امروز می خواهیم به بيان همه چیز درباره تعمیر آسانسور بپردازیم، این مجموعه كه هم اكنون در حال خوندن مقالاتش هستید يکی از بهترین خدمات آسانسوری در تهران به شمار می آید كه با كاملترین تجهیزات و قطعات برای تعمیر آسانسور در حال فعالیت است.

آسانسور مانا در كنار شماست تا در صورت ایجاد اشكال در سریع ترین زمان آسانسور خود را تعمیر كنید و ساختمان خود را به حالت عادی بازگردانید!

نیاز به تعمیرات، نصب و سرویس آسانسور دارید؟ با 02146130971 تماس بگیرید!

بعد از ثبت سفارش تعمیر، کارشناسان برای تعمیرات اعزام می شوند.

همه چیز درباره تعمیر آسانسور که هرکسی باید بداند! همه چیز درباره تعمیر آسانسور

تعمیر آسانسور در تهران با وجود اینكه يک کلان شهر بزرگ و قطب صنعتی کشور به شمار می آید و انواع صنایع مختلف در آن با پیشرفت و گسترش روز افزونی روبرو می باشند، كار سختی است. مهم ترین دلیل آن هم به خاطر نبود آگاهی و دانش و تخصص مربوط به این فناوری نیست!

بلكه کمبود وجود سرویس كارانی است كه به این علوم مجهز نبوده و آموزش های لازم در این زمینه را کسب نكرده اند. همه چیز درباره تعمیر آسانسور

از این رو آپارتمان ها با اشكالات زيادی در این امور روبرو می باشند و نمی توانند به مدد يک سرویس كار آسانسور كاربلد بر مسائل و معضلات آسانسور خود فائق آمده و آن ها را مرتفع كنند. همه چیز درباره تعمیر آسانسور

از این گذشته پیدا کردن یک شرکت كه بتوان به آن اعتماد كرده و وی هم به همه تعهدات بزرگ و کوچک خود پایبند باشد يکی دیگر از اشكالات مدیران آپارتمان ها و برج ها مخصوصا در کلان شهرهاست.

هزینه های بالای تعمیر و تعویض قطعات بار سنگینی بر اقتصاد خانواده ها وارد كرده و به همین دلیل شاهد خارج شدن از دور فعالیت آسانسورها گاه تا مدت های طولانی و چند ماه هستیم كه رفت و آمد را در طبقات فوقانی با اشكالات زيادی برای سالمندان و بیماران روبرو می كند.

سرویس کار آسانسور در تهران

سرویس و تعمیر آسانسور جزو خدماتی بوده كه نحوه اجرا و ارایه آن در ساختمان های اداری و تجاری و مسکونی تفاوت های زیادی دارد. معمولا در ساختمان هایی كه تعداد توقف بالایی دارند و واحدهای اداری و مجتمع های مسکونی، قراردادهایی به صورت بلندمدت با شرکت های تعمیر آسانسور منعقدمی كنند. این قراردادها شرکت نگهداری را موظف می كند كه باتوجه قرارداد منعقدشده به سرکشی و سرویس بخش های مختلف آسانسور بپردازد.

ارائه خدمات مورد نياز برای تعمیر آسانسور در شرق تهران و سرویس آسانسور در غرب تهران توسط تعمیركاران ماهر و شرکت های معتبر باعث می شود از ایجاد مشکل تا شدت بسيار زيادی كاسته شود. همه چیز درباره تعمیر آسانسور

ارائه خدمات در تعمیر آسانسور ها در شرق تهران به صورت حرفه ای پياده سازی شده بوده و برای انجام آن می توان از باشرکت های باسابقه و كارامد قرارداد منعقد كرد. تعمیر قطعات باید با کمک افراد ماهر انجام شود تا از ایجاد خسارت و مشکلات مداوم آسانسور جلوگیری شود. منظور از نگهداری، بازبینی و بازرسی کلی دستگاه و تعمیر قطعات فرسوده و يا عیب دار و تعویض كردن آن ها است.

اگر نگهداری كافی برای این سیستم صورت نگیرد، احتمال وجود قطعات فرسوده وجود دارد و برای استفاده خطرناک است. نگهداری صحیح در آسانسور هم نقش ایمنی و نقش پیشگیری را ایفا می كند. طوری كه سرویس منظم باعث می شود امنیت افراد استفاده كننده از آسانسور تامین شود.

همینطور از ایجاد خسارات مالی به سیستم پیشگیری شود. باید دانست استفاده از يک شرکت خدمات دهنده آسانسور برای هر ساختمان دارای آسانسور ضروری است. شرکتی كه دارای واحد سرویس جدا باشد و پشتیبانی فنی از آسانسور را در دستور كار خود قرار داده باشد. همه چیز درباره تعمیر آسانسور

تعمیر آسانسور

نصب و تعمیر آسانسور

سرویس كاران ما در آسانسور مانا قادر به تعمیر و نصب انواع انواع مدل های آسانسور می باشند. مثل:

 • آسانسور کششی همه چیز درباره تعمیر آسانسور
 • آسانسور هیدروليک
 • آسانسور بدون موتور خانه

همینطور با انواع قطعات آسانسور آشنایی كامل داشته و با توجه به شدت مشکل قطعات خراب را شناسایی و تعمیر می كنند. در صورت نياز به تعویض قطعات، از قطعات اصل استفاده خواهند كرد. همه چیز درباره تعمیر آسانسور

آسانسور ها به طور کلی شامل اجزایی مشابه می باشند مثل:

سیم بکسل، تابلو فرمان، موتور، ریل های آهنی، لنگه های در كابین، کفشک ها، ميكروسوئیچ ها، ضربه گیر، سنسورها، درب آسانسور كه در هر طبفه باید باشد، گاونر، پاراشوت، تراول كابل، شستی و …

سرویس کار آسانسور هیدرولیک

تعمیر آسانسور كه توسط شرکت های ارائه دهنده خدمات آسانسور انجام می گیرد شامل بازبینی و كنترل آسانسور در يک بازه پیش بینی شده است. در این بازه مالكان و مدیران ساختمان كه نسبت به تنظیم قرارداد با يک شرکت معتبر اقدامات لازم را انجام داده اند، از خدمات تعمیر و سرویس ماهيانه آسانسور استفاده می كنند.

باید توجه كرد مالكان و مدیران ساختمان های تجاری و مسکونی موظفند به صورت دوره ای اقدامات لازم را برای سرویس آسانسور انجام دهند.قبل از انجام این كار مدیران ساختمان باید نسبت به دريافت تاییدیه استاندارد اقدامات لازم را انجام داده باشند.

نکته حائز اهمیت این بوده كه با انجام خدمات منظم سرویس آسانسور می توانیم :

 1. پیش بینی و پیشگیری لازم در اثر ایجاد مشکل در آسانسور را انجام دهیم.
 2. این كار باعث می شود قبل از آنكه مشکل مذکور خسارات زيادی را وارد آورد.
 3. نسبت به حل نقص احتمالی اقدامات سریع تری را انجام داد. همه چیز درباره تعمیر آسانسور

مجموعه مانا با سرویس ونگهداری منظم طبق اصول پذیرفته شده در آسانسور، مجموعه خدمات آسانسور از صفرتاصد را به انجام می رساند. این مجموعه سرویس از آسانسور های خاص و ویژه، هیدروليک، گیرلس ودیگر موارد علاوه بر انجام خدمات در فروش قطعات آسانسور با نازل ترین قیمت هم اقدامات گسترده ای را انجام داده است.

اجرای تعمیر اسانسور بر طبق چک لیست، عقد قراردادهای رسمی با سازندگان ساختمان، ارسال افراد متخصص برای تعمیر آسانسور، جنرال سرویس منظم برای قرارداد سرویس آسانسور ساليانه، اجرای تعمیر توسط افراد متخصص و با سابقه،ارائه خدمات در کوتاه ترین و کمترین زمان ممكن و دیگر موارد مثل خدماتی بوده كه مجموعه مانا در آن زمینه به فعالیت می پردازد.

نشانه هایی كه خبر از نياز به تعمیر آسانسور می دهند و نباید آن ها را نادیده گرفت:

 • زياد از كار افتادن آسانسور همه چیز درباره تعمیر آسانسور
 • صداهای ناهنجار آسانسور
 • توقف آنسور ميان طبقات و تراز نبودن آن
 • تغییر سرعت آسانسور
 • زمان انتظار زياد برای آسانسور

تعمیر آسانسور به طور کلی به دو بخش تقسیم می شود:

 1. بخشی كه مربوط به تعمیر گیربکس و موتور آسانسور می شود همه چیز درباره تعمیر آسانسور
 2. بخش دیگر تعمیر آسانسور به كابین آن و درب و برد مربوط می شود.

اشكالاتی مثل تكان های شدید كابین آسانسور كه به وضوح احساس می شود مربوط به گیربکس آسانسور است. كه تعمیر آسانسور در مواردی كه اشكال مربوط به موتور و يا گیربکس باشد امری پیچیده بوده كه نيازمند فردی متخصص در این موضوع است.

اگر گیربکس آسانسور به هر دلیلی اشكال پیدا کند باید سریعا اقدام كنید چون امكان دارد باعث سقوط آسانسور شود. همه چیز درباره تعمیر آسانسور

به طور کلی در روبرو شدن با هر اشكالی در آسانسور به ای عمل كنید كه ابتدا متخصص فنی از آسانسور دیدن فرماید تا بتواند با کمک تجربه هایی كه در این زمینه دارد دلیل خراب شدن آسانسور را مشخص كند.

در این صورت نیروی سرویس كار می تواند به تعمیر آسانسور بپردازد. مشکلات برد آسانسور بیشتر به خاطر استهلاک بوده كه ورود و خروج آمپر و ولتاژ نامناسب باعث ضعیف شدگی قطعات برد می شود. همه چیز درباره تعمیر آسانسور

این نکته شايان ذكر بوده كه رسیدگی و بررسی مداوم برد آسانسور باعث افزایش طول عمر آن می شود. سیستم ایمنی آسانسور به دو قطعه گاورنر و پاراشوت وابسته است اگر هر کدام از این قطعات دچار اشكالی شوند صدمات جانی و مالی زيادی را به همراه دارد.

آسانسورها در دو نوع هیدروليکی و کششی در بازار موجود می باشند و تعمیر این مدل آسانسورها نياز به دانش فنی و افراد متخصص دارد.

شرکت های مجاز سرویس آسانسور

سرویس آسانسور و در برگیرنده موارد متعددی می شود. یه صورت کلی سرویس به معنی بازدید و بررسی قطعاتی كه روی آسانسور نصب شده و نظارت مستمر توسط يک كارشناس مجرب روی آسانسور های فعال.

وقتی به طور گسترده تر به این موضوع نگاه می كنیم در می يابیم كه هیچ سیستمی در دنيا وجود ندارد كه برای سالم ماندن و درست كار كردن نياز به سرویس نداشته باشد.

مخصوصا سیستم هایی كه سلامت آن ها نقش مهمی در ایمنی و و حفظ جان افراد دارد. این قبیل سیستم هایی كه ایجاد مشکل در آن ها باعث ایجاد حوادث جانی و مالی می شود باید به صورت دائم عرض يابی گردند. همه چیز درباره تعمیر آسانسور

موضوع سرویس درست و نگهداری اصولی آسانسور همثل نصب از درجه اهمیت بالا برخوردار است از همین رو هر آسانسور باید حداقل ماهی يک بار توسط افرادی كه در این حیطه متخصص می باشند سرویس شود.

گروه آسانسور آتیس با توجه به تیم آموزش دیده و مجرب خود موضوع سرویس آسانسور را به صورت انعقاد قرارداد ماهيانه آسانسور با مراکز تجاری و اداری و هم مسکونی آماده همكاری است. همه هزینه های دريافتی توسط نرخ مصوبه اتحادیه دريافت می شود و شامل يک ريال هزینه اضافی نمی شود. همه چیز درباره تعمیر آسانسور

امداد آسانسور تهران

خیلی از افراد فكر می كنند كه سرویس و تعمیر آسانسور با هم يکی است. از این رو تنها وقتی آسانسوری خراب شود يک سرویس كار را برای حل مشکل آن آسانسور می آورند. اگر آسانسورها باید طبق يک روال خاص حتی اگر آسانسور خراب نشده باشد نياز به سرویس دارند. سرویس آسانسور همانطور كه گفته شد به يک تست صحیح كار كردن قطعات گفته می شود.

چرا آسانسورها باید سرویس شوند؟
همانطور كه بدن انسان پس از مدتی نيازی به يک چک آپ دارد، آسانسورها هم پس از مدتی كه نصب شدند نياز دارند تا سرویس شوند تا در صورت پیدا شدن يک اشكال، اشكال جزیی حل شود و از مشکلات بیشتر جلوگیری شود. همه چیز درباره تعمیر آسانسور

انواع روش های سرویس آسانسورها چیست؟
شیوه های سرویس آسانسورها دارای انواع مختلفی است كه بسته به خط مشی ساختمان انتخاب می شود. این روش ها عبارت هستند از:

سرویس آسانسور به صورت دوره ای
در این روش مدیرساختمان با يک شرکت متعهد و مجاز قرارداد می بندد كه هر ماه يک سرویسكار آسانسور مجاز و ماهر را كه همه دوره های آموزش سرویسكاری آسانسور را دیده باشد را برای سرویس آسانسور برای آن ساختمان ارسال كند. همینطور شرکت تعمیر آسانسور همه مسئولیت های عدم سرویس و … را برعهده می گیرد.

سرویسكار آسانسور ارسالی همه قطعات را بررسی و بازرسی می كند، اگر اشكالی کوچکی وجود داشت آن را برطرف می كند، اگر آسانسور به تمیزكاری نياز داشته باشد آن را تمیر می كند. اگر هم سرویسكار تشخیص داد كه يک قطعه باید عوض شود آن را به اطلاع مدیر ساختمان می رساند اگر مدیرساختمان قبول كرد آن قطعه تعویض يا تعمیر می شود.

سرویس آسانسورها به روش موردی
در این روش مدیرساختمان هرموقع آسانسور به اشكال بخورد به شرکت شرکت معتبر تعمیر آسانسور تماس گرفته و سرویس كار از طرف شرکت به محل ارسال می شود.

لیست شرکت های تعمیر آسانسور

اگر شما می خواهید قرارداد تعمیر آسانسور ساختمان تان در تهران را به يک شرکت حرفه ای و متخصص واگذار كنید كه خدمات بسيار خوبی را به شما ارائه دهد و پس از آن خدمات پس از فروش بسيار خوبی داشته باشد و به صورت مداوم و منظم و دوره ای خدمات تعمیر آسانسور شما را به صورت حرفه ای انجام دهد،

كافی است با تیم حرفه ای آسانسور مانا با ما تماس گرفته و با دريافت مشاوره بسيار حرفه ای و عقد قرارداد طولانی مدت بتوانید بهترین خدمات تعمیر آسانسور در تهران را دريافت كنید. همه چیز درباره تعمیر آسانسور

بسياری از مشتريانی كه خدمات تعمیر آسانسور را دريافت كردند كه از خدمات بعضی از شرکت ها هرگز راضی و خرسند نبودند دلیل آن تازه تاسیس بودن شرکت تعمیر آسانسور بوده و دلیل دوم عدم استفاده از نیروهای متخصص و مجرب است.

شرکت ما تاكنون های بسيار زيادی را در زمینه طراحی و نصب و تعمیر آسانسور در استان تهران انجام داده است يکی از بهترین شرکتهای پیشتاز در زمینه تعمیر آسانسور برای مجتمع های اداری تجاری و مسکونی در استان تهران آسانسور مانا است كه در ميان رقبای خود از مشتريان بسيار بالا و حرفه ای و دائمی برخوردار است.

همه خدمات شرکت ما به صورت كاملا تضمینی و با عقد قرارداد انجام می شود و شرکت ما متعهد می شود همه خدمات تعمیر آسانسور را برای شما به صورت حرفه ای و تضمینی انجام دهد تا بتواند رضایت شما را به دست بياورد.

اگر قصد دارید همه خدمات تعمیر آسانسور برای ساختمانهای اداری تجاری و مسکونی در استان تهران را به يک شرکت حرفه ای واگذار كنید كافی از همین امروز با آسانسور مانا تماس بگیرید و با عقد قرارداد بتوانید بهترین خدمات تعمیر آسانسور را با خدمات پس از فروش دريافت كنید.

تیم حرفه ای آسانسور مانا بهترین تعمیر كننده آسانسور در تهران در خدمت شماست تا بهترین خدمات خود را به شما به صورت کوتاه مدت و بلند مدت ارائه كند. همه چیز درباره تعمیر آسانسور

تعمیر آسانسور در تهران كار سختی است چون تعداد محدودی از شرکت ها می توانند به شکل حرفه ای دستگاه آسانسور را تعمیر كنند، پس برای تعمیر كردن آسانسور باید به يک كادر مجرب و حرفه ای در تهران مراجعه كنید.

خدمات آسانسور در تهران

در تهران شرکت های زيادی خدمات تعمیر آسانسور را ارائه خواهند داد اما بعضی از شرکت ها چون دارای تجربه و تخصص كافی نیستند به خوبی آسانسور را تعمیر نخواهند كرد.

برای تعمیر كردن آسانسور و اجزایش باید به يک شرکت با نمونه كار زياد مراجعه كرد تا خيال شما بابت تعمیر راحت باشد. اگر واحد مسکونی شما نيازمند به تعمیر مداوم برای آسانسور است پس با يافتن يک شرکت معتبر قرارداد بلندمدت ببندید تا خدمات تعمیر را به صورت مستمر دريافت كنید.

هزینه سرویس آسانسور

لیست قیمت در جدول بالای صفحه به صورت حدودی در اختيار شما عزیزان قرار دارد. اغلام دقیق قیمت و هزینه تعمیر و تعویض قطعات آسانسور شما. بعد از ثبت سفارش و شدت خراب شدن آسانسور، توسط پشتیبانی ۲۴ ساعته به شما اعلام می شود.

نگران هزینه های اضافی نباشید، در آسانسور مانا هیچ هزینه اضافی از شما دريافت نمی شود. همه هزینه ها طبق نرخ اتحادیه بوده و در صورت تعویض قطعات توسط سرویس كاران ما با ضمانت نامه تقدیم شما می شود. همه چیز درباره تعمیر آسانسور

سرویس آسانسور

سرویس اسانسور صادقیه

از نكاتی كه در مورد آسانسور حائز اهمیت است استفاده از سرویسكار ماهر و متخصص در زمینه آسانسور است.

نداشتن سرویسكار ماهر به خدمات آسانسور، يکی از عوامل ایجاد مشکلات مداوم در آسانسور بوده و با توجه به قیمت بالای تعویض قطعات استفاده از يک سرویسكار ماهر برای تعمیر آسانسور به صرفه است. متاسفانه بعضی از سرویسكاران به خاطر نداشتن تجربه كافی، خیلی از كارهایی كه باید در هر سرویس آسانسور انجام شود را نادیده می گیرند.

استفاده از سرویسكار مجرب برای آسانسور و سرویس منظم آن در هر ساختمان ضروری است، در هیچ شرایطی يک سرویس كار خوب را نادیده نگیرید. همه چیز درباره تعمیر آسانسور

بعضی قطعات آسانسور مصرفی بوده و دارای عمر مفید مشخص می باشند هرچند احتمال دارد استفاده اشتباه عمر قطعات را کوتاه می كند. مشکل يک قطعه كاربردی می تواند باعث مشکل در عملكرد کلی سیستم شود و امكان دارد خطرات جانی و مالی داشته باشد.

تعویض به موقع و شناخت این قطعات باعث میشود كه قبل از به وجود آمدن خراب شدن آسانسور آن را برطرف كرد و از هزینه های اضافی بابت قطعات مرتبط با آن جلوگیری به عمل آورد. پس فرسودگی عاملی برای خراب شدن آسانسور و تعمیر به موقع آسانسور عاملی برای كاهش هزینه ها در آسانسور است.

آموزش تعمیر آسانسور

در گام اول باید به طور دقیق مشخص شود كه خراب شدن آسانسور به کدام دلیل است. به همین دلیل در روبرو با هر اشكالی برای آسانسور باید در همان ابتدا تمهیدی بچینید كه يکی از تعمیركاران فنی تعمیر آسانسور در تهران از آسانسور دیدن فرماید تا بتواند با کمک تجربه هایی كه در این زمینه دارد دلیل خراب شدن آسانسور را مشخص كند.

گاه اشكال مربوط به گیربکس و موتور بوده كه خود را با تكان های شدید كابین كه به وضوح احساس می شود نشان می دهد كه اگر این امر اثبات شود باید بدانیم برطرف كردن آن بسيار پیچیده بوده و نيازمند ورود فردی متخصص در این موضوع است.

دقت كنید كه در مواردی كه گیربکس آسانسور به هر نحوی اشكال داشته باشد باید سریعا اقدام كنید چون کم ترین بی توجهی در این امر مهم خطرناک بوده و امكان دارد باعث سقوط آسانسور شود. همه چیز درباره تعمیر آسانسور

اگر سرویس كار آسانسور تشخیص دهد كه تعمیر آسانسور شما مربوط به كابین،درب و برد آن است باید تلاشی متفاوت را برای حل آن منظور دارد چون مشکلات برد آسانسور بیشتر به خاطر استهلاک بیش از حد آن بوده و ورود و خروج آمپر و ولتاژ نامناسب باعث ضعیف شدگی قطعات برد شده بوده كه برای پرهیز از چنین اتفاقی باید رسیدگی و بررسی مداوم برد را در برنامه مشخص ماهانه قرار داد تا به همین شکل باعث افزایش طول عمر این قطعه شود.

با این كه مشکل قطعات مهم دیگر مثل گاورنر و پاراشوت و فلكه هرزگرد هم می توانند صدمات مالی و جانی زيادی را برای ساكنان ساختمان به همراه داشته باشند.

به هر حال به طور کلی در این زمان نياز به يک سرویس كار آسانسور احساس می شود:

 • از كار افتادگی های متوالی و در مدت زمان های کوتاه
 • به گوش رسیدن صداهای ناخوشایند
 • توقف ناگهانی آسانسور در ميان طبقات
 • تراز نبودن كابین آسانسور
 • كاهش و يا افزایش سرعت استاندارد
 • طی زمان طولانی انتظار در مقابل درب
 • لرزش بیش ازحد شاسی
 • همتراز نبودن موتور، فلكه اصلی و فلكه انحراف
 • در آکس نبودن سیم بکسل ها همه چیز درباره تعمیر آسانسور
 • و …

سرویسكار آسانسور

زنجیره ارتباطی ميان صنعت آسانسور و صنعت ساختمان، را تعمیركاران، نصاب، سرویس كار و سرویس كار آسانسور پر خواهد كرد و مثل حلقه مفقوده می تواند بسيار مهم و اثرگذار باعث گسستن يا اتصال همیشگی این زنجیره شود.

از این رو حضور آن خصوصا اگر به علوم روز مجهز باشد از ضروريات كار است. برای مشکل و نقص کمتر و همینطور مطمئن تر بودن آسانسور باید نصاب آسانسور و سرویس كار آسانسور مجرب تری را انتخاب كرد كه از دانش و معلومات بیشتری برخوردار است، به این طریق از اعتماد بدان در طولانی مدت پشیمانی حاصل نخواهد شد.

گاه بعضی از افراد به خاطر پر هزینه بودن دوره های آموزشی از گذراندن این دوره ها حرفه ای كه باعث بالا رفتن توانایی آن ها می شود، صرف نظر می كنند كه خود باعث نزول کیفیت خدمات و تعمیر آسانسور در تهران يا دیگر شهرها می شود.

این آموزش ها می تواند علاوه بر بالا بردن سطح کیفی فعالیت های تعمیری آن ها در حفظ امنیت جانی سرویس كار آسانسور هم بسيار مفید باشند.
چون طی همین آموزش های فنی بوده كه آن ها به انواع مراقبت های اورژانسی برای جلوگیری از حادثه و آسیب دیدن هم دست می يابند و به این طریق می توانند محیط امن كاری را برای خود فراهم كنند. همه چیز درباره تعمیر آسانسور

به خاطر همین کم توجهی ها به آموزش و فراگرفتن علوم فقط درصد کمی از سرویس كاران توانایی پا به پا بودن و همراهی كردن با این تنوع و نوآوری های روز دنيا را دارند.

متأسفانه به خاطر اهمیت ندادن به آموزش، فاصله توان حرفه ای صنعت آسانسور و تعمیركاران بخش فنی با فناوری های جدید دنيای آسانسور افزایش يافته و شاهد بیشتر شدن آن هستیم كه اگر به همین ضورت پیش برود خطرات جدی صنعت آسانسور را و به مراتب همه استفاده كنندگان از آن را تهدید خواهد كرد.

شرکت های ارائه دهنده خدمات تعمیر آسانسور در تهران در سایه این سرویس كاران آموزش دیده بوده كه به نهایت پیشرفت و ترقی خود دست خواهند يافت.

علل عمده خراب شدن آسانسور برای تعمیر

در هر ساختمان امكان دارد آسانسور به يکی از سه دلیل از كار بیفتد : همه چیز درباره تعمیر آسانسور

۱كاهش ولتاژ برق يا قطع شدن برق

امكان دارد در يک آسانسور معمولا در فصل تابستان به خاطر استفاده بیش از حد افراد ساختمان از وسایل برقی پرمصرف مثل کولرهای گازی و … افت فشار رخ دهد. يا این كه برق از سوی اداره برق قطع شود.

در این صورت آسانسور متوقف شود و اگر فردی در درون آسانسور باشد در داخل كابین حبس شود. البته با توجه به استفاده از سیستم نجات اضطراری در آسانسور مسئله حبس شدن افراد در آسانسور تا حدودی برطرف شده است. همه چیز درباره تعمیر آسانسور

۲نادیده گرفتن ظرفیت آسانسور و استفاده نابجا از آسانسور

متاسفانه هنوز هم در کشور ما فرهنگ استفاده از آسانسور به طور كامل رعایت نمی شود. بعضی از افراد آسانسور مسافربر را با آسانسور باربر اشتباه می گیرند و از آن به طور درست بهره نمی برند.

دستكاری در سیستم های مكانيکی يا الکتريکی آسانسور، سوارشدن بیش از ظرفیت، باز كردن به زور درب كابین وقتی هنوز اسانسور كاملا متوقف نشده بوده و دیگر موارد مثل اقداماتی بوده كه باعث خراب شدن آسانسور و نياز داشتن به تعمیر آن می شود. همه چیز درباره تعمیر آسانسور

نقص در سیستم الکتريکی و مكانيکی آسانسور

هر سیستمی امكان دارد به مرور زمان دچار نقص و اشكال شود. در آسانسور هم به همین صورت است. اما چگونه آسانسور را تعمیر كنیم؟

باید دانست نقایص الکتريکی و مكانيکی امكان دارد باعث مشکل در عملكرد آسانسور شده و باعث توقف آسانسور شود. وقتی نقص ایجاد می شود، احتمال گیر افتادن مسافران آسانسور در داخل كابین بالا می رود. لزوم سرویس منظم و مستمر عاملی پیشگیری كننده برای توقف بیجای آسانسور است.

شرکت تعمیر آسانسور شرق تهران

واحد يا شرکتی می تواند در عمليات سرویس آسانسور موفق عمل كند که: همه چیز درباره تعمیر آسانسور

 1. از سرویسكاران و سرویس كاران آموزش دیده، مجرب و با سابقه استفاده كند. يک واحد نگهداری موفق همیشه آماده ارائه خدمات و سرویس در اسرع وقت بوده و حل هر مشکل و اجرای نگهداری پیشگیرانه در برای افزایش عمر و كارایی دستگاه را در اولویت قرار می دهد.
 2. مجموعه ای در خدمات آسانسور می تواند رشد كند كه با دارا بودن انبار قطعات قابلیت ارائه خدمات سرویس، نگهداری و تعمیر را حتی در ايام تعطیل را هم مد نظر قرار دهد.
 3. آسانسور مانا به عنوان يک شرکت تعمیر آسانسور شرق تهران، شمال تهران، غرب تهران و جنوب تهران آماده ارائه خدمت در زمینه سرویس آسانسور در استان تهران است.

توانایی تشخیص در تعمیر آسانسور

در آسانسور بعضی مشکل ها مثل عملكرد كند آسانسور واضح و مشخص است. اگر بعضی مسائل قابل تشخیص نیست، توانایی تشخیص در سرویس آسانسور برای هر كارشناس و سرویس كار در آسانسور بسيار مهم و حياتی است.

توانایی تشخیص خود ۵۰ درصد كار بوده و ۵۰ درصد مابقی حل نقص به موقع آن است. این امر مستلزم سال ها تجربه عملياتی در زمینه آسانسور است. باید دانست هر سرویس كار آسانسوری قابل اتكا نیست. همه چیز درباره تعمیر آسانسور

تعمیر آسانسور شرق تهران – غرب – شمال – جنوب

سرویس آسانسور در هر منطقه ای دارای شرایط خاصی است. چراكه كه نوع آسانسورها در هر منطقه متفاوت است. باید به این نکته توجه كرد وقتی این وسیله به اشكال کوچک يا بزرگی برخورد كند، نياز به سرویس پیدا ميكند.

اما لزوما این به این معنا نیست كه در زمان خراب شدن آسانسور باید خدمات سرویس آسانسور انجام گیرد. چون آسانسور دارای سیستم مشخص بوده و باید طبق بازه زمانی مشخص آسانسور كنترل شود.باید دانست نگهداری آسانسور به معنای بازرسی از همه قطعات آسانسور است.

اگر بعد از بررسی آسانسور، معلوم شود كه اشكالی امنیت و كارایی آن را تهدید می كند، باید به مرحله بعدی یعنی مرحله تعمیر رفت. تعمیر آسانسور نياز به سرویس كار متخصص دارد. همه چیز درباره تعمیر آسانسور

فردی كه توانایی تشخیص به موقع خراب شدن آسانسور را داشته باشد. باید از يک شرکت تعمیر آسانسور شرق تهران بهره گرفت تا با كنترل عملياتی بهبود روند سیستم آسانسور را رهگیری كند. مجموعه مانا علاوه بر شرق تهران تعمیر آسانسور در غرب تهران را هم برعهده می گیرد.

تفاوت آسانسورها در سرویس آسانسور

آسانسورها دارای انواع مختلفی می باشند و هر کدام از آن ها عملكرد خاص خود را دارند. باید به این نکته توجه كرد كه درست بوده كه همه آسانسورها در اجزاء و قطعات کلی به هم شبیه می باشند. اما قطعات و اجزای مختلفی در انواع آسانسورهای مختلف وجود دارد.

برای مثال سیستم يک آسانسور گیرلس يا هیدروليک يا روملس با يک آسانسور گیربکس دار متفاوت است.تعمیر در هر کدام از این آسانسورها شرایط خاص خود را دارد و مستلزم دانش عملياتی است.

دقت کنید شرکت تعمیر آسانسور مانا نیروی متخصص در زمینه تعمیر آسانسور مربوطه را داراست و نیرو های متخص آن از دانش عملياتی برخوردارند. همه چیز درباره تعمیر آسانسور

باید به این نکته توجه كرد آسانسورهای مختلف، از تكنولوژی های مختلفی در ساخت استفاده می كنند. آشنایی با ساز و كار آسانسور برای سرویس كار آسانسور يک امر ضروری است.

این امر نياز به به روز كردن دانش سرویسكاران و آموزش سرویس آسانسور به صورت مستمر دارد. سرویس آسانسور در تهرانپارس يکی از مناطقی بوده كه در شرق تهران قرار دارد و باید در اولویت مناطق شرق تهران قرار گیرد.

هرگز فراموش نكنید كه تعمیر آسانسور نياز به تعمیركاران مجرب دارد پس هرگز به خاطر كاهش هزینه ها به صورت شخصی يا به کمک افراد ناآگاه اقدام به تعمیر قطعات آسانسور نكنید.

چون امكان دارد به علت بی دقتی و نا آگاهی صدمات جبران ناپذیری به بدن خود وارد كرده و همینطور به خاطر تشخیص اشتباه باعث حادتر شدن اشكال آسانسور شوید و از عمر مفید آن تا حدقابل توجهی کم كنید.

فرقی نمی كند آسانسور شما مخصوص ساختمان تجاری،مسکونی و يا صنعتی باشد به هر حال همه آن ها دارای حساسیت ها و پیچیدگی های خاص خود می باشند كه کوچکترین دستكاری غیر حرفه ای می تواند آن ها را دچار اشكال كند.

کمتر شدن نياز به تعمیر كردن آسانسور 

با توجه به متفاوت بودن آسانسورها بدون در نظر گرفتن هر نوع آسانسور، تعمیر برای هر آسانسور لازم است حتی آنسورهای مدرن.توجه نكردن به سرویس و حفظ آسانسور، آنساسور را نيازمند تعمیر خواهد كرد. همه چیز درباره تعمیر آسانسور

اگر سعی در حفظ آسانسور داشته باشبد و سرویس آسانسور مرتبا انجام شود آسانسور عملكرد خوبی خواهد داشت.

 • مراقبت كردن از درها

هر ساله درهای آسانسور فرسوده خواهند شد و هر بار اگر دری از آسانسور كار نكند باید اپراتور دو مرتبه فعال شود به ویژه كه مسافران در را به صورت دستی باز كنند.بالا بردن اپراتورها به راحتی امكان پذیر بوده و نيازی به توقف سیستم در زمان طولانی ندارد.

اگر اشخاص بگیرند كه در آسانسور را نگه ندارند يا دست را باز نكنند حتما شاهد عمر طولانی درها خواهند بود اما در هر صورت سرویس آسانسور برای بررسی درها لازم است. همه چیز درباره تعمیر آسانسور

 • گرم نكردن آسانسور

در صورت از كارافتادگی سیستم های خنک كننده آسانسور، آسانسور بسيار گرم خواهد شد. سیستم كنترلی انرژی بالایی را مصرف خواهد كرد و يا استفاده از يک سیستم جدید انرژی را باید کم كرده تا آسانسور کمتر تعمیر لازم شود.

 • سرویس دوره ای آسانسور همه چیز درباره تعمیر آسانسور

حتی اگر ملاحضه آسانسور شود و سعی شود كه اضافه بار يا بدرفتاری با آسانسور نشود باز هم آسانسور باید سرویس شود. سرویس آسانسور مثل دیگر دستگاه های برقی لازم است.

 • کیفیت مناسب جريان برق

اگر ساختمان يا واحد مسکونی شما دارای نوسان برقی است پس باید به فكر آسانسور خود باشید چون نوسان برقی باعث صدمه به آسانسور شما خواهد شد و باید نوسات برقی كه ناشی از اشكال تغذیه بوده حل شود.

باید از يک منبع جداگانه برای آسانسور استفاده كنید تا آسانسور شما صدمه جدی نبیند. همه چیز درباره تعمیر آسانسور

 • استانداردهای آسانسور

استاندارد بودن آسانسور ایمنی را بیشتر كرده و باعث جلوگیری از عواقب و حوادث بعدی خواهد شد. همه چیز درباره تعمیر آسانسور

استاندارد آسانسور به دو شکل اولیه و دوره ای است. سرویسكاران حرفه ای در چک لیست خود اشكال آسانسور را از نظر استاندارد تشخیص خواهند داد.

حتی با رعایت استاندارد باز هم آسانسور نياز به سرویس شدن خواهد داشت و بیشتر مراکز بیمه برای جبران خسارات حتما قراداد سرویس را می بندند.

با این كه نياز به بستن قرارداد گواهی استاندارد نیست اما اگر سرویس نكردن و تعمیر نكردن آسانسور نشان دهنده عدم استاندارد دستگاه آسانسور است پس قبل از گرفتن استاندارد اطلاعات مربوط به استانداردسازی را كامل كنید.

خیلی از ما به نظافت روزانه يا هفتگی خانه اهمیت زيادی می دهیم. اما متاسفانه آسانسور ها را فراموش می كنیم! با این كه تمیز كردن آسانسور يک بخش اساسی نظافت است و تعمیركاران نظافتی ما هم این نکته را به خوبی می دانند.

با وجود این كه شرکت های خدمات نظافتی معتبری مثل آسانسور مانا با ارسال نیروهای حرفه ای نظافتچی مسئولیت تمیز كردن آسانسور، راه پله و مشاعات ساختمان را برعهده می گیرند، اما باید با نكات ساده تمیز كردن آسانسور و روش های نگهداری آن آشنا باشید.

این نكات به خصوص در مورد آسانسورهای مراکز اداری و تجاری بزرگ بیشتر به كار می آید. همانطور كه می دانید، آسانسور محل دائم تردد است.

در عین حال آسانسور ها ویترین ساختمان هم شمرده می شود و تمیز بودن آن به ساختمان اعتبار می دهد و این نکته از دید دیگر افراد بسيار مهم خواهد بود. پس این نکته را اگر در يک شرکت مهم كار می كنید يا مهمان خاصی به خانه تان دعوت كرده اید، مد نظر بگیرید. همه چیز درباره تعمیر آسانسور

نظافت کف آسانسور

در حالی كه تقریبا هر نوع لكه ای از روی کفپوش و پوشش داخلی كابین آسانسور پاک می شود، این خراش ها می باشند كه روی ورقه های استیل داخل كابین برای همیشه ماندگار خواهند شد!

پس برای تمیز كردن آسانسور از دستمال های پارچه ای نرم و دستمال های ميكروفایبر استفاده كنید. برای تمیز ماندن آسانسور هر هزینه ای بابت تهیه مواد و لوازم شوینده كاملا ارزش دارد.

برای تمیز كردن آسانسور برنامه داشته باشید!

آسانسور آپارتمان شما امكان دارد هر دو روز يکبار به نظافت نياز داشته باشد، در حالی كه آسانسور يک مجتمع تجاری پر رفت و آمد امكان دارد هر دو ساعت يکبار به نظافت نياز پیدا كند. پس اولین قدم آن بوده كه برنامه زمانی مشخصی برای تمیز كردن آسانسور طراحی كنید و به آن پایبند باشید.

برای تمیز كردن آسانسور، ابتدا درهای آسانسور را به دقت تمیز كنید. معمولا لكه چربی و جای دست روی درهای آسانسور، کلیدهای داخل كابین و روی آینه ها كاملا مشهود است.

يکی از اشتباهات بزرگ هنگام تمیز كردن آینه و پنجره، استفاده از روزنامه است. باید از يک دستمال پارچه ای نرم کمک بگیرید. همه چیز درباره تعمیر آسانسور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *