علت تکان‌ های شدید آسانسور در زمان شروع حرکت چیست؟ اگر تکان‌ های شدید آسانسور شما را هراسان کرده و نمی دانید باید دقیقا چه کاری انجام دهید تا از شر آن خلاص شوید در این مطلب با ما همراه شوید.

 

 

آسانسور مانا یکی از مناسب ترین شرکت های ارائه خدمات در حوزه سرویس، تعمیر و تعویض قطعات آسانسور است و شما می توانید در زمینه نصب، تعمیر، سرویس و نگه داری های مربوط به این دستگاه جادویی روی ما حساب کنید. تمام تلاش ما ارائه خدمات عالی با بهترین قیمت بوده و در تلاشیم نظر شما را در زمینه اعتماد و رضایت به دست آوریم.

تماس با ما با : 02146130971

 

تکان‌ های شدید آسانسور در زمان شروع حرکت

يكی از معایبی كه حتما در جاهای زیادی می توان با ان برخورد كرد لرزش كابین در کل آسانسور یا در طبقاتی خاص است. در واقع ایراداتی امكان دارد بعد از نصب كردن آسانسور پیش اید كه باعث این لرزش در كابین شود.

البته در کلاس آموزش نصب كردن آسانسور شرکت کلیه این موارد در كارگاه تعمیرات و عیب یابی آسانسور بصورت كاملا عملی آموزش داده می شود ولی در اینجا عوامل لرزش كابین را مورد بررسی قرار می دهیم: تکان‌ های شدید آسانسور

مشکل در نصب ریل آسانسور

يكی از مهمترین عوامل لرزش در آسانسور می تواند در نحوه نصب ریل آسانسور باشد. در واقع نحوه نصب و شاقول كاری ریل و همچنین سایز ریل آسانسور و… در این لرزشها تاثیر دارد. توجه کنید كه همیشه ریل با سایز های بالاتر تاثیر خوبی برای کم كردن مشکلات آتی در لرزش كابین دارند.

توجه کنید كه اگر نصب ریلها هم با دقت انجام نشود امكان دارد اختلاف فاصله هایی را شاهد باشیم و، اگر در بعضی نقاط فاصله دو ریل نسبت به هم از اندازه تعیین شده كه در آموزش نصب كردن آسانسور ارائه شده بیشتر باشد در نقاطی كه فاصله اضافی بین دو ریل وجود دارد لقی كابین در آن نقاط خواهیم داشت. البته توجه کنید كه اگر فاصله بین ریل ها کم هم باشد مشکلات دیگری را به وجود خواهد آورد.

مشکل در نصب كابین و نوع طراحی آن

در بعضی از آسانسورها ضخامت بدنه كابین و نوع طراحی آن در انتقال لرزش به داخل كابین نقش دارد. همیشه باید توجه داشته باشید كه برای ساخت كابین حتما قبل از ساخت با استفاده از نرم افزارهای موجود نسبت به شبیه سازی كابین و تعیین دقیق ابعاد و سایز ورق های فلزی كابین و آنالیز دقیق لرزش در سرعت های مختلف اقدام کنید.

لقی كابین تکان‌ های شدید آسانسور

علاوه بر موارد قبلی لق بودن كابین هم يكی دیگر از موارد مهم در لرزش كابین می باشد یعنی گاهی اوقات فاصله کفشک ریل كابین نسبت به ریل، از فاصله استاندارد بیشتر بوده و همین مسئله باعث حرکت های ریز افقی كابین به طرفین می شود كه اصطلاحا به این مورد لقی كابین گفته می شود. البته برای پیشگیری از بروز این مورد باید كابین تست لقی شود.

 

تکان‌ های شدید آسانسور

دلایل دیگری هم برای لرزش كابین وجود دارد به آن ها اشاره می کنیم:

  • اگر اتصالات كابین در زمان مونتاژ درست انجام نگرفته و آچارکشی كامل نشده باشد كابین دچار صدا و لرزش می شود.
  • اگر در زمان نصب و شاقول ریل ها، بندهای اتصال ریل ها بخوبی سوهان كاری نشده باشد در این نقاط کفشک درگیر شده و ایجاد لرزش می کند.
  • سائیده شدن لنت کفشک و در نتیجه تماس بدنه کفشک با ریل آسانسور
  • تنظیم نبودن درب كابین و ساسپنشن كابین و تنظیم نبودن لنگه درب ها
  • درگیرشدن کفشک ریل درب كابین با ریل آلومینیومی آسانسور تکان‌ های شدید آسانسور
 • تنظیم نبودن لزره گیرهای روی كابین به شکل درست
 • تنظیم نبودن پاراشوت های آسانسور و احتمال برخورد و ساییده شدن لبه های آن با ریل یا درگیرشدن پاراشوت با ریل
 • اگر ریل ها در طول زمان با گرفتن گرد و غبار و روغن و گریس و… دچار جرم گرفتگی شدید شوند انباشته شدن این مواد در درون لنت کفشک هم می تواند ایجاد باعث صدا و لرزش در كابین می شود.
 • اگر کشش سیم بکسلهای متصل به كابین با يکدیگر يکسان و میزان نباشد امكان دارد باعث لرزش كابین شود.
 • اگر وزنه های داخل قاب وزنه تعادل هم بصورت صحیح تنظیم و نصب نشود باعث ایجاد صدا و لرزش در كابین می شود.

در صورت بروز هرگونه مشکل در اسانسور سریعا با ما تماس بگیرید تا با بهترین خدمات ارائه شده مشکلات شما را حل کنیم. ما به رضایت شما اهمیت زیادی می دهیم.

البته لرزش كابین می تواند به صورت لرزش عمودی یا لرزش افقی مشاهده شود. برای هر يک از این موارد دلایل خاصی وجود دارد كه بشرح زیر است:

دلایل لرزش و ارتعاشات عمودی كابین

 • وجود ایراد در فلكه کشش و هرزگرد و شیارهای روی سطح آن
 • وجود ایراد در موتور آسانسور و نحوه نصب و كاركرد آن
 • وجود اشكال در درایو و عملكرد نامناسب درایو آسانسور
 • يکسان نبودن کشش در چندین سیم بکسل آسانسور
 • نامتعادل بودن و بالانس نبودن فلكه های کشش و هرزگرد آسانسور
 • وجود اصطكاک نامناسب بین ریل و کفشک های كابین

دلایل تکان‌ های شدید آسانسور و ارتعاشات افقی كابین

 • نصب غلط ریل های آسانسور
 • نصب کفشک های غلتكی نامرغوب
 • غیراستاندارد بودن وزن كابین یا سبک بودن كابین
 • نامرغوب و خراب بودن فلكه کششی روی كابین
 • وجود ارتعاش و تاب خوردن سیم بکسل ها

مشکل نصب ریل آسانسور

سرویس و نگهداری آسانسور در تهران تکان‌ های شدید آسانسور

بعضی از آسانسورها در دهه های گذشته بسیار حادثه ساز بوده اند و سالیانه چندین تن جان خود را به دلیل نقص در عملکرد آسانسورها از دست داده اند.

این اتفاق ها باعث شد تا ذهن مسئولین درگیر این موضوع گردد و پس از بررسی های فراوانی متوجه شوند که دلیل بسیاری از این حوادث با سرویس و نگهداری آسانسور رابطه مستقیمی دارد و بسیاری از آسانسورها به دلیل برخوردار نبودن از سرویس مناسب و به موقع، خطرساز شده اند.

آسانسورها در طول عمر خود، به سرویس و نگهداری احتیاج دارند و در صورت سرویس به موقع و نگهداری ادواری آن ها، امکان دارد هیچ گاه نیاز به تعمیرات آسانسور نداشته باشد. آسانسور مانا یکی از شرکت های برتر ارائه دهنده خدمات آسانسور بوده که با همکاری با افراد فنی و ماهر، خدمات خود را به بهترین شکل به مشتریان خود ارائه می دهد.

همین حالا برای ثبت سفارش سرویس و نگهداری آسانسور با ما تماس بگیرید.

تکان‌ های شدید آسانسور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *