مدت زمان سرویس آسانسور بستگی به نوع و مدل آسانسور ها و هم تعداد توقف در آن ها دارد. اگر سرویسكار با نوع و عملكرد آسانسور مربوطه آشنایی كامل داشته باشد و البته دارای مهارت و تجربه هم باشد در كمترین زمان ممكن به عیب یابی و سرویس همه بخش های آن می پردازد.

كسب تجربه و مهارت در انجام خدمات آسانسور مستلزم گذراندن دوره های آموزشی و هم انجام عملیات های متعدد می باشد. انتخاب شركت معتبر ارائه دهنده خدمات آسانسور سبب بهره گیری از کارشناسان باتجربه و ماهر و هم ایجاد آرامش و امنیت بیشتر در آسانسور می شود.

گروه حرفه ای آسانسور مانا با بكارگیری نیروهای متخصص در بخش سرویس و نگهداری آسانسور با رعایت نكات ایمنی و پیروی از قوانین و استاندارد ها آرامش خاطر خاصی را برای شما رقم خواهد زد.

به طور كلی سرویس آسانسور، كنترل و نظارت بر قطعات نصب شده در آسانسور از اجزا كلی تا قطعات جزئی، در یك پروسه زمانی مدون كه معمولا ماهی یك بار می باشد تعریف می گردد. هر قطعه ای با هر مکانیزمی نیازمند این كنترل و نظارت مستمر است، مخصوصا سیستم هایی كه ایمنی افراد در اولویت قرار گرفته و خرابی در آن ها زیان های جبران ناپذیری برای افراد استفاده كننده از آن مکانیزم را به بار می آورد. سرویس آسانسور را باید از افراد باتجربه و متخصص در این زمینه درخواست نمود. چون با وجود سرویسكار متخصص مدت زمان سرویس آسانسور به حداقل رسیده و زودتر صورت می گیرد.

همه ما می دانیم كه، هیچ سیستم و یا مکانیزمی وجود ندارد كه نیازمند به سرویس و نگهداری و بازبینی دوره ای نباشد به خصوص وسایلی از قبیل آسانسور كه ایمنی در آن ها نقش بسیار ویژه ای دارد و نقص در عملكرد آن ها باعث به وجود آمدن خطرات جانی می گردد. مطمئنا آموزش سرویس دوره ای نقش تعیین كننده ای در مکانیزم آسانسور خواهد داشت. برای انجام خدمات آسانسور باید از شركت های معتبر آسانسور كمك گرفت.

این شركت ها معمولا با عقد قرارداد سالیانه خدمات آسانسور های مختلف را عهده دار می شوند. قرارداد بعد از یكسال دوباره تمدید و یا با شركت دیگری بسته می شود. شركت های معتبر ارائه دهنده خدمات آسانسور برای پیشرفت در كار خود، از نیروهای متخصص و كارآمد در بخش های سرویس، تعمیر و نگهداری آسانسور بهره گیری می كنند.

وجود کارشناسان باتجربه و متخصص از اهمیت ویژه ای برخوردار است. کارشناسان باتجربه با سرعت بالا خرابی آسانسور را پیدا نموده و مدت زمان سرویس آسانسور را كوتاه می کنند. مطمئنا با سرویس منظم آسانسور می توان شاهد عملكرد خوب آسانسور بود. سرویس منظم و به موقع آسانسور باعث می شود از فرسودگی زود هنگام آسانسور و قطعات آن جلوگیری شود.

در مقابل اگر آسانسور به موقع سرویس نشود قطعات آن نیاز به تعمیر و گاها نیاز به تعویض پیدا می كنند. با داشتن قرارداد سرویس و نگهداری سالانه آسانسور بسیاری از مشكلات آسانسور به حداقل می رسد.

مدت زمان سرویس آسانسور

مدت زمان سرویس انواع آسانسور

باید دانست كه آسانسور ها در انواع مختلفی طراحی و ساخته می شوند. آسانسور ها علاوه بر قطعات مخصوص خود به سرویس و نگهداری بخصوصی نیازمندند. پس برای هر كدام از آسانسور ها باید از سرویسكار مخصوصی كمك خواست. برای مثال گاهی می بینیم كه یك سرویسكار تنها با آسانسور های هیدرولیك آشنایی داشته و از عملكرد و طریقه سرویس آسانسور های كششی به صورت كامل مطلع نمی باشد.

مطمئنا این سرویسكار فقط می تواند آسانسور های هیدرولیك را عیب یابی و سرویس کند و برای سرویس آسانسور های كششی توانایی لازم را ندارد. اگر هم بخواهد آسانسور كششی را سرویس کند مدت زمان سرویس آسانسور به درازاخواهد كشید.

طریقه سرویس و نگهداری آسانسور ها به نوع و میزان ترافیك و استفاده از آن ها دارد. آسانسور های مسكونی معمولا هر یك ماه یكبار و در یك دوره ۳۰ روزه مورد عیب یابی و سرویس قرار می گیرند. اما آسانسور هایی كه دارای میزان ترافیك بیشتری هستند، بیش از یكبار در هر ماه عملیات سرویس و نگهداری در آن ها صورت می گیرد.

ویژگی شركت ارائه دهنده خدمات

شركت های نگهداری آسانسور با انجام سرویس ماهیانه آسانسور و تنظیم قرارداد سالیانه نسبت به سرویس و نگهداری یك ساختمان اقدام می کنند. این شركت ها با به كارگیری نیرو های متخصص و با سابقه، با به حداقل رساندن خرابی در آسانسور نقشی اساسی در امنیت افراد استفاده كننده از آسانسور ایفا می کنند.

چون مکانیزم آسانسور باید حداقل ماهی یكبار مورد عیب یابی و چكاپ قرار گیرد. این شركت ها باید دارای گروه حرفه ای هستند تا در زمان تعمیر اساسی تنها به یك سرویسكار آسانسور متكی نباشند. این شركت ها با استفاده از گروه متخصص باید علاوه بر خدمات سرویس و نگهداری آسانسور، در خدمات نصب و راه اندازی و تعمیر هم خبره باشند.

باید دانست استفاده از تجهیزات و قطعات با بالاترین كیفیت، نقشی اساسی در تقلیل خرابی در آسانسور ایفا می کند. معمولا شركت های ارائه دهنده خدمات دارای انبار قطعات بوده و در صورت خرابی و ایجاد نقص در آسانسور به انبار مراجعه نموده و قطعه مورد نیاز را در آسانسور بكار می برند.

با این حساب مدت زمان سرویس وتعمیر آسانسور به حداقل رسیده و زودتر به انجام می رسد. فراموش نشود كه شركت های ارائه دهنده خدمات باید دارای مجوز از طرف وزارت صنایع و معادن و هم گواهی از سوی سندیكای آسانسور باشند.

ویژگی سرویسكار آسانسور

سرویسكار آسانسور باید دارای تجربه كافی در خدمات سرویس و نگهداری آسانسور باشد. به طوری كه با مکانیزم آسانسور آشنایی كامل داشته باشد. این آشنایی با مکانیزم باعث می گردد تا با پشتیبانی به موقع و سریع در موقع خرابی آسانسور، از بسیاری از خسارات مالی به آسانسور پیشگیری شود.

البته باید توجه داشت كه هر آسانسور سرویسكار مخصوص به خود را می طلبد. پس اینطور نیست كه هر سرویسكار آسانسور با تمامی آسانسور ها آشنایی داشته و طریقه سرویس و نگهداری و تعمیر آن ها را بداند. لازم است در سرویس هر آسانسور، نوع آن را در نظر گرفته و از سرویسكار مخصوص آن كمك خواست.

البته کارشناسانی می باشند كه با شركت در كلاس های آموزشی آسانسور به مشخصات كامل انواع آسانسور مسلط بوده و با انجام عملیات های متعدد سرویس و نگهداری انواع آسانسور تجربه كسب نموده و در سرویس آسانسور های مختلف بسیار خبره و كارآمد هستند. مطمئنا با بكارگیری کارشناسان باتجربه مدت زمان سرویس آسانسور كوتاه تر شده و عملیات سریع تر صورت می گیرد.

بعضی از علل خرابی آسانسور

  • نادیده گرفتن ظرفیت آسانسور
  • استفاده نامناسب از پنل اسانسور و فشردن مكرر آن
  • روشن ماندن فن كابین آسانسور
  • استفاده نكردن از فتوسل چشمی یا پرده ای در آسانسور
  • اقدام به باز كردن دربهای لولایی قبل از رسیدن كابین به طبقه

مدت زمان سرویس آسانسور را با بكارگیری سرویكاران با تجربه به حداقل برسانید.

  • بی توجهی به خدمات تعمیر و نگهداری آسانسور
  • ضربه زدن به درب ها و شاسی ها
  • بی توجهی به به نكات مسئول سرویس و نگهداری آسانسور
  • دستكاری تابلو فرمان آسانسور و تابلو سه فاز
  • بی توجهی به صدا های غیر عادی و عدم اطلاع به شركت سرویس دهنده

سرویس و نگهداری آسانسور در تهران

سرویس و نگهداری آسانسور در تهران

آسانسور مانا با به كار گیری نیرو های متخصص و همگامی با پیشرفت های روز دنیا موفق به برداشتن گام های موثر در صنعت آسانسور شده است. مانا با بكارگیری کارشناسان حرفه ای خدمات سرویس آسانسور را با بالاترین كیفیت و سرعت به انجام رسانده و كمترین مدت زمان در سرویس آسانسور را صرف می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *