هر شرکت سرویس و نگهداری آسانسور باید دارای خدمات مشخص و پیش بینی شده باشد. شركت معتبر باید از كادر فنی متخصص برای ارائه خدمات استفاده كند و به موقع پشتیبانی لازم را رهگیری کند.

به این نكته دقت کنید که یك شركت معتبر باید از تعمیركارانی مرجب کمک بگیرد. بسیاری از مشکلات آسانسور توسط سرویسكار ساده قابل بررسی نبوده و نیاز به تعمیركار ماهر و باتجربه دارد.

شركتی قابل اعتماد است كه خدمات را با هزینه معقولانه به مشتریان ارائه دهد. بعضی از شركت ها قطعات را با قیمت بسیار بالایی در اختیار مدیران ساختمان قرار می دهند ولی یك شركت مطمئن انصاف را در دستور كار خود می گذارد. برآورد صحیح هزینه پیش از تعمیر از خصوصیات یك شركت نگهداری آسانسور محسوب می شود. شركت معتبر باید پیش از اقدام به ارائه خدمات، اطلاعات درستی درباره هر هزینه احتمالی به مدیران ساختمان دهد.

شرکت سرویس و نگهداری آسانسور

یك شركت سرویس و نگهداری آسانسور با اتكا به نیروی متخصص سرویس آسانسور را رهگیری می کند. آسانسور ساختمان باید به صورت ماهیانه سرویس گردد. در این سرویس باید قطعات آسانسور مورد بازبینی قرار گیرند. ترمز ها كنترل شوند، قطعات متحرك آچار كشی شوند و خرابی های جزئی برطرف گردند. در زمان خرابی پشتیبانی فنی انجام گیرد. باید دانست روغن كاری اصولی از اقدامات مهم در سرویس اسانسور است.

اگر آسانسور به نحو اصولی روغن كاری شود. علاوه بر بالا رفتن ایمنی احتمال خرابی آسانسور به طور قابل توجهی پایین خواهد آمد و چون از ایجاد مشكلات و خرابی های اساسی جلوگیری به عمل خواهد آمد در هزینه های آسانسور هم صرفه جویی بسیار زیادی صورت خواهد گرفت. اگر نیاز به سرویس و عیب یابی آسانسور دارید، می توانید از تیم حرفه ای آسانسور مانا بخواهید با شما مشورت کرده و بهترین راهکارها را به شما ارائه کنند.

زمانبندی برای سرویس و نگهداری آسانسور

بهترین زمان برای سرویس و نگهداری آسانسور چه زمانی است. برای پاسخ به این سوال باید از یك شركت معتبر خدمات آسانسور كمك بگیریم. معمولا در زمان عقد قرارداد شركت های معتبر یك بازه زمانی مشخص را برای ارائه سرویس آسانسور در نظر می گیرند و به اطلاع مدیر ساختمان می رسانند. باید به این نكته توجه كنید این كه باید چه زمانی برای سرویس آسانسور انتخاب شود، كاملا به خود ما بستگی دارد.

با سرویس و نگهداری منظم از خرابی های بی مورد پیشگیری می شود. ما می توانیم زمانی كه آسانسور با خرابی مواجه می شود را برای سرویس انتخاب كنیم. این در صورتی است كه از سرویس موردی استفاده گردد.

یا این كه مشكل اسانسور جزیی باشد در این مواقع با وجود این كه آسانسور كار خود را انجام می دهد، مشكلاتی در آن حس می شود. امكان دارد این مشكل شدید نباشد و كسی به آن اهمیت ندهد، اما به وجود آمده و نیاز به یك عیب یابی حس می شود.

بهترین زمان سرویس آسانسور

بهترین زمان سرویس آسانسور وقتی است كه آسانسور سالم بوده و ظاهرا مشكلی نداشته باشد. باید در یك ماه یك بازه 5 روزه تعیین کنیم. انتخاب این زمان برای سرویس، می تواند بهترین کار باشد چون این افراد با نگهداری درست و زمان مناسب برای سرویس آسانسور، آشنایی دارند و با مراجعه به یك متخصص برای عیب یابی های دوره ای از ایجاد هر مشكلی جلوگیری خواهند كرد.

این پیشگیری باعث می گردد در بلندمدت هزینه های آسانسور كاهش یابد. بهترین كار این بوده كه جلو ضرر را به سرعت بگیرید و قبل از ایجاد مشكلات خطرناك و پرهزینه، از ایجاد آن ها جلوگیری كنید. یك شركت سرویس نگهداری آسانسور معتبر را انتخاب نمایید و با آن قرارداد سالیانه منعقد کنید.

 سرویس اصولی آسانسور

شرکت سرویس و نگهداری آسانسور باید به طور اصولی و صحیح به ارائه خدمات بپردازد. جدایی از بحث تعمیر آسانسور و تعمیركاران آسانسور بی تجربه یا بی مسئولیت، حقیقت این است كه این فقط سرویس آسانسور در بازه های زمانی مناسب نیست كه آسانسور شما را سالم نگه می دارد.

امكان دارد یك آسانسور نیاز به تعمیر اساسی داشته باشد. باید قبل از اینكه كار به تعمیر آسانسور بكشد با سرویس و نگهداری مناسب آسانسور و مراقبت، هرچه برای سالم نگه داشتن آسانسور از ما برمی آید را به انجام برسانیم.

رضایتمندی مشتریان در سرویس آسانسور

رضایتمندی مشتریان در سرویس آسانسور باعث می گردد. شرکت سرویس و نگهداری آسانسور روند رو به رشد خود را ادمه دهد و هر روز مشتریان جدیدی جذب کند. این امر مستلزم پشتیبانی فنی قوی، نیروی خبره و عملیات اصولی تعمیر و نگهداری آسانسور است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *