قوانین سرویس و نگهداری آسانسور چیست؟ سرویس و نگهداری آسانسور چه قراردادی دارد؟ برای سرویس و نگهداری آسانسور چطور باید اقدام کنیم؟ این سوالات جزو مهمترین موارد قوانین سرویس و نگهداری آسانسور هستند که باید به آن ها بپردازیم.

تعمیر آسانسور منطقه شانزده - 16

آسانسور مانا یکی از بهترین مراکز ارائه انواع خدمات سرویس آسانسور در تهران می باشد شما می توانید برای ثبت سفارش بازدید از آسانسور همین حالا از طریق راه های ارتباطی ذکر شده با ما تماس بگیرید!

در دهه های گذشته آسانسور ها بسیار حادثه ساز بودند و سالانه چندین تن جان خود را به خاطر نقص در عملكرد آسانسور ها از دست می دادند.
این امر مسئولین را به فكر واداشت و پس از بررسی های فراوان متوجه شدند كه بسیاری از این حوادث به خاطر برخوردارد نبودن آسانسور ها از سرویس و نگهداری مناسب به وجود آمده است. قوانین سرویس و نگهداری آسانسور

این امر موجب شد تا قانونی مبنی بر اجباری شدن سرویس و نگهداری آسانسور وضع شود. با این وجود هم چنان بسیاری از افراد در سطح کشور از خدمات سرویس و نگهداری آسانسور استفاده نمی كنند! قوانین سرویس و نگهداری آسانسور

سرویس آسانسور از لحاظ قانونی و فنی باید ماهیانه، توسط یک سرویسكار آسانسور با تجربه انجام شود. نگهداری آسانسور به معنای داشتن قرارداد سرویس و نگهداری آسانسور با یک شرکت معتبر سرویس و نگهداری آسانسور است.

با این مقدمه و در ادامه با بررسی دقیق و جامع خدمات و الزامات سرویس و نگهداری آسانسور با آسانسور مانا همراه باشید.

نمونه قرارداد سرویس و نگهداری آسانسور

سرویس و نگهداری آسانسور چیست؟

منظور از سرویس و نگهداری آسانسور، بررسی قطعات آسانسور و نظارت کلی بر عملكرد آن است.
هر سیستمی بعد از نصب شدن نیاز به نگهداری و سرویس دارد، و این كار سبب عملكرد بهتر دستگاه و ایمنی آن در حین كار خواهد شد.

توجه داشته باشید كه خدمات نگهداری آسانسور به اندازه نصب آسانسور اهمیت دارد و لازم است به اندازه نصب برای آن وقت صرف شود.
سرویس و نگهداری آسانسور در تهران كه سرویسی برای راحتی ساكنین مناطق مختلف تهران در نظر گرفته شده است می تواند احتمال این خطرات را به حداقل برساند و لازم است هر ماه یکبار توسط افراد متخصص صورت گیرد. قوانین سرویس و نگهداری آسانسور

همینطور سرویس و نگهداری آسانسور در تهران از نظر اقتصادی برای ساكنین شمال، شرق و غرب تهران هم به صرفه خواهد بود.
زیرا در صورت خرابی یک قطعه و تعویض سریع و به موقع آن سایر قطعات آسیب نخواهند دید و در نتیجه سیستم دچار آسیب های کلی نخواهد شد.

برای مثال توجه كنید اگر سیم های آسانسور و یا سیم بکسل دچار آسیب شده باشد، همین مورد می تواند سبب آسیب به فلک های کششی آسانسور شود، درنهایت هم امكان پارگی سیم بکسل و سقوط آسانسور هم وجود دارد و صدمات مالی و جانی زیادی را به فرد وارد می كند.

یكی از انواع قراردادهایی كه میان كارفرمایان و پیمانكاران منعقد می شود عبارت است از قرارداد سرویس و نگهداری آسانسور. چرا كه آسانسور و امنیت آن از مواردی است كه سازنده ها به آن بسیار توجه می كنند و حقیقت آن است كه ممكن است به جهت عدم دقت كافی، اتفاقات ناگوار و جبران ناپذیری همچو شکستگی، خفگی، تلفات و …رخ دهد. قوانین سرویس و نگهداری آسانسور

ما در این مطلب برانیم تا به مفاد قرارداد سرویس و نگهداری آسانسور كه وفق ماده ۱۰ قانون مدنی منعقد می شود و همینطور نكات حقوقی آن و… بپردازیم.

نمونه قرارداد سرویس و نگهداری آسانسور

عنوان قرارداد

ماده ۱- موضوع قرارداد

ماده ۲- بهای قرارداد و چگونگی پرداخت

ماده ۳- مدت قرارداد

ماده ۴- محل انجام موضوع قرارداد

ماده ۵- تعهدات/ حقوق پیمانكار

ماده ۶- تعهدات/ حقوق كارفرما

ماده ۷- فسخ قرارداد

ماده ۸- قوه قاهره

ماده ۹- نظارت بر قرارداد

ماده ۱۰- حل اختلاف

ماده ۱۱- نسخ قرارداد قوانین سرویس و نگهداری آسانسور

امضا كارفرما

امضا پیمانكار

به خاطر داشته باشید كه اگر شما هم در سدد انعقاد قرارداد فوق هستید، می توانید با ثبت درخواست تنظیم قرارداد سرویس و نگهداری آسانسور، قراردادی مختص خودتان با درج همه شرایطتان داشته باشید. قوانین سرویس و نگهداری آسانسور

نكات و قوانین سرویس و نگهداری آسانسور

در قرارداد سرویس و نگهداری آسانسور باید ذكر شود كه پیمانكار باید …………… نفر كارگر فنی ماهر و ……….. نفر تكنسین ذیصلاح فنی و حرفه ای و ……….. نفر مهندس كه را برای كنترل و بازرسی مداوم قرار دهد.

تغییرات و تعمیر کلی در سیستم های آسانسورها كه خارج از وظایف و مسوولیت های پیمانكار است باید با دلایل و توجیهات فنی كافی صورت گیرد.

باید در قرارداد فوق درج شود كه منظور از تعمیر، بازسازی یا تعویض هر قطعات و لوازم چیست؟

پیمانكار وظیفه دارد تعهدات خود را بر طبق قوانین سرویس و نگهداری آسانسور انجام دهد. البته باید در نظر داشت كه اگر پیمانكار درانجام تعهدات خود قصوری كند، كارفرما باید اخطاری به پیمانكار ارسال كند. همینطور او حق خواهد داشت راسا و به هرطریقی كه مقتضی بداند نسبت به انجام آن بخش از تعهدات كه صورت نگرفته است اقدام و …. برابر هزینه وخسارات وارده را از پیمانكار وصول كند.

عموما در قرارداد سرویس آسانسور درج می شود كه اگر در اثر قصور یا تقصیر پیمانكار (حسب تشخیص كارفرما) خرابی و خسارت به دستگاه ها وارد آید، پیمانكار وظیفه دارد به هزینه خود (در سریع ترین زمان) نسبت به حل نقص و جبران خسارات وارده اقدام كند، وگرنه كارفرما مجاز است خسارات وارده را از محل هر مطالبات و یا سپرده حسن اجرای تعهدات و اموال پیمانكار وصول كند.

پیمانكار مسئول حفظ ایمنی كامل پرسنل خود بوده و مسوولیت هر حادثه احتمالی برای كارگران و سایر پرسنل پیمانكار به عهده اوست.

استفاده و بهره برداری از آسانسورهای موضوع این قرارداد به طور مداوم و ۲۴ ساعته انجام می شود. از این رو پیمانكار وظیفه دارد كه آسانسورهای موضوع قرارداد را در تمام مدت شبانه روز در ساعات ‫…سرویس دهی كند. قوانین سرویس و نگهداری آسانسور

پیمانكار وظیفه دارد تا همه سرنشینان آسانسورها را نزد یكی از شرکتهای بیمه در مقابل حوادث بیمه كند. توجه كنید كه پیمانكار وظیفه دارد تا بیمه نامه موردنظر را به رویت دستگاه نظارت مشخص شده توسط كارفرما برساند.

پیمانكار باید درصورت عدم پرداخت صورت وضعیت ماهیانه توسط كارفرما حداقل ‫… ماه توان مالی لازم جهت ارائه خدمت و پرداخت دستمزد و مزایای كاركنان خود را داشته و در این مدت نسبت به ارائه خدمت براساس مفاد قرارداد اقدام كند.

باید در نظر داشت كه درصورتی كه كارشناس مورد اعتماد طرفین و یا كارشناس مراجع قانونی، كارفرما را در استفاده ناصحیح از بالابرها مقصر اعلام كند، مسوولیت جبران خسارات از پیمانكار ساقط خواهد شد.

كارگران پیمانكار می توانند بر اساس ضرورت در تمام مدت شبانه روز از قسمت های مختلف و تجهیزات و تاسیسات موضوع قرارداد بازدید كنند و در صورت وجود نقص نسبت به حل آن اقدام كنند.

نكات و قوانین سرویس و نگهداری آسانسور

سخن آخر قوانین سرویس و نگهداری آسانسور

در نهایت باید بیان كرد كه یكی از مهم ترین قراردادهایی كه میان كارفرمایان و پیمانكاران منعقد می شود عبارت است از قرارداد سرویس و نگهداری آسانسور.

قرارداد فوق به جهت اهمیت بسیار، یكی از قراردادهای بسیار پر كاربرد در حوزه عمران و ساختمان سازی است و عدم توجه به قرارداد و نكات حقوقی آن می تواند ضررهای جبران ناپذیر و یا حتی تلفاتی را در پی داشته باشد. از این رو پیشنهاد می شود پیش از انعقاد قرارداد موردنظر از مفاد و همینطور نكات حقوقی آن آگاهی یابید تا آینده دچار اشكالات و ضررهای جبران ناپذیر نشوید.

ضمنا چرا با تنظیم قرارداد فوق با خیال راحت و بی دغدغه، تنها به فكر رشد و پیشرفت کسب وكارتان نباشید؟ همین الان برای دریافت قرارداد سرویس و نگهداری آسانسور اقدام كنید. قوانین سرویس و نگهداری آسانسور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *