فاکتورهای موثر بر قیمت آسانسور چیست؟ قیمت اسانسور چگونه تعیین می شود؟ امروزه با توجه به افزایش شهرنشینی و ازدحام جمعیت در کلان شهرها، تعداد آپارتمان ها و ساختمان های چند طبقه مسکونی و تجاری در حال افزایش است.

 

برای تعمیر سرویس و نگهداری حرفه ای آسانسور های

خود با ما تماس بگیرید! 02146130971

 

همین افزایش تقاضا برای آسانسور باعث داغ شدن بازار آسانسور و در نتیجه افزایش قیمت آن شده است. از طرفی با توجه به تحریم های علیه ایران و همینطور افزایش قیمت دلار و نوسانات شدید قیمت ارز، شاهد افزایش صعودی قیمت آسانسور در کشور هستیم.

این دو موضوع به صورت ویژه ای بر افزایش قیمت آسانسور تاثیر گذاشته اند اما فاکتورهای موثر بر قیمت آسانسور به عوامل دیگری مانند خصوصیات خودِ آسانسور و محیط استفاده از آن بستگی دارد. در ادامه کلیه فاکتورهای تاثیرگذار بر قیمت آسانسور بررسی می شوند.

قیمت آسانسورها، چه مسکونی و چه تجاری به میزان قابل توجهی متفاوت می باشند. از ابعاد آسانسور گرفته تا کاربرد آن در ساختمان های مختلف و همینطور عوامل مختلف دیگر، بر فاکتورهای موثر بر قیمت آسانسور تأثیر دارند.

فاکتورهای موثر بر قیمت آسانسور

 اندازه کابین

اندازه کابین می تواند قیمت نهایی آسانسور را تحت تأثیر قرار دهد. به طور معمول، کابین های کوچکتر می توانند مقرون به صرفه تر باشند. زیرا فضای کمتری را اشغال می كنند و نصب آن ها در ساختمان راحت تر است، اگرچه همیشه به این گونه نیست.

 نوع آسانسور

انتخاب يک نوع آسانسور با مدل بالاتر می تواند هزینه ی بیشتری را متحمل شود. به عنوان مثال آسانسور هیدروليکی قیمت متفاوتی نسبت به آسانسور سکویی دارد. بسیار مهم بوده كه هر کسی كه قصد نصب و سرویس آسانسور را دارد، چه در يک خانه يا در يک ملک تجاری، به انتخاب نوع آسانسور خود دقت كند.

 درب آسانسور

درهای انتخاب شده برای آسانسور هم در قیمت آن تأثیر خواهد داشت. به عنوان مثال درب های اتوماتيک هزینه بالاتری نسبت به درب های غیر اتوماتيک دارند.

 سطح اتوماسیون

اتوماسیون و يا ( تنظیمات خودکار آسانسور) عامل تأثیرگذار دیگری است. از درها گرفته تا تمام اقدامات اتوماتيکی آسانسور همه بر قیمت آن تاثیر دارند. هرچه عملكردهای اتوماتيکی آسانسور بیشتر باشد، قیمت آن بالاتر است.

 تعداد توقف ها

در حالی كه يک آسانسور می تواند تا چند طبقه بالا و پایین برود، با اضافه شدن هر طبقه به يک ساختمان، نصب آسانسور آن کار بیشتری میبرد و تنظیمات بیشتری را نیاز دارد. پس، هر طبقه اضافی بر قیمت نهایی آسانسور تأثیر می گذارد.

 مسافت

مسافت کلی كه آسانسور طی می كند بر روی ارتفاع بدنه آن تأثیر خواهد گذاشت. هرچه این مسافت بیشتر باشد، بدنه آسانسور بزرگتر خواهد بود و در نتیجه هزینه آن بیشتر میشود.

 ابعاد ساختمان

وقتی نوبت به نصب آسانسور می رسد، خصوصیات ساختمان مورد نظر ؛مسکونی و يا تجاری بودن آن مهم است. يک ساختمان با ارتفاع زیاد به ایستگاه های بیشتری احتیاج دارد كه قیمت آسانسور مورد نیاز آن هم به مراتب بیشتر است

 طرح نهایی

طراحی نهایی کابین می تواند متناسب با سلیقه شخصی و يا خصوصیات عالی هر ساختمان باشد.طراحی های نهایی آسانسور قیمت های مختلفی دارند كه متاثر از موارد مختلفی می باشند؛ مثلا داشتن دیوارهای از جنس شیشه يا چوب و نقش و نگار های تزئینی كه با توجه به سلیقه شخصی افراد میتواند نامحدود باشد

 هزینه نصب

هزینه نصب و خدمات آسانسور يکی از عوامل مهم دیگر محسوب می شود كه قبل از نصب آسانسور باید در نظر گرفته شود.

برای مثال ساعات کار نیروهای نصب آسانسور عاملی ست كه باید توسط مالکین در نظر گرفته شود كه هزینه ای جداگانه دارد.

 

انواع آسانسور و قیمت

 

انواع آسانسور و قیمت

آسانسورهای کششی از قدیمی ترین و پرکاربرد ترین انواع آسانسور شامل خانگی و تجاری است. این آسانسورها از لحاظ شکل به دو نوع شیشه ای و بسته، از نظر سرعت به انواع تک سرعته، دو سرعته و كنترل سرعت هوشمند و از نظر نوع موتور به سه دسته روملس، گیربکس و گیرلس تقسیم می شوند. در آسانسورهای کششی، از يک موتور الکتريکی در بخش موتورخانه آسانسور يا در بالای چاهک آسانسور به عنوان نیروی محركه لازم برای حرکت آن استفاده می شود.

فاکتورهای موثر بر قیمت آسانسور کششی

آسانسور کششی روملس، بدون موتورخانه است. موتور آن در داخل چاهک بوده و جایگزین مناسبی برای آسانسورهای قدیمی و سنتی محسوب می شود. فاکتورهای موثر بر قیمت آسانسور

نصب سریع، دسترسی آسان، قطعات کم حجم، کاهش مصرف برق و سازگاری با محیط زیست از مزایای آن است آسانسورهای کششی گیربکس دار كه برای ساختمان های کوتاه و نیمه مرتفع مناسب است، به موتور متصل بوده و چرخی را كه سیم بکسل را به حرکت در می آورد، میراند.

سرعت آن ها 1.7 تا 2.5 متر بر ثانیه، حداکثر مسافت قابل پیمایش، 76 متر و حداکثر وزن قابل تحمل، 13 هزار و 600 کیلوگرم است. آسانسورهای کششی گیرلس، از آسانسورهای بدون گیربکس بوده كه سرعت آن به 2.53 متر بر ثانیه هم میرسد.

يک سر سیم بکسل به بالای کابین آسانسور متصل و به دور فلكه برای حرکت دادن آسانسور، پیچیده شده و سر دیگر آن هم به وزنه برای تعادل و ثبات سیستم مکانيکی وصل شده است. درباره قیمت انواع آسانسورهای کششی باید گفت در مجموع، قیمت آسانسورهای گیربکس دار نسبت به آسانسورهای گیرلس و روملس پایین تر است. فاکتورهای موثر بر قیمت آسانسور

فاکتورهای موثر بر قیمت آسانسور هیدروليکی

قیمت آسانسور هیدروليک براساس ظرفیت، ابعاد، تعداد توقف، نوع قطعات و نظایر آن تعیین می شود. از آسانسور هیدروليک در شرایطی كه فضای کافی وجود نداشته باشد، می توان استفاده كرد.

آسانسورهای هیدروليک در پارکینگ های طبقاتی کوچک و بزرگ ، ساختمان های مسكونی دو تا پنج طبقه ، بیمارستان های کوچک، کلینيک ها، ساختمان های بهداشتی حداکثر سه طبقه و آسانسورهای خانگی كه با برق تک فاز کار می كنند، کاربرد دارند. این نوع آسانسورها در مقایسه با آسانسورهای کششی فضای کمتری در ساختمان اشغال كرده و نیاز به موتورخانه در بالا ندارند.

آسانسورهای هیدروليکی برای طول مسیر پایین و ظرفیت های بالا کاربرد دارند و نیرو و بار عمودی بر اسکلت ساختمان وارد نمی كنند. فاکتورهای موثر بر قیمت آسانسور

مقایسه قیمت آسانسور هیدروليک با کششی

در مجموع، هزینه نصب آسانسورهای کششی بیشتر از سیستم هیدروليکی است. البته تعمیر این آسانسورها توسط شرکت خاصی انجام نمی شود و شرکت های مجاز دیگر هم می توانند آسانسور کششی را تعمیر كنند.

فاکتورهای موثر بر قیمت آسانسور کارگاهی و عوامل موثر بر آن

عوامل زیادی بر قیمت آسانسور کارگاهی تاثیر گذارند كه از آن جمله می توان به حداکثر ظرفیت باربرداری، حداکثر سرعت حرکت، ابعاد کابین، حداکثر ارتفاع، تعداد موتورها، نوع سکشن، برند آن، نوع تابلو برق و سال ساخت اشاره كرد. این آسانسورها، علاوه بر فروش، اجاره هم داده می شوند.

 

برای تعمیر و سرویس آسانسور همین حالا با ما تماس بگیرید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *