آسانسورها، تجهیزات بسیار پیشرفته ای هستند که به صورت مستقیم با جان شما سر و کار دارند. از این رو باید سرویس و تعمیرات آن را جدی گرفت و از متخصصین این امر استفاده کرد.

شرکت خدمات آسانسور مانا، یکی از بهترین مراکزی است که تعمیر، سرویس و نصب آسانسورهای شما را با بهترین قیمت برعهده می گیرد. این مجموعه به صورت شبانه روزی – حتی در روزهای تعطیل آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد. برای ثبت سفارش و اطلاع از هزینه های سرویس، تعمیر و نصب آسانسور با ما تماس بگیرید.

سرویس و نگهداری آسانسور 24 ساعته

 
 

سرویس و نگهداری آسانسور یکی از مهم ترین خدماتی است که بعد از نصب هر آسانسور باید مورد توجه قرار بگیرد.

کسانی که نقش مدیریت ساختمان و آپارتمان های مسکونی، تجاری و اداری را در اختیار دارند در اکثر اوقات نمی دانند باید از چه کسی برای تعمیر و سرویس آسانسور کمک بگیرند.

حتی گاهی آن ها از اهمیت سرویس و نگهداری آسانسور باخبر هستند اما افراد اشتباهی را برای خدمات رسانی انتخاب می کنند و این موجب می شود هیچ تاثیری در بهبود کیفیت آسانسور دیده نشود.

شاید این بدترین اقدامی باشد که افراد برای بازبینی آسانسور، در نظر می گیرند، چرا که افرادی که صلاحیت سرویس و نگهداری آسانسور را ندارند، می توانند باعث گسترده شدن مشکلات آسانسور و صرف هزینه های سنگین تری از سوی شما شوند.

سرویس آسانسور باید از زمان خرید اسانسور موردتوجه قرار بگیرد تا مشکلی ساکنین را تهدید نکند. آسانسورها دارای انواع بسیاری هستند که برای سرویس هرکدام نیاز به متخصص و فرد آموزش دیده داریم.

سرویس آسانسور مسکونی درب لولایی توقفی17.000
سرویس آسانسور مسکونی درب اتومات توقفی22.000
سرویس آسانسور اداری درب لولایی توقفی20.000
سرویس آسانسور اداری درب اتومات توقفی28.000
سرویس آسانسور تجارینیاز به بازدید دارد

آسانسور 4 نفره80,000
آسانسور 5 نفره90,000
آسانسور 6 نفره100,000
آسانسور 7 نفره120,000

شما از مرکز تخصصی سرویس و نگهداری آسانسور چه انتظاری دارید؟

اگر تصور می کنید یک متخصص و سرویس کار آسانسور، باید بیاید و اشکال را برطرف کند، با ما تماس بگیرید.

اگر می خواهید در هزینه های ساختمان صرفه جویی کنید و بر امنیت آن اضافه نمایید، باید حتما سرویس آسانسور را جدی بگیرید.

چرا که آسانسورهای خراب مشکل خود را به صورت ناگهانی به شما نشان می دهند و شما وقتی متوجه آن می شوید که یک قطعه به طور کل از کار افتاده باشد!

در سرویس و نگهداری، آسانسورها مورد بررسی قرار می گیرند و پیش از وقوع یک مشکل در اجزا و سیستم نرم افزاری آن توسط کارشناسان رفع می شوند.

اضافه کنیم که تجربه سرویس کار آسانسور اهمیت بسیاری دارد چرا که در سرویس آسانسور نیاز به حساسیت داریم تا مشکلات پیش از وقوع شناسایی شوند و این فقط از دست افراد با تجربه بر می آید.

از این رو می توانید از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در وب سایت، با سرویس و نگهداری آسانسور مانا تماس بگیرید تا شما را در کمترین زمان راهنمایی کنیم.

آسانسور مانا با دستورالعمل‌ های دقیق و با ارائه بهترین روش ها، با نیاز های ساختاری در سطح تجاری و مسکونی آشنا است.

پس کمک از دانش و تخصص این مجموعه قطعا به شما اطمینان خاطر خواهد بخشید!

اگر وضعیت آسانسور آن قدر بد باشد که شما نیاز به نوسازی و به روزرسانی کامل داشته باشید، ما در این زمینه هم می توانیم به شما کمک کنیم.

کارشناسان‌ ما می توانند در زمینه سرویس آسانسور، نوسازی و یا دیگر خدمات آسانسور، نیاز های شما را به بهترین شکل برطرف کنند. ما از نصب تا نگهداری در کنار شما هستیم!

سرویس و نگهداری آسانسور

 

اهمیت سرویس و نگهداری آسانسور چیست؟

سرویس و نگهداری آسانسور امری مهم بوده و باید حداقل ماهی یک بار انجام گیرد. در گذشته کاربران آسانسور برای این امر اهمیت زیادی قائل نبودند و هر ساله شاهد حوادث و خسارات بسیاری در زمینه آسانسور بودیم.

با بررسی صورت گرفته توسط کارشناسان آسانسور دلیل این حوادث و خسارت ها مشخص شده و امنیت ساکنین هنگام استفاده از آسانسور تضمین می شود.

به نظر کارشناسان آسانسور دلیل اصلی حوادث عدم سرویس و نگهداری آسانسور به شکل منظم ارزیابی گردید.

همین باعث شد سرویس آسانسور ارزش خود را در میان افراد پیدا کند.

اما بازهم اکثر مدیران ساختمان خدمات سرویس و نگهداری آسانسور را جدی نگرفته و موجب بروز خطرات احتمالی جانی و مالی می گردند.

باید به این نکته توجه داشت که سرویس آسانسور شامل چیست و چرا باید به آن توجه داشت.

سرویس آسانسور از لحاظ قانونی و فنی باید ماهیانه، توسط یک سرویسکار آسانسور باتجربه انجام شود و یک شرکت ارائه دهنده خدمات آسانسور پشتیبانی فنی لازم را رهگیری کند.

سرویس و نگهداری آسانسور یعنی:

عقد قرارداد سرویس و نگهداری آسانسور با یک شرکت معتبر ارائه دهنده خدمات آسانسور به صورت دوره ای!

سرویس و نگهداری انواع آسانسور

 

مزایای سرویس و نگهداری آسانسور ماهانه (دوره ای)

سرویس و نگهداری آسانسور دارای مزایای بی شماری است که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم:

 • سرویس آسانسور در فواصل زمانی تعیین شده
 • کمتر شدن استهلاک قطعات آسانسور
 • بازسازی و عوض کردن قطعات معیوب پیش از بروز مشکل جدی
 • استفاده از بیمه در زمان بروز حادثه
 • عدم توقف اضطراری آسانسور به دلیل بروز مشکل
 • رفع ایرادات آسانسور موردی، به شکل رایگان
 • تضمین ایمنی کاربران آسانسور

آیا ساكنان طبقه همکف و اول باید هزینه سرویس و نگهداری آسانسور را پرداخت كنند؟

با افزایش بعضی از هزینه ها در مورد سرویس و نگهداری آسانسور در مجتمع های مسکونی، ساكنان طبقه همکف و اول سر پرداخت هزینه سرویس و نگهداری آسانسور به اختلاف خوردند و می گویند به خاطر استفاده پایین و يا استفاده نكردن از آسانسور نباید هزینه سرویس و نگهداری آسانسور بپردازند.

اما طبق ماده 23 قانون تملک آپارتمان ها در مورد قوانین استفاده از آسانسور، اعتراض ساكنان طبقه همکف و اول مبنی بر عدم پرداخت هزینه های مربوط به دلیل استفاده نكردن از آن، قابل پذیرش نیست و همه ساكنان ملزم به پرداخت هزینه سرویس و نگهداری آسانسور می باشند.

حتی واحد هايی كه در بیشتر ایام سال خالی و بلا استفاده می باشند باید برای پرداخت شارژ آسانسور و در نتیجه هزینه سرویس و نگهداری آسانسور اقدام کنند.

درباره هزینه جاری و جزئی يک مجتمع مسکونی باید گفت كه شارژ ساختمان هزینه سرویس و نگهداری آسانسور را هم تشکیل می دهد و مستاجر باید به صورت ماهانه آن را پرداخت كند.

پرداخت هزینه سرویس و نگهداری آسانسور مستاجر به عهده کیست ؟

همه قطعات مکانيکی و غیر مکانيکی كه در آسانسور استفاده شده با گذشت زمان و استفاده مستمر از آن دچار فرسودگی می شود و آن عملکرد سابق را دیگر ندارد.

آسانسور حتی با کمک خدمات سرویس و نگهداری حرفه ای و منظم، قطعات آسانسور دچار فرسودگی شده و نیاز به سرویس و يا تعویض پیدا می كنند، كه هزینه سرویس و نگهداری آسانسور بین همه ساكنان ساختمان تقسیم می شود؛ اما پرداخت هزینه سرویس و نگهداری آسانسور به عهده مالک است يا مستاجر؟

از آنجایی كه سرویس و نگهداری آسانسور مستاجر جز سرویس کلی و اساسی ساختمان محسوب می شود پس در مورد پرداخت این گونه هزینه ها مسئولیتی متوجه مستاجر نیست.

به عبارتی بهتر است در مواجه با این سوالات پاسخ داد كه، سرویس و تعویض قطعات مهم و اساسی آسانسور باعث افزایش ارزش آسانسور و در نتیجه افزایش ارزش ملک می شود پس پرداخت هزینه سرویس و نگهداری آسانسور به عهده مالک است.

همچنین هزینه های مربوط به تزئنات داخلی کابین آسانسور (تعویض قطعاتی از آسانسور كه در زیبایی آسانسور نقش دارند مثل شاستی کلید ها، کف آسانسور، کابین آسانسور و…) و بازسازی آسانسور (تعویض و سرویس اجزای مکانيکی آسانسور) بر عهده مالکین است.

در صورتی كه خسارتی بر آسانسور وارد شود كه به دلیل بی توجهی مستاجر و يا بستگان ایشان ایجاد شده باشد نه تنها پرداخت هزینه به عهده مالک نیس بلكه مستاجر باید خسارت کامل سرویس و يا تعویض قطعه خراب شده را بپردازد.

سرویس آسانسور را به مانا بسپارید و نگران چیزی نباشید!

قسمت تعمیر آسانسور مانا طوری طراحی شده که مشکلات رخ داده برای یک آسانسور، با سرعت و هزینه بسیار مناسبی رفع شود.

ما در تلاشیم با ارائه خدمات بی نظیر و به موقع به شما عزیزان، اطمینان لازم را به شما هدیه دهیم، افزایش تماس‌ و ثبت درخواست سرویس و نگهداری آسانسور مانا یکی از دلایل احترام به حقوق مشتری می باشد.

خدمات ما یک سرمایه‌گذاری بلندمدت بوده که به صورت خاص برای رفع ایرادات پیش از بروز جدی، طراحی شده و از خرابی و تعمیر گران قیمت آسانسور که در آینده، پیشگیری می کند.

در صورت بروز هر مشکلی، سرویسکار آسانسور ما همه قطعات را به صورت دقیق مورد بررسی قرار داده و به کاربران توضیح می دهد. کاربران می توانند با توجه به نوع مشکل، این که چه اقداماتی را برای رفع مسئله انجام دهند را مشخص کنند.

ما هم به عنوان یک شبکه حرف های متشکل از متخصصین زبده خود و به عنوان یک شرکت پیشرو در تعمیر آسانسور، اقدامات لازم را انجام می دهیم تا شما بتوانید با خیالی آسوده از آسانسور استفاده کنید.

امور تعمیر آسانسور برای پیشگیری از هزینه های سنگین، تعمیر اساسی و تعویض قطعات آسانسور کمک می کند که در نتیجه صرفه‌جویی در هزینه مشتریان را به دنبال دارد.

خدمات تعمیر آسانسور مانا به صورت همه روزه، حتی در روزهای تعطیل همراه شماست!

 

انواع فعالیت های سرویس و نگهداری آسانسور

اگر می خواهید بدانید که در سرویس و نگهداری آسانسور چه کارهایی انجام می شود این قسمت را از دست ندهید:

بررسی آسانسور

بررسی از آسانسور در مقطع زمانی مشخص شده صورت می گیرد تا متوجه شویم که آیا آسانسور به سرویس نیاز دارد یا به تعمیر پیشگیرانه!

تعمیر پیشگیرانه

تعمیر پیشگیرانه زمانی صورت می گیرد که قطعات آسانسور در حال کار باشند و به خرابی دچار نشوند. هدف تعمیر پیشگیرانه آسانسور این است که خرابی سیستم به تعویق افتاده و فواصل بروز مشکلات بیشتر شود و یا جلوی مشکلات احتمالی گرفته شود.

سرویس آسانسور

اگر زمان بررسی نیاز به سرویس حس شود، سرویس دهی برای قسمت های متحرک و ثابت اعم از الکتریکی و مکانیکی مجزا صورت می گیرد، همینطور هر آسانسور مطابق “چک لیست سرویس آسانسور” ماهیانه حداقل یکبار باید مورد سرویس قرار گیرد.

تعمیر خرابی آسانسور

این تعمیر مربوط به مواردی بوده که دستگاه از کار افتاده بوده و نمی تواند به وظایف پیش بینی شده عمل کند که با انجام تعمیر لازم آسانسور مجدداً راه اندازی شده و مورد بهره برداری قرار می گیرد.

در عملیات بررسی جامع آسانسور این نکات مورد بررسی قرار می گیرد:
  • کارآیی قفل ها و درب کابین و متعلقات
  • سیستم تعلیق کابین و مکانیزم تعادل و سیراکت کابین
  • سیستم های کنترلی، ایمنی، الکتریکی
  • کارآیی سیستم محرکه آسانسور (موتور گیربکس)
  • کارآیی ترمز ایمنی، گاورنر و پاراشوت ها
  • کارآیی سیستم ضربه گیرها

روانکاری آسانسوره

روانکاری آسانسورها

روانکاری مناسب یکی از با اهمیت ترین بخش های هر برنامه سرویس و نگهداری آسانسور می باشد.

 • استفاده از روانکار یا روغن مناسب
 • استفاده صحیح از روانکار به مقدار مناسب
 • چک کردن و کنترل کردن در بازه های زمانی تعیین شده

روانکاری آسانسورها شامل:

روانکاری ریل ها، فنر و لولا های درب های طبقات لولایی، بافر های هیدرولیکی، کفشک های لغزشی کابین و وزنه تعادل، یاتاقان های فلکه گیربکس و …. می شود.

موارد عدم روانکاری:
 • استاندارد، روانکاری سیم های گاورنر را ممنوع کرده یعنی روانکاری سنگین و چسبناک بروی سطح خارجی سیم بکسل بیش از این که سودمند باشد مضر هستند روانکار سیم بکسل ها گرانروی ۳۴ تا ۳۸ در مقیاس S&U در دمای ۲۱۰ درجه فارنهایت را کند.
 • روانکاری کفشک های غلطکی نباید از رونکار استفاده کرد زیرا می تواند با کارآیی ایمنی دستگاه تداخل پیدا کند.
 • می کروسوئیچ های حد چون می تواند کنتاکت این وسایل بوسیله گریس یا روغن بی کیفیت ارتباط برقرار کرده و عمل کنند.
 • روغن کاری یا گریس کاری کلیه کنتاکت ها مثل کنتاکت دربها، کنتاکت مدارات ایمنی برقی و مکانیکی، گاورنر و قفل دربها به هیچ وجه صورت نگیرد.
 • از روغن کاری غلطک های درب اتوماتیک بر روی ریل ساسبیشن جداً خودداری نمائید چون باعث لیز خوردن و عدم دور اندازی می شود.
 • روغنکاری دیسک ترمز موتور هرگز انجام نشود چون باعث سر خوردگی کابین می شود.
 

لطفا سرویس و نگهداری آسانسور را جدی بگیرید!

سرویس به موقع در دوام و عملکرد آسانسور تاثیر به سزایی دارد. سرویس و نگهداری روزمره به شما کمک می کند تا از اثر سایش و خرابی احتمالی جلوگیری کنید که امکان دارد برای شما بسیار گران تمام شود و برای مسافران شما نیز بسیار ناخوشایند باشد.

در نظر داشته باشید که این سرویس برای همه یکسان نبوده و به عوامل مختلفی همچون تعداد آسانسورهای موجود در ساختمان، نوع آسانسور، نوع امکاناتی که در آن ها قرار دارد، وضعیت آسانسور و غیره بستگی دارد. با توجه به موارد گفته شده، یک سرویسکار سرویس آسانسور پس از انجام ارزیابی دقیق، می تواند بهترین برنامه را برای سیستم های شما تعیین کند. این ارزیابی ها معمولا رایگان است. در بعضی موارد، امکان دارد ابتدا سرویسات لازم باشد تا آسانسورها بتوانند واجد شرایط قرارداد سرویس و نگهداری شوند.

مدیران ساختمان، مراکز اداری و تجاری با سرویس به موقع و منظم آسانسور می توانند به مزایای زیر دست پیدا کنند:

 1. سرویس آسانسور در فواصل زمانی مشخص
 2. استهلاک کمتر قطعات آسانسور
 3. بازسازی و تعویض قطعات در فاصله زمانی بیشتر
 4. استفاده از بیمه استفاده کنندگان آسانسور در هنگام بروز حادثه
 5. عدم توقف اضطراری آسانسور به علت خرابی
 6. فع خرابی های آسانسور به صورت رایگان
 7. امنیت و راحتی استفاده کنندگان از آسانسور
 

گیر کردن در آسانسور

آپارتمان ها تبدیل به یکی از عناصر اصلی زندگی شهری شده اند و همه گیر شدن ساختمان های بلند باعث اصلی وجود آسانسورها است. شاید برای یک ساختمان سه یا چهار طبقه اهمیت وجود آسانسور چندان حس نشود اما در آپارتمان های بلند، عدم وجود آسانسور غیر منطقی بوده و ساکنین را دچار زحمت زیادی می کند. اگر به سرویس و نگهداری آسانسور بی توجه باشید باید منتظر چنین مشکلاتی هم باشید!

با این حال آسانسور وسیله ای الکترو-مکانیکی بوده و هر وسیله ای روزی با مشکل روبرو شده یا خراب می گردد. اما این موضوع زمانی مشکل آفرین است كه این نقص زمان حضور افراد در داخل آسانسور رخ دهد. گیر کردن در آسانسور شاید برای بسیاری از شما كه دارید این مطلب را می خوانید بسیار وحشتناک باشد. به خصوص كه داستان های عجیب و غریبی هم در این مورد وجود دارد. در ادامه همه زوایای این اتفاق را با هم بررسی می کنیم.

چرا آسانسور گیر می کند؟

گیر کردن آسانسورها متداولترین مشکلی است كه دیده می شود، اما همین گیر کردن مشکل اصلی نیست. در واقع وقتی مشکلی در سیستم حرکتی آسانسور ایجاد می شود ترمز فعال شده و کابین آسانسور را در موقعیت فعلی حفظ می کند. پس گیر کردن آسانسور به نوعی واکنش سیستم برای حفاظت از سرنشینان کابین در مقابل ایراد در سیستم محرک آسانسور است.

اما این ایراد به سه دلیل عمده اتفاق می افتد: سرویس و نگهداری آسانسور

 • مشکل مکانیکی و الکتریکی: آسانسور مثل هر وسیله الکتریکی و مکانیکی امکان دارد با مشکل روبرو شود كه اگر این اتفاق زمان خدمت رسانی رخ دهد برای پیشگیری از اتفاقات ناگوار کابین ایست می کند.
 • قطع شدن ناگهانی برق: این اتفاق می تواند به خاطر ایراد در خدمات شرکت برق، خطای انسانی یا بلایای طبیعی رخ دهد.
 • استفاده اشتباه از آسانسور: وقتی مسافران سیستم الکتریکی یا مکانیکی آسانسور را به طریقی دستکاری می کنند، برای مثال بیشتر از ظرفیت آسانسور استفاده می کنند یا درب را به زور باز نگه می دارند و مواردی از این دست می تواند باعث ایراد در سیستم آسانسور و متوقف شدن آن شود.

اگر گیر کردن آسانسور به خاطر قطع شدن ناگهانی برق باشد و آسانسور شما به سیستم برق اضطراری مجهز باشد هیچ جای نگرانی نیست. چون آسانسور از برق اضطراری استفاده کرده و شما را در اولین طبقه پیاده می کند. پس اگر قصد ساخت آپارتمان دارید، زمان خرید آسانسور می توانید مجهز بودن به سیستم برق اضطراری را به عنوان یک معیار در نظر بگیرید.

در مورد ظرفیت آسانسور هم ذکر یک نکته اهمیت دارد. در محاسبات و طراحی آسانسورها وزن هر انسان را معادل ۷۵ کیلوگرم در نظر می گیرند. پس اگر در آسانسور به جای ظرفیت مجاز تعداد افراد مجاز نوشته شده بود می توانید با ضرب آن در عدد ۷۵ وزن مجاز را محاسبه کنید. سعی کنید بیش از ظرفیت مجاز آسانسور را پر نکنید.

گیر کردن در آسانسور بی شک تجربه ای دلهره آور است. حبس شدن در اتاقکی کوچک در میان زمین و هوا می تواند هر انسانی را وحشت زده کند. اما مهم ترین نکته زمان گیر کردن در آسانسور این است كه خونسردی خود را حفظ کنید. این پیشنهاد بی پایه و اساس نخواهد بود، وقتی كه در آسانسور گیر کرده اید چیزی برای ترس نیست.

چه زمانی احساس خطر کنیم؟

مشکلات آسانسور همینطور ناگهانی بروز نمی کند و از قبل به ساکنین علائمی نشان نی دهد. علائم هر چند کوچک می تواند از مشکلی خبر دهد كه یس توجهی به آن باعث مشکلات بزرگتری شود. اگر درب های آسانسور پیش از رسیدن کابین به طبقه باز می شود باید سریع با یک سرویسکار تماس بگیرید. به این مشکل اصلا نباید بی توجهی کرد زیرا می تواند به اتفاقات جبران ناپذیری منجر شود.

توقف آسانسور در موقعیت بالا یا پایین تر از تراز طبقه یکی از علائم مشکل در سیستم آسانسور است و باید از یک سرویسکار سرویس و نگهداری آسانسور کمک گرفت. اگر آسانسور بعضی طبقات را رد می کند یا صدای عجیب و غریبیمی دهد باید از یک سرویسکار بخواهید آن را بررسی کند.

اگر در آسانسور گیر کردید…

از این که کابین سقوط کند هراس دارید؟ ترس بی معنایی دارید. سیستم ترمز اضطراری آسانسور مکانیکی بوده و از کار نمی افتد. سیم بکسل هایی كه جابجایی آسانسور را ممکن می کنند هم بسیار مستحکم می باشند. زمان طراحی این سیم ها ضرایب اطمینان بالایی برایشان در نظر گرفته می شود و امکان پاره شدن آن ها نزدیک به صفر است.

می ترسید اکسیژن تمام شود و خفه شوید؟ این تفکر هیچ اساسی ندارد. دیوارهای کابین آسانسور در مقابل هوا کاملا ایزوله نیست. یعنی هوا مطمئنا راه خود را به کابین پیدا می کند و با مشکل کمبود اکسیژن روبرو نخواهید شد.

نگران خاموش شدن چراغ های کابین هستید؟ باید بدانید که سیستم روشنایی بیشتر آسانسورها موقع گیر کردن هم همچنان کار می کند، حتی اگر جریان برق قطع شده باشد.

پس آرامش خودتان را حفظ کنید. اگر افراد دیگری هم در آسانسور با شما می باشند و ترسیده اند، با دلیل و منطق آرامشان کنید. قدم بعدی زمان گیر کردن در آسانسور ارتباط با افراد خارج از کابین است. بعضی از آسانسورها تلفن اضطراری دارند و می توانید از آن کمک بگیرید.

بقیه آسانسورها زنگ خطر دارند كه با فشردن آن در کل ساختمان صدای زنگ پیچیده و اهالی را مطلع می کند. اما اگر هیچ کدام آن ها کمک کننده نبود می توانید دست به دامن تلفن همراهتان شوید. اگر هم تلفنتان آنتن نمی داد سعی کنید داد بزنید و به در بکوبید تا کسی صدایتان را بشنود.

وقتی كه توانستید با کسی ارتباط برقرار کنید باید وضعیت خودتان را به او اطلاع دهید. بگویید چند نفر در کابین می باشند، بین کدام طبقات گیر کرده اید و آیا کسی از افرادِ گیر کرده بیماری قلبی دارد یا خیر.

سه نکته را فراموش نکنید: اول اینكه زمان گیر کردن در آسانسور سعی کنید باتری گوشی تان را الکی هدر ندهید تا اگر نیاز به تماس با بیرون داشتید به کمبود باتری بر نخورید. نکته دوم و مهم این است كه به هیچ وجه سعی نکنید از داخل درها را به زور باز کنید.

این کار باعث می شود دیگر نتوان کابین را حرکت داد و تیم نجات با مشکل روبرو شود. نکته آخر این است كه هرگز سعی نکنید خودتان را از دریچه فوقانی آسانسور بیرون بکشید. قهرمان بازی مال فیلم هاست اگر سعی کنید اینگونه خودتان را نجات دهید دچار برق گرفتگی می شوید و ممکن است جانتان را از دست بدهید. تا رسیدن تیم نجات کف کابین بنشینید تا اگر کابین ناگهان دوباره حرکت کرد تعادلتان را از دست ندهید.

افراد بیرون از آسانسور چه باید کنند؟

اگر شما یکی از افرادی باشید كه صدای کمک خواستن آدم های گیر کرده در آسانسور را شنیده اید چه باید بکنید؟ خب قدم اول باز هم حفظ آرامش است. ابتدا شرح حال افراد گیر کرده را بگیرید. اگر احیانا از افراد داخل کابین کسی بیماری قلبی دارد و حالش خوب نیست با اورژانس تماس بگیرید. در غیر این صورت ببینید كه کابین هم تراز با طبقه متوقف شده یا بین طبقات گیر کرده است.

اگر کابین هم تراز با طبقه متوقف شده باشد می توانید با کمک کلیدهای اضطراری كه معمولا دست مدیر ساختمان و یکی دو همسایه دیگر است در را باز کنید تا افراد بیرون بیایند.

اگر کابین بین طبقات گیر کرده باید به آتش نشانی زنگ بزنید. ماموران آتش نشانی خیلی زود در محل حاضر می گردند و با آموزش هایی كه دیده اند افراد را نجات می دهند.

اما اگر در موقعیتی هستید كه نمی ‎توان تا رسیدن ماموران آتش نشانی صبر کرد، مثلا ساختمان آتش گرفته و امکان خفگی افراد داخل کابین وجود دارد، باید خودتان دست به کار شوید و کابین را با یکی از طبقات هم تراز کنید. ابتدا کلید اصلی برق را قطع کنید و بعد به موتورخانه بروید. وقتی قسمت های رنگ خورده سیم بکسل با قسمت های رنگ خورده پایه موتور گیربکس هم سطح باشد یعنی کابین در تراز یکی از طبقات است.

برای رسیدن به این وضعیت با یک دست اهرم ترمز روی موتور گیربکس را فشار دهید و با دست دیگر فلكه دستی روی موتور را در جهتی بچرخانید كه راحت تر می چرخد. اگر سرعت چرخش زیاد شد با شل کردن اهرم ترمز سرعتش را کم کنید. تا رسیدن به وضعیت هم تراز شدن قسمت های رنگی سیم بکسل و قسمت های رنگی پایه موتور گیربکس این کار را ادامه دهید و بعد اهرم ترمز را رها کنید تا کابین متوقف شود.

در نهایت از سوراخ چاه موقعیت کابین را پیدا کنید و به آن طبقه بروید. با کلید اضطراری در را باز کنید و افراد را نجات دهید. پیشنهاد می کنیم فقط در شرایط اضطراری شخصا به نجات افراد داخل کابین اقدام کنید. وگرنه باید امداد رسانی را به ماموران آتش نشانی سپرد.

چه زمانی بی خیال آسانسور شویم؟

 • وقتی مشکلی هر چند کوچک در سیستم آسانسور مشاهده شده، تا زمان رفع این مشکل توسط سرویسکار سعی کنید به خودتان زحمت داده و از پله ها رفت و آمد کنید.
 • زمان آتش سوزی
 • بعد از زلزله سیستم آسانسور بررسی شود تا سلامت سیستم تایید شود.

سرویس و نگهداری آسانسور احتمال گیر کردن و سقوط را کاهش می دهد

برای پیشگیری از مشکلات آسانسورها باید به صورت دوره ای از آسانسور و تجهیزات آن بازدید کرد. بر اساس مبحث بیست و دوم مقررات ملی ساختمان این بازدیدها باید حداقل ماهانه باشند و در آن همه قطعات و تجهیزات چه برقی و چه مکانیکی بازدید شده و گزارش بازدید در پرونده نگهداری ساختمان ثبت شود.  سرویس و نگهداری آسانسور می تواند چنین مشکلاتی را به صفر برساند.

اگر زمان سرویس و نگهداری آسانسور به صورت دوره ای مشخص شد كه قطعه یا قطعاتی نیاز به تعمیر، تنظیم یا تعویض دارند وظیفه این کار بر عهده مسئول نگهداری ساختمان است. تا وقتی این کار انجام نشده دستگاه باید خاموش شود. مسئول نگهداری ساختمان باید با نصب اطلاعیه روی تمام درهای آسانسور خارج از سرویس بودن دستگاه را به اطلاع استفاده کنندگان برساند و از یک سرویسکار بخواهد تا به مشکل رسیدگی کند.

بر اساس مبحث بیست و دوم مقررات ملی ساختمان علاوه بر بازدیدهای ماهانه توسط سرویسکار، آسانسورها باید سالانه توسط بازرسان ذی صلاح بازرسی گردند. بازرسان مجوز خود را از سازمان ملی استاندارد دریافت می کنند و فهرستی از آن ها در وب سایت این سازمان وجود دارد.

هرچند كه این موارد در قانون آمده اما معمولا افراد آن را جدی نمی گیرند. ولی باید برای حفظ سلامت خود و خانواده تان هم كه شده از مدیر ساختمان بخواهید شرایط سرویس و نگهداری آسانسور توسط سرویسکار و بازرسان مطئمئن مثل آسانسور مانا را فراهم کند.

 

چک لیست سرویس و نگهداری آسانسور

در هر بررسی ماهانه و ادواری، آسانسور بر اساس یک چک لیست بررسی شده و وضعیت موارد موجود در چک لیست به مدیر ساختمان ارائه می شود و تعمیر بر اساس سوابق چک لیست آسانسور صورت می گیرد.

چاه آسانسور
 • عیب یابی می کروسوئیچ های Limit حد و دور انداز های آسانسور
 • عیب یابی و روغن کاری ریل های آسانسور
 • بررسی کشش ارتجاعی سیم بکسل های آسانسور
 • عیب یابی کابل های آسانسور
 • عیب یابی روشنایی چاه آسانسور
 • عیب یابی لقمه های ریل کابین و وزنه آسانسور
 • عیب یابی زنجیر تعادل زیر قاب وزنه و کابین آسانسور
 • عیب یابی کرپی ها و سربکسل های آسانسور
 • عیب یابی اتصالات سیم بکسل به کابین و قاب وزنه آسانسور
 • بررسی کفشک های کابین و وزنه آسانسور
 • بررسی روغندان های آسانسور
 • بررسی ترمز ایمنی پاراشوت و اتصالات میله پاراشوت به سیم بکسل گاورنر آسانسور
 • بررسی اتصالات و پیچ و مهره های یوک کابین آسانسور
 • عیب یابی سنسور آهنربا و آهنربا های آسانسور
 • بررسی اتصالات، ترمینال ها و دکمه های جعبه revision آسانسور
 • عیب یابی ضربه گیر (بافرها) کابین و قاب وزنه آسانسور
 • عیب یابی فلکه کشش گاورنر و استپ قارچی چاهک آسانسور
موتورخانه
 • بررسی دمای متوسط موتورخانه و سیستم ترموستات موتور آسانسور
 • بررسی استحکام شاسی پایه موتور
 • عیب یابی فیوزها و اتصالات جعبه سه فاز و سیستم ارت
 • عیب یابی و عوض روغن گیربکس موتور آسانسور
 • عیب یابی شفت موتور و گیربکس آسانسور
 • عیب یابی شیار های سیم بکسل فلکه کششی موتور و هرزگردها
 • تنظیم ترمز موتور و عیب یابی لنت ترمز موتور آسانسور
 • عیب یابی سیم بکسل های آسانسور
 • نظافت موتورخانه، نظافت داخل موتور و فن موتور آسانسور
 • عیب یابی گاورنر و اتصالات گاورنر آسانسور
 • عیب یابی ترمینال ها، اتصالات و قطعات تابلو فرمان آسانسور
 • تست سیستم نجات اضطراری و شارژ باطری های نجات اضطراری آسانسور
 کابین و طبقات
 • عیب یابی شستی احضار طبقات
 •  عیب یابی شستی احضار کابین
 • عیب یابیروشنایی کابین
 • عیب یابی فن و کلید فن
 • عیب یابی موزیک و اعلام طبقات
 • عیب یابی صفحه نمایش شستی کابین
 • عیب یابی کارآیی درب کابین
درب های طبقات لولایی
 • عیب یابی قفل ها
 • عیب یابی کنتاکت های درب
 • عیب یابی مگنت درب بازکن
 • عیب یابی فنر درب ها
 • عیب یابی دیکتاتورها
 • تنظیم دربها
 • روغن کاری لولا های درب ها
درب های طبقات همه اتوماتیک
 • عیب یابی قفل ها
 • عیب یابی کنتاک های درب
 • عیب یابی کفشک های زیر درب
 • نظافت شیار های درب
 • عیب یابی مکانیزم و موتور سردرب

برای سرویس و نگهداری آسانسور خود با ما تماس بگیرید.

تعمیر متداول در آسانسور

مهندسان و سرویسکاران آسانسور مانا همیشه در تلاش هستند تا مطمئن شوند آسانسورها به مشکلی در نگهداری و ایمنی ندارند.

چون پیش از بروز حوادث نگران‌کننده باید تا حد بسیاری از وقوع خطرات احتمالی پیشگیری کنیم.

حتی اگر سوانح آسانسور خیلی متداول نباشند، عیوب معمولی و کوچک بسیاری می تواند رخ دهد که ایمنی کاربران را تهدید کند:

  • عیب در سیستم قرقره
  • خراب بودن بعضی قطعات مکانیکی که زمینه سقوط آسانسور را به وجود می آورد
  • معیوب بودن درب و سقوط مسافران به داخل چاه
  • سیم کشی معیوب
  • نقص کنترل آسانسور یا خطر برق گرفتگی
  • سرویس و یا نگهداری ناقص
  • تراز نامناسب

 

سرویس انواع آسانسور و بالابر

 

 

روغن کاری قطعات آسانسور

یکی از اقدامات شرکت های سرویس و نگهداری آسانسور به شکل ماهیانه، روغنکاری منظم قطعات آسانسور، به ویژه سیم بکسل و ریل هاست. سیم بکسل های آسانسور برای اینکه کمتر دچار ساییدگی و خوردگی و زنگ زدگی شوند، باید روانکاری شوند.

البته روغنکاری سیم بکسل آسانسور، باید توسط افراد حرفه ای و متخصص این انجام شود. چون اگر روغنکاری به شکل اصولی و طبق قوانین خاص انجام نشود نه تنها قایده ای ندارد، بلکه می تواند ضررهای بزرگتری به آسانسور وارد کند.

مثلا گاهی افراد نابلد از روغن بیش از اندازه استفاده می کنند که این باعث کاهش کشش و هم چنین جذب چرک و آلودگی ها به سطح سیم بکسل می شود.

در سرویس و نگهداری آسانسور، سیم بکسل از نظر ظاهری باید به طور کامل مورد بررسی قرار گرفته و در صورت مشاهده پارگی، فرسودگی و فرسایش رشته های سیم بکسل، سریعا عوض شود.

 

آچارکشی قطعات آسانسور و کنترل موتور گیربکس

در بازدید ماهیانه علاوه بر روغنکاری قطعات و بازبینی سیم بکسل اقدامات دیگری هم انجام می شود که از با اهمیت ترین آن ها می توان به آچارکشی کامل قطعات آسانسور و کنترل موتور گیربکس اشاره کرد.

اگر شما از خدمات سرویس و نگهداری آسانسور استفاده نکنید و تنها در زمان نیاز، آسانسور خود را تعمیر کنید؛ دیگر نیازی به پرداخت حق سرویس به شکل ماهیانه ندارید، اما آیا این کار عاقلانه است؟

یک سرویس کار آسانسور ماهر با بررسی همه قطعات آسانسور و در صورت مشاهده نقص در قطعات سریعا اقدامات لازم را برای درست کردن قطعه مورد نظر می کند.

همین طور وقتی یک سرویس کار معمولی اقدام به سرویس و نگهداری آسانسور شما می کند با عدم توجه و بررسی در قطعات احتمال بروز مشکلات بیشتر را برای شما رقم میزند.

سرویس کار در هر سرویس و نگهداری آسانسور اجزا و قطعات مختلفی از آسانسور را بررسی می کند تا از کارآیی درست آن ها مطمئن شود و اگر قطعات دچار نقص باشد آن را تعمیر و یا عوض می کند.

این امر باعث می شود که از بعضی مشکلات آسانسور پیشگیری شود.

گاهی نقص در کارآیی بخش کوچکی از آسانسور باعث مشکلات بزرگ و جبران ناپذیری در آسانسور می شود؛ این مشکلات گاهی باعث ایجاد حادثه هم می شوند.

 • آیا عدم سرویس و نگهداری دوره ای آسانسور باعث خرابی آسانسور می شود؟ 

بله؛ گاهی نقص در یک قسمت کوچک از آسانسور، که با صرف وقت و هزینه بسیار کم قابل حل است، باعث ایجاد خرابی در یکی از قسمت‌ های اساسی آسانسور می شود و هزینه رفع خرابی آسانسور را چند برابر می کند.

 • موتور آسانسور به چه سرویس هایی و در چه بازه هایی زمانی نیاز دارد؟

کارآیی موتور های آسانسور در سرویس های ماهانه چک و بررسی می شود، اما معمولا هر ده سال نیاز به اورهال کردن دارند.

 

چرا باید از خدمات آسانسور مانا استفاده کنیم؟

معمولا افراد باتجربه در این مجموعه با شرکت های معتبر بسیاری که دارای مجوز رسمی می باشند همکاری کرده اند و در صورت بروز هر اشکال در سرویس دهی آسانسور مانا پشتیبان شماست.

 • استفاده از کارشناسان‌ های مجرب، مطمئن و آموزش‌دیده

پیش از استخدام سرویسکاران آسانسور، تایید هویت و سابقه مورد بررسی قرار می گیرد.

کارشناسان‌ مانا آسانسور همگی از سرویسکاران مجاز هستند و از میان کارشناسانی انتخاب شدند که دانش فنی و تجربه عملی مناسبی در روبرو شدن با خرابی آسانسور، سرویس و نگهداری آسانسور و ایمنی آسانسور دارند.

 • تضمین کیفیت خدمات ارائه‌شده در حوزه آسانسور

همیشه کیفیت بالای خدمات رسانی به مشتریان از موارد اصلی مورد توجه مدیران مانا آسانسور بوده است؛ برای همین خدمات سرویس و نگهداری مانا آسانسور برای ایجاد تجربه رضایت‌بخش برای مشتریان با نظارت و پشتیبانی دائم صورت می گیرد.

تیم پشتیبانی مانا آسانسور بر کارآیی کارشناسان نظارت کامل داشته و همینطور با مشتریان در ارتباط بوده و از نیاز های آن ها باخبر است.

نکات ایمنی برای استفاده مسافران
 • زمان استفاده از آسانسور حتما باید به ظرفیت نهایی آن توجه شود که بروی پلاک مشخصات در کابین نصب شده و در صورت رعایت نکردن ظرفیت، خراب شدن آسانسور افزایش پیدا می کند.
 • آسانسورها وسیله بازی کودکان نیست و کودکان زیر ۷ سال نباید به تنهایی از آن استفاده کنند.
 • زمان سوارشدن توسط مسافران احتیاط شود که دست آن ها یا وسایل خریداری شده توسط آن ها مانع بسته شدن درب یا گیرکردن آن ها میان درب و کابین نشود.
 • ثابت ایستادن مسافران زمان جابجایی آسانسور و ضربه وارد نکردن به کف کابین
 • ضربه نزدن به درب کابین یا برخورد لوازم زمان اسباب کشی توسط مسافران
 • بازی نکردن با شاسی های کابین و فعال نکردن چند شاسی همزمان توسط مسافران و کاربران بدون این که نیازی به توقف آسانسور در آن طبقات باشد.

نگهداری صحیح از آسانسور های ساختمان

نـگهداری صحیح آسانسور

آسانسور وسیله ای مکانیزه که در یک چهارچوب مشخص به نام چاه حرکت می کند و وظیفه جابجایی عمودی کاربران را به عهده دارد و آسانسور مجموعه ای را تشکیل می دهد که با جان کاربران در ارتباط است پس باید امن، مرد اعتماد و کاربردی باشد.

دسترسی به این موارد مستلزم بررسی مراحل سه گانه زیر است:

 1. مرحله پیش از ساخت یا مرحله طراحی، مشاوره و ساخت سازه ساختمان استراکچر و چاله آسانسور
 2. طراحی، ساخت و مونتاژ مکانیک و الکتریکی آسانسور
 3. سرویس، نگهداری و پشتیبانی آسانسور

روشن است از هیچ وسیله مکانیکی-الکتریکی نمی توانیم انتظار داشته باشیم که توقعات کاربر را بدون نگهداری و سرویس منظم برآورده کند، چه رسد به آسانسور که پیچیده بوده و دارای ضرافت هایی است.

بیشتر آسانسورهایی که پس از سال ۱۳۷۷ در تهران و شهر های بزرگ نصب شده اند شامل بررسی کنترل ایمن می گردند اما پیش از این تاریخ حتی تأییدیه بررسی هم ندارند و عمر بعضی از آن ها به بالای ۲۵ سال می رسد و کارآیی مناسب و ایمن ندارند.

قطعات نامرغوب در آسانسورها که بسیاری از آن ها کیفیت مطلوب و تأییدیه های لازم را ندارند، اهمیت سرویس و بررسی ادواری را افزایش می دهد.

مرکز سرویس و نگهداری آسانسور مانا برای سرویس و تعمیرات فقط از قطعات اصل استفاده می کند تا در افزایش عمر مفید اسانسور کمک کند.

هزینه سرویس آسانسور

هزینه سرویس آسانسور به شکل توقفی حساب می شود که به این صورت که زیر پنج توقف همان پنج توقف حساب می شود.

مثلا اگر ساختمانی ۵ ایستگاه داشته باشد و نرخ توقفی مثلا ۱۲۰۰۰۰ ریال باشد مبلغ کل قرارداد به شکل ماهانه ۶۰۰۰۰۰ ریال است.

قرارداد به شکل یک ساله منعقد می شود.

سرویس ماهانه به شکل یک بار بازدید در ماه بوده که شامل چک کردن موارد منطبق بر چک لیست است. برای دریافت نرخ دقیق تر سرویس آسانسور با ما تماس بگیرید.

خدمات سرویس و نگهداری آسانسور مانا

مجموعه فنی مهندسی آسانسور مانا سال هاست به انجام خدمات آسانسور می پردازد. این مجموعه با داشتن کارشناسان مجرب و با تجربه خدمات صفرتاصد آسانسور را برعهده می گیرد.

همیشه کیفیت بالای خدمات رسانی به مشتریان از موارد اصلی مورد توجه مدیران آسانسور مانا بوده است. برای همین خدمات سرویس و نگهداری آسانسور مانا برای ایجاد تجربه رضایت‌بخش برای مشتریان با نظارت و پشتیبانی دائم صورت می گیرد.

تیم پشتیبانی آسانسور مانا بر کارآیی کارشناسان ها نظارت کامل داشته، دلیل خرابی آسانسور را پیگیری کرده و همینطور با مشتریان در ارتباط بوده و از نیاز های آن ها باخبر است.

مجموعه مانا دارای واحد های مختلف از جمله واحد تعمیر و سرویس و نگهداری آسانسور، واحد فروش آسانسور، واحد ساخت کابین آسانسور و دیگر واحد های ارائه خدمات آسانسور است.

این مجموعه رضایت مشتریان را در اولویت کاری خود قرار می دهد و به عنوان یک شرکت تعمیر و سرویس و نگهداری آسانسور تهران شناخته می شود

هزینه نصب آسانسور مانا به عوامل مختلفی مثل نیاز به بازسازی، نوع آسانسور و … بستگی دارد و شما برای دریافت هزینه دقیق تر می توانید با ما تماس بگیرید.

این مجموعه در همه مناطق تهران مشغول خدمات دهی بوده و حتی در روزهای تعطیل هم در کنار شما می باشد.

در صورت نیاز به استفاده از خدمات آسانسور مانا، می توانید از طریق شماره 02146130971 با ما تماس بگیرید و سفارش خود را برای اعزام سرویس کار و نصاب آسانسور ثبت کنید.

63 پاسخ

 1. ساختمون ما 8طبقه اس ولی ما همکفیم این قانونیه که از ما هم پول سرویس و نگهداری آسانسور می گیرند؟

 2. این درسته که اول قرارداد سرویس و نگهداری آسانسور چک میگیرن برای 12 ماه؟ منظورم روال قرارداد سرویس و نگهداری آسانسور هستش

  1. این کار لزومی نداره. دادن چک برای 12 ماه تحت قرارداد سرویس و نگهداری الزامی نیست و شرکت طرف قرارداد شما کاری خلاف روال عادی انجام داده.

  1. سرویس آسانسور در فواصل زمانی مشخص
   استهلاك كمتر قطعات آسانسور
   بازسازی آسانسور و تعویض قطعات در فاصله زمانی بیشتر
   استفاده از بیمه استفاده كنندگان آسانسور زمان بروز حادثه
   عدم توقف اضطراری آسانسور به علت مشکل
   رفع مشکلات آسانسور به صورت رایگان
   امنیت و راحتی استفاده كنندگان از آسانسور

  1. بله؛ گاهی نقص در بخش كوچك از آسانسور، كه با صرف وقت و هزینه بسیار كم قابل حله، موجب ایجاد مشکل در یک بخش اساسی آسانسور می شه و هزینه رفع مشکل آسانسور رو چند برابر می كنه. عدم سرویس و نگهداری آسانسور به صورت دوره ای و منظم موجب مشکل قطعات اساسی آسانسور می شه. به طور معمول هزینه ای كه برای تعمیر و جایگزینی این قطعات وجود داره، بیش از هزینه سرویس دوره ایه.

 3. سلام خسته نباشید ما برای سرویس و نگهداری آسانسور با همسایه ها به توافق نمی رسیم چیکار میشه کرد؟

  1. سلام دوست عزیز، باید سعی کنین با هشدار و ارائه اطلاعات از بی توجهی به مسائل اسانسور مشکل رو برطرف کنین.

 4. درود بر شما ما مدتی هست که می خوایم برای سرویس و نگهداری آسانسور اقدام کنیم، چطوری شروع کنیم؟

 5. سلام هزینه های سرویس و نگهداری آسانسور چطوری پرداخت میشه؟ سالیانه یا ماهانه؟

  1. سلام، خوشحالیم از همراهی شما! سرویسکار، که نشانه های خرابی آسانسور را می شناسد، رفع خرابی آسانسور شما را به صورت موردی انجام می دهد (یعنی رفع مشکل قطعه خراب بدون بررسی کامل آسانسور)؛ این امر باعث می شود که اگر مشکلی در قطعات دیگر آسانسور وجود دارد بررسی و رفع نشود؛ همین موضوع ممکن است باعث خرابی دوباره آسانسور شما و یا آسیب رسیدن به دیگر قطعات آسانسور شما شود.

   در قرارداد سرویس و نگهداری آسانسور، شرکت طرف قرارداد متعهد می شود ماهانه سرویسکار آسانسور مجاز و آموزش دیده ای را (سرویسکاری که آموزش های لازم در زمینه آسانسور را دیده باشد) برای سرویس ماهانه آسانسور شما اعزام کند.

  1. سلام، خوشحالیم از همراهی شما! کافیه با ما تماس بگیری تا کمکت کنیم! ما کنار شما هستیم تا کامل ترین اطلاعات رو بهتون ارائه کنیم!

  1. سلام، روز بخیر دوست عزیز! علت لرزش کابین آسانسور میتونه چند مورد باشه از مهمترین علل لرزش کابین آسانسور می شه به نصب نادرست ریل آسانسور اشاره کرد. سایز ریل آسانسور در این لرزش بی تاثیر نیست. اگه ریلها با دقت نصب نشن احتمال داره فاصله هایی که در بین ریلها ایجاد می شن با هم اختلاف داشته باشن.

   اگر این فاصله زیاد باشه در قسمتهایی که فاصله ریل ها بیشتره در آن نقاط لقی کابین خواهیم داشت. اگه فاصله بین کابین ها کمتر از حد مجاز باشه مشکلات دیگری به وجود میاد. از دیگر علل لرزش کابین آسانسور مشکل در نصب کابین آسانسور و یا نحوه طراحی کابین آسانسوره.  

 6. سلام خسته نباشید آسانسور ما توسط بچه های چندتا واحد توی ساختمان خراب شده یعنی هی بازی و استفاده کردن تا این که الان آسانسور گیر می کنه، پدر مادرهاشون زیر بار نمیرن چیکار میتونیم کنیم؟

  1. سلام، خوشحالیم از همراهی شما! بهتره با صحبت کردن این مشکل رو حل کنین و بچه بچه ها و پدرمادرشون خطرات جانی این اشتباه رو توضیح بدین.

 7. ببخشید برای سرویس و نگهداری آسانسور چرا باید طبقه همکف که هیچ استفاده ای نداره پول شارژ بده؟ اصلا منطقی نیست

  1. سلام، ممنونیم که همراه ما هستید! آسانسور و یا هر تاسیسات دیگری که در ساختمان نصب و تعبیه شده، جزو منصوبات ساختمان است و پرداخت هزینه‌های مشترک اعم از اینکه ملک مورد استفاده قرار بگیرد یا نگیرد الزامی است.  

 8. روز بخیر ما مدتی هست در استفاده از آسانسور به مشکل خوردیم و مشکل بسته نشدن درب اسانسور هست و بسته نمیشه اما حرکت میکنه این مشکل به حساب میاد؟

 9. وقتتون بخیر آسانسور های آپارتمان ما نوساز هستند اما بعد از دوماه با مشکل مواجه شدند مشکلات حرکتی دارند این منطقی هست یا مشکل از نوع آسانسور ؟

  1. سلام، خوشحالیم از همراهی شما! دوحالت داره: 1: اسانسور درست نصب نشده 2: ساکنین به درستی از آسانسور استفاده نمی کنن. هرچه سریعتر برای سرویس و نگهداری آسانسور اقدام کنین تا مشکل بزرگتر نشه.

  1. سلام، خوشحالیم از همراهی شما! آسانسورها  به سیستمی به نام Black out (یا همان برق اضطراری) مجهز هستن که هنگام قطع ناگهانی برق آسانسور را تا توقف در سطح یکی از طبقات پشتیبانی می‌کنه. البته ترجیحا در زمان‌هایی که در ساختمانی خالی از سکنه حضور دارین از استفاده از آسانسور بپرهیزید.

  1. سلام، روز بخیر دوست عزیز! کافیه با ما تماس بگیرین تا اطلاعات لازم رو با کمک کارشناسان بهتون منتقل کنیم!

 10. سلام وقتتون بخیر درب اسانسور ما کامل بسته نمیشه ولی حرکت میکنه و کارآیی خودشو داره باید برای تعمیر اقدام کنیم؟

  1. سلام بله! این مشکل خیلی خطرناکه و می تونه جون ساکنین رو به خاطر بی احتیاطی به خطر بندازین. سریع تر با تیم اسانسور مانا تماس بگیرین تا به تعمیرکار مربوطه رو به محل موردنظر بفرستیم.

  1. سلام برای عوض کردن سیم بکسل اسانسور باید با یک تعمیرکار و سرویس کار کاربلد صحبت کنین. چون بستگی به شرایط اسانسور داره میتونین برای اطلاعات بیشتر و بازدید با ما تماس بگیرین.

  1. سلام بله به صورت سالیانه هم میتونین پرداخت کنین و هزینه کلی در ابتدای همین صفحه درج شده. در هر صورت برای بازدید و اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرین.

 11. سلام خوب هستین؟ آسانسور ما در طبقه اول گاهی متوقف میشه اصلا تکون نمیخوره ولی در بسته میشه و مجدد باز میشه چیکار باید کنیم؟

  1. سلام این مشکل ده ها علت داره و برای بازدید بیشتر و عیب یابی می تونین با ما تماس بگیرین. گیر کردن آسانسور خیلی پر اهمیته و باید توسط افراد متخصص رفع بشه.

 12. روز بخیر آسانسور ما از نوع هیدرولیکی هستش و چند روزیه صدای ساییدگی میده و ما غلطک کفشک هارو چک کردیم چیز مشکوکی ندیدیم توصیه شما چیه

  1. کثیف بودن کفشک آسانسور موجب صدا دادن آسانسور می‌شود. گفته شده که با تمیز کردن کفشک‌ها، 50 درصد از صدای آسانسورها از بین می‌رود.
   سرویسکار شما باید به‌طور ماهیانه پر بودن روغندان‌ها را چک کند. گاهی صدای آسانسور با پر شدن روغندان آسانسور از بین می‌رود.
   درسال‌های اخیر بنابر دلایلی، در ساخت‌وسازها ضخامت دیوارها را کمتر می‌گیرند وهمین مورد بر شنیده شدن صدای آسانسور تاثیرگذار است. پس در این مورد مشکل از آسانسور نیست که نیاز به تعمیر آن داشته باشید.

   برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرین و سفارش بازدید از آسانسور رو ثبت کنین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *