سرویس ماهیانه آسانسور یکی از مهم ترین نکاتی است که باید جدی گرفته شود. يکی از بهترین راه ها برای همراهی با تعمیر و اطمینان از اینكه آسانسور مسکونی در بهترین شرایط خود است، برنامه ریزی منظم برای سرویس و نگهداری دوره ای آسانسور است.

در حالی كه صاحبان خانه می توانند برای کمک به طولانی شدن عمر آسانسور خود چند قدم بردارند، اما تشخیص مشکل آسانسور بدون دشوار بوده و باید توسط سرویسکار آسانسور انجام شود.

قبل از اقدام به کاری با شرکت آسانسور مانا كه دارای پروانه طراحی و مونتاژ آسانسور از وزارت صمت بوده و به اطلاع می رساند غیر از سرویس ماهیانه آسانسور، همه خدمات حرفه ای مثل نصب و راه اندازی اولیه، اورهال آسانسور و اخذ گواهی استاندارد را هم برای شما عزیزان انجام می دهد، تماس بگیرید. کافی است با ما تماس گرفته و نحوه محاسبه هزینه خدمات سرویس آسانسور و کیفیت اجرا را يکجا از ما تحویل بگیرید!

سرویس و نگهداری آسانسور

با برنامه ریزی برای سرویس و نگهداری منظم با يک شرکت تعمیرات آسانسور مثل شرکت ساختمانی آسانسور مانا، شما قبل از بروز اشکالات احتمالی به جای انتظار برای اقدام تا وقتی اشکالی پیش بیاید، در بالای اشکالات احتمالی باقی می مانید.

سرویس و نگهداری آسانسور عملكرد آسانسور را بهبود می بخشد و باعث سهولت استفاده کاربران گردد. بدون انجام خدمات سرویس و نگهداری مناسب، شما امکان دارد با اشکالات احتمالیآسانسور مسکونی خود روبرو شوید كه منجر به هزینه های تعمیر و سرویس بسياری می گردد. هرچه مدت آن را به تعویق بیاندازید، به احتمال زیاد آسانسور شما به تعمیر بیشتری نیاز خواهد داشت.

سرویس ماهیانه آسانسور حرفه ای، مطمئن و سریع!

وقتی صحبت از سرویس ماهیانه آسانسور قابل اطمینان می گردد، موارد بسياری وجود دارد كه باید جستجو كنید – مواردی كه فرد معمولی احتمالا از دست می دهد، به همین علت سرویس و نگهداری حرفه ای آسانسور ضروری است.

مواردی مثل بازرسی، آزمایش ایمنی، تعمیر مجاز کارخانه و سرویس و نگهداری معمول همه موارد اصلی نگهداری آسانسور مسکونی است. وقتی افراد حرفه ای می آیند تا به آسانسور شما نگاه كنند، موارد مختلفی وجود دارد كه آن ها در اطراف ماشین آسانسور، گودال و ماشین آلات آسانسور بررسی می كنند تا مطمئن شوند همه چیز آنطور كه باید عمل می كنند.

در اتاق ماشین متخصصان سیم کشی برق شما را بررسی می كنند، روغن را بررسی می كنند تا مطمئن شوید همه چیز به خوبی روغنکاری شده است و مطمئن می شوند راهی برای ورود به اتاق ماشین وجود دارد كه مطابق با استانداردهای کد است.

در داخل کابین آسانسور، سرویسکار آسانسور اطمینان حاصل می كند كه درها می توانند به درستی باز و بسته شوند، سقف، نرده ها و دیوارها را برای مشاهده هر آسیب دیدگی بررسی می كند، چراغ هایی را كه امکان دارد سوخته باشند تعویض كرده و تلفن اضطراری را بررسی می كند.

سرویسکار پانل و میزان پاکسازی درب را بررسی كرده و هر چراغ سوخته را تعویض می كند. او قاب کابین، سیستم ریلی، کابل ها را برای هر نشانه ای از سایش، دروازه ها، تمام مدارهای ایمنی را بررسی می كنند و سیستم را بررسی كرده تا مطمئن شود در بهترین شرایط قرار دارد. سرویس ماهیانه آسانسور 

آیا عدم سرویس و نگهداری دوره ای آسانسور باعث خراب شدن آسانسور می گردد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت بله؛ گاهی نقص در يک قسمت کوچک از آسانسور، كه با صرف وقت و هزینه بسيار کم قابل حل است، باعث ایجاد مشکل در يکی از قسمت های اساسی آسانسور می گردد و احتمال دارد باعث ناهنجاری هایی در ساختمان ایجاد كند و هزینه حل خراب شدن آسانسور را چند برابر می كند و احتمال دارد خسارت ها مالی و جانی هم به بار آورد.

سرویس ماهانه آسانسور باعث افزایش امنیت آسانسور محل سکونت یا محل کار شما می گردد.

يک قرارداد سرویس و نگهداری آسانسور با کیفیت باید با توجه به برنامه كنترل نگهداری طراحی گردد. همینطور باید اطمینان حاصل گردد كه آسانسورهای شما:

 • ساکنین را ایمن نگه دارید.
 • با کدهای قابل اجرا مطابقت داشته باشید.
 • از تعمیر پرهزینه و تعویض قطعات خودداری كنید.
 • بازرسی های مورد نیاز را پشت سر بگذارید.

چک لیست سرویس و نگهداری آسانسور 

تعمیرات آسانسور به صرفه تر است یا سرویس و نگهداری آن ؟

بعضی از افراد گمان می كنند كه هر موقع آسانسور به تعمیر نیاز داشت همان موقع بهتر است تا تعمیر گردد چون گمان این افراد این است كه سرویس و نگهداری آسانسور يک هزینه اضافی است. سرویس ماهیانه آسانسور خیلی به صرفه تر است و باعث می گردد از بروز آسیب های جدی پیشگیری كند و هزینه های مالی ان را کاهش دهد.

مشکل در يک بخش آسانسور چه مشکلاتی به دیگر بخش ها وارد می كند ؟

همانطور كه قبلا هم به آن اشاره كردیم مشکل در يک بخش باعث می گردد به دیگر بخش ها هم آسیب برسد علت آن هم این است كه دیگر سیستم آن هماهنگی سابق خود را از دست می دهد و به بخش های مختلف آن فشار بیش از حد وارد می گردد. سرویس ماهیانه آسانسور 

برای مثال دقت داشته باشید در صورتی كه سیم های آسانسور و یا سیم بکسل دچار آسیب شده باشد، همین مورد می تواند باعث آسیب به فلک های کششی آسانسور گردد، درنهایت هم امکان پارگی سیم بکسل و سقوط آسانسور هم وجود دارد و صدمات مالی و جانی بسياری را به فرد وارد می كند.

مشکل قطعات آسانسور ناشی از عدم سرویس و نگهداری مرتب آسانسور

آیا نبودِ سرویس و نگهداری دوره ای آسانسور باعث خراب شدن آسانسور می گردد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت بله؛ گاهی نقص در يک قسمت کوچک از آسانسور، كه با صرف وقت و هزینه بسيار کم قابل حل است، باعث ایجاد مشکل در يکی از قسمت های اساسی آسانسور می گردد و هزینه تعمیرات آسانسور را چند برابر می كند.

عدم سرویس و نگهداری آسانسور به صورت دوره ای و منظم باعث مشکل قطعات اساسی آسانسور می گردد. معمولاْ هزینه ای كه برای تعمیر و جایگزینی این قطعات وجود دارد، بیش از هزینه سرویس ماهیانه است.

عواقب نادیده گرفتن اهمیت سرویس و نگهداری آسانسور

 • مشکل در «رزیستور»های تابلو فرمان باعث مشکل «درایو» تابلو فرمان می گردد؛ «درایو» يکی از گران قیمت ترین قطعات آسانسور است؛ (حدود 7-8 میلیون تومان). این در حالی است كه اگر در سرویس ماهیانه آسانسور مشکل رزیستور تشخیص داده گردد، هزینة تعویض «رزیستور» حدود 300 -400 هزار تومان است.
 • عیب یابی نكردن «سیم بکسل» باعث می گردد كه افراد متوجه خوردگی «سیم بکسل» نشوند؛ خوردگی «سیم بکسل» باعث لیز خوردن «سیم بکسل» و در نهایت سقوط آسانسور می گردد.
 • تنظیم نبودن «فنر گاورنر» كه تنها با يک بازرسی و تنظیم مجدد قابل حل است، باعث «پاراشوت» كردن آسانسور و از بین رفتن «ریل»های آسانسور می گردد.
 • کم شدن روغن «موتور گیریبکس» كه تنها با اضافه كردن روغن در سرویس ماهیانه می توان آن را برطرف كرد، باعث خرد شدن کل «موتور گیریبکس» و از از بین رفتن آن می گردد. هزینه روغن موتور گیربکس کجا هزینه موتور گیربکس کجا!
 • کثیف بودن و یا وجود گرد و غبار بر روی «لقمه های پاراشوت»-كه تنها با تمیز كردن لقمه ها به صورت منظم در هر بازدید سرویس و نگهداری انجام می گردد- باعث «پاراشوت» كردن آسانسور و از بین رفتن «ریل»های آسانسور می گردد.

سرویس آسانسور يک بازرسی کلی از قطعات مورد استفاده در آسانسور است.كه در يک بازه تعیین شده باید صورت بگیرد. هزینه سرویس ماهیانه آسانسور براساس تعداد توقف، ظرفیت آسانسور، نوع درب، نوع موتور و دیگر موارد تعیین می شود. سنديکای آسانسور هر ساله نرخی را به ازای هر طبقه در آسانسور اعلام می نماید.

و در اختيار شرکت های ارائه دهنده خدمات آسانسور قرار می دهد.باید دانست سرویس آسانسور جزء الزامات آسانسور است و آسانسور در هر ساختمان حداقل باید ماهی يکبار مورد بازرسی و بازبینی قرار بگیرد و سیستم آن بررسی شود.

محاسبه هزینه سرویس ماهیانه آسانسور

علل بسياری برای نصب آسانسور در محیط کار و زندگی مثل راحتی و آسایش شما و خانواده تان وجود دارد. در صورتی كه تصمیم به نصب آسانسور دارید، موارد دیگری وجود دارد كه در سرویس ماهیانه آسانسور باید در نظر بگیرید. مهم ترین نکات در مدت زمان سرویس آسانسور به شرح زیر است :

مدل آسانسور

مثل هر لوازم و تجهیزات الکتريکی دیگری، آسانسورها هم دارای انواع و مدل های مختلف هستند. با توجه به نوع مدل آن، شرکتی كه برای نصب می آید توصیه های لازم در مورد هزینه سرویس آسانسور و زمان سرویس ماهیانه آسانسور را ارائه می كنند. همینطور در انواع قطعات مورد نیاز هر آسانسور تفاوت وجود دارد. بعضی از آسانسورها و قطعاتی كه آن ها نیاز دارند بیشتر از دیگر قطعات نیازمند تعمیر و سرویس و نگهداری می باشند. پس مطمئن شوید كه برای پیشگیری از هزینه های بعدی سرویس آسانسور، مراقبت های لازم را پیگیری كنید.

موقعیت مکانی

مدت زمان سرویس آسانسور به موقعیت قرارگیری ساختمان هم بستگی دارد. شاید شما در شهر و یا منطقه ای زندگی كنید كه برای اجرای خدمات سرویس و نگهداری به مجوزهای مختلفی نیاز داشته باشید.

نوع قرارداد

شرکتی كه شما برای نصب و سرویس آسانسور خود انتخاب كرده اید، می تواند گزینه های بسياری برای نحوه نگهداری از سرویس و نگهداری ارائه دهد. در قرارداد شما مدت زمان سرویس آسانسور و هزینه های تحت پوشش هم ذكر می گردد.

در صورتی كه فاکتورهای بسياری در سرویس ماهیانه آسانسور موثر است، اما برآورد زمانی توسط شرکت ارائه دهنده خدمات تعیین می شود. معمولا توصیه می گردد كه سرویس آسانسور هر ماه انجام گردد و اگر کاربری آن به صورت تجاری / اداری بوده و میزان مصرف از آسانسور خیلی زیاد باشد، گاها هر هفته و یا يک هفته در میان سرویس ماهیانه توسط متخصصین حرفه ای شرکت آسانسور مانا انجام می شود.

محاسبه هزینه سرویس ماهیانه آسانسور

زمان سرویس آسانسور

بهتر است سرویس آسانسور در يک بازه زمانی تعیین انجام شود. سرویس آسانسور در هر ماه يک نوبت انجام می گردد. باید به این نکته توجه كرد :

در صورتی كه آسانسور دارای تردد و ترافيک بالایی باشد، نیاز به دو نوبت سرویس در ماه دارد.معمولا در واحدهای اداری و تجاری نیاز به دو نوبت سرویس در هر ماه است.باید دانست وقتی سرویس در دو نوبت صورت بگیرد ۶۰ درصد به هزینه سرویس ماهیانه آسانسور افزوده می شود. باید دانست كه شرکت سرویس و نگهداری آسانسور در این قرارداد ها هیچ مسئولیتی در قبال تعمیر قطعات معیوب ندارد.

و صرفا بازبینی و سرویس بر عهده شرکت ارائه دهنده خدمات آسانسور است.معمولا سنديکای آسانسور هر ساله مبلغی را بر هر توقف در آسانسور در نظر می گیردو در اختيار شرکت های ارائه دهنده خدمات آسانسور قرار می دهد.برای تعمیرات آسانسور غرب تهران و دیگر مناطق با ما تماس بگیرید.

عضویت در سنديکای آسانسور

مدیران ساختمان باید به این نکته توجه داشته باشند كه با شرکتی قرارداد سرویس و نگهداری ماهیانه عقد نمایند كه در عضویت سنديکای آسانسور باشد.

با توجه به افزایش قیمت بعضی از قطعات آسانسور به صورت سالانه، هزینه سرویس ماهیانه آسانسور توسط سنديکا هر ساله افزایش می یابد.این هزینه بین واحدهای ساختمان سرشكن می شود.

باید توجه داشت كه هر چقدر هم كه هزینه سرویس آسانسور بالا رود، نباید نسبت به آن بی توجه بود. البته در حال حاضر نرخی كه از مدیران ساختمان دریافت می شود از مبلغ تعیین شده در سنديکا به مراتب کمتر است.

بهتر این است كه سرویس ماهانه آسانسور به صورت منظم انجام گردد تا شاهد فرسودگی و تعمیر پی در پی آن، و البته پرداخت هزینه های هنگفت نباشیم.مجموعه آسانسور مانا در كنار انواع خدمات آسانسور تعمیرات آسانسور در تهران را رهگیری می نماید.

سرویس ماهیانه کدهای امنیت آسانسورها

ایمنی باید علت اصلی در نظر گرفتن سرویس و نوسازی آسانسور باشد. آسانسورهایی كه فاقد آخرین فن آوری و تجهیزات می باشند می توانند خطرناک باشند و مستعد خاموش شدن غیر منتظره خواهند بود.

همینطور تلفن های اضطراری در این دسته از آسانسورها کار نمی كند، درب ها به خوبی باز و بسته نمی گردد و اشکالات جدی دیگری خواهند داشت. از این رو لازم است كه آسانسورها از کدهای استاندارد ساختمان و ایمنی استفاده كنند و همین موضوع باعث اهمیت سرویس ماهیانه آسانسور ها می شود.

بهبود کارآیی

آسانسورهای ناکارآمد پول و انرژی و در نتیجه هزینه بسياری هدر می دهند. مدت زمان انتظار طولانی ناشی از آسانسورهای ناکارآمد می تواند باعث ناآرامی در بین مستاجران گردد. به روزرسانی سیستم به آرامتر و روانتر شدن سواری کمک خواهد كرد و در نتیجه هزینه تعمیر کاهش خواهد یافت. از این رو تشخیص فواصل مدت زمان سرویس آسانسور توسط مدیر ساختمان بسيار حائز اهمیت است.

مدت زمان سرویس آسانسور بستگی به نوع و مدل آسانسورها و هم تعداد توقف در آن ها دارد. در صورتی كه سرویسکار با نوع و عملكرد آسانسور مربوطه آشنایی کامل داشته باشد و البته دارای مهارت و تجربه هم باشد، در کمترین زمان ممكن به بررسی و سرویس همه بخش های آن می پردازد. کسب تجربه و مهارت در انجام خدمات آسانسور مستلزم گذراندن دوره های آموزشی و هم انجام عملیات های متعدد است.

سرویس ماهیانه آسانسور را با بهترین قیمت برعهده می گیریم!

انتخاب شرکت معتبر ارائه دهنده خدمات آسانسور باعث بهره گیری از سرویسکاران باتجربه و ماهر و هم ایجاد آرامش و امنیت بیشتر در آسانسور می گردد. تیم حرفه ای آسانسور مانا با به کارگیری نیروهای متخصص در بخش سرویس و نگهداری آسانسور با رعایت نکات ایمنی و پیروی از قوانین و استاندارد ها، آرامش خاطر خاصی را برای شما رقم خواهد زد.

تیم حرفه ای آسانسور مانا متعهد است تا با سرویس های ماهیانه آسانسور و نوسازی تجهیزات آسانسورها، اثربخشی و کارآمدی آن را به حداکثر برساند. به طور کلی سرویس آسانسور و كنترل و نظارت بر قطعات نصب شده در آسانسور از اجزا کلی تا قطعات جزئی، در يک بازه زمانی مدون كه معمولا ماهی يک بار است، تعریف می شود.

خدمات سرویس ماهیانه آسانسور ها

مدیریت ساختمان مستلزم اطمینان از عملكرد مناسب همه خدمات و امکانات است. پله برقی یا آسانسور وجود در ساختمان شما باید در همه زمان ها به طور صحیح و کارآمد کار كند. عیب یابی کلی قطعات نصب شده و نظارت بر عملكرد کلی سیستم آسانسوراز جمله خدماتی است كه در بخش سرویس ماهیانه آسانسور انجام می گردد.

به طور کلی همه سیستم ها و یا سیستم ها نیازمند بازدید دوره ای و سرویس و نگهداری می باشند، به ویژه سیستم هایی كه ایمنی آن ها نقش اساسی در عملكرد کلی سیستم ایفا كرده و مشکل آن ها باعث خطرات احتمالی جانی می شود. بعد از نصب آسانسور سرویس و نگهداری آن از اهمیت بسياری برخوردار بوده و باید به طور منظم و حداقل ماهانه يک بار توسط شخص متخصص تحت بازرسی منظم قرار بگیرد.

با سرویس ماهیانه آسانسور می توان از هزینه های مشکل و استهلاک پیشگیری كرد و با این کار امنیت آسانسور ها را بالا برد. برای نصب، تعمیر، بازسازی، سرویس و نگهداری آسانسور با شرکت هایی معتبری مثل شرکت خدماتی آسانسور مانا قرارداد بسته كه در صورت وقوع حادثه ویا بروز اشکال بتوانید رسیدگی كنید.

برای ثبت سفارش و اطلاع از تعرفه ها کافیست تماس بگیرید – حتی مشاوره رایگان دریافت کنید!

سرویس آسانسور

سرویس آسانسور به صورت حرفه ای

سرویس موتور آسانسور

يکی از بخش های مهم در موتور آسانسور، گیربکس آن است. گیربکس برای درست حرکت كردن الزاما باید روغن کاری گردد. پس باید سطح روغن کافی باشد تا بتواند اصطکاک را کم كرده و حرارت را به درستی انتقال دهد. سرویس ماهیانه آسانسور 

نگهداری و شرایط موتورخانه آسانسور

موتورخانه فضایی است كه همه تجهیزات مربوط به تعمیر و سرویس آسانسور درون آن قرار می گیرند. این اتاق باید دارای تهویه مناسب بوده و رفت وآمد به آن باید با احتیاط کامل انجام گردد. ورودی موتورخانه باید حداقل 1.8 متر بوده و دسترسی به آن با استفاده از پله انجام گردد.

سرویس و تنظیم ترمز آسانسور سرویس ماهیانه آسانسور 

ترمز آسانسور برای نگهداری آسانسور در میان طبقات بسيار مهم است. در زمان سرویس آسانسور حتما باید لنت و فنر ترمزها کاملا بررسی گردد. همینطور باید مگنت ترمزها و کفشک های آن ها در هر دوره بررسی شده و در صورت نیاز دوباره تنظیمات انجام گردد.

نگهداری تابلو فرمان و برق آسانسور

در زمان بررسی تابلو فرمان و برق آسانسور باید ابتدا استحکام محل تابلو فرمان بررسی گردد. سپس باید همه مدارهای الکتريکی و ایمنی را چک كرده و از عدم وجود اتصال کوتاه مطمئن شد.

آچارکشی و تنظیم موتور آسانسور

منظور از آچارکشی بررسی پیچ و مهره های پایه موتور و گیربکس است. در صورتی كه این پیچ ها شل شده باشند باید آن ها را آچارکشی كرده و موتور را تنظیم كرد. همینطور باید لرزه گیرهای بالا و پایین را هم آچارکشی كرد. سرویس ماهیانه آسانسور 

سیستم تهویه و فن

فن آسانسور در سقف آن قرار دارد. برای راحتی مسافران در آسانسور باید سیستم تهویه به درستی کار كند. در بررسی های دوره ای آسانسور باید سلامت دکمه تهویه سالن را هم بررسی كرد.

بررسی و سرویس لوازم چاه آسانسور

چاه آسانسور و لوازم درون آن يکی از بخش های مهم در حرکت آسانسور است. در زمان سرویس چاه آسانسور باید کابل جابجایی، روشنایی، ریل راهنما، زنجیر جبران، می كروسوئیچ ها، روغن د ان ها، سنسورهای آهنربا، ضربه گیر کابین و اتصالات بخش های مختلف موردبررسی قرار گیرند.

بررسی و حل مشکل دکمه های آسانسور

دکمه های آسانسور برای نگه داشتن آسانسور در طبقات مختلف، زنگ هشدار آن، صدور دستور توقف فرمان و تهویه استفاده می شوند. برای اطمینان از سلامت آن ها باید اتصالات و فنرهای آن ها را بررسی كرد.

سرویس کابین آسانسور

روشنایی، صداهای داخل کابین برای اعلام طبقه و پخش موسیقی، فن، شستی طبقات و کابین و نمایشگر آن ها مهم ترین قسمت های کابین می باشند كه نام آن ها در چک لیست بازدید دوره ای کابین به چشم می خورد.

نگهداری و بازدید سیم بکسل ها سرویس ماهیانه آسانسور 

در زمان چک كردن سیم بکسل ها باید کشش ارتجاعی آن ها و اتصالات این سیم ها با کابین و قاب موردبررسی قرار بگیرند. در صورتی كه سیم بکسل به طور منظم موردبررسی قرار نگیرد، به مرور زمان خورده شده و منجر به سقوط آسانسور می گردد.

آچارکشی موتور آسانسور

چه عللی در آسانسور باعث ایجاد مشکل می شوند؟

آسانسور هم مثل هر دستگاه دیگری برای این كه بتواند به درست ترین شکل ممكن کار كند باید همه اصول و استاندارد های مربوطه در آن رعایت گردد. با توجه به بایدها و نباید های موجود درباره آسانسور این وسیله عملكرد بهتری خواهد داشت. بعضی از موارد كه حتما باید به آن ها توجه گردد عبارت هستند از:

 • تعیین ظرفیت به ازای هر نفر سرویس ماهیانه آسانسور 
 • میزان سرعت
 • مقدار ارتفاع
 • كنترل درب ها
 • مکان قرارگیری آسانسور
 • ولتاژ برق

در صورتی كه این قسمت ها مورد بررسی دقیق قرار نگیرند قطعا اشکالاتی ایجاد خواهند كرد. دقت داشته باشید كه همه افراد نمی توانند این تجهیزات پیچیده را كنترل و بررسی كنند بلكه باید این کار را مهندسین باتجربه و متخصص در این رشته انجام دهند.

وقتی تجهیزات مورد استفاده در قسمت های مختلف آسانسور باکیفیت باشند آسانسور دیرتر دچار اشکال خواهد شد و قطعا عمر طولانی خواهد داشت. در ادامه به شرح بعضی از عللی كه سرویس و نگهداری آسانسور را ضروری می كند می پردازیم. سرویس ماهیانه آسانسور 

رعایت نكردن ظرفیت تعیین شده برای هر آسانسور

برای هر آسانسور ظرفیت محدودی تعیین شده است كه نباید بیشتر از آن میزان ظرفیت مورد استفاده قرار بگیرد. وگرنه اشکالات مختلفی در آسانسور ایجاد می گردد كه این اشکالات در صورت تعمیر نشدن مشکلات بیشتر و خسارت های جبران ناپذیری را به وجود می آورند.

بعضی از مواردی كه باعث می گردد به ظرفیت آسانسور توجهی نگردد عبارت هستند از:

  • اعمال فشار و یا ضربه به درب ها
  • حمل لوازم منزل با آسانسورهای مخصوص مسافر
  • دست کاری افراد نابلد در سیستم های آن
  • فرسوده شدن تجهیزات
  • کیفیت بد اجناس به کاررفته ابتدایی
  • و …

تغییرات ناگهانی ولتاژ و قطع برق

تغییرات ناگهانی ولتاژ برق می تواند بر کارایی صحیح آسانسورها تأثیر نامطلوب گذاشته و قطع های پی درپی آن باعث مشکل و از کارافتادگی این تجهیزات ساختمان ها شود.  سرویس ماهیانه آسانسور 

ایجاد اختلال در سیستم های مکانيکی و الکتريکی

در ساختمان هایی كه دارای تعداد طبقات زیاد می باشند آسانسور بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد این کار باعث می گردد در سیستم های مکانيکی و الکتريکی آن اشکالاتی ایجاد می گردد كه امکان دارد اشکالات بزرگ تری ایجاد كند. با سرویس و نگهداری آسانسور شما می تواند با کمک مهندسین باتجربه این اشکالات را از بین ببرید و مانع خراب شدن تجهیزات و قسمت های دیگر آسانسور شوید.

در حالت کلی تعمیر و سرویس آسانسور دو قسمت است يکی بررسی و شناسایی نقص و قسمت دوم حل نقص. این مراحل با استفاده از مهندسین متخصص در این حرفه انجام خواهد شد. سرویس ماهیانه آسانسور 

بهترین سرویس کار آسانسور چه ویژگی هایی دارد؟

يک شرکت سرویس آسانسور باید تمام مجوزهای لازم برای نصب، تعمیر و سرویس انواع آسانسورهای را داشته باشد. این شرکت ها باید از افراد متخصص و مجرب برای خدمت رسانی به مشتریان خود استفاده كنند.

متاسفانه تعداد سرویس کاران غیرمجاز هر روز در حال افزایش است و افراد هم بدون آگاهی به این سرویس کاران مراجعه می كنند و بازدید دوره ای آسانسور خود را به آن ها می سپارند. اکیدا توصیه می كنیم كه برای دریافت همه خدمات مربوط به آسانسور، صرفا به مراکز و شرکت های معتبر و دارای صلاحیت مراجعه كنید.

شرکت خدمات آسانسور هخامنش يکی از شناخته شده ترین مراکز سرویس آسانسور در اصفهان است كه تاكنون پروژه های بزرگ بسياری را با موفقیت به انجام رسانده و رضایت مشتریان خود را در این زمینه جلب كرده است.

در صورتی كه به دنبال سرویس کار آسانسور در اصفهان هستید، می توانید به این شرکت مراجعه كرده یا از طریق تماس با کارشناسان مجرب آن، مشاوره کاملی در خصوص نصب، تعمیر و سرویس ماهیانه انواع آسانسور دریافت كنید.

مناطق تحت پوشش سرویس ماهیانه آسانسور

  • سرویس آسانسور شرق تهران

  • سرویس و نگهداری آسانسور غرب تهران

  • سرویس و نگهداری آسانسور در شمال تهران

  • سرویس و نگهداری آسانسور در جنوب تهران

آسانسور از قطعات مکانيکی، الکترونيکی واجزای سازه ای از بابت فرم وشکل ظاهری ساخته شده است و به همین منظور اهمیت و بررسی همه قطعات چه از کابل ها و دیگر قطعات از جمله کابین و دیگر قسمت های آن برای کاركرد صحیح و دقیق باید مورد بررسی قرار بگیرد. انجام این مراحل نیازمند دو بند ازشرایط است كه باید در زمان خرید به آن توجه لازمه را كرد :

 1. در صورت نبود قرارداد سرویس نگهداری آسانسور، صدور بیمه نامه مسئولیت برای آن مقدور نیست.
 2. با انجام سرویس ماهیانه آسانسور قطعات خراب و پوسیده به راحتی شناسایی شده و تعویض می گردد.

چک لیست سرویس و نگهداری آسانسور 

معمولا شرکت های ارائه دهنده خدمات آسانسور براساس يک چک لیست اقدام به سرویس آسانسور می نمایند.این شرکت ها موظفند چک لیستی در خصوص بازبینی جزئی قطعات آسانسور به صورت يک برنامه منظم در اختيار سرویس کاران خود قرار دهند.

و سرویسکاران پس از بازبینی قطعات آسانسور نقاط ضعف سیستم آسانسور را در این چک لیست ها یادداشت كرده و در اختيار مدیران ساختمان قرار دهند.در این چک لیست قطعات اصلی و جزئی آسانسور ثبت شده و سرویسکار طبق این برنامه آسانسور را چکاپ می كند.

باید به این نکته توجه كرد :

با وجود این چک لیست، سرویسکار همه قطعات را بازرسی كرده و اشکالات آن ها را برطرف می نماید و در وقتی آسانسور نیاز به تعمیر اساسی داشته باشد از قبل در این چک لیست ها نقاط ضعف آسانسور تعیین گردیده است.

بعد از بررسی هر کدام از بخش ها و قطعات آسانسور در چک لیست جلوی قطعات بازرسی شده علامتی به منظور سلامت آن ها توسط سرویسکار زده می گردد. این باعث می گردد تا سرویسکار در هزینه سرویس ماهیانه آسانسور هیچ قطعه ای را فراموش نكرده و از قلم نیندازد. سرویسکار در پایان سرویس این چک لیست را به مدیر ساختمان تحویل می دهد.

خدمات آسانسور مجموعه مانا

مجموعه آسانسور مانا متشکل از سرویسکاران مجرب و آموزش دیده است كه با تمام تجهیزات در تهران آمادگی ارائه خدمات آسانسور در سریع ترین زمان را دارد.

این مجموعه با داشتن فروشگاه قطعات آسانسور می تواند به صورت همه روزه حتی در ایام تعطیل خدمات نگهداری و تعمیر را انجام دهد. شما می توانید برای استعلام هزینه سرویس ماهیانه آسانسور با ما تماس بگیرید و با خدمات ما آشنا شوید. این خدمات شامل :

 • سرویس و نگهداری آسانسور
 • تعمیرات آسانسور
 • بازسازی آسانسور
 • نصب آسانسور
 • فروش قطعات آسانسور

همین حالا برای ثبت سرویس ماهیانه آسانسور و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید! ما در مجموعه آسانسور مانا آماده ارائه خدمات سرویس و نگهداری آسانسور با ارزان ترین راه حل ها هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *