در این مقاله قصد داریم به آداب و فرهنگ استفاده از آسانسور بپردازیم. همین آداب و فرهنگ استفاده از آسانسور می تواند باعث شود ما به بهترین شکل از آسانسور استفاده کنیم و احتمالات خراب شدن آن کاهش پیدا کند. در صورتی که با ما موافق هستید تا پایان این مطلب ما را همراهی کنید.

 

آسانسور مانا یکی از منحصربه فردترین مراکز خدمات رسانی در زمینه سرویس و تعمیرات آسانسور است و شما می توانید در زمینه نصب، تعمیر، سرویس و نگه داری های مربوط به این سیستم ها روی ما حساب کنید. تمام تلاش ما ارائه خدمات عالی با بهترین قیمت بوده و در تلاشیم نظر شما را در زمینه اعتماد و رضایت به دست آوریم.

تماس با ما با : 02146130971

آداب و فرهنگ استفاده از آسانسور را یاد بگیریم و آن را به اشتراک بگذاریم!

هرجا آدم های بیشتری رفت و آمد کنند امكان آزردگی و اتلاف انرژی و برخورد بیشتری وجود دارد. آسانسور يک مكان بالقوه برای نشان دادن میزان تمدن و پختگی اجتماعی شهروندان يک جامعه است.

قانون حق تقدم را رعایت کنیم

حق تقدم با کسی است كه می خواهد خارج شود. پس وقتی كه درب آسانسور باز می شود، با ایستادن در طرفین، راه را برای کسانی كه می خواهند از آسانسور پیاده شوند باز کنیم و بعد از خروج آن ها سوار شویم.

برای يک یا دو طبقه حتی المقدور از آسانسور استفاده نکنید فرهنگ استفاده از آسانسور

استفاده از آسانسور برای يک طبقه یا دو طبقه هم وقت خودتان را تلف می کند و هم دیگرانی كه امكان دارد در طبقات مختلف منتظر رسیدن آسانسور باشند. تا جایی كه می توانید برای يک طبقه پایین رفتن از آسانسور استفاده نکنید.

از آسانسورهای افراد کم توان و سالمندان استفاده نکنید

با توجه به حجم زیاد رفت و آمد در این مكان ها، باید بدانیم كه این آسانسورها واقعاً برای این افراد است و حق تقدم استفاده از آن ها برای آن هاست.

اطمینان از سالم بودن آسانسور

اگر بر روی در آسانسور علائمی مبنی بر خراب بودن آسانسور وجود دارد، هرگز ریسک نکنیم. متاسفانه، سالانه حوادث زیادی مربوط به آسانسور وجود دارد. خیلی از مدیران ساختمان سرویس و نگهداری آسانسور را جدی نمی گیرند.

کلید بالا و پایین آسانسور را همزمان نزنید

فقط کلید موردنیاز برای آمدن آسانسور را بزنیم و از زدن همزمان دو کلید پرهیز کنیم تا وقت افراد حاضر در آسانسور، خودمان و افراد منتظر کنار ما تلف نشود. فرهنگ استفاده از آسانسور

داخل آسانسور درست بایستیم

فاصله استاندارد بین افراد را رعایت کنیم، خصوصا برای خانم ها و کودكان آزردگی ایجاد نکنیم. هر آسانسور ظرفیتی دارد، نمی توان برای زود به مقصد رسیدن رفتارهای غیراستاندارد انجام داد. معمولا در آسانسور جهت ایستادن رو به در است. پس بعد از زدن کلید و رفتن به ته كابین رو به روی در بایستیم. رعایت بیشترین فاصله -مخصوصا در زمان هایی كه آسانسور خلوت است- نشانه ادب است.

آداب استفاده از آسانسور

داخل آسانسور برخوردهای درست و محترمانه ای داشته باشیم

با لبخندی ملایم حس خوبی به آدم ها منتقل کنیم. خیره نشویم و پس از مدتی، نگاهمان را از روی شخص برداشته و به نقطه دیگری نگاه کنیم. رعایت نگاه و ادب در محیط های بسته و کوچک مانند آسانسور نشان دهنده شخصیت ماست.

صحبت با صدای بلند یا صحبت با تلفن همراه در جای محدودی مانند آسانسور نقض حقوق دیگران محسوب می شود. لحظاتی صبر کنیم و پس از پیاده شدن از آسانسور به صحبت با همراه خود یا تلفن خود ادامه دهیم.

به درب آسانسور رحم کنیم فرهنگ استفاده از آسانسور

وقتی کلید توقف آسانسور در طبقه ما توسط شخص دیگری زده شده از فشردن مجدد آن خودداری کنیم، در آسانسورهای معمولی امكان بیشتر شدن سرعت آسانسور با چندین بارفشردن کلید آن برای آمدن به سمت ما وجود ندارد.

از آوردن وسایل پرحجمی كه جای چند نفر را می گیرند خودداری کنیم

اگر قصد داریم از آسانسورهای بزرگ كه امكان حمل بار در آنان وجود دارند استفاده کنیم، بارها را نزديک به خود نگه دهیم، به گونه ای كه برای کسی مزاحمت ایجاد نشود. این نکته در سوار شدن و پیاده شدن اهمیت بسیاری دارد.

به دکمه ها دقت کنیم

در صفحه کلید آسانسورها دو کلید قرار دارد كه يكی برای باز كردن در آسانسور و دیگری برای بستن آن است فقط در شرایط لازم از این دو کلید استفاده کنید.

به صفحه کلید رحم کنیم!

به هیچ وجه جلوی در یا صفحه کلید نایستیم. مگر آنكه جای دیگری برای ایستادن نداشته باشیم. به این صورت، حقوق کسانی كه می خواهند سوار یا پیاده شوند و یا کلید طبقه ای را بزنند رعایت می کنیم.

فرهنگ استفاده از آسانسور

موارد اضطراری

آسانسورها از اماکن وقوع جرم محسوب می شوند. در صورت مشکوک شدن به کسی همراه فرد دیگری در يكی از طبقات پیاده شویم. به خاطر نزديكی بیش از حد افراد در مواقع شلوغی آسانسور، این شلوغی تبدیل به يک فرصت برای جیب برها شده تا به دور از چشم افراد حاضر در آسانسور و دوربین ها دزدی کنند.

اگر آسانسور با مشکلی روبرو شد و در آن گیر افتادیم، آرامش خود را حفظ کنیم. در آسانسور جریان كافی هوا برای تنفس وجود دارد و نباید نگران باشیم. از زنگ خطر موجود استفاده کنیم، اگر زنگ خطر كار نكرد با تلفن همراه با اشخاص دیگری كه در ساختمان حضور دارند تماس بگیریم. اگر راهی برای تماس گرفتن نبود، فریاد بزنیم و سر و صدا كردن کمک بخواهیم اما بالا و پایین نپریم و خود را به دیوار كابین نکوبیم.

 

تعمیر و نگهداری آسانسور کار ماست!

تعمیر و نگهداری آسانسور عبارت هستند از بازیینی کلی قطعات نصب شده و نظارت مستمر بر عملکرد کلی سیستم پس از نصب کردن آسانسور، به طور کلی هیچ سیستمی وجود ندارد که نیازمند سرویس و نگهداری و بازبینی دوره ای نباشد به ویژه سیستمهایی که ایمنی آن ها نقش اساسی در عملکرد کلی سیستم ایفا می نماید و خراب شدن آن ها باعث خطرات احتمالی جانی می گردد.

از اینرو اهمیت تعمیر و نگهداری آسانسور کمتر از اهمیت نصب کردن آسانسور نیست و یک آسانسور صرفنظر از نوع آن و شرکت سازنده آن، باید به طور منظم و حداقل ماهانه یک بار توسط شخص یا اشخاص متخصص تحت بازرسی منظم قرار بگیرد.

نیاز به تعمیر و نگهداری آسانسور دارید؟ همین حالا با ما تماس بگیرید.

فرهنگ استفاده از آسانسور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *