سرویس آسانسور ارزان در تهران جدا از تعمیر آن است. سرویس و نظارت بر آسانسور در واقع حكم نوش دارو البته قبل از مرگ سهراب را دارد. بله، با سرویس دوره ای منظم و اصولی كه به شركت های متخصص سپرده شود می توان تا حدود زیادی از هزینه های سرسام آور تعمیر كاهش داد  چون با سرویس دوره ای منظم متعاقباً آسانسور كمتر دچار انواع و اقسام مشكل ها می شود.

در كل همان طور كه در بالا هم عنوان شد بعضی از سرویس ها ماهیانه، بعضی هر سه ماه و بعضی هم باید هر سال یك بار صورت گیرد. آسانسورها سیستم های پیچیده ای می باشند كه از بخش های مختلفی تشكیل شده اند و وجود آن ها برای ساختمان های مسكونی بزرگ بسیار واجب است. از این رو بسیاری از ساختمان ها برنامه منظمی از سرویس دوره ای آسانسور را به اجرا می گذارند تا از مشكل های احتمالی پر هزینه پیشگیری شود.

آسانسور به عنوان وسیله مكانیكی كه دائما مورد استفاده افراد در تمام سنین قرار می گیرید باید همواره مورد بازبینی قرارگیرد تا بتوان از سلامت كامل آن اطمینان حاصل كرد ؛ از این رو سرویس و نگهداری آسانسور یك امر مهم و حیاتی به حساب می آید.

سوالات سرویس آسانسور ارزان در تهران

  1. چگونه باید آسانسور خود را سرویس كنیم؟
  2. سرویس آسانسور به مهارت خاصی نیاز دارد یا همه می توانند سرویس آسانسور خود را انجام دهند؟
  3. و …

در پاسخ به این سوالات می توان گفت، برای تعمیر و نگهداری هر وسیله ای مكانیكی كه در اطراف خود می بینیم علاوه بر آشنایی كامل با وسیله و مكانیزم كارد آن شما باید در زمینه تعمیر و نگهداری این وسایل آموزش كافی در زمینه هایی هم چون چگونه سرویس كردن آسانسور، تعمیر آسانسور و قطعات آن و آشنایی با تابلو فرمان دیده باشید در غیر این صورت افراد با تعمیر و نگهداری وسایل به صورت خود سرانه موجب آسیب رساندن به وسایل و در برخی از موارد حتی موجب آسیب رساندن به خودشان می شوند.

آسانسور همواره حادثه ساز اند و استفاده از آن ها خطرناك است؟

در هر آسانسور استانداردی كه نصب و راه اندازی می شود، موارد زیادی همچون پاراشوت، گاورنر، قفل طبقه و دیگر اجزاء سری ایمنی آسانسور تعبیه شده است تا از هر گونه حادثه ای امكان رخ دادن آن وجود دارد پیشگیری كند، با توجه به این موارد می توان گفت استفاده كردن از آسانسور ایمن تر از استفاده كردن از راه پله است.

اما این موضوع تنها زمانی صادق بوده كه آسانسور شما استاندارد بوده و ماهیانه توسط یك سرویسكار مجاز سرویس آسانسور ارزان شود.
بعضی از آسانسور ها در زمان نصب آسانسور، استاندارد و كاملا سالم می باشند اما به علت عدم رسیدگی مناسب و خراب شدن اجزاء مدار ایمنی و رفع مشكل توسط افراد غیر متخصص حادثه ساز می شوند؛ این امر به علت آن رخ می دهد كه آسانسور برای ایمن ماندن مسافران خود هر زمان یكی از اجزاء مدار ایمنی اعلام نقص در عملكرد را اعلام كند آسانسور اصلا حركت نمی كند یا از حركت باز می ایستد.

پس اگر زمانی شما در آسانسور گیر افتادید نترسید چون این امر نشان دهنده عملكرد درست آسانسور شما است، در این هنگام شما با تعمیركار آسانسور تماس می گیرید تا برای تعمیر آسانسور به ساختمان شما مراجعه كند.

این تعمیركار اگر آشنایی كامل با تعمیر و نگهداری آسانسور نداشته باشد نمی تواند مشكل آسانسور را برطرف كند تا آسانسور مجددا شروع به كار كند از این رو اقدام به پل كردن سری مدار ایمنی آسانسور می كند، حال با دانستن این موارد می توان گفت انجام دادن سرویس آسانسور ارزان نه تنها زمانیكه به وسیله ساكنین ساختمان صورت گیرد اشتباه است بلكه وقتی توسط تعمیركار آسانسور غیر متخصص صورت گیرد می تواند حادثه آفرین باشد.

سرویس آسانسور ارزان در تهران امری حیاتی برای سلامتی آسانسور

آسانسور هم مثل تمام وسایل مكانیكی دیگر برای عملكرد بهتر و پیشگیری از مشكل در قطعات یا پیشگیری از آسیب رسیدن به قطعات گران قیمت نیاز به انجام سرویس آسانسور ارزان ماهانه دارد؛ برخی مواقع نقص در عملكرد یك قطعه كوبررسی آسانسور كه، مطلع شدن از این نقص نیازمند سرویس نگهداری ماهانه آسانسور است، موجب ایجاد خسارات هنگفتی بر آسانسور می شود.

 

قطعات مهم آسانسور

 

چند مورد از مشكل قطعات مهم آسانسور كه ناشی از عدم سرویس دوره ای می باشند

  • مشكل در «رزیستور»های تابلو فرمان موجب مشكل «درایو» تابلو فرمان می شود؛ «درایو» یكی از گران قیمت ترین قطعات آسانسور است؛ (حدود 7-8 میلیون تومان). این در حالی بوده كه چنانچه در سرویس دوره ای مشكل رزیستور تشخیص داده شود، هزینة تعویض «رزیستور» حدود 300 -400 هزار تومان است.
  • كم شدن روغن «موتور گیریبكس» كه تنها با اضافه كردن روغن در سرویس دوره ای می توان آن را برطرف كرد، موجب خرد شدن كل «موتور گیریبكس» و از از بین رفتن آن می شود. هزینه روغن موتور گیربكس كجا هزینه موتور گیربكس كجا!
  • تنظیم نبودن «فنر گاورنر» كه تنها با یك بازرسی و تنظیم مجدد قابل حل است، موجب «پاراشوت» كردن آسانسور و از بین رفتن «ریل»های آسانسور می شود.
  • كثیف بودن و یا وجود گرد و غبار بر روی «لقمه های پاراشوت»-كه تنها با تمیز كردن لقمه ها به صورت منظم در هر بازدید سرویس و نگهداری انجام می شود- موجب «پاراشوت» كردن آسانسور و از بین رفتن «ریل»های آسانسور می شود.
  • بازیینی نكردن «سیم بكسل» موجب می شود كه افراد متوجه خوردگی «سیم بكسل» نشوند؛ خوردگی «سیم بكسل» موجب لیز خوردن «سیم بكسل» و در نهایت سقوط آسانسور می شود.

چگونه می توان از مناسب بودن خدمات سرویس آسانسور ارزان مطمئن شد؟

سرویس آسانسور ارزان در تهران باید توسط افرادی صورت گیرد كه در زمان ایجاد خسارت برای آسانسور و یا رخ دادن حادثه پاسخگو باشند، با توجه به این موضوع می توان گفت سپردن سرویس آسانسور ارزان به اشخاصی كه به طور مستقل كار می كنند یا به اصطلاح سرویسكاران موتوری كاری اشتباه است، چون تنها راه ارتباط و درسترسی به این افراد یك شماره همراه بوده كه با قطع شدن این شماره دسترسی شما به سرویسكار هم قطع می شود.

سرویس آسانسور ارزان باید توسط شركت های آسانسوری معتبر و با عقد قرارداد سرویس و نگهداری آسانسور صورت گیرد، در غیر این صورت در زمان بروز حوادث تمام مسئولیت های مالی و حقوقی حادثه بر عهده مدیر ساختمان خواهد بود، این عمر حتی در صورت برخورداری آسانسور شما از خدمات بیمه آسانسور هم صادق است چون هیچ یك از شركت های بیمه هیچگونه غرامتی برای آسانسور هایی كه فاقد قرارداد سرویس و نگهداری می باشند نمی پردازد.

پایان مقاله سرویس آسانسور ارزان در تهران

انجام سرویس و نگهداری آسانسور به طور ماهیانه امری مهم و غیر قابل انكار است ؛ اما اگر سرویس آسانسور ارزان توسط ساكنین ساختمان و یا افراد غیر متخصص صورت گیرد می تواند حوادث غیر قابل جبرانی را به وجود آورد كه جبران خسارت مالی این حوادث بر عهده ساكنین و مدیر ساختمان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *