همه آسانسورها نیازمند نگهداری و سرویس آسانسور می باشند بخصوص دستگاه هايی همانند آسانسور كه سرویس و نگهداری آن ها سبب پیشگیری از خطرات جانی می شود. مطمئنا سرویس منظم آسانسور باعث می شود تا چندین سال بدون هیچ نگرانی از آن ها استفاده كرد و ازعملكرد نرمان آن ها لذت برد.

اما برخی از استفاده كنندگان از اهمیت سرویس و نگهداری آسانسور مطلع نبوده و برای انجام به موقع آن هیچ اقدامی نمی كنند و فقط در صورت لزوم یا خرابی به فكر سرویس آسانسور می افتند. نگهداری و سرویس آسانسور

كه این بیشتر در زمانی رخ می دهد كه مدیر ساختمان و یا اهالی با تعیین هزینه سرویس آسانسور مشکل داشته و مایل به پرداخت آن نمی باشند. يکی از راه های شناخت این موضوع مهم شرکت در جلسات آموزشی آسانسور است.

چرا كه در این جلسات علاوه بر شناخت انواع آسانسور و اهمیت سرویس و نگهداری آن، با فرهنگ استفاده صحیح از آسانسور ها و هم وظایف سرویس كار آسانسور آشنا شده و بیشتر مراقب رفتارمان در هنگام استفاده از آن خواهیم بود. نگهداری و سرویس آسانسور

برای تعمیر، نصب، سرویس و نگهداری از آسانسورهای خود همین حالا با 02146130971 تماس بگیرید!

نگهداری و سرویس آسانسور چیست؟

هم اكنون افزایش شهرنشینی و مرتفع سازی در شهرهای بزرگ و کوچک استفاده از آسانسور جزء لاینفک زندگی روزمره شده است. مهمترین نکته در استفاده از آسانسور، ایمنی سرنشینان آسانسور حین استفاده از آسانسور است.

آسانسور ها به خاطر حمل و نقل انسان ها در میان طبقات باید از ایمنی های لازم برخوردار باشند كه می توانید این ایمنی را در درب های آسانسور تا ما بقی اجزاء وقطعات آسانسور اعمال كرد. نگهداری و سرویس آسانسور

سرویس آسانسور ازلحاظ قانونی و فنی باید ماهیانه، توسط يک سرویس كار آسانسور حرفه ای انجام شود. نصاب و تعمیركار آسانسور به نصب، راه اندازی، نگهداری و تعمیر انواع آسانسورها می پردازند. هم اكنون این صنعت شکل تخصصی به خود گرفته است و افرادی كه به آن وارد می شوند، باید آموزش های لازم را ببینند.

ما با سرویس و نگهداری و مراقبت های بسیار حساس و رعایت پیچیدگی های موجود در این دستگاه، آماده ارائه خدمات به ساختمان های اداری، تجاری و مسکونی است.

سرویس آسانسور پیش از وقوع مشکل در كار آسانسور بهترین كار امكان دارد. چرا كه امكان دارد مشکلات کوچکی وجود داشته باشند كه هنوز خود را به صورت ظاهری نشان ندهند. يک متخصص با بررسی كامل، همه مشکلات جزئی را حل خواهد كرد و از بروز هر اتفاق بزرگ تر پیشگیری خواهد كرد

سرویس و نگهداری آسانسور را از لحاظ توجیه پذیری اقتصادی هم می توان بررسی كرد. بطور کلی بدیهی است اگر قطعه یا قطعاتی در شرف خرابی یا آستانه فرسودگی قرار بگیرند در صورتيكه به موقع تعویض یا تعمیر نشوند احتمالا باعث اختلال در عملكرد قطعات دیگر هم خواهند بود.

در صورتيكه هنگام بازرسی نیاز به سرویس احساس شود سرویس دهی برای قسمتهای متحرک و ثابت اعم از الکتريکی و مكانيکی صورت می پذیرد.همینطور هر آسانسور باید مطابق “چک لیست سرویس و نگهداری آسانسور”ماهیانه حداقل يکبار مورد سرویس قرارگیرد. نگهداری و سرویس آسانسور

تعمیركار آسانسور در تهران باید خدمات خود را همراه با ضمانت ارائه كند تا در صورت بروز مشکلات ناشی از تعمیر و سرویس آسانسور، مشتری بتواند از ضمانت استفاده كند.
عوامل بسیار زیادی در سرویس و نگهداری آسانسور تاثیردارد، البته برای این كار شرکتی كه آسانسور را نصب می كند زمان خاصی را برای شما تعیین خواهد كرد.

تعمیر زیادی در این زمینه وجود دارد كه امكان دارد نیاز باشد هرسال چند بار انجام دهید، تنها لازم است با شرکت های ارائه خدمات نصب و تعمیر آسانسور تهران تماس بگیرید.

نكاتی در مورد قرارداد نگهداری و سرویس آسانسور

آسانسور و امنیت آن از مواردی است كه سازنده ها به آن بسیار توجه می كنند و حقیقت آن است كه امكان دارد به جهت عدم دقت كافی، اتفاقات ناگوار و جبران ناپذیری همچو شکستگی، خفگی، تلفات و …رخ دهد. نگهداری و سرویس آسانسور

قرارداد سرویس و نگهداری آسانسور به جهت اهمیت بسیار، يکی از قراردادهای بسیار پر كاربرد در حوزه عمران و ساختمان سازی است و عدم توجه به قرارداد و نكات حقوقی آن می تواند ضررهای جبران ناپذیر و یا حتی تلفاتی را در پی داشته باشد.

از این رو توصیه می شود تا پیش از انعقاد قرارداد مذکور از مفاد و همینطور نكات حقوقی آن آگاهی یابید تا آینده دچار مشکلات و ضررهای جبران ناپذیر نگردید.

سرویس و نگهداری آسانسور به فرآیند بازدید منظم، روغن كاری و چک كردن كابل های كابین و چک كردن اتصالات و قطعات مكانيکی و هر قطعه ای حتی پیچ های اتصال كه با خرابی خطر سقوط كابین را دارد است كه بصورت منظم در فواصل زمانی يک ماهه است. نگهداری و سرویس آسانسور

در صورت خرابی قطعه اطلاع به مسئول ساختمان جهت تعمیر و تعویض آن جهت پیشگیری از خطرات جانی یا پیشگیری از بروز خسارت مالی در سریع ترین زمان ممكن است. همینطور سرویس آسانسور این امكان را به ساكنان ساختمان می دهد كه از هزینه های اضافی كه در آینده امكان دارد پیش آید، پیشگیری كند.

بحوانید: سرویس اسانسور شامل چیست

از سیستم های كنترل های انحصاری در آسانسور پرهیز كنید

در صورتی كه يک آسانسور با سیستم كنترل خیلی خاص نصب كنید، احتمالاً تنها گزینه شما برای خدمات سرویس بعدی، پیمانكار نصب خواهد بود. با انتخاب يک آسانسور با اجزاء خاص، تقریباً غیر ممكن یا بسیار دشوار است بتوان خدمات نگهداری با قیمت رقابتی دریافت كرد. نگهداری و سرویس آسانسور

معمولاً بعد از گذشت چند سال و با معرفی سیستم های كنترل جدیدتر، سایر پیمانكاران هم به ابزارها و اجزاء سیستم های كنترل خاص دستیابی پیدا می كنند.

  • همه آسانسور ها از زمان نصب و راه اندازی اولیه باید از لحاظ داشتن گواهی استاندارد از موسسه استاندار ایران بررسی و كنترل شوند چرا كه برای تهیه پایان كار ساختمان از شهرداری، داشتن گواهی استاندارد آسانسور الزامی است.
  • هر مدیر ساختمانی موظف است كه برای سرویس و نگهداری آسانسور با شرکت های معتبر كه دارای مجوز فعالیت از وزارت صنایع و معادن می باشند، قرارداد سالیانه داشته تا در زمان های مقرر برای بررسی آسانسور مراجعه كرده و بررسی های لازم برای سلامت آسانسور را انجام دهند. نگهداری و سرویس آسانسور

تغییرات و تعمیر کلی در سیستم های آسانسورها كه خارج از وظایف و مسوولیت های پیمانكار است باید با علل و توجیهات فنی كافی انجام شود.

باید در نظر داشت كه در صورتی كه كارشناس مورد اعتماد طرفین و یا كارشناس مراجع قانونی، كارفرما را در استفاده اشتباه از آسانسورها مقصر اعلام كند، مسوولیت جبران خسارات از پیمانكار ساقط خواهد شد.

سرویس دوره ای آسانسور و خدمات نگهداری آسانسور با توجه به فنی بودن فرآیند نگهداری آسانسور و نیاز به دانش آموخته شده دراین زمینه است، و با توجه به حساسیت و کمیابی قطعات، لازم است از گروه های فنی ثبت شده با كارشناسان باتجربه و دارای مدارک معتبر کمک بگیرید. نگهداری و سرویس آسانسور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *