انجام منظم و صحیح مراحل نصب آسانسور كششی بسيار پر اهمیت است. اين آسانسور دارای قطعات زيادی بوده و نصب آن ها مستلزم دقت بالایی است. معمولا در یک پک آسانسور كششی بالغ بر ۶۰ نوع قطعه وجود دارد. اين قطعات یک به یک نصب شده و آسانسور را شامل می شوند.

آسانسور كششی

آسانسور كششی در بیشتر ساختمان ها استفاده می شود. اين آسانسور شامل سه نوع گیربكس، گیرلس و روملس است. نوع گیربكسی آن از موتور گیربكس دار برای تدمین نیروی حركتی استفاده كرده و نوع گیرلس آن از موتور بدون گیربكس يا همان موتور گیرلس برای حركت بهره می برد.

اما آسانسور روملس به معنی آسانسور بدون موتور خانه يا MRL است. وقتی فضای كافی برای ساخت موتور خانه وجود نداشته باشد از اين نوع آسانسور آستفاده می شود. در آسانسور روملس یک فضای كوبررسی در چاه آسانسور برای موتور در نظر گرفته می شود.

به علت استفاده از قطعات متنوع در نصب آسانسور كششی بررسی از آن مشكل است. ولی به لحاظ كارایی و قیمت بسيار به صرفه است. مراحل نصب آسانسور كششی و تعمیر آسانسور در تهران را به کارشناسان مجرب آسانسور مانا بسپارید.

نصب آسانسور كششی

مراحل نصب آسانسور كششی

بعد از ساخت سازه آهنی و در واقع آهن كشی چاه آسانسور، نصاب آسانسور مرحله اول از مراحل نصب آسانسور كششی كه نصب ریل آسانسور است انجام می دهد.

ریل از قطعات اصلی و مهم آسانسور است كه در هدایت كابین و جلوگیری از لرزش های افقی آن نقش مهمی ایفا می كند. ریل ها معمولا به صورت شاخه های ۵ متری با مقاطع متنوع (T5 T9 T16) با توجه به ارتفاع، سرعت و ظرفیت آسانسور ها بكار برده می شود.

ریل ها توسط قطعاتی به نام پشت بند، براكت و لقمه به صورت موازی نسبت به هم در چاه آسانسور نصب می شوند. ریل ها باید دارای سطحی صاف و بدن پیچ و تاب باشند.

بعد از مرحله نصب ریل، نوبت به مرحله دوم یعنی نصب درب طبقات آسانسور می رسد. دقت کنید كه اين مراحل باید با دقت بالا، تخصصی و پشت سرهم انجام شود. درب طبقات بر روی محل ورودی كابین به طبقات نصب می شود.

با نصب اين قطعه امنیت برای كاركنان و نصابان ایجاد شده و از سقوط آنان به چاه جلوگیری خواهد شد. پس اين قطعه باید دقیقا سر جای خود و به صورت صحیح نصب شود. سیستم درب های آسانسور با هم متفاوت است.

درب آسانسور به صورت درب لولایی (ساده) و درب اتوماتیک (سانترال، تلسكوپی، آكاردئونی و …) تولید می شود. درب هم مثل ریل از قطعات اصلی آسانسور محسوب می شود.

مراحل نصب آسانسور كششی با دیگر آسانسور ها تفاوت دارد. بعد از نصب درب، نصب قطعات مكانیكال و بعد از آن نصب و راه اندازی قطعات الكتریكال صورت می گیرد. اين مراحل باید به نوبت انجام شود. با توجه به راهنمای خرید آسانسور می توان از مشخصات كامل آسانسورها مطلع شد.

نصب قطعات مكانیكال، موتور، گاورنر، سیم بكسل و …

در مرحله سوم از مراحل نصب آسانسور كششی به نصب قطعات مكانیكال كه مهمترین آن ها موتور، سیم بكسل، گاورنر و … استف پرداخته می شود. از دیگر قطعات مكانیكال آسانسور كششی می توان به:

  • فلكه هرزگرد
  • قلاب سربكسل
  • وزنه بتنی
  • كابین
  • كرپی
  • گارد سیم بكسل
  • لاستیک زیر موتور و پیچ موتور

اشاره کرد.

همه اين قطعات به نوبت و در محل مورد نظر نصب می شوند. نكته ای كه در مراحل نصب آسانسور كششی مهم است، دقت و تخصص است. نصابان حرفه ای و مجرب با سرعت بالا و كاملا دقیق قطعات را یكی پس از دیگری نصب می كنند.

موتور قلب آسانسور تلقی شده و باید به دقت نصب شود. محل نصب اين قطعه موتورخانه است. ولی اگر در آسانسورهای كششی روملس به علت نبود موتورخانه، موتور در فضای كوچكی در چاه آسانسور نصب می شود.

موتور آسانسور به صورت تک سرعته ۳VF و دوسرعته AC2 ساخته می شوند. در موتور آسانسور كه یک موتور القایی يا آسنكرون است، كنترل دور توسط اينورتر های ولتاژ و فركانس ( درایوها ) انجام می شود.

نصب آسانسور كششی با آسانسور مانا

مجموعه فنی مهندسی آسانسور مانا همه مراحل نصب آسانسور كششی را با کمک دانش فنی و مهارت بالای کارشناسان حرفه ای و زبده به صورت مرحله به مرحله و منظم به انجام می رساند.

یكی از ویژگی های خدماتی اين مجموعه آموزش نیروهای خود در قسمت های خدمات رسانی است.

مانا با برگزاری جلسات آموزشی و پرورش دانش و مهارت و تجربه نیروهای خود توانسته پیشرفته ترین خدمات آسانسور را در اين چند سال گذشته به مشتريان ارائه دهد. رضایتمندی ۹۴ درصدی مشتريان علت محكمی برای اثبات اين ادعا است.

نصب، سرویس و نگهداری، تعمیر، بازسازی، طراحی و ساخت كابین و … از جمله خدمات اين مجموعه است كه كاملا تخصصی و با رعایت نكات ایمنی و استاندارد ها صورت می گیرد. آسانسور مانا بهترین شركت نگهداری آسانسور محسوب می شود.

شمامی توانید همین حالا برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه نصب، سرویس و تعمیر آسانسور از طریق راه های ارتباطی ذکر شه در وب سایت با ما تماس بگیرید!

ما در کنار شما هستیم در در سریع تربن زمان ممکن آسانسور و ساختمان خود را به حالت اولیه بازگردانید. هدف ما این است که با کمک کارشناسان کاربلد خود مشکلات شما را به ارزان ترین شکل ممکن رفع کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *