سرویس آسانسور فوری یکی از خدمات آسانسور ماناست که در نهایت دقت و کیفیت انجام می شود. آسانسورها سیستم های پیچیده ای هستند كه شامل بخش هایی مختلف بوده و برای اطمینان از سواری ایمن، روان و بدون وقفه برای مسافران به تعمیر، نگهداری و سرویس دوره ای نياز دارند. آسانسور مانا قادر به اجرای تعمیر كلی آسانسور مطابق با خواسته و نياز مشتريان و همینطور نوع آسانسورهای موجود است.

 آسانسور مانا طیف گسترده ای از خدمات بررسی دوره ای را برای آسانسور فراهم می كند. شرایط بسیاری وجود دارد كه در آن قوانین ملی خواستار بررسی اجباری از آسانسور بوده كه باید توسط يک سازمان بررسی تایید شده يا يک متخصص واجد شرایط خاص صورت می گیرد. با سرویس آسانسور فوری ساکنین مطمئن می شوند كه همه قسمت های آسانسور به درستی كار می كند و ایمنی سرنشینان در اولویت قرار دارد.

آسانسورهایی كه برای حمل و نقل مردم و بار استفاده می شوند، باید طوری كار كنند كه سلامتی و ایمنی مردم و همه موجودات زنده و محیط زیست را تهدید نكنند. اورهال آسانسور كه هر ساله باید انجام شود توسط مهندسین مكانيک يا مهندسین الكترونیكی يا پرسنلی كه در زمینه كنترل دوره ای آسانسور آموزش دیده اند، صورت می گیرد.

سرویس آسانسور فوری حتی در تعطیلات!

کارشناسان آسانسور مانا دانش و مهارت لازم جهت سرویس آسانسور و همینطور تشخیص هرگونه مشكل احتمالی را دارند. پس از تشخیص مشكلات احتمالی در بررسی تعمیر و نگهداری، متخصصان ما كمك می كنند از تعمیر پرهزینه در اينده جلوگیری شود. ما از جدیدترین ابزارها و تجهیزات استفاده می كنیم تا بالاترین كیفیت كار بررسی آسانسور را به مشتريان خود ارائه دهیم و همینطور خدماتی برای آسانسورهای مسكونی و تجاری ارائه می دهیم.

متوسط طول عمر مفید آسانسورها 20 الی 25 سال است كه البته اين موضوع بستگی به نوع واحد و سایر عوامل مهم دارد، اما در مورد واحدهای مجزای آن چه طور ؟! بعضی از رایج ترین عوامل مهم در طول عمر آسانسورها عبارت هستند از :

 • عدم نگهداری صحیح و سرویس به موقع آسانسور
 • عدم به روز رسانی قطعات آسانسور
 • مراحل نامناسب نصب آسانسور
 • استفاده بیش از حد از آسانسور
 • استفاده بیش تر از حداكثر ظرفیت آسانسور
 • استفاده نامناسب همچون استفاده از آسانسور مسافربر به جای آسانسور باربر
 • در معرض هوا قرار گرفتن به خصوص در مناطق ساحلی كه مستعد خوردگی و زنگ زدگی می باشند

تماس برای سرویس آسانسور

استفاده نكردن از خدمات سرویس آسانسور چه عواقبی دارد؟

اگر شما از خدمات سرویس آسانسور فوری استفاده نكنید و فقط در زمان نياز، آسانسور خود را تعمیر كنید؛ دیگر نيازی به پرداخت حق سرویس به صورت ماهيانه ندارید، اما آيا اين كار به صرفه است؟

آيا اين حقیقت كه آسانسور مستقیماً با جان انسان ها سروكار دارد باعث نمی شود كه سرویس دائمی اين دستگاه مكانیكی را جدی بگیریم؟

همان طور كه اشاره شد، استفاده نكردن از خدمات سرویس آسانسور در ظاهر كار، باعث صرفه جویی در هزینه های ماهانه ساختمان می شود؛ اما شما باید بدانید كه اگر آسانسور شما خراب شود و نياز به تعمیر آسانسور داشته باشد، به علت مشکل های مداوم، باید هزینه ای بیشتر از يک ماه سرویس آسانسور فوری را برای بررسی به سرویسكار بدهید؛ چرا كه امكان مشکل های ناگهانی و طولانی مدت آسانسور وجود خواهد داشت. كسی دوست ندارد كه يک روز غافلگیر شود و در آسانسور گیر کند!

عدم سرویس آسانسور فوری چه عواقبی دارد؟

آيا عدم سرویس آسانسور فوری باعث مشکل آسانسور می شود؟ در پاسخ به اين سوال باید گفت بله؛ گاهی ایراد در يک بخش كوچك از آسانسور، كه با صرف وقت و هزینه كم قابل تعمیر است، باعث ایجاد مشکل در یكی از قسمت های اساسی آسانسور می شود و هزینه حل مشکلات آسانسور را چند برابر می كند.

عدم سرویس آسانسور فوری به شکل منظم موجب بروز مشکل در قطعات اساسی آسانسور می شود. هزینه ای كه برای تعمیر و جایگزینی اين قطعات وجود دارد، بیش از هزینه سرویس دوره ای است.

 • مشکل در «رزیستور»های تابلو فرمان باعث مشکل «درایو» تابلو فرمان می شود؛ «درایو» یكی از گرانترین قطعات آسانسور است. در حالی كه اگر در سرویس دوره ای مشکل رزیستور تشخیص داده شود، هزینه تعویض «رزیستور» حدود 300 -400 هزار تومان است.
 • كم شدن روغن «موتور گیریبكس» كه تنها با اضافه كردن روغن در سرویس دوره ای می توان آن را برطرف كرد، باعث خرد شدن كل «موتور گیریبكس» و از از بین رفتن آن می شود. هزینه روغن موتور گیربكس كجا هزینه موتور گیربكس كجا!
 • تنظیم نبودن «فنر گاورنر» كه تنها با يک بررسی و تنظیم مجدد قابل حل است، باعث «پاراشوت» كردن آسانسور و از بین رفتن «ریل»های آسانسور می شود.
 • كثیف بودن و يا وجود گرد و غبار بر روی «لقمه های پاراشوت»-كه تنها با تمیز كردن لقمه ها به صورت منظم در هر بررسی سرویس صورت می گیرد- باعث «پاراشوت» كردن آسانسور و از بین رفتن «ریل»های آسانسور می شود.
 • عدم سرویس «سیم بكسل» باعث می شود كه افراد متوجه خوردگی «سیم بكسل» نشوند؛ خوردگی «سیم بكسل» باعث لیز خوردن «سیم بكسل» و در نهایت سقوط آسانسور می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *