آسانسورها، تجهیزات بسیار پیشرفته ای هستند که به صورت مستقیم با جان شما سر و کار دارند. از این رو باید سرویس و تعمیرات آن را جدی گرفت و از متخصصین این امر استفاده کرد.

شرکت خدمات آسانسور مانا، یکی از بهترین مراکزی است که تعمیر، سرویس و نصب آسانسورهای شما را با بهترین قیمت برعهده می گیرد. این مجموعه به صورت شبانه روزی – حتی در روزهای تعطیل آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد. برای ثبت سفارش و اطلاع از هزینه های سرویس، تعمیر و نصب آسانسور با ما تماس بگیرید.

تعمیر آسانسور یکی از مهم ترین خدماتی است که باید توسط کارشناسان دوره دیده صورت بگیرد، چرا که آسانسور ها در ساختمان ها به صورت روزانه مورد استفاده قرار می گیرند و هر دستکاری غیر اصولی می تواند موجب بروز خسارات سنگین جانی و مالی شود.

در صورت مشاهده هر مشکلی در آسانسور ( شنیدن صداهای غیر عادی – تکان های غیر معمول – عمل نکردن آسانسور و …) باید هر چه سریع تر برای تعمیر آسانسور اقدام کنید.

مرکز تعمیر آسانسور مانا، در تلاش است با کمک تیم تخصصی خود در سریع ترین زمان ممکن مشکل شما را در هرجایی از تهران که باشید حل می کند. این تیم دارای تعرفه های بسیار ارزان و رقابتی است و کیفیت بسیار مناسبی را به شما عزیزان ارائه می کند.

یک توقف100.000
دو توقف100.000
سه توقف100.000
چهار توقف100.000
پنج توقف100.000
شش توقف150,000
هفت توقف150,000
هشت توقف به بالا200,000
آرام بند ترک220.000
قفل درب لولایی200.000
قفل درب اتومات420.000
گاورنر1.500.000
موتوراز 20 میلیون تا 100 میلیون
کابلاز متری 20.000 تا 60.000
آسانسور 4 نفره80,000
آسانسور 5 نفره90,000
آسانسور 6 نفره100,000
آسانسور 7 نفره120,000

 

اکثر مردم فرق میان تعمیر، سرویس و نگهداری آسانسور را نمیدانند .

در کل، کسی نمی خواهد وقتی عجله دارد یا روز کاری سختی را پشت سر گذاشته است، زمان نیاز به آسانسور با اختلال و خرابی رو به رو شود و در آخر مجبور شود برای رسیدن به طبقه مورد نظر از پله استفاده کند.

اسکار بدترین قسمت را هم می توان به گیر کردن در آسانسور یا بدتر از همه سقوط نسبت داد که می تواند خسارات های سنگین مالی و جانی به جا بگذارد.

در هر صورت تعمیر آسانسور تبدیل به قسمتی از زندگی شهری ها شده که باید با توجه به عواملی آن را به کمترین حد ممکن رساند.

تعمیر آسانسور مانا

هرگاه سخن از تعمیرات، نگهداری و سرویس آسانسور می شود، اکثر افراد نیاز به چک آپ ماه به ماه را جدی نگرفته و تنها زمان تعمیر آسانسور حاضر به صرف وقت و هزینه هستند،

در صورتی که همه آن ها این را می پذیرند که هزینه های مربوط به سرویس و نگهداری آسانسور نسبت به هزینه‌ های جانی، ارزشش را دارد و از فواید آن خیلی خوب آگاهند!

از واقعیت دور نیست که سیل عظیم تعمیرکاران نابلد و بدون تخصص ذهنیت افراد را برای کمک از خدمات سرویس و نگهداری آسانسور خراب کرده و ساکنین ترجیح می دهند فقط در زمان ایجاد مشکل برای رفع آن دست به کار شوند. 

به غیر  از بحث های مربوط به تعمیرات آسانسور توسط افراد بی ‌سابقه، تنها سرویس دوره ای نیست که آسانسور را از تعمیرات دور می کند؛

باید توجه داشت که خرابی آسانسور بی دلیل نیست و نگهداری اصولی از آسانسور دارای راهکارهایی است که باید به آن ها توجه نشان دهید و با بقیه آن ها را مرور کنید.

باید پیش از اینکه کارتان به تعمیرات آسانسور برسد با سرویس و نگهداری صحیح آسانسور و رعایت مراقبت های اصولی برای سالم نگه‌ داشتن آن، عمر آن را بالا ببریم و از هزینه های بی مورد رهایی پیدا کنیم.

 چرا باید تعمیر آسانسور را جدی بگیریم؟

اگر هرکدام قطعات آسانسور که به آن ها اشاره کردیم دچار اختلال یا فرسودگی شود باید مورد تعمیر قرار بگیرد و اگر تعمیر نشود حتما در عملکرد آسانسور اختلال ایجاد کرده و برای کل دستگاه مشکل ایجاد می کند.

بدترین اتفاقاتی که در آسانسورها اتفاق می افتد، خطرات جانی می باشد.

برای درک بیشتر نیاز به تعمیرات آسانسور خیال کنید که طناب آسانسور پوسیدگی پیدا کرده است.

پوسیدگی سیم باعث خوردگی فلکه و هرزگرد شده و اگر فلکه پوسیدگی پیدا کند و ترمز ایمنی فعال نگردد آسانسور سقوط می کند.

در آخر تعمیرات آسانسور به محض دریافت علائم ایمنی بیشتر آسانسور را در پی خواهد داشت.

تعمیرات آسانسور به چند حالت است؟

تعمیرات دوره ای به تعمیراتی گفته می شود که آسانسور با یک شرکت تعمیرات قرارداد می بندد و در صورت بروز هر اختلالی تعمیر برعهده سرویسکاران شرکت خواهد بود.

آسانسورهایی که با هیچ شرکتی قرارداد ندارند سرویس منظمی هم ندارند و باید تعمیرات موردی در آن ها صورت بگیرد.

معمولا اکثر شرکت ها از پذیرفتن از پذیرفتن تعمیرات موردی سرباز می زنند، چون در تعمیرات موردی باید خدماتی بیشتر به مشتری ارائه شود.

در این مدل تعمیرات ایرادات آسانسور بخاطر گستردگی خودش را نشان نمی دهد و یک بار تعمیرات برای آسانسورها کافی نبوده و آسانسورها به کیفیتی که باید داشته باشند دست پیدا نمی کنند.

پس متوجه می شویم که برای تعمیرات موردی نیاز به صرف هزینه بیشتر برای رفع مشکل داریم و از این جهت باید به سرویس آسانسور اهمیت دهیم.

باید اشاره کنیم که برای این امر فقط باید از سرویس کاران مجرب مثل مرکز سرویس و تعمیر آسانسور مانا کمک گرفت، این مراکز با گذارندن دوره های تخصصی می توانند به صورت حرفه ای در سریع ترین زمان ممکن مشکلات را رفع کنند و تضمین رفع ایراد به وجود آمده را به شما بدهند.

تعمیر آسانسور در تهران

علائم اختلال در عملکرد آسانسور

علائم همیشه می خواهند شما را متوجه کنند، از مقابل هر نشانه کوچک یا بزرگی نباید راحت بگذرید و باید آن ها را زبان آسنسور درنظر بگیرید که می خواهد نشان دهد دقیقا چه اتفاقی افتاده است!

آسانسور انواع متنوعی داشته و مدل های مختلف می تواند به نوع خودش مشکل را بروز دهد و شما را متوجه کند.

اما اگر بخواهیم کلی تر نگاه کنیم، 5 نشانه اصلی برای اعلام نیاز به تعمیرات آسانسور وجود دارد که هرگز نباید نسبت به آن ها بی اعتنا بود:

صداهای غیر معمول از آسانسور

اگر این روزها صداهای غیر معمولی از آسانسور در زمان کار کردن به گوشتان می رسد باید بگوییم این صداها را می توان به:

 • موتورخانه،
 • جا به جایی ترمزها،
 • شل شدگی قطعات،
 • ساییدگی کفشک کابین آسانسور،
 • عدم تنظیم سیستم پاراشوت و ساییدگی،
 • هم‌تراز نبودن کابین آسانسور با طبقات و عدم استانداردسازی کابین ها ربط داد.

اگر تا به حال سرویس آسانسورتان را پشت گوش انداخته اید، نادیده گیری این نشانه ها اصلا کار درستی نیست؛ پس باید سریعا برای رفع ایرادات آسانسور دست به کار شوید.

از کار افتادن مکرر آسانسور

طول‌عمر متوسط آسانسورها را می توان 20 الی 15 سال درنظر گرفت.

برای همین، آسانسورهای قدیمی همیشه مستعد خراب شدن هستند و هیچ جای تعجبی نیست که این آسانسورها مدام با اختلال هایی رو به رو شوند.

در این صورت باید به فکر نوسازی یا تعویض آسانسورها باشید یا با کمک یک سرویس کار حرفه ای تعمیرات آسانسور را به صورت جدی پیگیری کنید.

از مشکلات مهمی که در آسانسورهای قدیمی بسیار رایج است، اختلال در باز و بسته شدن درب های آسانسور بوده که اگر یک بار در هفته این مشکل خود را نشان می دهد باید به طور جدی به فکر یک تعمیرکار مناسب باشید تا ناگهان با خسارات بیشتر از این رو به رو نشوید.

آسانسور در میان طبقات ایست می کند

از لحاظ امنیتی این مشکل باید حتما جدی گرفته شود و در صورت مشاهده چنین مشکلی باید هرچه سریع تر با یک مرکز تعمیر آسانسور صحبت کنید.

در نظر بگیرید که این مشکل به این صورت است که آسانسور‌ بالا یا پایین یک طبقه ایست می کند؛

حالا اگر شخصی که داخل کابین حضور دارد، تمرکز نداشته باشد و ناگهان درب آسانسور را باز کند و بخواهد از آن خارج شود، چه اتفاقی رخ می دهد؟

شاید سقوط کند، زمین بخورد و آسیب جدی ببیند.

متوقف شدن آسانسور در میان طبقات با گذر زمان شدید تر هم می شود.

پس وقتی این علائم را مشاهده کردید بدون هیچ اتلاف وقتی با ما تماس بگیرید.

 

زمان انتظار زیاد آسانسور بالاست و شاهد توقف‌های ناگهانی هستیم

آسانسور دستگاه مکانیکی، الکتریک و الکترونیک می باشد. افزایش دما واختلال در عملکرد سیستم تهویه آسانسور در تابستان، کهنه شدن سیستم کنترلی، مشکلات الکترونیک مدار الکترونیک کنترلی و اختلال در سنسورها باعث طولانی شدن زمان انتظار و توقف ناگهانی آسانسور خواهد شد.

اگر یکی یا تمام این علائم را دریافت کردید منتظر نمانید، همین حالا جهت تعمیرات و سرویس آسانسور دست به کار شوید.

سرعت حرکت آسانسور غیر طبیعی است

آسانسور شما به صورت هر روزه فعالیت های زیادی انجام می دهد، چند تن انسان و بار حمل کرده و در طبقات مختلف تردد دارد.

این کارها باعث ایجاد فشار به اجزای متحرک آسانسور شده و مشاهده تغییرات سرعت آسانسور به این معناست که یک قطعه با اختلال رو به رو شده.

آیا آسانسور پیش از ایستادن سرعت کم می کند یا به طور ناگهانی سرعت می گیرد؟

زمانی که آسانسور از طبقات گذر می کند سرعت آن تغییری پیدا می کند؟

هریک از این علائم می تواند خبری از خرابی قطعی جزئی از آسانسور باشد که به توجه و رسیدگی شما نیاز دارد.

تعمیر و نگهداری آسانسور

علل خرابی آسانسور را بدانیم

اگر علاقه مند به کارهای مکانیکی و سر درآوردن از آسانسور هستید اما قادر به ارتباط خوب با آسانسور نیستید باید کمی با دلایل خراب شدن آسانسور آشنا شوید تا بهتر بتوانید تعمیر آسانسور را درک کنید و شاید بیشتر از آسانسور نگهداری کنید.

در نظر عموم آسانسورجعبه ای فلزی بوده که شما را در طبقات مختلف جا به جا می کند و در نظرشان سرویس و تعمیرکار آسانسور اهمیت چندانی نخواهد داشت و حتی بعضی از آن ها تا زمان خراب شدن اساسی آسانسور و از کار افتادن آن برای رفع ایرادات جزئی آن تمایلی ندارند.

هزینه تعمیر آسانسور به عهده کیست؟

اکثر مدیران ساختمان با شرکت های ارائه دهنده خدمات آسانسور قرارداد می بندند. معمولا این قرارداد به صورت سالیانه منعقد و تعمیرکار به صورت ماهی يکبار خدمات تعمیر آسانسور را انجام می دهد.

در صورت هر گونه خرابی مربوط به قرارداد تعمیر، تعمیرکار وظیفه دارد برای رفع خرابی دست به کار شود. باید به این نکته توجه كرد شیوه ارائه تعمیر ونگهداری آسانسور در ساختمان اداری و تجاری و مسکونی بسیار متفاوت است.

معمولا برج ها و واحدهای اداری و مجتمع های مسکونی دارای ایستگاه های بیشتری می باشند، در نتیجه قراردادهای طولانی تری با شرکت های ارائه دهنده خدمات آسانسور منعقد می کنند و در اکثر موارد از تعمیرکار مقیم بهره می برند.

همانطور كه می دانید مالک وظیفه دارد ملک مورد اجاره را به همراه همه وسایل و امکانات ذکر شده در قرارداد را سالم و بدون مشکل به مستاجرین تحویل دهد.

وقتی هزینه ای متحمل ساختمان می شود بسته به کلی يا جزئی بودن هزینه مالک يا مستاجر باید برای پرداخت هزینه تعمیر آسانسور اقدام کنند.

تشخیص کلی يا جزئی بودن هزینه باعث اختلاف نظر بین مالک و مستاجر می شود. اما قانون درباره هزینه تعمیر آسانسور  چه چیزی پیش بینی كرده؟

طبق قانون چناچه تعمیر آسانسور  به صورت اساسی باشد و مستلزم صرف هزینه کلان، مالک وظیفه دارد برای پرداخت هزینه تعمیر آسانسور دست به کار شود. اما اگر هزینه تعمیر جزئی باشد مستاجر وظیفه دارد برای پرداخت هزینه دست به کار شود.

شما می توانید هزینه تعمیر آسانسور و قیمت موتور آسانسور ایرانی و خارجی را از مجموعه آسانسور مانا استعلام کنید.

درصورت خسارت به آسانسور چه کسی مسئول است؟

چناچه ساكنان يکی از واحدها خسارتی به آسانسور يا هريک از اموال ساختمان كه برای استفاده کلیه ساکنین قرار داده شده وارد كند، آن واحد موظف به جبران خسارت وارده بر اساس تصمیم مدیر ساختمان و قانون آسانسور در ساختمان است.

در صورتی كه خسارت واردشده از سوی شخصی باشد كه در ساختمان ساكن نیست، واحدی كه با آن شخص ارتباط دارد موظف به پرداخت خسارت است.

مثلا در صورتی كه کسی برای شما بسته ای آبیاورد و شما به جای تحویل بسته در درب ساختمان، فرد را به داخل ساختمان دعوت کنید تا بسته درب واحد تحویل داده شود و آن شخص باعث خسارات به ساختمان شود، شما موظف هستید خسارات واردشده برای تعمیر آسانسور را جبران کنید.

ترس از آسانسور را چگونه درمان کنیم! فوبیای آسانسور

فوبیای آسانسور یکی از ترس های رایج است که زیاد با آن روبرو می شویم.  فوبیای آسانسور می تواند آزار دهنده و گاهی اوقات خجالت آور باشد.

این که مجبور باشید برای رسیدن به دفترتان از پله ها کمک بگیرید برای سلامت قلب و عروق بسیار مفید است، اما وقتی همکاران تان از شما می خواهند سوار آسانسور شوید تا در مورد یک مسئله کاری صحبت کنید و مجبور هستید توضیح دهید که نمی توانید یا وقتی وسایل بسیاری با خود حمل می کنید و مجبور هستید به طبقه آخر ساختمان بروید استفاده نکردن از آسانسور دیگر کار ساده ای نیست و مشکلات زیادی را ایجاد می کند.

چگونه می توانیم روی فوبیای آسانسور غلبه کنیم تا بتوانیم مثل دیگران از آن کمک بگیرید؟ اول از همه باید بدانید که دقیقا چه چیزی در آسانسور برای شما هراس آور است. امکان دارد از خود آسانسور وحشت داشته باشید یا امکان دارد کلاستروفوبیا یا همان ترس از جاهای تنگ باشد.

فکر کنید ببینید از بودن در آسانسوری که حرکت نمی کند هم وحشت دارید یا نه و به این شکل متوجه می شوید دقیقا چه ترسی را باید از بین ببرید.

در افراد بسیاری، فوبیای آسانسور از فوبیای خاص دیگری نشات می گیرد که فرد به آن مبتلا است، اما به تنهایی خود را نشان می دهد به این معنا که شاید فکر کنید فقط از سوار شدن به آسانسور می ترسید، اما این ترس در یک فوبیای دیگر ریشه دارد. فوبیای آسانسور، مثل دیگر انواع فوبیا می تواند از معمولی تا شدید باشد.

بهتر است بدانید که تعمیر آسانسور به موقع از بروز مشکلات زیادی جلوگیری می کند و این باعث می شود که ترسی برای سوار شدن در آسانسور نداشته باشید.

1: در گذشته چه اتفاقی افتاده؟

در بسیاری از موارد، فوبیا ناشی از تجاربی است که در گذشته باعث ترس ما شده اند. افرادی که تجربه گیر کردن در آسانسور حتی به مدت کوتاه را دارند، بیشتر از دیگران از سوار شدن به آسانسور می ترسند. البته شاید این تجربه تلخ برای خود شما اتفاق نیفتاده باشد و تجربه بد یکی از اطرافیان تان باعث بروز ترس در شما شود.

در بسیاری از فیلم های ترسناک، جشن های هالووین و مراسم ترسناک در فرهنگ بعضی جوامع، آسانسورها نقش پررنگی دارند. وقتی در زندگی واقعی، مشکلی در یک آسانسور به وجود می آید، تصاویر مربوط به آن اتقاق به طور گسترده از رسانه ها پخش می شود و تا مدت ها از طریق اینترنت قابل مشاهده است.

مشاهده حوادث ترسناک مربوط به آسانسور برای ایجاد فوبیای آسانسور در بسیاری از افراد کافی است.

2: کلاستروفوبیا یا تنگناهراسی

کلاستروفوبیا به معنی ترس از محیط های بسته است. کابین کوچک و بسته آسانسور امکان دارد باعث بروز واکنش های مربوط به تنگناهراسی شود.

3: آگورافوبیا یا انزواطلبی

ترس از گرفتار شدن در وضعیتی است که فرار از آن مشکل یا غیرممکن باشد. افراد مبتلا به انزواطلبی معمولا از شلوغی دوری می کنند و بسیاری از این افراد هیچ مشکلی با آسانسور ندارند. بااین همه، چون فرار از شلوغی در آسانسور ممکن نیست، بیشتر مبتلایان به انزواطلبی ترجیح می دهند که از آسانسور استفاده نکنند.

حقایقی درباره امنیت آسانسور

مثل بسیاری از کارهایی که در زندگی انجام می دهیم، در استفاده از آسانسور هم امکان دارد احتمال خطر ناچیزی وجود داشته باشد. بسیاری از مردم تصور اشتباهی از نحوه کار آسانسور دارند.

روش کار آسانسور

امروزه آسانسورها با مجموعه ای از کابل ها پشتیبانی می گردند. هریک از این کابل ها به تنهایی قدرت نگه داشتن یک ماشین پر از بار را دارند. درهای بیرونی آسانسور تا وقتی کابین در محل اصلی خود مستقر نشود، باز نمی گردند و این سیستمْ خطر سقوط در چاه آسانسور را به حداقل می رساند. سیستم های کنترل سرعت و هدایت کننده، با نهایت دقت، آسانسور را به سمت مقصد موردنظر هدایت می کنند.

آسانسورهای مدرن «اتاق امن» نام گرفته اند، چون در مواقعی که سیستم آسانسور با مشکل روبرو شود، کابین آسانسور از هر لحاظ، امن ترین مکان است. کابین آسانسور به تلفن و سیستم هشدار اضطراری مجهز است تا در شرایط خاص، سرنشینان آسانسور بتوانند درخواست کمک کنند. سیستم تهویه هوا در داخل کابین ها، مشکل کمبود اکسیژن را در توقف های طولانی برطرف می کند.

حوادث مربوط به آسانسور

به هر صورت، حوادث مربوط به آسانسور رخ می دهند. آسانسورها امکان دارد گیر کنند و در مواقع نادری سرنشینان آسانسور امکان دارد یک روز کامل را در آسانسور بمثل اما در این موارد جز گرسنگی، تشنگی و کمی خستگی مشکل دیگری محبوس شدگان را تهدید نمی کند.

حوادث بسیار مخرب مربوط به آسانسور به ندرت پیش می آیند. مثلا در سال ۲۰۱۱ دو زن به فاصله دو هفته در دو مکان متفاوت از آمریکا جان خود را از دست دادند. در حادثه ای که در کالیفرنیا به علت مشکل در ریل آسانسور روی داد، زن داخل کابین تصمیم می گیرد زمان توقف کابین بین دو طبقه، از آسانسور بیرون بپرد. بررسی آسانسور بعد از حادثه نشان داد که آسانسور مشکلی نداشته و به درستی کار می کرده است اما مقصر اصلی حادثه نیویورک کارگرانی بودند که فراموش کرده بودند سیستم ایمنی آسانسور را به درستی کنترل کنند.

نکات ایمنی

وقوع بعضی اتفاقاتی خطرناک در وسیله هایی مثل آسانسور اجتناب ناپذیر است. ازاین رو، «سازمان ایمنی آسانسور و پله برقی» (EESF) لیستی از تدابیر برای ایمنی کسانی وضع کرده است که از این وسایل کمک می گیرند. بعضی از مواردی که در این لیست تدابیر ایمنی آمده، به این شکل می باشد:

 • برای باز نگه داشتن در آسانسور به جای هل دادن درها، از کلید مخصوص باز کردن در کمک بگیرید
 • مراقب باشید که کیف یا لباس تان زمان بسته شدن درها، لای در آسانسور گیر نکند
 • در مواقع اضطراری، داخل کابین آسانسور بمانید
 • اگر آتش سوزی در ساختمان رخ داد، از پله ها به جای آسانسور کمک بگیرید.

غلبه بر فوبیای آسانسور

در افراد بسیاری، یاد گرفتن راهکارهای امنیتی و آشنایی اولیه با سازوکار آسانسور به غلبه بر ترس معمولی از آسانسور کمک می کند. همینطور تماشای چندساعته آسانسور شیشه ای هم می تواند در حل فوبیای آسانسور تاثیر بگذارد.

اگر ترس شما بسیار شدید و مداوم است، باید از متخصص کمک بگیرید. فوبیای آسانسور امکان دارد باعث رد کردن یک پیشنهاد کاری خوب در طبقات بالای یک ساختمان، امتناع از ملاقات بیمارانی که در طبقات بالای بیمارستان بستری می باشند و بالا رفتن از ده ها پله به جای استفاده از آسانسور شود.

این نکته را به خاطر بسپارید که با کمک مشاور و کمی تمرین، اجازه نخواهید داد که فوبیای آسانسور، زندگی شما را مختل کند.

تعمیر آسانسور، با توجه به اینکه آسانسور قلب تپنده هر ساختمان است، اهمیت و ضرورت بالایی دارد. به خاطر ارتباط مستقیم این دستگاه با جان کاربران، تعمیر آسانسور باید به متخصصانی سپرده شود که از ایمنی، قابل اعتماد و کارا بودن آن اطمینان حاصل کنند. از طرفی، آموزش تعمیرات آسانسور چیزی نیست که افراد غیرمتخصص بتوانند آن را یاد گرفته و خود آن را انجام دهند.

اگر نمی ­توانید برای تعمیر و نگهداری آسانسو، سرویس و نگهداری آسانسور هیدرولیک، تعمیر آسانسور در تهران سرویسکار باتجربه پیدا کنید، آسانسور مانا آماده کمک است. درخواست خود را به رایگان ثبت کنید. متخصصین هزینه تعمیر آسانسور را اعلام می کنند، و شما می­ توانید بهترین فرد را انتخاب کنید.

اصلی ترین اجزای تشکیل دهنده یک آسانسور

اگر می خواهید با اجزای یک آسانسور آشنا شوید، در ادامه همراه با ما باشید:

سیم بکسل آسانسور

سیم بکسل، کابلی است از رشته‌ هایی که در اطراف یک سیستم مرکزی پیچیده می ‌شوند تشکیل شده و برای به تعلیق کابین و وزنه تعادل در آسانسور به کار می روند.

چه زمانی باید سیم بکسل عوض شود؟

از آنجا که تعادل حرکت کادر وزنه و کابین با یکدیگر به سیم بکسل بستگی دارد، تعویض به موقع سیم بکسل های مستهلک شده با سیم بکسل های جدید و سالم اهمیت زیادی دارد.

از عواملی که می تواند در طول عمر سیم بکسل موثر باشد، محیط، میزان استفاده و طریقه نگهداری از آن ها می باشد.

بهترین زمانی که می توان مشخص کرد تا سیم بکسل های آسانسور را تعویض کرد وقتی است که سیم دچار شکستگی شود که با چشم قابل رؤیت بوده و یا با دستگاهی مخصوص بتوانیم این شکستگی ها را ببینیم، فقط در این صورت باید سیم بکسل عوض شود.

متأسفانه بین عزیزان صنف آسانسور این طور رایج شده است که پس از ۷ الی ۸ سال کار کردن آسانسور بهتر است که به تعویض سیم بکسل آسانسور بپردازند

اما باید بدانید که اگر سرویس و نگهداری به موقع صورت بگیرد و اگر سیم بکسل در فواصل زمانی مناسب بررسی شود عمر مفید این سیم ها بالا می رود.

کفشک آسانسور

در آسانسور دو نوع کفشک به کار می رود که نام آن ها غلطکی و لغزشی می باشد. این کفشک‌ ها در دو طرف، دقیقا روی وزنه تعادل و یوک کابین قرار دارند و با ریل‌ های آسانسور تماس پیدا می کنند؛ ریل‌ های آسانسور با حرکت در انتهای کفشک ها، وزنه تعادل و کابین را جا به جا می کنند.

تابلو فرمان AC2

تابلو فرمان AC2 در موتور خانه قرار دارد و از مهمترین اجزای آسانسور شناخته می شود. تابلو فرمان وظایفی مهم بر عهده دارد:

  • پذیرش درخواست‌ها از کابین و طبقات آسانسور
  • شناسایی محل قرارگیری کابین
  • پاسخگویی به درخواست‌ها با توجه به نوع سرویس دهی
  • کنترل جهت حرکت و سرعت موتور اصلی
  • کنترل تجهیزات الکتریکی مثل درب کابین و ترمز
  • نظارت بر حرکات بدون خطر
گاورنر

گاورنر آسانسور وظیفه فعال سازی ترمز ایمنی آسانسور (پاراشوت) را برعهده دارد. اگر سرعت کابین از شتاب تعیین شده بیشتر باشد، گاورنر سیم بکسل متصل شده را متوقف و پاراشوت را فعال می کند تا آسانسور از لحاظ ایمنی مشکلی نداشته باشد.

انکودر

وظیفه اصلی انکودر سنجش کنترل حرکت آسانسور می باشد. انکودر به ازای هر دور 3600 پالس تولید کرده و با توجه شمارش پالس، میزان جابه جایی و چرخش کابین را حساب می کند.

وزنه تعادل

کاربرد وزنه تعادل متعادل سازی وزنه کابین آسانسور و بار آن می باشد. این وزنه کششی میان فلکه با بکسل به وجود می آورد و نیروی اصطکاک خوبی برای حرکت سیم بکسل روی فلکه ایجاد می کنند.

جعبه سه فاز

در موتور خانه برای انتقال برق تک فاز و سه فاز به دیگر قطعات از تابلوی توزیع برق به اسم تابلو سه فاز کمک می گیرند. تابلو سه فاز آسانسور از اجزای مختلفی مثل به فیوز سه فاز، لامپ سیگنال، فیوز تک فاز، انال و سیم، پریز تک فاز و فیوز سه فاز ساخته شده است.

الکتروسیگنال

در مکانسیم جدید آسانسورها و در قسمت شناسایی آن‌ها دو سنسور جدید با سنسورهای ثابت جایگزین پیدا کرده اند.

این سنسورها فرآیند شناسایی را انجام داده و سیگنال‌ها را با استفاده از تراوبل کابل به جعبه فرمان می فرستند؛ به همین خاطر آسانسور در طبقه مناسب قرار می گیرد.

تراول کابل

کابین آسانسور مدام در حال رفت و آمد است، پس باید برق با کابل ویژه ای برای تامین نیروی آن، به آن وصل باشدکه این کابل تراول کابل نام دارد.

دیگر قطعه از اجزای آسانسور تراول کابل از یک دسته سیم بهم چسبیده تشکیل شده که جریان الکتریکی را عبور می دهد و به کابین می ‌رسد.

در ساختمان‌هایی با ارتفاع زیاد پوشش تراول کابل بیشتر است و بافت آن از رشته‌ سیم‌هایی استفاده می شود که در مقابل کشش و تنش مقاومت دارند و پوشش سیم بکسل دارند.

مگنت درب

مگنت درب از سیم پیچ مغناطیسی، اهرم و جک ساخته شده و روی کابین و طرف قفل ایمنی درب طبقات قرار دارد، طوری که قفل درب در زمان رسیدن به طبقات با فشار این مگنت باز می شود.

قفل لولایی

قفل لولایی در طبقات و عدم حرکت آن در زمان باز و بسته بودن درب کابین آسانسور نقش پر اهمیتی دارد. قفل لولایی با وجود ریز بودنش در کیفیت کار آسانسور اثر بالایی دارد.

علل اختلال در آسانسور و عیب یابی در زمان سرویس این دستگاه قابل انجام است. با درنظر گرفتن عوامل ایجاد کننده اختلالات در سیستم آسانسور و دلیل خرابی آسانسور در زمان استفاده از رخ دادن اتفاقات ناگوار جلوگیری کنید.

تعمیر آسانسور ارزان

رایج ترین مشکلات آسانسور

مشکلات رایج در عیب یابی و تعمیر آسانسور که شما را مصمم می کند به فکر تماس با یک تعمیرکار متخصص باشید همین هاست که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم:

 • بالا رفتن دما و اتصال سیستم خنک کننده و تهویه مناسب برای آسانسور
 • زمان انتظار بالا برای استفاده از آسانسور
 • ایست ناگهانی به خاطر بهم خوردن زمانبندی‌ و ایرادات خطاهای الکتریکی
 • اختلالات چشمی آسانسور و در یک طبقه گیر کردن آسانسور
 • موتور روشن نمی شود و هیچ جریانی از مدار آسانسور به خاطر قطعی قسمتی از مدار الکتریکی خارج نمی ‌شود.
 • درب کشویی آسانسور باز می شود اما دستگیره قفل با کمان فاصله بسیاری دارد، درب بیرونی مربوط به طبقه باز نمی ‌شود.
 • دمای موتور آسانسور یا بالابر بعد از روشن شدن بالا رفته که به نیم سوز شدن موتور آسانسور ربط دارد.
 • زمان استارت موتور آسانسور صدای غیرمعمولی خارج می شود اما حرکتی وجود ندارد، دلیل آن از کار افتادگی کلید گریز از مرکز است.
 • زمان استارت موتور مدار به دلیل عمل کردن فیوز قطع می شود، در این حات موتور کاملا سوخته است.

خرابی آسانسور در ساختمان‌ ها می ‌تواند دلایلی مانند استفاده غلط، نبود سرویس به موقع و نگهداری اصولی از آسانسور و در آخر نصب آسانسور به دست افراد نابلد و بدون تخصص کافی صورت بگیرد.

باز نشدن درب آسانسور

باز نشدن درب آسانسور نیاز به تعمیر دارد و در زمان تمام شدن جا به جایی در بین طبقات واقعا خطرناک می باشد. اکثر سرویس کاران در هنگام عیب یابی آسانسور دلیل باز نشدن درب را چسبیدن لته های درب اتومات کابین روی ریل‌ها و یا ضعیف بودن موتور سر درب کابین می دانند.

قطع شدن برق آسانسور

از موارد پر استفاده در عیب یابی آسانسور و خرابی آن پیدا کردن علل قطعی برق آسانسور است. بیشترین دلایل اختلال آسانسور در زمان حرکت می توان به قطعی برق آسانسور ربط داد.

ایست غیر همسطح در طبقات

از علائم اختلال آسانسور ایست غیر همسطح آسانسور در زمان توقف در طبقات می باشد. علت اصلی این مشکل عدم تنظیم سنسورهای طبقات و سرعت موتور می باشد.

بسته نشدن درب کشویی آسانسور

بسته نشدن درب این وسیله نقلیه از نشانه‌ های خرابی آسانسور است که متوجه درب و قطعات آن است. در حالت کلی علت بسته نشدن درب آسانسور می‌تواند به ایرادات مکانیکی و الکتریکی ربط داشته باشد. اختلال در قطعات درب کشویی از اصلی ترین دلایل خرابی درب آسانسور می باشد.

اهمیت جدی گرفتن عیب یابی آسانسور

اطلاع از حوادث و بروز اتفاقات در زمان خرابی آسانسور ها اهمیت سرویس دوره ‌ای و عیب یابی آسانسور را به خوبی نشان می دهد. در ادامه به برخی از آن ها اشاره می کنیم.

 • گیر کردن ساکنین در آسانسور و گیر افتادن آسانسور در ساعات طولانی در میان طبقات
 • خطر سقوط افراد در چاهک یا کابین آسانسور
 • برق گرفتگی و آتش سوزی آسانسور، در زمان کار کردن
 

سرویس آسانسور حرفه ای

راهکارهایی برای کمتر شدن نیاز به تعمیر آسانسور

اگر آسانسورتان بعد از هر تعمیر، دوباره با مشکل رو به رو می شود و شما باید برای رفع آن به صرف هزینه و وقت بپردازید باید توجه داشته باشید که :

شاید ایراد از ساکنین در استفاده کردن از آسانسور است و باید تذکراتی در این زمینه وضع کنید و با ساکنین آن ها را مرور کنید. با ما همراه باشید تا راهکارهای کوچکی که شما را از تعمیرات رهایی می بخشد را بررسی کنیم.

عملکرد آسانسور ساختمان را در نظر بگیرید

بهتر است همیشه به عملکرد آسانسور توجه نشان دهید و به ساکنین خاطی هشدار دهید. میزان استفاده، فواصل زمانی نیاز به تعمیرکاران آسانسور و علائمی که نشان از وجود اختلالات در آسانسورها هستند را مورد توجه قرار دهید.

بایستی صداهای غیرمعمول آسانسور مثل جیرجیر کردن را در نظر بگیرید و در زمان مشاهده هر صدا یا نشانه کوچکی ایرادات را تا جدی تر نشده اند را رفع کنید.

به صورت روزانه آسانسور را چک کنید

این کار باید همزمان با ثبت عملکرد آسانسور صورت بگیرد. زمان وارسی آسانسور باید تمرکز کنید که کسی در کار کردن با آسانسور اشتباهی نکرده باشد و همه چیز به خوبی کار کند.

عدم استفاده صحیح و عدم ارائه اطلاعات به ساکنین از آسانسور از عوامل مهمی است که اختلال در آسانسور و نیاز به تعمیرات پی در پی دارد.

قسمت‌هایی که درست کار نمی‌کنند را تعویض کنید

خراب شدن و سوختن چراغ‌ های داخل کلید‌های آسانسور عادی است. چراغ‌ های داخل کابین آسانسور نیز می توانند با اختلال مواجه شوند. خوب است مشکلات این چنینی هرچه زودتر برطرف ‌شوند تا حادثه های بزرگ تری رخ ندهد و یا ساکنین ساختمان مشکلی نداشته باشند.

شوینده‌های صنعتی برای نظافت آسانسور اصلا مناسب نیستند!

قطعات اصلی آسانسور در تماس با موادشوینده غیرطبیعی می توانند دچار مشکل شوند و موجب تعمیر آسانسور شوند . در واقع مهم ترین علت مشکلات فنی آسانسور، فرسودگی با مواد شوینده‌ای است که نیرو‌های نظافت ساختمان برای امور نظافتی از آن‌ ها کمک می گیرند.

اگر شوینده ‌ای که مورد تأیید سازنده آسانسور نباشد در دسترس ندارید هیچ نیازی نیست که از مواد شوینده استفاده کنید.

اگر خیلی اصرار دارید از مواد شوینده استفاده کنید بهتر است با یک شرکت خدمات امور نظافتی با تجربه در این خصوص مشورت کنید.

بیش از ظرفیت آسانسور از آن استفاده نکنید

هر آسانسوری دارای محدودیت های وزنی است که باید جدی گرفته شود. استفاده بیش از ظرفیت آسانسور روی مکانیزم‌های آسانسور فشار وارد می کند و این برای کسانی ‌که از آسانسور استفاده می‌کنند خطرات جدی در پی دارد.

مهم ‌تر از همه این است که وسایلی که بیش از یک چهارم ظرفیت وزنی آسانسور وزن دارند را با آن جا به جا نکنید.

اگر مجبور هستید به صورت مداوم اشیا سنگین در ساختمان جا به جا کنید حتما به فکر نصب آسانسورهای مخصوص بار باشید.

هنگام رنگ کردن در آسانسور احتیاط کنید

در زمان رنگ زدن درب های آسانسور باید نهایت تلاشتان را به کار بگیرید تا ضربه گیرهای پلاستیکی درب های آسانسور شل نشده یا باز نشوند. برای احتیاط پیش از رنگ کردن درب آسنسور ضربه گیرها را به وازلین آغشته کنید.

 امنیت آسانسور هنگام آتش سوزی را بررسی کنید

امکان فرار اضطراری از آسانسور هنگام آتش‌سوزی باید مورد بررسی قرار بگیرد. اگر از ایمن بودن آسانسور برای مواقع اضطراری اطمینان ندارید، از یک شرکت معتبر تعمیر و نگهداری آسانسور مشاوره بگیرید.

سرویس‌ دوره ای آسانسور

حتی در ساختمان های ساکنین باملاحظه که سعی دارند که آسانسور را با استفاده بارهای بیش از حد ظرفیت آسانسور، بدرفتاری و بی ‌توجهی دچار مشکل نکنند، بازهم سرویس به شکل دوره ‌ای باید مورد توجه قرار بگیرد.

چرا که سرویس آسانسور به صورت منظم احتمال خرابی قطعات و نیاز به تعمیر آسانسور را کاهش می دهد.

استاندارد سازی آسانسور

استاندارد سازی آسانسور معیار مناسبی برای ایمنی آسانسور بوده و مدیران ساختمان را از خطر عواقب قانونی حوادث آسانسور حفظ می ‌کند.

برحسب نوع استاندارد آسانسور، استاندارد سازی آسانسور به ‌صورت اولیه و ادواری صورت می ‌گیرد. سرویس کاران با تجربه، ‌استانداردهای لازم را درباره آسانسورها به یاد دارند.

اما با رعایت رایج‌ ترین اشکالات روال استاندارد سازی آسانسور، برای گرفتن استاندارد آسانسور، بیمه آسانسور، نیاز به عیب یابی آسانسور می باشد.

بیشتر شرکت های بیمه برای به عهده گرفتن خسارت آماده ایجاد قرارداد هستند.

فاصله زمانی منطقی برای سرویس و نگهداری آسانسور

تفاوت آسانسور با دستگاه‌های مکانیکی دیگر این است که به ایمنی و جان انسان ها مربوط است.

با این که استفاده از آسانسور آسان تر و سالم تر از پله ها است. ساختمان هایی با واحدهای بالا همواره به مراکز تعمیرات آسانسور دسترسی دارند،

در صورتی که ساختمان های کوچک با بستن قرارداد سرویس و نگهداری آسانسور با شرکت آسانسور به صورت بازه ‌ای آسانسور را بررسی می کنند. بهترین فاصله چک‌آپ به صورت ماهانه می باشد.

چکاپ ماهانه شاید درنظرتان کمی سخت و بیشتر از حد نیاز باشد؛ اما با توجه به قیمت آسانسور و هزینه‌ های احتمالی، باید اشاره کرد این راهکار بسیار صحیح و به جاست.

در ضمن اکثر شرکت ‌های خدمات آسانسور با قراردادهای منطقی، چک‌آپ ماهانه آسانسور ساختمان را بر عهده می گیرند، و طی قرارداد، تعمیر آسانسور در هر صورتی به صورت رایگان بر عهده این مراکز خواهد بود.

تعمیر آسانسور

 هزینه سرویس و تعمیرات آسانسور

دلایل بسیاری در تعیین هزینه های مربوط به تعمیر آسانسور نقش دارند؛ برای مثال

ساختمان یا آپارتمان شما چند طبقه است؟

آسانسور قدیمی است یا به تازگی نصب شده است؟

شرکت‌های معتبر معمولا سرویسکاران آسانسور و تعمیرکارانی دارند که آموزش های لازم را دیده اند و می توانند ایرادات را به راحتی تشخیص داده و در رفع آن ها فوری دست به کار شوند.

آن ها سرویس کاران و تعمیرکاران خود را همیشه مورد بررسی قرار می دهند و از کیفیت خدمات آن ها اطمینان پیدا می کنند. اما اختمال دارد این امنیت را با سرویس‌کاران منفردی که با شرکت ها همکاری ندارند، تجربه نکنید.

عدم نیاز به تعمیرات آسانسور به صورت گسترده به دو عامل بستگی دارد:
 1. ساکنین مهارت های استفاده اصولی از آسانسور را می دانند، مثل ظرفیت مجاز حمل بار آسانسور، عدم جا به جایی ابزارهای تیز با آسانسور و…
 2. مدیر ساختمان به سرویس دوره ‌ای و نگهداری آسانسور اهمیت بدهد و در صورت مشاهده هر علائم غیرمعمول (هرچند کوچک و جزیی) با مراکز تعمیرات تماس بگیرد.

با رعایت همین دو مورد می توان سالیانی دراز از آسانسور ها استفاده کرد و نیازی به تعمیرات گسترده با هزینه های بالا پیدا نکرد. همین دو مورد می تواند سلامت کاربران آسانسور را تامین کند و شما را از خسارات بزرگ رهایی ببخشد.

اما باید گوشه چشمی هم به این موضوع داشته باشیم که وقتی طول عمر یک آسانسور و قطعات به پایان می رسد، باید منتظر خرابی های پی در پی باشیم و به فکر نصب آسانسور جدید باشیم یا این که با نوسازی قطعات آسانسور پیر را جوان کنیم!

تعمیر آسانسور در تمام نقاط تهران

تعمیرات آسانسور کار بسیار پیچیده و صد البته حیاتی است که باید فقط توسط متخصصین انجام شود. در واقع باید به این امر اشاره کنیم که شرکت ‌های بسیار محدودی به صورت حرفه ای تعمیرات آسانسورهای ساختمان های اداری تجاری و مسکونی انجام دهند.

از بهترین شرکت هایی که سالیان گذشته فعالیت های بسیار بزرگ و مهمی در حوزه تعمیر آسانسور انجام داده است و نمونه کارهای قابل توجه با رضایت صد در صدی مشتریان داشته است، شرکت خدمات و تعمیرات آسانسور مانا می باشد.

پس همان طور که اشاره کردیم برای تعمیر کردن آسانسور در تهران باید به شرکت های مراجعه کرد که کادری حرفه ای را داشته باشند چرا که تعمیرات آسانسور اگر به درستی انجام نشود دردسرساز خواهد بود.

در تهران شرکت های زیادی خدمات تعمیر آسانسور را ارائه خواهند داد اما بعضی از شرکت ها چون دارای تجربه و تخصص کافی نیستند به خوبی آسانسور را تعمیر نخواهند کرد.

اگر واحد مسکونی شما نیازمند به تعمیرات پی در پی برای آسانسور است همین حالا برای همیشه با صرف هزینه های بی مورد خداحافظی کنید و با ما تماس بگیرید!

شرکت ما تا به حال های بسیار زیادی را در زمینه طراحی و نصب و تعمیر آسانسور در استان تهران انجام داده است و از بهترین ها در زمینه تعمیرات آسانسور برای مجتمع های اداری تجاری و مسکونی در استان تهران شرکت خدمات و تعمیرات آسانسور مانا می باشد که در بین رقبای خود از مشتریان بالا و دائمی برخوردار است.

همه خدمات شرکت ما به شکل کاملا تضمینی و با عقد قرارداد صورت می گیرد و شرکت ما متعهد می شود همه خدمات تعمیرات آسانسور را برای شما به صورت حرفه ای و تضمینی انجام دهد تا رضایت شما را به دست بیاورد.

شرکت خدمات و تعمیرات آسانسور مانا بهترین تعمیر کننده آسانسور در استان تهران بوده  که به صورت تخصصی از تکنسین حرفه ای در زمینه تعمیرات آسانسور استفاده می کند. شما با عقد قرارداد تعمیر آسانسور با شرکت تعمیر آسانسور مانا به صورت کاملا حرفه ای و تخصصی به صورت منظم و دوره ای خدمات تعمیرات آسانسور و سرویس آسانسور را دریافت می کنید.

هزینه نصب آسانسور مانا به عوامل مختلفی مثل نیاز به بازسازی، نوع آسانسور و … بستگی دارد و شما برای دریافت هزینه دقیق تر می توانید با ما تماس بگیرید.

این مجموعه در همه مناطق تهران مشغول خدمات دهی بوده و حتی در روزهای تعطیل هم در کنار شما می باشد.

در صورت نیاز به استفاده از خدمات آسانسور مانا، می توانید از طریق شماره 02146130971 با ما تماس بگیرید و سفارش خود را برای اعزام سرویس کار و نصاب آسانسور ثبت کنید.

137 پاسخ

  1. سلام، دوست عزیز نشمل شما به عوامل زیادی بستگی داره و باید مورد بررسی قرار بگیره. بله، همه خدمات سرویس و تعمیر در آسانسور مانا با سطح کیفیت بالا انجام میشه. می تونین از طریق شماره 02165811922 با ما تماس بگیرین و سفارش درخواست سرویسکار رو ثبت کنین.

 1. هزینه تعمیر آسانسور توسط قانون خاصی محاسبه می شه یا تعمیرکار به صورت سلیقه ای خودش اعمال نظر میکنه؟

  1. پس از حضور نیروی فنی در محل شما و بررسی آن، هزینه قطعات و دستمزد را براورد می کنه و با شما در این خصوص صحبت می کنه. پس از تایید شما، کارشناسان کار را به پایان می رسونه و شما پس از ارائه فاکتور توسط شرکت، اقدام به پرداخت می کنین.

  1. هزینه پرداختی برای این امر به عوامل زیادی بستگی داره. بسته به این که قطعه به کار رفته در آسانسور تا چه اندازه آسیب دیده و یا این که آیا باید تعویض شود یا خیر دستمزد پرداختی به تعمیرکار متفاوته. البته در صورت یاری خواستن از پرسنل اسانسور مانا می توانید تعمیر آسانسور کارگاهی را با قیمتی مناسب و بسیار مقرون به صرفه انجام بدین.

  1. سلام، هزینه بستگی به نوع تعمیر داره. با 02146130971 تماس بگیرین تا شمارو راهنمایی کنیم.

 2. سلام خسته نباشید ما مدتی هست که مدام به تعمیر آسانسور نیاز پیدا می کنیم. فکر می کنین دلیل چی هست؟

  1. احتمالا ساکنین به خوبی از آسانسور استفاده نمی کنن یا این که بیشتر از حد ظرفیت اسانسور ازش استفاده میشه. برای اطلاعات و بررسی با ما تماس بگیرین.

 3. سلام برای تعمیر آسانسور در ساختمان هزینه با مستاجره؟ ایا طبقه اول هم باید هزینه آسانسور بده؟

  1. توافقی هست اما اکثرا طبقه اول نصف طبقات دیگر هزینه پرداخت می کنه و هزینه با مستاجر

 4. سلام خوبین ما یه مدت کابین وقتی سوارش میشیم شروع به لرزش می کنه تا وقتی برسه به طبقه موردنظر
  مشکل چیه؟ چطوری برای تعمیر آسانسور و بازرسی باشما تماس بگیریم؟

  1. این لرزش ها ممکنه به شکل عمودی یا افقی نمایان شن که ازجمله عوامل تاثیرگذار در لرزش های عمودی کابین آسانسور می توان به نبود تقارن در کشش سیم بکسل های دستگاه، وجود نقص و خرابی در فلکه های کششی و فلکه هرزگرد موتور دستگاه، نقص در تابلو فرمان و خرابی در موتور دستگاه اشاره کرد.
   اما از جمله عوامل موثر در لرزش افقی کابین آسانسور میشه به پایین بودن وزن کابین، عدم نصب صحیح ریل، وجود نقص در فلکه کششی کابین، عدم محاسبه صحیح وزن آسانسور و فاقد استاندارد بودن آن، تاب خوردگی در سیم بکسل های دستگاه و به کار بردن قطعات نامرغوب اشاره کرد.
   گاهی عدم رعایت تنظیمات لازم در قسمت درب های آسانسور می تونه سبب بروز صدا و لرزش در کابین آسانسور شه، در واقع اگر نصب درب ها به درستی انجام نشده باشه و در تراز هم نباشه ممکنه در هنگام حرکت کابین با برخورد به لبه ها سبب ایجاد صدا و لرزش شه.
   تعمیر به موقع می تونه از گسترش خرابی ها جلوگیری کنه طوری که طبق تجربه با تمیز کردن و گردگیری به موقع و منظم آسانسور میشه تا حدود ۵۰ درصد از ایجاد صدا و لرزش جلوگیری کرد.

   برای استفاده از خدمات ما فقط کافیه باهامون تماس بگیری!

 5. درود بر شما مطلب کاملی بود سرویس با تعمیر مگه فرق داره انقدر روش مانور میدین
  به نظر من تعمیر بهتره تا سرویس ماهیانه

  1. دوست عزیز اگه تحقیق کنین متوجه میشین از هم جدا هستن و باهم فرق دارن. سرویس دوره ای از نیاز به تعمیرات سنگین جلوگیری میکنه چون به موقع مشکل تشخیص داده میشه و کار به تعویض قطعات که خیلی هزینه داره کشیده نمیشه.
   همچنین امنیت ساکنین هم برای استفاده از آسانسور تامین میشه

  1. سلام دوست عزیز نصب آسانسور بستگی به این داره که ساختمون چند طبقه اس، چه نوع آسانسور مدنظر شماست و … برای اطلاعات بیشتر از طریق راه های ارتباطی ذکر شده باهامون تماس بگیرید!

 6. خسته نباشین جناب ما با شرکت دیگه ای کار می کردیم برای تعمیر آسانسور که اصلا راضی نبودیم و هزینه هنگفت می گرفت و رسما کاری نمی کرد چطوری می تونیم به شما اعتماد کنتیم چه تضمینی دارین

  1. سلام دوست خوب ما، متاسفانه بسیاری از شرکت های آسانسور به صورت کاما بازبینی و سرویس دهی رو انجام نمی دن و همین می تنونه باعث بشه ساکنین به شرکت های معتبر اعتماد نکنن. آسانسور مانا ضمانت نامه معتبر و قرار داد سرویس و تعمیر آسانسور داره که در صورت بروز مشکل می تونین به راحتی پیگیری انجام بدین.

 7. سلام چند وقتی هست که آسانسور ما با صدای زیادی شروع می کنه به کار کردن
  اشکال از موتورشه؟ هزینه چقدره

  1. دوست عزیز سلام، صدای زیاد آسانسور می تونه خیلی خطرناک باشه و حتی منجر به سقوط آسانسور بشه. پس سریعا برای تعمیر اقدام کنین.
   برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرین تا کارشناس تعمیر آسانسور رو به سوی شما بفرستیم.

 8. مطلب خوبی بود فقط من نمی دونم چرا آسانسور ما تند تند خراب میشه با این که سرویس آسانسور رو با یه شرکت دیگه ای انجام می دیم. ساختمان ما کم جمعیت هم هست اتفاقا ولی هر دوماه یه بار باید هزینه بدیم

  1. دوست عزیز سلام، به احتمال زیاد شرکت مقابل شما داره کم کاری می کنه و وظایفش رو در قبال شما کامل انجام نمیده یا اینکه افرادی در ساختمان شما هستن که به درستی از آسانسور استفاده نمیکنن و بارهای سنگین رو با آسانسور جابجا می کنن. در هر صورت می تونین برای بررسی و سرویس آسانسور با ما تماس بگیرین!

 9. عزیزان سلام برای کم کردن نیاز به تعمیر آسانسور سعی کنین حتما به ظرفیت اسانسور تو-جه کنین این نکته خیلی مهمه

  1. سلام عرشیا جان، دقیقا به همین شکله! جدی گرفتن فرهنگ استفاده از آسانسور می تونه کمک زیادی به سلامت آسانسور بکنه.

  1. سللام دوست عزیز! بله! هر نوع آسانسوری که دارین توسط آسانسور مانا تعمیر میشه ما با ضمانت نامه معتبر حتی در روزهای تعطیل در کنار شما هستیم.

 10. سلام دوروزی میشه که اسانسور ما روی یک طبقه خاص یکم گیر می کنه بع دوباره شرو میشه به حرکت چیکار میشه کرد تنظیمات خاصی داره؟

  1. دوست خوبم سلام، گیر کردن آسانسور در یک طبقه و بین طبقات دیگه می تونه اختلال در کارکرد موتور آسانسور باشه، توصیه می کنیم این مشکل رو جدی بگیرین و سریعا برای تعمیر آسانسور با ما تماس بگیرین.

 11. سلام جدیدا آسانسور ما موقع ایست تکون شدید میخوره باید اقدام کنیم؟ بجز این مشکل دیگ نداره

  1. سلام عزیز! ما احتمال میدیم آسانسور شما در تنظیمات سرعت دچار مشکل شده یا این که موتور مشکل پیدا کرده، در هر حال این مشکل باید بررسی باشه. با بخش تعمیر آسانسور مانا تماس بگیرین تا شمارو راهنمایی کنیم.

  1. سلام دوست عزیز! آسانسور ساده و هیدورلیک نداریم! در واقع خود آسانسور های هیدرولیک هم انواع زیادی دارند که نوع ساده هم دارن. در هر صورت بهتره با توجه به شرایط ساختمان تصمیم بگیرین.

 12. سلام ما مدتی هست که آسانسورمون هرماه یه مشکل جدید پیدا می کنه با این که سرویس کار هم داریم، به نظرتون چیکار کنیم؟

  1. سلام دوست عزیز احتمالا سرویسکار شما توجه زیادی نشون نمیده و بخش های زیادی از آسانسور شمارو بررسی نمیکنه. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیر تا کمکت کنیم. اگه سرویسکار هم واقعا وظایفش رو به خوبی انجام میده فرد یا افرادی در ساختمان دارین که با فرهنگ آسانسور آشنایی نداره و از ظرفیت آسانسور بیشتر استفاده میکنه

 13. سلام و خسته نباشید، آسانسور ساختمان ما جدیدا موقع حرکحت صدایی میده که قبلا نمی داد، نظر شما چیه؟ این صدا می تونه خطرناک باشه؟

  1. سلام دوست خوبم. هر نشانه ای که از آسانسور دریافت می کنین یک پیام حاوی یک مشکل جدیده و باید تا وقتی حاد تر و شدیدتر نشده رفع بشه. با ما تماس بگیرین تا برای تعمیر آسانسور شما یک کارشناس حاذق به محل موردنظر اعزام کنیم. اگه به موقع مشکلات برطرف بشن جلوی خیلی از مشکلات بزرگ جانی و سنگین مالی گرفته میشه.

 14. سلام، یکی از واحدهای ساختمان ما پول سرویس و تعمیر آسانسور رو پرداخت نمیکنه میگه ما طبقه اولیم میشه ازش شکایت کرد؟

  1. سلام دوست عزیز همه افراد ساختمان باید از قوانین پیروی کنن و می تونین راه های شکایت رو سرچ کنین ولی در هر صورت یکی از راه ها اینه که طبقه اول نصف طبقه دوم هزینه پرداخت کنه و طبقه دوم تصف طبقه سوم و … به همین صورت اگر ایشان قبول نکردن از طریق راه های قانونی پیگیری کنین.

  1. سلام دوست عزیز اگه آسانسور شما خیلی مشکلات داره و در هر دوره دچار یک مشکل جدید میشه و از تعمیرکار اطمینان دارین میتونین در صورت رضایت ساکنین به فکر نصب یک آسانسور جدید باشین. در غیر این صورت تعمیر آسانسور هنوز هم می تونه به صرفه باشه.

 15. ممنونم از مطلب خوبتون یکی از همسایه های ما موقع اثاث کشی با بیش تر از ظرفیت بار زدن به آسانسور آسیب وارد کرد و الان متاسفانه گردن نمیگیره که باید همه هزینه تعمیر آسانسور رو پرداخت کنه. میشه شکایت کرد؟

  1. سلام دوست عزیز! ایشون باید هزینه رو پرداخت کنه و سعی کنین پیش از مراحل سنگین شکایت ایشون رو متفاعد کنین.

  1. قرارداد تعمیر و نگهداری آسانسور با هدف تضمین از سوی پیمانکاران اهدا می شه تا نشان تعهدمندی سازمان برقرار کننده قرارداد باشه.
   سرویس دهی خوب و مناسب، نگهداری تجهیزات بالابر، تعمیر اصولی آسانسور و… همگی جزء مواردیه که در یک قرارداد به اون پرداخته می شه، تا در این رابطه دو سویه هم پیمانکار و هم مدیر ساختمان متعهد بشن وظایفشون رو به انجام رسونده و هر دو در نهایت سود ببرن. پیمانکار با افزایش اعتبار خود و مدیر ساختمان با امنیتی که ارمغان این قرار داده.
   جالبه بدانید که قراردادهای اولیه به یک سری مسائل خاص محدود بود و مانند امروزه دارای چنین گستردگی و تنوعی نبود و نمیتونست تا این حد پشتیبانی همه جانبه رو در اختیار مشتری قرار بده که شامل این موارد میشه:
   بازدید های دوره ای ساختمان
   مراقبت از تجهیزات
   بررسی نحوه عملکرد خوب دستگاه
   روغن کاری
   تعویض بخش های آسیب دیده جزئی
   در دسترس بودن در هنگام خاموشی

 16. سلام آسانسور ما همیشه خدا خرابه خسته شدیم انقدر خرج کردیم و دوباره مشکل برگشته نظر شما چیه؟ در ضمن قدیمی هم نیست زیاد

  1. سلام اگه آسانسور خیلی قدیمی نیست دو حالت داره: 1- سرویس دهی آسانسور به خوبی انجام نمیشه و تعمیرات رو به شرکت های معتبر نمیسپارین 2- ساکنین فرهنگ آسانسور رو نمی دونن و بهتره درباره ظرفیت اسانسور، تمیز کردن اصولی و … صحبت کنین.

  1. موارد زیادی هستند که می تونن موجب لرزش کابین آسانسور شن که می شه به نقص فنی در فلکه کشش، هرزگرد و شیار های روی آن، عدم نصب استاندارد موتور آسانسور، وجود نقص در درایو آسانسور که باعث ایجاد خلل در عملکرد آن شود، عدم یکسان بودن کشش در سیم بکسل های آسانسور، عدم بالانس بودن فلکه کشش و هرزگرد آسانسور و اصطکاک بین ریل و کفشک های کابین اشاره کرد.
   برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرین تا شما رو راهنمایی کنیم.

  1. دوست عزیز در این مرکز فقط نصب، سرویس و تعمیر آسانسور انجام میشه و ما اطلاعات زیادی درباره هزینه های خرید اسانسور جدید نداریم. بهتره این سوال رو از مراکز فروشگاهی بپرسین.

 17. سلام خسته نباشین آسانسور ما خیلی موقع حرکت صدا میده یک سرویسکار آسانسور اومد و درستش کرد ولی باز بعد دو هفته تکرار شد. این مشکل عادی یا خطرناکه

  1. سلام دوست عزیز، دو حالت داره، یا سرویسکار به صورت اصولی و از ریشه مشکل رو حل نکرده یا اینکه آسانسور دوباره به دست ساکنین با استفاده اشتباه مشکل پیدا کرده. برای تعمیر آسانسور به صورت اصولی و حرفه ای با آسانسور مانا تماس بگیرین. هزینه های این گروه کاملا رقابتی درنظر گرفته شده و بهترین خدمات با ارائه ضمانت نامه به شما تعلق می گیره.

  1. سلام دوست عزیز یک مدیر ساختمون خوب باید به علائم غیر عادی آسانسور واقف باشه تا امنیت ساکنین رو تضمین کنه، یعنی در صورت مشاهده تکان های غیر عادی صداهایی که قبلاد وجود نداشته و ایست و حرکت غیر منتظره با مراکز تعمیر آسانسور مثل آسانسور مانا تماس بگیره. همچنین باید سرویس های آسانسور هم جدی گرفته باشه تا مشکلات قبل از این که بزرگ تر بشن حل شن.

 18. سلام خسته نباشی دوست عزیز اگه آسانسور مشکل پیدا کنه ولی ندونی مشکل کجاست چیکار باید کرد

  1. دوست عزیز فقط بک متخصص تعمیر آسانسور میتونه در این مواقع با عیب یابی آسانسور به رفع مشکلات کمک کنه. از اونجایی که آسانسور مستقیما با امنیت جانی ساکنین سروکار داره و دستکاری های غیر اصولی نتیجه ای به جز گسترده شدن مشکلات نداره با آسانسور مانا تماس بگیرین و درخواست اعزام سرویسکار رو ثبت کنید.

 19. سلام جناب ما یه تیم نظافتی اومدن وقتی رفتن آسانسور خراب شده بود و چراغش روشن نمیشد میخواستم ببینم میشه ازشون خسارت گرفت قانونی هست؟

  1. سلام دوست عزیز اگه با شرکت های نظافتی معتبر همکاری کردین میتونین تماس بگیرین و توافقی مشکل ایجاد شده رو حل کنین. روشن نشدن آسانسور میتونه به دلایل آبخوردگی و یا اتصالات نا امن به وجود بیاد.

 20. درود و تشکر از مطلب خوبتون، بنده در ساختمانی زندگی میکنم که آسانسور به شدت خراب و فرسوده ای داره و هیچ کدوم از اعضا ساختمان برای استفاده از خدمات سرویس و یا نصب آسانسور جدید همکاری نمیکنن. چه کاری می تونم انجام بدم ما طبقه 5 هستیم و هر روز باید از آسانسور استفاده کنیم

  1. سلام ممنون از لطف شما، بهتره به صورت توافقی درخواست کنین برای تعمیرات اقدام کنند و یا این که در صورتی که هیچ کس زیر بار نرفت از طریق قانونی اقدام کنین. چون امنیت شما به خطر افتاده

 21. سلام ممنون از مطلب کامل آسانسور ما ده سال میشه که بدون مشکل داره کار میکنه ولی چند روزی هست که موقع حرکت کردن تکون میخوره یا انگار داره کشیده میشه این مشکل جدی هست؟

  1. دوست عزیز بهتره برای سرویس دوره ای آسانسور اقدام کنین چون آسانسور ها به صورت کلی نیاز به بازبینی دارند تا بتونن بدون مشکل فعالیت کنن. مشکلی که بهش اشاره کردین هم خطرناکه و میتونه باعث بشه دچار خسارات جانی و مالی سنگین بشین.

 22. سلام ممنون از مطلب کامل آسانسور ما ده سال میشه که بدون مشکل داره کار میکنه ولی چند روزی هست که موقع حرکت کردن تکون میخوره یا انگار داره کشیده میشه این مشکل جدی هست؟

 23. سلام اگه یکی از اعضای ساختمان بدون قصد باعث بشه آسانسور خراب بشه باید همه هزینه رو برای تعمیر آسانسور پرداخت کنه؟

  1. سلام، اگر شخص خاصی باعث بشه آسانسور خراب بشه باید شخصا برای تعمیر اقدام کنه و هزینه های تعمیرات رو گردن بگیره.

  1. سلام جناب مددی، از لطف شما سپاسگذاریم و از این که از خدمات ارائه شده آسانسور مانا راضی هستین بسیار خوشحالیم

 24. سلام اسانسور ما خراب شده و متاسفانه اصلا کار نمیکنه با شرکتی تماس گرفتیم و اومدن بررسی کردن بعد به ما گفتن که باید به فکر یک آسانسور جدید باشیم و امکان تعمیر وجود نداره. نظر شما چیه؟

  1. سلام دوست عزیز تعمیر آسانسور همیشه امکان پذیره و احتمالا شرکت مقابل برای سودجویی بیشتر به این حقه روی آورده اند. اگر بیشتر از 20 سال هست که از آسانسور استفاده می کنین بهتره سرویس های دوره ای رو جدی بگیرین تا مشکلات جانی و مالی گریبانگیر شما نشه. در غیر این صورت تعمیرات همیشه توسط تیم آسانسور مانا به بهترین شکل انجام میشه.

  1. علت این صداها میتونه جابه جا شدن ترمزهای اضطراری آسانسور، شل شدن پیچ های قاب کابین یا کادر وزنة آسانسور، خوردگی کشک های کابین یا کادر وزنه، تنظیم نبودن سیستم پاراشوت با ترمز اضطراری آسانسور، برخورد یا سایش قطعات ثابت و متحرک (مثلاً درب کابین با درب طبقه)، هم تراز نبودن ریل های کابین یا کادر وزنه، تزئینات کابین و… باشه. صداهای غیرعادی ممکنه از موتورخانه آسانسور و از سمت موتور آسانسور یا تابلو فرمان آسانسور باشه.

  1. خرابی آسانسور با باز نشدن درب آن در هنگام اتمام جا به جایی در بین طبقات بسیار خظرناکه. بیشتر سرویس کاران در هنگام عیب یابی آسانسور علت باز نشدن درب راچسبیده شدن لته های درب اتومات کابین به روی ریل ها و یا ضعیف شدن موتورسردرب کابین عنوان کردن.

  1. یکی از موارد پر کاربرد در عیب یابی آسانسور و خرابی آن یافتن علت قطعی برق آسانسوره. بیشترین دلیل خرابی و از کار افتادن آسانسور در هنگام حرکت رو بر اساس گزارشات می توان به قطعی برق آسانسور اختصاص داد. ایرادات مکانیکی و الکتریکی در سیستم داخلی آسانسور که توسط یک سرویس کار متخصص آسانسور قابل تشخیص و رفعه، اوصولا باعث خرابی آسانسور در این حالته.

  1. بسته نشدن درب این وسیله نقلیه یکی از نشانه های خرابی آسانسوره که بیشتر متوجه درب و قطعات اونه. در حالت کلی علت بسته نشدن درب آسانسور میتونه وابسته به ایرادات مکانیکی و الکتریکی متغیر باشه. آسیب دیدن قطعات درب کشویی آسانسور از اصلی ترین دلایل خرابی درب آسانسوره.

  1. ممکنه هنگام ایستادن کابین در طبقه، توقف در حد 5 سانتی متر پایین تر یا بالاتر از سطح طبقه صورت بگیرد. دلایل هم سطح نایستادن آسانسور میتونه موارد زیر باشه:

   تنظیم نبودن سنسورهای طبقات
   تنظیم نبودن سرعت موتور

  1. این احتمال وجود داره که موتور نیم سوز شده باشه. موتورهای نیم سوز شده نسبت به موتورهای بی عیب جریان الکتریکی بسیار بالاتری دریافت می کنند. در سیم پیچ های اصلی و کمکی امکان اتصال حلقه و یا اتصال کلاف به کلاف وجود داره. در نتیجه مسیر جریان الکتریکی کوتاه شده، پس برای گردش میدان مغناطیسی مناسب و کافی ایجاد نمی شه که این امر باعث افزایش بیش از حد دمای موتور هم خواهد شد.

  1. ممکنه موقع حرکت آسانسور یا ایستادن آن، آسانسور با تکان های شدید متوقف شه.

   این عملکرد آسانسور میتونه به دلایل مختلفی باشه:

   تنظیم نبودن فنرهای مگنت ترمز موتور آسانسور؛
   بالانس نبودن وزن کابین با وزن کادر بدنه؛
   مشکل گیربکس آسانسور.

  1. صداهای غیرعادی، تکان های شدید هنگام شروع یا توقف حرکت آسانسور، هم سطح نایستادن طبقات، حرکت آسانسور حین باز بودن درب طبقه، به علاوه، زمان های انتظار طولانی، داغ شدن آسانسور… همگی از نشانه های خرابی آسانسور هستن.

  1. از معروف ترین حوادث آسانسوره، و شایدم ترسناک ترینشون. دلایل بسیاری وجود داره، مثل نبودن ژنراتور در ساختما ن ها و مجتمع ها و تجهیز نبودن آسانسور به سیستم black out، استفاده نادرست از آسانسور (بار و وزن بیش از حد مجاز)، قطعات بی کیفیت، عدم سرویس دوره ای آسانسور یا سرویسکارن با دانش و مهارت ناکافی.

 25. سلام ما چند روز پیش وقتی برق رفت اسانسور گیر کرد و چون توش ادم بود خودمون کمک کردیم اسانسور بیاد طبقه وایسه. و به خیر گذشت الان اسانسور عملکرد عادی خودشو داره ولی باید برای سرویس اقدام کنیم و امکان داره مشکلی وجود داشته باشه؟

  1. سلام بله حتما باید اقدام کنین! ممکنه مشکلی ایجاد شده باشه که از چشم پنهانه و به مرور زمان با خسارات سنگین جانی یا مالی شمارو غافلگیر کنه.

  1. سلام دوست عزیز در صورت نیاز نداشتن به قطعات برای تعمیر هیچ هزینه ای برای ارائه خدمات در زمان سرویس از شما مطالبه نخواهد شد.

 26. سلام چند روزی میشه اسانسور ما صدای لق لق میده و خیلی این صدا زیاده اما حرکتش عادیه و مشکلی نداره مسئله جدی میتونه باشه؟

 27. سلام، تعمیرکار آسانسور ساختمان ما گفت که باید به فکر تعویض سیم بکسل آسانسور باشیم، خواستم ببینم واقعا باید بعد 3 سال عوض بشه چون هزینه خیلی زیادی رو هم عنوان کردن

  1. سلام، بله تعویض سیم بکسل آسانسور خیلی زیاده اما بعد از سه سال نیازی به این کار نیست اصلا! میتونین برای اطلاعات بیشتر و بازدید با ما تماس بگیرین.

  1. سلام طبقه همکف باید نصف طبقه اول در برابر هزینه های تعمیرات و سرویس های ماهیانه همکاری کنه. و این که چون اسانسور بخشی از ساختمونه در هر صورت طبقه های همکف و اول باید برای پرداخت هزینه های تعمیر و سرویس همکاری داشته باشند.

  1. سلام این مشکل ده ها علت داره و برای بازدید بیشتر و عیب یابی می تونین با ما تماس بگیرین. گیر کردن آسانسور خیلی پر اهمیته و باید توسط افراد متخصص رفع بشه.

 28. روز خوش آسانسور ساختمان ما هیدرولیکی هست و چند روزیه صدای ساییدگی میده و ما غلطک کفشک هارو چک کردیم موردی ندیدیم پیشنهاد شما چیه

  1. کثیف بودن کفشک آسانسور موجب صدا دادن آسانسور می‌شود. گفته شده که با تمیز کردن کفشک‌ها، 50 درصد از صدای آسانسورها از بین می‌رود.
   سرویسکار شما باید به‌طور ماهیانه پر بودن روغندان‌ها را چک کند. گاهی صدای آسانسور با پر شدن روغندان آسانسور از بین می‌رود.
   درسال‌های اخیر بنابر دلایلی، در ساخت‌وسازها ضخامت دیوارها را کمتر می‌گیرند وهمین مورد بر شنیده شدن صدای آسانسور تاثیرگذار است. پس در این مورد مشکل از آسانسور نیست که نیاز به تعمیر آن داشته باشید.

   برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرین و سفارش بازدید از آسانسور رو ثبت کنین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *