آسانسورها، تجهیزات بسیار پیشرفته ای هستند که به صورت مستقیم با جان شما سر و کار دارند. از این رو باید سرویس و تعمیرات آن را جدی گرفت و از متخصصین این امر استفاده کرد.

شرکت خدمات آسانسور مانا، یکی از بهترین مراکزی است که تعمیر، سرویس و نصب آسانسورهای شما را با بهترین قیمت برعهده می گیرد. این مجموعه به صورت شبانه روزی – حتی در روزهای تعطیل آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد. برای ثبت سفارش و اطلاع از هزینه های سرویس، تعمیر و نصب آسانسور با ما تماس بگیرید.

سرویس آسانسور ، تخصصی و تضمینی

 
سرویس آسانسور یعنی بازبینی از آسانسور در بازه های زمانی تعیین شده (یک ماهه – سه ماهه و …) توسط کارشناسان دوره دیده برای عیب یابی اصولی و جلوگیری از بروز مشکلات جدی.

مرکز آسانسور مانا می تواند سرویس های دوره ای آسانسور شما را در سریع ترین زمان ممکن انجام دهد و شما را پیش از بروز مشکل جدی، از مشکلات آسانسور آگاه نماید.

آسانسورها به صورت روزانه بارها مورداستفاده قرار می گیرند و به دلایل مختلفی ممکن است در معرض فشار و آسیب های بیرونی قرار بگیرند.

اگر شما نتوانید به موقع این مشکلات را شناسایی کنید با خسارات سنگین جانی و مالی رو به رو خواهید شد. پس اهمیت سرویس آسانسور را درک کنید و سعی کنید هر جه سریع تر برای آن وارد عمل شوید.

سرویس آسانسور یکی از مهم ترین مواردی است که بعد از نصب آسانسور باید به آن توجه داشته باشید و حتما نقش آن را جدی بگیرید.

سرویس آسانسور و خطرات سهل انگاری

اگر اهل خواندن صفحات حوادث روزنامه ها یا سایت های خبری باشید به خوبی در جریان خطرساز بودن آسانسورهای مشکل دار هستید و می دانید چگونه افراد زیادی جان خود را در اثر استفاده از آسانسورها با نقص فنی از دست می دهند.

خوشبختانه امروزه این دسته از خبرها کم شده و دیگر شاهد چنین موارد دلخراشی نیستیم که می توان دلیل آن را آشنایی عموم با اهمیت سرویس و نگهداری آسانسور دانست که پیش از رخداد چنین حوادثی جلوی آن ها را می گیرد.

در واقع اکثر مردم از اهمیت سرویس خودرو با خبر شده اند و می دانند برای حفظ جان خود و جلوگیری از عواقب نقوص فنی باید آن را جدی گرفت،

اینجاست که باید اشاره کنیم آسانسور هم به عنوان یک وسیله پرکاربرد باید مورد سرویس و نگهداری قرار بگیرد تا مبادا خطر خاصی شما را تهدید کند.

مسئولیت مدیران ساختمان در برابر سرویس آسانسور

اطلاع از اهمیت سرویس و نگهداری آسانسور توسط مسئولین باعث شد  قانونی برای اجباری شدن سرویس و نگهداری آسانسور به صورت ماهانه توسط یک سرویس کار متخصص وضع شده و در دستور کار مدیران ساختمان قرار بگیرد.

اما با همه این ها هستند کسانی که آن را بی اهمیت تلقی می کنند و فقط در صورت ایجاد مشکل جدی حاضر به پرداخت هزینه هستند.

نگهداری آسانسور یعنی قرارداد سرویس و نگهداری آسانسور با شرکت معتبر برای پیشگیری از خسارات مالی و جانی شدید.

حالا که توانستیم توجه شما را برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص سرویس آسانسور جلب کنیم، با سرویس آسانسور مانا همراه باشید تا هرچه در این راه باید بدانید را به شما گوشزد کنیم.

سرویس آسانسور به چه معناست؟

باز هم برگشتیم سر همان حرف اولمان، اما این بار می خواهیم کمی تخصصی تر به این بپردازیم که واقعا سرویس آسانسور چیست؟

سرویس های دوره ای چه فرقی با سرویس های موردی دارند؟

این روزها (به خصوص با رواج ساخت ساختمان های بلند با چندین طبقه) وجود آسانسور امری حیاتی است و برای سرعت بخشیدن به کارهای شما، جلوگیری از اتلاف انرژی، کمک حال افراد ضعیف و سالمندان و حتی بالا بردن ارزش ساختمان اهمیت زیادی دارد.

استفاده از این وسیله نقلیه زندگی را برای ما آسان تر کرده است. در منازل، محیط کاری و یا پاساژها آسانسور، اختراعی بی نظیر برای جابجایی آسان از مکانی به مکانی دیگر می باشد.

مورد بررسی قرار دادن قطعات آسانسور و نظارت کلی روی کارآیی آن سرویس آسانسور نام دارد.

همانطور که هر سیستم پرکاربردی به سرویس و نگهداری نیاز دارد آسانسورها هم مستثنی از این موضوع نیستند تا برای عملکرد بهتر، پرهیز از پرداخت خسارات سنگین مالی و جانی مورد بررسی قرار بگیرند.

شاید در نظر اول صرف هزینه برای چنین امری کمی غیر منطقی و حتی بی خود به نظر برسد، اما باید بدانید که این تفکر کاملا اشتباه است .

سرویس آسانسور موجب صرفه جویی در وقت و هزینه شما خواهد شد!

چرا که قطعات آسانسور با یک دیگر در تعامل هستند و در صورت بروز مشکل در یکی از آن ها اختلال گسترده تر شده و می تواند روی قطعات دیگر دستگاه تاثیر مستقیم داشته باشد.

با سرویس ماهانه آسانسور توسط سرویس کار محرب قطعه آسیب دیده (پیش از اطلاع شما) شناسایی شده و مورد عیب یابی قرار می گیرد و در نتیجه این اختلال بزرگ تر نشده و همانجا تمام خواهد شد.

یک مثال برای این که بهتر متوجه منظور ما شوید این است که تصور کنید سیم‌ های بکسل آسیب دیده اند و شما متوجه این امر نشده اید چرا که سرویس آسانسور را جدی نگرفته اید،

اما همین اختلال به فلک های کششی آسانسور هم سرایت کرده و خطراتی مثل پارگی سیم بکسل و سقوط آسانسور شما و سایر ساکنین را تهدید می کند.

پس اگر شما هم از آن دسته افراد هستید که هزینه سرویس و نگهداری آسانسور را بی اهمیت و اضافی می دانید

و فقط وقتی که با کار نکردن آسانسور رو به رو می شوید دست به دامان شرکت ها می شوید،

باید بدانید که با این کار فقط ضرر می کنید و چند برابر هزینه سرویس را باید برای رفع اختلالات پیش آمده صرف کنید.

این را هم اضافه کنیم که مثل هر تجهیزات جدید دیگری، آسانسورها هم به برکت تکنولوژی روز به روز مورد تغییراتی قرار می گیرند. نیروهای شرکت نگهداری و سرویس آسانسور مانا، امکان سرویس و نگهداری، نوسازی و خدمات دیگر آسانسورهای مسکونی را برعهده می گیرند.

وقتی آسانسور با اختلال رو به رو می گردد روی همه ساکنین تاثیراتی به جا می گذارد که برای سالمندان و افراد ضعیف تر این تاثیرات جدی تر هستند.

مشکل در کارکرد آسانسور به صورت ناگهانی از تاثیرات جدی نگرفتن سرویس و نگهداری آسانسور است که به طور قطع شما باید خود را در این مواقع برای پرداخت هزینه های سنگین آماده کنید.

خراب شدن آسانسور و جدی نگرفتن علائم آن پوسیدگی و خوردگی آسانسورها را به دنبال دارد و این پوسیدگی با از کار افتادن آسانسور شما را به دردسر می اندازد.

متخصصان سرویس آسانسور مانا کدها، روش ها و نیازهای ساختاری در سطح تجاری و مسکونیرا به خوبی می دانند.

اگر وضعیت آسانسور به حدی رسیده باشد که نیاز به سرویس و نگهداری های شدیدتر، نوسازی و به روزرسانی های جدی پیدا کند، متخصصین سرویس آسانسور مانا با ارائه راهکارهای بی نظیر مشکلات شما را را حل می کنند!

سرویس آسانسور

آسانسور چگونه کار می کند؟

اگر به صورت کلی بخواهیم عملکرد آسانسور را به شما شرح دهیم باید بگوییم که آسانسور مثل یک قرقره بالابر که برای بیرون آوردن آب از چشمه مورد استفاده قرار می گیرد کار می کند.

فرق آن ها این است که قرقره چشمه با نیروی دستی کار می کند و آسانسور توسط مکانیزم های الکتیکی_مکانیکی هدایت می شود.

شاید یک تعریف دیگر هم از آسانسور شما را به صورت کلی متوجه قضیه کند و آن این است که آسانسور جعبه فلزی است که با طناب محکم و پرمقاومتی از چرخ قرقره در موتور جا به جا می شود.

چرخ قرقره مثل چرخ در سیستم قرقره بالابر دستی بوده و طناب فلزی را با مقاومت نگه می دارد. با روشن بودن سوئیچ آسانسور به حرکت می افتد.

سرویس انواع آسانسور

آسانسورها را بر اساس مکانیسم، ارتفاع ساختمان و نوع ساختمان دسته بندی می کنند و شما موقع تهیه و نصب باید آن ها را مورد توجه قرار دهید تا بهترین انتخاب ممکن را داشته باشید.

برای سرویس آسانسور ها بایستی نوع آنها مورد توجه قرار گیرد و این موضوع در هزینه و زمان سرویس آسانسور تاثیر دارد.

دسته بندی آسانسور بر اساس مکانیسم

آسانسور کششی
آسانسور هیدرولیکی
آسانسور شیشه ای
آسانسور بالابرنده

دسته بندی آسانسورها بر اساس ساختمان

آسانسور مسکونی
آسانسور کشاورزی
آسانسور بیمارستانی
آسانسور صنعتی
آسانسور پارکینگی

دسته بندی بر اساس ارتفاع ساختمان

ارتفاع کم (1 الی 3 طبقه)
ارتفاع متوسط (4 الی 12 طبقه)
ارتفاع بلند (از 12 طبقه)

چه عواملی روی عمر آسانسور و زمان سرویس آن تاثیر دارد؟

عوامل بسیاری هستند که می توانند شما را از تعمیرات بی مورد با هزینه های سنگین مصون نگه دارند. در ادامه به آن ها اشاره می کنیم:

 • نگهداری و استفاده درست از آسانسور توسط ساکنین
 • به روز رسانی قطعات آسانسور
 • سرویس دوره ای به موقع آسانسور

 • درست طی کردن مراحل نصب آسانسور
 • استفاده به جا از آسانسور
 • توجه به ظرفیت آسانسور و عدم استفاده از حد مجاز آن
 • از آسانسور مسافربر برای حمل بار استفاده نکردن

سرویس داخلی آسانسور شامل چه مواردی می باشد؟

 • بررسی دیواره ها، سقف و نرده مخصوص دستگیره
 • بررسی چراغ آسانسور و عملکرد صحیح آن
 • حرکت بدون اختلال آسانسور و حساسیت سطح تراز
 • تنظیم سرعت حرکت آسانسور
 • بررسی عملکرد درب ها در باز و بسته شدن اتوماتیک

سرویس آسانسور در زمان مناسب چه فوایدی دارد؟

هر وسیله مکانیکی که روزانه مورد استفاده قرار می گیرند مستلزم سرویس و نگهداری برای افزایش عمر مفید و جلوگیری از اختلالات بعدی هستند.

آسانسور هم به عنوان یک وسیله مکانیکی برای کارکرد درست و بدون مشکل باید به صورت ماهانه مورد سرویس قرار بگیرد و این هزینه های مروبط به سرویس شما را از مشکلات جدی تر و پرداخت هزینه های سنگین تر در امان نگه می دارند.

متخصصین سرویس آسانسور ماهانه قسمت و قطعات مختلف آسانسور را مورد بررسی قرار می دهند تا از کارآیی صحیح آن‌ ها اطمینان پیدا کنند و اگر یک قطعه با اختلال رو به رو شد در رفع مشکل راهکارهای تخصصی به کار بگیرند.

سرویس به موقع آسانسور با مزایای بسیاری همراه است که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

بهبود عملکرد

در اثر فرسودگی های پی در پی و گذر از زمان نصب آسانسور، اگر سرویس و نگهداری آسانسور جدی گرفته نشود کم کم دستگاه از بین رفته و باید به فکر خرید یک آسانسور جدید باشیم. ولی با سرویس به موقع و مراقبت های پیشگیرانه، قطعات آسانسور هربار عیب یابی می شوند و همین باعث طولانی شدن عمر مفید آسانسور و عدم هزینه های سنگین برای خرید دوباره خواهد شد.

کاهش هزینه به معنای واقعی

همانطور که کمی قبل گفتیم سرویس آسانسور به هیچ وجه هزینه اضافه نیست بلکه شما را از خسارات سنگین در امان نگه می دارد.

چرا که اجزای آسانسور با یکدیگر در ارتباط بوده و در صورت بروز مشکل برای یکی از اجزای آن و نادیده گرفتن اختلال به وجود آمده، روی همه ساختمان اثر می گذارد.

ولی سرویس آسانسور شما را به موقع از ایرادات با خبر می کند.  در صورت اختلال در عملکرد آسانسور و نیاز به تعمیر، باید هزینه ای بالاتر از چندین ماه سرویس باید متقبل شوید.

صرفه جویی در وقت و جلوگیری از بروز مشکلات ناگهانی

می دانیم که هیچ کسی نمایل ندارد در آسانسور گیر کند و استفاده از آسانسور تا چند وقتی تعطیل شود، سرویس ماهیانه آسانسور بروز اینگونه مشکلات را کاهش داده و شما را غافلگیر نخواهد کرد.

اطمینان از ایمن بودن آن

باز هم صحبت از ایمنی که مهم ترین اصل در هر آسانسور است پیش کشیده شد، ایمنی در آسانسور با جان انسان ها سر و کار دارد و اگر نادیده گرفته شود باید منتظر عواقب سنگینی مثل سقوط و … باشیم.

سرویس کار مجرب در هر دوره آسانسور را از لحاظ ایمنی در عملکرد مورد بررسی قرار می دهد.

سرویس آسانسور

دلایلی خرابی آسانسور چیست؟

آسانسورها برای اینکه بتوانند عملکرد درستی داشته باشند، نیاز به رعایت اصولی فنی دارند تا دچار اختلال در کارآیی نشوند و به خوبی روز اول ارائه خدمات داشته باشند.

هرگز نمی ‌توانیم انتظار داشته باشیم بدون بررسی تخصصی روی پارامترها توسط کارشناسان این امر، دستگاهی که هر روزه مورد استفاده قرار می گیرد بدون اختلال و مشکلی، در مدت زمان طولانی فعالیت خود را از سر بگیرد.

هرچه قطعات مهم برای تهیه و نصب آسانسورها درجه یک در نظر گرفته شود، باز هم امکان خرابی و از اختلال در آن‌ ها وجود دارد و نیاز به حضور متخصصین را قابل توجه تر می کند.

تغییرات ناگهانی ولتاژ و قطع برق

تغییرات یک دفعه ای ولتاژ برق روی عملکرد درست آسانسورها اثرات مخربی می گذارد و همین قطح شدن های مداوم خرابی و عملکرد غلط این دستگاه مهم را به دنبال دارد.

برای افت فشار برق هم چنین پیامدهایی رخ داده و باید اساسی به فکر یک متخصص خوب و کاربلد برای عیب یابی باشیم.

رعایت نکردن ظرفیت آسانسور

بهتر است بدانید بیشترین دلایل ایجاد اختلال در عملکرد آسانسور ها، عدم رعایت ظرفیت های آن بوده و یا استفاده اشتباه از آسانسور های مسافربری برای حمل بارهای سنگین موجب بروز مشکلاتی خواهد شد.

هر آسانسور گنجایشی دارد که باید آن را به ساکنین گوشزد کرد و هرگز بیش از ظرفیت تعیین شده، برای جا به جایی از آن استفاده نکرد..

از این دسته رفتارهای غلط می توان به این موارد اشاره داشت:
 • جابجایی لوازم منزل با آسانسورهای مسافربری
 • دستکاری افراد غیر متخصص در تنظیمات آسانسور
 • ایجاد خسارات عمدی یا غیر عمدی به درب طبقات
 • کهنه شدن قطعات با گذشت زمان
 • نامرغوب بودن قطعات در ساخت آسانسور
 • و …

سرویس اتاق ماشین آسانسور:

 • مطمئن شوید که شی بدون ربط با آسانسور در اتاقک قرار نگرفته باشد
 • نشتی، لرزش های غیرمعمول و یا پوسیدگی قطعات را مورد بررسی قرار دهید
 • سوختگی، ساییدگی و یا گرمای اجزای الکتریکی را مورد بررسی قرار دهید
 • به سطح روغن توجه کنید
سرویس قسمت بالای اتاق آسانسور:
 • عملکرد صحصیح دکمه توقف و بازرسی
 • برداشتن هر آشغال و کثیفی از اتاق آسانسور
 • سرویس آسانسور اجزای قابل مشاهده توسط افراد
 • کابل حرکت و گرداننده درب و اجزای آن
 • نوسازی آسانسورها

آسانسورها جعبه های فلزی هستند که روز به روز متجهز تر شده و مثل هر دستگاه دیگری برای بهره وری بیشتر مورد بررسی قرار می گیرد.

آسانسورهای امروزی هوشمندتر، پرسرعت تر و با تجهیزات ایمنی بیشتری ساخته می شوند. اگر آسانسورهای نصب شده در محل زندگی یا محل کار شما قدیمی هستند و آپشن های امروزی روی آن ها نصب شده است نگران نباشید.

شرکت سرویس و نگهداری آسانسور مانا برای در مدرن سازی آسانسورهای فعلی و بروزرسانی کدها راه حل هایی درنظر گرفته است.

سرویس آسانسور یا تعمیر موردی آسانسور؟

همانطور که در ابتدای متن اشاره کردیم همه وسایل مکانیکی که از آن ها استفاده می کنیم و این استفاده به صورت روزانه است، باید مورد بررسی های دوره ای قرار بگیرد تا مبادا در استفاده از آن ها دچار دردسر شویم.

همانطور که یک خودروی سرویس نشده می تواند ما را دچار تصادفاتی کند یا این که در وسط یک جاده طولانی ما را کنار بگذارد، آسانسور هم می تواند در صورت عدم سرویس به موقع با بروز مشکلات ما را غافلگیر کرده و به زحمت اندازد.

ولی باز هم افراد بسیاری هستند که به جای سرویس های دوره ای فقط در مواقعی که آسانسور با مشکل جدی مثل قطعی کامل رو به رو می شود حاضر به عیب یابی و سرویس آن می باشند.

در واقع تعمیرات موردی وقتی صورت می گیرد که دستگاه قطع شود و هیچ عملکردی نداشته باشد یا یکی از قطعات آن با نقص رو به رو شود.

در این صورت برای تعمیرات مجبور به تعویض قطعات یا تعمیر اساسی قطعات خواهید بود، این مسئله اتلاف وقت و اعمال هزینه اضافی به همراه خواهد  داشت.

شما برای دو راه پیش رو دارید:
 1. سرویس دوره ای آسانسور را جدی میگیرید تا در هر بازه زمانی مشخص توسط کارشناس مربوطه مورد بازبینی و عیب یابی قرار بگیرد.
 2. آن قدر آن را سرویس نمی کنید تا خراب شود و به تعمیر اساسی نیاز پیدا کند.

اما کدام بهتر و به صرفه تر است؟


فرق سرویس آسانسور دوره‌ای با موردی چیست؟

از اصلاحات رایج خدمات آسانسورها این که که سرویس و نگهداری دوره‌ای آسانسور و تعمیر آسانسور را با اصطلاحات PM و EM مشخص می نمایند. با ما همراه باشید تا این دو را با یک دیگر مقایسه کنیم.

سرویس آسانسور به صورت دوره ای (PM)

در این روش شرکت طرف قرارداد به صورت ماهیانه متخصص آسانسور مجربی را برای سرویس ماهانه آسانسور به سوی شما می فرستد.

سرویسکار آسانسور همه قطعات آسانسور را مورد بررسی قرار می دهد، اشکالات جزئی را رفع و آسانسور را از لحاظ صنعتی نظافت کرده و در بروز اختلال هر قطعه، پیش از رخ دادن مشکل جدی، با مدیریت ساختمان در میان گذاشته و تعمیرات لازم را انجام می دهد.

این کار مصداق بارز ضرب المثل جلوی ضرر را از هرکجا بگیری منفعت است می باشد و شما را از خسارات سنگین مالی و حتی جانی رهایی می دهد.

تعمیرات آسانسور به صورت موردی (EM):

موقع خراب شدن آسانسور، وقتی با هیچ شرکتی برای سرویس و نگهداری قراردادی ثبت نکرده باشید، با یکی از مراکز تعمیر آسانسور تماس می گیرید و با در میان گذاشتن مشکل، آن ها یک سرویس کار به سوی شما می فرستند.

در این مواقع شما به صورت ناگهانی با مشکل رو به رو می شوید و حتی امکان دارد فردی داخل آسانسور گیر کند و یا این که برای چند ساعت یا حتی استفاده از آسانسور در ساختمان با قطعی رو به رو شود.

ما کمک گرفتن از سرویسکاران منفرد را به دلیل در دست نداشتن سوابق آن ها توصیه نمی کنیم.

همچنین این افراد به شما یک قیمت در ابتدای کار ارائه می دهند و بعد از رفع اختلال متوجه می شوید که قیمت را بالاتر برده و تقاضای مبلغ بیشتری به بهانه های متنوع دارند.

اما شرکت های متخصص در همان ابتدا قیمت تمام شده را با شما طی می کنند و بعد از تایید شما شروع به کار خواهند کرد.

کارشناس و متخصص تعمیرات آسانسور علائم اختلال در آسانسور را از بر است و رفع ایرادات آسانسور شما را به‌صورت موردی انجام می دهد.

یعنی فقط به رفع ایراد پیش آمده می پردازد و دیگر برای چک کردن کلی قطعات وقت نخواهد گذاشت. در این صورت اگر مشکلی در قطعات دیگر آسانسور وجود داشته باشد همانطور باقی خواهد ماند.

همین موضوع موجب خرابی دوباره آسانسور شما شده و حتی آسیب وارده را گسترده تر می کند.

سرویس آسانسور به صورت ماهانه یا موردی؟

اول از هرچیزی  نکته ای را باید با شما در میان بگذاریم: کمک از سرویسکاری که به صورت ماهانه به ساختمان شما سر می زند و آن را مورد بررسی قرار دهد اصلا کافی نیست.

افراد سود جویی وجود دارند که فقط  از شما مبلغی برای سرویس و نگهداری آسانسور می گیرند اما آسانسور را بررسی نکرده یا در صورت بررسی هم به صورت سهل انگارانه از کنار اختلالات موجود گذر می کنند. آن ها در جهت خرابی آسانسور سیستم ایمنی آسانسور شما را پل می‌کنند.

این افراد غیر متخصص دوره های کاملی را طی نکرده و شما به جز یک شماره تلفن چیزی از آن ها ندارید و در صورت بروز حادثه به این افراد دسترسی ندارید و به قول معروف دستتان به جایی بند نیست.

برای همین هم همیشه توصیه می کنیم برای سرویس آسانسورهای خود فریب چنین افرادی را نخورید و با شرکت هایی که به صورت رسمی فعالیت دارند، مثل مرکز سرویس و تعمیر آسانسور مانا که حتی در ایام تعطیل آماده خدمت گذاری است، در تماس باشید.

افراد فعال در این مجموعه ها در استخدام شرکت هستند و فعالیت آن ها روزانه مورد بررسی قرار می گیرد.

همچنین باید اشاره کنیم در صورت بروز اختلال در عملکرد آسانسور شرکت باید  مشکل شما را برطرف کرده و در باره آن توضیحی داشته باشد.

از همه این ها که بگذریم آسانسور به صورت مستقیم با جان انسان‌ ها در ارتباط است و به همین خاطر هم که شده باید سرویس اصولی آن را فقط به افراد متخصص در این امر بسپاریم.

همانطور که بارها اشاره کردیم عدم استفاده از سرویس و نگهداری دوره ای آسانسور موجب صرفه جویی در هزینه های ساختمان نمی شود

بلکه مرکز سرویس آسانسور مانا که آماده خدمات رسانی به تمام نقاط تهران و کرج است، در صورت بر عهده گرفتن سرویس های دوره ای در صورت بروز مشکلات احتمالی در تعمیرات موردی از شما هزینه ای نخواهد گرفت و فقط برای تعویض قطعات با قطعات جدید از شما هزینه استرداد خواهد شد.

سرویس آسانسور

سرویس آسانسور بهتر است هر چند وقت یکبار صورت بگیرد؟

امروزه با بالا رفتن جمعیت و ساخت ساختمان های بلند با طبقات بالا و ساخت مراکز خرید و اداری بزرگ با چندین طبقه موجب شده است در هر فضایی شاهد آسانسورهای مختلف در انواع متنوع باشیم.

آسانسورها روزانه مورد استفاده قرار می گیرند و اختلال در عملکرد آن ها به خصوص در ساختمان های بزرگ موجب نارضایتی ساکنین خواهد شد.

پس کاملا طبیعی است که برای سرویس و عیب یابی آسانسور متحمل صرف وقت و هزینه شویم.

اما به طورکلی

بازه زمانی سرویس و نگهداری آسانسور به فاکتورهای زیر ارتباط دارد:

مدل آسانسور چیست؟

مثل هر وسیله مکانیکی دیگر، انواع و مدل های بسیاری از آسانسور در دسترس می باشد.

شما باید از شرکتی که نصب و تهیه آسانسور شما را برعهده گرفته است در خصوص مدت زمان سرویس آسانسور سوال کنید.

بعضی از آسانسورها دارای قطعاتی خاص یا غیرمعمول می باشند که به خدمات آسانسور متفاوتی نیاز دارند.

پس مرحله اول پرس و جو می باشد.

محل ساختمان کجاست؟

هر شهرها و حتی مناطق مختلف شرایط نگهداری از آسانسور متفاوت است، برای مثال در شهری که رطوبت در آن بالاست در مقابسه با شهر خشک و معتدل راه حل های متفاوتی برای سرویس آسانسور وجود دارد.

همینطور احتمال دارد درباره هزینه ها یا مجوزهای مربوطه برای کمک از آسانسور، قوانین مخصوصی وضع شده باشد که رعایت آن ها اهمیت دارد.

چه قراردادی نوشته شده؟

احتمال دارد در قرارداد نصب آسانسور، مدت زمان سرویس و نگهداری آسانسور مشخص شده باشد.

حتی موارد تحت پوشش در قرارداد یادآوری می شود و بازه زمانی سرویس آسانسور هم امکان دارد در آن تعیین شود.

زمان نصب آسانسور باید پیمانکار منتخب شما این موارد را بی اهمیت تلقی نکند.

اگر موراد بالا برای تصمیم گیری درباره بازرسی آسانسورهای مسکونی یا اداری مورد استفاده قرار بگیرند، باید آسانسور شما به صورت سالانه سرویس دهی شود.

این میزان زمانی است که توسط بیشتر شرکت های آسانسور ذکر می گردد.

بیشتر مدیران ساختمان بعد از اختلال در عملکرد آسانسور و یا سرویس آن ها توسط کارشناسان از ناکارآمد بودن خدمات تعمیر و نگهداری آسانسورها آگاه می شوند.

در صورتی که برای ساختمانتان وجود آسانسور را ضروری می دانید، باید موارد منظم را انجام داده و معیارهای اضافی را ردیابی کنید. به این ترتیب می توانید پیش از سرویس، شرایط را بسنجید.

اگر می توانید در قرارداد خود زمان موردنیاز برای بررسی و نگهداری و تعمیرات لازم برای آسانسور را بگویید. همچنین ساعت های مورد نیاز برای سرویس آسانسور وابسته به نوع و نحوه استفاده و سن آسانسور می باشد.

سرویسکار آسانسور باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

سرویسکار آسانسور باید بتواند عملکرد صحیح آسانسور شما را تایید کند که این مورد به تخصص او در شناخت مشکلات آسانسور بستگی دارد.

همانطور که اشاره کردیم از افراد متفرقه که در استخدام شرکت ها نیستند کمک نگیرید.

سرویسکار آسانسور باید وقت شناس باشد و با مسئولیت کافی بعد از رفع ایرادات مروبطه مجددا آسانسور را از لحاظ سرویس دهی مورد بررسی قرار دهد.

یک سرویس کار حرفه ای باید با ذکر مشکلات پیش آمده و در میان گذاشتن علل احتمالی آن با مدیر ساختمان سعی در رفع ایرادات کلی داشته باشد.

نکات مهم که باید برای سرویس آسانسور مورد توجه قرار دهید

فراهم کردن شرایط مطلوب برای آسانسورها توسط ساکنین و مدیران ساختمان امر بسیاری مهمی است که علاوه بر طولانی کردن عمر مفید استفاده از آسانسورها می تواند باعث حفظ کیفیت عملکرد آن ها در گذر زمان شود.

همچنین این نگهداری های اصولی تاثیرات بسیاری در کم کردن تعمیرات موردی دارند و در صرفه جویی کالی و زمانی خودشان را نشان می دهند.

اگر به دنبال راهکارهایی برای رفع توقف های ناگهانی، ایست یا اختلال در آسانسور ساختمان های خود می باشید، نکاتی که در ادامه ذکر می کنیم می تواند بسیار مناسب جلوه کند.

یادداشت مشکلات عملیاتی آسانسور

در درفترچه امورات ساختمان تاریخ های بروز مشکل و نیاز به تعمیرات موردی آسانسورها را یادداشت کنید. در این یادداشت ها علاوه بر تاریخ نوع مشکل ایجاد شده و دلایل ایجاد آن را هم ذکر کنید.

در این صورت با کمک همین یادداشت برداری های کوچک سریع تر می توانید به راه حل هایی برسید و ببینید ایراد اصلی از کجاست.

مثلا وقتی سیم های بکسل آسانسور در مدت زمان کوتاهی چند بار ایراد پیدا کرده و از کیفیت کار سرویس کار مطمئن هستید باید روی رفتار ساکنین دیگر دقیق شوید و ببینید آن ها بیشتر از ظرفیت ممکن از آسانسور استفاده می کنند یا نه.

همینطور با کمک این یادداشت ها الگوهای تکراری مثل مشکلاتی که در زمان مصرف رخ می دهد و صداهای غیرمعمول که احتمال دارد در زمان های مشخصی در طول روز خودشان را نشان دهند را بیابید.

بازرسی های روزانه

خوب است روزانه آسانسور خود را چک کنید و مشکلات پیش آمده را مورد بررسی قرار دهید.

برای مثال چک کنید که سرعت حرکت آسانسور تغییر نکرده باشد و یا صداهای غیرمعمول از آن شنیده نشود.

زمان بررسی آسانسور باید مطمئن شوید که همه قطعات کارکرد صحیحی دارند و مورد مشکوکی وجود ندارد.

تعمیر و تعویض تجهیزات از کار افتاده

سوختگی چراغ ها و لامپ های درون آسانسور می تواند عادی باشد اما اگر این مشکل به افت فشار برق مربوط می شود باید حتما کارشناسان سرویس و نگهداری آسانسور را در جریان قرار دهید.

آسانسور باید به صورت اصولی تمیز شود.

مکانیسم های داخلی آسانسور در هنگام استفاده از مواد زبر و صنعتی مستعد خوردگی هستند.

پاک کننده های قوی صنعتی می توانند باعث خوردگی و نهایتا منجر به خرابی مکانیسم داخلی شوند.

بهتر است از استفاده از پاک کننده ها در آسانسورها به طور کامل خودداری کنید، مگر اینکه پیمانکار آسانسور تمیز کننده مخصوصی را پیشنهاد کرده باشد.

نصب آسانسور

چرا سرویس آسانسور را به ” آسانسور مانا ” بسپاریم؟

در همه ساختمان ها به صورت روز به روز آسانسورها مورد استفاده قرار می گیرند و این جعبه جادویی در زندگی روزمره ما کاربرد روزانه ای دارد.

اگر بخواهید تعداد دقیق استفاده از آسانسور را به صورت روزانه یا حتی ماهانه بشمارید بی شک تعجب خواهید کرد.

اغلب مواقع در طول یک سال اندازه کار کرد یک آسانسور بیشتر از رانندگی با اتومبیل در مسافت 170,000 کیلومتر می باشد.

پس نتیجه می گیریم استفاده از این وسیله الکتریکی_مکانیکی بسیار است و نیاز به سرویس برای رفع ایرادات احتمالی و ایمن سازی دارد.

ایجاد یک برنامه ریزی درست و اصولی برای سرویس دوره ای آسانسور پر اهمیت تلقی می شود، چرا که ما را از ایمن بودن این وسیله مطمئن کرده و به ما کمک می کند از پرداخت  خسارات سنگین احتمالی این دستگاه بر اثر تعمیرات موردی در امان بمانیم.

نیروهای آموزش دیده مرکز تعمیرات آسانسور مانا به صورت شبانه روزی حتی در روزهای تعطیل کلیه دوره های مهم برای عیب یابی و سرویس آسانسور را گذرانده اند و به خوبی در جریان راهکارهای پیشگیری از به سر رسیدن عمر آسانسور می باشند.

با تشخیص مشکلات احتمالی در زمان بررسی تعمیر و نگهداری، متخصصان ما به شما کمک می کنند از تعمیراتی با هزینه های سنگین در آینده برحذر باشند.

همچنین باید اشاره کنیم که ما از بروزترین ابزارها و تجهیزات در سرویس و عیب یابی آسانسور اسفاده می کنیم تا رضایت مشتریان را جلب کرده و آن ها را در استفاده از خدمات خود خوشنود سازیم.

این مرکز با هزینه هایی کاملا منطقی حتی کمتر از شرکت های همکار در برابر خدمات بسیار با کیفیت سعی در ارتقای کسب و کار خود دارد و در تلاش است برای همیشه نام خود را در میان بهترین ها ثبت کند.


خدمات سرویس آسانسور مانا شامل چه مواردی است؟

اگر می خواهید بدانید در ارائه خدمات سرویس آسانسور چه اتفاقاتی می افتد، این قسمت را دنبال کنید:

 • شناخت و تجربه تعمیر انواع آسانسور

ما با بروزرسانی اطلاعات سرویسکاران خود از آسانسورهای جدید، تعمیرات مربوط به آن ها و سرویس دقیق و حرفه ای سعی در گسترش خدمات خود داریم و در تلاشیم در کمترین زمان ایرادات پیش آمده را رفع کنیم.

 • نصب آسانسور

اگر در فکر نصب آسانسور جدید در ساختمان منازل، محیط کار یا هرجای دیگری که می خواهید هستید، ما بهترین راهکارهای نصب آسانسور را می دانیم و آن ها را برای نصب آسانسور بدون ایراد در اختیارتان قرار خواهیم داد.

 • تعمیرات آسانسور:

زمانی که کار کردن با آسانسور مختل شود، خواه یا نا خواه تمامی ساکنین تحت تاثیر قرار خواهند گرفت. در این شرایط اصلا نیازی به نگرانی شما نیست!

کادر دوره دیده ما حتی در روزهای تعطیلات رسمی آماده خدمات رسانی به شما در هر نقطه ای از تهران یا کرج می باشد و با تکیه بر تخصص و تجارب خود در سریع ترین زمان ممکن شما را از شرایط پیش آمده نجات می دهد.

 • برنامه نگهداری از آسانسور:

سرویس های دوره ای آسانسور برای شما بیش از هر جیزی منفعت مالی دارد جرا که تیم سرویس و تعمیرات آسانسور مانا با بر عهده گرفتن سرویس های دوره ای شما را از مشکلات بزرگتر رهایی بخشیده و به شما در صرفه جویی های مالی کمک بسیاری می کند.

سرویس و نگهداری آسانسور

انواع خدمات سرویس آسانسور مانا

خدمات سرویس و نگهداری آسانسور مانا به این صورت است:

 • عیب یابی از آسانسور

عیب یابی از آسانسور در مدت زمانی تعیین شده انجام می گیرد تا مشخص کند که آیا آسانسور نیاز به یک سرویس کلی پیدا کرده یا تعمیراتی باید در آن صورت بگیرد؟

 • سرویس آسانسور

اگر در زمان عیب یابی نیازی  به سرویس کلی داشته باشیم، سرویس دهی برای اقسام متحرک و ثابت الکتریکی و مکانیکی انجام می گیرد. همینطور هر آسانسور باید طبق ” چک لیست سرویس و نگهداری آسانسور” به صورت ماهانه حداقل یک بار توسط سرویسکاران مجرب چک شود.

 • تعمیرات مربوط به سرویس های دوره ای

تعمیرات پیشگیرانه و تعمیرات کلی هر دو در این مرکز توسط سرویسکاران متخصص صورت می گیرد.

تعمیرات پیش گیرانه برای وقتی است که هنوز امکانات وسایل نصب شده به صورت کامل با اختلال مواجه نشده است.

با این تعمیرات که اصولا در سرویس آسانسور صورت می گیرد از خراب شدن کل سیستم جلوگیری می گردد.

 • رفع اختلالات و خرابی های پیش آمده

تعمیرات آسانسور توسط کارشناسان ما به صورت اصولی صورت می گیرد و در صورتی که قرار داد سرویس دهی ماهانه نداشته باشید پیش از شروع به کار هزینه نهایی به شما اعلام شده و بعد از رفع اختلالات از شما سلب می گردد.

ما برای تعمیر آسانسورهای شما از جدیدترین و بروز ترین تجهیزات کمک می گیریم.

 

ارتباط با سرویس آسانسور مانا

شما می توانید برای سپردن سرویس های دوره ای آسانسور با کیهان گستر تعمیر آسانسور مانا تماس بگیرید تا ضمن راهنمایی و مشاوره رایگان در خصوص مدت زمان سرویس های ارائه شده به پاسخ سوالاتی مثل هزینه و تعرفه ها برسید.

ما در روزهای عادی به صورت شبانه روزی در کنار شما هستیم و در روزهای تعطیل رسمی تا ساعت 5 بعدازظهر سفارشات شما را برای نزدیک ترین سرویسکار ماهر خود در منطقه ارسال می کنیم. راه های ارتباط با ما در قسمت پایانی وب سایت درج شده است.

هزینه نصب آسانسور مانا به عوامل مختلفی مثل نیاز به بازسازی، نوع آسانسور و … بستگی دارد و شما برای دریافت هزینه دقیق تر می توانید با ما تماس بگیرید.

این مجموعه در همه مناطق تهران مشغول خدمات دهی بوده و حتی در روزهای تعطیل هم در کنار شما می باشد.

در صورت نیاز به استفاده از خدمات آسانسور مانا، می توانید از طریق شماره 02146130971 با ما تماس بگیرید و سفارش خود را برای اعزام سرویس کار و نصاب آسانسور ثبت کنید.

26 Responses

  1. در سرویس آسانسور سیم بکسلها، کرپی ها، قلاب سربکسل، روغن دانها، قفلی های درب طبقات، موتور سر درب کابین آسانسور، شاستی های طبقات و کابین، سیم کشی ها، فن کابین، سرعت بسته و باز شدن دربها و… بررسی می شه.

  1. نحوه محاسبه سرویس بر اساس نوع ساختمان، نوع درب، تعداد توقف، تعداد واحد در هر طبقه برای هر آسانسور و تعداد آسانسورها محاسبه می شه.

  1. سرویس دوره ای با توجه به حجم استفاده از آسانسور قابل تعریفه و عموما یکبار در ماه عرفه و مطابق با آن قرار داد منعقد می شه. برای ساعات غیر عرف هم با توافق طرفین هزینه مشخصی درنظر گرفته می شه.

 1. گیربکس این آسانسور در چه مدت زمانی نیاز به تعویض و بازدید روغن داره و از چه نوع روغنی استفاده می شه؟

  1. اگه موتور مناسبی با توجه به ظرفیت و ترافیک انتخاب شه، گیربکس موتور در موارد خیلی نادری دچار مشکل می شه و تا زمان عمر مفید موتور مشکلی وجود نخواهد داشت.

 2. سلام سرویس آسانسور ما مدتی بود دست شرکتی بود که متاسفانه زیاد جدی نمی گرفتن ولی هزینه پرداخت می شد. چطور می تونیم فسخ کنیم؟

 3. سلام خسته نباشید چرا آسانسور وقتی می خواد کار کنه یکباره صدای بلندی تولید می کنه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *