نگهداری و تعمیر آسانسور یکی از مسائلی است که باید مورد توجه قرار بگیرد! آسانسور يک وسیله حمل و نقل است كه به صورت عمودی به بالا و پایین میرود و جهت جابجایی آسان مسافر و یا كالا مورد استفاده قرار میگیرد.  در اینجا قصد داریم در مورد نگهداری صحیح از آسانسور مطالبی را بیان كنیم.

هم اكنون بیشتر ساختمان های مسکونی و اداری دارای آسانسور می باشند. آسانسور به خاطر اینكه مستقیما با جان انسان در ارتباط است، ایمنی آن از اهمیت بالایی برخوردار است.

آسانسور برای اینكه بتواند در طول زمان عمر خود به خوبی عمل كند و كارایی خوبی داشته باشد و کمتر دچار خرابی شود، نیازمند تعمیر، نگهداری و بازبینی دوره ای است. اهمیت تعمیر و نگهداری از آسانسور کمتر از نصب آسانسور نیست.

برای تعمیر، نصب، سرویس و نگهداری از آسانسورهای خود همین حالا با 02146130971 تماس بگیرید!

نگهداری و تعمیر آسانسور چیست؟

هر سیستمی بعد از نصب شدن نیاز به نگهداری و تعمیر دارد، و این كار سبب عملكرد بهتر دستگاه و ایمنی آن در حین كار خواهد شد. توجه داشته باشید كه تعمیر و نگهداری آسانسور به اندازه نصب آن اهمیت دارد و لازم است به اندازه نصب برای آن وقت صرف شود.

مشکلات يک آسانسور به خاطر پیچیدگی و گستردگی قطعات موجود در يک آسانسور همیشه آشكار نیست و الزاما با يک بار تعمیر و تعمیر هیچ گاه سطح کیفی يک آسانسور به نقطه ایده آل نخواهد رسید.

در نتیجه نادیده گرفتن تعمیر و نگهداری دوره ای منظم باعث ایجاد صدمات و آسیبهای چبران ناپذیر به قطعات آسانسور شده كه بعضا با هزینه های بسیار بالا قابل رفع خواهند بود.

اهمیت تعمیر و نگهداری آسانسور کمتر از اهمیت نصب آسانسور نبوده و يک آسانسور صرفنظر از نوع آن و شرکت سازنده آن، می بایست بطور منظم و حداقل ماهانه يک بار توسط شخص یا اشخاص متخصص تحت بازرسی منظم قرار گیرد. نگهداری و تعمیر آسانسور

تعمیركار آسانسور تمام قطعات آسانسور را بازرسی می كند، اشكالات جزئی را برطرف كرده، آسانسور شما را از نظر صنعتی نظافت می كند و در صورت وجود، مشکل هر کدام از قطعات را، پیش از بروز خرابی جدی، اعلام و پس موافقت مدیر ساختمان، تعمیر و یا تعویض می كند

هم اكنون به صورت مداوم آسانسورهای جدید و مدرن به بازار عرضه می شود كه نصاب و تعمیركار آسانسور باید خود را به روز كرده و با آن ها آشنا باشد.

تعمیر كاران آسانسور زیر نظر این شرکت، تیم تخصصی و كادری مجرب و حرفه ای دراین حوزه فعالیت می كنند، كه تاكنون توانسته اند در بسیاری از پروژه های عمرانی با ساختمان ها و شرکت های بسیار بزرگ حاضر شوند و عقد قرارداد كنند.

از مهم ترین فاکتورهای تعمیر و نگهداری آسانسور، انتخاب تعمیركار است. پیدا كردن تعمیركار آسانسور در تهران كار سختی نیست. اما انتخاب درست آن باید با توجه به معیارهايی خاص انجام شود و تعمیر آسانسور در تهران به درستی انجام شود

بررسی دقیق اجزاء و قطعات و استفاده از قطعات مناسب و اصل در صورت نیاز به تعویض، خیلی در عملكرد آسانسور اهمیت دارد. آسانسور مانا می تواند در قبال این موارد به شما ضمانت بدهد. ضمانتی كه نشان دهنده حسن خدمات این شرکت است.

هر روز شرکتهای خدمات تعمیر و نگهداری آسانسور زیادی نقاط تهران، خدمات تعمیر و تعمیر آسانسور را به کمک آسانسور مانا به مشتریان ارائه می كنند

همینطور شرکت آسانسور مانا در مناطق تهران به صورت گسترده فعالیت می كند و به خاطر متمرکز بودن پروژه ها با برنامه ریزی علاوه بر انجام تعمیر های دوره ای منظم، در هنگام بروز خرابی در کوتاه ترین زمان نسبت به تعمیر آسانسور اقدام می كند.

وظایف تعمیر كار آسانسور

همه دستگاه هايی كه ما از آن ها در زندگی خود بهره می بریم نیازمند تعمیر و نگهداری منظم می باشند. همه ما می دانیم كه با توقف طولانی آسانسور بسیاری از كارهایمان مختل شده و نمی توانیم به موقع به آن ها رسیدگی كنیم.

پس باید دانست كه، همانطور كه آسانسور حمل و نقل در ساختمان ها را آسان كرده است، ما هم باید در تعمیر و نگهداری به موقع آن کوشش كرده تا کمتر دچار خرابی و توقف شود.

برای همین باید با يک شرکت معتبر ارائه دهنده خدمات آسانسور قراردادی را به صورت سالانه تنظیم كرد. در این صورت می توان با تعمیر به موقع آسانسور از سوی شرکت مربوطه تا چندین سال از فعالیت نرمال آسانسور لذت برد. نگهداری و تعمیر آسانسور

همانطور كه می دانید آسانسور دارای بخش های مختلفی است كه در هر بار تعمیر آن، باید به تک تک آن ها سرکشی كرده و آن ها را مورد بررسی قرار داد. تعمیركار آسانسور باید با همه بخش های آسانسور آشنایی داشته و بصورت مرتب و منظم آن ها را چكاپ و بررسی كند.

در تعمیر آسانسور معمولا نخست به بررسی موارد عمومی همچون كنترل دمای موتورخانه، كنترل عملكرد روشنایی موتورخانه، كنترل نصب علائم هشدار دهنده بر روی درب و ورودی موتورخانه و دریچه های بازرسی داخل چاه آسانسور و… پرداخته می شود.

بعد از آن به كنترل وضعیت قطعات اصلی از جمله موتور آسانسور، تابلو فرمان، درب ها و … و تجهیزات جابی آن ها توجه می شود. نگهداری و تعمیر آسانسور

ناگفته نماند كه عملیات تعمیر ماهانه آسانسور باید از روی چک لیست تعمیر و نگهداری آسانسور صورت پذیرد.

به همین منظور شرکت های ارائه دهده خدمات آسانسور چک لیستی شامل بازبینی جزئی قطعات آسانسور را تحویل تعمیركار قرار می دهند تا تعمیركار در بازدید ماهیانه خود همه قطعات مهم آسانسور را مورد كنترل و بازبینی قرار دهد و قطعه مهمی را از قلم نیندازد.

رعایت نكات ایمنی در تعمیر آسانسور يکی از مهمترین وظایف تعمیر كار آسانسور است. نگهداری و تعمیر آسانسور

بحوانید: تعمیرکار آسانسور

نکات مهم در نگهداری و تعمیر آسانسور

نگاه داشتن آسانسور در شرایط عالی برای امنیت کسانی كه از آن استفاده می كنند حیاتی است.

خبر خوب این است كه نكاتی مهم در مورد نگهداری از آسانسور وجود دارد كه اگر به آن ها توجه كنید آسانسور ساختمان شما ناگهان میان طبقات گیر نمی كند و متوقف یا خراب نمی شود.

با نگهداری درست از آسانسور می توانید عمر مفید آن را هم افزایش دهید.

هر روز آسانسور را وارسی كنید

این كار باید همگام با ثبت عملكرد آسانسور انجام شود. هنگام وارسی آسانسور باید حواس تان باشد کسی عمدا اشتباهی نكرده باشد و همه چیز خوب كار كند. خراب كاری عمدی يکی از عوامل اصلی است كه به خراب شدن آسانسور و نیاز به تعمیر آن منجر می شود.

عملكرد آسانسور ساختمان خود را ثبت كنید

شما باید بتوانید از عملكرد آسانسور خود برآوردی داشته باشید. به این شکل می توانید میزان استفاده، فواصل احضار شدن تعمیركار آسانسور و نشانه هايی كه خبر از مشکلات فنی آسانسور می دهند را ردیابی كنید.

باید به صداهای نامعمول آسانسور یا مثلا جیرجیر كردن در آن توجه كنید. به این شکل هنگام تعمیر آسانسور راحت تر می توانید مشکل آن را تشخیص و به تعمیركار آسانسور انتقال دهید. نگهداری و تعمیر آسانسور

قسمت هايی كه درست كار نمی كنند را تعویض كنید

چراغ های داخل کلید های آسانسور بالاخره خراب می شوند. چراغ های داخل كابین آسانسور هم امكان دارد بشكنند یا بسوزند. باید مطمئن شوید مشکلات این چنینی هرچه زودتر برطرف می شوند تا حادثه ای پیش نیاید یا ساكنان ساختمان اعتراضی نكنند.

بیش از ظرفیت آسانسور از آن استفاده نكنید

نظافتچی های ساختمان کسانی می باشند كه بیشتر از همه با آسانسور وسایل سنگین حمل می كنند. استفاده بیش از ظرفیت آسانسور روی مكاهمم هايی كه باعث می شوند آسانسور درست كار كند فشار می آورد و این امكان دارد برای کسانی كه از آسانسور استفاده می كنند خطرات جدی ایجاد كند.

مهم تر از همه این است كه وسایلی كه بیش از يک چهارم ظرفیت وزنی آسانسور وزن دارند را با آن حمل نكنید. اگر مجبورید هر چیز سنگینی را در ساختمان بالا و پایین كنید باید آسانسوری مخصوص بار برای ساختمان در نظر بگیرید. نگهداری و تعمیر آسانسور

برای نظافت آسانسور از شوینده های صنعتی استفاده نكنید

قطعات اصلی ساز و كار های داخلی آسانسور در تماس با مواد نا آشنا امكان دارد فرسوده شوند. در واقع اصلی ترین دلیل مشکلات فنی آسانسور، فرسودگی به خاطر تماس با مواد شوینده ای است كه نیرو های نظافت ساختمان برای انجام امور نظافتی آن ها استفاده می كنند. نگهداری و تعمیر آسانسور

اگر شوینده ای كه مورد تأیید سازنده آسانسور نباشد در دسترس ندارید باید اصلا از خیر استفاده از مواد شوینده بگذرید. می توانید با يک شرکت خدمات امور نظافتی با تجربه تماس گرفته و از آن ها در این مورد راهنمایی بگیرید.

هنگام رنگ كردن در آسانسور احتیاط كنید

از آن جایی كه رنگ چسبنده امكان دارد باعث شود ضربه گیرهای پلاستيکی درهای آسانسور شل شوند یا از جا در بیایند، هنگام رنگ زدن درهای آسانسور باید دقت كافی داشته باشید. محض احتیاط می توانید يک لایه وازلین روی ضربه گیرهای درها بزنید. نگهداری و تعمیر آسانسور

نظافت آسانسور

درها، شیارها و لامپ ها را تمیز كنید تا با اعتراض از سوی ساكنان ساختمان مواجه نشوید.

بحوانید: ضدعفونی کردن آسانسور

امنیت آسانسور هنگام آتش سوزی را بررسی كنید

امكان فرار اضطراری از آسانسور هنگام آتش سوزی را بررسی كنید. در صورتی كه از ایمن بودن آسانسور خود برای مواقع اضطراری مطمئن نیستید، از يک شرکت معتبر تعمیر آسانسور مشاوره بگیرید. نگهداری و تعمیر آسانسور

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *