوشه چشمی هم به این موضوع داشته باشیم که وقتی طول عمر یک آسانسور و قطعات به پایان می رسد، باید منتظر خرابی های پی در پی باشیم و به فکر نصب آسانسور جدید باشیم یا این که با نوسازی قطعات آسانسور پیر را جوان کنیم!

تعمیر آسانسور در تمام نقاط تهران

تعمیرات آسانسور کار بسیار پیچیده و صد البته حیاتی است که باید فقط توسط متخصصین انجام شود. در واقع باید به این امر اشاره کنیم که شرکت ‌های بسیار محدودی به صورت حرفه ای تعمیرات آسانسورهای ساختمان های اداری تجاری و مسکونی انجام دهند.

از بهترین شرکت هایی که سالیان گذشته فعالیت های بسیار بزرگ و مهمی در حوزه تعمیر آسانسور انجام داده است و نمونه کارهای قابل توجه با رضایت صد در صدی مشتریان داشته است، شرکت خدمات و تعمیرات آسانسور مانا می باشد.

پس همان طور که اشاره کردیم برای تعمیر کردن آسانسور در تهران باید به شرکت های مراجعه کرد که کادری حرفه ای را داشته باشند چرا که تعمیرات آسانسور اگر به درستی انجام نشود دردسرساز خواهد بود.

در تهران شرکت های زیادی خدمات تعمیر آسانسور را ارائه خواهند داد اما بعضی از شرکت ها چون دارای تجربه و تخصص کافی نیستند به خوبی آسانسور را تعمیر نخواهند کرد.

اگر واحد مسکونی شما نیازمند به تعمیرات پی در پی برای آسانسور است همین حالا برای همیشه با صرف هزینه های بی مورد خداحافظی کنید و با ما تماس بگیرید!

شرکت ما تا به حال های بسیار زیادی را در زمینه طراحی و نصب و تعمیر آسانسور در استان تهران انجام داده است و از بهترین ها در زمینه تعمیرات آسانسور برای مجتمع های اداری تجاری و مسکونی در استان تهران شرکت خدمات و تعمیرات آسانسور مانا می باشد که در بین رقبای خود از مشتریان بالا و دائمی برخوردار است.

همه خدمات شرکت ما به شکل کاملا تضمینی و با عقد قرارداد صورت می گیرد و شرکت ما متعهد می شود همه خدمات تعمیرات آسانسور را برای شما به صورت حرفه ای و تضمینی انجام دهد تا رضایت شما را به دست بیاورد.

شرکت خدمات و تعمیرات آسانسور مانا بهترین تعمیر کننده آسانسور در استان تهران بوده  که به صورت تخصصی از تکنسین حرفه ای در زمینه تعمیرات آسانسور استفاده می کند. شما با عقد قرارداد تعمیر آسانسور با شرکت تعمیر آسانسور مانا به صورت کاملا حرفه ای و تخصصی به صورت منظم و دوره ای خدمات تعمیرات آسانسور و سرویس آسانسور را دریافت می کنید.

هزینه تعمیرات آسانسور به عوامل بسیاری مثل شدت اختلال، مدت زمان نیاز به تعمیرات و نیاز به قطعات جدید بستگی دارد. هزینه های دریافتی در این مجموعه طبق مصوبه بوده و به شدت رقابتی می باشد.

این مجموعه به منظور بهبود کیفیت خدمات دهی خود در سریع ترین زمان ممکن، در همه نقاط تهران آماده دریافت سفارش می باشد.

در صورت نیاز به استفاده از خدمات آسانسور مانا، می توانید از طریق شماره 02146130971 با ما تماس بگیرید و سفارش خود را برای اعزام سرویس کار و نصاب آسانسور ثبت کنید.

33 دیدگاه در “تعمیر آسانسور

 1. خانم بهتویی گفت:

  آسانسور ما کمی لرزش داره. دلیلش چیه و میتونید درست کنین؟

  1. fllahi گفت:

   سلام، دوست عزیز نشمل شما به عوامل زیادی بستگی داره و باید مورد بررسی قرار بگیره. بله، همه خدمات سرویس و تعمیر در آسانسور مانا با سطح کیفیت بالا انجام میشه. می تونین از طریق شماره 02165811922 با ما تماس بگیرین و سفارش درخواست سرویسکار رو ثبت کنین.

 2. رحماندوست گفت:

  هزینه تعمیر آسانسور که خود شما قبلا سرویس کرده اید با هزینه سایر موارد متفاوته یا خیر

  1. fllahi گفت:

   بله برای اطلاعات بیشتر در این زمینه با ما تماس بگیرین.

 3. shahab گفت:

  هزینه تعمیر آسانسور توسط قانون خاصی محاسبه می شه یا تعمیرکار به صورت سلیقه ای خودش اعمال نظر میکنه؟

  1. fllahi گفت:

   با توجه به نوع مشکل آسانسور شما سرویسکار هزینه را در نظر می گیره.

 4. mehran khatam گفت:

  در چه صورت امكان سقوط آسانسور وجود داره؟

  1. fllahi گفت:

   در صورت تنظیم نبودن پاراشوت آسانسور و طراحی نامناسب این امکان افزایش پیدا می کنه.

  2. fllahi گفت:

   ضعف مكانیک و گاهی تنظیم نبودن درایو تابلو

 5. maryam گفت:

  علت لرزش بیش از حد آسانسور چیست؟

 6. شایان حمایتی گفت:

  برای فاصله تعمیر آسانسورها ماهانه مناسب است؟

  1. fllahi گفت:

   سلام برای مشاوره تخصصی در این مورد میتوانید از صفحه تماس با ما اقدام کنین

 7. بهروز پولصفت گفت:

  برای تعمیر آسانسور از کجا اقدام کنم؟

  1. fllahi گفت:

   با شماره 02165811922 تماس بگیرید و با کارشناسان صحبت کنین.

 8. منصوره خوشبخت گفت:

  هزینه تعمیر آسانسور چگونه باید پرداخت شود؟

  1. fllahi گفت:

   پس از حضور نیروی فنی در محل شما و بررسی آن، هزینه قطعات و دستمزد را براورد می کنه و با شما در این خصوص صحبت می کنه. پس از تایید شما، کارشناسان کار را به پایان می رسونه و شما پس از ارائه فاکتور توسط شرکت، اقدام به پرداخت می کنین.

 9. فرهان رضایی گفت:

  هزینه تعمیر آسانسور کارگاهی چقدر است؟

  1. fllahi گفت:

   هزینه پرداختی برای این امر به عوامل زیادی بستگی داره. بسته به این که قطعه به کار رفته در آسانسور تا چه اندازه آسیب دیده و یا این که آیا باید تعویض شود یا خیر دستمزد پرداختی به تعمیرکار متفاوته. البته در صورت یاری خواستن از پرسنل اسانسور مانا می توانید تعمیر آسانسور کارگاهی را با قیمتی مناسب و بسیار مقرون به صرفه انجام بدین.

 10. کیوان شریعت گفت:

  اگه آسانسور پیشرفته باشد یا قدیمی تفاوتی در هزینه تعمیر ایجاد خواهد کرد؟

  1. fllahi گفت:

   خیر فقط بستگی به نوع مشکل آسانسور داره

 11. فرشاد غلامی گفت:

  شما روزهای تعطیل هم فعال هستین؟

 12. بتول گفت:

  این که سر وقت بیای و کار مردم را راه بندازی اون هم نزدیک عید یعنی برای مردم ارزش قائل هستی.

  1. fllahi گفت:

   رضایت شما، افتخار ماست!

 13. امیرحسین فراش گفت:

  بسیار ممنون از اطلاعات خوبی که در اختیارمون میذارین.

  1. fllahi گفت:

   رضایت شما، افتخار ماست!

 14. بهمن برزگر گفت:

  سلام تعمیر آسانسور قدیمی و جدید هزینه هاش متفاوته؟

  1. fllahi گفت:

   سلام، هزینه بستگی به نوع تعمیر داره. با 02146130971 تماس بگیرین تا شمارو راهنمایی کنیم.

 15. ایلیا گفت:

  سلام خسته نباشید ما مدتی هست که مدام به تعمیر آسانسور نیاز پیدا می کنیم. فکر می کنین دلیل چی هست؟

  1. fllahi گفت:

   احتمالا ساکنین به خوبی از آسانسور استفاده نمی کنن یا این که بیشتر از حد ظرفیت اسانسور ازش استفاده میشه. برای اطلاعات و بررسی با ما تماس بگیرین.

 16. سمیعی گفت:

  درود بر شما مطلب کاملی بود.

  1. fllahi گفت:

   سلام همراه عزیز! رضایت شما، افتخار ماست.

 17. معین گفت:

  سلام برای تعمیر آسانسور در ساختمان هزینه با مستاجره؟ ایا طبقه اول هم باید هزینه آسانسور بده؟

  1. fllahi گفت:

   توافقی هست اما اکثرا طبقه اول نصف طبقات دیگر هزینه پرداخت می کنه و هزینه با مستاجر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *