امروز می خواهیم در مقاله جدید همه چیز درباره سرویس آسانسور به شما اطلاعاتی کامل و حرفه ای درباره سرویس و نگهداری آسانسور ارائه کنیم. در این مقاله سعی کرده ایم به زبان ساده و روان درباره هرچیزی در این باره صحبت کنیم و ابهامات شما را برطرف نماییم.

نیاز به تعمیرات، نصب و سرویس آسانسور دارید؟ با 02146130971 تماس بگیرید!

بعد از ثبت سفارش تعمیر، کارشناسان برای تعمیرات اعزام می شوند.

با ما در آسانسور مانا همراه باشید و اگر نیاز به استفاده از خدمات تعمیر، نصب و سرویس آسانسور دارید همین حالا با ما تماس بگیرید! در هرکجای تهران که باشید ما تعمیرکاران مربوطه را به محل موردنظر اعزام می کنیم و سعی داریم در سریع ترین زمان ممکن آسانسور شما را به حالت عادی بازگردانیم!

همه چیز درباره سرویس آسانسور که کسی به شما نخواهد گفت!

سرویس آسانسور يکی از مهم ترین كارها برای ساختمان های دارای آسانسور است. چرا میگوییم مهم ترین چون همانطور كه می دانیم آسانسور هایی كه فاقد قرارداد سرویس هر ماهه باشند هر مسئولیتی به عهده مدیر ساختمان است و بیمه هیچ خسارتی در قبال اتفاقات افتاده نخواهد داشت.

شما وقتی سرویس آسانسور خود را به تیمی حرفه ای و قانونی می سپارید می توانید به راحتی در هر زمان به صورت شبانه روزی مشکلات رخ داده برای آسانسور خود را با سرویسور در میان گذاشته و برای برطرف كردن مشکل سرویس كار به محل مراجعه كرده و مشکل را برطرف خواهد كرد. همه چیز درباره سرویس آسانسور

يکی از رایج ترین مشکلات در آسانسور ها گیر افتادن در كابین آسانسور است كه معمولا ترس و استرس زیادی را با خود همراه بوده كه عمده ترین علت این اتفاق مشکلاتی فنی بوده كه به علت سرویس نشدن به موقع آسانسور رخ می دهد.

انواع فعالیت های نگهداری آسانسور

سرویس

اگر در هنگام بازرسی نیاز به سرویس وجود داشته باشد، خدمات برای قطعات متحرک و ثابت، الکتريکی و مكانيکی ارائه می شود. علاوه بر این، هر آسانسور باید حداقل يک بار در ماه مطابق با “لیست خدمات و نگهداری آسانسور” سرویس شود. همه چیز درباره سرویس آسانسور

بازرسی

آسانسورها در فواصل منظم بازرسی می شوند تا مشخص شود آیا آسانسور به نگهداری یا تعمیر پیشگیرانه نیاز دارد. بازرسی ها می توانند بصری یا عینی یا با اندازه گیری بعضی از مشخصات فیزيکی تجهیزات باشند.

ترمیم خرابی

این رفع ایرادها مربوط به مواردی بوده كه دستگاه خراب شده بوده و نمی تواند كارهای مورد انتظار را انجام دهد. با تعمیر لازم آسانسور مجددا راه اندازی شده و به سرویس می رسد.

تعمیر پیشگیرانه

این رفع مشکل ها زمانی انجام می شود كه نصب تجهیزات نصب شده هنوز كار كند و آسیب نبیند. هدف از تعمیر پیشگیرانه تأخیر در خرابی سیستم و افزایش فاصله بین خرابی ها یا جلوگیری از خرابی های احتمالی است. همه چیز درباره سرویس آسانسور

سرویس و نگهداری یا تعمیر موردی، کداميک برای نگهداری آسانسور مناسب است؟

هر وسیله مكانيکی به مرور زمان، دچار مشکلاتی در كارآیی خود خواهد شد. بروز این مشکلات دلایلی دارد كه از جمله آن ها می توان به فرسودگی، بروز نقص فنی در قطعات و بی توجهی نسبت به آن ها و یا استفاده اشتباه از آسانسور باشد.

تفاوتی نمی كند كه دستگاه مكانيکی آسانسور باشد یا ماشین و یا هر وسیله دیگری، مهم این بوده كه در همه این موارد ضرورت مراقبت و نظارت دائم برای حفظ كارآیی صحیح دستگاه احساس می شود.

حال این سوال مطرح خواهد شد كه سرویس و نگهداری دوره ای چه مفهومی دارد؟ اصولا جهت اطمینان از كارآیی صحیح هر دستگاه مكانيکی، همه قطعات آن مورد بازبینی و كنترل قرار می گیرند.

به این صورت با مشاهده هر عیب و نقص در هر کدام از قطعات موجود در وسیله مكانيکی، عملیات لازم جهت تعمیر یا تعویض آن صورت می گیرد. به این صورت امكان بروز خرابی و مشکلات جدی تر و ریشه ای در وسیله مكانيکی مورد نظر از بین خواهد رفت.

همه این موارد برای آسانسورها هم صدق می كند. به خصوص ارتباط مستقیم آسانسور با جان افراد اهمیت نظارت بر كارآیی صحیح آن را چند برابر می كند. برای همین هم كارایی، قابل اطمینان بودن و ایمنی آسانسورها اهمیت زیادی دارد. همه چیز درباره سرویس آسانسور

از طرف دیگر در صورت بی توجهی به نظارت دائمی بر آسانسور یا هر وسیله مكانيکی دیگری امكان از كار افتادگی كامل آن وجود خواهد داشت. به این صورت مجبور خواهید بود برای راه اندازی مجدد آسانسور خود و انجام تعمیرهای لازم، هزینه و زمان زیادی صرف كنید.

قطعا هزینه مربوط به تعمیر اساسی و راه اندازی مجدد آسانسور، بیشتر از هزینه مربوط به سرویس و نگهداری دوره ای آسانسور است. ضمن اینكه سرویس كاری كه مجری سرویس و نگهداری آسانسور شما است به علت نظارت دائمی بر سیستم آسانسور شما به خوبی با آن آشنایی پیدا می كنند.

به این صورت در صورت بروز هر مشکل در سیستم، سرویس كار به سرعت علت اصلی مشکل را یافته و اقدام به تعمیر یا تعویض قطعه مورد نظر می كند.

در غیراینصورت با بروز مشکل در سیستم آسانسور تعمیركار باید تک تک قطعات را بررسی كند تا بتواند علت اصلی مشکل به وجود آمده را شناسایی كند. در چنین مواردی حتی این احتمال وجود دارد كه علت اصلی مشکل به وجود آمده در آسانسور هم شناسایی نشود.

پس دو رويكرد در زمینه نگهداری آسانسور وجود دارد. در رويكرد اول قرارداد سرویس و نگهداری آسانسور با يک شرکت آسانسوری معتبر تنظیم می شود. در این مورد سرویسكار مجاز و ماهری از طرف این شرکت وظیفه سرویس و نگهداری آسانسور را برعهده خواهد گرفت. همه چیز درباره سرویس آسانسور

در دومین رويكرد مالک ساختمان علاقه ای به صرف هزینه های مربوط به نگهداری دوره ای آسانسور نداشته و ترجیح می دهد در صورت بروز هر مشکل در كارآیی سیستم با يک تعمیركار آسانسور تماس بگیرد.

تفاوت های میان تعمیر موردی آسانسور و انجام دوره ای سرویس و نگهداری

اصطلاح PM برای سرویس و نگهداری آسانسور بكار می رود. از طرف دیگر، برای تعمیر موردی آسانسور هم از اصطلاح EM استفاده می شود. به این صورت باید گفت كه میان این دو مورد تمایزی اساسی وجود دارد كه در ادامه این مطلب به بررسی هر کدام از آن ها خواهیم پرداخت. همه چیز درباره سرویس آسانسور

مفهوم سرویس و نگهداری آسانسور یا PM

همان طور كه در ابتدای این مقاله توضیح دادیم، مالک یا مسول ساختمان می تواند با مراجعه به يک شرکت آسانسوری معتبر، اقدام به تنظیم قرارداد سرویس و نگهداری آسانسور كند. سرویس كاری كه برای انجام فرآیند سرویس و نگهداری از طرف شرکت مورد نظر فرستاده می شود، كاملا ماهر و آموزش دیده و البته مجاز به فعالیت است.

عملیات مربوط به سرویس و نگهداری آسانسور در فواصل زمانی يک ماهه انجام خواهند شد. به این صورت سرویس كار با بازرسی همه قطعات آسانسور، اقدام به برطرف كردن مشکلات جزئی موجود می پردازد. همینطور نظافت صنعتی آسانسور هم برعهده سرویس كار است. همه چیز درباره سرویس آسانسور

در ادامه در صورت شناسایی مشکل فنی در هر کدام از قطعات آسانسور، پیش از وارد شدن آسیب جدی به سیستم آسانسور، مراتب را به اطلاع مدیر ساختمان رسانده و با کسب موافقت وی، اقدامات لازم را جهت تعمیر یا تعویض قطعه مورد نظر را انجام خواهد داد. به این شکل عمر متوسط آسانسور هم به علت بروز خرابی های جدی كاهش نمی یابد.

مفهوم EM یا تعمیر موردی آسانسور

در صورت عدم وجود قرارداد سرویس و نگهداری با يکی از شرکت های معتبر آسانسوری، هر زمان كه نقصی در كارآیی صحیح آسانسور ایجاد شود چاره ای جز تماس با يک تعمیركار آسانسور وجود ندارد.

حال نکته مهمی مطرح خواهد شد و آن اینست كه چطور می توان يک تعمیركار قابل اطمینان و ماهر برای تعمیر آسانسور پیدا كرد؟ قطعا در این شرایط تماس با كارشناسان منفرد و غیرمجاز نمی تواند راهكار مناسبی جهت رفع مشکل آسانسور باشد.

چنین افرادی امكان دارد از مهارت كافی برخوردار نبوده و یا اقدام به سودجویی نمایند. علاوه بر اینكه این احتمال وجود دارد كه چنین كارشناسانی با غیرفعال كردن بعضی از سنسورهای امنیتی آسانسور مجددا آن را راه اندازی كنند در حالی كه چنین اقدامی امكان دارد به بروز حادثه منجر شود. همه چیز درباره سرویس آسانسور

پس با بروز خرابی در آسانسوری كه فاقد قرارداد سرویس و نگهداری آسانسور است، بهترین اقدام تماس با يک شرکت آسانسوری معتبر و درخواست فرستادن يک سرویس كار ماهر و مجرب جهت تعمیر موردی آسانسور است.

اصولا در این وضعیت سرویس كار اعزام شده از طرف شرکت، در شناسایی نشانه های خرابی آسانسور مهارت زیادی دارد. به این صورت به سرعت با شناسایی علت بوجود آمدن مشکل، تعمیر موردی آسانسور را انجام خواهد داد. همه چیز درباره سرویس آسانسور

یعنی در تعمیر موردی خبری از بررسی كامل آسانسور نیست. پس چنانچه دیگر قطعات هم دچار مشکل باشند اما هنوز نشانه های خرابی آن ها در كارآیی آسانسور ظاهر نشده باشد، علاوه بر اینكه به سرعت به از كار افتادن آسانسور منجر می شوند، دیگر قطعات سالم را هم درگیر خواهند كرد.

هدف از نگهداری آسانسور

هدف از نگهداری آسانسور بررسی قطعات آسانسور و نظارت بر كارآیی کلی آن است. هر سیستم پس از نصب نیاز به نگهداری دارد كه باعث بهبود كارآیی و ایمنی دستگاه در حین كار می شود.

باید به این نکته توجه كنید كه خدمات نگهداری آسانسور به اندازه نصب آسانسور مهم بوده و لازم است به اندازه نصب برای نگهداری از آن هم وقت صرف كنید. همه چیز درباره سرویس آسانسور

نگهداری آسانسور در تهران كه خدمتی برای راحتی ساكنان مناطق مختلف تهران است، می تواند احتمال بروز این خطرات را به حداقل برساند و انجام آن هر ماه يک بار توسط كارشناسان مهم است.

علاوه بر این، نگهداری آسانسور در تهران برای ساكنان همه مناطق تهران مقرون به صرفه خواهد بود. چون در صورت خرابی يک قطعه و تعویض به موقع قطعات دیگر آسیب نمی بیند و پس، به سیستم آسیب کلی وارد نمی شود. همه چیز درباره سرویس آسانسور

به عنوان مثال، توجه داشته باشید كه اگر كابل های آسانسور یا طناب های بکسل آسیب ببینند، می تواند به بالابرها آسیب برساند و در آخر، سیم بکسل ها پاره شده و آسانسور سقوط می كند و باعث خسارت های مالی و جانی زیادی می شود.

بعضی از افراد فكر می كنند هزینه نگهداری آسانسور غیرمهم و اضافی بوده و زمان خرابی آسانسور را فقط به تعمیر آن اختصاص می دهند و آن هم به علت ضرورت.در این مقاله نشان می دهیم كه نگهداری آسانسور سود بیشتری نسبت به تعمیر گاه به گاه آسانسور دارد. همه چیز درباره سرویس آسانسور

بعضی از افراد فكر می كنند هزینه نگهداری آسانسور غیرمهم و اضافی بوده و زمان خرابی آسانسور را فقط به تعمیر آن اختصاص می دهند و آن هم به علت ضرورت.در این مقاله نشان می دهیم كه نگهداری آسانسور سود بیشتری نسبت به تعمیر گاه به گاه آسانسور دارد.

دلایل كاهش عمر مفید آسانسور

به طور کلی امكان دارد از آسانسور برای انتقال افراد و لوازم دیگر استفاده شود. تجهیزات به كار رفته در آسانسور پس از گذشت مدت زمانی منسوخ می شوند كه در این صورت امكان دارد باعث ایجاد خطرات ایمنی برای سرنشینان آسانسور ایجاد شود. همه چیز درباره سرویس آسانسور

ایجاد کوچک ترین مشکل در اجزای آسانسور مثل مشکل در درب ها، وزنه، و … می تواند باعث ایجاد مشکلات بزرگ تر و جدی تری شود. بهتر است سرویس آسانسورها ماهیانه و یا هر چند ماه يک بار و نوسازی آن ها هم هر 20 الی 25 سال با توجه به نوع واحد و دیگر عوامل انجام شود تا خطرات آن را به حداقل برساند.

علاوه بر این با افزایش سن تجهیزات آسانسور، دسترسی به تجهیزات و قطعات منسوخ شده هم دشوارتر خواهد بود. بعضی از رایج ترین عوامل تاثیرگذار بر طول عمر آسانسورها عبارت هستند از: همه چیز درباره سرویس آسانسور

  • توجه نکردن به نگهداری صحیح از آسانسور و سرویس به موقع آن
  • عدم به روزرسانی قطعات و تجهیزات آسانسور
  • مراحل نصب نامناسب آسانسور
  • استفاده بیش از اندازه از آسانسور همه چیز درباره سرویس آسانسور
  • استفاده بسیار بیشتر از حدبیشتر ظرفیت آسانسور
  • استفاده نامناسب از آسانسور مسافربر به جای آسانسور باربر
  • قرار گرفتن در معرض هوا مخصوصا در مناطق ساحلی كه مستعد خوردگی و زنگ زدگی است.

 

مواردی كه در بازرسی كامل آسانسورها بررسی می شوند

 • سیستم تعلیق كابین و مكانیسم تعادل و مسیر حرکت كابین
 • كارآیی ترمزهای ایمنی، گاورنر و ضربه گیر ها
 • سیستم های كنترل آسانسور، ایمنی، برق و محركه آسانسور
 • كارآیی قفل و درب كابین ها و کف ها همه چیز درباره سرویس آسانسور

با این حال، استفاده كنندگان از آسانسور باید توجه داشته باشند كه بسیاری از خرابی ها در طول زمان اتفاق می افتد (مثل طناب بکسل و شیارهای مرتبط، اتصالات شل، سایش قطعات و غیره) امكان دارد استفاده كنندگان از این خطرات احتمالی آگاهی نداشته باشند.

نگهداری آسانسور در شرکت های متخصص این زمینه می تواند اطمینان كامل كاربران آن را به همراه داشته باشد و كاربر می تواند از حفاظت مجموعه آسانسور مطابق با استاندارد های خاص بهره ببرد. همه چیز درباره سرویس آسانسور

چرا سرویس آسانسور بسیار مهم است؟

سرویس آسانسور از آن جهت بسیار مهم بوده كه در طی این بازبینی ها همه بخش های آسانسور توسط كارشناسان مورد ارزیابی قرار می گیرد و در این بازبینی ها اگر نقصی و مشکلی در قطعه ای مشاهده شد، پیش از اینكه در كارآیی کل سیستم خلل ایجاد كند و یا باعث ایجاد خسارت مالی شود، رفع می شود. برای همین سرویس و نگهداری آسانسور بسیار حائز اهمیت است.

اما پیش از انجام سرویس آسانسور، مساله ای كه بسیار مهم است انتخاب شرکتی معتبر و حرفه ای در زمینه سرویس آسانسور است. همه چیز درباره سرویس آسانسور

پس از انتخاب يک مرکز تخصصی، قرارداد سرویس دوره ای آسانسور امضا می كنید و بر اساس زمان های مشخص شده سرویس كار در محل شما حاضر شده و به بررسی بخش های آسانسور می پردازد و انجام این پروسه از بروز حوادث ناگوار و خرابی های آسانسور و تعمیر آن پیشگیری می كند.

آسانسور مانا اماده امضا قرارداد سرویس ماهیانه آسانسور در تهران با ساختمان های مسکونی و تجاری و اداری است.

با مطالعه این مطلب متوجه شدید كه قطعا سرویس آسانسور بهتر است چون همانطور كه اشاره شد با سرویس دوره ای آسانسور در هزینه های تعمیر آسانسور صرفه جویی می شود. همه چیز درباره سرویس آسانسور

به عنوان مثال، در سرویس آسانسور، روغن سیم بکسل ها چک می شود و اگر نیاز به روغنكاری باشد، سرویسكار آن را انجام می دهد در حاليكه اگر نسبت به سرویس آسانسور بی توجه باشیم امكان دارد به علت عدم روغنكاری سیم بکسل آسانسور، آن ها پوسیده و شکسته شوند و شما را مجبور به پرداخت هزینه برای خرید و نصب سیم بکسل جدید كند.

این يک مثال کوچک از سیستم عظیم آسانسور بود و امكان دارد مواردی مشابه در بخش های دیگر مثل موتور آسانسور و … بوجود آید كه هزینه های آن بسیار زیاد است از این رو سرویس آسانسور بهتر از تعمیر آسانسور است. همه چیز درباره سرویس آسانسور

روش نگهداری از آسانسور و نحوه سرویس آن

ساختمان هایی كه دارای آسانسور می باشند با توجه زیادی به آن ها شود چون آسانسورها می توانند باعث به وجود آمدن خسارت های جبران ناپذیری شود. برای پیشگیری با آن ها در دوره های مختلفی سرویس شوند تا در صورت داشتن مشکلی سریع برطرف شود و خسارتی به افراد و تجهیزات وارد نشود.

حال این سؤال در ذهن افراد به وجود می آید كه چگونه باید از آسانسور نگهداری كنیم و یا نحوه سرویس آن چگونه است؟ ما در این قسمت به طور كامل به توضیح این موضوع می پردازیم. همه چیز درباره سرویس آسانسور

با توجه به اهمیت سرویس و نگهداری آسانسور در ساختمان و احتمال بروز حوادث غیر قابل جبران، در خصوص عدم سرویس و نگهداری صحیح و بموقع و نگهداری غیر اصولی توسط افراد غیر متخصص، شرکت آسانسور مانابرآن شد با نگاهی تخصصی واصولی در پیشبرد هرچه بهتر این مهم اقدام كند.

پس مدیران محترم ساختمانها آگاه باشند،در صورت بروز هر حادثه، طبق قانون این حق به هر يک ازافراد سانحه دیده مبنی بر شكایت از مدیریت ساختمان و شرکت پیمانكار و در خواست غرامت از مقصرین امرلازم الاجرا است. همه چیز درباره سرویس آسانسور

پس دارا بودن قرارداد سرویس و نگهداری معتبر به همراه بیمه و استاندارد و همینطور انعقاد قرارداد نگهداری سالیانه با شرکت معتبرو دارای صلاحیت (دارای پروانه طراحی و مونتاژ آسانسور، عضویت سنديكای آسانسور ) امری مهم بوده و می تواند گره گشای مشکل پیش آمده باشد.

چرا باید آسانسور سرویس شود؟

آسانسور در هر ساختمانی جز مهم ترین اجزا به حساب می آید كه باید توجه ویژه ای به آن شود چون در صورت وجود کوچک ترین مشکلی می تواند خسارت های جبران ناپذیری ایجاد كند. همه چیز درباره سرویس آسانسور

در حالت کلی هر دستگاه و وسیله بعد از خرید و نصب نیاز به سرویس و نگهداری خواهد داشت این كار باعث بالا رفتن كارایی آن و ایمنی خواهد شد. آسانسور هم به سرویس و نگهداری نیاز دارد و باید همه قطعات آن بررسی شوند این كار باعث می شود در صورت آسیب يک قطعه سریع تعمیر شود و به قسمت های دیگر آسیبی وارد نشود.

خیلی از افراد بر این باورند كه سرویس و نگهداری آسانسور كار كاملا غیر مهم و پر هزینه ای است ولی اصلا چنین نیست و گاهی اوقات این كار امكان دارد از به وجود آمدن هزینه های زیاد جلوگیری كند. همه چیز درباره سرویس آسانسور

برای مثال شما فرض كنید اگر سیم های آسانسور و یا سیم بکسل دچار آسیب شده باشد، همین مورد می تواند سبب آسیب به فلک های کششی آسانسور شود، درنهایت هم امكان پارگی سیم بکسل و سقوط آسانسور هم وجود دارد و صدمات مالی و جانی زیادی را به فرد وارد می كند. همه چیز درباره سرویس آسانسور

سرویس و نگهداری ماهیانه آسانسور در تهران

سرویس و نگهداری ماهیانه صحیح آسانسور، پله برقی و بالابر علاوه بر ایجاد امنیت و آرامش برای سرنشینان، باعث صرفه جویی اقتصادی و جلوگیری از خرابی های احتمالی می شود.

مثلا می توان با چک كردن ماهیانه، میزان باروارده بر هر يک از سیم بکسل های دستگاه توسط كارشناسان امر به کمک ابزار مخصوص و تنظیم آن از آسیب رسیدن به فلكه اصلی موتور، فلكه هرزگرد، سیم بکسل وسر خوردگی كابین جلو گیری به عمل آورد. همه چیز درباره سرویس آسانسور

چه دلایلی در آسانسور باعث ایجاد خرابی می شوند؟

آسانسور هم مثل هر دستگاه دیگری برای این كه بتواند به درست ترین شکل ممكن كار كند باید همه اصول و استاندارد های مربوطه در آن رعایت شود. با توجه به بایدها و نباید های موجود درباره آسانسور این وسیله كارآیی بهتری خواهد داشت. بعضی از موارد كه حتما باید به آن ها توجه شود عبارت اند از:

 • نوع ظرفیت آسانسور همه چیز درباره سرویس آسانسور
 • سرعت آسانسور
 • ارتفاع آسانسور
 • كنترل درب ها
 • مكان قرارگیری آسانسور
 • ولتاژ برق همه چیز درباره سرویس آسانسور

اگر این قسمت ها مورد بررسی دقیق قرار نگیرند قطعا مشکلاتی ایجاد خواهند كرد. توجه كنید كه همه افراد نمی توانند این تجهیزات پیچیده را كنترل و بررسی كنند بلكه باید این كار را مهندسین باتجربه و متخصص در این رشته انجام دهند.

زمانی كه تجهیزات مورد استفاده در قسمت های مختلف آسانسور باکیفیت باشند آسانسور دیرتر دچار مشکل خواهد شد و قطعا عمر طولانی خواهد داشت. در ادامه به شرح بعضی از دلایلی كه سرویس و نگهداری از آسانسور را مهم می كند می پردازیم. همه چیز درباره سرویس آسانسور

رعایت نكردن ظرفیت مشخص شده برای هر آسانسور

برای هر آسانسور ظرفیت محدودی مشخص شده بوده كه نباید بیشتر از آن میزان ظرفیت مورد استفاده قرار گیرد. زمانی كه ظرفیت آن نادیده گرفته می شود مشکلات مختلفی در آسانسور ایجاد می شود كه این مشکلات در صورت تعمیر نشدن خرابی های بیشتر و خسارت های جبران ناپذیری را به وجود می آورند.

سرویس و نگهداری كامل آسانسور چه مزایایی دارد؟

 1. با سرویس مرتب آسانسور، هزینه های ناشی از تعمیر و خرابی آسانسور بسیار کمتر می شود. همه چیز درباره سرویس آسانسور
 2. اگر به صورت مرتب برای سرویس و نگهداری آسانسور خود اقدام كنید، شاهد اتفاقات ناگوار مثل خرابی سیستم ترمز آسانسور، ساییدگی سیم بکسل آسانسور، شل شدگی اتصالات آسانسور، فرسودگی قطعات و… نخواهید بود.
 3. میزان امنیت افراد در هنگام استفاده از آسانسور بیشتر می شود و افراد با خیال راحت تر سوار آسانسور خواهند شد.
 4. میزان مصرف انرژی آسانسور بعد از سرویس شدن كاهش پیدا می كند و با این كار، در هزینه برق آسانسور و شارژ ساختمان صرفه جویی می شود.
 5. اگر آسانسور مجتمع شما به صورت مرتب سرویس شود، خواهید دید كه سرعت آسانسور بیشتر می شود.
 6. آسانسور سرویس شده، هنگام شروع به حرکت و توقف، ترمزهای زمانی و تكان دهنده نخواهد داشت و به راحتی بالا و پایین می رود.
 7. آسانسوری كه به صورت مرتب سرویس می شود، كارآیی بهتری دارد و تمیز و نو به نظر می رسد. همه چیز درباره سرویس آسانسور

هر چند وقت يکبار برای سرویس آسانسور اقدام كنیم؟

آسانسورها فقط محدود به مراکز خرید و فروشگاه های بزرگ نیستند. امروزه در همه ساختمان های اداری و مسکونی آسانسور وجود دارد. همه چیز درباره سرویس آسانسور

البته آسانسورهای مسکونی ماشین های پرهزینه و پیچیده ای می باشند، پس طبیعی بوده كه شما باید برای سرویس و نگهداری آسانسور اقدام كنید. بازه زمانی بازرسی آسانسور به فاکتورهای مختلفی مثل موارد ذكر شده در لیست زیر بستگی دارد :

نوع قرارداد

امكان دارد در قرارداد نصب آسانسور، مدت زمان سرویس و نگهداری آسانسور ذكر شده باشد. حتی موارد تحت پوشش در قرارداد ذكر شده و زمان بازرسی آسانسور هم امكان دارد مشخص شده باشد. هنگام نصب آسانسور باید نوع پیمانكاری را انتخاب كنید كه برای نیازهای شما بهترین كار را انجام دهند.

مدل آسانسور

مثل دیگر لوازم خانگی بزرگ، انواع و مدل های مختلف آسانسور هم موجود است. شما باید از شرکتی كه آسانسور را خریداری می كنید درباره بازه زمانی بازرسی آسانسور بپرسید. بعضی از آسانسورها دارای قطعات منحصر به فرد یا غیرمعمولی می باشند كه به انواع خاصی از خدمات آسانسور نیاز دارند. همه چیز درباره سرویس آسانسور

محل سکونت شما

در شهرهای مختلف مقررات ایمنی متفاوتی برای نحوه كارآیی و مراقبت از آسانسور مسکونی وجود دارد. همینطور امكان دارد در مورد هزینه ها یا مجوزهای مربوط به استفاده از آسانسور منازل، قوانین خاصی وجود داشته باشد كه پیروی از آن ها بسیار اهمیت دارد!

 

سرویس و بازرسی آسانسور

مجموع حداقل ساعت های مورد نیاز برای سرویس آسانسور بستگی به نوع و، نحوه استفاده و سن آسانسور دارد. خدمات با کیفیت سرویس آسانسور شرکت مانا شامل موارد زیر هم است :  همه چیز درباره سرویس آسانسور

 1. برنامه نگهداری از آسانسور : نگهداری مناسب آسانسور يکی از بهترین اقدامات ایمنی بوده كه می توانید انجام دهید. با سرویس های دوره ای آسانسور، می توانید هم در هزینه های اضافی صرفه جویی كنید و مانع آسیب های جدی پیش رو گردید.
 2. تعمیر آسانسور : وقتی آسانسور از كار بیافتند، برای همه ساكنین ساختمان ناخوشایند است. در این شرایط نگران نباشید! تیم ما به سرعت وارد عمل شده تا آسانسور شما را به شرایط كاری قبلی برگرداند.
 3. آسانسورهای جدید : اگر به دنبال نصب آسانسور جدید در محل سکونت و یا محل كار خود هستید، با توجه به بودجه شما سرویس های نصب آسانسور مختلفی را به شما ارائه خواهیم داد. همه چیز دربار

در حالی كه فاکتورهای فوق در هنگام تصمیم گیری در مورد بازرسی آسانسورهای مسکونی یا اداری به كار می روند، يک قاعده کلی این بوده كه آسانسور شما هر سال يک بار سرویس دهی شود. این میزان زمانی بوده كه توسط بیشتر شرکت های آسانسور توصیه می شود. همه چیز درباره سرویس آسانسور

بیشتر مدیران ساختمان پس از خرابی آسانسور و یا بازرسی و استعلام آن ها توسط كارشناسان متوجه ناكارآمد بودن خدمات سرویس و نگهداری آسانسورها می شوند. اگر وجود آسانسور برای ساختمان شما حیاتی است، پس باید در نظر داشته باشید كه ممیزی های منظم را انجام داده و معیارهای اضافی را ردیابی كنید.

به این صورت می توانید پیش از خرابی یا استناد به بازرسی، شرایط عدم نگهداری را تشخیص دهید. سعی كنید در قرارداد خود زمان لازم برای بررسی و نگهداری و تعمیر لازم برای آسانسور را ذكر كنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *