آسانسورها، تجهیزات بسیار پیشرفته ای هستند که به صورت مستقیم با جان شما سر و کار دارند. از این رو باید سرویس و تعمیرات آن را جدی گرفت و از متخصصین این امر استفاده کرد.

شرکت خدمات آسانسور مانا، یکی از بهترین مراکزی است که تعمیر، سرویس و نصب آسانسورهای شما را با بهترین قیمت برعهده می گیرد. این مجموعه به صورت شبانه روزی – حتی در روزهای تعطیل آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد. برای ثبت سفارش و اطلاع از هزینه های سرویس، تعمیر و نصب آسانسور با ما تماس بگیرید.

سرویس آسانسور ، تخصصی و تضمینی 

 
سرویس آسانسور یعنی بازبینی از آسانسور در بازه های زمانی تعیین شده (یک ماهه – سه ماهه و …) توسط کارشناسان دوره دیده برای عیب یابی اصولی و جلوگیری از بروز مشکلات جدی.

مرکز آسانسور مانا می تواند سرویس های دوره ای آسانسور شما را در سریع ترین زمان ممکن انجام دهد و شما را پیش از بروز مشکل جدی، از مشکلات آسانسور آگاه نماید.

آسانسورها به صورت روزانه بارها مورداستفاده قرار می گیرند و به دلایل مختلفی ممکن است در معرض فشار و آسیب های بیرونی قرار بگیرند. این آسیب ها باید شناخته شوند و به موقع تعمیر گردند.

اگر شما نتوانید به موقع این مشکلات را شناسایی کنید با خسارات سنگین جانی و مالی رو به رو خواهید شد. پس اهمیت سرویس آسانسور را درک کنید و سعی کنید هر جه سریع تر برای آن وارد عمل شوید.  مبادا فکر کنید این کار هزینه اضافی است! در واقع در صورتی که سرویس دوره ای را نادیده بگیرید مشکلات سنگین مالی شما را احاطه می کند!

سرویس آسانسور یکی از مهم ترین مواردی است که بعد از نصب آسانسور باید به آن توجه داشته باشید و حتما نقش آن را جدی بگیرید.

سرویس آسانسور مسکونی درب لولایی توقفی 17.000
سرویس آسانسور مسکونی درب اتومات توقفی 22.000
سرویس آسانسور اداری درب لولایی توقفی 20.000
سرویس آسانسور اداری درب اتومات توقفی 28.000
سرویس آسانسور تجاری نیاز به بازدید دارد
آسانسور 4 نفره 80,000
آسانسور 5 نفره 90,000
آسانسور 6 نفره 100,000
آسانسور 7 نفره 120,000

سرویس آسانسور و خطرات سهل انگاری

اگر اهل خواندن صفحات حوادث روزنامه ها یا سایت های خبری باشید به خوبی در جریان خطرساز بودن آسانسورهای مشکل دار هستید و می دانید چگونه افراد زیادی جان خود را در اثر استفاده از آسانسورها با نقص فنی از دست می دهند.

خوشبختانه امروزه این دسته از خبرها کم شده و دیگر شاهد چنین موارد دلخراشی نیستیم که می توان دلیل آن را آشنایی عموم با اهمیت سرویس و نگهداری آسانسور دانست که پیش از رخداد چنین حوادثی جلوی آن ها را می گیرد.

در واقع اکثر مردم از اهمیت سرویس خودرو با خبر شده اند و می دانند برای حفظ جان خود و جلوگیری از عواقب نقوص فنی باید آن را جدی گرفت،

اینجاست که باید اشاره کنیم آسانسور هم به عنوان یک وسیله پرکاربرد باید مورد سرویس و نگهداری قرار بگیرد تا مبادا خطر خاصی شما را تهدید کند.

مسئولیت مدیران ساختمان در برابر سرویس آسانسور

اطلاع از اهمیت سرویس و نگهداری آسانسور توسط مسئولین باعث شد  قانونی برای اجباری شدن سرویس و نگهداری آسانسور به صورت ماهانه توسط یک سرویس کار متخصص وضع شده و در دستور کار مدیران ساختمان قرار بگیرد.

اما با همه این ها هستند کسانی که آن را بی اهمیت تلقی می کنند و فقط در صورت ایجاد مشکل جدی حاضر به پرداخت هزینه هستند.

نگهداری آسانسور یعنی قرارداد سرویس و نگهداری آسانسور با شرکت معتبر برای پیشگیری از خسارات مالی و جانی شدید.

حالا که توانستیم توجه شما را برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص سرویس آسانسور جلب کنیم، با سرویس آسانسور مانا همراه باشید تا هرچه در این راه باید بدانید را به شما گوشزد کنیم.

سرویس آسانسور به چه معناست؟

باز هم برگشتیم سر همان حرف اولمان، اما این بار می خواهیم کمی تخصصی تر به این بپردازیم که واقعا سرویس آسانسور چیست؟

سرویس های دوره ای چه فرقی با سرویس های موردی دارند؟

این روزها (به خصوص با رواج ساخت ساختمان های بلند با چندین طبقه) وجود آسانسور امری حیاتی است و برای سرعت بخشیدن به کارهای شما، جلوگیری از اتلاف انرژی، کمک حال افراد ضعیف و سالمندان و حتی بالا بردن ارزش ساختمان اهمیت زیادی دارد.

استفاده از این وسیله نقلیه زندگی را برای ما آسان تر کرده است. در منازل، محیط کاری و یا پاساژها آسانسور، اختراعی بی نظیر برای جابجایی آسان از مکانی به مکانی دیگر می باشد.

مورد بررسی قرار دادن قطعات آسانسور و نظارت کلی روی کارآیی آن سرویس آسانسور نام دارد.

همانطور که هر سیستم پرکاربردی به سرویس و نگهداری نیاز دارد آسانسورها هم مستثنی از این موضوع نیستند تا برای عملکرد بهتر، پرهیز از پرداخت خسارات سنگین مالی و جانی مورد بررسی قرار بگیرند.

شاید در نظر اول صرف هزینه برای چنین امری کمی غیر منطقی و حتی بی خود به نظر برسد، اما باید بدانید که این تفکر کاملا اشتباه است .

سرویس آسانسور موجب صرفه جویی در وقت و هزینه شما خواهد شد!

چرا که قطعات آسانسور با یک دیگر در تعامل هستند و در صورت بروز مشکل در یکی از آن ها اختلال گسترده تر شده و می تواند روی قطعات دیگر دستگاه تاثیر مستقیم داشته باشد.

با سرویس ماهانه آسانسور توسط سرویس کار محرب قطعه آسیب دیده (پیش از اطلاع شما) شناسایی شده و مورد عیب یابی قرار می گیرد و در نتیجه این اختلال بزرگ تر نشده و همانجا تمام خواهد شد.

یک مثال برای این که بهتر متوجه منظور ما شوید این است که تصور کنید سیم‌ های بکسل آسیب دیده اند و شما متوجه این امر نشده اید چرا که سرویس آسانسور را جدی نگرفته اید،

اما همین اختلال به فلک های کششی آسانسور هم سرایت کرده و خطراتی مثل پارگی سیم بکسل و سقوط آسانسور شما و سایر ساکنین را تهدید می کند.

پس اگر شما هم از آن دسته افراد هستید که هزینه سرویس و نگهداری آسانسور را بی اهمیت و اضافی می دانید

و فقط وقتی که با کار نکردن آسانسور رو به رو می شوید دست به دامان شرکت ها می شوید،

باید بدانید که با این کار فقط ضرر می کنید و چند برابر هزینه سرویس را باید برای رفع اختلالات پیش آمده صرف کنید.

این را هم اضافه کنیم که مثل هر تجهیزات جدید دیگری، آسانسورها هم به برکت تکنولوژی روز به روز مورد تغییراتی قرار می گیرند. نیروهای شرکت نگهداری و سرویس آسانسور مانا، امکان سرویس و نگهداری، نوسازی و خدمات دیگر آسانسورهای مسکونی را برعهده می گیرند.

وقتی آسانسور با اختلال رو به رو می گردد روی همه ساکنین تاثیراتی به جا می گذارد که برای سالمندان و افراد ضعیف تر این تاثیرات جدی تر هستند.

مشکل در کارکرد آسانسور به صورت ناگهانی از تاثیرات جدی نگرفتن سرویس و نگهداری آسانسور است که به طور قطع شما باید خود را در این مواقع برای پرداخت هزینه های سنگین آماده کنید.

خراب شدن آسانسور و جدی نگرفتن علائم آن پوسیدگی و خوردگی آسانسورها را به دنبال دارد و این پوسیدگی با از کار افتادن آسانسور شما را به دردسر می اندازد.

متخصصان سرویس آسانسور مانا کدها، روش ها و نیازهای ساختاری در سطح تجاری و مسکونیرا به خوبی می دانند.

اگر وضعیت آسانسور به حدی رسیده باشد که نیاز به سرویس و نگهداری های شدیدتر، نوسازی و به روزرسانی های جدی پیدا کند، متخصصین سرویس آسانسور مانا با ارائه راهکارهای بی نظیر مشکلات شما را را حل می کنند!

سرویس آسانسور را باید جدی بگیرید!

معمولا پیشنهاد می شود که سرویس ماهیانه آسانسور را از یاد نبرید. البته در اینجا بحث هزینه سرویس آسانسور هم مطرح می شود که معمولا برای صاحبان و ساکنین ساختمان ها اهمیت زیادی دارد.

نکته ای که در این مورد باید مورد اشاره قرار بگیرد آن است که شما با پرداخت یک هزینه کم می توانید جلوی خرج های سنگین تر را بگیرید و مهمتر از آن، جان و سلامت استفاده کنندگان از آسانسور را حفظ کنید. اگر نسبت به سرویس و نگهداری آسانسور حساس نباشیم، امکان دارد با عواقب جبران ناپذیری روبرو شویم.

هزینه اندکی که به صورت دوره ای به شرکت سرویس آسانسور پرداخت می کنید، یک هزینه اضافی و غیرضروری نیست، بلکه از خرابی های بزرگ جلوگیری می کند و امنیت شما و عزیزان تان را تضمین می کند.

تصور کنید که سیم بکسل آسانسور شما دچار آسیب شود و به دلیل عدم سرویس دوره ای، این مورد را تشخیص ندهید. همین موضوع در نهایت می تواند پاره شدن سیم بکسل و سقوط آسانسور را به دنبال داشته باشد که خسارت های جانی و مالی آن سنگین خواهد بود.

سرویس آسانسور

آسانسور چگونه کار می کند؟

اگر به صورت کلی بخواهیم عملکرد آسانسور را به شما شرح دهیم باید بگوییم که آسانسور مثل یک قرقره بالابر که برای بیرون آوردن آب از چشمه مورد استفاده قرار می گیرد کار می کند.

فرق آن ها این است که قرقره چشمه با نیروی دستی کار می کند و آسانسور توسط مکانیزم های الکتیکی_مکانیکی هدایت می شود.

شاید یک تعریف دیگر هم از آسانسور شما را به صورت کلی متوجه قضیه کند و آن این است که آسانسور جعبه فلزی است که با طناب محکم و پرمقاومتی از چرخ قرقره در موتور جا به جا می شود.

چرخ قرقره مثل چرخ در سیستم قرقره بالابر دستی بوده و طناب فلزی را با مقاومت نگه می دارد. با روشن بودن سوئیچ آسانسور به حرکت می افتد.

سرویس انواع آسانسور

آسانسورها را بر اساس مکانیسم، ارتفاع ساختمان و نوع ساختمان دسته بندی می کنند و شما موقع تهیه و نصب باید آن ها را مورد توجه قرار دهید تا بهترین انتخاب ممکن را داشته باشید.

برای سرویس آسانسور ها بایستی نوع آنها مورد توجه قرار گیرد و این موضوع در هزینه و زمان سرویس آسانسور تاثیر دارد.

دسته بندی آسانسور بر اساس مکانیسم

 • آسانسور کششی
 • آسانسور هیدرولیکی
 • آسانسور شیشه ای
 • آسانسور بالابرنده

دسته بندی آسانسورها بر اساس ساختمان

 • آسانسور مسکونی
 • آسانسور کشاورزی
 • آسانسور بیمارستانی
 • آسانسور صنعتی
 • آسانسور پارکینگی

دسته بندی بر اساس ارتفاع ساختمان

 • ارتفاع کم (1 الی 3 طبقه)
 • ارتفاع متوسط (4 الی 12 طبقه)
 • ارتفاع بلند (از 12 طبقه)

چه عواملی روی عمر آسانسور و زمان سرویس آن تاثیر دارد؟

عوامل بسیاری هستند که می توانند شما را از تعمیرات بی مورد با هزینه های سنگین مصون نگه دارند. در ادامه به آن ها اشاره می کنیم:

 • نگهداری و استفاده درست از آسانسور توسط ساکنین
 • به روز رسانی قطعات آسانسور
 • سرویس دوره ای به موقع آسانسور

 • درست طی کردن مراحل نصب آسانسور
 • استفاده به جا از آسانسور
 • توجه به ظرفیت آسانسور و عدم استفاده از حد مجاز آن
 • از آسانسور مسافربر برای حمل بار استفاده نکردن

سرویس داخلی آسانسور شامل چه مواردی می باشد؟

 • بررسی دیواره ها، سقف و نرده مخصوص دستگیره
 • بررسی چراغ آسانسور و عملکرد صحیح آن
 • حرکت بدون اختلال آسانسور و حساسیت سطح تراز
 • تنظیم سرعت حرکت آسانسور
 • بررسی عملکرد درب ها در باز و بسته شدن اتوماتیک
 
 

هزینه سرویس آسانسور با مالک است يا مستاجر

در صورتی كه هزینه های آسانسور در شارژ به صورت سرفصلی جدا آورده نشده باشد: مالک طبقه اول نمی تواند از پرداخت هزینه های سرویس آسانسور جلوگیری كند مگر اینكه از آسانسور استفاده نكند.

 1. نکته اول این است که هزینه سرویس آسانسور نباید به طور جدا و مستقل، از تک تک واحدها اخذ شود بلكه از محل صندوق ساختمان باید پرداخت شود.
 2. نکته دوم این است که آسانسور و يا هر تاسیسات دیگری كه در ساختمان نصب و تعبیه شده، جزو منصوبات ساختمان است و هزینه های سرویس آنها به عهده مدیر ساختمان است.

بعضی از تاسیسات امکان دارد مورد استفاده بعضی واحدها و پاره ای از آن ها مورد استفاده بعضی دیگر نباشد. همچنان كه قسمت آخر ماده 4 قانون تملک آپارتمان ها می گوید پرداخت هزینه های مشترک اعم از اینكه ملک مورد استفاده قرار بگیرد يا نگیرد اجبار است.

شاید نحوه تقسیم هزینه سرویس آسانسور تفکيک شده برای کل هزینه های ساختمان باشد، در این صورت ساكنان در مجمع عمومی می توانند فرمول مشخصی برای تقسیم هزینه های آسانسور مشخص كنند كه بر اساس تصمیم مدیران می توان طبقه را در پرداخت شارژ هزینه آسانسور دخالت داد.

هزینه های سرویس به عهده مالک است يا مستاجر؟

با گذر زمان يک ساختمان مستهلک می شود و برای سرپا ماندن نیاز به سرویس دارد. آسانسور، شوفاژ خانه، تاسیسات و لوله کشی در ساختمان اساسی و بنیادی است.

حالا سوال این است كه مستاجری كه خانه را برای مدت يک سال اجاره كرده است و در این زمان کل تاسیسات ساختمان دچار آسیب می شود ملزم به پرداخت هزینه آن است يا خیر؟ برای پاسخ به این سوال باید گفت كه هزینه های آپارتمان به دو قسمت و جزیی و اساسی تقسیم می شوند.

پرداخت هزینه های جزیی با مستاجرین است مثل هزینه سرویس تهویه آسانسور، سوراخ شدن شیر های داخل ساختمان، تعویض لامپ های سوخته، تعویض کلید ها، سرویس درها و…

اما تحمیل هزینه های کلی مثل هزینه تعویض کلی لوله کشی ساختمان يا سیم کشی برق يا ترکیدگی لوله بر مستاجر امر غیر قانونی است.

سرویس آسانسور در زمان مناسب چه فوایدی دارد؟

هر وسیله مکانیکی که روزانه مورد استفاده قرار می گیرند مستلزم سرویس و نگهداری برای افزایش عمر مفید و جلوگیری از اختلالات بعدی هستند.

آسانسور هم به عنوان یک وسیله مکانیکی برای کارکرد درست و بدون مشکل باید به صورت ماهانه مورد سرویس قرار بگیرد و این هزینه های مروبط به سرویس شما را از مشکلات جدی تر و پرداخت هزینه های سنگین تر در امان نگه می دارند.

متخصصین سرویس آسانسور ماهانه قسمت و قطعات مختلف آسانسور را مورد بررسی قرار می دهند تا از کارآیی صحیح آن‌ ها اطمینان پیدا کنند و اگر یک قطعه با اختلال رو به رو شد در رفع مشکل راهکارهای تخصصی به کار بگیرند.

سرویس به موقع آسانسور با مزایای بسیاری همراه است که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

بهبود عملکرد آسانسور

در اثر فرسودگی های پی در پی و گذر از زمان نصب آسانسور، اگر سرویس و نگهداری آسانسور جدی گرفته نشود کم کم دستگاه از بین رفته و باید به فکر خرید یک آسانسور جدید باشیم. ولی با سرویس به موقع و مراقبت های پیشگیرانه، قطعات آسانسور هربار عیب یابی می شوند و همین باعث طولانی شدن عمر مفید آسانسور و عدم هزینه های سنگین برای خرید دوباره خواهد شد.

کاهش هزینه های آسانسور به معنای واقعی

همانطور که کمی قبل گفتیم سرویس آسانسور به هیچ وجه هزینه اضافه نیست بلکه شما را از خسارات سنگین در امان نگه می دارد.

چرا که اجزای آسانسور با یکدیگر در ارتباط بوده و در صورت بروز مشکل برای یکی از اجزای آن و نادیده گرفتن اختلال به وجود آمده، روی همه ساختمان اثر می گذارد.

ولی سرویس آسانسور شما را به موقع از ایرادات با خبر می کند.  در صورت اختلال در عملکرد آسانسور و نیاز به تعمیر، باید هزینه ای بالاتر از چندین ماه سرویس باید متقبل شوید.

صرفه جویی در وقت و جلوگیری از بروز مشکلات ناگهانی آسانسور

می دانیم که هیچ کسی نمایل ندارد در آسانسور گیر کند و استفاده از آسانسور تا چند وقتی تعطیل شود، سرویس ماهیانه آسانسور بروز اینگونه مشکلات را کاهش داده و شما را غافلگیر نخواهد کرد.

اطمینان از ایمن بودن آسانسور

باز هم صحبت از ایمنی که مهم ترین اصل در هر آسانسور است پیش کشیده شد، ایمنی در آسانسور با جان انسان ها سر و کار دارد و اگر نادیده گرفته شود باید منتظر عواقب سنگینی مثل سقوط و … باشیم.

سرویس کار مجرب در هر دوره آسانسور را از لحاظ ایمنی در عملکرد مورد بررسی قرار می دهد.

سرویس آسانسور

دلایلی خرابی آسانسور چیست؟

آسانسورها برای اینکه بتوانند عملکرد درستی داشته باشند، نیاز به رعایت اصولی فنی دارند تا دچار اختلال در کارآیی نشوند و به خوبی روز اول ارائه خدمات داشته باشند.

هرگز نمی ‌توانیم انتظار داشته باشیم بدون بررسی تخصصی روی پارامترها توسط کارشناسان این امر، دستگاهی که هر روزه مورد استفاده قرار می گیرد بدون اختلال و مشکلی، در مدت زمان طولانی فعالیت خود را از سر بگیرد.

هرچه قطعات مهم برای تهیه و نصب آسانسورها درجه یک در نظر گرفته شود، باز هم امکان خرابی و از اختلال در آن‌ ها وجود دارد و نیاز به حضور متخصصین را قابل توجه تر می کند.

تغییرات ناگهانی ولتاژ و قطع برق

تغییرات یک دفعه ای ولتاژ برق روی عملکرد درست آسانسورها اثرات مخربی می گذارد و همین قطح شدن های مداوم خرابی و عملکرد غلط این دستگاه مهم را به دنبال دارد.

برای افت فشار برق هم چنین پیامدهایی رخ داده و باید اساسی به فکر یک متخصص خوب و کاربلد برای عیب یابی باشیم.

رعایت نکردن ظرفیت آسانسور

بهتر است بدانید بیشترین دلایل ایجاد اختلال در عملکرد آسانسور ها، عدم رعایت ظرفیت های آن بوده و یا استفاده اشتباه از آسانسور های مسافربری برای حمل بارهای سنگین موجب بروز مشکلاتی خواهد شد.

هر آسانسور گنجایشی دارد که باید آن را به ساکنین گوشزد کرد و هرگز بیش از ظرفیت تعیین شده، برای جا به جایی از آن استفاده نکرد..

از این دسته رفتارهای غلط می توان به این موارد اشاره داشت:
 • جابجایی لوازم منزل با آسانسورهای مسافربری
 • دستکاری افراد غیر متخصص در تنظیمات آسانسور
 • ایجاد خسارات عمدی یا غیر عمدی به درب طبقات
 • کهنه شدن قطعات با گذشت زمان
 • نامرغوب بودن قطعات در ساخت آسانسور
 • و …

سرویس اتاق ماشین آسانسور:

 • مطمئن شوید که شی بدون ربط با آسانسور در اتاقک قرار نگرفته باشد
 • نشتی، لرزش های غیرمعمول و یا پوسیدگی قطعات را مورد بررسی قرار دهید
 • سوختگی، ساییدگی و یا گرمای اجزای الکتریکی را مورد بررسی قرار دهید
 • به سطح روغن توجه کنید
سرویس قسمت بالای اتاق آسانسور:
 • عملکرد صحصیح دکمه توقف و بازرسی
 • برداشتن هر آشغال و کثیفی از اتاق آسانسور
 • سرویس آسانسور اجزای قابل مشاهده توسط افراد
 • کابل حرکت و گرداننده درب و اجزای آن
 • نوسازی آسانسورها

آسانسورها جعبه های فلزی هستند که روز به روز متجهز تر شده و مثل هر دستگاه دیگری برای بهره وری بیشتر مورد بررسی قرار می گیرد.

آسانسورهای امروزی هوشمندتر، پرسرعت تر و با تجهیزات ایمنی بیشتری ساخته می شوند. اگر آسانسورهای نصب شده در محل زندگی یا محل کار شما قدیمی هستند و آپشن های امروزی روی آن ها نصب شده است نگران نباشید.

شرکت سرویس و نگهداری آسانسور مانا برای در مدرن سازی آسانسورهای فعلی و بروزرسانی کدها راه حل هایی درنظر گرفته است.

سقوط آسانسور و گیر کردن در آسانسور

ارگ د رباره سقوط آسانسورها داستان های زیادی به گوشتان خورده و این موضوع را فقط به پاره شدن کابل های آسانسور ها می دانید باید جالب باشد اگر متوجه شوید که احتمال وقوع چنین مسئله ای بسیار پایین است. به این معنی که حتی اگر کابل های آسانسور پاره شد اجزای ایمنی در آسانسور وجود دارند که مانع از سقوط آن شد ه و ما در ادامه به معرفی این اجزاء خواهیم پرداخت.

توجه داشته باشید که سرویس آسانسور یکی از مهم ترین مسائلی است که این اجزای ایمنی را مورد بررسی قرار می دهد و باعث می شود پیش از وقوع مشکل و بروز اتفاقات جدی از ان جلوگیری شود.

اجزاء پیشگیری کننده از سقوط آسانسور

 1. ترمز آسانسور یکی از اجزای مهم برای جلوگیری از سقوط آسانسور می باشد و قدرت بالایی دارد، موتور همیشه فعال است و آسانسور از طریق این ترمز ها در طبقات توقف می کند.
 2. قسمت بعدی پاراشوت، ترمز دوم و ترمز و یا اضطراری نام دارد. وقتی سرعت آسانسور بالا برفته یا کابل های آن شل شد، فک های خود بر روی ریل آسانسور قفل کرده و آسانسور ایست می کند.
 3. در ساختار آسانسور ها حداقل 4 کابل وجود دارد که هریک از آن ها به خودی خود، توان جابجایی آسانسور را دارند و دیگر کابل ها برای افزایش ایمنی به کار می روند.
 4. در اخر، در پایین ترین قسمت چاه آسانسور چهار ضربه گیر فنری و یا هیدرولیکی تعبیه شده است که اگر کابین سقوط کند، باعث کم شدن شدت ضربه خواهد شد.

در زمان سقوط آسانسور چه کار هایی را باید انجام داد؟

طبق نظریاتی که اخیرا پژوهشگرانارائه داده اند، بهترین راهکار برای پیشگیری از ورود آسیب در زمان سقوط آسانسور این است که در زمان سقوط، به پشت کف کابین آسانسور درازکش شوید و با یک دست شیئی نرم مثل کیف را زیر سر بگذاریم و نگه داریم تا به سر ضربه وارد نشود و دست دیگر را مقابل صورت قرار دهیم تا درصورت سقوط قطعات داخل کابین، آسیبی به صورت وارد نشود درواقع شما با دراز کشیدن در زمان سقوط، باعث پخش فشار وارده در کل بدن می باشید و همین امر، باعث آن می شود که فشار شدیدی به قسمت های بدن شما وارد نشود.

در سانحه سال 1945 که یک هواپیما با ساختمان امپایر استیت برخورد کرد و انفجار موچب پاره شدن کابل های آسانسور و در نتیجه سقوط آسانسور شد، به طرز معجزه آسایی تنها مسافر آسانسور که یک خانم بود با خوابیدن از پشت کف کابین آسانسور از سقوط آسانسورر از 75 طبقه توانست زنده و سالم بماند.

در ضمن شما باید برای این که جلوی این فاجعات را بگیرید برای سرویس آسانسور اقدام کنید تا بتوانید از بروز مشکلات جانی و مالی سنگین جلوگیری کنید.

در زمان سقوط آسانسور چه کار هایی را نباید انجام داد؟

خیلی از افراد اعتقاد دارند که در زمان سقوط آسان پریدن به بالا و پایین، می تواند از آسیب دیدن پیشگیری کند چون امکان دارد در زمان برخورد با زمین، شما در حال پرش باشید و هیچ آسیبی به شما وارد نشود اما می توان گفت که این کار عمل کاملا درستی به حساب نمی آید به خاطر اینکه امکان دارد در وقتی شما فرود آمدید، آسانسور با زمین برخورد کند و یا اینکه اگر در حالت پرش باشد امکان دارد سرتان به سقف برخورد کند همچنین این احتمال هم وجود دارد که سر و ته شوید.

با این حال بالا و پایین پریدن در مقایسه با ساکن ایستادن، می تواند بهتر عمل کند چرا که اگر شما کاری نکنید، همه فشار برخورد کابین به پا و سپس بدن شما وارد شده و خطرا بیشتری شما را تهدید می کند.

آیا زمان کافی برای انجام دادن این اقدامات زمان سقوط آسانسور وجود دارد؟

در بالا ذکر کردیم که به علت وجود قطعات مختلفی در آسانسور، اگر به موقع قطعات مصرفی آسانسور سرویس شود، احتمال سقوط به حداقل می رسد مثلا حتی اگر تمام کابل های آسانسور هم پاره گردند، پاراشوت مانع از سقوط می شود اما اگر این اتفاق رخ دهد، مدت زمانی طول می کشد تا همه قطعات سری ایمنی از کار بیافتند و شما در این مدت می توانید همه اقدامات ذکر شده را انجام دهید.

اگر در زمان سقوط آسانسور در کابین آسانسور تنها نبودیم چه باید کرد؟

اگر شما در آسانسور تنها نباشید امکان دراز کشیدن به خاطر عدم وجود فضای کافی برای شما وجود ندارد. در این حالت بهترین راه این است که کف سانسور بنشینید و تمام وسایل نرم خود را زیر خود قرار دهید تا از ورود ضربه به بدن خود پیشگیری نمایید.

همینطور از دیگران بخواهید رفتاری مثل رفتار شما را تکرار کنند. در واقع هر رفتاری که مانع از برخورد سطح کابین با بدن شما باشد، ممک است راه حلی نجات دهنده به حساب آید.

نکات ایمنی زمان سقوط آسانسور

شاید در هر زمانی حادثه ای غیر منتظره برای افراد به وقوع بپیوندد. همچنین این احتمال وجود دارد که انسان ها دچار حوادث طبیعی و غیر طبیعی مختلفی گردند. شاید بتوان بیان نمود که تقریبا هیچ کس در طول زندگی خود اطلاع ندارد که چه اتفاقاتی در مسیر زندگیش قرار است که رخ دهد. امکان دارد یکی از این اتفاقات سقوط آسانسور باشد.

اگر برای نخستین بار است که سوار آسانسور می شوید و این اتفاق رخ می دهد باید آماده باشید. باید همیشه آمادگی این اتفاق را داشت زیرا حادثه هیچگاه از قبل خبر نمی کند.

دراز کشیدن در کف آسانسور

شاید کمی خنده دار به نظر برسد، اما ایده دراز کشیدن در زمان سقوط آسانسور بهترین رفتار در زمان سقوط آن است. به این صورت که در وقتی متوجه پارگی کابل آسانسور شدید و در حال سقوط بودید کف آسانسور دراز بکشید و دستان خودتان را محکم پشت گردن تان بگذارید تا از فشار وارد شده پیشگیری به عمل آورید. در این حالت کوچک ترین میزان فشاری به بدن وارد نمی شود و می توان از خسارت های جانی جلوگیری کرد.

اگر از ارتفاع بسیاری سقوط کردید و فرصت آن فراهم بود می توانید از کت تان بهره ببرید و کت تان را زیر سرتان بگذارید. اگر با قوانین فیزیک آشنایی داشته باشید اطلاع دارید که هرچه قدر سطح برخورد بیشتر باشد نیروی وارد شده کمتر می شود.

قانون پرش در زمان سقوط آسانسور (کاذب)

مسئله ای در میان مردم بازوجود دارد و این است که اگر در زمان برخورد آسانسور پرش کنند صدمه کمتری متوجه افراد می شود و از مرگ حتمی نجات می یابیم. این قضیه صحت نداشته و فقط یک افسانه است. در مرحله اول باید آگاهی بیابید که به علت ایجاد سرعت نسبی، پرش در آسانسور تاثیری بسیاری ندارد.

پیشنهاد می کنیم به هیچ عنوان در زمان سقوط پرش نکنید چراکه در زمان پرش نمی توان پیش بینی نمود که زمان فرود کدام عضو بدن ابتدا به زمین برخورد می نماید و این گونه نمی توان اعضای حیاطی بدن را از خطر نجات داد. از سوی دیگر وقتی آسانسور در حال سقوط است اگر پرش کنید احتمال دارد سرتان به سقف آسانسور برخورد کند و باعث شکستگی شدید از ناحیه سر و گردن شود.

آسانسور مانا دارای چند سال سابقه مفید در زمینه تعمیر و راه اندازه انواع آسانسور ها بوده و کادر حرفه ای در این عرصه دارد، این مجموعه در زمینه سرویس آسانسور فعالیت زیادی انجام می دهد.


 

سرویس آسانسور یا تعمیر موردی آسانسور؟

همانطور که در ابتدای متن اشاره کردیم همه وسایل مکانیکی که از آن ها استفاده می کنیم و این استفاده به صورت روزانه است، باید مورد بررسی های دوره ای قرار بگیرد تا مبادا در استفاده از آن ها دچار دردسر شویم.

همانطور که یک خودروی سرویس نشده می تواند ما را دچار تصادفاتی کند یا این که در وسط یک جاده طولانی ما را کنار بگذارد، آسانسور هم می تواند در صورت عدم سرویس به موقع با بروز مشکلات ما را غافلگیر کرده و به زحمت اندازد.

ولی باز هم افراد بسیاری هستند که به جای سرویس های دوره ای فقط در مواقعی که آسانسور با مشکل جدی مثل قطعی کامل رو به رو می شود حاضر به عیب یابی و سرویس آن می باشند.

در واقع تعمیرات موردی وقتی صورت می گیرد که دستگاه قطع شود و هیچ عملکردی نداشته باشد یا یکی از قطعات آن با نقص رو به رو شود.

در این صورت برای تعمیرات مجبور به تعویض قطعات یا تعمیر اساسی قطعات خواهید بود، این مسئله اتلاف وقت و اعمال هزینه اضافی به همراه خواهد  داشت.

شما برای دو راه پیش رو دارید:
 1. سرویس دوره ای آسانسور را جدی میگیرید تا در هر بازه زمانی مشخص توسط کارشناس مربوطه مورد بازبینی و عیب یابی قرار بگیرد.
 2. آن قدر آن را سرویس نمی کنید تا خراب شود و به تعمیر اساسی نیاز پیدا کند.

اما کدام بهتر و به صرفه تر است؟


فرق سرویس آسانسور دوره‌ای با موردی چیست؟

از اصلاحات رایج خدمات آسانسورها این که که سرویس و نگهداری دوره‌ای آسانسور و تعمیر آسانسور را با اصطلاحات PM و EM مشخص می نمایند. با ما همراه باشید تا این دو را با یک دیگر مقایسه کنیم.

سرویس آسانسور به صورت دوره ای (PM)

در این روش شرکت طرف قرارداد به صورت ماهیانه متخصص آسانسور مجربی را برای سرویس ماهانه آسانسور به سوی شما می فرستد.

سرویسکار آسانسور همه قطعات آسانسور را مورد بررسی قرار می دهد، اشکالات جزئی را رفع و آسانسور را از لحاظ صنعتی نظافت کرده و در بروز اختلال هر قطعه، پیش از رخ دادن مشکل جدی، با مدیریت ساختمان در میان گذاشته و تعمیرات لازم را انجام می دهد.

این کار مصداق بارز ضرب المثل جلوی ضرر را از هرکجا بگیری منفعت است می باشد و شما را از خسارات سنگین مالی و حتی جانی رهایی می دهد.

تعمیرات آسانسور به صورت موردی (EM)

موقع خراب شدن آسانسور، وقتی با هیچ شرکتی برای سرویس و نگهداری قراردادی ثبت نکرده باشید، با یکی از مراکز تعمیر آسانسور تماس می گیرید و با در میان گذاشتن مشکل، آن ها یک سرویس کار به سوی شما می فرستند.

در این مواقع شما به صورت ناگهانی با مشکل رو به رو می شوید و حتی امکان دارد فردی داخل آسانسور گیر کند و یا این که برای چند ساعت یا حتی استفاده از آسانسور در ساختمان با قطعی رو به رو شود.

ما کمک گرفتن از سرویسکاران منفرد را به دلیل در دست نداشتن سوابق آن ها توصیه نمی کنیم.

همچنین این افراد به شما یک قیمت در ابتدای کار ارائه می دهند و بعد از رفع اختلال متوجه می شوید که قیمت را بالاتر برده و تقاضای مبلغ بیشتری به بهانه های متنوع دارند.

اما شرکت های متخصص در همان ابتدا قیمت تمام شده را با شما طی می کنند و بعد از تایید شما شروع به کار خواهند کرد.

کارشناس و متخصص تعمیرات آسانسور علائم اختلال در آسانسور را از بر است و رفع ایرادات آسانسور شما را به‌صورت موردی انجام می دهد.

یعنی فقط به رفع ایراد پیش آمده می پردازد و دیگر برای چک کردن کلی قطعات وقت نخواهد گذاشت. در این صورت اگر مشکلی در قطعات دیگر آسانسور وجود داشته باشد همانطور باقی خواهد ماند.

همین موضوع موجب خرابی دوباره آسانسور شما شده و حتی آسیب وارده را گسترده تر می کند.

سرویس آسانسور به صورت ماهانه یا موردی؟

اول از هرچیزی  نکته ای را باید با شما در میان بگذاریم: کمک از سرویسکاری که به صورت ماهانه به ساختمان شما سر می زند و آن را مورد بررسی قرار دهد اصلا کافی نیست.

افراد سود جویی وجود دارند که فقط  از شما مبلغی برای سرویس و نگهداری آسانسور می گیرند اما آسانسور را بررسی نکرده یا در صورت بررسی هم به صورت سهل انگارانه از کنار اختلالات موجود گذر می کنند. آن ها در جهت خرابی آسانسور سیستم ایمنی آسانسور شما را پل می‌کنند.

این افراد غیر متخصص دوره های کاملی را طی نکرده و شما به جز یک شماره تلفن چیزی از آن ها ندارید و در صورت بروز حادثه به این افراد دسترسی ندارید و به قول معروف دستتان به جایی بند نیست.

برای همین هم همیشه توصیه می کنیم برای سرویس آسانسورهای خود فریب چنین افرادی را نخورید و با شرکت هایی که به صورت رسمی فعالیت دارند، مثل مرکز سرویس و تعمیر آسانسور مانا که حتی در ایام تعطیل آماده خدمت گذاری است، در تماس باشید.

افراد فعال در این مجموعه ها در استخدام شرکت هستند و فعالیت آن ها روزانه مورد بررسی قرار می گیرد.

همچنین باید اشاره کنیم در صورت بروز اختلال در عملکرد آسانسور شرکت باید  مشکل شما را برطرف کرده و در باره آن توضیحی داشته باشد.

از همه این ها که بگذریم آسانسور به صورت مستقیم با جان انسان‌ ها در ارتباط است و به همین خاطر هم که شده باید سرویس اصولی آن را فقط به افراد متخصص در این امر بسپاریم.

همانطور که بارها اشاره کردیم عدم استفاده از سرویس و نگهداری دوره ای آسانسور موجب صرفه جویی در هزینه های ساختمان نمی شود

بلکه مرکز سرویس آسانسور مانا که آماده خدمات رسانی به تمام نقاط تهران و کرج است، در صورت بر عهده گرفتن سرویس های دوره ای در صورت بروز مشکلات احتمالی در تعمیرات موردی از شما هزینه ای نخواهد گرفت و فقط برای تعویض قطعات با قطعات جدید از شما هزینه استرداد خواهد شد.

سرویس آسانسور

سرویس آسانسور بهتر است هر چند وقت یکبار صورت بگیرد؟

امروزه با بالا رفتن جمعیت و ساخت ساختمان های بلند با طبقات بالا و ساخت مراکز خرید و اداری بزرگ با چندین طبقه موجب شده است در هر فضایی شاهد آسانسورهای مختلف در انواع متنوع باشیم.

آسانسورها روزانه مورد استفاده قرار می گیرند و اختلال در عملکرد آن ها به خصوص در ساختمان های بزرگ موجب نارضایتی ساکنین خواهد شد.

پس کاملا طبیعی است که برای سرویس و عیب یابی آسانسور متحمل صرف وقت و هزینه شویم.

اما به طورکلی

بازه زمانی سرویس و نگهداری آسانسور به فاکتورهای زیر ارتباط دارد:

مدل آسانسور چیست؟

مثل هر وسیله مکانیکی دیگر، انواع و مدل های بسیاری از آسانسور در دسترس می باشد.

شما باید از شرکتی که نصب و تهیه آسانسور شما را برعهده گرفته است در خصوص مدت زمان سرویس آسانسور سوال کنید.

بعضی از آسانسورها دارای قطعاتی خاص یا غیرمعمول می باشند که به خدمات آسانسور متفاوتی نیاز دارند.

پس مرحله اول پرس و جو می باشد.

محل ساختمان کجاست؟

هر شهرها و حتی مناطق مختلف شرایط نگهداری از آسانسور متفاوت است، برای مثال در شهری که رطوبت در آن بالاست در مقابسه با شهر خشک و معتدل راه حل های متفاوتی برای سرویس آسانسور وجود دارد.

همینطور احتمال دارد درباره هزینه ها یا مجوزهای مربوطه برای کمک از آسانسور، قوانین مخصوصی وضع شده باشد که رعایت آن ها اهمیت دارد.

چه قراردادی نوشته شده؟

احتمال دارد در قرارداد نصب آسانسور، مدت زمان سرویس و نگهداری آسانسور مشخص شده باشد.

حتی موارد تحت پوشش در قرارداد یادآوری می شود و بازه زمانی سرویس آسانسور هم امکان دارد در آن تعیین شود.

زمان نصب آسانسور باید پیمانکار منتخب شما این موارد را بی اهمیت تلقی نکند.

اگر موراد بالا برای تصمیم گیری درباره بازرسی آسانسورهای مسکونی یا اداری مورد استفاده قرار بگیرند، باید آسانسور شما به صورت سالانه سرویس دهی شود.

این میزان زمانی است که توسط بیشتر شرکت های آسانسور ذکر می گردد.

بیشتر مدیران ساختمان بعد از اختلال در عملکرد آسانسور و یا سرویس آن ها توسط کارشناسان از ناکارآمد بودن خدمات تعمیر و نگهداری آسانسورها آگاه می شوند.

در صورتی که برای ساختمانتان وجود آسانسور را ضروری می دانید، باید موارد منظم را انجام داده و معیارهای اضافی را ردیابی کنید. به این ترتیب می توانید پیش از سرویس، شرایط را بسنجید.

اگر می توانید در قرارداد خود زمان موردنیاز برای بررسی و نگهداری و تعمیرات لازم برای آسانسور را بگویید. همچنین ساعت های مورد نیاز برای سرویس آسانسور وابسته به نوع و نحوه استفاده و سن آسانسور می باشد.

سرویسکار آسانسور باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

سرویسکار آسانسور باید بتواند عملکرد صحیح آسانسور شما را تایید کند که این مورد به تخصص او در شناخت مشکلات آسانسور بستگی دارد.

همانطور که اشاره کردیم از افراد متفرقه که در استخدام شرکت ها نیستند کمک نگیرید.

سرویسکار آسانسور باید وقت شناس باشد و با مسئولیت کافی بعد از رفع ایرادات مروبطه مجددا آسانسور را از لحاظ سرویس دهی مورد بررسی قرار دهد.

یک سرویس کار حرفه ای باید با ذکر مشکلات پیش آمده و در میان گذاشتن علل احتمالی آن با مدیر ساختمان سعی در رفع ایرادات کلی داشته باشد.

نکات مهم که باید برای سرویس آسانسور مورد توجه قرار دهید

فراهم کردن شرایط مطلوب برای آسانسورها توسط ساکنین و مدیران ساختمان امر بسیاری مهمی است که علاوه بر طولانی کردن عمر مفید استفاده از آسانسورها می تواند باعث حفظ کیفیت عملکرد آن ها در گذر زمان شود.

همچنین این نگهداری های اصولی تاثیرات بسیاری در کم کردن تعمیرات موردی دارند و در صرفه جویی کالی و زمانی خودشان را نشان می دهند.

اگر به دنبال راهکارهایی برای رفع توقف های ناگهانی، ایست یا اختلال در آسانسور ساختمان های خود می باشید، نکاتی که در ادامه ذکر می کنیم می تواند بسیار مناسب جلوه کند.

یادداشت مشکلات عملیاتی آسانسور

در درفترچه امورات ساختمان تاریخ های بروز مشکل و نیاز به تعمیرات موردی آسانسورها را یادداشت کنید. در این یادداشت ها علاوه بر تاریخ نوع مشکل ایجاد شده و دلایل ایجاد آن را هم ذکر کنید.

در این صورت با کمک همین یادداشت برداری های کوچک سریع تر می توانید به راه حل هایی برسید و ببینید ایراد اصلی از کجاست.

مثلا وقتی سیم های بکسل آسانسور در مدت زمان کوتاهی چند بار ایراد پیدا کرده و از کیفیت کار سرویس کار مطمئن هستید باید روی رفتار ساکنین دیگر دقیق شوید و ببینید آن ها بیشتر از ظرفیت ممکن از آسانسور استفاده می کنند یا نه.

همینطور با کمک این یادداشت ها الگوهای تکراری مثل مشکلاتی که در زمان مصرف رخ می دهد و صداهای غیرمعمول که احتمال دارد در زمان های مشخصی در طول روز خودشان را نشان دهند را بیابید.

بازرسی های روزانه

خوب است روزانه آسانسور خود را چک کنید و مشکلات پیش آمده را مورد بررسی قرار دهید.

برای مثال چک کنید که سرعت حرکت آسانسور تغییر نکرده باشد و یا صداهای غیرمعمول از آن شنیده نشود.

زمان بررسی آسانسور باید مطمئن شوید که همه قطعات کارکرد صحیحی دارند و مورد مشکوکی وجود ندارد.

تعمیر و تعویض تجهیزات از کار افتاده

سوختگی چراغ ها و لامپ های درون آسانسور می تواند عادی باشد اما اگر این مشکل به افت فشار برق مربوط می شود باید حتما کارشناسان سرویس و نگهداری آسانسور را در جریان قرار دهید.

آسانسور باید به صورت اصولی تمیز شود.

مکانیسم های داخلی آسانسور در هنگام استفاده از مواد زبر و صنعتی مستعد خوردگی هستند.

پاک کننده های قوی صنعتی می توانند باعث خوردگی و نهایتا منجر به خرابی مکانیسم داخلی شوند.

بهتر است از استفاده از پاک کننده ها در آسانسورها به طور کامل خودداری کنید، مگر اینکه پیمانکار آسانسور تمیز کننده مخصوصی را پیشنهاد کرده باشد.

نصب آسانسور

چرا سرویس آسانسور را به ” آسانسور مانا ” بسپاریم؟

در همه ساختمان ها به صورت روز به روز آسانسورها مورد استفاده قرار می گیرند و این جعبه جادویی در زندگی روزمره ما کاربرد روزانه ای دارد.

اگر بخواهید تعداد دقیق استفاده از آسانسور را به صورت روزانه یا حتی ماهانه بشمارید بی شک تعجب خواهید کرد.

اغلب مواقع در طول یک سال اندازه کار کرد یک آسانسور بیشتر از رانندگی با اتومبیل در مسافت 170,000 کیلومتر می باشد.

پس نتیجه می گیریم استفاده از این وسیله الکتریکی_مکانیکی بسیار است و نیاز به سرویس برای رفع ایرادات احتمالی و ایمن سازی دارد.

ایجاد یک برنامه ریزی درست و اصولی برای سرویس دوره ای آسانسور پر اهمیت تلقی می شود، چرا که ما را از ایمن بودن این وسیله مطمئن کرده و به ما کمک می کند از پرداخت  خسارات سنگین احتمالی این دستگاه بر اثر تعمیرات موردی در امان بمانیم.

نیروهای آموزش دیده مرکز تعمیرات آسانسور مانا به صورت شبانه روزی حتی در روزهای تعطیل کلیه دوره های مهم برای عیب یابی و سرویس آسانسور را گذرانده اند و به خوبی در جریان راهکارهای پیشگیری از به سر رسیدن عمر آسانسور می باشند.

با تشخیص مشکلات احتمالی در زمان بررسی تعمیر و نگهداری، متخصصان ما به شما کمک می کنند از تعمیراتی با هزینه های سنگین در آینده برحذر باشند.

همچنین باید اشاره کنیم که ما از بروزترین ابزارها و تجهیزات در سرویس و عیب یابی آسانسور اسفاده می کنیم تا رضایت مشتریان را جلب کرده و آن ها را در استفاده از خدمات خود خوشنود سازیم.

این مرکز با هزینه هایی کاملا منطقی حتی کمتر از شرکت های همکار در برابر خدمات بسیار با کیفیت سعی در ارتقای کسب و کار خود دارد و در تلاش است برای همیشه نام خود را در میان بهترین ها ثبت کند.


خدمات سرویس آسانسور مانا شامل چه مواردی است؟

اگر می خواهید بدانید در ارائه خدمات سرویس آسانسور چه اتفاقاتی می افتد، این قسمت را دنبال کنید:

 • شناخت و تجربه تعمیر انواع آسانسور

ما با بروزرسانی اطلاعات سرویسکاران خود از آسانسورهای جدید، تعمیرات مربوط به آن ها و سرویس دقیق و حرفه ای سعی در گسترش خدمات خود داریم و در تلاشیم در کمترین زمان ایرادات پیش آمده را رفع کنیم.

 • نصب آسانسور

اگر در فکر نصب آسانسور جدید در ساختمان منازل، محیط کار یا هرجای دیگری که می خواهید هستید، ما بهترین راهکارهای نصب آسانسور را می دانیم و آن ها را برای نصب آسانسور بدون ایراد در اختیارتان قرار خواهیم داد.

 • تعمیرات آسانسور:

زمانی که کار کردن با آسانسور مختل شود، خواه یا نا خواه تمامی ساکنین تحت تاثیر قرار خواهند گرفت. در این شرایط اصلا نیازی به نگرانی شما نیست!

کادر دوره دیده ما حتی در روزهای تعطیلات رسمی آماده خدمات رسانی به شما در هر نقطه ای از تهران یا کرج می باشد و با تکیه بر تخصص و تجارب خود در سریع ترین زمان ممکن شما را از شرایط پیش آمده نجات می دهد.

 • برنامه نگهداری از آسانسور:

سرویس های دوره ای آسانسور برای شما بیش از هر جیزی منفعت مالی دارد جرا که تیم سرویس و تعمیرات آسانسور مانا با بر عهده گرفتن سرویس های دوره ای شما را از مشکلات بزرگتر رهایی بخشیده و به شما در صرفه جویی های مالی کمک بسیاری می کند.

سرویس و نگهداری آسانسور

انواع خدمات سرویس آسانسور مانا

خدمات سرویس و نگهداری آسانسور مانا به این صورت است:

 • عیب یابی از آسانسور

عیب یابی از آسانسور در مدت زمانی تعیین شده انجام می گیرد تا مشخص کند که آیا آسانسور نیاز به یک سرویس کلی پیدا کرده یا تعمیراتی باید در آن صورت بگیرد؟

 • سرویس آسانسور

اگر در زمان عیب یابی نیازی  به سرویس کلی داشته باشیم، سرویس دهی برای اقسام متحرک و ثابت الکتریکی و مکانیکی انجام می گیرد. همینطور هر آسانسور باید طبق ” چک لیست سرویس و نگهداری آسانسور” به صورت ماهانه حداقل یک بار توسط سرویسکاران مجرب چک شود.

 • تعمیرات مربوط به سرویس های دوره ای

تعمیرات پیشگیرانه و تعمیرات کلی هر دو در این مرکز توسط سرویسکاران متخصص صورت می گیرد.

تعمیرات پیش گیرانه برای وقتی است که هنوز امکانات وسایل نصب شده به صورت کامل با اختلال مواجه نشده است.

با این تعمیرات که اصولا در سرویس آسانسور صورت می گیرد از خراب شدن کل سیستم جلوگیری می گردد.

 • رفع اختلالات و خرابی های پیش آمده

تعمیرات آسانسور توسط کارشناسان ما به صورت اصولی صورت می گیرد و در صورتی که قرار داد سرویس دهی ماهانه نداشته باشید پیش از شروع به کار هزینه نهایی به شما اعلام شده و بعد از رفع اختلالات از شما سلب می گردد.

ما برای تعمیر آسانسورهای شما از جدیدترین و بروز ترین تجهیزات کمک می گیریم.

ما در این مجموعه فقط از افراد کاربلد و با تجربه برای سرویس آسانسور های شما استفاده می کنیم، زیرا رضایت شما را برای ارتقای کسب و کار خود یک امر مهم می دانیم! از این رو هرگز نباید نگران عملکرد مجموعه حرفه ای ما باشید!

 

ارتباط با سرویس آسانسور مانا

شما می توانید برای سپردن سرویس های دوره ای آسانسور با کیهان گستر تعمیر آسانسور مانا تماس بگیرید تا ضمن راهنمایی و مشاوره رایگان در خصوص مدت زمان سرویس های ارائه شده به پاسخ سوالاتی مثل هزینه و تعرفه ها برسید.

ما در روزهای عادی به صورت شبانه روزی در کنار شما هستیم و در روزهای تعطیل رسمی تا ساعت 5 بعدازظهر سفارشات شما را برای نزدیک ترین سرویسکار ماهر خود در منطقه ارسال می کنیم. راه های ارتباط با ما در قسمت پایانی وب سایت درج شده است.

هزینه نصب آسانسور مانا به عوامل مختلفی مثل نیاز به بازسازی، نوع آسانسور و … بستگی دارد و شما برای دریافت هزینه دقیق تر می توانید با ما تماس بگیرید.

این مجموعه در همه مناطق تهران مشغول خدمات دهی بوده و حتی در روزهای تعطیل هم در کنار شما می باشد.

در صورت نیاز به استفاده از خدمات آسانسور مانا، می توانید از طریق شماره 02146130971 با ما تماس بگیرید و سفارش خود را برای اعزام سرویس کار و نصاب آسانسور ثبت کنید.

68 پاسخ

  1. در سرویس آسانسور سیم بکسلها، کرپی ها، قلاب سربکسل، روغن دانها، قفلی های درب طبقات، موتور سر درب کابین آسانسور، شاستی های طبقات و کابین، سیم کشی ها، فن کابین، سرعت بسته و باز شدن دربها و… بررسی می شه.

  1. نحوه محاسبه سرویس بر اساس نوع ساختمان، نوع درب، تعداد توقف، تعداد واحد در هر طبقه برای هر آسانسور و تعداد آسانسورها محاسبه می شه.

  1. سرویس دوره ای با توجه به حجم استفاده از آسانسور قابل تعریفه و عموما یکبار در ماه عرفه و مطابق با آن قرار داد منعقد می شه. برای ساعات غیر عرف هم با توافق طرفین هزینه مشخصی درنظر گرفته می شه.

 1. گیربکس این آسانسور در چه مدت زمانی نیاز به تعویض و بازدید روغن داره و از چه نوع روغنی استفاده می شه؟

  1. اگه موتور مناسبی با توجه به ظرفیت و ترافیک انتخاب شه، گیربکس موتور در موارد خیلی نادری دچار مشکل می شه و تا زمان عمر مفید موتور مشکلی وجود نخواهد داشت.

 2. سلام سرویس آسانسور ما مدتی بود دست شرکتی بود که متاسفانه زیاد جدی نمی گرفتن ولی هزینه پرداخت می شد. چطور می تونیم فسخ کنیم؟

 3. سلام خسته نباشید چرا آسانسور وقتی می خواد کار کنه یکباره صدای بلندی تولید می کنه؟

 4. سلام روز خوش آسانسور ما مدتی هست که تحت سرویس آسانسور قرار گرفته از کجا بدونیم سرویسکار واقعا چک می کنه، آخه یه سری مشکلات رو تا ما بهش نگیم متوجه نمیشه؟

  1. سلام، روز بخیر دوست عزیز! سرویسکار باید قبل از صحبت کردن شما خودش مشکلات رو بهتون بگه! اگه اینطور نیست سریعا برای عوض کردن و تذکر دادن سرویسکار اقدام کنین.

 5. درود مطلب کاملی بود ما همیشه از سرویس آسانسور استفاده می کنیم و تا به حال مشکلی نداشتیم اما یکی از همسایگان از پرداخت هزینه شارژ سرباز میزنه چطوری می تونیم قانعش کنیم؟

  1. سلام، وقت بخیر! در صورتی که یک واحد از پرداخت شارژ امتناع کنه، مدیر ساختمان با طی مراحلی، می‌تونه به صورت قانونی نسبت به دریافت آن اقدام کنه به هر حال طی مراحل قانونی مستلزم صرف زمان و انرژیه و بهتره مالکان و مستأجران، طی جلساتی در مورد نحوه پرداخت شارژ با هیئت مدیره به توفق برسن.

 6. ممنون از متن ما یک آسانسور قدیمی داریم تاحالا مشکل جدی نداشته و الان 15 سال میگذره از عمرش، باید برای سرویس آسانسور اقدام کنیم؟

  1. سلام، ممنونیم که همراه ما هستید! بله! سرویس آسانسور یعنی بازدید ماهانه و رفع مشکلات جزئی قبل از این که تبدیل به مشکلات بزرگ تر بشن!

 7. سلام ممنونم از پاسخ های کاملتون ولی آسانسور ساختمان ما اداریه و واقعا نمیشه مشخص کرد چه کسی بهش آسیب میزنه

  1. سلام، خوشحالیم از همراهی شما! اگر میتونین دوربین هارو چک کنین در غیر این صورت بهتره طی یک جلسه به ساکنین روش درست استفاده از آسانسور رو شرح بدین.

  1. سلام، وقت بخیر! بله! هر نوع آسانسور باید مورد سرویس و نگهداری قرار بگیره تا شما رو با خسارات سنگین جانی و مالی غافلگیر نکنه! برای دریافت هزینه از طریق شماره تماس های ذکر شده با ما تماس بگیرین.

 8. ببخشید ولی به نظر من سرویس آسانسور خرج اضافه است وقتی آسانسور مشکل پیدا کنه خودش یه جوری نشون میده بلخره دیگه

  1. سلام، خوشحالیم از همراهی شما! آسانسور روزانه به صورت پی در پی مورد استفاده قرار می گیره و از این رو در معرض خراب شدن قرار داره. اگه از خدمات سرویس آسانسور استفاده نکنید متاسفانه با خسارات سنگین جانی و مالی رو به رو می شین.

 9. وقتتون بخیر در سرویس آسانسور تعمیرات هزینه هم داره یا نه؟ یعنی ما سرویس آسانسور رو انجام می دیم حالا وقتی مشکل پیدا کنه باید هزینه تعمیر رو هم بدیم؟

  1. سلام، خوشحالیم از همراهی شما! اگر از سرویس آسانسور استفاده کنید در صورتی که خرابی پیش بیاد و نیاز به قطعه نداشته باشه بدون هزینه تعمیر میشه.

 10. سلام و درود یعنی برای تعمیرات حتما باید سرویس آسانسور داشته باشیم؟ نباشه نمیشه تعمیر کرد و بیمه نمیده هزینه رو؟

  1. سلام، ممنونیم که همراه ما هستید! دوست عزیز تعمیر موردی و دوره ای با هم فرق داره. در تعمیر موردی هرموقع با مشکل مواجه شدین با مرکز تعمیرات آسانسور تماس می گیرین و در خدمات تعمیر دوره ای به صورت ماهیانه یک سرویسکار به محل اعزام میشه و سرویس آسانسور رو انجام میده در صورتی که مشکلی وجود داشته باشه حل میشه.

  1. سلام دوست عزیز! نه هزینه های سنگین مربوط به نصب و تعویض قطعات آسانسور با صاحبخونه و مالک ساختمانه و مواردی مثل تعمیر و نگهداری ماهیانه و تعمیرات جزئی با مستاجرینه.

  1. سلام دوست عزیز در صورت نیاز نداشتن به قطعات برای تعمیر هیچ هزینه ای برای ارائه خدمات در زمان سرویس از شما مطالبه نخواهد شد.

 11. سلام آسانسور ما عمر زیادی داره و با سرویس به موقع توسط تیم شما همیشه خوب و سالم مونده. ممنونیم از زحمات تیم آسانسور مانا

 12. سلام سیم بکسل ها باید عوض بشن بعد چند سال؟ سرویسکار ما این سری گفت که باید بعد از 10 سال سیم بکسل عوض بشه. خواستم ببینم صحت داره یا نه

  1. سلام طبقه همکف باید نصف طبقه اول در برابر هزینه های تعمیرات و سرویس های ماهیانه همکاری کنه. و این که چون اسانسور بخشی از ساختمونه در هر صورت طبقه های همکف و اول باید برای پرداخت هزینه های تعمیر و سرویس همکاری داشته باشند.

 13. سلام خوب هستین؟ آسانسور ما در طبقه اول گاهی گیر میکنه اصلا حرکت نمیکنه ولی در بسته میشه مشکل چیه؟

  1. سلام این مشکل ده ها علت داره و برای بازدید بیشتر و عیب یابی می تونین با ما تماس بگیرین. گیر کردن آسانسور خیلی پر اهمیته و باید توسط افراد متخصص رفع بشه.

 14. خستعه نباشین آسانسور ساختمان ما از نوع هیدرولیکی هستش و چند روزیه صدای ساییدگی میده و ما غلطک کفشک هارو چک کردیم موردی ندیدیم یعنی اشکال از کجاست

  1. کثیف بودن کفشک آسانسور موجب صدا دادن آسانسور می‌شود. گفته شده که با تمیز کردن کفشک‌ها، 50 درصد از صدای آسانسورها از بین می‌رود.
   سرویسکار شما باید به‌طور ماهیانه پر بودن روغندان‌ها را چک کند. گاهی صدای آسانسور با پر شدن روغندان آسانسور از بین می‌رود.
   درسال‌های اخیر بنابر دلایلی، در ساخت‌وسازها ضخامت دیوارها را کمتر می‌گیرند وهمین مورد بر شنیده شدن صدای آسانسور تاثیرگذار است. پس در این مورد مشکل از آسانسور نیست که نیاز به تعمیر آن داشته باشید.

   برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرین و سفارش بازدید از آسانسور رو ثبت کنین.

 15. سلام وقت بخیر می خواستم بپرسم که سرویس آسانسور شرکت شما به محدوده یافت اباد هم خدمات رسانی می کنه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *