سرویس و نگهداری آسانسور يكی از مهم ترین خدمات در هر مرکز سرویس آسانسور محسوب می شود. سرویس آسانسور يک بازبینی دقیق از مكانیزم آسانسور است كه در آن باید کنترل عملياتی همه قطعات آسانسور پیگیری گردد و طبق يک چارچوب مشخص این كار انجام پذیر است.

مرکز سرویس آسانسور در تهران

سرویس و نگهداری آسانسور به شدت اهمیت دارد چون جلوگیری می کند از هزینه های سنگینی كه در اثر نداشتن سرویسكار به وجود می آید. سرویس آسانسور دارای اهمیت فراوانی است و اهمیت سرویس دوره ای برکسی پوشیده نیست.

باید به این نکته توجه کرد همه سیستم ها نياز به سرویس شدن دارند و در صورتی كه سرویس کردن يا بازبینی به صورت دوره ای انجام نشود.باعث خسارات جبران ناپذیری خواهد شد. چراكه مكانیزم آسانسور به هم مرتبط است و در صورت نقص در يک قسمت، سایر بخش ها نیز به مرور زمان دچار آسیب جدی خواهد شد.

باید دانست بدون در نظر گرفتن نوع و گروه ساخت آسانسور باید سرویس ماهی يک بار انجام گیرد و این بازرسی و سرویس توسط مرکز سرویس آسانسور پشتیبانی شود.چرا كه آسانسور دارای قطعات متعددی بوده و تامین کردن قطعه از عهده يک شخص خارج است.اما مرکز سرویس آسانسور ارائه دهنده خدمات آسانسور به راحتی می تواند انواع قطعات آسانسور را تامین کند و در سرویس و نگهداری آسانسور مورد استفاده قرار دهد.

سرویس و نگهداری آسانسور مرکز سرویس آسانسور مانا با مجوزهای رسمی فعالیت، به عنوان مرکز سرویس آسانسور سریعترین خدمات را در همه ايام سال و بدون تعطیلی به كاربران عزیز ارائه میدهیم تا با پشتیبانی قدرتمند به مزايای زیر در برای اطمینان خاطر در بهره وری هر چه بهتر بدست آورید.

اقدامات سرویس و نگهداری آسانسور

 • آچار کشی و روغنكاری و چک کردن قطعات، موتور گیربکس، سیم بکسل و كابل های آسانسور در هر بازدید.
 • انجام و اجرای يک سرویس اصولی و اطمینان از عملکرد قطعات و صحت بکسل و اتصالات در ابتدای عقد قرارداد.
 • آسانسور در هر بازدید به صورت ماهيانه مطابق چک لیست سرویس و نگهداری آسانسور مورد بررسی قرار می گیرد.
 • بررسی دلایل ایجاد نقص در سیستم آسانسورها و حل نواقص آن در سریعترین زمان ممکن.

از مزايای سرویس دوره ای آسانسور می توان به امنیت بیشتر آسانسور اشاره کرد:

همان طور كه اشاره شد، استفاده نکردن از خدمات سرویس آسانسور در ظاهر كار، باعث صرفه جویی در هزینه های ماهانه ساختمان می گردد.

اما شما باید بدانید كه در صورتی كه آسانسور شما خراب گردد و نياز به تعمیر آسانسور داشته باشد، به خاطر خرابی های پی درپی، باید هزینه ای بیشتر از يک ماه سرویس و نگهداری آسانسور را برای مشکل يابی به سرویسكار بدهید. مرکز سرویس آسانسور

چرا كه امكان خرابی های ناگهانی و طولانی مدت آسانسور وجود خواهد داشت. قطعا هیچ کسی دوست ندارد كه يک روز غافلگیر گردد و در آسانسور گیر بیفتد!

سرویس ماهيانه آسانسور يک هزینه اضافی برای منزل سکونت يا كار شما نیست بلكه باعث افزایش امنیت آن می گردد.

 

سرویس دوره ای آسانسور

انواع آسانسور

دسته بندی انواع آسانسور برای سرویس آسانسور با توجه به مكانیسم، ارتفاع ساختمان و نوع ساختمان به شرح زیر است :

دسته بندی آسانسورها بر اساس مكانیزم

 1. آسانسور کششی
 2. آسانسور هیدروليكی
 3. آسانسور شیشه ای مرکز سرویس آسانسور
 4. آسانسور بالابرنده

دسته بندی آسانسورها بر اساس نوع ساختمان

 1. آسانسور مسکونی
 2. آسانسور کشاورزی
 3. آسانسور بیمارستان
 4. آسانسور صنعتی
 5. آسانسور مخصوص پاركینگ ها

دسته بندی بر اساس ارتفاع ساختمان

 1. ساختمان هایی با ارتفاع کم ( بین 1 الی 3 طبقه )
 2. ساختمان هایی با ارتفاع متوسط ( بین 4 الی 12 طبقه ) مرکز سرویس آسانسور
 3. ساختمان هایی با ارتفاع بلند ( بیشتر از 12 طبقه )

سرویس آسانسور هیدروليكی

آسانسور هیدروليكی توسط پیستونی كه درون يک سیلندر حرکت می کند، از طریق نیرو تغذیه می گردد. حرکت پیستون را می توان با پمپاژ روغن هیدروليک به سیلندر انجام داد. پیستون كابین آسانسور را به راحتی بالا می برد و روغن را می توان با يک شیر الکتريكی کنترل کرد.

سرویس آسانسور بادی

آسانسور پنوماتيک را می توان با يک سیلندر خارجی بسيار شفاف طراحی کرد. كارکرد، نگهداری و نصب این دسته از آسانسورها در مقایسه با آسانسورهای سنتی بسيار ساده است. به خاطر طراحی مستحکم آن، قابل استفاده در منازل است. از مزايای اصلی استفاده از این آسانسورها می توان به طراحی محکم و روان، سرعت و انعطاف پذیری، كارآمد بودن انرژی و بسيار بی خطر بودن اشاره کرد. مرکز سرویس آسانسور

سرویس آسانسورهای کششی

این دسته از آسانسورها جز محبوب ترین ها می باشند كه شامل كابل های فولادی و طناب های بالابر بوده كه در بالای قرقره به موتور متصل شده است. كاربرد این نوع از آسانسورها برای ساختمان هایی با ارتفاع متوسط و بلند بوده و سرعت حرکتی بسيار بیشتر از آسانسورهای هیدروليک دارند. وزنه تعادل در این آسانسورها باعث می گردد كه آسانسور بسيار كارآمد باشد.

سرویس آسانسور کپسولی

این دسته از آسانسورها در ساختمان های بسيار شيک به عنوان دکوراسیون آن ساختمان استفاده می شوند. ویژگی و برتری این آسانسور عمدتا به خاطر طراحی آن است.

تعمیر و ارتقا قطعات آسانسور می تواند بسيار گران باشد. اغلب اوقات، این تعمیر و به روزرسانی ها به این علت بوده كه پس از خرابی کل يا خرابی بخشی از سیستم آسانسور ( كه معمولا به عنوان ” تعمیر و نگهداری واکنش پذیر ” يا ” خدمات نگهداری و تعمیر قطعات خراب ” نامیده می گردد )، ضروری می شوند.

تعمیركار سرویس آسانسور به شما خواهد گفت كه کدام قسمت خراب شده و نياز به تعویض دارد و هزینه قطعات به كار برده شده و نیروی كار چقدر است. سرویسكارهای تعمیر آسانسور مرکز سرویس آسانسور می توانند هر نقل قول تعمیری را كه از ارائه دهنده خدمات آسانسور دريافت کرده است، بررسی کرده و آن ها را با قرارداد تعمیر و نگهداری آسانسور ارجاع دهند و بهترین روش را برای انجام تعمیر يا ارتقا با بیشترین سود برای كاربر تعیین کنند. این خدمات باعث صرفه جویی در هزینه های گزاف تعمیر آسانسور می شوند.

مشاوران و پیمانكار آسانسور انواع حمل و نقل عمودی را بررسی می کنند :

آسانسور، پله برقی، مسیرهای پياده روی متحرک، آسانسور غذابر و بالابرهای انسان. در صورتی كهچه امكان دارد هزینه سرویس تعمیر آسانسور های تجاری در نگاه اول ترسناک باشد، اما با توجه به هزینه های غیرمنتظره در واقع يک سرمایه گذاری عملی است.

برنامه های سرویس و نگهداری آسانسور به صورت منظم، بررسی اساسی برای آسانسورها بوده و راهی پیشگیرانه برای شناسایی اشكالات احتمالی قبل از تبدیل شدن آن ها به موضوعات جدی محسوب می شوند. مرکز سرویس آسانسور

بدون داشتن برنامه ای منظم برای خدمات سرویس و نگهداری، تا زمانی كه اتفاق مهمی رخ ندهد يک قطعه ای كه به صورت كارآمد عمل نمی کند، امكان دارد مورد توجه قرار نگیرد. يكی از مواردی كه سرویسكار تعمیر آسانسور باید در نظر داشته باشد، تماس های خدماتی است.

تماس های خدماتی می توانند حتی بیشتر برای تماس های اضطراری يا ساعات كار بعد از آن انجام شوند. همیشه به ياد داشته باشید كه آسانسورها تجهیزات پیچیده ای می باشند كه برای مراقبت از آن ها نياز به آموزش گسترده ای است. افراد غیرحرفه ای هرگز سعی در سرویس دهی آسانسور ندارند.

يكی از موارد مهم در خدمات سرویس تعمیر آسانسور، به روز رسانی کدهبوده كه باید هر ساله مورد بازرسی قرار گیرند تا از به روز بودن آن ها اطمینان حاصل گردد. موضوع دیگر، مدرن سازی آسانسور است.

این نوع سرویس به اندازه و نوع مدل آسانسور بستگی دارد. آسانسورهایی كه سرویس روتین دريافت نمی کنند امكان دارد نياز به يک تغییر كامل داشته باشند از جمله يک موتور جدید، پیستون يا سایر قطعات گران قیمت. طرح سرویس و نگهداری آسانسور کمتر پیشنهادی بوده و بیشتر به يک ضرورت مطلق شباهت دارد.

علت این امر این بوده كه آسانسورها از صدها قسمت تشكیل شده اند كه باید همه آن ها به خوبی نگهداری شوند تا کل سیستم به طور روان كار کند. از كابین آسانسور گرفته تا واحد کنترل، اتفاقات زيادی در پشت صحنه رخ می دهد كه شامل مهندسی بسيار پیچیده ای است. مرکز سرویس آسانسور

يک برنامه تعمیر و نگهداری منظم راهی بوده كه به شما اجازه می دهد يک تعمیركار سرویس آسانسور حرفه ای وقتی مكانيک سیستم را در نظر می گیرد، مسئولیت كار را در اختيار شما قرار دهد.

سرویس به موقع در دوام و عملکرد آسانسور تاثیر به سزایی دارد. تعمیر و نگهداری روزمره به شما کمک می کند تا از اثر سایش و خرابی احتمالی جلوگیری کنید كه امكان دارد برای شما بسيار گران همه گردد و برای مسافران شما نیز بسيار ناخوشایند باشد.

در نظر داشته باشید كه این سرویس برای همه يکسان نبوده و به عوامل مختلفی همچون تعداد آسانسورهای موجود در ساختمان، نوع آسانسور، نوع امكاناتی كه در آن ها قرار دارد، وضعیت آسانسور و غیره بستگی دارد. مرکز سرویس آسانسور

با توجه به موارد گفته شده، يک سرویسكار تعمیر آسانسور پس از انجام ارزيابی دقیق، می تواند بهترین برنامه را برای سیستم های شما تعیین کند. این ارزيابی ها معمولا رایگان است. در بعضی موارد، امكان دارد ابتدا تعمیر لازم باشد تا آسانسورها بتوانند واجد شرایط قرارداد تعمیر و نگهداری شوند.

سرویس آسانسور چیست؟

امروزه اهمیت استفاده از آسانسور را همه ما درک می کنیم. استفاده از این وسیله نقلیه زندگی را برای ما آسان تر کرده است. فرقی ندارد كه در منزل، محیط كار و يا فضاهای تجاری آسانسور نصب شده باشد، این وسیله نقلیه يک اختراع عالی برای جا به جایی راحت از يک مكان به مكانی دیگر است.

اما باید در نظر داشته باشید كه همانند سایر وسایل كامپیوتری و موتوری، آسانسورها نیز هر از گاهی نياز به تعمیر دارند و اینجبوده كه شما نياز به مرکز سرویس آسانسور برای سرویس و نگهداری آسانسور ساختمان خود خواهید داشت.

همانند سایر تجهیزات مدرن، آسانسورها نیز تكامل يافته و تکنولوژی آن ها رو به پیشرفت است. آسانسورها در طول عمر خود نياز به تعمیر و نگهداری دارند. تعمیركاران مرکز سرویس آسانسور امكان سرویس آسانسور، سرویس و نگهداری، مدرن سازی و بازرسی و سایر خدمات آسانسورهای مسکونی را برای شما فراهم می کنند.

زمانی كه آسانسور خراب گردد كارکنان، كاربران، فروشندگان و بازدیدکنندگان را تحت تاثیر قرار می دهد. در حقیقت از كار افتادگی آسانسور بر روند كار تاثیر منفی گذاشته و جا به جایی وسایل از يک طبقه به طبقه دیگر دشوار خواهد شد. برای کسانی كه آسانسور در منزل خود دارند، خدمات تعمیری برای کمک به اشخاصی كه در مرحله اول به آسانسور نياز دارند، بسيار ضروری است.

سرویس آسانسور هر چند وقت يک بار باید صورت گیرد؟

همان طور كه در بالا نیز به عمليات های مختلف در سرویس و نظارت بر عملکرد بخش های مختلف يک آسانسور می بینید، كارهایی كه باید صورت داد بسيار زياد بوده و در کل نمی توان زمان مشخصی برای همه این ها در نظر گرفت.

به طور کلی بعضی از عمليات های سرویس و نگهداری آسانسور باید ماهيانه، بعضی هم سه ماه يک بار و بعضی هم هر سال يک بار صورت گیرد. در هر صورت اغلب عمليات های بالا به صورت ماهيانه صورت می گیرد اما مواردی كه در زیر عنوان شده است در بازه های زمانی سه ماهه و ساليانه اجرا می شوند.

بازه زمانی سه ماهه

عمليات های زیر از سرویس آسانسور باید در بازه زمانی سه ماهه انجام گردد.

 • روغن كاری لولای درب طبقات
 • نظافت فن كابین آسانسور
 • نظافت فن موتور
 • نظافت فن اتاقک موتورخانه
 • آچار کشی اتصالات مكانيكی كابین و موتورخانه مرکز سرویس آسانسور

بازه زمانی يک ساله

عمليات های زیر از سرویس آسانسور باید هر يک سال يک بار انجام گردد.

 • تعویض روغن گیربکس با روغن دنده پایه همه سنتتيک يا نیمه سنتتيک
 • شستشوی ریل ها با گازوییل و شوینده
 • غبار گیری موتور و گیربکس، تابلو فرمان، تابلو برق و … با استفاده از پمپ باد
 • نظافت اتاقک موتورخانه
 • نظافت و غبارگیری روی كابین بوسیله پمپ باد
 • نظافت چاه آسانسور

تعمیر و نگهداری از آسانسور

روش نگهداری از آسانسور و نحوه سرویس آن

ساختمان هایی كه دارای آسانسور هستند با توجه زيادی به آن ها گردد چون آسانسورها می توانند باعث به وجود آمدن خسارت های جبران ناپذیری گردد. برای پیشگیری با آن ها در دوره های مختلفی سرویس شوند تا در صورت داشتن اشكالی سریع رفع گردد و خسارتی به افراد و تجهیزات وارد نگردد.

حال این سؤال در ذهن افراد به وجود می آید كه چگونه باید از آسانسور نگهداری کنیم و يا نحوه سرویس آن چگونه است؟ ما در این قسمت به طور كامل به توضیح این موضوع می پردازیم.

با توجه به اهمیت سرویس و نگهداری آسانسور و پله برقی در ساختمان و احتمال بروز حوادث غیر قابل جبران، در خصوص عدم سرویس و نگهداری صحیح و بموقع و نگهداری غیر اصولی توسط افراد غیر متخصص، مرکز سرویس آسانسور برآن شد با نگاهی حرفه ای واصولی در پیشبرد هرچه بهتر این مهم اقدام کند.

لذا مدیران محترم ساختمانها آگاه باشند،در صورت بروز هر گونه حادثه، طبق قانون این حق به هر يک ازافراد سانحه دیده مبنی بر شكایت از مدیریت ساختمان و شرکت پیمانكار و در خواست غرامت از مقصرین امرلازم الاجرا است.

لذا دارا بودن قرارداد سرویس و نگهداری معتبر به همراه بیمه و استاندارد و همینطور انعقاد قرارداد نگهداری ساليانه با مرکز سرویس آسانسور و دارای صلاحیت (دارای پروانه طراحی و مونتاژ آسانسور، عضویت سنديكای آسانسور ) امری ضروری بوده و می تواند گره گشای اشكال پیش آمده باشد.

چرا باید آسانسور سرویس گردد؟

آسانسور در هر ساختمانی جز مهم ترین اجزا به حساب می آید كه باید توجه ویژه ای به آن گردد چون در صورت وجود کوچک ترین اشكالی می تواند خسارت های جبران ناپذیری ایجاد کند.

در حالت کلی هر دستگاه و وسیله بعد از خرید و نصب نياز به سرویس و نگهداری خواهد داشت این كار باعث بالا رفتن كارایی آن و ایمنی خواهد شد. آسانسور نیز به سرویس و نگهداری نياز دارد و باید همه قطعات آن بررسی شوند این كار باعث می گردد در صورت آسیب يک قطعه سریع تعمیر گردد و به قسمت های دیگر آسیبی وارد نگردد.

خیلی از افراد بر این باورند كه سرویس و نگهداری آسانسور كار كاملا غیر ضروری و پر هزینه ای است اگر اصلا چنین نیست و گاهی اوقات این كار امكان دارد از به وجود آمدن هزینه های زياد جلوگیری کند.

برای مثال شما فرض کنید در صورتی كه سیم های آسانسور و يا سیم بکسل دچار آسیب شده باشد، همین مورد می تواند سبب آسیب به فلک های کششی آسانسور گردد، درنهایت نیز امكان پارگی سیم بکسل و سقوط آسانسور نیز وجود دارد و صدمات مالی و جانی زيادی را به فرد وارد می کند. در این مقاله به طور كامل توضیح خواهیم داد كه سرویس و نگهداری از آسانسور خیلی با صرفه تر از تعمیر آن بوده و می تواند ایمنی كامل را ایجاد کند.

خراب شدن آسانسور به مرور زمان باعث پوسیدگی و خوردگی شده و این پوسیدگی باعث از كار افتادن آسانسور می شود. كارشناسان مرکز سرویس آسانسور با کدها، بهترین شیوه ها و نيازهای ساختاری در سطح تجاری و مسکونی آشنا می باشند. مرکز سرویس آسانسور

در صورتی كه وضعیت آسانسور به قدری بد باشد كه نه تنها نياز به سرویس و نگهداری بلكه نياز به نوسازی و به روز رسانی داشته باشد، كارشناسان مرکز سرویس آسانسور با بهترین راهكارها این اشكالات را حل خواهند کرد!

سرویس و نگهداری ماهيانه آسانسور در تهران

سرویس و نگهداری ماهيانه صحیح آسانسور، پله برقی و بالابر علاوه بر ایجاد امنیت و آرامش برای سرنشینان، باعث صرفه جویی اقتصادی و جلوگیری از خرابی های احتمالی می گردد.

به عنوان مثال می توان با چک کردن ماهيانه، میزان باروارده بر هر يک از سیم بکسلهای دستگاه توسط متخصیصن امر به کمک ابزار مخصوص و تنظیم آن از آسیب رسیدن به فلكه اصلی موتور، فلكه هرزگرد، سیم بکسل وسر خوردگی كابین جلو گیری بعمل آورد.

همینطور مرکز سرویس آسانسور برای رفاه شما كاربران عزیز اقدام به راه اندازی درخواست آنلاین سرویس کرده است. در صورت نياز می توانید از لینک پایین صفحه برای ثبت درخواست خود اقدام فرمایید. در اولین فرصت با شما تماس می گیریم.

چه دلایلی در آسانسور باعث ایجاد خرابی می شوند؟

آسانسور نیز مانند هر دستگاه دیگری برای این كه بتواند به درست ترین شکل ممکن كار کند باید همه اصول و استاندارد های مربوطه در آن رعایت گردد. با توجه به بایدها و نباید های موجود درباره آسانسور این وسیله عملکرد بهتری خواهد داشت. بعضی از موارد كه حتما باید به آن ها توجه گردد عبارت اند از:

 • تعیین ظرفیت به ازای هر نفر
 • میزان سرعت
 • مقدار ارتفاع
 • کنترل درب ها
 • مكان قرارگیری آسانسور
 • ولتاژ برق

در صورتی كه این قسمت ها مورد بررسی دقیق قرار نگیرند قطعا اشكالاتی ایجاد خواهند کرد. توجه کنید كه همه افراد نمی توانند این تجهیزات پیچیده را کنترل و بررسی کنند بلكه باید این كار را مهندسین باتجربه و متخصص در این رشته انجام دهند.

زمانی كه تجهیزات مورد استفاده در قسمت های مختلف آسانسور باكیفیت باشند آسانسور دیرتر دچار اشكال خواهد شد و قطعا عمر طولانی خواهد داشت. در ادامه به شرح بعضی از دلایلی كه سرویس و نگهداری از آسانسور را ضروری می کند می پردازیم. مرکز سرویس آسانسور

رعایت نکردن ظرفیت تعیین شده برای هر آسانسور

برای هر آسانسور ظرفیت محدودی تعیین شده بوده كه نباید بیشتر از آن میزان ظرفیت مورد استفاده قرار گیرد. زمانی كه ظرفیت آن نادیده گرفته می گردد اشكالات مختلفی در آسانسور ایجاد می گردد كه این اشكالات در صورت تعمیر نشدن خرابی های بیشتر و خسارت های جبران ناپذیری را به وجود می آورند.

بعضی از مواردی كه باعث می گردد به ظرفیت آسانسور توجهی نگردد عبارت اند از:

 • اعمال فشار و يا ضربه به درب ها
 • حمل لوازم منزل با آسانسورهای مخصوص مسافر
 • دست كاری افراد نابلد در سیستم های آن
 • فرسوده شدن تجهیزات
 • كیفیت بد اجناس به كاررفته ابتدایی
 • و …

تغییرات ناگهانی ولتاژ و قطع برق مرکز سرویس آسانسور

تغییرات ناگهانی ولتاژ برق می تواند بر كارایی صحیح آسانسورها تأثیر نامطلوب گذاشته و قطع های پی درپی آن باعث خرابی و ازكارافتادگی این تجهیزات ساختمان ها شود.

افت فشار برق نیز به هر علتی رخ دهد امكان عملکرد مثبت را از این سیستم ها صلب کرده و گاه به حدی می رسد كه نياز به يک متخصص به منظور مشکل يابی و حل آن احساس می گردد.

ایجاد مشکل در سیستم های مكانيكی و الکتريكی

در ساختمان هایی كه دارای تعداد طبقات زياد می باشند آسانسور بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد این كار باعث می گردد در سیستم های مكانيكی و الکتريكی آن اشكالاتی ایجاد می گردد كه امكان دارد اشكالات بزرگ تری ایجاد کند.

با سرویس و نگهداری آسانسور شما می تواند با کمک مهندسین باتجربه این اشكالات را از بین ببرید و مانع خراب شدن تجهیزات و قسمت های دیگر آسانسور شوید.

در حالت کلی تعمیر و سرویس آسانسور دو قسمت است يكی بررسی و شناسایی نقص و قسمت دوم حل نقص. این مراحل با استفاده از مهندسین متخصص در این حرفه بسيار باصرفه و راحت انجام خواهد شد.

تعمیر موردی آسانسور بهتر است يا سرویس و نگهداری از آن؟

همه وسیله ها مخصوصا مكانيكی باید در دوره های مختلف سرویس شوند و همه قطعات آن ها مورد بررسی قرار گیرد تا از سلامتی آن ها اطمینان حاصل گردد. این كار باعث می گردد وسیله ها خراب نشوند و يا در صورت خرابی اشكالات جدی در آن ها ایجاد نگردد.

آسانسور نیز اینگونه بوده و در صورتی كه در دوره های متوالی مورد بازبینی و بررسی قرار گیرد کمتر خراب می گردد و خسارت های جانی و مالی جبران ناپذیری ایجاد نمی کند. از آنجا كه آسانسور افراد را حمل می کند می تواند جان آن ها را تهدید کند به همین علت همیشه باید سالم و ایمن باشد.

منظور از تعمیر دوره ای چیست؟

در صورتی كه هر وسیله مكانيكی دچار نقص گردد و يا يكی از قسمت های آن خراب شوند عملکرد آن نیز با اشكال رو به رو خواهد شد و ممکن اصلا كار نکند برای حل این اشكال باید قطعه دچار نقص شده تعمیر و يا در صورت نياز تعویض گردد.

این كار امكان دارد هزینه زيادی داشت باشد و حتی در مواقعی در زمان مناسب تعمیر نمی گردد و قطعه آسیب دیده به قسمت های دیگر نیز آسیب وارد می کند و باعث صرف زمان و هزینه زياد می گردد. مرکز سرویس آسانسور

این موضوع در مورد آسانسور نیز صادق است با این تفاوت كه آسانسور وسیله خطرناكی است چون با جان افراد سر و كار دارد و در صورت داشتن اشكال جدی امكان دارد خسارت های جبران ناپذیری ایجاد کند.

آيا سرویس و نگهداری آسانسور می تواند بروز هرگونه خسارتی را كاهش دهد؟

آسانسور از قطعات مختلفی تشكیل شده بوده كه در اثر عوامل مختلفی امكان دارد دچار اشكال شوند و عملکرد آسانسور را با مشکل مواجه کنند. گاهی اوقات يک قطعه کوچک و نه چندان مهم دچار نقص شده در زمان درست تعمیر نمی گردد و رفته رفته به قسمت ها و تجهیزات دیگر آسیب وارد می کند كه امكان دارد برای تعمیر آن به هزینه زيادی نياز داشته باشید. مرکز سرویس آسانسور

ولی سرویس دوره ای از بروز چنین اشكالاتی جلوگیری می کند چون به طور مثال ماهانه همه قطعات آن بررسی می گردد و سلامت آن ها تائید می گردد در غیر این صورت اشكال به وجود آمده سریع حل می گردد. توجه کنید كه این خرابی ها امكان دارد حادثه های بسيار خطرناكی ایجاد کنند.

تعمیر موردی آسانسور با صرفه است يا سرویس دوره ای آن؟ مرکز سرویس آسانسور

در نگاه اول شاید این چنین به نظر برسد كه سرویس دوره ای نياز به هزینه زيادی دارد ولی در حقیقت این چنین نیست شما می توانید در هر دوره با هزینه کم مانع به وجود آمدن اشكالات بزرگ شوید. زمانی كه قسمتی از آسانسور دچار مشکل می گردد امكان دارد به قسمت های دیگر نیز آسیب وارد کند كه برای حل آن هزینه بسيار زيادی مورد نياز است. همینطور خراب شدن آسانسور امكان دارد خسارت های جانی نیز داشته باشد كه این مورد جبران ناپذیر ناست.

در صورت عدم سرویس دوره ای آسانسور چه آسیب هایی به آن وارد می گردد؟

 • خرابی در «رزیستور» های تابلو فرمان باعث خرابی «درایو» تابلو فرمان می گردد؛ «درایو» يكی از گران قیمت ترین قطعات آسانسور است؛ این در حالی بوده كه چنانچه در سرویس دوره ای خرابی رزیستور تشخیص داده گردد، هزینة تعویض «رزیستور» بسيار ارزان تر از این مقدار است.
 • کم شدن روغن «موتور گیریبکس» كه تنها با اضافه کردن روغن در سرویس دوره ای می توان آن را رفع کرد، باعث خرد شدن کل «موتور گیریبکس» و از بین رفتن آن می گردد. هزینه موتور گیربکس بسيار بالا است.
 • تنظیم نبودن «فنر گاورنر» كه تنها با يک بازرسی و تنظیم مجدد قابل حل است، باعث «پاراشوت» کردن آسانسور و از بین رفتن «ریل» های آسانسور می گردد.
 • کثیف بودن و يا وجود گرد و غبار بر روی «لقمه های پاراشوت»-كه تنها با تمیز کردن لقمه ها به صورت منظم در هر بازدید سرویس و نگهداری انجام می گردد- باعث «پاراشوت» کردن آسانسور و از بین رفتن «ریل» های آسانسور می گردد.
 • بازبینی نکردن «سیم بکسل» باعث می گردد كه افراد متوجه خوردگی «سیم بکسل» نشوند؛ خوردگی «سیم بکسل» باعث لیز خوردن «سیم بکسل» و در آخر سقوط آسانسور می گردد. این مورد می تواند خطرات جانی و مالی جبران ناپذیری در پی داشته باشد.

شرایط بیمه برای پرداخت غرامت خرابی های آسانسور چگونه است؟

بهتر است بدانید در صورت نداشتن قرارداد سرویس آسانسور شما نمی توانید از خدمات بیمه بهره مند شوید. امروزه با زياد شدن استفاده از آسانسور و عدم رعایت خیلی از استاندارد ها حوادث های آسانسور بسيار بالا رفته بوده كه بیمه می تواند تا حدودی از خسارت های مالی آن را جبران کند ولی در صورت نداشتن قرارداد سرویس از مرکز سرویس آسانسور ییمه هیچگونه خدماتی ارائه نمی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *