نصب آسانسور فوری یكی از خدمات اصلی آسانسور مانا محسوب می شود. نصب آسانسور باید بر اساس استاندارهای لازم و با نهایت دقت انجام شود تا افراد بتوانند به آسانی و با اطمینان كامل از آن استفاده كنند.

نكات مهم پیش از نصب آسانسور فوری

امروزه بیشتر ساختمان ها به دلیل داشتن تعداد طبقات بالا به آسانسور نياز دارند، از اين رو پیش از طراحی و نصب اين وسیله كاربردی توجه به یكسری نكات امری اهمیت دارد. این نکات را در ادامه مرور می کنیم:

  • ظرفیت آسانسور

ظرفیت و زمان انتظار آسانسور از جمله مواردی می باشند كه پیش از انتخاب آسانسور و برنامه ریزی برای نصب آن باید مورد توجه قرار گیرند. در نظر گرفتن فاكتورهایی مانند كاربری ساختمان، تعداد ساكنین و توزیع آن ها در ساختمان از جمله مهمترین فاكتورهایی می باشند كه بر تعداد آسانسور اثرگذار خواهند بود.

آپارتمان های ۳۰ طبقه يا بیشتر به تعدادی آسانسور با شفت های چندگانه در سطوح مختلف نياز دارند تا مسافران را به بالاترین نقطه ساختمان منتقل كنند. نصب آسانسور برای ساختمان های مرتفع با تعداد بالای ساكنین امری بسيار اهمیت دارد، از اين رو تعداد آسانسورهای مورد نياز باید پیش از نصب مشخص شود.

  • امنیت و ایمنی آسانسور

آسانسور باید با بالاترین ظرفیت جابجایی آزمایش شود تا پس از نصب حادثه ای رخ ندهد و امنیت جانی مسافران به خطر نیفتد. آسانسورها باید مجهز به سیستم هشدار کارآیی باشند تا در مواقع خطر با اعلام هشدار از ایجاد خطر جلوگیری كنند. مكانی كه آسانسور در آن نصب می شود پیش از شروع به كار آسانسور باید از نظر ایمنی بررسی شود، خصوصاً در ساختمان های قدیمی كه مقاومت آن ها نسبت به ساختمان های نوساز كمتر است.

از اين رو به منظور جلوگیری از هر گونه خطر احتمالی حتماً مقاومت مكان نصب آسانسور باید توسط افراد متخصص چك شود. حتماً به اين نكته دقت كنید كه تعمیر، نگهداری و سرویس آسانسور باید توسط افراد حرفه ای و آشنا به تاسیسات ساختمان انجام شود.

  • اوج ترافيک آسانسور

در ساختمان های بسيار بلند و آسمان خراش ها، مدیریت اوج ترافيک آسانسور بسيار حائز اهمیت بوده و سبب می شود كارایی آسانسور بالا رفته و آسایش ساكنین تضمین شود. در صورت امكان، آگاهی از اينكه افراد هر روز چه زمانی وارد آسانسور می شوند، چه زمانی از آن خارج می شوند و چه زمانی ساختمان را ترك می كنند، به شما كمك می كند بدانید چه تعداد آسانسور نياز خواهید داشت.

  • طراحی آسانسور

سیستم آسانسور باید با طراحی داخلی ساختمان شما همخوانی و سازگاری داشته باشد. برای اينكه بدانید چه آسانسوری با ساختمان شما همخوانی دارد و آن را زیباتر می كند می توانید از معماران و طراحان داخلی كمك بگیرید. اين افراد با تخصص خود، با طراحان آسانسور ارتباط برقرار كرده و ایده های خود را به اشتراك می گذارند، در نتیجه بهترین طرح را به شما معرفی خواهند كرد. در نصب آسانسور فوری به این نکته توجه کنید تا از انتخاب خود پشیمان نشوید.

نصب آسانسور فوری

مراحل نصب آسانسور

  1. نصب ریل آسانسور
  2.  نصب درب طبقات آسانسور
  3. نصب مكانیكال
  4. نصب الكترونیكال
  5. اخذ استاندارد

نصب آسانسور فوری چقدر طول می کشد؟

زمان نصب آن به تعداد طبقات و نوع آسانسور بسيار مربوط است. قطعا هرچه تعداد طبقات كار بیشتر باشد زمان نصب نیز افزایش خواهد پیدا كرد. مدت زمان نصب يک آسانسور امكان دارد تا بیش از 20 روز زمان نياز داشته باشد. همچنین جایی كه قرار است نصب در آنجا صورت بگیرد هم تاثیر بسياری در مدت زمان انجام كار دارد.

 

شرایط نصب آسانسور

شرایط نصب با توجه به نوع آسانسور و تعداد طبقات كار متفاوت خواهد بود ولی چیزی كه بسيار حائز اهمیت است سن بنا و فضای لازم برای نصب آن است. در آپارتمان های كمتر از 4 طبقه نصب آسانسور الزامی نبوده ولی اگر ساكنین آن ساختمان نياز به اين كار داشته باشند می توانند نسبت به نصب آن اقدام کنند.

 

نصب آسانسور فوری را به ما بسپارید!

آسانسور مانا با استفاده از تعمیرکاران ماهر و با تجربه در زمینه نصب انواع آسانسور و آسانسور، آمادگی كاملی برای ارائه خدمات نصب انواع آسانسور در ارتفاعات مختلف را دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *