تعمیر و نگهداری انواع آسانسور یکی از مهم ترین نکات بعد از نصب کردن آسانسور است که باید مورد توجه قرار بگیرد.

برای سرویس و تعمیرات آسانسور با ما تماس بگیرید: 02146130971

قاعده کلی كارآیی آسانسور مثل این است كه برای بالا کشیدن آب از چشمه استفاده می شود. فرق سیستم آسانسور با قرقره این است كه قرقره به صورت دستی اداره می شود، ولی آسانسور از سیستم های پیشرفته ای برای تحمل بار استفاده می کند.

در اصل آسانسور يک جعبه فلزی در ابعاد مختلف است كه به يک طناب فلزی بسيار سخت متصل شده، این طناب از چرخ قرقره آسانسور در بخش موتور عبور می کند. تعمیر و نگهداری انواع آسانسور را به ما بسپارید!

انواع آسانسور

دسته بندی انواع آسانسور جهت تعمیر آسانسور با توجه به مكانیسم، ارتفاع ساختمان و نوع ساختمان به شرح زیر است :

دسته بندی آسانسورها بر اساس مكانیسم

 1. آسانسور کششی
 2. آسانسور هیدروليکی
 3. آسانسور شیشه ای تعمیر و نگهداری انواع آسانسور
 4. آسانسور بالابرنده

دسته بندی آسانسورها بر اساس نوع ساختمان

 1. آسانسور مسکونی
 2. آسانسور کشاورزی
 3. آسانسور بیمارستان
 4. آسانسور صنعتی
 5. آسانسور مخصوص پارکینگ ها

دسته بندی بر اساس ارتفاع ساختمان

 1. ساختمان هایی با ارتفاع کم ( بین 1 الی 3 طبقه )
 2. ساختمان هایی با ارتفاع متوسط ( بین 4 الی 12 طبقه )
 3. ساختمان هایی با ارتفاع بلند ( بیشتر از 12 طبقه )

تعمیر و نگهداری آسانسور خود را به ما بسپارید، ما در این عرصه بهترین هستیم!

تعمیر و نگهداری آسانسور بادی

آسانسور پنوماتيک را می توان با يک سیلندر خارجی بسيار شفاف طراحی كرد. كاركرد، نگهداری و نصب این دسته از آسانسورها در مقایسه با آسانسورهای سنتی بسيار ساده است. به خاطر طراحی مستحکم آن، قابل استفاده در منازل است. از مزايای اصلی استفاده از این آسانسورها می توان به طراحی محکم و روان، سرعت و انعطاف پذیری، كارآمد بودن انرژی و بسيار بی خطر بودن اشاره كرد.

تعمیر و نگهداری آسانسور هیدروليکی

آسانسور هیدروليکی توسط پیستونی كه درون يک سیلندر حرکت می کند، از طریق نیرو تغذیه می شود. حرکت پیستون را می توان با پمپاژ روغن هیدروليک به سیلندر انجام داد. پیستون كابین آسانسور را به راحتی بالا می برد و روغن را می توان با يک شیر الکتريکی کنترل كرد.

تعمیر و نگهداری آسانسور کپسولی

این دسته از آسانسورها در ساختمان های بسيار شيک به عنوان دکوراسیون آن ساختمان استفاده می شوند. ویژگی و برتری این آسانسور عمدتا به خاطر طراحی آن است. تعمیر و نگهداری انواع آسانسور

تعمیر و نگهداری آسانسور کششی

این دسته از آسانسورها جز محبوب ترین ها می باشند كه شامل كابل های فولادی و طناب های بالابر بوده كه در بالای قرقره به موتور متصل شده است.

كاربرد این نوع از آسانسورها برای ساختمان هایی با ارتفاع متوسط و بلند بوده و سرعت حرکتی بسيار بیشتر از آسانسورهای هیدروليک دارند. وزنه تعادل در این آسانسورها باعث می شود كه آسانسور بسيار كارآمد باشد. تعمیر و نگهداری انواع آسانسور تخصص ماست.

 

انواع آسانسور

تعمیر و نگهداری انواع آسانسور

تعمیرات و ارتقا قطعات آسانسور می تواند بسيار گران باشد. اغلب اوقات، این تعمیرات و به روزرسانی ها به این علت است كه بعد از خرابی کل يا خرابی بخشی از سیستم آسانسور، ضروری می شوند. تعمیر و نگهداری انواع آسانسور

تعمیركارهای تعمیر آسانسور می توانند هر نقل قول تعمیراتی را كه از ارائه دهنده خدمات آسانسور دريافت كرده است، بازبینی كرده و آن ها را با قرارداد تعمیر و نگهداری ارجاع دهند و بهترین روش را برای انجام تعمیرات يا ارتقا با بیشترین سود برای مشتری تعیین کنند.

آسانسور، پله برقی، مسیرهای پياده روی متحرک، آسانسور غذابر و بالابرهای انسان. اگرچه امكان دارد هزینه تعمیر تعمیر آسانسور های تجاری در نگاه اول ترسناک باشد، اما با توجه به هزینه های غیرمنتظره در واقع يک سرمایه گذاری عملی است.

برنامه های سرویس و نگهداری آسانسور به صورت منظم، بازبینی اساسی برای آسانسورها بوده و راهی پیشگیرانه برای شناسایی مشکلات احتمالی قبل از تبدیل شدن آن ها به موضوعات جدی محسوب می شوند. تعمیر و نگهداری انواع آسانسور

بدون داشتن برنامه ای منظم برای خدمات تعمیر و نگهداری، تا زمانی كه اتفاق مهمی رخ ندهد يک قطعه ای كه به صورت كارآمد عمل نمی کند، امكان دارد مورد توجه قرار نگیرد. يکی از مواردی كه تعمیركار تعمیر آسانسور باید در نظر داشته باشد، تماس های خدماتی است.

تماس های خدماتی می توانند حتی بیشتر برای تماس های اضطراری يا ساعات كار بعد از آن انجام شوند. همیشه به ياد داشته باشید كه آسانسورها تجهیزات پیچیده ای می باشند كه برای مراقبت از آن ها نياز به آموزش گسترده ای است. افراد غیرحرفه ای هرگز سعی در تعمیر دهی آسانسور ندارند.

يکی از موارد مهم در خدمات تعمیر تعمیر آسانسور، به روز رسانی کدهاست كه باید هر ساله مورد بازرسی قرار گیرند تا از به روز بودن آن ها اطمینان حاصل شود. موضوع دیگر، مدرن سازی آسانسور است. این نوع تعمیر به اندازه و نوع مدل آسانسور بستگی دارد.

آسانسورهایی كه تعمیر روتین دريافت نمی کنند امكان دارد نياز به يک تغییر كامل داشته باشند از جمله يک موتور جدید، پیستون يا سایر قطعات گران قیمت. طرح تعمیر و نگهداری آسانسور کمتر پیشنهادی است و بیشتر به يک ضرورت مطلق شباهت دارد. تعمیر و نگهداری انواع آسانسور

علت این امر این است كه آسانسورها از صدها بخش تشکیل شده اند كه باید همه آن ها به خوبی نگهداری شوند تا کل سیستم به طور روان كار کند. از كابین آسانسور گرفته تا واحد کنترل، اتفاقات زيادی در پشت صحنه رخ می دهد كه شامل مهندسی بسيار پیچیده ای است.

يک برنامه تعمیر و نگهداری منظم راهی است كه به شما اجازه می دهد يک تعمیركار تعمیر آسانسور حرفه ای وقتی مكانيک سیستم را در نظر می گیرد، مسئولیت كار را در اختيار شما قرار دهد.

تعمیر به موقع در دوام و كارآیی آسانسور تاثیر به سزایی دارد. تعمیر و نگهداری روزمره به شما کمک می کند تا از اثر سایش و خرابی احتمالی جلوگیری کنید كه امكان دارد برای شما بسيار گران همه شود و برای مسافران شما هم بسيار ناخوشایند باشد. تعمیر و نگهداری انواع آسانسور

در نظر داشته باشید كه این تعمیر برای همه يکسان نبوده و به عوامل مختلفی مثل تعداد آسانسورهای موجود در ساختمان، نوع آسانسور، نوع امكاناتی كه در آن ها قرار دارد، وضعیت آسانسور و غیره بستگی دارد.

با توجه به موارد گفته شده، يک تعمیركار تعمیر آسانسور بعد از انجام ارزيابی دقیق، می تواند بهترین برنامه را برای سیستم های شما تعیین کند. این ارزيابی ها معمولا رایگان است. در بعضی موارد، امكان دارد ابتدا تعمیرات لازم باشد تا آسانسورها بتوانند واجد شرایط قرارداد تعمیر و نگهداری شوند.

در همه ساختمان ها روزانه به طور مداوم از آسانسورها استفاده می شود. تعداد دفعاتی كه از يک آسانسور در طول روز، ماه و حتی سال استفاده می شود امكان دارد شما را شگفت زده کند.

گاهی اوقات در طول يک سال میزان استفاده از آسانسور بیشتر از رانندگی با اتومبیل در مسافت 100,000 مایل است. با این مقدار استفاده، قطعا نياز به بازرسی و تعمیر و نگهداری آسانسور وجود دارد.

آسانسورها همانند اتومبیل شما سیستم های مكانيکی و برقی دارند. برنامه ریزی تعمیر و نگهداری دوره ای آسانسور بسيار مهم است، زیرا اطمینان حاصل می شود كه كاملا امن بوده و هیچ خطری ندارد. تعمیر و نگهداری انواع آسانسور

تکنسین های شرکت خدماتی آس دانش و مهارت لازم جهت تعمیر آسانسور و همینطور تشخیص هرگونه مشکل احتمالی را دارند. بعد از تشخیص مشکلات احتمالی در زمان سرویس و نگهداری آسانسور متخصصان ما به مشتريان کمک می کنند تا از تعمیرات پرهزینه در آینده جلوگیری کنند.

علاوه بر این، ما از جدیدترین ابزارها و تجهیزات استفاده می کنیم تا بالاترین کیفیت كار بازرسی آسانسور را به مشتريان خود ارائه دهیم و همینطور خدماتی برای آسانسورهای مسکونی و تجاری ارائه می دهیم.

متوسط طول عمر مفید آسانسورها 20 الی 25 سال است كه البته این موضوع بستگی به نوع واحد و سایر عوامل تاثیر گذار دارد، اما در مورد واحدهای مجزای آن چه طور؟! برخی از رایج ترین عوامل تاثیر گذار در طول عمر آسانسورها عبارتند از :

 • عدم نگهداری صحیح و تعمیر به موقع آسانسور
 • عدم به روز رسانی قطعات آسانسور
 • مراحل نامناسب نصب آسانسور
 • استفاده بیش از حد از آسانسور تعمیر و نگهداری انواع آسانسور
 • استفاده بیش تر از حداکثر ظرفیت آسانسور
 • استفاده نامناسب مثل استفاده از آسانسور مسافربر به جای آسانسور باربر
 • در معرض هوا قرار گرفتن به خصوص در مناطق ساحلی كه مستعد خوردگی و زنگ زدگی می باشند

تعمیر بخش داخلی آسانسور

 1. بازبینی هر آسیب دیدگی دیواره، سقف و نرده مخصوص دستگیره آسانسور
 2. بازبینی وضعیت چراغ نشانگر و تعویض چراغ های سوخته تعمیر و نگهداری انواع آسانسور
 3. بازبینی وضعیت بالا و پایین رفتن آسانسور و دقت سطح تراز، افزایش و كاهش سرعت. هر تنظیمات لازم را در صورت نياز انجام دهید
 4. بازبینی حرکت روان درب ها
 5. بازبینی كارآیی صحیح محدود کننده درب و انجام تعمیرات لازم

تعمیر و نگهداری اتاق ماشین آسانسور

 • اطمینان حاصل کنید كه هیچ ماده غیرمرتبط با آسانسور در اتاق آن وجود نداشته باشد
 • بازبینی نشتی، لرزش های غیرمتداول و يا پوسیدگی اجزای آسانسور
 • بازبینی سوختگی، ساییدگی و يا گرمای بیش از حد اجزای الکتريکی
 • بازبینی سطح روغن

تعمیر بالای اتاق آسانسور

 • بازبینی كاركرد صحیح دکمه توقف و بازرسی
 • برداشتن هر نوع آشغال و کثیفی را از بالای اتاق آسانسور تعمیر و نگهداری انواع آسانسور
 • بازبینی اجزای قابل مشاهده در تعمیر آسانسور
 • بازبینی كابل حرکت
 • بازبینی گرداننده درب و اجزای آن

هر چند وقت يکبار برای تعمیر آسانسور اقدام کنیم؟

آسانسورها فقط محدود به مراکز خرید و فروشگاه های بزرگ نیستند. امروزه در همه ساختمان های اداری و مسکونی آسانسور وجود دارد. البته آسانسورهای مسکونی ماشین های پرهزینه و پیچیده ای می باشند.

پس طبیعی است كه شما باید برای تعمیر و نگهداری آسانسور اقدام نمایید. بازه زمانی بازرسی آسانسور به فاکتورهای مختلفی مثل موارد ذكر شده در لیست زیر بستگی دارد : تعمیر و نگهداری انواع آسانسور

مدل آسانسور

همانند سایر لوازم خانگی بزرگ، انواع و مدل های مختلف آسانسور هم موجود است. شما باید از شرکتی كه آسانسور را خریداری می کنید درباره بازه زمانی بازرسی آسانسور بپرسید. برخی از آسانسورها دارای قطعات منحصر به فرد يا غیرمعمولی می باشند كه به انواع خاصی از خدمات آسانسور نياز دارند.

محل سکونت شما

در شهرهای مختلف مقررات ایمنی متفاوتی برای روش كارآیی و مراقبت از آسانسور مسکونی وجود دارد. همینطور امكان دارد در مورد هزینه ها يا مجوزهای مربوط به استفاده از آسانسور منازل، قوانین خاصی وجود داشته باشد كه پیروی از آن ها بسيار اهمیت دارد!

نوع قرارداد

امكان دارد در قرارداد نصب آسانسور، مدت زمان تعمیر و نگهداری آسانسور ذكر شده باشد. حتی موارد تحت پوشش در قرارداد ذكر شده و زمان بازرسی آسانسور هم امكان دارد مشخص شده باشد. زمان نصب آسانسور باید نوع پیمانكاری را انتخاب کنید كه برای نيازهای شما بهترین كار را انجام دهند.

تعمیر و بازرسی آسانسور

در حالی كه فاکتورهای فوق در زمان تصمیم گیری در مورد بازرسی آسانسورهای مسکونی يا اداری به كار می روند، يک قاعده کلی این است كه آسانسور شما هر سال يک بار تعمیر دهی شود. این میزان زمانی است كه توسط اکثر شرکت های آسانسور توصیه می شود. تعمیر و نگهداری انواع آسانسور

اکثر مدیران ساختمان بعد از خراب شدن آسانسور و يا بازرسی و استعلام آن ها توسط كارشناسان متوجه ناكارآمد بودن خدمات تعمیر و نگهداری آسانسورها می شوند.

اگر وجود آسانسور برای ساختمان شما حياتی است، پس باید در نظر داشته باشید كه ممیزی های منظم را انجام داده و معيارهای اضافی را رديابی کنید. به این ترتیب می توانید قبل از خرابی يا استناد به بازرسی، شرایط عدم نگهداری را تشخیص دهید.

سعی کنید در قرارداد خود زمان لازم برای بازبینی و نگهداری و تعمیرات لازم برای آسانسور را ذكر کنید. مجموع حداقل ساعت های مورد نياز برای تعمیر آسانسور بستگی به نوع و، روش استفاده و سن آسانسور دارد. خدمات با کیفیت تعمیر آسانسور شرکت آس شامل موارد زیر هم است :

 1. آسانسورهای جدید : اگر به دنبال نصب آسانسور جدید در محل سکونت و يا محل كار خود هستید، با توجه به بودجه شما تعمیر های نصب آسانسور مختلفی را به شما ارائه خواهیم داد. تعمیر و نگهداری انواع آسانسور
 2. تعمیر آسانسور : وقتی آسانسور از كار بيافتند، برای همه ساکنین ساختمان ناخوشایند است. در این شرایط نگران نباشید! تیم ما به سرعت وارد عمل شده تا آسانسور شما را به شرایط كاری قبلی برگرداند.
 3. برنامه نگهداری از آسانسور : نگهداری مناسب آسانسور يکی از بهترین اقدامات ایمنی است كه می توانید انجام دهید. با تعمیر های دوره ای آسانسور، می توانید هم در هزینه های اضافی صرفه جویی کنید و مانع آسیب های جدی پیش رو شوید.

 

انواع خدمات تعمیر آسانسور

 • بازرسی : بازرسی از آسانسور در مقاطع زمانی برنامه ریزی شده صورت می پذیرد تا معلوم شودكه آيا آسانسور به تعمیر نياز دارد يا به تعمیرات پیشگیرانه؟
 • تعمیر : در صورتی كه زمان بازرسی نياز به تعمیر احساس شود، تعمیر دهی برای بخشهای متحرک و ثابت اعم از الکتريکی و مكانيکی صورت می پذیرد. همینطور هر آسانسور باید مطابق ” چک لیست تعمیر و نگهداری آسانسور” ماهيانه حداقل يکبار مورد تعمیر قرارگیرد.
 • تعمیرات پیشگیرانه : این تعمیرات زمانی صورت می گیرد كه هنوز امكانات وسایل نصب شده در حال كار بوده و دچار خرابی نشده است. هدف از تعمیرات پیشگیرانه آن است كه خرابی سیستم به تعویق افتد و يا جلوی خرابی های احتمالی گرفته شود. تعمیر و نگهداری انواع آسانسور
 • تعمیرات خرابی : این تعمیرات مربوط به مواردی است كه دستگاه از كار افتاده است و نمی تواند به وظایف پیش بینی شده عمل کند. با انجام تعمیرات لازمه، آسانسور مجددا راه اندازی شده و مورد بهره برداری قرارمی گیرد. بازبینی دوره ای سیستم آسانسور برای بازبینی صحیح نگهداری سیستم و همینطور رديابی اجزایی كه كاندیدای مدرن سازی می باشند، مهم است. نگهداری مناسب به تنهایی كافی نیست. بازبینی سیستم آسانسور توسط پرسنل داخلی يا توسط يک تعمیركار تعمیر آسانسور انجام می شود و باید بیشتر از نگهداری يا بازرسی انجام شود.

چک لیست زیر مناطقی را نشان می دهد كه باید زمان بازبینی سیستم آسانسور مدیر املاک بازبینی شوند :

 1. كارآیی : آيا تعمیر آسانسور برای رفت وآمد روزانه مسافران مناسب است؟
 2. رضایت مسافر : آيا مردم از تعمیر آسانسور انتقاد می کنند؟ آيا آن ها از انتظار، شلوغی يا عدم كارآیی صحیح تجهیزات شكایت دارند؟
 3. ميانگین زمان انتظار آسانسور : ( 25 ثانیه يا کمتر : امتياز عالی )، ( 26 تا 30 ثانیه : امتياز خوب )، ( 31 تا 35 ثانیه : امتياز منصفانه )، ( بیش از 35 ثانیه : امتياز ضعیف )
 4. كارآیی : آيا كاركرد آسانسور در حال حاضر با مشخصات كارآیی در زمان جدید بودن تجهیزات مقایسه می شود؟ آيا بازرسان بیمه، پیمانكار آسانسور در تعمیر و نگهداری يا دولت تعمیرات يا اصلاحاتی را توصیه كرده اند؟
 5. ویژگی های ایمنی : آيا زنگ هشدار اضطراری و مخابره داخل ساختمان يا تلفن كار می کنند؟ اگر سیستم روشنایی اضطراری وجود داشته باشد، آيا زمان خاموش شدن شبیه سازی شده كار می کند؟ تعمیر و نگهداری انواع آسانسور
 6. وسایل : آيا چراغ های تماس اتاق آسانسور و نشانگرهای کف به درستی كار می کنند؟ آيا چراغ های بالای سر و سیستم های تهویه كار می کنند؟
 7. درب : آيا زمان توقف، درب آسانسور به درستی كار می کند؟ آيا مسافران توسط درب ها برخورد می کنند؟
 8. شروع و توقف : آيا بعد از فشار دکمه مدت زمان طولانی طول می کشد تا آسانسور به طبقه مورد نظر برسد؟ آيا آن ها به طور ناگهانی شروع و متوقف می شوند؟
 9. تراز كردن : آيا ماشین در هر ایستگاه با کف هم تراز است؟
 10. سواری : آيا زمان كار آسانسور صدای جیر جیر و خراش شنیده اید يا احساس لرزش می کنید؟ آيا آن ها احساس عدم تعادل دارند؟

كارآیی و تعمیر نگهداری آسانسور با هم مرتبط می باشند. تعمیر و نگهداری يا كارآیی ضعیف با افزایش زمان كاركرد آسانسور از طبقه به طبقه و / يا زمان انتظار نشان داده می شود. به صورت دوره ای، مدیر املاک باید كارآیی آسانسور را وقت بگذارد و آن ها را با مشخصات سازنده مقایسه کند تا كارآیی کلی سیستم را ارزيابی کند.

تعمیر و نگهداری انواع آسانسور

مزايای تعمیر و نگهداری آسانسور

تاثیر تعمیر و نگهداری آسانسور در كاهش هزینه ها

هزینه تعمیر و نگهداری پیشگیرانه به طور معمول بسيار مقرون به صرفه تر از هزینه تعمیرات است. قبل از بروز مشکل سعی کنید با تعمیر و نگهداری به موقع آسانسور مسکونی يا تجاری خود، از وقوع آن جلوگیری کنید.

برقراری امنیت و حفظ جان سرنشینان

وقتی تجهیزات در شرایط بهینه كار نمی کنند، مشکلات جدی در حین كارآیی آن پیش خواهد آمد. آسانسورها برای راحت تر شدن زندگی نصب می شوند، نه دشوار تر شدن آن! اطمینان از كارآیی موثر تجهیزات همینطور ایمنی هريک از سرنشینان و دوستان يا كارمندان و مشتريان را تضمین می کند.

افزایش كارایی و بهره وری

به خاطر فرسودگی و پارگی، آسانسورهای مسکونی يا تجاری اگر به موقع تعمیر نشوند از بین می روند. با این حال، با مراقبت های پیشگیرانه تجهیزات آسانسور به طور كارآمد كار كرده وطول عمر آن ها افزایش پیدا می کند.

تعمیر و نگهداری انواع آسانسور

مزايای تعمیر و نگهداری آسانسور

نكات کلیدی در نگهداری تعمیر آسانسور

نگه داشتن آسانسور در شرایط بهینه برای بهره وری در کسب و كار شما و جابجایی افراد به داخل و خارج ساختمان شما، چه مشتری، كارمند و چه ساکن باشد، بسيار مهم است. به دنبال جلوگیری از توقف ناگهانی آسانسور، ایستادن يا خراب شدن آسانسور ساختمان خود هستید؟ برای اطمینان از نگهداری مناسب، این پنج نکته آسان را دنبال کنید :

انجام بازرسی های روزانه

این مورد را با يادداشت های مربوط به بازبینی های روزانه آسانسور خود مطابقت دهید و هرگز این كار را فراموش نکنید! زمان بازرسی آسانسور خود اطمینان حاصل کنید كه همه قطعات به درستی كار می کنند و حتی کوچکترین تغییرات را در نظر بگیرید.

يادداشت مشکلات عملياتی آسانسور

پیگیری اینكه هر چند وقت يکبار آسانسور شما خراب می شود و زمان و روش استفاده از آن يک روش مفید برای تشخیص هرگونه مشکل است. با مراجعه به این يادداشت ها سریع تر می توانید به راه حلی برای مشکل پیش آمده دست يابید.

از مصرف تمیزکننده های صنعتی خودداری کنید

مكانیسم های داخلی آسانسور در زمان استفاده از مواد زبر و صنعتی مستعد خوردگی می باشند. پاک کننده های قوی صنعتی می توانند باعث خوردگی و نهایتا باعث خرابی مكانیسم داخلی شوند. باید با کمک پاک کننده ها در آسانسورها به طور كامل خودداری کنید، مگر اینكه پیمانكار آسانسور تمیز کننده مخصوصی را پیشنهاد كرده باشد.

تعمیر و نگهداری انواع آسانسور

 

علت لرزش بیش از حد آسانسور چیست؟

ضعف مكانيکی و گاهی اوقات تنظیم نبودن درایو تابلو

در چه صورت امكان سقوط آسانسور وجود دارد؟

در صورت تنظیم نبودن پاراشوت آسانسور و طراحی نامناسب تعمیر و نگهداری انواع آسانسور

روش محاسبه هزینه سرویس و نگهداری آسانسور به چه صورت است؟

روش محاسبه هزینه سرویس و نگهداری آسانسور بر اساس نوع ساختمان ( مسکونی، اداری، تجاری )، نوع درب ( لولایی و همه اتوماتيک )، تعداد توقف، تعداد واحد در هر طبقه برای هر آسانسور و تعداد آسانسورها است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *