آسانسورها، تجهیزات بسیار پیشرفته ای هستند که به صورت مستقیم با جان شما سر و کار دارند. از این رو باید سرویس و تعمیرات آن را جدی گرفت و از متخصصین این امر استفاده کرد.

شرکت خدمات آسانسور مانا، یکی از بهترین مراکزی است که تعمیر، سرویس و نصب آسانسورهای شما را با بهترین قیمت برعهده می گیرد. این مجموعه به صورت شبانه روزی – حتی در روزهای تعطیل آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد. برای ثبت سفارش و اطلاع از هزینه های سرویس، تعمیر و نصب آسانسور با ما تماس بگیرید.

تعمیر و نگهداری آسانسور با تضمین خدمات

 
تعمیر و نگهداری آسانسور دارای اهمیت بسیاری است و اگر تا به حال به آن اهمیت نمی دادید بهتر است هر چه سریع تر از طریق تماس با ما اقدام کنید.

تعمیر و نگهداری آسانسور به فعالیت هایی اتلاق می شود که افزایش طول عمر مفید آسانسور و قطعات بزرگ تر آن را به دنبال دارد. تعمیر اصولی و نگهداری از آسانسور عملکرد آن را بهبود بخشیده و موجب اطمینان خاطر در استفاده از آن می گردد.

اگر ساکنین ساختمان قوانین استفاده از آسانسور را به خوبی رعایت کنند، کمتر شاهد بروز اختلال در آسانسورها و در نتیجه صرفه جویی در هزینه های ساختمان خواهیم بود.

تعمیر و نگهداری آسانسور باید به صورت دقیق صورت بگیرد چرا که کوچک ترین بی احتیاطی و بی دقتی در این امر زیان های فراوانی در پی دارد. پس باید فقط به سرویس کاران متبحر و باتجربه اعتماد کرد.

سرویس آسانسور مسکونی درب لولایی توقفی 17.000
سرویس آسانسور مسکونی درب اتومات توقفی 22.000
سرویس آسانسور اداری درب لولایی توقفی 20.000
سرویس آسانسور اداری درب اتومات توقفی 28.000
سرویس آسانسور تجاری نیاز به بازدید دارد
آسانسور 4 نفره 80,000
آسانسور 5 نفره 90,000
آسانسور 6 نفره 100,000
آسانسور 7 نفره 120,000

یک نصاب یا سرویس کار ماهر باید در زمان ایراد یابی و تعمیر موارد زیادی را چک کند که همه این موارد در چک لیست ایراد یابی و سرویس کاری آسانسور قید شده است.

هیچ سیستمی نیست که نیاز به تعمیر و نگهداری آسانسور دوره ای نداشته باشد، به خصوص وسایلی مثل آسانسور ها که ایمنی در آن ها نقش بسیار به خصوصی دارد و نقص در کارکرد آن ها باعث به وجود آمدن خطرات جانی می شود.

سرویس و نگهداری آسانسور به صورت ماهانه توسط شرکت طرف قرارداد براساس موارد مشخص شده در چک لیست انجام می پذیرد.

باید بدانید که شرکت های سرویس و نگهداری آسانسور در این قرارداد ها مسئولیتی در برابر تعویض قطعات آسانسور قبول نمی کنند.

انواع تعمیر و نگهداری آسانسور

با وجود قطعات مختلف در آسانسور ایراد یابی آن دارای راهکارهایی خاص بوده و باید توسط متخصصین صورت بگیرد. سرویس کار بجز شناخت قطعات آسانسور باید اطلاعاتی کامل نسبت به اثرات قطعات نسبت به یکدیگر داشته باشد.

همین اطلاعات علاوه بر کم کردن هزینه های احتمالی، از توقف آسانسور جلوگیری می کند و باعث افزایش صد در صدی ایمنی آسانسور خواهد شد. تعمیر آسانسور به دو دسته کلی تقسیم می شود که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد:

قرارداد تعمیر و نگهداری آسانسور

وقتی شما با یک شرکت قرار داد سرویس دوره ای داشته باشید، تعمیر و نگهداری آسانسور شما بسیار جزئی شده و شما را از آسیب های احتمالی جانی و مالی سنگین رهایی می بخشد.

برای مثال در سرویس آسانسورها می توان ایراداتی در سیم بکسل پیدا کرد که در ظاهر معلوم نیست و ساکنین متوجه آن نخواهند شد.

سرویس کار در زمان تعمیر و نگهداری آسانسور به خوبی متوجه آن شده و پیش از آسیب رساندن به قسمت های دیگر آن را با هزینه جزئی تر اصلاح می کند.

تعمیر آسانسور به صورت موردی

تعمیر موردی به نوعی از تعمیر آسانسور گفته می شود که ساکنین با هیچ شرکتی قرارداد سرویس ندارند و تنها در صورت بروز آسیب جدی حاضر به رفع آن هستند.

اما این تعمیر اصولا سنگین بوده و اگر آسیب های جانی را نادیده بگیریم می تواند ضررهای مالی سنگین که عموما به اندازه چندین بار سرویس ماهانه هزینه دارند به ساختمان وارد کند.

پس نتیجه می گیریم بهتر است تعمیر آسانسور را به صورت سرویس های دوره ای پیگیری کنیم تا در وقت و هزینه خود صرفه جویی خوبی داشته باشیم.

تشخیص علت خرابی آسانسور را با یک نگاه

گاهی مشاهده می کنیم افراد با استفاده های نادرست از آسانسور موجب اختلال در عملکرد آسانسور می شوند.

استفاده از حد بسیار از حد ظرفیت آسانسور که ضعیف شدن موتور آسانسور را به دنبال دارد از مهم ترین دلایل اختلال در آسانسورهاست. 

همچنین موارد دیگری مثل گیرکردن آسانسور مربوط به ایرادات گیربکس، جمع شدن سیم های فولادی نگهدارنده و در حتی خروج کابین از ریل و … باشد، حتی امکان دارد در آسانسور با آتش سوزی رو به رو شویم، که این اتفاق به نصب قطعات نامرغوب و فرسودگی قطعات ربط دارد.

تعمیر و نگهداری آسانسور به معنای کنترل و بررسی قطعات اصلی و عملکرد آسانسور بوده که به صورت ماهیانه توسط سرویس کار آسانسور صورت می گیرد. همین کار موجب شناسایی اختلال های جزئی و عدم تبدیل آن ها به مشکلات جدی تر خواهد شد. برای تعمیر و نگهداری آسانسور می توانید با مرکز خدمات آسانسور ماناتماس بگیرید. این مجموعه حتی در روزهای تعطیل هم آماده سرویس دهی بوده و با کمک متخصصین با تجربه اداره می شود.

تعمیر توقف های بی مورد آسانسور

هر آسانسوری که سرویس نشود، باید منتظر توقف های ناگهانی باشد.

توقف آسانسور به خاطر خطاهای الکتریکی و معایب الکترونیکی نرخ می دهد. گاهی اگر آسانسور در طبقه ای متوقف شود و حرکت نکند باید ایراد را در چشمی آسانسور جستجو کرد. بهتر است حتما برای رفع ایرادات اینچنینی با ما تماس بگیرید تا در سریع ترین زمان ممکن کارشناس مربوطه را به محل شما اعزام کنیم.

تعمیر و نگهداری درب آسانسور

گاهی با باز شدن درب کابین، درب طبقه آسانسور باز نشده و این می تواند به کارکرد قفل درب باز کن ربط پیدا کند. معمولا سرویس کاران چسبیده شدن لته های درب اتوماتیک کابین آسانسور به روی ریل ها، ضعیف شدن موتور سردرب کابین یا اختلال سیم های C و COM را علت اصلی بروز این مشکل عوان می کنند.

گاهی هم با تغییر حرکت درب کابین رو به رو می شویم که در این صورت به راحتی می توان از روی درب اتومات سرعت را تنظیم کرد. اگر کار کردن با این موارد را بلد نیستید با ما تماس بگیرید، چرا که دستکاری های غیر حرفه ای موجب ایحاد ایرادات گسترده تر خواهد شد.

تعمیر و نگهداری موتور آسانسور

امکان دارد هنگام استفاده از آسانسور متوجه شوید که موتور آن روشن نمی شود یا عملکرد آن با اختلال رو به رو شده است. در این صورت باید سیم های مروبطه، اتصالات، دوشاخه و پریز را مورد بررسی قرار دهید.

در این موقع اشکالات در موتور آسانسور به قسمت گیربکس ربط پیدا می کند. برای رفع این ایراد فقط باید کارشناسان فنی وارد میدان شوند و ایرادات پیش آمده را رفع کنند.

نکات مهم درباره هزینه تعمیر و نگهداری آسانسور در ساختمان های مسکونی

 • دقت کنید كه پرداخت هزینه تعمیر و نگهداری آسانسور به عهده همه ساكنان ساختمان است و همه باید آن را بپردازند.
 • پرداخت كردن شارژ به موقع ساختمان، هیچ ربطی به حضور افراد در ملک ندارد.
 • درصورت نیاز به تعمیر كردن آسانسور؛ پرداخت هزینه تعمیر آن برعهده فرد مستأجر يا مالک است.
 • فراموش نكنید كه شماره طبقه از نظر قانونی؛ تاثیر خاصی در پرداخت هزینه نگهداری و تعمیر و نگهداری آسانسور ندارد، اما می توان با تصمیم اعضای ساختمان نحوه پرداخت آن را تغییر دهید.
 • همان طور كه می دانید ممکن است خسارات و مشکلات زیادی به آسانسور وارد شود و برای جلوگیری از هدر رفتن هزینه بهتر است تعمیر و نگهداری منظم آسانسور را فراموش نكنید.
 • در صورتی كه همه ساكنان ساختمان؛ سهم خود را برای تعمیر و يا تعویض قطعات آسیب دیده آسانسور پرداخت كنند، افرادی تهی دست فشار مالی کمتری را متحمل می شوند.

هزینه تعمیر، تعمیر و نگهداری آسانسور؛ به عهده مستاجر است اما بعضی دیگر از هزینه هايی كه مربوط به تزئینات کابین، بازسازی آسانسور، تعویض قطعات و… می باشند هم بر عهده مالک است.

در صورتی كه زمانی خسارت و آسیبی بر آسانسور وارد شود كه به دلیل سهل انگاری و بی توجهی مستاجر و يا بستگان آن ها باشد، مالک هیچ وظیفه ای برای تعمیر كردن آسانسور ندارد و مستاجر باید خسارت و هزینه تعمیر و نگهداری آسانسور را بپردازد.

مسئولیت های نگهداری از آسانسور

در هر ساختمانی، شخصی مسئولیت مدیریت کارهای آن را به عهده می گیرد. این فرد كه مدیر ساختمان است، وظایف زیادی را به عهده می گیرد مثل:

 • مدیریت مشکلات ساختمان
 • جمع آوری شارژ ماهیانه و هزینه های مقطعی
 • پرداخت هزینه های ساختمان مثل هزینه برق و آب عمومی، حق بیمه ها، هزینه های زیباسازی، تعمیر و نگهداری آسانسور
 • و…

در نهایت، مسئولیت های مربوط به آسانسور كه مواردی مهمی را در بر می گردد، بخش مهمی از مسئولیت های مدیر را شامل می شود.

این فرد باید هزینه های آسانسور كه شامل برق، بیمه، تعمیر و تعمیر آن است را از واحدها جمع آوری و پرداخت كند و چناچه یک طبقه خسارتی را به آسانسور وارد كند، ساكنان آن را موظف به پرداخت خسارت و جبران آن كند.

تعمیر و نگهداری آسانسور

شما هم متخصص تعمیر و نگهداری آسانسور خانه خود شوید:

این که هزینه های سرویس آسانسور را به بهانه های مختلف از سر خود باز کرده اید و فقط در زمان ایجاد مشکل جدی حاضر به پیگیری هستید کار کاملا اشتباهی است؛

چرا که امکان دارد وقتی آسانسور با مشکل مواجه شود که حادثه ای با هزینه های سنگین جانی و مالی در انتظارتان باشد. جدا از این ها با ما همراه باشید تا علائم اختلال در عملکرد آسانسور را بشناسیم:

آسانسور شما صداهای غیر معمول می دهد؟

صداهای غیر معمول را می توان زبان آسانسور دانست که نادیده گرفتن آن می تواند پیش زمینه ایجاد آسیب های گسترده تری باشد.

دلیل این صداها را می توان جابجایی ترمزهای اضطراری آسانسور، شل شدگی پیچ کابین یا کادر وزنه آسانسور، ساییدگیکشک‌های کابین یا کادر وزنه، عدم تنظیم پاراشوت با ترمز اضطراری، ساییدگی قطعات با یکدیگر، عدم همتزاری ریل کابین یا کادر وزنه و… دانست.

امکان دارد موقع حرکت کابین، ترمزهای اضطراری عملکرد غلطی داشته باشند؛ در صورت ایجاد حادثه، به جز هزینه ‌های مالی ساختمان، خطرات جانی هم ما را تهدید می کند. در صورت شنیدن هرصدای غیر معمول از آسانسور با مرکز تعمیر و نگهداری آسانسور مانا تماس بگیرید.

حرکت و ایست های شدید آسانسور

امکان دارد حرکت آسانسور یا ایستادن آن، با حرکت های شدید و غیر معمول همراه باشد، این دلایل را می توان این موارد دانست:

  • عدم تنظیم فنرهای مگنت ترم
  • بالانس نبودن وزن کابین با کادر بدنه
  •  تعمیر و نگهداری اشتباه در گیربکس آسانسور

  • هم‌سطح نبودن سطح طبقات

هم‌سطح نبودن سطح طبقات

امکان دارد زمان ایستادن کابین در طبقه، شاهد توقف در بالاتر یا پایین تر از سطح طبقه باشیم. اما این مشکل چه دلایلی می تواند داشته باشد؟

  • عدم تنظیم سنسور طبقات
  • عدم تنظیم سرعت موتور
  • هم سطح نبودن آسانسور
  • حرکت آسانسور هنگام باز بودن درب طبقه
زمان انتظار بالا

این موارد در آسانسورهای قدیمی شایع تر است. با کهنه شدن آسانسورها، نقص و کارآیی آن بیشتر شده و هر سرویس کار آموزش دیده ای می داند که با جایگزین تابلو مدرن تر کیفیت در عملکرد آسانسور بیشتر خواهد شد. باید این امر را فقط از یک متخصص تعمیر آسانسور مجرب درخواست کنید.

توقف های ناگهانی

زمانبندی ها، خطاها و معایب الکترونیکی می تواند بارزترین دلایل بروز این مشکل باشند که توسط تعمیر و نگهداری آسانسور دوره ای این ایرادات بر طرف خواهد شد و از ایجاد اختلالات جزئی جلوگیری می کند.

پیشنهاد می کنیم از کارشناسان درخواست کنید به شکل دوره ای برای جلوگیری از چنین اختلالاتی به ساختمان شما مراجعه کرده و ایراد یابی آسانسور را بر عهده بگیرند.

تعمیر آسانسور هایی که در بین طبقات گیر کرده است:

در صورتی که در زمان ایراد یابی آسانسور این مشکل را دیدید، می توانید آن را مربوط به مشکلات چشمی آسانسوربدانید. این مشکل هم باید توسط کارشناسان مورد بررسی قرار بگیرد تا با تشخیص اشتباه صدمات جانی به همراه نداشته باشد.

دمای موتور آسانسور یا بالابر پس از روشن شدن بالا می رود

اگر با این مشکل رو به رو شدید باید بدانید که شاید نیم سوز شدن موتور سبب بالا رفتن دمای آسانسور شده است.

موتورهای نیم سوز شده نسبت جریان الکتریکی بسیار بیشتری می گیرند و همین هم دمای آسانسور را بالا می برد.

باید بدانید در صورت جدی نگرفتن این مشکل احتمال برق گرفتگی و آتش سوزی افزایش می یابد و شما مجبور به پرداخت خسارات سنگین خواهید شد.

همین حالا با ما تماس بگیرید تا از تکنسین های آزموده خود برای رفع مشکلات به وجود آمده کمک بگیریم.

موتور روشن نشده و و از مدار جریانی عبور نمی کند

در این موارد احتمالا مدار الکترونیکی مشکل پیدا کرده است. برای رفع ایراد آن با آوومتر همه مدارهای الکترونیکی از جمله سیم های رابط، اتصالات و کلیدها، دوشاخه و پریز را بررسی کرده و ایراد مشخص شده را رفع خواهیم کرد باید این مشکل را به یک تعمیر کار حرفه ای نشان دهید؛ چرا که در عدم تجربه کافی در فرد، امکان خسارات بالاتر افزایش پیدا می کند.

اگر در اثر حرکت آسانسور صدا شنیدید:

اگر با این مشکل رو به رو شدید باید دلیل آن را در اختلال کلید گریز از مرکز جست و جو کرد. در صورت خاموش بودن موتور کنتاکت های کلید، زمان شروع به کار سیم پیچ راه انداز قرار نمی گیرد و در آخر موتور عکس العملی نشان نخواهد داد.

برای برطرف کردن مشکل آوومتر کلید را امتحان کرده و اگر عیب را در کلید دیدید آن را عوض کنید. همینطور امکان دارد که سیم پیچ با قطعی رو به رو شود، برای رفع آن با آوومتر هر دو مدار را امتحان کرده و اگر محل قطعی تعیین شد آن را رفع نمایید.

در صورت دیده چنین مواردی پیشنهاد می کنیم سرویس کار آسانسور خود را عوض کنید یا او را کاملا در جریان همه موارد قرار دهید. متخصصین سرویس و تعمیر آسانسور مانا با هوشمندی تمام سعی در رفع ایرادات به وجود آمده دارند.

ما در صورت برعهده گرفتن سرویس های دوره ای، هیچ هزینه ای در صورت تعمیر موردی از شما دریافت نخواهیم کرد و تنها در زمان تعویض قطعات هزینه آن از شما گرفته می شود.

آداب استفاده از آسانسور

همه افراد مبادی ادب می دانند که هر مکانی مثل محل کار، رستوران یا حتی تاکسی، فرهنگ و آدابی وجود دارد که باید به آن احترام گذاشت. آسانسور هم از همین قاعده پیروی می کند و باید آداب استفاده صحیح از رواج پیدا کند تا همه مردم به بهترین شکل از آن بهره مند شوند. فرهنگ و آداب و آموزش آند باعث می شود زندگی آسان تری داشته باشیم.

یکی از مهم ترین نکات برای حفظ امنیت و سلامت ساکنین تعمیر و نگهداری آسانسور بوده که باعث می شود پیش از ایجاد مشکل جدی برای اسانسور بتوانیم آن ها را تعمیر کنیم. پس برای تعمیر و نگهداری آسانسور هرچه زودتر دست به کار شوید.

چرا آداب استفاده از آسانسور مهم است و باید رعایت شود؟

هم اکنون کمتر ساختمانی را می توان پیدا کرد که از آسانسور بی بهره باشد، مراکز تفریحی، محل کار، آپارتمان ها و بسیاری مکان های دیگر برای راحتی بیشتر افراد دارای آسانسور می باشند. روزانه افراد زیادی از این وسیله کمک می گیرند پس آموزش آداب استفاده از آن اهمیت زیادی دارد.

شاید این سوال در ذهن شما شکل گرفته باشد که منظورمان از آداب استفاده چیست؟ بعضی از آن ها عبارت هستند از اینکه ارتباط چشمی برقرار کردن با بقیه کار صحیحی است؟ آیا می توان در آسانسور با دیگر افراد صحبت کرد؟

برای افراد متعددی، استفاده کردن از آسانسور می تواند به مشکلی حاد و وضعیت استرس زایی باشد، این مشکل دلایل مختلفی می تواند داشته باشد مثل ترس از فضای بسته، ترس از ارتفاع و اضطراب اجتماعی. برای همین ما باید آداب آسانسوررا به خوبی یاد بگیریم تا بتوانیم مل یک انسان و شهروند خوب رعایت حال دیگران را بکنیم.

درب آسانسور را برای بقیه افراد نگه داریم یا خیر؟

یکی از اصول و آداب آسانسوراحترام به حقوق بقیه افراد است. گاهی امکان دارد فردی دقیقا همان وقتی که آسانسور می خواهد شروع به حرکت کند، برسد.

سوالی که همیشه وجود دارد این است که باید در آسانسور را نگه داریم تا او وارد شود یا خیر؟ و اگر این کار را نکنیم، حق او را پایمال کرده ایم؟ در مورد این مسئله بحث های زیادی شده و در نهایت نکات بسیاری برای آن ذکر گردیده است.

بهتر است در صورتی که آسانسور شلوغ است و افراد زیادی در آن قرار دارند، در را نگه ندارید. با این کار زمان بقیه تلف شده و با ورود یک شخص دیگر فضای کابین برای بقیه تنگ می شود. اما اگر در آسانسور تنها هستید، نگه داشتن در برای شخص تازه رسیده، اشکالی ندارد و حتی می تواند ادب و منش خوب شما را به رخ بکشد.

وقتی منتظر هستید، از درب آسانسور دور بایستید

یکی دیگر از نکات مهم این است که وقتی درب طبقه منتظر آمدن آسانسور می باشید، از درب آسانسور فاصله بگیرید. چرا؟

امکان دارد شخصی بخواهد با رسیدن اسانسور با عجله خارج شود و شما باید پیش از سوار شدن به او اجازه دهید خارج شده و بعد وارد آسانسور شوید. از این رو اهمیت زیادی دارد که در سمت راست یا چپ در صبر کنید تا آن ها به راحتی بیرون بیایند. دتوجه کنید که اگر شما فاصله کمی با در داشته باشید، امکان دارد وقتی فردی می خواهد پیاده شود، با او برخورد کنید و حتی آسیب ببینید.

با بقیه افراد با فاصله بایستید

وقتی سوار می شوید، تا جای ممکن از درب فاصله بگیرید و به سمت عقب کابین بروید. به خصوص اگر خانم یا کودکی همراه شما وارد کابین شده اند، سعی کنید فاصله مناسب را رعایت کنید تا آن ها معذب و نگران نگردند. اگر به طبقات دورتری می روید با آرامش در ته کابین صبر کنید تا افراد دیگر به راحتی بتوانند از آسانسور استفاده کنند و مزاحمتی برایشان ایجاد نشود.

به زور خودتان را در آسانسور جا نکنید

برای همه ما پیش آمده است که گاهی دیر به آسانسور رسیدیم اما چون عجله داشتیم سعی کردیم به زور وارد شویم. آداب آسانسوربه ما یاد می دهد که این کار بسیار غیر اخلاقی و نامناسب است و باید از انجام دادن آن خودداری کنیم.

وقتی درهای آسانسور باز شد و دیدید که کاملا پر و شلوغ است، صبر کنید تا آسانسور بعدی برسد و نه جای خودتان را تنگ کنید نه بقیه افرادی که درون کابین ایستاده اند.

وقت را تلف نکنید

آداب استفاده از آسانسورتنها مربوط به نحوه ایستادن یا وارد و خارج شدن نیست. همانطور که همیشه گفته شده، وقت طلاست. این قضیه در مورد آسانسور هم صدق می کند. وقتی به طبقه مورد نظر خود رسیدید، هرچه سریع تر از کابین خارج شوید تا هم افرادی که منتظر سوار شدن می باشند بتوانند این کار را انجام دهند و هم وقت بقیه افراد درون آسانسور تلف نشود.

اگر یک طبقه مانده تا به محل مورد نظر خود برسید اما در عقب کابین قرار دارید، اعلام کنید که باید پیاده شوید و به جلو بروید. هل دادن و فشار دادن مردم برای رسیدن به جلوی در اصلا کار مناسب و خوشایندی نیست و کاملا دور از احترام است. پس بهترین کار این است که قبل از رسیدن آسانسور، با آرامش جلو بروید.

با تلفن یا دوستانتان صحبت نکنید

یکی از مهمترین آداب آسانسور این است که نباید با صحبت کردن های بی جا، آرامش بقیه را مخدوش کنید.

اگر همراه با دوست یا همکارتان هستید، وقتی سوار آسانسور می شوید، صحبتتان را متوقف کنید تا به مقصد برسید و پیاده شوید. هرگز در مورد اطلاعات شخصی خود یا دیگران درون کابین صحبت نکنید.

علاوه بر تمام موارد گفته شده، ما باید نسبت به آسانسور مسئولیت داشته باشیم، درون کابین آشغال نریزیم، وسایل بسیار سنگین مثل یخچال را با آسانسور جابجا نکنیم تا موتور آن آسیب نبیند و در نهایت باید سعی کنیم شهروندی مسئولیت پذیر و با نزاکت باشیم. امیدوارم این تجربیات کارشناسان ما در مرکز تعمیر آسانسور برای شما کاربردی باشد

از پله کمک بگیرید

بهتر است کمی به خود فشار بیاغورید و به جای اینکه همواره از آسانسور کمک بگیرید، برای فاصله های کوتاه از پله استفاده کنید. اگر قرار است تنها یک یا دو طبقه بالا بروید و وسایل سنگینی همراه خود ندارید، می توانید از پله کمک بگیرید.

استفاده از آسانسور فقط برای یک یا دو طبقه، به خصوص وقتی افراد بسیاری می خواهند سوار گردند و جمعیت شلوغ است، هم در دسته آداب و معیارهای نامناسب و آداب آسانسور قرار می گیرد. اجازه بدهید افرادی که توانایی استفاده از پله را ندارند از آسانسور استفاده کنند. در صورت بروز کوچکترین مشکلی شما باید مراتب را به مدیر ساختمان اطلاع دهید تا برای تعمیر و نگهداری آسانسور دست به کار شود.

چند باید و نباید برای حفظ امنیت آسانسور

رای میلیون ها کارگر استفاده از آسانسور یک رویداد روزمره است. اگر شما در محل کارتان از آسانسور استفاده می کنید، این باید ها و نباید ها را دنبال کنید تا ایمنی خود را در استفاده از آسانسور و پله برقی حفظ کنید.

باید ها:

 • اگر دستگیره ای موجود هست آن را بگیرید، و در کنار دیوار و دور از در بایستید.
 • برای اجتناب از افتادن زمان ورود و خروج از آسانسور مراقب جلوی پایتان باشید.
 • اگر کس دیگری هم همراهتان باشد او را آرام و از استرس دور کنید.
 • اگر در آسانسور گیر افتادید آرامش خود را حفظ حفظ کنید و از دکمه آلارم و یا تماس اضطراری کمک بگیرید.
 • تلاش نکنید که درب آسانسور را باز کنید، در داخل آسانسور بمانید زیرا داخل آسانسور امن ترین جای ممکن تا موقع توقف کامل آسانسور است. آرامش خود را حفظ کنید و منتظر دستورالعمل باشید.
 • تعمیر و نگهداری آسانسور دوره ای را جدی بگیرید.

نباید ها :

 • بیشتر از ظرفیت آسانسور سوار نشوید، باید منتظر آسانسور بعدی باشید.
 • در زمان آتش سوزی به جای استفاده از آسانسور از پله ها کمک بگیرید
 • کسی را در مقابل درب فشار دهید.
 • از انجام کار های نامناسب و شوخی های خطرناک پرهیز کنید.

احترام به قوانین آسانسور و نادیده نگرفتن تعمیر و نگهداری آسانسور باعث می شود بتوانید به بهترین شکل از آسانسور بهره مند شوید و مشکلات را تا حد ممکن کاهش دهید.

با این راهکارها عمر آسانسور خود را زیاد کنید!

عمر متوسط آسانسور در ساختمان بدون درنظر گرفتن قطعات ثابت، بیشتر از ۳۰ سال در نظر گرفته می شود، بعد از این مرحله باید حتما قطعات فنی دستگاه تعویض و اصلاح شوند.

آسانسورها بعد از نصب در ساختمان ها باید به صورت سالیانه مورد بازرسی قرار گیرند. به این علت كه قطعات آسانسور عمر مشخصی دارند و باید توسط سرویسکار شرکت گارانتی کننده تعمیر و تعویض شوند.

این موضوع در شرح وظایف سازمان ملی استاندارد تعریف شده ولی ضمانت اجرایی خود را از دست داده بوده و این سازمان با کارفرمایان و صاحبان ساختمان ها هماهنگ نیست تا پروسه بازرسی آسانسورها به طور منظم انجام شود.

با توجه به تفاهم نامه های بین موسسه استاندارد و سازمان شهرداری ها، صدور گواهی نامه پایان کار منوط به بازرسی اولیه از آسانسورها شده بوده ولی بعد از این مرحله هیچ نظارتی روی آسانسورها انجام نمی شود و با توجه به قرار گرفتن این تجهیزات در ملک شخصی مردم، بررسی آن ها به لحاظ حقوقی با محدودیت روبرو است. ادارات برق، آب و گاز چنین مشکلاتی را تجربه کرده اند.

آسانسور، به عنوان یکی از تاسیسات ثابت ساختمان كه همراه با سازه طراحی می شود، عمر متوسطی دارد كه مثل ساختمان قابل سنجش است. بعضی از قطعات فنی آسانسور به خاطر پیشرفت و تغییر تکنولوژی و نیاز به بهینه سازی مصرف انرژی، باید بعد از 5، 7 تا 10 سال تعویض شوند.

معمول بوده كه بخواهید تا حد امکان از تجهیزات آسانسور حدبیشتر استفاده را ببرید. تجهیزات آسانسور منسوخ شده می تواند خطرات ایمنی را برای سرنشینان ایجاد کند. اجزای ناقص و خراب درب های غیر قابل اطمینان و سایر موارد به ظاهر کوچک مشکلات بسیار جدی ایجاد می کنند. نوسازی آسانسورها هر ۳۰ سال بهترین راه برای به حداقل رساندن این خطرات است.

آسانسور یک سرمایه گذاری بزرگ بوده كه ارزش قابل توجهی به یک ساختمان می دهد. بازدهی یک آسانسور به چگونگی مراقبت از آن در طول عمر مفید آن مربوط می شود.

مدت زمان سرویس و نگهداری آسانسور اگر به درستی تخمین زده شود، ریسک خطرات جانبی کم می شود. این خطرات شامل مسائل مربوط به مسئولیت، مسائل مالی و نارضایتی مستاجر است. انتخاب یک برنامه مناسب برای نگهداری و سرویس ماهانه آسانسور تاثیر زیادی در کارآمد بودن ساختمان و رضایت مستاجرین دارد.

آسانسورهای ناکارآمد پول و انرژی و در نتیجه هزینه زیادی هدر می دهند. مدت زمان انتظار طولانی ناشی از آسانسورهای ناکارآمد می تواند باعث ناآرامی در بین مستاجران شود.

به روزرسانی سیستم به آرامتر و روانتر شدن سواری کمک خواهد کرد و در نتیجه هزینه تعمیرات کاهش خواهد یافت. از این رو تشخیص فواصل مدت زمان سرویس و نگهداری آسانسور توسط مدیر ساختمان بسیار حائز اهمیت است.

مدت زمان سرویس و نگهداری آسانسور بستگی به نوع و مدل آسانسورها و هم تعداد توقف در آن ها دارد. اگر سرویسکار با نوع و عملکرد آسانسور مربوطه آشنایی کامل داشته باشد و البته دارای مهارت و تجربه هم باشد، در کمترین زمان ممکن به بررسی و سرویس همه بخش های آن می پردازد. کسب تجربه و مهارت در انجام خدمات آسانسور مستلزم گذراندن دوره های آموزشی و هم انجام عملیات های متعدد است.

انتخاب شرکت معتبر ارائه دهنده خدمات آسانسور سبب بهره گیری از سرویسکاران باتجربه و ماهر و هم ایجاد آرامش و امنیت بیشتر در آسانسور می شود. تیم تخصصی الماس آسانسور با به کارگیری نیروهای متخصص در بخش سرویس و نگهداری آسانسور با رعایت نکات ایمنی و پیروی از قوانین و استاندارد ها، آرامش خاطر خاصی را برای شما رقم خواهد زد.

آسانسور از معدود وسایل نقلیه ای است كه فرمان دادن به آن در اختیار کاربر بوده و کنترل و توقف آن توسط یک سیستم انجام می شود و کاربر هیچ نقشی در توقف آن ندارد لذا باید ایمن،کارا و مطمئن باشد. آسانسور های قدیمی از نظر ظاهری فاقد زیبائی و آرامش و از نظر فنی فاقد ایمنی می باشند.

یک آسانسور کامل باید سه قابلیت مهم داشته باشد:

 • ایمنی
 • قابلیت اطمینان
 • نحوه عملکرد

یکی از اجزای اصلی آسانسورهای کششی سیم بکسل بوده كه قدمت تولید آن به ۱۱۰ سال می رسد. در حقیقت هنوز هم برای جابجایی و حرکت آسانسور سیم بکسل به عنوان بهترین وسیله شناخته می شود.

اصولاً برای سیم بکسل می توان میانگین عمر مفید را در حدود ۷ الی ۸ سال در نظر گرفت.

پس از گذشت این زمان تعویض سیم بکسل الزامی است. البته مدت زمان ارائه شده ممکن است در بعضی از موارد به دلایلی از جمله ایجاد کشش و افزایش طول سیم بکسل و همینطور صیقلی شدن آن کوتاه تر شود.

مشکلات جزئی آسانسور را جدی بگیرید

بعضی اوقات آسانسور دچار صدا می شود، صداهای ایجاد شده بسیار کوچک بوده و حتی ممکن است یک بار بیشتر شنیده نشود ولی چه بسا بسیار مهم بوده و گزارش این اتفاقات موجب جلوگیری از خرابی ها و اتفاقات بزرگ خواهد شد. در خصوص شنیده شدن صداهای غیر طبیعی در آسانسور بسیار جدی باید عمل کرد و حتی می بایست علت صدای بوجود آمده را پیدا کرده و مشکل را رفع کرد.

قسمت هایی كه در آسانسور درست کار نمی کنند را تعویض کنید، چراغ های داخل کلید های آسانسور بالاخره خراب می شوند. چراغ های داخل کابین آسانسور هم ممکن است بشکنند یا بسوزند. باید مطمئن شوید مشکلات این چنینی هرچه زودتر برطرف می شوند تا حادثه ای پیش نیاید یا ساکنین ساختمان اعتراضی نکنند.

روشهای افزایش طول عمر سیم بکسل آسانسور

روغن کاری منظم سیم بکسل باعث جلوگیری از بروز پارگی و آسیب دیدگی در آن خواهد شد كه می تواند منجر به افزایش طول عمر مفید سیم بکسل شود.

استفاده از پالت های چوبی بین قرقره و چراغ ها با زمین یا دیوار و قرار دادن طناب های فولادی در محلی به دور از رطوبت و دارای جریان هوای متعادل و همینطور سرپوشیده برای انبار کردن سیم بکسل ها الزامی است.

علاوه بر این باید بازدید از سیم بکسل ها و روغنکاری آن ها در بازه های زمانی خاصی انجام شود. یکی دیگر از عوامل موثر در بالا رفتن عمر مفید سیم بکسل نحوه باز کردن آن از روی کلاف یا قرقره است.

عمر قطعات آسانسور

عمر مفید قطعات آسانسور با هم متفاوت است.برای از قطعات از عمر بیشتری برخوردار بوده و بعضی از قطعات مصرفی می باشند. و از عمر مفید کمتری برخوردار می باشند.

برای مثال قطعاتی مثل دیکتاتور، قفل و باطری نجات اضطراری نسبت به قطعات اصلی مثل سیم بکسل، تراول کابل و فلكه اصلی موتور از عمر مفید کمتری برخوردار می باشند.

به هر ترتیب در بلند مدت بسیاری از قطعات آسانسور با مشکل روبرو می شوند. باید حداقل ماهی یکبار قطعات آسانسور چکاپ شود و نقاط ضعف و قوت آن مورد بررسی قرار گیرد.

4 عادت اشتباه در استفاده از آسانسور

خیلی از ما روزانه بارها و بارها از آسانسور استفاده می کنیم. در این بین گاهی با عملکرد اشتباه خود در استفاده از آسانسور برای خود، دیگران و یا دستگاه آسانسور مشکل ایجاد می کنیم.

در این مقاله 4 عادت اشتباه در استفاده از آسانسور را بررسی می کنیم.

با چندبار فشار دادن دکمه، آسانسور زودتر نمیرسد!

گاهی اوقات که عجله داریم دکمه شستی طبقه را بارها فشار می دهیم به این امید كه آسانسور سریع تر برسد. باید دقت کرد فشردن چندباره دکمه و یا محکم فشار دادن آن کاملا اشتباه بوده و هیچ تأثیری در افزایش سرعت عملکرد آسانسور نخواهد گذاشت. تنها خاصیت این کار کاهش طول عمر دکمه است!

تلاش برای باز کردن درب آسانسور قبل از اینکه کابین به طبقه برسد

باز هم به خاطر عجله زیاد دیده شده است کاربرانی كه در طبقه منتظر آمدن آسانسور می باشند می خواهند زودتر درب را باز کنند. توجه داشته باشید با این کار به قفل درب آسیب خواهید زد. عجول نباشید. منتظر بمانید تا کابین به طور کامل در طبقه مستقر شود، پس از آن درب را باز کنید.

در صورتی كه کابین بین طبقات متوقف شود اکسیژن تمام نمی شود!

متأسفانه بعضی از مردم تصور می کنند اگر آسانسور به طور ناگهانی متوقف شد نشانه خیلی بدی بوده و احتمالا آسانسور سقوط خواهد کرد، دچار آتش سوزی خواهد شد و یا اکسیژن درون کابین تمام خواهد شد!

همه این تصورات از آسانسور اشتباه است. باید بدانید الزما صحنه هایی كه در فیلم های اکشن و حادثه ای نشان داده می شود واقعی نیست! کابین آسانسور دارای شکاف های مختلفی برای تبادل هواست. همینطور بیشتر کابین های آسانسور دارای فن می باشند و کار تبادل هوا را انجام می دهد. پس نگران این موارد نباشید.

بگذارید درب آسانسور با نیروی خودش بسته شود

بعضی کاربران وقتی از آسانسور خارج می شوند برای کمک کردن به بسته شدن درب آسانسور آن را فشار می دهند. اشتباه دیگر این بوده كه بعضی کاربران برای آرام بسته شدن درب، آن را با دست نگه می دارند. این کار هم اشتباه است.

نتیجه این کار کاهش قدرت فنر درب است. بعد از مدتی درب به خوبی بسته نمی شود. به فکر کمک کردن به درب آسانسور نباشید! بگذارید درب با نیروی خودش بسته شود.

برای تعمیر و نگهداری آسانسور به چه کسی اعتماد کنیم؟

اما سرویس کار و تعمیر کار آسانسور چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

در این مطلب به توضیح مختصری از ویژگی های یک سرویس کار حرفه ای و قابل اطمینان خواهیم پرداخت.

یک سرویس کار حرفه ای که دوره های آموزشی دیده است

آسانسور وسیله ای تخصصی برقی، مکانیکی و الکترونیکی است که شما به عنوان کاربر فقط کابین شیک و پر زرق و برقش را می بینید

اما سرویس کار با مجموعه ای از برد های الکترونیکی، لوازم و تجهیزات التریکی و مکانیکی سرو کار دارد پس باید دوره های علمی و عملی لازم را دیده باشد و مدارک مربوطه اتحادیه را گرفته باشد.

مسئولان بخش “تعمیر و نگهداری آسانسور مانا”

دوره های تکمیلی و تخصصی را در سطح عالی آموزش دیده اند. 

 

تجربه حرف اول را می زند

آموزش دیدن لازمه سرویس کار آسانسور شدن است اما همه چیز به همین جا ختم نمی شود.

کسی که میخواهد ادعای تعمیر کار آسانسور بودن را داشته باشد باید مدت ها در کنار یک سرویس کار حرفه ای شاگردی کرده باشد و فوت و فن کار را یاد گرفته باشد.

باید انواع خرابی ها را دیده باشد و روش رفع آن ها را بلد باشد. باید با برند های مختلف آسانسور و انواع تکنولوژی های متداول کار کرده باشد.


مسئولان بخش “تعمیر و نگهداری آسانسور مانا”

بیش از 240 پروژه ی موفق در کارنامه خود دارند .

 

یک سرویس کار مجرب ابزار و تجهیزات کاملی دارد

سرویس کار آسانسور اگر کیف ابزارش همراهش نباشد یا وسایلش کامل نباشد شاید آدم خوبی باشد اما برای سرویس آسانسور شما کاری از دستش ساخته نیست.

شرکت های آسانسوری معتبر کیت های ابزار حرفه ای و استاندارد برای همه سرویس کاران خود تهیه می کنند و هر روز صبح قبل از اعزام سرویس کاران مجموعه وسایل را چک می کنند تا در صورت بروز هر اختلالی در آن ها، ابزار ها را با نمونه هایی دیگر جایگزین کنند.

ما بهترین تجهیزات را در اختیار گروه “تعمیر و نگهداری آسانسور مانا” قرار داده ایم . 

الزام وجود قطعات عمومی و پر مصرف در جعبه ابزار تعمیرکار

از هیچ سرویس کار آسانسوری انتظار نداشته باشید که روی ترک بند موتورش یک موتور گیربکس آسانسور یا یک کابین کامل حمل کند اما انتظار زیادی نیست اگر تعدادی از قطعات عمومی و پر مصرف آسانسور را همراه داشته باشند تا برای یک کلید یا قفل کوچک مجبور نشوند ما را چند ساعتی مهمان راه پله ها کنند.

شرکت های معتبر سرویس و نگهداری آسانسور با توجه به شناسنامه ای که در زمان عقد قرارداد از آسانسور شما تهیه می کنند در صورت ایجاد خرابی قطعات متناسب با آسانسور شما را همراه با سرویس کار می فرستند.

ما همیشه قطعات پرمصرف از برندهای معتبر را همراه خود داریم

تا به روند تعمیر و نگهداری آسانسور شما سرعت ببخشیم . 

 

اعتماد، اعتماد، اعتماد…

این که سرویس کار باید دارای صلاحیت اخلاقی باشد و به شئونات پایبند باشد اهمیت زیادی دارد.

شرکت های آسانسوری معتبر در زمان استخدام نیرو از سرویس کاران ضامن معتبر درخواست می کنند و مبالغی هم چک یا سفته به عنوان تضمین از نیروها در دست آن ها در امانت است.

پس باید همیشه به جای استفاده از سرویس کاران شخصی از شرکت های معتبر کمک بگیرید.


ما قدردان اعتماد شما هستیم

کافی است یک بار با تیم تعمیر و نگهداری آسانسور مانا تماس بگیرید


نکاتی در رابطه با سرویس و نگهداری آسانسور

آسانسور یک وسیله جابجایی بوده که به شکل عمودی به بالا و پایین می رود و برای جابجایی آسان مسافر و یا کالا مورد استفاده قرار می گیرد.

قصد داریم در مورد نگهداری صحیح از آسانسور مطالبی را ذکر کنیم. اگر مایل به کسب اطلاعات در این زمینه هستید ما را تا پایان همراهی کنید.

امروزه بیشتر ساختمان های مسکونی و اداری دارای آسانسور می باشند. آسانسور به علت اینکه مستقیما با جان انسان در ارتباط است، ایمنی آن باید مورد توجه بسیاری قرار بگیرد.

آسانسور برای اینکه بتواند در طول زمان عمر خود به خوبی عمل کند و کارایی خوبی داشته باشد و دچار خرابی نشود، نیازمند سرویس، نگهداری و بازبینی دوره ای است.

اهمیت سرویس و نگهداری از آسانسور کمتر از نصب آسانسور نیست.

قطعات آسانسور، باید به شکل منظم و دوره ای مورد بررسی و بازبینی قرار بگیرند و در صورت فرسودگی و وجود عیب در آن ها به موقع عوض و یا تعمیر شوند.

درغیر این صورت قطعات خراب یا فرسوده می تواند باعث خرابی دیگر قطعات آسانسور شده و در کارآیی آسانسور اشکال ایجاد کنند که حتی می تواند خطراتی را برای جان انسان به همراه داشته باشد.

بطور کلی می توان گفت با انجام اقدامات مراقبتی از آسانسور، عمر مفید آن بیشتر می شود و در هزینه ها هم صرفه جویی بسیاری شاهد خواهیم بود.

زمان، الویت تمام مشتریان در تعمیر و نگهداری آسانسور

اگر تمایلی ندارید بارها با سرویس کار تماس بگیرید تا با تاخیر در محل حاضر شود و به تعمیر آسانسور شما بپردازد، با یک شرکت معتبر قرارداد ببندید.

مرکز تعمیر و نگهداری آسانسور مانا به خوبی با کمک تکنسین با تجربه چه در امر خدمات رسانی و چه در طی عملیات تعمیر آسانسور به واسطه تجربه بالای خود بسیار سریع هستند و آسانسور را به با کیفیتی روز اول به ساکنین تحویل می دهند.

شرکت فنی نگهداری و تعمیر آسانسور مانا تشکیل شده از سرویس کارانی با تجربه و دوره دیده می باشد که با کلیه تجهیزات در تهران و کرج آمادگی ارائه خدمات سرویس و نگهداری آسانسور در سریع ترین زمان ممکن را دارد.

این مجموعه می تواند به صورت شبانه روزی و در روزهای تعطیل خدمات نگهداری و تعمیر آسانسور شما را برعهده بگیرد.

مرکز نگهداری و تعمیر آسانسور مانا برای رعایت ایمنی از قطعات مرغوب و درجه یک در تعمیر و نوسازی آسانسور شما کمک می گیرد که این را از رضایت و وفاداری مشتریان این مجموعه می توان به خوبی درک کرد.

همچنین در آخرین مورد باید اشاره کنیم که هزینه های دریافتی این مجوعه کاملا منصفانه است و در برابر آن هر خدماتی با بالاترین کیفیت ممکن صورت می گیرد.

همین حالا برای تعمیر و نگهداری آسانسور خود با ما تماس بگیرید تا کارشناس مربوطه در سریع ترین زمان ممکن به محل مورد نظر شما اعزام شود. ما از اهمیت وقت و انرژی شما اطلاع داریم و در کم ترین زمان ممکن می توانیم به رفع مشکلات شما کمک کنیم! کار امروز را به فردا نیندازید!

هزینه نصب آسانسور مانا به عوامل مختلفی مثل نیاز به بازسازی، نوع آسانسور و … بستگی دارد و شما برای دریافت هزینه دقیق تر می توانید با ما تماس بگیرید.

این مجموعه در همه مناطق تهران مشغول خدمات دهی بوده و حتی در روزهای تعطیل هم در کنار شما می باشد.

در صورت نیاز به استفاده از خدمات آسانسور مانا، می توانید از طریق شماره 02146130971 با ما تماس بگیرید و سفارش خود را برای اعزام سرویس کار و نصاب آسانسور ثبت کنید.

69 پاسخ

  1. هزینه تعمیر آسانسور و سرویس آسانسور بسته به اینكه آسانسور شما در یه ساختمان مسكونی سرویس دهی می كنه یا تجاری و اینكه ساختمان شما چند طبقه و چند واحده، متفاوته. البته اگر به فكر مدیریت جیب ساختمان و كاهش هزینه سرویس آسانسور هستید، بد نیست كه به گرفتن سرویس خدمات روتین از شركتهای سرویس و نگهداری آسانسور فكر كنید و نرخ سرویس آسانسور ۹۷ – ۹۹ رو مد نظر قرار بدهید. چون همیشه می گویند پیشگیری كم هزینه تر و راحت تر از درمان و تعمیر آسانسوره در واقع با لحاظ كردن هزینه های جانبی كه مشکل آسانسور می تواند به وجود بیاورد مثل هزینه قطعه حیاتی موتور، و حتی خطر جانی كه ممكنه عدم توجه به تعمیر آسانسور و سرویس آسانسور موجب شه، قیمت سرویس آسانسور با هر تعرفه ای هم كه محاسبه شه زیاد نخواهد بود

  1. تعمیر، یعنی تعمیرکاران وقتی نیاز به تعمیر دارین به ساختمان مراجعه می کنن ولی تعمیر و نگهداری یعنی سرویسکار در محدوده های زمانی مشخص آسانسور رو سرویس و عیب یابی می کنه تا خطری ساکنین ساختمان رو تهدید نکنه.

 1. ساختمان ما نوسازه و با شرکتی قرار داد بسته ایم که بعد از ماه سوم برای سرویس اعلام کرد که سیم کشی کنتاکتور دربهای شما اتصالی کرده و باید عوض بشه. سوال من اینجاس مگه می شه یکباره سیم کشی ما اتصالی کنه؟

  1. احتمال اتصالی همیشه وجود داره ولی اینکه قبل از ورود سرویسکاران به ساختمان شما مشکلی از قبیل عدم حرکت آسانسور داشته اید یا خیر؟ اگه آسانسور حرکت نمی کرده خوب حق با سرویسکار شماست. اینکه آسانسور شما حرکت می کرده و سرویس کار وارد ساختمان شده و از همان موقع خراب شده متاسفانه از انتخاب اشتباه شما در انتخاب سرویسکار آسانسور ناشی میشه.

 2. میخواستم بدونم عمر مفید موتور ام اف ۴۸ با استارت بالا یعنی از ۸ ساعت بدون وقفه کار کنه چند ساله.؟

  1. برای موتورها نمی توان عمر مفیدی تعریف کرد چون بستگی به نحوه استفاده و میزان استفاده از آن داره ولی برای چنین استفاده ای تا ۱۰ سال به راحتی قابل پیش بینیه. نمی شه عمر مفیدی برای موتور ارزیابی کرد. موارد مختلفی می تواند موجب کاهش طول عمر موتور شود اگه موتور درست نصب نشود یا واسکازین به موقع تعویض نشود و…. حتی محوطه موتور خانه هم از قبیل گردوغبار و…. می تواند روی عمر موتور تاثیر زیادی داشته باشد

 3. لطفا بفرمایید اینکه اسانسور به صورت حالتی وسط راه ایست والارم وبا خاموش روشن کردن تابلو خطا پاک و راه اندازی می شه چه مشکلی داره؟ آیا سرما رو تابلو اثر داره؟

  1. سری استپ آسانسور شما مشکل داره. از سرویسکار بخواین همه شالترها و قفلی درب طبقات و دوشاخ درب طبقات و استپ های اضطراری را بررسی کنه.

  1. آسانسور مانا با ارائه ضمانت همه قطعات، سرویس های منظم در طول دوره ضمانت، نظارت و تهیه گزارش همی شه در جهت جلب رضایت مشتری تلاش می کنه. واحد پشتیبانی از لحظه تحویل موقت تا اخذ گواهی استانداره، پشتیبان و همراه شماست.

 4. سلام خسته نباشید مدتی هست که متاسفانه همسایه ها برای تعمیر و نگهداری آسانسور هزینه پرداخت نمی کنن و ماهم قرار داد بستیم. می شه شکایت کرد؟

 5. سلام اینجانب مدیر ساختمانی شلوغ و پرجمعیت هستم اما تعمیر و نگهداری آسانسور رو چندتا از واحدین راضی نیستن انجام بدیم و میخواستم ببینم چطور میشه این کارو انجام داد

  1. سلام، ممنونیم که همراه ما هستید! در مرحله اول فواید این کارو بهشون توضیح بدین و اشاره کنین که عدم تعمیر و نگهداری آسانسور چه پیامدهایی میتونه داشته باشه، در وهله دوم اشاره کنین که این کار اصلا هزینه اضافه نیست و در صورتی که انجام نشه بعدها با آسیب های جانی و مالی سنگین روبرو می شین.

 6. درود واقعا هزینه تعمیر و نگهداری آسانسور نباید به طبقه همکف ربط داشته باشه چرا باید این کارو کنیم وقتی عملا هیچ استفاده ای نداریم

  1. سلام، خوشحالیم از همراهی شما!  آسانسور و یا هر تاسیسات دیگری که در ساختمان نصب و تعبیه شده، جزو منصوبات ساختمان است و پرداخت هزینه‌های مشترک اعم از اینکه ملک مورد استفاده قرار بگیرد یا نگیرد الزامی است.  

 7. ممنون از مطلب هزینه تعویض قطعه در تعمیر و نگهداری آسانسور از صاحبخونه باید گرفته بشه یا مستاجر؟

  1. سلام، روز بخیر دوست عزیز! هزینه های سنگین مثل تعویض قطعه و نصب با صاحبخانه یا مالکه و هزینه های جزئی مثل سرویس و تعمیرات کوچک با مستاجر.

  1. سلام، خوشحالیم از همراهی شما! تعمیر و نگهداری با سرویس و سرویس نگهداری فرقی نداره و همگی دارای یک مفهوم هستن.

 8. ببخشید آسانسور ما مدتی هست در یک طبقه گیر میکنه و کمی پایین تر از حد وایمسه چطوری می تونیم تنظیمات انجام بدیم

  1. سلام، خوشحالیم از همراهی شما! اصلا دستکاری نکنین و فقط با مراکز معتبر برای اعمال تغییرات تماس بگیرین.

 9. روز بخیر برای تعمیر و نگهداری آسانسور باید با چه شماره ای تماس بگیریم تا هزینه رو کامل اعلام کنه

  1. سلام، ممنونیم که همراه ما هستید! با 02146130971 تماس بگیرین. در هرکجای تهران که باشین میتونین از خدمات ما با اطمینان کامل استفاده کنین.

  1. سلام، روز بخیر دوست عزیز! تعمیر موردی یعنی هرموقع مشکل در عملکرد اسانسور وجود داشت با ما تماس بگیرین و تعمیر و نگهداری یعنی خود ما ماه به ماه یک سرویسکار میفرستیم تا از آسانسور بازدید کنه.

 10. سلام خسته نباشی وقتتون بخیر ما در منطقه 13 هستیم برای تعمیر و نگهداری به این محدوده هم خدمات می دین؟

  1. سلام جناب رضوان زاده. بله آسانسور مانا با کمک تیم حرفه ای تعمیر و نگهداری آسانسور در سراسر تهران به شما ارائه خدمات میکنه. فقط کافیه با ما تماس بگیرین و سفارش ارسال سرویسکار رو ثبت کنین. در سریع ترین زمان ممکن تعمیرکار به محل اعزام میشه و خدمات کاملی رو دریافت می کنین.

  1. سلام دوست عزیز در صورت نیاز نداشتن به قطعات برای تعمیر هیچ هزینه ای برای ارائه خدمات در زمان سرویس از شما مطالبه نخواهد شد.

 11. سلام میخواستم ببینم چرا موقع تعمیر و نگهداری اسانسور باید اسانسور خاموش باشه خب اینطوری که مشخص نمیشه مشکل چیه

  1. سلام باید آسانسور بررسی بشه اما اصولا بعد از هشت تا ده سال باید دست به کار بشین. میتونین برای اطلاعات بیشتر و بازدید با ما تماس بگیرین.

 12. ممنون از مطالب خوبتون . هزینه تعمیر و نگهداری آسانسور رو چطوری باید پرداخت کنیم؟ یعنی طبقه همکف چقدر باید همکاری کنه؟

  1. سلام طبقه همکف باید نصف طبقه اول در برابر هزینه های تعمیرات و سرویس های ماهیانه همکاری کنه. و این که چون اسانسور بخشی از ساختمونه در هر صورت طبقه های همکف و اول باید برای پرداخت هزینه های تعمیر و سرویس همکاری داشته باشند.

 13. سلام خوب هستین؟ آسانسور ما در طبقه اول گاهی گیر میکنه اصلا حرکت نمیکنه ولی در بسته میشه مشکل چیه؟

  1. سلام این مشکل ده ها علت داره و برای بازدید بیشتر و عیب یابی می تونین با ما تماس بگیرین. گیر کردن آسانسور خیلی پر اهمیته و باید توسط افراد متخصص رفع بشه.

 14. سلام آسانسور ساختمان ما هیدرولیکی هست و چند روزه صدای ساییدگی میشنویم و ما غلطک کفشک هارو چک کردیم مشکلی ندیدیم. چیکار باید کرد؟ این مشکل می تونه خطرناک باشه؟

  1. کثیف بودن کفشک آسانسور موجب صدا دادن آسانسور می‌شود. گفته شده که با تمیز کردن کفشک‌ها، 50 درصد از صدای آسانسورها از بین می‌رود.
   سرویسکار شما باید به‌طور ماهیانه پر بودن روغندان‌ها را چک کند. گاهی صدای آسانسور با پر شدن روغندان آسانسور از بین می‌رود.
   درسال‌های اخیر بنابر دلایلی، در ساخت‌وسازها ضخامت دیوارها را کمتر می‌گیرند وهمین مورد بر شنیده شدن صدای آسانسور تاثیرگذار است. پس در این مورد مشکل از آسانسور نیست که نیاز به تعمیر آن داشته باشید.

   برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرین و سفارش بازدید از آسانسور رو ثبت کنین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *