نصب آسانسور تهران باید بر اساس استاندارهای لازم و با نهایت دقت انجام شود تا افراد بتوانند به آسانی و با اطمینان كامل از آن استفاده كنند. هم اكنون بیشتر ساختمان ها به خاطر داشتن تعداد طبقات بالا به آسانسور نیاز دارند، از این رو پیش از طراحی و نصب این وسیله كاربردی توجه به يکسری نكات امری ضروری است.

برای تعمیر، نصب، سرویس و نگهداری از آسانسورهای خود همین حالا با 02146130971 تماس بگیرید!

نصب آسانسور هدف اصلی از بكارگیری يک مشاور، كنار گذاشتن بخشی از كار، برای آن مشتری یا سرمایه گذار و یا طراح است كه در آن بخش به اندازه كافی دارای دانش و تجربه لازم ناست و نیاز به متخصص در آن زمینه را دارد.

طولانی ترین مرحله در زمینه نصب آسانسور مرحله راه اندازی است كه شامل نصب درب داخل كابین، نصب تابلو فرمان، سیم کشی، نصب شاسی های احضار در طبقات، نصب شاسی های داخل كابین و دیگر قطعات ریز و درشت مربوطه است كه برای نصب این لوازم نیاز به حوصله، تجربه، سلیقه و علم راه اندازی است.

فرآیند نصب آسانسور، امری تخصصی است كه نیازمند دقت، مهارت و دانش كافی است. حتی بهترین قطعات در صورت نصب نامناسب، كارآیی پایینی خواهند داشت در حاليكه يک نصب مناسب حتی با قطعات متوسط، می تواند سالیان سال برای مشتریان، آسانسوری مطلوب را فراهم سازد. نصب آسانسور تهران

نصب آسانسور تهران

برای نصب آسانسور در يک ساختمان قدیمی چنانچه از قبل فضایی برای نصب آسانسور در آینده در نظر گرفته نشده باشد، با توجه به اینكه برای نصب باید از فضاهای مشاع ساختمان بهره برد رضایت کلیه ساكنان شرط اولیه و لازم برای شروع كار است.

باید در نظر داشت به خاطر ماهیت مونتاژ شدن آسانسور، هماهنگی ساخت آسانسور با ساختمان اهمیت زیادی خواهد داشت و عدم هماهنگی و طراحی ساخت مناسب باعث مشکلات زیادی در ساخت و نصب آسانسور خواهد شد.

در تمام دوره نصب آسانسور در تهران برای وجود پرتگاه در مقابل فضای درب های آسانسور نصب حفاظ ایمنی مقابل درب ها و فضاهايی كه حالت پرتگاه دارند الزامی است و باید با نصب تابلوهای احتیاط و هشدار از بروز هر حادثه ای پیشگیری كرد.

پیش از نصب ونصب آسانسور باید مواردی چون اندازه كابین، اندازه چاهک، آماده كردن چاهک، تهیه برق، نصب تابلوفرمان و كابل، كابل کشی و برق کشی موتورخانه را انجام داد.

در زمان نصب هم باید شاقل اندازی برای آهن کشی و نصب كردن ریل ها، آهن کشی، نصب كردن درها و نظارت كردن بر عملكرد درها را انجام داد. نصب آسانسور تهران

آسانسور ها و پله های برقی می بایست علاوه بر اتصال به شبكه برق شهری به ژنراتور برق اضطراری هم متصل شوند تا در صورت قطع برق از شبكه شهری، ژنراتور برق مورد نیاز آسانسور ها و پله های برقی را تامین كند. نصب آسانسور تهران

افتخار آسانسور مانا كاهش قیمت با حفظ کیفیت و ایمنی است که با بهره گیری از كادر كار آزموده در بخشهای مختلف خدمات تعمیر و نصب آسانسور همیشه سعی در افزیش سطح کیفی محصولات خود داشته است.

بحوانید: مخالفت با نصب اسانسور

نكات مهم پیش از نصب آسانسور

اوج ترافيک آسانسور

در ساختمان های بسیار بلند و آسمان خراش ها، مدیریت اوج ترافيک آسانسور بسیار حائز اهمیت است و باعث می شود كارایی آسانسور بالا رفته و آسایش ساكنان تضمین شود.

در صورت امكان، آگاهی از اینكه افراد هر روز چه زمانی وارد آسانسور می شوند، چه زمانی از آن خارج می شوند و چه زمانی ساختمان را ترک می كنند، به شما کمک می كند بدانید چه تعداد آسانسور نیاز خواهید داشت.

ظرفیت آسانسور

ظرفیت و زمان انتظار آسانسور از جمله مواردی می باشند كه پیش از انتخاب آسانسور و برنامه ریزی برای نصب آن باید مورد توجه قرار گیرند. در نظر گرفتن فاکتورهايی مانند كاربری ساختمان، تعداد ساكنان و توزیع آن ها در ساختمان از جمله مهمترین فاکتورهايی می باشند كه بر تعداد آسانسور اثرگذار خواهند بود. نصب آسانسور تهران

اگر سرویس دهی پرسرعت نیاز باشد، يک آسانسور با ظرفیت حمل 150 الی 200 فرد در روز گزینه ای مناسب است. اما اگر شرایط اقتصادی مد نظر باشد، می توان تنها يک آسانسور با ظرفیت حمل 250 الی 300 مسافر نصب كرد. ارتفاع ساختمان هم از دیگر عواملی است كه بر نحوه نصب آسانسور تاثیرگذار خواهد بود.

آپارتمان های 30 طبقه یا بیشتر به تعدادی آسانسور با شفت های چندگانه در سطوح مختلف نیاز دارند تا مسافران را به بالاترین نقطه ساختمان منتقل كنند. نصب آسانسور برای ساختمان های مرتفع با تعداد بالای ساكنان امری بسیار ضروری است، از این رو تعداد آسانسورهای مورد نیاز باید پیش از نصب مشخص شود.

طراحی آسانسور

با توجه به اینكه كاربران آسانسور ساكنان اصلی ساختمان می باشند یا افرادی دیگر، طراحی آسانسور، مكان نصب، ابعاد و سرعت آن متفاوت است. نصب آسانسور تهران

كاربرد و زیبایی آسانسور در كنار ایمنی آن معنا پیدا می كنند، از این رو آسانسوری را برای ساختمان خود طراحی و اجرا كنید كه علاوه بر اینكه ساختمان را زیبا جلوه می دهد، افراد هنگام استفاده از آن اطمینان خاطر داشته باشند.

امنیت و ایمنی آسانسور

بیشترین نگرانی و دغدغه ای كه هنگام نصب آسانسور بدان توجه می شود امنیت و ایمنی آن است. ایمنی امری بسیار حیاتی است چون تنها با رعایت آن آسانسور می تواند وزن افراد را تحمل كرده و مسافران را در میان طبقات جابجا كند.

آسانسور باید با بالاترین ظرفیت جابجایی آزمایش شود تا پس از نصب حادثه ای رخ ندهد و امنیت جانی مسافران به خطر نیفتد. آسانسورها باید مجهز به سیستم هشدار عملكرد باشند تا در مواقع خطر با اعلام هشدار از ایجاد خطر پیشگیری كنند.

مكانی كه آسانسور در آن نصب می شود پیش از شروع به كار آسانسور باید از نظر ایمنی بررسی شود، خصوصاً در ساختمان های قدیمی كه مقاومت آن ها نسبت به ساختمان های نوساز کمتر است. نصب آسانسور تهران

از این رو به منظور پیشگیری از هر خطر احتمالی حتماً مقاومت مكان نصب آسانسور باید توسط افراد متخصص چک شود. حتماً به این نکته دقت كنید كه تعمیر، نگهداری و سرویس كردن تمام آسانسورها و سیستم های آسانسور باید توسط افراد حرفه ای و آشنا به تاسیسات ساختمان انجام شود.

 

نصب آسانسور گیربکس

آسانسور گیربکس نوعی از آسانسور است كه با کمک سیستم موتور گیربکس، كابین به حرکت می افتدو از جمله آسانسور های پر استفاده وبا تعداد نصب بالا شمرده می گردد.

نصب این آسانسورها برای ساختمان های مسکونی تا ارتفاع ۲۰متر كاربرد بیشتری دارد.كه این امر به خاطر استهلاک بیشتر این آسانسور است. نصب آسانسور تهران

نصب آسانسور روملس

در آسانسور روملس موتورخانه وجود نداردو این آسانسور بدون موتورخانه تلقی می شود. نصب آسانسور تهران

نصب این آسانسورها در ساختمانهايی مورد استفاده قرار می گیرد كه امكان استقرار موتورخانه آسانسور در بالای چاه آسانسور وجود نداشته یا افرادی كه طراحی بنای ساختمان برای آن ها اولویت داشته است.

نصب آسانسور گیرلس

آسانسور گیرلس آسانسوری است كه گیربکس در آن نقشی ندارد.

نصب این آسانسور ها به خاطر بازدهی وراندمان بالای آن (۹۰درصد)مورد توجه قرار می گیرد.كه این ویژگی سبب كاهش مصرف انرژی می شود.

در گذشته ابعاد و اندازه این موتور بسیار بزرگ تر بوده و در نتیجه نصب آن دشوارتر با پیشرفت تكنولوژی ابعاد آن کوچک تر ونصب آن در کشور افزایش یافته است.

نصب آسانسور هیدروليک

آسانسور هیدروليک با کمک فشار روغن به حرکت می افتدو جک و پاوریونیت این نیرو را ایجاد می كنند.

برخی از علل نصب این آسانسور به شرح زیر است:

 • امنیت بالای این آسانسور
 • بدون سقف بودن چاه آسانسور
 • فضای کمتر به خاطر حذف قاب وزنه
 • استفاده از نیروی جاذبه زمین برای پایین آمدن آسانسور كه در نتیجه مصرف انرژی نزديک به صفر می شود و سرعت آسانسور در حین پایین آمدن افزایش می یابد.
 • قطع برق،باعث باز داشتن آسانسور از حرکت نمی شود. نصب آسانسور تهران

بحوانید: نحوه محاسبه هزینه نصب آسانسور در آپارتمان

علل نصب آینه در آسانسور

يکی از علل نصب آینه در كابین آسانسور این است كه افرادی كه سراسیمه و با عجله درب طبقه را باز می كنند، اگر تصویر خود را ندیدند سوار نشوند!! چون كابین امكان دارد به خاطر نقص فنی در طبقه قرار نگیرد و درب طبقه هم به اشتباه باز شود و آینه در این مواقع می تواند از سقوط افراد پیشگیری كند.

با اینكه سازمان استاندارد هیچ الزامی برای نصب آینه در آسانسور تعیین نكرده است، اما در بیشتر كابین هايی كه نصب میشود، آینه وجود دارد. از دیگر علل نصب آینه در آسانسور می توان به نشان دادن فضای بیشتر آسانسور و همینطور كنترل فضای كابین توسط مسافر نام برد. نصب آسانسور تهران

يکی دیگر از علل نصب آینه در آسانسور، میتواند به خاطر چک كردن ظاهر مسافران باشد. افرادی كه از آسانسور برای خروج از منزل استفاده می كنند و یا افرادی كه قرار مهم كاری دارند، می توانند پیش از ورود به محل موردنظر، ظاهر خود را بازبینی كنند تا از استرس آن ها کم شود.

مراقبت از اطراف با آینه آسانسور

اگه داخل آسانسور آینه باشد، حتی اگه شما پشت به کسی ایستاده باشید، باز هم از آینه می توانید آن شخص را ببینید و حواستان به او باشد. به هر حال فضا بسته است و شما مجبور هستید با افراد غریبه چند دقیقه ای را سپری كنید. نصب آسانسور تهران

زیبایی كابین آسانسور با آینه

هرچند كه يک آسانسور از مجموعه ای از تجهیزات و قطعات فنی، مكانيکی، الکتريکی و الکترونيکی تشکیل شده است اما بخشی از آن كه همیشه توسط كاربران یعنی ساكنان و یا میهمانان يک ساختمان دیده می شود كابین و درب های آسانسور است.

پس شيک بودن يک ساختمان تکمیل نمی شود مگر اینكه آسانسور شما در عین کیفیت و ایمنی به يک كابین شيک و مدرن هم مجهز باشد كه يکی از علل شيک بود وجود آینه در كابین یا شیشه ای بودن كابین است.

بنا بر سلیقه های مختلف هم اكنون كابین های آسانسور در انواع كابین های تمام استیل، كابین های ام دی اف، كابین های شیشه ای و سنگ و… طراحی و ساخته میشوند كه با توجه به دیزاین و طراحی کلی ساختمان و هم سلیقه كاربران و همینطور با توجه به قیمت قابل انتخاب می باشند.

كابین آسانسور و لوازم تزیینی و فانتزی آن شامل چند بخش است :

 1. دیواره های كابین
 2. سقف كابین
 3. کف كابین
 4. آیینه كابین
 5. دستگیره داخل كابین
 6. پنل طبقات و صفحه نمایشگر طبقات
 7. موزيک و صدای گویای كابین نصب آسانسور تهران
 8. درب های آسانسور

در طراحی دکوراسیون مدرن، روانشناسی رنگ ها بسیار حائز اهمیت بوده و طراحان دکوراسیون تاکید ویژه ای روی همخوانی رنگ ها در فضای داخلی را دارند. برای طراحی يک كابین آسانسور هم باید از آینه های رنگی مطابق با رنگ فضای داخلی كابین استفاده كرد.

برای مثال برای يک كابین با رنگ قهوه ای باید از آینه طلایی یا آینه مسی به عنوان آینه آسانسور استفاده كرد اما اگر فضای داخلی كابین سفید است آینه نقره ای و آینه دودی گزینه های مناسبی به شمار می روند.

تولید آینه سه بعدی با ترکیب های آینه های ساده و رنگی صورت می گیرد به طوری كه آینه های رنگی به صورت مورب به آینه اصلی كه اغلب به رنگ نقره ای است چسبیده می شوند. نصب آسانسور تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *