نیاز به سرویسکار آسانسور در غرب تهران دارید؟ ایمنی و سلامتی آسانسور در گرو استفاده و نگهداری صحیح از آن هاست و کوتاهی در سرویس آسانسور باعث وقوع حادثه در هنگام استفاده از آن ها می شود.

آسانسور مانا با نیروهای متخصص در بخش خدمات آسانسور تمام تلاش خود را برای حفظ رضایت هر چه بیشتر مشتريان به كار گرفته است. این مجموعه پرافتخار با دراختيار داشتن سرویسکاران متخصص و باتجربه در شهر تهران آماده عقد قرارداد با مجموعه های اداری، تجاری و مسکونی است.

امنیت پرسنل سرویس برای انجام صحیح وظایف در هنگام كاركردن با تجهیزات هم از اهمیت ویژه ای برخوردار است. به طور مثال، در چاه آسانسوری کثیف و مرطوب سرویسکار قادر به انجام كامل وظایف خود نخواهند بود.

بهترین سرویسکار آسانسور در غرب تهران

آسانسور مانا دارای يكی از گسترده ترین خدمات آسانسور در کشور است که برای هر آسانسور سرویسکار مخصوص را اعزام می كند و همیشه مراقب انجام صحیح وظایف سرویسکار آسانسور در غرب تهران است.

با مانا آسانسور نگران حفظ آرامش و امنیت خود نخواهید بود.

سرویس آسانسور عبارت است از بازیینی قطعات نصب شده و نظارت روی عملكرد کلی سیستم پس از نصب آسانسور.

اهمیت سرویس آسانسور کمتر از اهمیت نصب آسانسور نبوده و يک آسانسور صرفنظر از نوع آن و شرکت سازنده آن، می باید به طور منظم و حداقل ماهانه يک بار توسط شخص يا اشخاص متخصص تحت بازرسی منظم قرار گیرد.

فرض كنید سیم بکسل آسانسور در آستانه فرسودگی قرار گرفته است. این فرسودگی باعث خوردگی فلكه های کششی موتور و هرزگرد می شود، فلكه های کششی هم در معرض فرسودگی قرار میگیرند و در اگر ترمز فعال نباشد باعث سقوط آسانسور می شود.

سرویسکار آسانسور در غرب تهران خصوصياتی دارد كه شما حتما باید درنظر داشته باشید. قبل از عقد قرارداد سرویس آسانسور باید بدانید شرح وظایف سرویسکار آسانسور چیست.

سرویسکار آسانسور باید چه مدركی داشته باشد؟

سرویس آسانسور جزو مشاغلی محسوب می شود كه هم به توانایی جسمی و هم توانایی ذهنی نياز دارد. اما سرویسکار آسانسور در غرب تهران مجاز است كه «كارت سرویسکار مجاز آسانسور» داشته باشد.

كارت سرویسکار مجاز آسانسور كارتی است كه سرویسکاران بعد از گذراندن در کلاس های مربوطه و با شرکت در آزمون تئوری و عملی سازمان آموزش فنی و حرفه ای، از اتحادیه صنف آسانسور و تولیدكنندگان و تعمیركاران وسایل الکترومكانيكی تهران دريافت می كنند.

سرویسکارهای آسانسوری مجاز به حساب می آیند كه در آزمون تئوری و عملی سازمان آموزش فنی و حرفه ای قبول شده اند و در يک واحد صنفی دارای پروانه کسب در زمینه سرویس مشغول به كار می باشند.

سرویسکار آسانسور در غرب تهران كه برای تعمیر يا سرویس آسانسور شما می آید، باید كارت سرویسکار مجاز آسانسور را داشته باشد و در يک شرکت معتبر سرویس آسانسور كه دارای پروانه طراحی و مونتاژ است كار كند.

بنابراین لازم است قبل از تماس با سرویسکار آسانسور در غرب تهران و قبل از عقد قرارداد سرویس آسانسور از موارد زیر اطمینان حاصل كنید:

 • شرکت آسانسوری كه با آن تماس می گیرید شرکت معتبری باشد، یعنی دارای پروانه طراحی و مونتاژ از وزارت صنعت و معدن و تجارت باشد و در اداره ثبت اسناد و املاک کشور ثبت شده باشد؛
 • واضح است كه قرارداد شما باید در سربرگ يک شرکت و با يک مهر معتبر باشد و نباید بدون ارائه سربرگ هیچ گونه هزینه ای پرداخت كنید؛
 • سرویسکار يا تعمیركاری كه برای اعزام به محل آسانسور شما می آید، کسی نباشد كه به طور منفرد، بدون مشغولیت در يک شرکت كار كند؛
 • سرویسکار آسانسوری يک شرکت معتبر، دارای كارت «سرویسکار مجاز آسانسور» می باشد.

سرویسکار آسانسور در غرب تهران هنگام بازدید دوره ای برای سرویس آسانسور چه انجام می دهد؟

سرویس آسانسور شرح وظایف گوناگونی در اقصی نقاط دنيا دارد. در ایران، اگر سرویسکار يا تعمیركار آسانسور شما نه برای يک خرابی موردی آسانسور بلكه برای سرویس آسانسور به طور دوره ای آمده باشد، مواردی را به طور منظم چک می كند.

می توانید انتظار داشتید كه کل بازدید، اگر آسانسور با مشکلی مواجه نشده باشد، 20 دقیقه تا 30 دقیقه زمان ببرد. طی این زمان، سرویسکار بررسی های مختلفی را انجام می دهد كه در ادامه به آن می پردازیم.

قبل از بررسی این موارد شايان ذکر است كه خیلی از موارد لیست شده غالبا با يک نگاه و بررسی چشمی توسط سرویسکار آسانسور در غرب تهران قابل تشخیص است و بررسی زمان بر نیست.

معمولا اگر مشکلی نباشد، يک بازدید دوره ای از آسانسور 20-30 دقیقه طول می کشد. سرویسکار آسانسور در این مدت موارد زيادی را چک می كند كه خیلی از آن برای او با يک نگاه انجام می شود و در صورت وجود مشکل، قابل تشخیص خواهد بود.

مواردی كه سرویسکار آسانسور در غرب تهران در بازدید دوره ای باید واررسی كند

موتورخانه، كابین و چاهک آسانسور سه مكانی می باشند كه سرویسکار آسانسور باید در هر بازدید برای سرویس آسانسور به بازرسی آن بپردازد.

سرویس كابین آسانسور

 • وضعیت اتصالات پیچ قاب كابین و کفشک ها چگونه است؟
 • اتصال كابل های اصلی چطور؟
 • روغن داخل روغن دان های سیستم حرکت دهنده باید چک شوند؛
 • کشش سیم بکسل باید تست شود.

سرویس موتورخانه آسانسور

 • تابلوها باید چک شوند؛ آيا بوردهای اصلی صحیح و سالم می باشند؟
 • سیم کشی ها چطور؟ سیم کشی ها باید خاک گیری شوند؛
 • وضعیت روغن موتور چگونه است؟ معمولا روغن موتور سالی يک بار نياز به تغییر دارند؛
 • وضعیت ترمز، فلكه و سیم بکسل چگونه است؟ آيا فلكه و سیم بکسل خورده شده اند.

سرویس چاهک آسانسور

داخل چاهک آسانسور این موارد باید بررسی شوند:

 • اتصالات ریل ها؛
 • سالم بودن سنسورهای بالاترین و پایین ترین طبقات؛
 • سالم بودن سکو و ضربه گیر بافر ته چاه.

به این نکته توجه كنید كه اگر قصد استانداردسازی آسانسور دارید، يک سرویسکار آسانسور در غرب تهران باتجربه چک لیست اشكالاتی را دارد كه قبل از حضور بازرس استاندارد آسانسور، آسانسور شما را برحسب آن وارسی می كند.

چه مواردی قابل پیش بینی سرویسکار نیست؟

گاهی علت خرابی آسانسورها عمدی ست. گاهی هم حاصل از استفاده نادرست و غیراستاندارد از آسانسور است. حوادث طبیعی مثل زلزله يا قطعی های غیرطبیعی مکرر برق آسانسور می توانند به آسانسور آسیبی بزنند كه برای سرویسکار در آخرین بازدید آسانسور قابل پیش بینی نبوده است.

به طور کلی، سرویس آسانسور و به كارگیری تعمیركاران و سرویسکاران مجاز آسانسور، باعث افزایش متوسط عمر آسانسور و عملكرد بهینه آسانسور خواهد شد.

چرا سرویسکار آسانسور در غرب تهران شما باید مجاز باشد؟

يک سرویسکار آسانسور برای سلامت آسانسور و جلوگیری از وقوع حوادث و اتفاق های ناخوشایند باید باتجربه، و مورد تایید مراجع مربوطه باشد؛ به این علت است كه سرویسکارانی را باید به كار گرفت كه در يک شرکت معتبر آسانسور كار می كنند.

این سرویسکار آسانسور در غرب تهران می تواند قطعات فرسوده و مستهلک را درست تشخیص دهد و قبل از وقوع حوادث نسبت به تعویض يا تعمیر این قطعات اقدام كند.

حتی تعمیر يا رفع خرابی تنها كاری نیست كه يک سرویسکار آسانسور باید انجام دهد؛ سرویسکار آسانسور در غرب تهران قادر است با چشمان تیزبین و تجربه سال ها خدمت، حوادث آسانسور را قبل از وقوع آن پیش بینی كند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *