در این مطلب در رابطه با خدمات تعمیر و نگهداری آسانسور در تهران صحبت خواهیم كرد و موارد مختلفی را مورد عیب یابی و ارزیابی قرار خواهیم داد تا شما با عیب یابی آن ها در انتخاب شركت های ارائه دهنده خدمات تعمیر و نگهداری آسانسور بهترین كیفیت خدمات را هم دریافت كنید. با آسانسور مانا همراه باشید.

آنچه به عنوان یك قانون پذیرفته شده در تمامی شركت های خدماتی آسانسور امروزه اجرا می گردد، صرف نظر از شهر و منطقه یكسان بوده و تابع قوانین خاص است كه از سوی تمامی این مراكز و تعمیركارانش لازم الاجرا است.

فرق نمی كند كجای ایران و خواهان چه خدماتی باشید؛ شركت های ارائه دهنده خدمات تعمیر و نگهداری آسانسور باید بتوانند به طور ماهانه خدمات ارزنده ای را توسط سرویسكار آسانسوری كه مجاز و تحت نظر آن شركت معتبر فعالیت می كند و خدمات تعمیرات آسانسور را به تمامی متقاضیان خود ارائه دهد.

آسانسور همان قدر كه می تواند از جمله وسایل بسیار كاربردی محسوب شود به علت کارآیی خاص و محیط كاری خطرناك كه در قالب یك چاه طراحی شده است باید چنان پیشرفته و دارای نكات ایمنی ظریف باشد كه بتواند جان مسافران را تضمین كرده و آن ها را تا حد امكان از انواع خطرات مصون بدارد، به همین دلیل واگذاری تعمیر و نگهداری آن توسط شركت های معتبری چون آسانسور مانا؛ ارائه دهنده خدمات تعمیر و نگهداری آسانسور در تهران یكی از موارد ضروری است كه نباید كوچكترین احمال و كم كاری در مورد آن صورت گیرد.

مفهوم تعمیر و نگهداری آسانسور در تهران

اغلب اوقاتی كه سخن از تعمیر و نگهداری آسانسور به میان می آید، منظور رفع مشکلات قطعات آسانسور و نظارت كلی بر کارآیی آن است، تا نهایت كاربری را بتوان از آن شاهد بود.

هر سیستمی بعد از نصب شدن برای آنكه بتواند تا سالها مثل روز اول به كار ادامه دهد و كمتر دچار مشكلات سنگین و غیر قابل حل گردد نیاز به نگهداری و سرویس داشته و این موضوع یكی از مهمترین موارد مورد بحث است كه البته این كار می تواند سبب کارآیی بهتر آسانسور و ایمنی آن در حین كار شده و بر طول عمر مفید آن تأثیرات مثبتی بگذارد، به همین دلیل است كه شركت های معتبر كه به این مقوله آگاهی دارند، زمان و هزینه كافی را به آن اختصاص داده و به همان اندازه كه به نصب یك آسانسور همت می گمارند تعمیر و نگهداری آن را هم ارج نهاده و به هیچ وجه از صرف زمان كافی برای آن كوتاهی نمی كنند.

آسانسور مانا ارائه دهنده خدمات تعمیر و نگهداری آسانسور كه در جهت راحتی ساكنین این مناطق از تهران در نظر گرفته شده است توانسته است بالا بردن سرعت پاسخگویی و در دسترس بودن و اعزام تیم های پشتیبانی در اسرع وقت، رضایت مشتریان را به خوبی كسب نماید و به علت سرعت قابل قبول در اعزام توانسته احتمال خطرات را به حداقل رسانده و مشكلات را در كمترین زمان ممكن مرتفع نماید و همچنین به علت نزدیكی، هزینه های جانبی اعزام نیرو همكاهش یافته كه این خود در بهبود خدمات و به صرفه بودن آن تأثیر مستقیم دارد. تعمیر و نگهداری آسانسور در تهران

از طرفی مراجعه سریع می تواند در صورت مشکل یك قطعه و تعویض به موقع آن از مشکل سایر قطعات پیشگیری كرده و با پرهیز از آسیب های كلی سیستم سود اقتصادی قابل توجهی را نصیب ساختمانها نماید، یك تعمیركار واقعی می داند كه به تأخیر انداختن تعمیر سیم بكسل آسانسور تا چه حد می تواند برای فلكه های كششی آسانسور مشكل آفرین باشد و با پارگی سیم بكسل و سقوط آسانسور چه هزینه های سنگین مالی و جانی را به ساكنان ساختمان ها وارد می كند. تعمیر و نگهداری آسانسور در تهران

شركت تعمیر و نگهداری آسانسور تهران

فرآیندهای مختلف سرویس و نگهداری آسانسور

هم راستا با شركت هایی با سابقه درخشان چون تعمیر و نگهداری آسانسور مراكز غیر رسمی كه تأییدیه ندارند روز به روز در حال گسترش بوده و با انجام فعالیت های غیر قانونی، خود را به عنوان شركت های متعهد معرفی می كنند و گاه با انجام اعمالی چون استفاده از قطعات كاركرده و فرسوده به جای نمونه های نو با وارد نمودن هزینه های اضافی به ساختمان ها آنها را درگیر مشكلات مالی می نمایند.

به همین دلیل باید در همان ابتدا از وجود تمامی تائیدیه های استاندارد در مورد شركت انتخابی خود مطمئن شده و سپس از وی برای تعمیرات خود یاری بگیرید تا آسانسورتان بعد از گذشت اندك زمانی از تعمیرات دوباره دچار آسیب نشده و کارآیی خوب خود را از دست ندهد. تعمیر و نگهداری آسانسور در تهران

بازرسی

اولین و مهم ترین گامی كه یك شركت تعمیر و نگهداری آسانسور به آن اهمیت می دهد و البته از مهمترین موارد هم به حساب می آید، بازرسی كامل از آسانسور قبل از هر اقدامی به منظور تعمیر و نگهداری آن است، این بازرسی است كه مشخص می كند آسانسور شما به تعمیر نیاز دارد یا خیر، بدین منظور لازم است تا این عمل در مقاطع زمانی معین صورت گیرد، تا مشكلات احتمالی از محدوده دید خارج نشوند و قطعات به كار رفته به صورت دقیق مورد ارزیابی و سنجش قرار گیرند. تعمیر و نگهداری آسانسور در تهران

برآورد کارآیی آسانسور

این مرحله را هر مدیر ساختمان و یا مسئول نگهداری از آسانسور می تواند انجام داده و بدین ترتیب در كار سرویسكاران هم سهولت ایجاد خواهد كرد، فهرست نمودن مواردی مثل میزان استفاده از آسانسور، مشكلات فنی، وجود صداها و یا علائم خاص و… كار تعمیرآسانسور را هم راحت تر خواهد كرد، در نهایت با عیب یابی هر روزه می تواند به شناسایی اشخاصی كه به صورت سهوی یا عمدی سبب آسیب و مشکل آسانسور می شوند پرداخته و با تذكرهای به جا نیاز به تعمیرات را به حداقل برسانند.

سرویس

به هر حال در بسیاری از موارد نتیجه بازرسی به تعمیرات ختم شده و گریز از آن غیر ممكن خواهد بود، فقط در اینجا باید توجه داشت كه هر یك از قطعات ثابت و متحرك به صورت جداگانه نیاز به تعمیر داشته كه به دو بخش الكتریكی و مكانیكی تبدیل می شوند كه به صورت كلی هر ماه یك بار سرویس دهی آسانسور می تواند برای یافتن و مرتفع نمودن تمامی این موارد كافی باشد، به این صورت بازرسی ها در مقاطع زمانی مشخص خطرات احتمالی را به حداقل می رسانند. تعمیر و نگهداری آسانسور در تهران

تعویض قطعات

همیشه می توان در هر زمانی قطعات از كار افتاده ای را در آسانسورها یافت، این موضوع امکان دارد به موارد جزئی چون سوختن و یا شكستن لامپ های داخل كابین آسانسور منتهی شود یا به موارد كلی تر چون تعویض قطعات بزرگ و سنگین، به هر حال تعمیر و نگهداری آسانسور شرق تهران به تمامی این موارد رسیدگی كرده و سلامت همه جانبه آسانسور شما را تضمین می كند.

تعمیرات

این گزینه را می توان مخصوص مدیران هوشمندی دانست كه با تدابیر خود گامهای مؤثری را در جهت كاهش هزینه های ساختمانی برمی دارند، چون این نوع تعمیرات آسانسور را می توان مربوط به زمانی دانست كه تجهیزات آسانسور هنوز دچار مشکل نشده و كاركرد اصلی خود را حفظ كرده اند و هدف اصلی از تعمیرات در این برهه فقط، دیرتر خراب شدن تجهیزات و كمتر شدن هزینه های احتمالی است كه مسلماً می تواند سود سرشاری را نصیب كارفرمایان نماید. تعمیر و نگهداری آسانسور در تهران

تعمیرات مشکل در شركت تعمیر و نگهداری آسانسور مربوط به زمانی است كه تجهیزات دچار مشکل و از كار افتادگی اند و هدف دوباره به كارافتادن و بازگشت كارایی ابتدایی آنها است كه بر اثر گذشت زمان و فرسودگی آسانسور را درگیر نموده اند، با این تعمیرات، آسانسور می تواند دوباره كار كرده و كارایی ابتدایی خود را به دست آورد.

ایمنی آسانسور در برابر آتش سوزی

ایمنی آسانسور در برابر آتش سوزی

آتش سوزی در داخل چاه آسانسور و حتی ساختمان ها امکان دارد خطرات جدی را برای سرنشینان آسانسورها ایجاد نماید از این رو باید از ایمن بودن آسانسور در زمان بحران و خطرات احتمالی اطمینان حاصل نمود و موقعیت های فرار اضطراری در زمان های خطر و مواردی چون آتش سوزی به صورت دقیق عیب یابی شود و موارد خطرزا تا حد امكان مرتفع گردد. تعمیر و نگهداری آسانسور در تهران

عیب یابی استانداردهای لازم در اتاقك آسانسور

رعایت نكات استاندارد در مورد اتاقك آسانسور به منظور حفظ امنیت الزامی است و بازدیدهای ماهیانه شامل عیب یابی های لازم در مورد اتاقك آسانسور هم می شود، مثلاً باید كلید این اتاق در دست اشخاص مطمئن قرار داده شود و از انبار نمودن وسایل اشتعال زا در این محیط به صورت جدی خود داری گردد، بدین صورت با كمی تأمل در می یابید كه سرویس و نگهداری آسانسور تنها مختص قطعات تشكیل دهنده آن نبوده و عیب یابی چنین جزئیاتی را هم شامل می شود.

پایان مقاله تعمیر و نگهداری آسانسور در تهران

با مطالعه كامل این مقاله حتماً متوجه شده اید كه عوامل بسیار زیادی در تعمیر و نگهداری آسانسور تأثیرگذار می باشند كه باید با تیز نگری مورد توجه قرار گیرند، هرچند نمی توان درجه اعتبار و ارزش شركتی را كه برای این مسئولیت خطیر انتخاب می شود را نادیده گرفت.

در نهایت دقت نمایید كه تعمیرات زیادی در این زمینه وجود دارد كه امکان دارد نیاز باشد هرسال چند بار انجام دهید كه برای بهره وری مطلوب نباید از انجام آن كوتاهی نمایید، شاید مهمترین و البته سخت ترین مرحله كار یافتن یك شركت متعهد باشد كه تمامی مراحل كار را به صورت خودكار به انجام برساند در این صورت دیگر هرگونه دغدغه و نگرانی از شما دور خواهد شد. تعمیر و نگهداری آسانسور در تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *