نیاز به شرکت سرویس آسانسور در غرب تهران دارید؟ ما د رکنار شما هستیم! تعمیر آسانسور جزء لاینفک نگهداری آسانسور بوده و در واقع پیچیده تر از نصب آسانسور خواهد بود. چون در میان قطعات بیشمار نصب شده یافتن به موقع مشکل حائز اهمیت بوده و اگر پیمانکار تجربه کافی در زمینه رفع مشکل نداشته باشد، رفع مشکل دشوارتر خواهد بود.

تعمیر آسانسور در دو مقوله زیر طبقه بندی می شود:

 1. تعمیر تخصصی قطعات و یا تعویض قطعه معیوب
 2. تنظیم مجدد قطعه سالم

غالب مشکل های آسانسور شامل مورد دوم هستند. تعمیر آسانسور نیازمند دانش کامل نصب آسانسور است، چون تعویض کامل هر قطعه معیوب مستلزم نصب صحیح آن است. پس تعمیر پس از نصب قرار می گیرد.

تعمیر آسانسور منطقه نه - 9

 

 

آسانسور شما نیاز به بازبینی و عیب یابی دارد؟ همین حالا با ما تماس بگیرید!

در هرکجای تهران که باشید ما در سریع ترین زمان یک سرویسکار مجرب اعزام خواهیم کرد! 

حتی در روزهای تعطیل هم آماده خدمات رسانی هستیم!

02146130971

 

به علت محدود بودن تعداد آسانسورهای سریع السیر و جدید همه کارشناسان توانایی آشنایی و شناخت کامل از ویژگی های آن را ندارند و نمی توانند با حضور فیزیکی و مشارکت در نصب این آسانسورها، به دانش و تجربیات خود را بیفزایند.

بحث آموزش آسانسور در هر منطقه وکشور دارای شرایط خاص وشیوه آموزشی متفاوتی است. در بعضی از کشورها آموزش آسانسور از رشد و تکامل خوبی برخوردار است. امر آموزش عملی و کارگاهی نصب آسانسور و تداوم آموزش، به علت پیشرفت سریع، بدون وقفه و مداوم ابداعات و نوآوری در صنعت آسانسور، بسیار مهم و قابل توجه است.

مراکز فروشنده و نصاب آسانسور و واحد های سرویس، نگهداری و تعمیر مسئولیت خطیری در این رابطه بر دوش دارند.لذا با پیشرفت صنعت آسانسور، آسانسورهای مدرن با تکنولوژی های پیچیده ابداع می شوند که باید طریقه نصب، سرویس و نگهداری به آن ها آموزش داده شود تا تکنسین های نصاب آسانسور، تعمیرکار و سرویس کارآسانسور با پیشرفت این صنعت و محصولات جدید هماهنگ شده و به دانش تخصصی و فنی ها اضافه شود. با پیشرفت های تکنولوژی آسانسور نیاز به نیروی ماهر بیشتر خواهد شد.

در این دوره ها ضمن آشنایی با خطرات قبل از ورود به محیط کار، به طریقه استفاده از تجهیزات کامل ایمنی، کفش کار، لباس کار مناسب با نوع عملیات، عینک کار، توپی های گوش بند در محیط کار پرداخته می شود. دلایل آموزش نکات ایمنی در دوره های آموزش نصب آسانسور به شرح ذیل است:

 • تجهیزات سنگین آسانسور
 • فضای تنگ
 • ارتفاع زیاد (خطر سقوط)
 • برق گرفتگی
 • شوک الکتریکی
 • مشکل در اثر برخورد تجهیزات سنگین به اندام ها

استهلاک آسانسور ساختمان

شرکت سرویس آسانسور در غرب تهران

تکمیل کننده زنجیره ارتباطی بین صنعت آسانسور و صنعت ساختمان، تکنسین آسانسور، نصاب آسانسور و تعمیر کار و سرویس کار آسانسور هستند. ساختمان های قدیمی هم در بخش باز سازی، مرمت و نوسازی، به آسانسور وابسته می باشند.برای مشکل و نقص کمتر و همینطور مطمئن تر بودن آسانسور باید نصاب آسانسور و تعمیر کار آسانسور باتجربه تر بوده و از دانش و معلومات بیشتری برخوردار باشد.

به خاطر پر هزینه بودن دوره های آموزشی افراد از گذراندن این دوره ها صرف نظر می کنند که خود باعث نزول کیفیت آسانسورها می شود و فقط درصد کمی از افراد توانایی پا به پا بودن و همراهی کردن با این تنوع و نوآوری و مدرهماسیون را دارند به همین علت از افراد علاقمند به یاد گیری در دوره های آموزش در اولویت نخست قرار دارند.

به خاطر بها ندادن به آموزش، فاصله توان تخصصی صنعت آسانسور و تخصص بخش فنی با تکنولوژی های جدید دنیای آسانسور، روز به روز بیشتر شده و زنگ خطری جدی برای صنعت آسانسور است.

زندگی مدرن امروز، آسانسور را به یکی از ابزارهای مهم تبدیل کرده است که در صنعت ساختمان سازی بیش از گذشته مورد استفاده قرار می گیرد. همان طور که انتخاب این وسیله از برندهای معتبر ایرانی و خارجی با کیفیت استاندارد بسیار اهمیت دارد، طریقه نگهداری آن هم حائز اهمیت است. این وسیله همانطور که باعث آسانتر شدن حمل و نقل می شود، در صورت نگهداری نادرست و استفاده نا مناسب می تواند برای سلامت انسان مضر باشد.

از این رو باید ساکنین ساختمان های مسکونی و ساختمان های اداری و تجاری در بازه های زمانی مشخص به سرویس و نگهداری آسانسور بپردازند تا از سلامت و عدم وجود نقص فنی در آن مطمئن شوند.

بررسی مداوم نحوه عملکرد انوع بالابرهای خانگی و صنعتی باعث به حداقل رسیدن خطرات، کاهش هزینه های ناشی از تعمیر وسیع، افزایش ایمنی و هم چنین افزایش طول عمر این وسیله خواهد شد. یکی از خدمات شرکت شهر آرا ارائه سرویس تعمیر آسانسور در شهر کرج و سایر نقاط استان البرز است و در صورت تمایل متقاضیان می توانند مطابق با برنامه ای منظم و مشخص به صورت ماهیانه و یا هرچند ماه یکبار از این خدمات بهره مند شوند.

این بازرسی توسط سرویس کاران ماهر ما انجام خواهد شد که هر یک دوره های تخصصی لازم در این زمینه را با موفقیت پشت سر گذاشته ان و دارای صلاحیت لازم برای انجام انواع تعمیر آسانسور می باشند.

تشخیص صحیح اشکالات این وسیله نیازمند داشتن تخصص و تجربه کافی است و البته هر چه سریع تر این بازرسی فنی انجام شود می توان از ایجاد اشکالات بیشتر، افزایش استهلاک قطعات، توقف دستگاه به علت مشکل و پرداخت هزینه های گزاف جلوگیری کرد؛ پس اگر آسانسور منزل یا محل کار شما دارای عملکرد طبیعی و استاندارد نیست هر چه سریع تر با سرویسکاران ما تماس حاصل کنید و امنیت جانی و روانی استفاده کنندگان از این وسیله را تامین کنید.

چه عواملی در استهلاک آسانسور ساختمان موثر است؟

نحوه صحیح استفاده از هر وسیله ای می تواند در افزایش طول عمر و کارایی آن موثر باشد، در ادامه بعضی از مواردی که می تواند در دراز مدت باعث فرسودگی و مشکل آسانسور شود ذکر شده:

عدم توجه به ظرفیت و حمل بارهای سنگین، ممانعت از بسته شدن درب ها توسط افراد، عدم استفاده صحیح و فشردن پشت سر هم کلید ها، افزایش مصرف انرژی بر اثر به کارگیری سیستم روشنایی و لامپ های نامناسب در داخل کابین، توجه نکردن به صداهای غیر عادی و بوق های هشدار دهنده، در معرض آب و رطوبت قرار گرفتن اجزای داخل کابین و درب ها، وارد کردن ضربه به درب ها و کف آسانسور، عدم نگهداری و سرویس به موقع به منظور تشخیص قطعاتی که در آستانه مشکل قرار دارند.

سرویس آسانسور شامل چه مواردی است؟

 • بررسی استاندارد بودن و عدم فرسودگی قطعات فنی و مکانیکی نظیر سیم های بکسل، فلکه های کششی، ترمزها، لولاهای درب
 • بررسی سالم بودن تزیینات داخلی کابین نظیر سیستم روشنایی، کف و بدنه ها، درب ها
 • بازبینی عملکرد قطعات الکترونیکی همثل صفحه کلید

سرویس و نگهداری آسانسور و بازدید دوره ای آسانسور به معنی بازدید کلی قطعات نصب شده و نظارت مستمر بر عملکرد کلی سیستم آسانسور پس از نصبو راه اندازی آسانسور است.

به طور کلی هیچ سیستم یا سیستمیمکانیکال و الکتریکال وجود ندارد که نیازمند سرویس و نگهداری و بازبینی دوره ای نباشد به ویژه سیستمهایی که ایمنی آن ها نقش اساسی در عملکرد کلی سیستم ایفا می کند و مشکل آن ها باعث خطرات احتمالی جانی می شود.

از اینرو اهمیت سرویس و نگهداری آسانسور کمتر از اهمیت نصب آسانسور نبوده و یک آسانسور صرفنظر از نوع آن و شرکت سازنده آن، می بایست به طور منظم و حداقل ماهانه یک بار توسط شخص یا اشخاص متخصص تحت بازرسی منظم قرار گیرد.

سرویس و نگهداری آسانسور را از لحاظ توجیه پذیری اقتصادی هم می توان بررسی کرد. به طور کلی بدیهی است اگر قطعه یا قطعاتی در شرف مشکل یا آستانه فرسودگی قرار بگیرند اگر به موقع تعویض یا تعمیر نشوند احتمالا باعث مشکل در عملکرد قطعات دیگر هم خواهند بود، و یا امکان دارد مشکل آن ها صدمات جبران ناپذیری به کل سیستم وارد کند. حتی وقوع خطرات جانی در بدترین حالت امکان دارد.

فرض کنید طنابهای فولادی (wire ropes) آسانسور یا همان سیم بکسل آسانسور در آستانه فرسودگی قرار گرفته است. این فرسودگی و یا خوردگی سیم بکسلها باعث خوردگی فلکه های کششی موتور و هرزگرد می شود پس فلکه های کششی هم در معرض فرسودگی قرار میگیرند و در حالتیکه ترمز ایمنی آسانسور )پاراشوت ) فعال و تنظیم نباشد پارگی سیم بکسل باعث سقوط آسانسور شده و منجر به مشکل های جبران ناپذیر جانی و مالی خواهد بود.

بنابر مطالب فوق از لحاظ توجیه پذیری اقتصادی و از لحاظ ایمنی و منطقی یک آسانسور صرف نظر از نوع و شرکت سازنده میبایست به طور منظم و حداقل ماهانه یک بار توسط مراکز دارای صلاحیت، تحت بازرسی منظم قرار گیرد.

سرویس تعمیر آسانسور

 


آشنایی با غرب تهران

پایتخت ایران، از جمله شهر هایی است كه شهرتی جهانی داشته واز زمان های بسیار قدیم تا كنون مورد توجه بسیاری از افراد بوده است. در واقع شهر تهران را همگان می شناسند و از نقاط مختلف دنیا، برای گشت و گذار و بازدید به آن می آیند. این شهر، بزرگ ترین شهر ایران است كه مناطق بسیار زیادی را در درون خود جای داده است.

علاوه بر این منطقه ها، این شهر را بر اساس موقعیت های جغرافیایی هم تقسیم بندی شده است تا راحت تر بتوان محله های مختلف آن را شناسایی كرد و با مسیر های دسترسی مختلف موجود در آن آشنا شد و از آن ها استفاده كرد. اما محله های غرب تهران از جمله محله هایی است كه توجه گردشگران و توریستان و حتی پایتخت نشینان را به خود جلب می كند.

اگر به نقشه تهران دقت كرده باشید، متوجه می شوید كه بخش غربی شهر تهران، مثلث شکل است. این مساله شبب شده تا محله ها و مناطق کمتری نسبت به سایر بخش های تهران داشته باشد. بخش غربی شهر تهران تنها شامل 2 منطقه می شود.

مناطق 21 و 22 در بخش غربی شهر تهران قرار دارد و همین 2 منطقه، با وسعت بسیار زیادی كه دارند، همه بخش غربی شهر تهران را در بر گیرند. این مناطق از محله های بسیار زیادی تشكیل شده اند. در واقع محله های غرب تهران بسیار زیاد و متعدد است و برای آشنایی بهتر با آن ها این محله ها را به تفكیک مناطق بیان كرده ایم.

نکته جالبی كه در خصوص این مناطق وجود دارد این است كه جوز محبوب ترین مناطق در شهر تهران می باشند و با داشتن جاذبه های گردشگری متعدد و بسیار زیاد، همه روزه افراد بسیاری را به سمت خود جذب می كنند.

منطقه 21

این منطقه از شهر تهران در جنوب منطقه 22قرار دارد و مرز غربی شهر تهران را ایجاد كرده است. مرکز منطقه 21 شهر تهران، تهرانسر است اما محله های بسیار زیادی در منطقه 21 قرار دارد. در واقع باید اشاره كنیم كه شهرک های بسیار زیادی در این منطقه وجود دارد.

محله های غرب تهران موجود در منطقه 21 عبارتست از: شهرک دانشگاه شریف، شهرک دانشگاه، تهرانسر شرقی، تهرانسر غربی، شهرک شهرداری، شهرک 22 بهمن، بزرگراه فتح، بزرگراه تهران – كرج، شهرک غزالی، چیتگر شمالی، چیتگر جنوبی، شهرک استقلال، تهرانسر مرکزی، باشگاه نفت، شهرک پاسداران، ویلاشهر، وردآورد، شهرک فرهنگیان، شهرک آزادی، شهرک دریا.

این منطقه وسعت بسیار زیادی داشته و با داشتن دسترسی عالی به سایر نقاط شهر تهران به ویژه نقاط غربی آن، محبوبیت ویژه ای در بیان افراد دارد.

منطقه 22

اما محله های غرب تهران تنها در منطقه 21 قرار ندارند. منطقه 22 شهر تهران، با بیشترین مساحت و وسعتی بیش از 6000 هکتار از محبوب ترین و بهترین مناطق شهر تهران است. این منطقه كه در زمان های بسیار قدیم هم محبوبیت بسیاری داشته و بنا به موقعیت مكانی خود متعلق به افراد رده بالا و پادشاهان بوده است، امروزه هم همان محبوبیت را در دل مردم به ویژه ساكنین تهران داشته و از گران ترین و بهترین مناطق تهران به شمار می رود.

منطقه 22 شهر تهران، تعداد بسیار زیادی از محله های غرب تهران را در خود جای داده است و از سرسبزترین مناطق شهر تهران هم است. همین مساله سبب شده تا بسیاری از پایتخت نشینان علاقه مند به این منطقه و سکونت در آن باشند.

جاذبه های گردشگری محله های غرب تهران

منطقه 22 به عنوان توریستی ترین منطقه شهر تهران است كه روز به روز بر میزان جاذبه های تفریحی و گردشگری آن افزایش می یابد. در واقع برخی از جاذبه های گردشگری كه در این منطقه وجود دارند شهرتی جهانی داشته و از سایر کشور های جهان برای گردش و بازدید از این مناطق دیدنی به پایتخت می آیند و چند روز را در این منطقه به گشت و گذار می پردازند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *