نحوه محاسبه هزینه نصب آسانسور در آپارتمان به چه شکل است؟ این سوال پرتکرار در میان مستاجرین و طبقه اولی ها بسیار شنیده می شود. با تغییر سبک زندگی جوامع و پیشروی آن به سمت مدرن، از مواردی كه برجسته شده است، زندگی آپارتمان نشینی است. آپارتمان های کوتاه و بلندی كه ساکنین زیادی را در کنار هم جمع کرده است و پذیرای زندگی روزمره افراد مختلف است. آپارتمان نشینی فرصتی بود كه می توانست مشکل مسکن جمعیت زیاد شهرها را تا حد زیادی مرتفع کند.

نحوه محاسبه هزینه نصب آسانسور در آپارتمان

اما مثل هر فرصت دیگری، تهدیداتی هم به همراه داشت. یکی از این مشکلات، مدیریت مجتمع های مسکونی است. اینكه هزینه های ساختمان مثل نظافت مجتمع، هزینه نصب و نگهداری آسانسور و… بر عهده چه کسانی باشد و یا سهم هر واحد در پرداخت هزینه ها چقدر باشد؛ بحث مفصلی پیدا کرد تا آنجا كه بسیاری از پرونده های قضایی را به خود اختصاص داد.

هزینه نصب آسانسور با کیست؟ هزینه نصب آسانسور از طبقه اول و همکف گرفته می شود؟ این ها سوالاتی است که افراد را به خود مشغول کرده است. با آسانسور مانا همراه باشید.

نحوه محاسبه هزینه نصب آسانسور در آپارتمان

فرض کنید در یک ساختمان 4 طبقه، 3 طبقه موافق نصب آسانسور و یک طبقه مخالف باشد. در این حالت طبق ماده 4 قانون تملک آپارتمان ها، چنانچه مجموع مساحت آپارتمان های طبقه دوم، سوم و چهارم از طبقه اول بیشتر باشد مخالفت مالک طبقه اول تاثیری نداشته و مالکین طبقات دو، سه و چهار می توانند از طریق پیگیری قضایی حق السهم مالک طبقه اول را به همراه خسارت احتمالی وصول کنند.

در نتیجه ترتیب طبقات در پرداخت سهم هزینه های نصب، نگهداری و  تعمیر و سرویس تاثیری ندارد و ساکنین طبقات همکف، اول یا دوم نمی توانند ادعایی مبنی بر عدم نیاز پرداخت سهم خود در هزینه های آسانسور داشته باشند.

البته این مورد تنها شامل ساختمان هایی می شود که محل قرار گیری آسانسور از پیش تر تعیین شده است و در موارد غیر این، بحثی به مراتب پیچیده تر دارد. در نهایت رضایت همه افراد برای گرفتن فضای اختصاصی در واحدشان الزامی است. البته در مواردی هم، گاها بعضی از افراد مطرح می کنند، مانند: ما از آسانسور استفاده نمی کنیم، درب طبقه ما را ببندید و … که به لحاظ قانونی قابل اجرا نیست و در صورت اجرا، همه واحدهای ساختمان باید سهم یکسان برای اجرای آسانسور را بپردازند.

 

اهمیت نصب آسانسور

نصب آسانسور در آپارتمان ها، از اهمیت بالایی برخوردار است. مخصوصاً در ساختمان های مسكونی جزء لازمه هر آپارتمان به حساب می آید. خود این امر روی قیمت آپارتمان هم تأثیر خواهد داشت. پس انتخاب نوع آسانسور، قدرت موتور و اتاق آسانسور و نحوه اجرا و نصب آن در نحوه محاسبه قیمت بسیار مهم است. در حال حاضر آسانسور در ساختمان، یك كالای سرمایه ایست. یعنی دارای ارزش و كارآمد است. بنابران نگهداری از آن هم در الویت است.

نحوه محاسبه هزینه نصب آسانسور در آپارتمان

انتخاب نوع آسانسور، شما را از هزینه های بعدی نسبت به نگهداری و تعمیر آن كمك خواهد كرد. پس چنانچه تصمیم به راه اندازی آسانسور در پروژه و آپارتمان خود را دارید باید با دقت و كارشناسانه به آن بپردازید. آسانسور تنها وسیله رفت و آمد و حمل و نقل در آپارتمان محسوب می گردد.

كیفیت آن باید مدّ نظر قرار گیرد. از آنجایی كه كالایی گران و مهم در ساختمان است، پس باید امكان تعویض و تعمیر آن به حداقل برسد. انتخاب شما در این زمینه بسیار مهم است. مسلماً قیمت آپارتمان هایی با آسانسورهای مطمئن و لاكچری، نسبت به دیگر آپارتمان ها مقداری بیشتر خواهد بود. نحوه محاسبه هزینه نصب آسانسوراین نكته تأكیدی است بر انتخاب صحیح آسانسور آپارتمان شما.

نحوه محاسبه هزینه نصب آسانسور در آپارتمان بنا بر نوع كاربرد و كارایی آن می تواند متغیر باشد. همچنین با توجه به پروژه نصب، محل نصب و راه اندازی آن قیمت ها متفاوت خواهد بود.

قوانین نصب آسانسور در آپارتمان های قدیمی – قانون شهرداری برای نصب آسانسور – نصب آسانسور در ساختمانهای قدیمی – آیا طبقه همکف هزینه تعمیرات آسانسور شامل – آسانسور روکار – خرید آسانسور – اطلاعیه خرابی آسانسور – دادخواست الزام به نصب آسانسور

قیمت انواع آسانسور

در نهایت قیمت یک آسانسور در آپارتمان، بر اساس پارامترهای طراحی، نوع قطعات در اتاقك و كاركرد آن، قدرت موتور و تعداد طبقات و كیفیت نصب تعیین خواهد شد. امیدواریم توانسته باشیم شما را در نحوه محاسبه هزینه نصب آسانسور در آپارتمان یاری داده باشیم. برای اطلاعات بیشتر می توانید با ما تماس بگیرید.

اسانسور مانا با ارائه خدمات در این زمینه پیشگام است. شما می توانید با مشاوران ما درباره انتخاب نوع آسانسور خود، نصب و نحوه اجرای آن در تماس باشید. نحوه محاسبه و نصب آن به اطلاع شما خواهد رسید. مشتریان گرامی كه پروژه نصب و راه اندازی آسانسور را دارند، می توانند از طریق راه های ارتباطی ما با ما در تماس باشند.

مشاوران ما به صورت رایگان اطلاعات مورد نظر را در اختیارشان خواهند گذاشت. مطمئن باشید، هرچه جزئیات پروژه شما و نصب و راه اندازی آسانسور شما به دقت انجام گیرد، صرف هزینه نصب و احیاناً تعمیر آن در سال های بعد كمتر خواهد بود. كارشناسان فنی ما در این زمینه، به معرفی قطعات و انتخاب اتاق آسانسور اطلاعات كامل را در اختیار شما قرار خواهند داد. كافی است با ما در تماس باشید.

 

نحوه محاسبه هزینه نصب آسانسور در آپارتمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *