ضدعفونی کردن آسانسور و سطوح مکان های مختلف و پرتردد از جمله اصول مهمیه که رعایت اون بسیار ضروریه. آسانسور از جمله فضاهاییه که روزانه تعداد زیادی از افراد در اون رفت و آمد می کنن.

آسانسورها به دلیل تماس دست افراد با سطوح دکمه های اون به شدت آلوده می شن و باید برای ضدعفونی کردن آسانسور و شستشوی اون اقدام شه.

امروزه با کمک روش های جدیدی می توان به میزان قابل توجهی کیفیت شستشو رو ارتقا بخشید و به راحتی همه سطوح آسانسور شامل کف، دیوار، شیشه ها، و… رو ضدعفونی کرد. ضدعفونی کردن آسانسور

آسانسور در بیشتر ساختمان های اداری و مسکونی مورد استفاده وجود داره و احتمال تجمع آلودگی به خصوص بر روی دیواره ها و دکمه های اون بسیار زیاده و باید نظافت و ضدعفونی کردن آسانسور به شکل دوره ای انجام شه.

از اونجا که وجود آلودگی در سطوح آسانسور می تونه محیط اون رو بسیار آلوده کنه، ضدعفونی کردن می تونه از این مورد به خوبی پیشگیری کنه.

ضدعفونی کردن آسانسور

به طور کلی درب، دیواره ها، دستگیره، کف و کلیدهای آسانسور باید ضدعفونی بشن. برای ضدعفونی کردن کف آسانسور ابتدا اون رو با آب گرم خیس کرده و بعد با کمک یک تی کف اون رو از جرم ها و لکه ها تمیز کنین. پس از اضافه کردن وایتکس رقیق یا محلول ضدعفونی به کف آسانسور اجازه بدین تا با کمک هوای آزاد خشک شه.

در زمان ضدعفونی کردن، آسانسور باید برای استفاده مراجعین و ساکنین ساختمان مسدود شه و یا با نصب اطلاعیه و پوسترهایی از ورود افراد به آسانسور جلوگیری شه.

برای ضدعفونی کردن درب، دیواره ها، دستگیره و آینه آسانسور پس از لکه گیری و تمیز کردن آن، باید محلول ضدعفونی کننده رو بر روی سطح اون ها اسپری کرده و اجازه بدین که محلول خود به خود با هوای آزاد خشک شه. برای ضدعفونی کردن آسانسور در قسمت کلیدها، به هیچ عنوان به صورت مستقیم محلول ضدعفونی کننده رو بر روی سطح اون ها اسپری نکنین.

همینطور از وایتکس رقیق شده به دلیل ایجاد واکنش منفی برای این سطوح استفاده نکنین. باید یک دستمال تمیز و ترجیحاً میکروفایبر رو به الکل 70 درصد آغشته کرده و بر روی درزها و دکمه های اطراف اون بکشید.

به طور کلی توصیه می شه به دلیل استفاده هر روزه و مکرر از آسانسور برای ضدعفونی کردن تخصصی اون از راه حل هایی مثل قرار دادن محلول ضدعفونی کننده یا ژل ضدعفونی در داخل کابین آسانسور استفاده کنین.

نکات ضدعفونی کردن صحیح آسانسور

  • اگر نسبت به عملکرد آسانسور آگاهی ندارین، بهتره اقدام به ضدعفونی کردن اون نکنین؛ چون در صورت نفوذ هر مایع ضدعفونی کننده به قسمت های مختلف آسانسور، امکان از کار افتادن اون وجود داره.
  • در زمانضدعفونی کردن کابین آسانسور درب اون رو باز نگه دارین
  • به هیچ عنوان اسپری ضدعفونی کننده رو به صورت مستقیم به دکمه ها و چراغ آسانسور نپاشین
  • از دستمال های زبر و روزنامه ها برای پاک کردن آینه و شیشه های آسانسور استفاده نکنین.
  • بهتره روزانه با کمک اسپری ضدعفونی کننده بخش های داخلی کابین آسانسور رو ضدعفونی کنین.
  • از تجهیزات و مواد با کیفیت و مرغوب برای ضدعفونی کردن آسانسور استفاده کنین.
  • در زمان ضدعفونی کردن آسلانسور موارد ایمنی رو رعایت کنین و حتما از ماسک و دستکش-کمک بگیرین.
  • برای تمیز کردن چراغ ها، شیشه ها و آینه آسانسور از دستمال میکروفایبر استفاده کنین.
  • تا خشک شدن کامل فضای داخلی کابین آسانسور از روشن کردن اون خودداری کنین.

 

برای نگهداری از آسانسورهای ساختمان خود با آسانسور مانا تماس بگیرین! این مجموعه کامل ترین خدمات تعمیر و نگهداری آسانسور رو ارائه می ده!

ما در کنار شما هستیم تا کامل ترین خدمات رو در سریع ترین زمان ممکن دریافت کنین!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *