نحوه محاسبه هزینه تعمیر آسانسور به چه شکل است؟ چه عواملی در تعیین هزینه تعمیر آسانسور تاثیر گذار است؟ هزینه تعمیر آسانسور در مناطق تهران تفاوتی دارد؟ هزینه نصب و سرویس ماهیانه آسانسور چقدر است؟  این ها سوالاتی است که وقتی با خرابی آسانسور روبرو می شوید در ذهنتان تکرار می شود. حق هم دارید!

چرا که با این همه شرکت های متفرقه تعمیر آسانسور در تهران نمی توان متوجه شد که چه کسی واقعا تعمیرات اصولی ارائه می کند و هزینه واقعی و معقولانه تعمیر آسانسور چقدر است! اصلا نگران نباشید. مرکز آسانسور مانا بهترین خدمات را با رقابتی ترین هزینه ها به شما ارائه می کند و دارای بهترین سرویسکاران در سراسر تهران می باشد.

تماس با ما : 02146130971

نحوه محاسبه هزینه تعمیر آسانسور در آپارتمان – هزینه تعمیر آسانسور چقدر است

در این جدول هزینه تعمیرات آسانسور را ذکر کرده ایم:

یک توقف 100.000
دو توقف 100.000
سه توقف 100.000
چهار توقف 100.000
پنج توقف 100.000
شش توقف 150,000
هفت توقف 150,000
هشت توقف به بالا 200,000
آرام بند ترک 220.000
قفل درب لولایی 200.000
قفل درب اتومات 420.000
گاورنر 1.500.000
موتور از 20 میلیون تا 100 میلیون
کابل از متری 20.000 تا 60.000
آسانسور 4 نفره 80,000
آسانسور 5 نفره 90,000
آسانسور 6 نفره 100,000
آسانسور 7 نفره 120,000

در هرکجای شهر تهران که باشید با یک تماس می توانید یک سرویسکار حرفه ای را

برای عیب یابی و اعمال تعمیرات به ساختمان دعوت کنید!

محاسبه هزینه نگهداری و تعمیر آسانسور

نحوه محاسبه هزینه تعمیر آسانسور در آپارتمان به عوامل بسیاری بستگی دارد و با توجه به چند نکته این هزینه مشخص می شود، یعنی چه؟

روال اصلی این است كه ساختمان های با تعداد بالای طبقات قراردادهای طولانی مدتی را با شرکت های نگهداری و تعمیر آسانسور می بندند كه هزینه نگهداری و تعمیر آسانسور در آن لحاظ می شود و شرکت نگهداری را موظف می کند كه با یک زمان بندی توافق شده كار سرکشی و سرویس بخش های مختلف آسانسور ساختمان را انجام دهند.

قراردادهای نگهداری و تعمیر آسانسور یکساله و بازدیدها ماهی یک بار هستند. موقع بستن قرارداد علاوه بر اینكه به قیمت نگهداری و تعمیر آسانسور توجه می کنید، حتما حواستان باشد شرکت مذکور هم عضو سندیكا باشد و هم پروانه طراحی و مونتاژ از وزارت صنعت و معدن و تجارت داشته باشد.

بازدیدهای ماهانه مذکور به طور معمول مدت زمان زیادی برای سرویس نمی گیرند و عموما هم به روغن كاری قطعات متحرک و چكاپ قسمت های مختلف به صورت کلی محدود می شوند.

البته تعمیركار آسانسور در این قراردادها هیچ مسئولیتی در قبال تعمیرات قطعات معیوب از جمله سیم بکسل ها، موتور گیربکس و یا تابلو فرمان ندارد و بسیاری از خدمات و بازبینی های دیگری هم در این بازدیدهای ماهانه صورت می گیرد و هزینه روغن مصرفی آسانسور یا تعویض قطعات و اجزا هم جدا از قرارداد محاسبه و به هزینه نگهداری و تعمیر آسانسور اضافه می شوند. نحوه محاسبه هزینه تعمیر آسانسور

درواقع هزینه نگهداری و تعمیر آسانسور شما شامل خدماتی مثل آچارکشی قطعات و متعلقات، روغن كاری ریل ها و بازبینی، کنترل موتور گیربکس، بررسی وضعیت تابلو فرمان آسانسور، بررسی وضعیت كابین، چک کردن رنگ و تهویه، کنترل هم سطحی طبقات، کنترل و بازبینی وضعیت درهای اتاقک آسانسور، تست و بازبینی پاراشوت، بازبینی سیم بکسل ها و Black out می شود.

محاسبه هزینه نگهداری و تعمیر آسانسور

پارامتر دیگری كه در محاسبه هزینه نگهداری و تعمیر آسانسور درنظر گرفته می شود تعداد توقف آسانسور است و بنا بر یک فرمول حداقل ۵ توقف در محاسبه لحاظ می شود. پس تعداد توقف ها یکی از متغیرهای مهم و تعیین کننده قیمت نگهداری و تعمیر آسانسور شماست و می تواند چیزی بین ۱۰۰هزار تا ۴۰۰هزار تومان در هزینه نهایی خدماتی كه دریافت می کنید تفاوت ایجاد کند. نحوه محاسبه هزینه تعمیر آسانسور

عامل مهم دیگر در هزینه نگهداری و تعمیر آسانسور عمر و میزان كارکرد آن است كه حتما توسط فرد كارشناس در برآورد و اعلام نرخ نگهداری و تعمیر آسانسور مورد توجه جدی قرار می گیرد.

در فرمول محاسبه هزینه نگهداری و تعمیر آسانسور ترافیک استفاده از آسانسور، ظرفیت آسانسور، عمر آسانسور، کیفیت قطعات، و منطقه ساختمان هم از متغیرها هستند كه در هزینه نهایی خدماتی كه دریافت می کنید تاثیر دارند و حتما توسط فرد كارشناس در برآورد و اعلام هزینه نگهداری و تعمیر آسانسور و یا نگهداری آن مورد توجه جدی قرار می گیرد. نحوه محاسبه هزینه تعمیر آسانسور

در مورد ضریب محل ساختمان در فرمول محاسبه هزینه نگهداری و تعمیر آسانسور نگران نباشید، چراكه بسیاری از شرکت های نگهداری و تعمیر آسانسور در همه مناطق و محلات به ارائه خدمات مشغول هستند و همین از سربار هزینه اضافه برای شما جلوگیری می کند. می توانید از لیست كارشناسان نگهداری و تعمیر آسانسور اسانسور مانا را برای منطقه محل سکونت تان با یک تماس به دست آورید.

حتما حواستان به قید زمانی موارد اورژانسی در قراردادهای مذکور باشد. این قید باعث می شود شرکت موظف گردد در صورت بروز خرابی و نیاز به تعمیر آسانسور، ظرف مدت معینی كارشناسان و سرویسكاران خود را به محل ساختمان ارسال کند. قید زمانی هم بین طرفین قرارداد توافقی بوده و به طور معمول ۲۴ ساعت درنظر گرفته می شود.

نکته مهم دیگر در مورد قراردادهای مرتبط با هزینه نگهداری و تعمیر آسانسور این است كه حوادث غیر مترقبه در آن لحاظ نمی شود و اصولا شرکت های تعمیر آسانسور به طور منطقی مسئولیتی در قبال بروز حوادث طبیعی كه به آسیب رسیدن و نیاز به تعمیر آسانسور منجر شود ندارند. نحوه محاسبه هزینه تعمیر آسانسور

چه زمانی به تعمیر آسانسور احتیاج داریم؟

شاید بسیاری از ما به عنوان افراد عادی دقیقا ندانیم آسانسور دقیقا چه مشکلی دارد، اما نشانه ­هایی وجود دارد كه با دقت به آنها متوجه می ­شویم كه باید به سراغ كارشناسان تعمیر آسانسور در تهران برویم.

صداهای غیر عادی آسانسور

اگر آسانسور صداهای ناجوری تولید می ­کند (جابه جاشدن ترمزها، شل شدن قطعات، تنظیم نبودن سیستم پاراشوت، تراز نبودن كابین با طبقات، استاندارد نبودن كابین و…)، نشانه جدی نیاز به نگهداری و تعمیر آسانسور جنوب تهران و سایر شهرهاست.

از كار افتادن آسانسور

طول عمر متوسط یک آسانسور 15 تا 20 سال است. از این رو، تعجبی نیست كه این آسانسورها به دفعات متعدد خراب شوند. از جمله مشکلات رایج آسانسورهای قدیمی، درست باز و بسته نشدن درهای آن و زمان انتظار بالاست. اگر حداقل یکبار در هفته با این مشکل روبه رو شدید، به تعمیر آسانسور نیاز دارید.

تغییر سرعت حرکت آسانسور

فعالیت­ های روزانه آسانسور باعث استرس و فشار به اجزای متحرک آن می شود. تغییر سرعت آسانسور به شما خبر می دهد كه چیزی درست كار نمی کند و باید هر چه زودتر برای تعمیر آسانسور اقدام کنید.

توقف آسانسور در یک طبقه نحوه محاسبه هزینه تعمیر آسانسور

این اتفاق از لحاظ امنیتی جدیت زیادی دارد و با گذشت زمان بدتر هم می­ شود. در صورت مشاهده چنین مشکلی، از سرویسكاران مجرب با آموزش تعمیر آسانسور برای تعمیر آسانسور در تهران کمک بگیرید.

اهمیت چک لیست نگهداری و تعمیر آسانسور

شرکت های ارائه دهنده خدمات آسانسور باید چک لیستی در خصوص عیب یابی جزئی قطعات آسانسور به صورت یک برنامه منظم در اختیار سرویس كاران خود قرار دهند. در این چک لیست قطعات اصلی و جزئی آسانسور ثبت شده و سرویسكار طبق این برنامه آسانسور را چكاپ می کند. با وجود این چک لیست، سرویسكار همه قطعات را بازرسی کرده و مشکلات آن ها حل می کند.

بعد از بررسی هر کدام از بخش ها و قطعات آسانسور در چک لیست جلوی قطعات بازرسی شده علامتی برای سلامت آن ها توسط سرویسكار زده می شود. این باعث می شود تا سرویسكار در سرویس ماهانه آسانسور هیچ قطعه ای را فراموش نکرده و از قلم نیندازد. سرویسكار در پایان سرویس این چک لیست را به مدیر ساختمان تحویل می دهد. نحوه محاسبه هزینه تعمیر آسانسور

مراحل مهم در چک لیست

نرخ نگهداری و تعمیر آسانسور سال ۱۴۰۰ و هزینه خدمات آسانسور به دلیل بالا رفتن قیمت قطعات آسانسور افزایش داشته است. به همین دلیل سندیكای آسانسور برای نگهداری و تعمیر آسانسور در این سال قیمت بالاتری نسبت به سال های قبل در نظر گرفته است. نگهداری و تعمیر آسانسور در پنج مرحله و به ترتیب صورت می گیرد.

  • بازدید از موتورخانه
  • بازدید از چاه آسانسور
  • بازدید از كابین و قاب وزنه نحوه محاسبه هزینه تعمیر آسانسور
  • بازدید از عملکرد درب كابین
  • بازدید از عملکرد درب های طبقات

این مراحل باید به ترتیب انجام شود. یک سرویسكار متخصص و مجرب هیچ یک از این مراحل را نادیده نمی گیرد. پس برای نگهداری و تعمیر آسانسور حتما از افراد متخصص کمک بگیرید.

فرآیند نگهداری و تعمیر آسانسور

چه کنیم تا فرآیند نگهداری و تعمیر آسانسور به خوبی انجام شود؟

باید بدانیم تهیه لوازم مصرفی برعهده ساکنان ساختمان است نحوه محاسبه هزینه تعمیر آسانسور

تهیه لوازم مورد نیاز برای تنظیف آسانسور و فضای موتورخانه با ساکنان ساختمان است. همینطور تهیه روغن موتور آسانسور یا روغن های سیم بکسل و گازوئیل مصرفی برای شستشوی قطعات هم با ساکنان است.

البته در صورتی كه اطلاعات كافی در مورد کیفیت موارد مصرفی آسانسور ندارید می توانید از سرویس كار خود بخواهید موارد بالا را برای شما تهیه کند. اما باید هزینه آن را خودتان بپردازید. نحوه محاسبه هزینه تعمیر آسانسور

از سرویسكار در مورد وضعیت کلی آسانسور اطلاعات جمع آوری کنیم

پس از پایان عملیات سرویس از سرویس كار درباره وضعیت آسانسور سوال بپرسیم. قبل از اینكه قطعات بطور كامل خراب شوند نشانه هایی از خرابی بروز می دهند. سرویسكاران به طور معمول بدون اینكه به مدیر ساختمان چیزی بگویند این قطعات را سرویس و به رایگان تعمیر می کنند. می توانیم از سرویس كار بخواهیم اگر قطعه ای احتمالا در ماه های آتی نیاز به تعویض پیدا می کند آن را برآورد قیمت کرده و به مدیر ساختمان اعلام کند تا آمادگی قبلی برای هزینه های آتی داشته باشید.

مشکلات را یادداشت کنیم و حتما به سرویسكار ارائه دهیم

برخی مشکلات آسانسور ممکن است در زمان سرویس به چشم نیاید. باید اگر مشکلی در نحوه كار آسانسور وجود دارد آن را در جایی یادداشت کنیم. سپس در زمان سرویس از سرویسكار بخواهیم آن را بررسی و حل کند.

هرچه دقیقتر موضوع مشکل را یادداشت کنیم حل آن سریعتر انجام می شود. مثلا بجای آنكه بنویسیم آسانسور صدا می دهد باید بنویسیم در طبقه سوم وقتی به سمت پایین در حرکت هستیم صدایی از قسمت بالای كابین به گوش می رسد. نحوه محاسبه هزینه تعمیر آسانسور

به وقت سرویسكار احترام بگذاریم

سرویسكاران به طور معمول در طول روز تعداد مشخصی تعهد انجام سرویس دارند. به همین دلیل تمایلی ندارند زمان زیادی را برای انجام كارهای غیر معمول صرف کنند. كارهای غیر معمول مثل ماندن پشت درب خانه شما! یا معطل ماندن برای پیدا شدن کلید درب موتورخانه آسانسور. به طور معمول بازه زمانی مراجعه برای نگهداری و تعمیر آسانسور شما معلوم است. پس باید کلید درب موتورخانه را در جایی قرار دهید كه چند تن از ساکنان از مكان آن باخبر باشند. همینطور باید با همسایگان هماهنگ کنید تا سرویسكار پشت در معطل نماند.

مورد دیگری كه باید به آن توجه کرد امضای چک لیست بازرسی است. پس از پایان عملیات سرویس باید یکی از ساکنان ساختمان چک لیست بازرسی را امضا کند. در بعضی موارد افراد ساکن ساختمان از امضای این برگه خودداری می کنند یا امضای آن را به خود شخص مدیر ساختمان ارجاع می دهند. باید مدیر ساختمان بقیه افراد را در خصوص امضای برگه چک لیست توجیه کند.

تعمیر آسانسور تخصص آسانسور مانا!

امیدواریم توانسته باشیم به خوبی شما را با نحوه محاسبه هزینه تعمیر آسانسور آشنا کنیم. تعمیر آسانسور با توجه به اینكه آسانسور قلب تپنده هر ساختمان است، اهمیت و ضرورت بالایی دارد. به خاطر ارتباط مستقیم این دستگاه با جان كاربران، تعمیر آسانسور باید به كارشناسانی سپرده شود كه از ایمنی، قابل اعتماد و كارا بودن آن اطمینان حاصل کنند. از طرفی، آموزش تعمیر آسانسور چیزی نیست كه افراد غیرمتخصص بتوانند آن را یاد گرفته و خود آن را انجام دهند.

اگر نمی ­توانید برای نگهداری و تعمیر آسانسو، نگهداری و تعمیر آسانسور هیدرولیک، تعمیر آسانسور در تهران تعمیركار مجرب پیدا کنید، اسانسور مانا آماده همکاری با شماست.

كارشناسان نحوه محاسبه هزینه تعمیر آسانسور را اعلام می کنند و شما می­ توانید بهترین راه حل را انتخاب کنید.

همین حالا درخواست خود را به رایگان ثبت کنید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *