امروزه به علت استفاده زیاد از آسانسور در بیشتر مجتمع و ساختمان ها موجب شده كه خطرات احتمالی و مشكل هایی پیش بیاید. این نكته قابل توجه برای كسانی بوده كه در ساختمان و یا مجتمع های خود آسانسور نصب كرده اند.

سرویس و نگهداری آسانسور تنها چیزی بوده كه از بروز این خطرات احتمالی و مشكل پیشگیری می كند ولی باید این امر با دقت انجام شود  چون در كمترین بی احتیاطی و اشتباهی زیان های فراوانی به وجود می آید و به همین علت این كار نیاز به نصاب و تعمیركارانی كه در این زمینه تجربه دارند باید كمك گرفت.

پس باید این كار را به افراد كار آزموده بسپارید. در این مقاله قصد داریم شما را با مراحل تعمیر و نگهداری آسانسور آشنا كنیم. با ما همراه باشید.

تماس برای سرویس آسانسور

آسانسور چیست؟

آسانسور یك بالابر متحركی بوده كه به وسیله آن از طبقات بالا می روند و یا از طبقه بالا به پایین می آیند. آسانسور یكی از تجهیزات حمل و نقل عمومی بوده كه جابجایی افراد یا كالا بین طبقات یك ساختمان آسان تر می كند. آسانسور یكی از ابتدایی ترین ماشین های ساخته شده به دست بشر است. اولین آسانسور باری قرقره ای در بیست و شش سال قبل میلاد اختراع شده است.

در دراز مدت با رشد دانش علمی و فنی بشر توانسته مسیر های دشوار را با ساخت آسانسور های مختلف و متنوع طی كند. در قرون وسطی از آسانسور های مسافربری و باری در استحكامات نظامی برای جابجایی انسان و حیوانات استفاده گردیده است.

تعمیر و نگهداری آسانسور چیست؟

تعمیر و نگهداری آسانسور به مجموعه فعالیت هایی گفته می شود كه با انجام ان ها موجب افزایش طول عمر آسانسور و دیگر دستگاه ها و قطعات در آسانسور می شود. تعمیر به موقع و نگهداری از آسانسور موجب می شود عملكرد آن بهتر شده و از مشكل های احتمالی پیشگیری شود.

اگر هر فردی از قوانین ایمنی و ظرفیت ها پیروی كند قطعا آسانسور كمتر در معرض مشكل قرار می گیرد و نیاز به تعمیر پی در پی و هزینه بالای آن ندارد. پس باید به این نكته مهم توجه كرد كه برای استفاده از هر نوع سیستم و دستگاهی باید اصول و قوانین آن را رعایت كنیم تا از فرسودگی و مشكل آن پیشگیری كنیم.

اگر توجه نكنیم ضرر و زیان هایی به بار می آورد كه موجب به وجود آمدن مشكلات جدید تری می شود. نصابی كه برای تعمیر و نگهداری آسانسور حضور پیدا می كند باید در زمان بررسی و تعمیر همه موارد و قطعات را بررسی كند و در برگه تعمیر و نگهداری آسانسور آن را ذكر كند.

نكاتی درباره تعمیر و نگهداری آسانسور

هیچ سیستم و مكانیزمی نیست كه نیاز به تعمیر و نگهداری و بازبینی دوره ای پیدا نكند. در اینجا وسیله ای مثل آسانسور كه خصوصا ایمنی در آن حرف اول را می زد و بسیار اهمیت دارد و نقش ویژه ای دارد و نقص عملكرد در ان موجب به وجود آمدن خطرات جانی می شود.

سرویس و تعمیر آسانسور اصولا به صورت ماهانه توسط شركتی كه با آن قرارداد خرید و نصب آسانسور را دارید انجام می شود و از سمت همان شركت نصاب و افراد با تجربه در این زمینه فرستاده می شود تا با دقت همه موارد را عیب یابی كنند.

البته باید به این نكته توجه كرد كه شركت طرف قرارداد و نگهداری آسانسور هیچ مسئولیتی در مقابل تعمیر قطعات معیوب ندارند. این نكته هم اهمیت دارد قطعاتی كه آسانسور را تشكیل می دهند بررسی از آن ها بسیار كار مشكل و سختی است. حتما باید توجه داشت تعمیر و بررسی آن توسط نصاب و تعمیر كار ماهر انجام شود كه علاوه بر شناخت قطعات آسانسور آگاهی كاملی نسبت به تاثیر مقابلی كه هر قطعه می گذارد داشته باشد.

آموزش ابتدایی و مقدماتی باید به موقع مشكل آسانسور انجام شود كه در صورت مشكل و هر گونه اتفاق تصادفی، مسئول تعمیر و نگهداری آسانسور در ساختمان را مطلع كنیم كه هر چه زود تر نسبت به تعمیر آسانسور اقدام كند. این اطلاع موجب می شود كه از هزینه ها زیاد احتمالی پیشگیری شود و همینطور ایمنی آسانسور را بالا ببرد.

علت توفقات بی مورد آسانسور

قطعات مهم در تعمیر آسانسور

قطعات مهمی وجود دارد كه آسانسور را تشكیل می دهند. این قطعات شامل:

موتور: موتور قلب و مركز آسانسور بوده كه اصولا در بیشتر موارد دیده شده كه مشكلات در موتور آسانسور و در بخش گیربكس آسانسور است. یكی از عوامل مشكل موتور و یا گیربكس لرزش های مداوم بوده كه باید به آن رسیدگی شود.

گیربكس: اصولا مشكل های اصلی در این قسمت لرزش های بیش از حد معمول در هر رفت و آمد آسانسور بین طبقات بوده كه در زمان استارت و استپ است. علت اصلی این لرزش لقی گیربكس آسانسور است.

تابلو فرمان: در این بخش اصولا مشكلاتی كه وجود دارد به علت فرسودگی و استهلاك قطعات آسانسور موجود در تابلو فرمان است. می توان به دلایلی مثل ورود و خروج ولتاژ و آمپر نامناسب از داخل قطعات تابلو فرمان باشد كه باعث فرسودگی و ضعیف شدن قطعات داخل تابلو فرمان می شود و در این زمینه اشاره داشت.

كابین: عمدتا مشكل هایی كه در این بخش وجود دارد لرزش هایی در درون كابین بوده و احساس می شود. این مشكلات اصولا از بلبرینگ ها و حلزونی داخل گیربكس هم می تواند باشد.

درب: مشكلاتی كه در مورد درب های وجود دارد احتمال دارد از كفشك ها و یا كنتاكت ها و یا لوله ها باشد و نشات بگیرد. این عوامل و مشكل ها به علت استفاده نادرست از درب های است. برای مثال نگه داشتن درب آسانسور و پیشگیری از بسته نشدن آن به مرور موجب بروز مشكل درب آسانسور می شود.

علل مهم مشكل آسانسور

علل مهمی در این باره وجود دارد كه در اینجا به چند مورد آن اشاره می كنیم. این علل عبارت می باشند از:

پیشگیری از بسته شدن درب ها توسط افراد، درب قبل از رسیدن به كابین، وارد كردن ضربه به درب ها و كف آسانسور، توجه نكردن به صداها و لرزش های غیر عادی و صداهای هشدار دهنده، توجه نكردن به ظرفیت آسانسور، حمل بارهای سنگین خصوصا در اسباب كشی، استفاده كودكان از آسانسور برای بازی، فرسوده و قدیمی بودن قطعات، استهلاك قطعات بر اساس نصب غیر اصولی، نداشتن سرویس منظم، نداشتن تخصص كافی در مواقع تعمیر و مشكل و….

همگی دلایلی می باشند كه در مشكل آسانسور نقش مهمی دارند و باید در زمان سرویس و تعمیر آسانسور مورد عیب یابی قرار گیرد.

هزینه تعمیر و نگهداری آسانسور

وقتی آسانسور خریداری می شود از شركت ارائه دهنده خدمات و تعمیر سرویس آسانسور هم در قرارداد ذكر می شود و اصولا این قرارداد به صورت سالیانه بوده و به صورت ماهی یك بار تعمیركار این كار را انجام می دهد.

اگر مشكل به وجود آید با توجه به قرارداد سرویس، تعمیركار موظف بوده كه نسبت به رفع و بررسی آسانسور حضور یابد و ان را تعمیر كند. همینطور باید به این نكته توجه كرد كه نحوه ارائه تعمیر و نگهداری آسانسور در هر ساختمان اداری و مسكونی و یا تجاری متفاوت بوده و با توجه به شركت ارائه دهنده این تعمیر هم در قرارداد قید می شود.

برای مثال برج ها و واحد های اداری و مجتمع های مسكونی دارای ایستگاه های بیشتری می باشند كه در نتیجه قرارداد های طولانی تری با شركت های ارائه دهنده خدمات آسانسور بسته می شود كه در بیشتر موارد از تعمیركار مقیم استفاده می كنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *