چرا آسانسورها به تعمیر و بازسازی نیاز دارند؟ مانند تمام اجزای يک ساختمان، آسانسورها هم بعد از مدتی به تعمیر و بازسازی آسانسور نیاز پیدا می كنند و باید هرچه زودتر برای بازسازی و تعمیر آن ها دست به کار شد.

 

برای تعمیر سرویس و نگهداری حرفه ای آسانسور های

خود با ما تماس بگیرید! 02146130971

 

به طور کلی می توان گفت كه تجهیزات آسانسور به دلیل کار زیاد، فرسودگی، اشکال در نصب و استفاده نادرست خراب می شوند و به تعمیر آسانسور يا تعویض نیاز پیدا می كنند. چرا آسانسورها به تعمیر و بازسازی

بازسازی آسانسورهای قدیمی

آسانسورها هم مانند سایر اجزای يک ساختمان، بعد از مدتی به بازسازی نیاز پیدا می كنند و باید هرچه زودتر برای بازسازی آسانسور و تعمیر آن ها اقدام كرد. آسانسورها بعد چند سال کاركرد، فرسوده میشوند و برای داشتن ایمنی لازم نیاز به جنرال سرویس دارند. چرا آسانسورها به تعمیر و بازسازی

به طور کلی می توان گفت كه تجهیزات آسانسور به دلیل کار زیاد، فرسودگی، اشکال در نصب و استفاده نادرست خراب می شوند و به تعمیر آسانسور يا تعویض نیاز پیدا می كنند.

آسانسور های يک ساختمان مانند رگ های ساختمان می باشند. بدون عملكرد صحیح آنها، ساختمان دچار سکته می شود و عملا برای اغلب ساكنین بی استفاده می شود. چرا آسانسورها به تعمیر و بازسازی

چرا آسانسورها به تعمیر و بازسازی نیاز دارند؟

آسانسور از تجهیزات پر کاربرد در هر ساختمان است كه همه گروه های سنی از آن استفاده می كنند با نگاهی به وضعیت آسانسور های کشور این نکته بسیار مشهود بوده كه حدود 40 درصد آسانسور ها بیش از 25 سال عمر دارند.

بدیهی است قطعات وتجهیزات مورد استفاده در آسانسور دارای عمر مشخصی است حتی در صورت استفاده از بهترین قطعات و نگهداری مناسب امکان بهرمندی از تجهیزات تا زمان مشخصی مسیر است. چرا آسانسورها به تعمیر و بازسازی

ساختار کابین آسانسور در بسیاری از موارد از ورق گالواهمه تشکیل شده بوده و چنانچه در موقع نصب، درست نصب شده باشد، می تواند کاربرد ابدی داشته باشد. آن چیزی كه در کابین آسانسور، قدیمی می شود و يا آسیب می بیند، دکور آن است.

در سالهای دور، دکور کابین آسانسور از چوب و شیشه استفاده میشد. امروزه با اضافه شدن استیل های طرحدار و رنگی، این امکان بوجود آمده كه دکور کابین های آسانسور از جنس استیل باشد. چرا آسانسورها به تعمیر و بازسازی

با توجه به اینكه کابین آسانسور يکی از لوازم گران قیمتی است كه در آسانسور نصب می شود، پس تعویض آن هم از نظر اجرایی و هم از نظر اقتصادی به راحتی امکان پذیر ناست. در نتیجه بازسازی کابین آسانسور می تواند در این زمینه بهترین گزینه باشد.

در هنگام تعمیر و بازسازی آسانسورها چه اقداماتی انجام می شود؟

تمام کارهای لازم برای تعمیر و بازسازی آسانسور شامل اقدامات زیر است:

 1. تعویض موتور گیربکس آسانسور
 2. تعویض سیم بکسل های آسانسور
 3. بازسازی و تزئین کابین آسانسور چرا آسانسورها به تعمیر و بازسازی
 4. تعویض کابل های آسانسور
 5. تعمیر يا تعویض ریل های آسانسور
 6. تعویض تابلوی كنترل داخل کابین آسانسور
 7. تعویض سیستم های ایمنی داخل چاله آسانسور

البته تعمیر و یازسازی آسانسور به موارد بالا محدود نمی شود. گاهی اوقات باید آسانسور را به صورت کامل تعویض كرده و آسانسور جدید را نصب كرد. چرا آسانسورها به تعمیر و بازسازی

 

تعمیر و بازسازی آسانسور

 

چگونه متوجه شوید كه آسانسور شما به تعمیر و بازسازی نیاز دارد؟

 1. سرعت رفت و آمد آسانسور كند شده بوده و شما باید زمان زیادی منتظر بمانید تا بتوانید از آسانسور استفاده كنید.
 2. افراد و ساكنان آپارتمان شما از کیفیت شروع حرکت و توقف آسانسور رضایت ندارند و احساس ناامنی می كنند.
 3. سروصدای غیرعادی در کابین آسانسور شنیده می شود و آسانسور با تکانه های شدید همراه است.
 4. گاهی اوقات آسانسور به صورت خود به خودی خاموش می شود و بعد از مدتی دوباره شروع به کار می كند.
 5. بیش از 10 سال از تاریخ نصب آسانسور گذشته بوده و در این مدت بازسازی و تعمیر نشده است.

بازسازی و تعمیر آسانسور خود را به چه کسی بسپارید؟

وجود يک آسانسور سالم و تمیز در مجتمع های مسکونی و اداری اهمیت زیادی دارد؛ زیرا باعث حفظ امنیت جان افراد می شود و مانع از بروز اتفاقات غیرمنتظره می شود.

به همین دلیل بوده كه توصیه می كنیم برای تعمیر و بازسازی آسانسور خود به شرکت خدمات آسانسور جامعی مراجعه كنید كه تخصص و تجربه کافی را داشته باشد و تعمیرکار آسانسور آن مرکز بتواند این کار مهم را به خوبی و متعهدانه انجام دهد. چرا آسانسورها به تعمیر و بازسازی

کارهای مهم در بازسازی و تعمیر آسانسور

 1. کفپوش كردن کابین آسانسور: در هنگام بازسازی آسانسور، باید ابتدا زیرسازی انجام شود و سپس پوشش مناسبی برای کف کابین آسانسور انتخاب شود. برای پوشش کف آسانسور می توان از انواع سنگ های مختلف با طرح گرانیتی و معرق استفاده كرد. در بعضی موارد هم از موکت های قابل شستشو برای کفپوش كردن کابین استفاده می شود.
 2. تعویض و بازسازی سقف کابین: يکی از مهم ترین اقدامات برای بازسازی آسانسور، تعویض و بازسازی سقف کابین است. برای سقف آسانسور می توان از ورقه های استیل، آینه يا سقف کاذب استفاده كرد.
 3. نورپردازی فضای داخل آسانسور: نورپردازی فضای داخل آسانسور هم موضوع مهمی بوده كه باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید. اگر از پوشش سقف کاذب در بخش سقف آسانسور خود استفاده كرده باشید، می توانید انواع لامپ های فلورسنت و LED را برای نورپردازی فضای داخلی آسانسور خود به کار ببرید.
 4. پوشش فضای داخلی آسانسور: برای پوشش داخلی کابین آسانسور می توان از ورق های استیل، آینه، ام دی اف و فرميکا استفاده كرد. ورق های استیل، زیباتر از سایر پوشش ها می باشند و دوام بسیار بیشتری دارند. به علاوه ورق های استیل، ضدخش و ضدپوسیدگی می باشند و کاربرد بیشتری دارند.
 5. آینه کاری کابین آسانسور: اگر داخل کابین آسانسور شما از آینه های قدیمی و مات استفاده شده است، می توان آن ها را با آینه های ساده و تمیز جایگزین كرد. در مدلهای جدید، آینه کاری داخل کابین خیلی ساده انجام می شود و دستگیره استیلی در کابین آسانسور وجود ندارد. چرا آسانسورها به تعمیر و بازسازی
 6. تعمیر صفحه کلید آسانسور: پنل های كنترل آسانسور اهمیت زیادی دارند و در هنگام بازسازی آسانسور باید به آن ها توجه ویژه ای كرد. در هنگام بازسازی آسانسور خود می توانید از صفحه کلیدهای معمولی استفاده كنید يا صفحات دیجیتال و پیشرفته را برای آسانسور خود انتخاب كنید كه جدیدتر می باشند.

 

در این مطلب روی این موضوع تاکید شد كه تعمیر و بازسازی آسانسور آن را به افراد متخصص و حرفه ای بسپارید؛ زیرا آن ها به نوع و جنس متریال ها و مصالح برای بازسازی کابین آسانسور توجه می كنند و با توجه به وزن کلی کابین آسانسور، تغییرات لازم را اعمال می كنند.

این موضوع هم مهم بوده كه شرایط و تجهیزات آسانسور يک مجتمع مسکونی با تجهیزات آسانسور يک مجتمع اداری و تجاری فرق دارد. افراد متخصص و حرفه ای برای بازسازی آسانسور به قدرت موتور آسانسور توجه می كنند و با توجه به قدرت موتور آسانسور و نوع کاربری آسانسور، کارهای لازم را در کابین آسانسور اعمال می كنند تا فضای آسانسور استاندارد، نو و تمیز شود.

چرا آسانسورها به تعمیر و بازسازی

برای سرویس آسانسور همین حالا با ما تماس بگیرید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *