سیم بکسل آسانسور جزو اصلی ترین اجزای آسانسور است و ما تصمیم داریم در این مقاله به آن بپردازیم. با آسانسور مانا یکی از بهترین مراکز تعمیر و سرویس آسانسور همراه باشید!

در صورت پارگی سیم بکسل آسانسور و یا نیاز به تعمیر سیم بکسل آسانسور و یا تعویض سیم بکسل آسانسور می توانید روی ما حساب کنید!

 

آسانسور مانا یکی از بهترین شرکت های خدمات رسانی در زمینه سرویس و تعمیرات آسانسور است و شما می توانید در زمینه نصب، تعمیر، سرویس و نگه داری های مربوط به این دستگاه جادویی روی ما حساب کنید. تمام تلاش ما ارائه خدمات عالی با بهترین قیمت بوده و در تلاشیم نظر شما را در زمینه اعتماد و رضایت به دست آوریم.

تماس با ما با : 02146130971

سیم بکسل آسانسور و کاربرد آن در صنعت آسانسور

سیم بکسل آسانسور و موارد مربوط به نصب آن، يكی از مهم ترین بخش های نصب و مونتاژ آسانسور است. ما در این مقاله قصد داریم شما را با سیم بکسلی كه وظیفه جابجایی آسانسور را دارد، بیشتر آشنا کنیم.

سیم بکسل های فولادی كه برای آویزان كردن كابین و وزنه های متعادل در آسانسورها استفاده می شوند، دارای ساختاری استاندارد هستند. سیم بکسل آسانسور از دسته هایی كه يک ساختار مدور را تشكیل می دهند، ساخته شده است.

دسته سیم ها یا رشته ها (strand) حول سیم مرکزی پیچیده شده و سپس این دسته سیم ها حول مغزی (هسته) فیبری یا فولادی كه شامل چند لایه سیم است (wire)، پیچیده می شوند. جنس هر يک از این سیم ها از فولادی است كه به روش کوره الکترونيكی و یا سایر روش ها تولید می شود.

سیم بکسل جبران در آسانسور و سیم بکسل های دیگر كه وظیفه جابجایی را این وسیله دارند، معمولا دارای دو هسته مرکزی هستند كه در ادامه به بررسی این دو می پردازیم.

سیم بکسل های هسته فیبری (FC)

سیم بکسل های آسانسور كه از این نوع مغزی استفاده می کنند، شامل دو نوع فیبر طبیعی (NFC) و مصنوعی (SFC) هستند. جنس مغزی طبیعی عموما از نوع کنفی و مغزی مصنوعی یا الیاف پلی پروپیلن، پلی آرامین هستند.

سیم بکسل آسانسور به خاطر نرمی و الاستیسیته مواد به كار رفته در آن، خودشان را با شکل شیار تطبیق می دهند. مغزی كه با الیاف طبیعی كه از کنف ساخته شده اند قابلیت روان كاری بهتری نسبت هسته های فیبر مصنوعی دارند. در سیم بکسل های آسانسور عموما از مغزی کنفی از نوع سیسال (SISAL) به خاطر مقاومت زیاد آن ها استفاده می شود.

مغزی سیسال به رنگ قهوه ای مایل به سفید و کنفی از نوع مانیلی به رنگ قهوه ای تیره است. از طرفی هسته های مرکزی سیم بکسل آسانسور از نوع فیبر مصنوعی در مقایسه با نوع فیبر طبیعی پایداری بیشتری داشته و در شرایط مرطوب و خاص مقاومت بیشتری از خود نشان می دهد.

سیم بکسل در آسانسور به خاطر مقاومت بایی كه باید داشته باشد معمولا از فلزات بسیار قویی ساخته می شود كه معمولا در واکنش با حرارت زیاد دوام زیادی را از خود نشان می دهد.

هسته فولادی سیم بکسل آسانسور معمولا دوام بیشتری به نسبت نوع فیبری آن را دارد كه از همین جهت بیشترین استفاده را در صنعت آسانسور سازی دارد.

سیم بکسل های هسته فولادی (IWRC)

در این نوع از سیم بکسل ها مغزی، مساحت فلزی بیشتری داشته و در نتیجه کشش در سطح مقطع کم می شود. ضمنا سیم بکسل های هسته فولادی تحت بارگذاری يکسان نسبت به نوع مغزی فیبری انبساط کمتری پیدا می کنند و میزان کشیدگی در واحد طول كاهش می یابد.

این نوع سیم بکسل در آسانسور با سرعت بالا و یا آسانسورهایی كه بار زیادی را جا به جا می کنند استفاده می شوند. سیم بکسل جبران در آسانسور هم این نوع هسته فولادی بهره مند می شود.

سایز سیم بکسل آسانسور

متداول ترین سایز های سیم بکسل آسانسور

اگر مقاومت سیم های خارجی برابر با يکدیگر و کمتر از مقاومت کششی سیم های داخلی باشد، به این نوع سیم بکسل در آسانسور کشش دوگانه می گویند. اندازه انواع سیم بکسل با قطر اسمی آن توسط كارخانه سازنده داده می شود مشخص می گردد. قطر نامی آن استاندارد انگلیسی B.S باید حداقل ۸MM و در استاندارد آمريكایی حداقل ۹٫۵MM باشد.

در ایالات متحده حداقل قطر سیم های خارجی را ۶۱%MM تعیین كرده است. اندازه قطر سیم بکسل ها كه يک قطر ظاهری است كه معمولا بین ۸ تا ۲۲ میلی متر می باشد. با توجه به نیروی مورد نیاز آسانسور تعیین می شود. متداول ترین سایز ها ۱۰، ۱۱، ۱۳، ۱۵، ۱۶، ۱۹، ۲۲ میلی متر است.

عمر مفید سیم بکسل آسانسور

اگر در زمان حمل و استفاده و نگهداری نكات مهم شرایط مربوطه به سیم بکسل رعایت گردد، و در زمان متراژ كردن هم نكات لازم طبق دستوالعمل های كارخانه سازنده رعایت شود و انتخاب و زمان نصب سیم بکسل آسانسور کلیه موارد ایمنی و استاندارد ها رعایت گردد،

در مقاطع زمانی مناسب تست سیم بکسل بوسیله تجهیزات انجام و یا در صورت در دسترس نبودن اینگونه تجهیزات، بازدید از سیم بکسل توسط كارشناس و فرد متخصص و باتجربه کنترل شود با توجه باینكه سیم بکسل در دوره كاركرد مفید کمتر دچار اسیب دیدیگی می شود نیازی به تعویض ندارد.

اما برای تائید سلامت سیم بکسل بازدید ادواری و تست ها ضروری است و همانطوريكه اشاره شد بازدید كارشناس یا با استفاده از تجهیزات مربوط به کنترل سیم بکسل می تواند نسبت به تائید سلامت یا عدم كارایی و معیوب بودن سیم بکسل آگاه شد.

ضمنا” چون “ضریب ایمنی سیم بکسل آسانسور” به طور معمول با نسبت ۱ به ۱۱ است لذا چون در هر آسانسور حداقل از ۴ رشته سیم بکسل استفاده می شود، حتی اگر بر فرض محال دو یا سه رشته سیم بکسل به طور همزمان پاره شود، آسانسور با سیم بکسل باقیمانده سالم به مقصد می رسد و جای نگرانی نیست.

سرویس و نگهداری آسانسور ارزان

همه آسانسورها، به یک کارشناس نیاز دارند تا تست های ایمنی ماهیانه و سالیانه را انجام دهد و سلامتِ آسانسور را تضمین کند. همه آسانسورها باید به صورت دوره ای مورد بازرسی قرار بگیرند که این بازرسی بخشی از برنامه نگهداری پیشگیرانه بوده که توسط متخصصین انجام می گیرد.

ضمن اینکه سوابق حاصل از این بازرسی ها باید حفظ و مکتوب شود تا بعدها در صورت بروز مشکل، به طور دقیق بررسی شود. حضور سرویس کار آسانسور برای بررسی کلیه اجزای آسانسور، تنظیم بعضی اجزا و کنترل عملکرد مکانیکی و سرعت آسانسور الزامی است.

استفاده نکردن از خدمات سرویس و نگهداری آسانسور در ظاهر کار، باعث صرفه جویی در هزینه های ماهانه ساختمان می شود.

اما شما باید بدانید که اگر آسانسور شما خراب شود و نیاز به تعمیرات آسانسور داشته باشد، به دلیل خرابی های پی درپی، باید هزینه ای بیشتر از یک ماه سرویس و نگهداری آسانسور را برای عیب یابی به سرویسکار بدهید، چرا که امکان خرابی های ناگهانی و طولانی مدت آسانسور وجود خواهد داشت.

برای ثبت سفارش سرویس و نگهداری آسانسور با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *