تعمیر تابلو فرمان آسانسور اهمیت زیادی دارد، بعد از نصب آسانسور نصاب یا سرویسکار باید تابلو فرمان آسانسور نصب شده را بررسی کند و ممطمئن شود که آسانسور می تواند فعالیت نرمال و ایده آلی را داشته باشد.

این کار به آموزش های تخصصی تعمیر و سرویسکاری نیاز دارد که با شرکت در کلاس های آموزش نصب و سرویس آسانسور، نصب دقیق، تعمیر تخصصی و بررسی آسانسور به سرویسکار انتقال داده می شود.

یک نصاب یا سرویس کار کاربلد باید در زمان بررسی موارد زیادی را تست کند که همه این موارد در چک لیست بررسی و سرویس کاری آسانسور درج شده است. یکی از این موارد تابلو فرمان آسانسور بوده که یکی از قسمت های مهم و اساسی آسانسور محسوب می شود. تعمیر تابلو فرمان آسانسور

تعمیر تابلو فرمان آسانسور تخصص آسانسور مانا!

یکی از بخش های حساس و مهم در نصب آسانسور تابلو فرمان آسانسور بوده که نصب دقیق آن اهمیت زیادی دارد. چون اعلان  وضعیت های بخش های مختلف آسانسور وظیفه اصلی تابلو فرمان آسانسوراست.

نصب دقیق آن موجب می شود که آسانسور عملکرد مناسبی داشته باشد و در بررسی از آسانسور نقش زیادی دارد. گاهی با استفاده های اشتباه از آسانسور و بی دقتی در نصب تابلو فرمان مشکلاتی برای خود تابلو فرمان ایجاد می کند.

این مشکلات با علائمی خاص مشخص می شوند، آگاهی و آشنایی با این علائم در بررسی تابلو فرمان بسیار تاثیرگذار است که این کار توسط یک تعمیرکار یا سرویس کار متخصص و باتجربه انجام می گیرد. در ادامه برای مثال چند نمونه از علائم مشکلات تابلو فرمان آریان را در بررسی تابلو فرمان ذکر کرده ایم.

مجموعه مانا آسانسور، در انجام خدمات آسانسور مثل نگهداری آسانسور در تهران فعالیت دارد و شما می توانید برای تعمیرات و سرویس حرفه ای آسانسور خود به این مجموعه اعتماد کنید!

بعضی از خطا های رایج در تابلو فرمان ها به این صورت است:

خطای DOOR IS OPEN ۴۰۱- FL G MU۰۱ MD۰۱
این خطا در غالب موارد به علت قطع کنتاکت دو شاخه درب طبقات بوده و یا یکی از سوئیچ های حد بالا و پایین و قارچی ته چاه و گاورنر بالا و پایین قطع شده است. تعمیر تابلو فرمان آسانسور

خطای OPENING ERROR E۸- FL ۳ MU۰۷ MD۰۷
موتور ضعیف شده بوده و قدرت ندارد که کمان درب را باز کند و یا لته های داخل کابین به کف چسبیده اند و نمی گذارند درب باز و یا بسته شود.

خطای SAFTY_/_EO ۴۲۰- FL ۳ MU۰۸ MD۰۸
این خطا امکان دارد به علت خراب شدن فیوز ۱۱۰ ولت رخ دهد و یا یکی از سوئیچ های حد بالا و پایین و قارچی ته چاه و گاورنر بالا و پایین قطع شده باشد و یا به علت وصل نشدن کنتاکت دو شاخ درب آسانسور است.

خطای DOOR OPEN- FL ۶ MU۱۳ MD۱۳
این اشکال به علت باز بودن یکی از در هبوده و یا دو شاخ یکی از درب های آسانسور درست در و رفع خود قرار نگرفته است. تعمیر تابلو فرمان آسانسور

از دیگر مشکلاتی که سیستم آسانسور به آن دچار می شود می توان به این موارد اشاره کرد:

کابین آسانسور پایین تر از تراز طبقه می رود
این خطا به علت تنظیم نبودن فاصله بین سنسور شناسایی با شالتر پایین و یا تنظیم نبودن نوع سرعت حرکتی در مود شناسایی، که می بایست سرعت شناسایی را به مود slow و یا نرمال قرار داد.

درب آسانسور کامل باز نمی گردد
مهمترین اشکال در این مورد این بوده که زمان برای بازکردن درب کم بوده و باید به منوی Timer Setting وارد شده و تایم Door Open Time را زیاد کنید و یا امکان دارد ترمینال ورودی DC پل شده باشد.

توقف های ناگهانی آسانسور تعمیر تابلو فرمان آسانسور
زمانبندی ها، مشکلات الکتریکی و معایب الکترونیکی می تواند از عوامل عمده این مشکل باشد.

زمان انتظار زیاد آسانسور
این مورد که بیشتر در آسانسور های قدیمی مشاهده می شود به این علت بوده که با قدیمی شدن آسانسور ها، نقص کارآیی آن ها مشهود تر می شود و با جایگزین کردن تابلوی مدرن تر راندمان آسانسور افزایش پیدا می کند.

درب آسانسور بسته شده، اما آسانسور حرکت نمی کند
این خطا امکان دارد به علت قفل نشدن کامل در رخ دهد که در این صورت ولتاژ به ترمینال مربوطه در تابلو فرمان نمی رسد. برای مشخص کردن علت این خطا سیم ها را به ترمینال COM و NC ببندید اگر درب برعکس عمل کند، اشکال از سیم کشی ترمینال های درب است.

 

بسیاری از شرکت آسانسور ها در سراسر جهان در این زمینه در حال فعالیت می باشند که علاوه بر خدمات نصب و راه اندازی خدماتی چون تعمیر آسانسور شرق تهران یا هر جای دیگر و سرویس خرابی آسانسور را به مشریان خود ارائه خواهند داد.

در این شرکت آسانسور ها انواع خدمات در رابطه با تعمیر و نگهداری آسانسور را به وسیله سرویس کار آسانسور که از تجربه و تخصص بالایی برخودار می باشند استفاده خواهد شد. تعمیر تابلو فرمان آسانسور

بعد از نصب آسانسور باید به شکلی ماهانه فرآیند تعمیر آسانسور شرق تهران یا هرجای دیگر و سرویس خرابی آسانسور توسط سرویس کار با تجربه انجام شود تا مشکلات احتمالی که امکان دارد در این وسیله به وجود آید رفع شود.

در ادامه به ارائه دلایلی خواهیم پرداخت که به علت وجود آن ها در آسانسور این وسیله نمی تواند به شکلی مناسب فعالیت کند و خدمات مورد نیاز را به درستی ارائه کنند.

آسانسور یکی از وسایل پیچیده ای بوده که در ساختمان مورد استفاده قرار خواهند گرفت و برای اینکه بررسی و تعمیر برروی آن ها صورت بگیرد باید در زمات انجام فرآیند تعمیر و نگهداری آسانسور از سرویس کار آسانسور استفاده شود و از انجام اعمال خودسرانه جدا خودداری کنند.

پیدا کردن عیب و مشکلاتی که در این نوع وسیله نقلیه امکان دارد ایجاد پیدا کند کاری بسیار دشوار و زمان بر بوده که نیاز به تخصص کافی در این زمینه خواهد داشت. تعمیر تابلو فرمان آسانسور

پیدا کردن عیوب و مشکلات آسانسور به درستی می توان از ایجاد هر مشکلات احتمالی جلوگیری به عمل آورد. گاها آسانسورها به علت اینکه بسیار مورد استفاده قرار می گیرند دچار نقص می شوند.

این نقوص باعث می شود این وسیله نتواند به شکلی مناسب فعالیت کند. تعمیر آسانسور شرق تهران و سرویس آسانسور باعث می شود تا این مشکلات به دقت شناسایی و رفع شوند. تعمیر تابلو فرمان آسانسور

تعمیر و سرویس آسانسور یا تعمیر موردی؟

دانستن این موضوع که همه لوازم مکانیکی که به شکل مداوم در حال فعالیت می باشند و به شکلی مستمر از آن ها استفاده می شود نیاز به انجام شدن سرویس هایی در سیکل های منظمی خواهند داشت تا در طول آن ها همه مشکلات موجود در آن ها شناسایی و رفع شوند. تعمیر تابلو فرمان آسانسور

آسانسور یکی از این وسایل پرمصرف در ساختمان ها می باشند که نیاز دارند به شکلی منظم و در فواصل مشخص مورد بررسی و تعمیر قرار گیرند. در رابطه با سرویس دوره ای آسانسور قوانینی وجود دارد که باید به شکلی ماهیانه انجام شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *