تعویض روغن موتور آسانسور یکی از مهم ترین وظایف هر سرویسکاری محسوب می شود و ما تصمیم داریم در این مطلب به آن بپردازیم. با آسانسور مانا یکی از بهترین مراکز تعمیر و سرویس آسانسور همراه باشید!

آسانسور مانا یکی از بهترین شرکت های خدمات رسانی در زمینه سرویس و تعمیرات آسانسور به همراه ضمانت نامه های معتبر بوده و شما می توانید در زمینه نصب، تعمیر، سرویس و نگه داری های مربوط به این دستگاه جادویی روی ما حساب کنید. تمام تلاش ما ارائه خدمات عالی با بهترین قیمت بوده و در تلاشیم نظر شما را در زمینه اعتماد و رضایت به دست آوریم.

تماس با ما با : 02146130971

تعویض روغن موتور آسانسور

بیشتر آسانسور های تعبیه شده در ساختمان های تجاری و مسکونی به خاطر استفاده از موتور گیربکس دار برای حرکت نیاز به روغن كاری و تعویض روغن دارد. توجه داشته باشید عمل روغن كاری آسانسور ها را با تعویض روغن موتور آسانسور اشتباه نگیرید. تشخیص زمان تعویض روغن موتور آسانسور بهتر است تحت نظارت يک سرویسكار آسانسور صورت گیرد.

آسانسور های گیربکسی برای ایجاد عدم اصطكاک در هنگام حرکت و نحوه عملكرد اوصولی نیاز به روغن كاری موتور در هنگام تعویض روغن موتور آسانسور دارند. ریختن روغن روی موتور گیربکس مانع ایجاد اصطكاک در چرخ دنده ها می شود. در روغن كاری و تعویض روغن موتور آسانسور برای مقاومت در برابر دمای ناشی از اصطكاک به وجود آمده در هنگام حرکت از روغن هایی با غلظت بالا استفاده می شود.

دلایل نیاز آسانسور به روغن كاری موتور

آسانسور يک وسیله حمل و نقل و جابه جایی كالا و بار بین طبقات مختلف ساختمان های تجاری و مسکونی است كه عملكرد مناسب آن با زندگی روزمره افراد رابطه نزديكی دارد. بنابراین رسیدگی به شرایط عملكرد مناسب يک آسانسور، سرویس و نگهداری آن از عوامل مهم در هنگام نصب این وسیله است. از عوامل مهم در رويكرد مناسب آسانسور، تعویض روغن موتور است.

از دلایل اصلی نیاز آسانسور به تعویض روغن موتور می توان به نكات زیر اشاره داشت:

  • ایجاد شرایط حرکت مناسب، روانكاری مسیر حرکت و كاهش اصطكاک
  • حرارت ناشی از اصطكاک بین چرخ دنده در هنگام حرکت و دیگر موارد بوجود آورنده حرارت را منتقل می کند.
  • جلوگیری از ایجاد زنگ زدگی به مرور زمان
  • پاک کنندگی و تعلیق ذرات حاصل از سایش، این امر در جلوگیری از فرسودگی تجهیزات آسانسور نقش دارد.
  • ضربه گیری به واسطه تعویض روغن موتور در آسانسور
  • كاهش مصرف انرژی و بهینه سازی مصرف انرژی در كاركرد آسانسور

نحوه تشخیص روغن مناسب برای گیربکس آسانسور

انواع روغن مناسب در هنگام تعویض روغن موتور آسانسور بر اساس مدل آسانسور و سیستم حرکتی آن می تواند متفاوت باشد. در واقع اوصول انتخاب روغن مناسب برای روغن كاری آسانسور به این صورت است كه بر روی هر موتور گیربکس آسانسور يک پلاک وجود دارد كه در بخش ظرفیت آن نوع روغن مناسب، غلظت و میزان و كیفیت آن مشخص است.

با مشاهده اطلاعات درج شده بر روی موتور گیر بکس روغن مناسب را برای تعویض روغن موتور آسانسور انتخاب كرده و از كاربرد موتور وسایل نقلیه دیگر مثل خودرو خودداری کنید. در هر صورت بهتر است انجام این كار توسط يک فرد متخصص در نصب و تعمیر آسانسور صورت گیرد.

شما می توانید برای نحوه تعویض روغن موتور آسانسور با ما تماس بگیرید.

روغن گیربکس آسانسور

انواع روغن كاربردی برای موتور آسانسور

انواع مختلف روغن برای تعویض روغن موتور آسانسور وجود دارد كه هر کدام از آن ها بر اساس كارایی و تركیبات استفاده شده در ساخت آن ها مصارف مختلفی دارند. اما در حالت کلی روغن موتور آسانسور در دو نوع Synthetic و Mineral ساخته شده اند. تركیبات به كار رفته در نوع اول شیمیایی – تركیبی و دومی طبیعی است.

نوع دیگر روغن های به كار رفته در این خصوص روغن های همه اتوماتيک است كه با تغییرات دما سازگار است. بیشتر روغن های معدنی و یا Mineral كه بیشتر در صنعت خودروسازی كاربرد دارد از تقطیر نفت خام فراوردی و تولید شده است.

مدت زمان مناسب برای تعویض روغن موتور آسانسور

در بیشتر كاتالوگ ها و دفترچه راهنمای آسانسورها زمان تعویض روغن موتور هر 2 سال يک بار قید شده است. اما این امر بیشتر به دمای كاركرد آسانسور بستگی دارد. بیشتر سرویسكاران نصب و تعمیر آسانسور معتقدند كه عملكرد آسانسور در دمای بالای 85 درجه نیاز به تعویض روغن موتور را هر 20 ماه يک بار كاهش می دهد. عدم تعویض به موقع روغن موتور آسانسور در نحوه حرکت و عملكرد آن تاثیر منفی دارد.

نحوه تعویض روغن موتور آسانسور

تعویض روغن موتور آسانسور توسط يک سرویسكار متخصص صورت می گیرد. در این حالت توجه به پلاک روی موتور گیربکس كه بیان کننده ظرفیت و میزان و نوع روغن كاربردی بری موتور آسانسور بوده بسیار اهمیت دارد. مقدار روغن را با گیج تعبیه شده در کنار موتور می توان اندازه گرفت. باید تابلوی برق اصلی موتور خانه برای انجام این كار از مدار خارج شود تا دریچه تخلیه باز شده و روغن قبلی خارج شود.

تعویض روغن موتور آسانسور باید با هدف بهبود عملكرد آسانسور و جلوگیری از فرسودگی و از كار افتادگی این وسیله هر مدت يک بار توسط يک سرویسكار و یا سرویسكار آسانسور صورت گیرد. توجه به روغن مناسب موتور آسانسور و نحوه صحیح استفاده روغن موتور از جمله موارد مهم در تعمیر و نگهداری انواع آسانسور است. توجه به نكات ایمنی در هنگام انجام تعویض روغن موتور آسانسور را فراموش نکنید.

 

سرویس آسانسور در تهران

عموماً تمام وسایل مکانیکی ای که ما به طور مستمر از آن ها استفاده می کنیم نیاز به سرویس و نگهداری دارند که شامل بازبینی و بازرسی از کلیه قطعات دستگاه و مطمئن شدن از عملکرد درست قطعات است.

این امر برای جلوگیری از خرابی آسانسور و ایجاد نقص در وسیله بسیار لازم و ضروری است. آسانسور، به عنوان یک دستگاه پیچیده مکانیکی، هم از این ماجرا مستثنی نیست و باید برای سرویس آسانسور هرچه سریعتر اقدام کنید.

آسانسور وسیله ای است که مستقیماً با جان افراد در ارتباط است، باید ایمن، کارامد و قابل اطمینان باشد. پس این نکته را نادیده نگیرید و با تماس با شرکت های معتبر خدمات آسانسور مثل آسانسور مانا امنیت ساکنین را تضمین کنید.

برای دریافت بهترین خدمات سرویس آسانسور همین حالا با ما تماس بگیرید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *