سرویس و نگهداری آسانسور ارزان در تهران چیست؟ آسانسور یك وسیله حمل و نقل بوده كه به صورت عمودی به بالا و پایین میرود و جهت جابجایی آسان مسافر و یا كالا مورد استفاده قرار می گیرد. امروز می خواهیم در مورد نگهداری صحیح از آسانسور مطالبی را بیان كنیم. اگر مایل به كسب اطلاعات در این زمینه هستید ما را تا پایان همراهی كنید.

استفاده از خدمات تعمیر و نگهداری آسانسور یکی از خدمات ارائه شده در برخی از این شرکت های آسانسوری خواهد بود که پیشنهاد حتما از آن استفاده نمایید تا در استفاده از این وسیله در ساختمانتان با مشکلی روبرو نشوید و این دستگاه پیچیده زیر نظر یک شرکت معتبر فعال در این زمینه با استفاده از سرویس کار آسانسور به شکلی ماهیانه مورد بررسی قرار گیرد و مشکلات موجود در آن برطرف شود. با توجه به این که آسانسور یکی از وسایل پرکاربرد در ساختمان ها می باشد باید در طول مدت زمانی مشخص مورد بررسی قرار گیرد و خدماتی در قالب سرویس آسانسور و یا تعمیر آسانسور برروی آن پیاده شود.

در صورتی که تمایل دارید از خدمات تعمیر و نگهداری آسانسور برخوردار شوید باید به شرکت های مجاز فعال در این زمینه مراجعه کنید تا این شرکت ها با ارسال سرویس کار آسانسور باسابقه و متخصص به بررسی آسانسور محل سکونت شما بپردازند و خدماتی با کیفیت را در تعمیر آسانسور و سرویس آسانسور به شما ارائه دهند. ممکن است برایتان این سوال ایجاد شده باشد که آیا انجام سرویس و نگهداری آسانسور ارزان در تهران به شکلی ماهیانه الزامی است یا خیر؟

البته که این تصمیم با شما خواهد بود که از خدمات تعمیر آسانسور و یا سرویس آسانسور به شکلی منظم و ماهیانه استفاده نمایید و یا به شکلی موردی با استفاده از سرویس کار آسانسور به رفع ایرادات موجود در این نوع وسیله بپردازید. اما با توجه به حساسیت هایی که در رابطه با انجام منظم سرویس این دستگاه در سرتاسر جهان وجود دارد قوانینی در این رابطه وضع شده است که با توجه به آنها این نوع وسایل باید به شکلی ماهیانه با استفاده از افراد متخصص مورد بررسی و سرویس قرار گیرند.

 

 

امروزه بیشتر ساختمان های مسكونی و اداری دارای آسانسور می باشند. آسانسور به علت اینكه مستقیما با جان انسان در ارتباط است، ایمنی آن از اهمیت بالایی برخوردار است.

آسانسور برای اینكه بتواند در طول زمان عمر خود به خوبی عمل كند و كارایی خوبی داشته باشد و كمتر دچار مشكل شود،نیازمند سرویس،نگهداری و بازبینی دوره ای است. اهمیت سرویس و نگهداری از آسانسور كمتر از نصب آسانسور نیست.

قطعات آسانسور، باید به صورت منظم و دوره ای مورد عیب یابی و بازبینی قرار بگیرند و در صورت فرسودگی و وجود عیب درآنها به موقع تعویض و یا تعمیر شوند. وگرنه قطعات خراب یا فرسوده ممكن است موجب مشكل دیگر قطعات آسانسور شده و در عملكرد آسانسور مشكل ایجاد كنند كه حتی ممكن است خطراتی را برای جان انسان به همراه داشته باشد.

به طور كلی می توان گفت با انجام اقدامات مراقبتی از آسانسور، طول عمر مفید آن افزایش پیدا می کند و همینطور در هزینه ها هم به طرز چشمگیری صرفه جویی می شود. یكی از اقداماتی كه شركت های نگهداری آسانسور به صورت ماهیانه انجام می دهند، روغنكاری منظم قطعات آسانسور،بویژه سیم بكسل و ریل هاست.

سیم بكسل های آسانسور برای اینكه كمتر دچار ساییدگی و خوردگی و زنگ زدگی شوند، باید روانكاری شوند. البته روغنكاری سیم بكسل آسانسور،باید توسط افراد حرفه ای و متخصص اینكار انجام شود. چون اگر روغنكاری به صورت اصولی و طبق قوانین خاص انجام نشود نه تنها مفید نیست، بلكه ضررهایی را به همراه خواهد داشت.

در سرویس و نگهداری آسانسور ارزان سیم بكسل از نظر ظاهری باید به طور كامل مورد عیب یابی قرار بگیرد و در صورت مشاهده پارگی، فرسودگی و فرسایش رشته های سیم بكسل، بلافاصله تعویض شود. سرویس و نگهداری آسانسور ارزان در تهران

در بازدید ماهیانه علاوه بر روغنكاری قطعات و بازبینی سیم بكسل اقدامات دیگری هم انجام میشود كه از مهمترین آنها میتوان به  آچاركشی كامل قطعات سیستم آسانسور و كنترل موتور گیربكس اشاره نمود.

امروزه به علت تقاضای زیاد نصب آسانسور این شغل به یكی از پردرآمد ترین شغل های دنیا تبدیل شده است. با ما همراه باشید تا با آموزش نصب آسانسور بیشتر آشنا شوید. در ادامه مباحثی كه در رابطه با آموزش نصب و سرویس و نگهداری آسانسور ارزان بیان می شود را شرح می دهیم.

آموزش گام به گام نصب آسانسور

مراحل نصب آسانسور و سرویس و نگهداری آسانسور ارزان

شركت در كلاس آموزش نصب و سرویس و نگهداری آسانسور ارزان موجب می شود كه كارآموز تخصص كافی در اجرای هر یك از مراحل زیر به دست آورد. در نصب هر نوع آسانسوری تمامی این مراحل باید با دقت كافی و بر اساس قوانین و استانداردها رعایت شوند.

تهیه نقشه و جانمایی آسانسور

نخستین مرحله در ساخت و نصب آسانسور تهیه نقشه اولیه متناسب با فضا و شرایط ساختمان است. در تهیه نقشه آسانسور باید به پلان تیپ طبقات ساختمان كه شامل پاركینگ، زیرزمین، همكف و سایر طبقات می گردد توجه شود.

همینطور ابعاد و محل دقیق چاهك آسانسور هم باید مشخص شود. از همان ابتدا باید تعداد و نوع آسانسور و همینطور ظرفیت هر آسانسور توسط مهندس معمار تعیین گردد. تعیین ارتفاع و ابعاد آسانسور از دیگر مواردی بوده كه در این مرحله باید مشخص شود.

آماده نمودن كف چاله آسانسور

سطح تمام شده اولین توقف آسانسور باید حداقل ۱۵۰ سانتی متر از كف چاهك آسانسور فاصله داشته باشد. از این فاصله برای ایجاد سكوه های ضربه گیر و جانپناه استفاده می شود. هدف از ساخت جانپناه ایجاد فضایی به منظور سرویس و نگهداری آسانسور ارزان بدون سقوط آن است. برای ساخت سكوهای ضربه گیر می توان از سازه های بتنی یا فلزی استفاده کرد. سرویس و نگهداری آسانسور ارزان در تهران

آهن كشی چاه آسانسور

یكی دیگر از مراحل مهم در آموزش نصب و سرویس و نگهداری آسانسور ارزان عملیات آهن كشی است. آهن كشی چاه آسانسور موجب می شود كه موقعیت قرار گیری ریل های كابین آسانسور و ریل های وزنه تعیین شود و این قطعات به درستی در محل اصلی خود قرارگیرند. آهن كشی شامل مراحل  تهیه نقشه اجرایی، تهیه لیست آهن آلات و قطعات مورد نیاز، نصب داربست، ضد زنگ كردن آهن آلات مورد استفاده و..  می گردد.

دیوار كشی اطراف چاه

باید با کمک قطعات جدا كننده سه طرف چاه آسانسور از محیط آسانسور جدا شوند و سطح داخلی هر یك این دیوارها كاملا صاف و یكدست گردد. این كار باید از كف سطح اولین توقف تا  محل موتور خانه آسانسور كه در پشت بام قرار دارد اجرا گردد. دیوار كشی ها باید متناسب با فضای ساختمان باشد و اصولا برای صاف نمودن سطح داخلی این دیوارها از سیمان یا گچ خاك استفاده می كنند.

سرویس و تعمیر آسانسور تهران

احداث موتور خانه سرویس و نگهداری آسانسور ارزان در تهران

یكی از مراحلی كه در آموزش سرویس و نگهداری آسانسور ارزان اهمیت زیادی داشته و نیاز به مهارت و تجربه بالایی دارد موارد مربوط به موتور خانه یا همان قلب تپنده آسانسور است. موتور خانه باید بر اساس ابعاد تعیین شده در نقشه اولیه ایجاد شود. حداقل ارتفاع موتورخانه باید ۲ متر باشد و فاصله كف اولین توقف تا زیر سقف موتور خانه باید بیشتر از ۶ متر باشد.  ابعاد موتور خانه باید كاملا بر اساس استانداردهای ساخت و نصب آسانسور باشد.

دور چینی درب طبقات

پس از طی مراحل ذكر شده و رعایت قوانین و مقررات ساخت آسانسور نوبت به دورچینی درب طبقات می رسد، برای این منظور از آجر، بلوك یا پوشش فلزی استفاده می كنند. این پوشش و دور چینی ایجاد شده باید كاملا همسطح با چهار چوب لبه درب طبقات باشد و هرگز نباید به لبه داخلی درب ها راه یابد. همین حالا با سرویس و نگهداری آسانسور ارزان تماس بگیرید.

كابل كشی و نصب تابلو برق سه فاز

این مرحله آخرین مرحله نصب آسانسور بوده كه در آموزش نصب و تعمیر آسانسور از اهمیت خاصی برخوردار است، اگر سیم كشی ها و كابل كشی به درستی انجام نشوند احتمال آتش سوزی و برق گرفتگی وجود دارد و خسارات زیادی را به دنبال دارد. سرویس و نگهداری آسانسور ارزان در تهران

به همین علت این مرحله باید با ظرافت و دقت انجام گردد. این مرحله شامل  نصب كابل برق سه فاز از كنتور تا موتور خانه، نصب سیم ارت، تعیین اندازه كابل بر اساس فاصله كنتور تا محل نصب تابلو برق سه فاز، تامین روشنایی موتور خانه و نصب پریز، فیوز و… است. همه مراحل باید كاملا بر اساس استانداردهای ساخت آسانسور باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *