نصب و تعمیر آسانسور اصلی ترین فعالیت آسانسور مانا می باشد که توسط کارشناسان این مجموعه با بروزترین تجهیزات انجام می گیرد. در صورتی که نیاز به تعمیرات و نصب آسانسور جدید در ساختمان خود دارید همین حالا با ما تماس بگیرید و سفارش خود را ثبت کنید!

نصب و تعمیر آسانسور با بهترین قیمت ممکن!

021-46130971

تماس بگیرید و سفارش خود را ثبت کنید!

نصب آسانسور در ساختمان های قدیمی

نصب آسانسور در  ساختمان قدیمی سه یا چهار طبقه كیفیت زندگی ساكنان را متحول می كند. برای افراد سالخورده و دچار محدودیت حركتی رفاه و آسایش و برای جوانان جلوگیری از فرسایش مفاصل را به ارمغان می آورد و با افزایش بهای ساختمان چند برابر هزینه پرداخت شده از سوی مالكان را در در زمان فروش به آن ها بر میگرداند.

در سال های گذشته تقاضا برای نصب آسانسور در ساختمان های قدیمی رشد بالایی داشته و با پیشرفت تكنولوژی امكان نصب و راه اندازی آسانسور در بسیاری از اماكن كه پیش از اين نصب آسانسور در آن ها مقدور نبود فراهم شده است.

آیا امكان نصب آسانسور در همه ساختمان های قدیمی وجود دارد ؟

برای نصب آسانسور در هر ساختمانی، اعم از مسكونی، اداری، تجاری، انبار و غیره نیاز به بازدید ساختمان از سوی كارشناسان شركت نصاب وجود دارد و باید مواردی از قبیل مقاومت سازه ساختمان و امكان تقویت آن، وجود محل مناسب برای نصب و سایر موارد فنی كنترل گردد.

با توجه به پیشرفت تكنولوژی و وجود سیستم های بالابر جدید در حال حاضر امكان نصب آسانسور در اكثر بناهای قدیمی وجود دارد و فقط باید نوع و روش مناسب توسط شركت های دارای مجوز، عضو سندیكا و دارای تجربه لازم در خصوص نصب آسانسور در ساختمان های قدیمی تعیین شود.

نصب آسانسور با جابجایی راه پله يکی دیگر از گزینه های نصب آسانسور در ساختمان قدیمی می باشد. در بعضی از موارد، لازم است كه راه پله به طور كامل حذف شود و دوباره مطابق با ساختار جدید مورد بازسازی قرار بگیرد.

نصب آسانسور در راه پله به نسبت  مكان های دیگر برای نصب آسانسور،  هزینه بیش تری  دارد. چرا كه علاوه بر نیاز به جابجایی راه پله، گاهی امكان دارد تاسیسات آب و گاز را تحت تاثیر قرار دهد. اما نصب آسانسور با جابجایی راه پله از لحاظ استاندارد های دسترسی به آسانسور می تواند به نسبت دیگر گزینه ها بهتر باشد.

پس از تعیین محل مناسب برای نصب آسانسور، گام بعدی تعیین نوع آسانسور مورد استفاده است. عمدتا از آسانسور هیدروليکی برای فضاهای محدود استفاده می گردد.

چون در آسانسور های هیدروليکی جابجایی از طریق جک های بالا رونده هیدروليکی صورت می پذیرد، به همین خاطر بر خلاف آسانسور های کششی كه از سیم بکسل و وزنه تعادل برای جابجایی بهره می گیرند،  فضای بسیار کم تری نیاز دارند.

در قدم بعدی بهتر است مجوز های لازم از شهرداری گرفته شود. اگر آسانسور خارج از فضای مشاع نصب می گردد وارد حریم خیابان می گردد، لازم است قبل از اقدام به نصب آسانسور، مجوز های لازم از شهرداری اخذ شود.

اما معمولا برای اجرای آسانسور در داخل ساختمان نیاز به مجوز خاصی نمی باشد و پس از اخذ استاندارد نصب و مراجعه به شهرداری، با پرداخت جریمه جزیی آسانسور در سند لحاظ می شود.

در قدم بعدی پس از تهیه نقشه های ساختمان با تایید سازمان نظام مهندسی، اجرا و نصب آسانسور شامل آهن کشی چاهک آسانسور، نصب ریل و شاسی ها، قالب گذاری، آرماتور بندی و بتن ریزی سقف چاهک، سیم کشی آسانسور، نصب تابلو فرمان، كابل کشی موتور آسانسور، ساخت و نصب قفل های درب آسانسور، نصب درب كابین و نصب شاسی داخل كابین در دستور كار قرار می گیرد.

هزینه نصب آسانسور در ساختمان قدیمی

برای نصب آسانسور در ساختمان های قدیمی هزینه انجام كار می تواند در کیفیت نهایی بسیار تاثیر گذار باشد. قیمت نصب آسانسور در ساختمان قدیمی به عوامل مختلفی وابسته است كه از اين عوامل می توان به مكان نصب و اجرای آسانسور، نوع آسانسور انتخابی، میزان بازسازی، دستمزد كارشناسان ها و … اشاره كرد.

این مطلب هم مفید است! : نحوه تقسیم هزینه سرویس آسانسور

مسئولیت حوادث آسانسور فاقد استاندارد با کیست؟

شما نیاز به گواهینامه استاندارد دارید، گواهینامه ای كه شما برای احتیاط اثبات تلاش برای ایمن سازی آسانسور در صورت وقوع حوادث به آن نیاز دارید. ليكن اگر حادثه ای در آسانسور رخ دهد و آسانسور استاندارد نداشته باشد، افراد ذیل دارای مسئولیت هستند و باید پاسخگو باشند.

مالک ساختمان یا مدیر ساختمان

بر اساس بند ۲۲- ۱۰-۲ و ۲۲- ۲- ۶ مبحث مقررات ملی ساختمان، مدیران و مالكان ساختمان ها در ارتباط با ایمن سازی و اخذ تائیدیه های موردنیاز آسانسور برای حصول اطمینان از عملكرد مناسب و داشتن ایمنی كافی در دوره بهره برداری، به انجام سرویس های ماهانه و سالانه آسانسور اقدام نمايند.

مدیران موظف اند، ضمن همكاری با شرکت نصب كننده آسانسور برای اخذ استاندارد نسبت به عقد قرارداد سرویس و نگهداری ماهانه با شرکت نصب كننده آسانسور اقدام نمايند.

گواهینامه صادر شده سازمان ملی استاندارد  اعتبار يکساله دارد و بعد از يکسال نیاز به بازرسی و اخذ تاییدیه های مجدد توسط شرکت های بازرسی دارند كه فقط شرکت دارای پروانه طراحی و مونتاژ آسانسور می تواند به مالكان و مدیران محترم در اين زمینه کمک نمايند.

بهره بردار یا شخص استفاده كننده از آسانسور

در حوادثی كه بهره بردار نكات ایمنی را رعایت نكرده باشد، در صورت هر اتفاقی كه باعث خسارت مالی و جانی شود برحسب نظر تعمیركاران متخصص، باید نسبت به جبران خسارت وارده اقدامات لازم را به عمل آورد.

بیمه آسانسور

بیمه آسانسور زمانی اعتبار پیدا خواهد كرد كه دارای گواهینامه استاندارد باشد، در غیر اينصورت شرکت بیمه نمی تواند به تعهدات خود پایبند و در برای پرداخت خسارت مالی و جانی بوجود آمده اقدام كند.

شرایط گرفتن خسارت بیمه حوادث آسانسور

 1. اگر آسانسور گواهینامه اولیه گرفته باشد، شرکت بیمه فقط تامین خسارات بوجود آمده را منوط به داشتن گواهینامه استاندارد خواهد كرد.
 2. ولی برای دستگاه هایی كه بیش از يکسال از بهره برداری آن ها می گذرد، پرداخت خسارت منوط به داشتن قرارداد سرویس و نگهداری ماهانه با شرکت های آسانسوری ذیصلاح و دارای پروانه و مونتاز می باشد.

شرایط نصب آسانسور

يکی از مشکلات ساختمان نشینی، ناتوانی در مدیریت ساختمان است كه اين روزها در بسیاری از ساختمان ها دیده می گردد. مشکلاتی مثل عدم پرداخت شارژ، نظافت ساختمان، نگهداری از آسانسور در ساختمان، هزینه نصب و تعمیر آسانسور و از اين قبیل مشکلات در ساختمان ها بیداد می كند.

در ادامه به يکی از اين مشکلات كه در ساختمان های فاقد آسانسور است می پردازیم. همانطور كه طبق قانون تملک ساختمان ها ذكر شده، ساختمان های بالی ۴ طبقه باید آسانسور داشته باشند و اگر ندارند باید اقدام به نصب آسانسور در ساختمان نمايند.

نصب و تعمیر آسانسور آسانسور در ساختمان های قدیمی

در ساختمان های کمتر از ۴ طبقه حتما الزامی به نصب و تعمیر آسانسور وجود ندارد مگر اينكه خود ساكنین و اهالی ساختمان احساس كنند كه آسانسور نیاز دارند و با همكاری يکدیگر در ساختمان شان آسانسور نصب شود. اما طبق قوانین ساخت و ساز ساختمان ها باید سازنده ساختمانی بیش از ۴ طبقه، آسانسور نصب كند.

به طور کل طبق قوانین نظام مهندسی، سازندگان موظف هستند برای ساختمان های بیش از ۴ طبقه، آسانسور پیش بینی و اجرا کنند. كه به دنبال نیاز آسانسور در ساختمان های قدیمی، باید مدیر ساختمان و اهالی ساختمان شروع به استعلام قیمت نصب و اجرای آسانسور، تحقیق برای مكان نصب آسانسور را انجام دهند.

مخالفت بعضی از اهالی ساختمان با نصب و تعمیر آسانسور

يکی از مشکلات بزرگی كه در نصب آسانسور در ساختمان های قدیمی پیش می آید، مخالفت ساكنان ساختمان، به خصوص اهالی طبقه اول ساختمان با نصب آسانسور است.  طبیعتا کسی كه در طبقه اول زندگی می كند خیلی نیاز مبرم به آسانسور ندارد و احتمال زیاد هم با نصب و تعمیر آسانسور مخالفت می كند و طبق قانون تملک ساختمان نشینی باید همه اعضای ساختمان هم در اجرای آسانسور و هم در پرداخت سهم خود برای هزینه نصب و تعمیر آسانسور همكاری نمايند.

نوع دیگری از مخالفت در نصب آسانسور در ساختمان های قدیمی

بعضی از مواقع اين مخالفات فقط به علت برداشتن هزینه نصب و تعمیر آسانسور روی دوش اهالی طبقات اول ساختمان است، اما گاهی ممكن به علت فرسوده بودن ساختمان و نداشتن جای آسانسور، نصاب آسانسور پیشنهاد دهد قسمتی از واحدهای هر خانه به مكان آسانسور اختصاص بیابد كه در اين صورت نیاز به تخریب قسمت مورد نظر برای آسانسور هستیم كه مخالفت و اعتراض بعضی از مالکین منطقی است و باید به دنبال راه حل اساسی باشیم یا اينكه بتوانیم مالکین را راضی به اين كار كرد.

راه حل چیست؟

اگر در ساختمانی ۴ طبقه، اهالی سه طبقه به جز طبقه اول در نصب آسانسور موافق باشند و مجموع مساحت اين سه واحد، بیش از واحد طبقه اول باشد، اعتراض مالک معترض كه ساكن طبقه اول است رد می گردد و مالکین با مراجعه به مراجع قضایی حکم اجرای آسانسور را می گیرند و نهایتا خسارت طبقه اول از سوی مالک طبقات ۲ و ۳ و ۴ پرداخت می گردد.

این مطلب را هم بخوانید: نحوه محاسبه هزینه نصب آسانسور در آپارتمان

نصب و تعمیر آسانسور قدیمی و مدرن

خدمات سرویس آسانسور قدیمی را باید جدی گرفت. همه آسانسور ها نیازمند سرویس و بازبینی هستند. بالاخص آسانسور های قدیمی. متأسفانه بسیاری از مدیران ساختمان به نصب و تعمیر آسانسور توجهی ندارند و تنها در مواردی كه مشکلی پیش آید به سراغ سرویسكار می روند. مجموعه آسانسور مانا دارای  سرویس و نگهداری مجزا است و در کلیه شهر تهران اين خدمات را ارائه می دهد.

بسیاری از ساختمان های قدیمی دارای آسانسور هستند كه اين آسانسور ها امكان دارد چندین سال از عمر مفید خود را گذرانده باشند. در بعضی از ساختمان ها آسانسور هایی وجود دارد كه حداقل ۱۰ تا ۱۵ سال از نصب آن ها می گذرد.

اين آسانسور ها قدیمی بوده و استفاده زیاد از آن ها امكان دارد سبب فرسودگی قطعات آن ها شده باشد. با سرویس منظم آسانسور های قدیمی می توان آن ها را سالم نگه داشت. اما در صورت بی توجهی به خدمات سرویس آسانسور قدیمی امكان بروز هر حادثه ای وجود خواهد داشت. پس نباید نسبت به سرویس و نگهداری اين آسانسور ها بی تفاوت بود.

بسیاری از مردم تفاوت خدمات سرویس آسانسور و تعمیر و نگهداری آسانسور را نمی دانند. سرویس آسانسور از نظر متخصصین يک بازبینی کلی از تمامی قطعات و قسمت های مختلف آسانسور است كه باید حتما به آن توجه كرد. چون انجام به موقع و منظم آن ضامن سلامتی آسانسور خواهد شد.

اما تعمیر و نگهداری وقتی مشکل جدی در آسانسور پیش آید انجام می گردد. باید توجه داشت كه خدمات سرویس آسانسور به دو دسته سرویس دوره ای و سرویس موردی تقسیم می گردد.

سرویس آسانسور امری مهم است كه از لحاظ قانونی و فنی باید بصورت حداقل ماهی يکبار توسط سرویسكار مجرب انجام شود. به همین منظور باید با يک شرکت ارائه دهنده خدمات آسانسور در برای انجام خدمات، قراردادی به صورت سالیانه بست.

مشکلات رایج آسانسورها

توقف ناگهانی آسانسور

زمان بندی ها، خطاهای الکتريکی و معایب الکترونيکی می تواند از عوامل عمده اين مشکل باشد. كه يک برنامه سرویس و نگهداری پیش گیرانه منظم تا حد قابل توجهی اين ایرادات را بر طرف خواهد كرد و از بروز مشکلات جزئی جلوگیری می كند. پیشنهاد می كنیم از متخصصین آسانسور مانا بخواهید به صورت دوره ای برای جلوگیری از چنین مشکلاتی به ساختمان شما سر بزنند و برسی آسانسور را بر عهده بگیرند. در صورت بروز مشکل با مرکز نصب و تعمیر آسانسور تماس بگیرید!

زمان انتظار زیاد آسانسور

اين مورد بیشتر در آسانسورهای قدیمی مشاهده می گردد. با قدیمی شدن آسانسورها، نقص و كارآیی آن مشهود تر شده و هر كارشناسان با تجربه ای می داند كه با جایگزین كردن تابلوی مدرن تر راندمان آسانسور بالاتر می رود. اين كار را خود شما هم امكان دارد بتوانید انجام دهید، اما باید آن را به دست يک كارشناس بسپاید.

با خواندن نظرات مشتریان در مورد متخصصین آسانسور مانا، می توانید بهترین را انتخاب كنید. در صورت بروز مشکل با مرکز نصب و تعمیر آسانسور تماس بگیرید!

موتور آسانسور روشن نمی گردد و از مدار هیچ جریانی عبور نمی كند

در اين مورد احتمالا قسمتی از مدار الکترونيکی قطع شده است. برای رفع مشکل آن در ابتدا به وسیله آوومتر همه مدارهای الکترونيکی از جمله سیم های رابط، اتصالات و کلیدها، دوشاخه و پریز را بررسی كرده و مشکل مربوط را برطرف می كنیم. باید اين كار را به عهده يک تكنیسین حرفه ای بسپارید؛ چرا كه در صورت حرفه ای نبودن فرد، امكان خسارات بیشتر هم وجود دارد. در صورت بروز مشکل با مرکز نصب و تعمیر آسانسور تماس بگیرید!

این مطلب شاید به درد شما بخورد: علت قطع شدن برق آسانسور

 افزایش دمای آسانسور

مشاهده شده كه بیشتر در فصل تابستان با اين اتفاق برخورد می كنیم. اگر سیستم خنک كننده آسانسور یا سیستم تهویه هوای آن به خوبی كار نكند، دما در درایو و سیستم كنترل به ۱۰۰ درجه هم خواهد رسید كه باعث اختلال در عملكرد آسانسور خواهد شد. توجه داشته باشید كه دمای عملكرد مناسب در آسانسور بین ۵ تا ۴۰ درجه است. در صورت بروز مشکل با مرکز نصب و تعمیر آسانسور تماس بگیرید!

باز نشدن درب آسانسور در طبقات

آسانسور يک درب کشویی دارد كه روی كابین آن قرار گرفته و برای هر طبقه هم دربی مجزا دارد. باز نشدن درب هر طبقه زمانی رخ می دهد كه دستگیره قفل طبقه با کمان درب باز كن، فاصله پیدا كرده باشد. به همین دلیل، کمان نمی تواند قفل را به عقب ببرد و در همچنان بسته می ماند. در صورت بروز مشکل با مرکز نصب و تعمیر آسانسور تماس بگیرید!

این مطلب شاید به درد شما بخورد: تعمیر درب آسانسور

نكات تعمیر آسانسور

وقتی می خواهید برای نصب و تعمیر آسانسور اقدام كنید، سرویس كار كارشناس ابتدا آسانسور شما را بررسی می كند تا متوجه شود كه آیا آسانسور ساختمان شما به تعمیر و سرویس نیاز دارد یا خیر؟ برای بررسی شرایط آسانسور، افراد كارشناس و حرفه ای از ابزارهای مخصوص اين كار استفاده می نمايند.

بعد از اينكه بررسی اولیه آسانسور و شرایط کلی آسانسور انجام شد، كارهای لازم برای سرویس آسانسور به ترتیب انجام می گردد. برای اين كار، بررسی قسمت های مكانيکی، قسمت های متحرک و سیستم الکتريکی آسانسور انجام می گردد.

گاهی تجهیزات و قسمت های مختلف آسانسور به تعمیر و تعویض نیاز ندارند؛ اما در روند نصب و تعمیر آسانسور اين قسمت ها و تجهیزات بررسی می شوند تا از خرابی احتمالی آن ها جلوگیری شود. با اقدام زودهنگام برای سرویس آسانسور، از خرابی سیستم آسانسور جلوگیری می گردد و میزان امنیت افراد در آسانسور بیشتر خواهد شد.

اگر قسمتی از دستگاه آسانسور ازكارافتاده باشد، آن قسمت ها در هنگام سرویس آسانسور به صورت كامل تعمیر یا تعویض می گردد و آسانسور شما مجدداً راه اندازی می گردد و می توانید از آن استفاده كنید.

تمام كارهایی كه برای نصب و تعمیر آسانسور انجام می گردد، طبق آخرین استانداردهای روز دنیا است و باعث عملكرد بهتر آسانسور مجتمع شما خواهد شد. در صورت بروز مشکل با مرکز نصب و تعمیر آسانسور تماس بگیرید!

سرویس و نگهداری كامل آسانسور چه مزایایی دارد؟

 1. با سرویس مرتب آسانسور، هزینه های ناشی از نصب و تعمیر آسانسور بسیار کمتر می گردد.
 2. اگر به صورت مرتب برای نصب و تعمیر آسانسور خود اقدام كنید، شاهد اتفاقات ناگوار مانند خرابی سیستم ترمز آسانسور، ساییدگی سیم بکسل آسانسور، شل شدگی اتصالات آسانسور، فرسودگی قطعات و… نخواهید بود.
 3. میزان امنیت افراد در هنگام استفاده از آسانسور بیشتر می گردد و افراد با خیال راحت تر سوار آسانسور خواهند شد.
 4. میزان مصرف انرژی آسانسور بعد از سرویس شدن كاهش پیدا می كند و با اين كار، در هزینه نصب و تعمیر آسانسور صرفه جویی می گردد.
 5. اگر آسانسور مجتمع شما به صورت مرتب سرویس شود، خواهید دید كه سرعت آسانسور بیشتر می گردد.
 6. آسانسور سرویس شده، هنگام شروع به حرکت و توقف، ترمزهای ناگهانی و تكان دهنده نخواهد داشت و به راحتی بالا و پایین می رود.
 7. آسانسوری كه به صورت مرتب سرویس می گردد، عملكرد بهتری دارد و تمیز و نو به نظر می رسد.

نكات قرارداد نصب و تعمیر آسانسور

 1. در قرارداد نصب و تعمیر آسانسور ذكر كنید كه پیمانكار باید …… نفر كارگر فنی ماهر و ….. نفر كارشناسان ذیصلاح فنی و حرفه ای و ….. نفر مهندس را برای كنترل و بازرسی تعیین كند.
 2. تغییرات و تعمیر کلی در سیستم های آسانسورها كه خارج از وظایف و مسوولیت های پیمانكار است باید با دلایل و توجیهات فنی كافی انجام شود. باید در قرارداد فوق درج شود كه منظور از تعمیر، بازسازی یا تعویض هر قطعات و لوازم چیست؟
 3. سرویسکار باید تعهدات خود را طبق شرایط قرارداد نصب و تعمیر آسانسور پیش ببرد. اگر سرویسکار درانجام تعهدات قصوری كند، كارفرما باید اخطاری به سرویسکار بفرستد. همینطور او حق دارد راساً و به هر طریق نسبت به انجام آن قسمت از تعهدات كه صورت نگرفته است اقدام و …. برابر هزینه نصب و تعمیر آسانسور خسارات وارده را از سرویسکار بگیرد.
 4. در قرارداد نصب و تعمیر آسانسور ذكر می گردد كه اگر در اثر قصور یا تقصیر سرویسکار خرابی و خسارت بـه دستگاه ها وارد آید، سرویسکار باید به هزینه نصب و تعمیر آسانسور نسبت به رفع نقص و جبران خسارات وارده اقدام كنـد.
 5. كارفرما باید خسارات وارده را از محل هر مطالبات و یا سپرده حسن اجرای تعهدات و اموال سرویسکار وصول كند.
 6. استفاده و بهره برداری از آسانسورهای موضوع اين قرارداد به طور همیشگی و ۲۴ ساعته انجام می گردد. از اين رو سرویسکار باید آسانسورهای موضوع قـرارداد را در همه مدت شبانه روز در ساعات ‫…سرویس دهی كند.
 7. سرویسکار مسوول حفظ ایمنی كامل پرسنل خود بوده و مسوولیت هر حادثه احتمالی برای كارگران و سایر پرسنل سرویسکار بر عهده اوست ‫.
 8. سرویسکار موظف است تا کلیه سرنشینان آسانسورها را نزد يکی از شرکتهای بیمه در مقابل حوادث بیمه كند.
 9. توجه كنید كه سرویسکار موظف است تا بیمه نامه مذکور را به رویت دستگاه نظارت تعیین شده توسط كارفرما برساند.
 10. سرویسکار باید درصورت عدم پرداخت صورت وضعیت ماهیانه توسط كارفرما حداقل ‫… ماه توان مالی لازم برای ارائه خدمت و پرداخت دستمزد و مزایای كاركنان خود را داشته و در اين مدت نسبت به ارائه خدمت براساس مفاد قرارداد اقدام كند.

 

كارگران سرویسکار می توانند بر اساس ضرورت در همه مدت شبانه روز از قسمت های مختلف و تجهیزات و تاسیسات موضوع قـرارداد بازدیـد كنند و در صورت وجود نقص نسبت به رفـع آن اقـدام نمايند.  باید در نظر داشت كه درصورتی كه كارشناس مورد اعتماد طرفین و یا كارشناس مراجع قانونی، كارفرما را در اسـتفاده ناصـحیح از بالابرهـا مقصـر اعـلام كند، مسوولیت جبران خسارات از سرویسکار ساقط می گردد.

این مطلب را هم می توانید بخوانید: قرارداد تعمیر و نگهداری آسانسور

هزینه نصب و تعمیر آسانسور

همانطور كه در بالا گفتیم وقتی آسانسور خریداری می گردد از شرکت ارائه دهنده خدمات و تعمیر سرویس آسانسور هم در قرارداد ذكر می گردد و معمولا اين قرارداد به صورت سالیانه می باشد و به صورت ماهی يک بار سرویس كار اين كار را انجام می دهد. اگر خرابی به وجود آید با توجه به قرارداد سرویس، سرویس كار موظف می باشد كه نسبت به رفع و برسی آسانسور حضور یابد و ان را تعمیر كند.

 باید به اين نکته توجه كرد كه نحوه ارائه تعمیر و نگهداری آسانسور در هر ساختمان اداری و مسکونی و یا تجاری متفاوت می باشد و با توجه به شرکت ارائه دهنده اين تعمیر هم در قرارداد قید می گردد.

برای مثال برج ها و واحد های اداری و مجتمع های مسکونی دارای ایستگاه های بیشتری می باشند كه در نتیجه قرارداد های طولانی تری با شرکت های ارائه دهنده خدمات آسانسور بسته می گردد كه در اکثر موارد از سرویس كار مقیم استفاده می نمايند.

تعمیر آسانسور در جنوب تهران

اگر ساكن يکی از ساختمان های جنوب تهران باشید، حتما نیاز به شرکت معتبری در زمینه سرویس آسانسور در جنوب تهران دارید. شرکتی كه در منطقه شما حضور پررنگی داشته باشد و بتواند خدمات آسانسور مفید و سریعی را به شما ارائه دهد. آسانسورها با توجه به سال ساخت ساختمان، امكان دارد از شرکت بازرسی كنترل ایمنی تایید نامه داشته باشند یا نداشته باشند.

همین امر است كه اهمیت انتخاب شرکت سرویس و تعمیر آسانسور در جنوب تهران را بیشتر نمایان می كند. شرکتی باید انتخاب شود كه با همه انواع آسانسورها سر و كار داشته باشد و برای هر نوع از آسانسور نیروی متخصصی را به محل اعزام كند.

تعمیر آسانسور در شمال تهران

يک شرکت مجاز در زمینه دارای ویژگی هایی است. زمان انتخاب شرکت تعمیر آسانسور در شمال تهران، ویژگی ها و خدمات آن را مورد بررسی قرار دهید. اگر ویژگی هایی كه عنوان می كنیم وجود داشت، می توانید به اين شرکت اعتماد كنید. از جمله اين ویژگی ها می توان به موارد زیر اشاره كرد:

دسترسی آسان: شرکتی باید انتخاب شود كه بتوان در هر روز و ساعتی به آن مراجعه كرد. دسترسی آسان مزیتی است كه اهمیت خود را در زمان بروز کوچکترین مشکل نشان می دهد.

کیفیت بالا: کیفیت باید بالا باشد. شرکت انتخابی باید کیفیت كار خود به شما ثابت كند. از جمله مواردی كه کیفیت كار يک شرکت سرویس و تعمیر آسانسور در شمال تهران را نشان می دهد، حسن شهرت آن است.

سرعت عمل بالا: علاوه بر دسترسی آسان، سرعت عمل سرویس دهی هم مهم است. بهترین شرکت شرکتی است كه كارهای مورد نیاز را به سرعت انجام دهد.

تضمین كار: كار سرویس و پشتیبانی آسانسور هم همانند كار فروش و نصب آسانسور باید همراه با ضمانت باشد. يک شرکت به دو صورت می تواند به شما ضمانت كار بدهد. اولی ارائه ضمانت نامه کتبی و دومی ضمانت نامه عملی است.

تعمیر آسانسور در شرق تهران

سرویس دوره ای آسانسور و خدمات نگهداری آسانسور يکی از مهمترین مسائلی است كه ساكنان و مدیران ساختمان ها با آن دست و پنجه نرم می نمايند. شرکت ها و گروههای متعددی خدمات نصب و تعمیر آسانسور را ارایه می نمايند. اما آیا می توان به هر فردی اعتماد كرد؟  ریسک بالای سپردن تجهیزات گران قیمت آسانسور به افراد ناشی می تواند خسارات جبران ناپذیر به همراه داشته باشد.

اين روزها مراجعات بسیاری از سمت مشتریان جدید ما برای تعمیر خرابكاری افراد غیر كارشناس می گردد! با توجه به حساسیت قطعات و کمیابی آن ها در شرایط تحریم، لازم است از كارشناسان با تجربه و دارای مدارک سازمان فنی حرفه ای درخواست کمک بگیرید.

تعمیر آسانسور در غرب تهران

همه آسانسورها، به يک بازرس نیاز دارند تا بتواند تست های ایمنی ماهیانه و سالیانه را انجام دهد و سلامتِ آسانسور را تضمین كند. همه آسانسورها باید به صورت دوره ای مورد بازرسی قرار بگیرند كه اين بازرسی قسمتی از برنامه نگهداری پیشگیرانه است كه توسط متخصصین انجام می گیرد. ضمن اينكه سوابق حاصل از اين بازرسی ها باید حفظ و مکتوب شود تا بعدها در صورت بروز مشکل، به طور دقیق بررسی شود.

حضور سرویس كار آسانسور برای بررسی کلیه اجزای آسانسور، تنظیم بعضی اجزا و كنترل عملكرد مكانيکی و سرعت آسانسور الزامی است.

آسانسور مانا با انعقاد قرارداد نصب و تعمیر آسانسور و بیمه كامل آن، ماهیانه و به صورت زمان بندی شده، مبادرت به سرویس، تعمیر آسانسور بر اساس چک لیست ارائه شده سنديكای آسانسور می كند.

ویژگی های يک شرکت موفق ارائه دهنده خدمات تعمیر آسانسور در تهران

همه شرکت های ارائه دهنده خدمات تعمیر آسانسور در تهران اگر مایل اند در فهرست موفق ترین شرکت ها قرار گیرند، باید كادر خود را متشکل از تعمیركاران آسانسور آموزش دیده و مجرب قرار داده كه به همه انواع آسانسورها و تجهیزات آن ها آشنایی كامل داشته و در سریع ترین زمان برای رفع هر خرابی و اجرای نگهداری پیشگیرانه در برای افزایش عمر و كارایی دستگاه اقدام نمايند.

اين شرکت های خدماتی با نصب و راه اندازی آسانسور و با شعار کیفیت و مشتری مداری باید در اختیار همشهریان محترم در همه ساعات شبانه روز باشند.

 • تأمین و تضمین تهیه کلیه قطعات مكانيکی و الکترونيکی در صورت نیاز به تعویض
 • ارائه گارانتی به منظور اثبات اصالت و ارجینال بودن قطعات تعویض شده
 • ارائه خدمات در روزهای تعطیل و به صورت شبانه روزی
 • سرویس دهی در تمام نقاط کلان شهر تهران
 • امكان استفاده از سرویس تعمیر و بررسی دوره ای منظم
 • تعمیر انواع آسانسور گیربکسی، هیدروليک و نمونه های خارجی
 • حضور در سریع ترین زمان
 • ارائه چک لیست به مدیران ساختمان
 • همه خدمات برابر با استانداردهای قابل قبول

هرگز فراموش نكنید كه تعمیر آسانسور نیاز به تعمیركارانی مجرب دارد، پس  به علت كاهش هزینه به صورت شخصی یا به کمک افراد ناآگاه اقدام به تعمیر قطعات آسانسور نكنید.

چون امكان دارد براثر بی دقتی و نا آگاهی صدمات جبران ناپذیری به بدن خود وارد كرده و به علت تشخیص اشتباه باعث حادتر شدن مشکل آسانسور گردید و از عمر مفید آن تا حدقابل توجهی بكاهید.

 فرقی نمی كند آسانسور شما مخصوص ساختمان تجاری،مسکونی و یا صنعتی باشد به هر حال همه آن ها دارای حساسیت ها و پیچیدگی های خاص خود هستند كه کوچکترین دستكاری غیر حرفه ای می تواند به آن ها آسیب برساند. همین حالا می توانید برای سرویس و نگهداری آسانسور با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *