چرا اسانسور کار نمی کند و چرا حرکت ندارد؟ این سوال رایج ترین سوالی است که مراجعین بعد از تماس با کارشناسان ما به زبان می آورند. آسانسور ها جزو پرکاربرد ترین دستگاه های ساختمان و آپارتمان های مختلف هستند که یک روز خراب شدن آن می تواند تبدیل یک روز سخت برای ساکنین به خصوص در طبقات بالا باشد!

در واقع عدم سرویس و نگهداری آسانسور به موقع و جدی نگرفتن این مسائل می تواند موجب بروز مشکلات بسیاری شود که به یک باره شما را غافلگیر می کند. کار نکردن آسانسور به صورت ناگهانی هم سوغات نادیده گرفتن اهمیت سرویس آسانسور محسوب می شود و شما باید هرچه سریع تر برای رفع آن دست به کار شوید. چرا اسانسور کار نمی کند

اگر شما از خدمات ماهیانه سرویس این وسیله استفاه نکنید و به شکلی موردی به برطرف کردن مشکلات بوجود آمده در این نوع دستگاه اقدام کنید هزینه های خود را کاهش داده اید به شکلی ماهیانه مبلغی را پرداخت نخواهید کرد. اما این سوال بوجود خواهد آمد که آیا این نوع اقدامات واقعا مقرون به صرفه بوده و سبب می شود که شما در طول استفاده از این نوع وسیله هزینه کمتری را انجام دهید؟

چیزی که در این رابطه بسیار واضح است این موضوع میباشد که این نوع وسیله به شکلی مستقیم با جان انسان ها سر و کار دارد و می تواند در صورت بروز مشکل چالش هایی جدی برای سلامت ساکنان ساختمان بوجود آورد.

هر چند استفاده نکردن از خدمات سرویس منظم در ظاهر امر باعث کاهش هزینه ها خواهد بود اما در دراز مدت برعکس عمل کرده و باعث افزایش هزینه های جانبی مربوط به این وسیله خواهد شد. علاوه بر این ممکن است در طولانی مدت سبب بروز خساراتی جبران ناپذیر برای ساکنین ساختمان شود که مطمئنا خساراتی سنگین و جبران ناپذیر خواهند بود.

چرا اسانسور کار نمی کند و حرکتی ندارد؟

اگر آسانسور شما از کار افتاده است و می خواهید بدانید چرا اسانسور کار نمی کند بهتر است از سوار شدن در کابین حتی برای تست عملکرد آسانسور خودداری کنید. چرا که امکان دارد به دلایل مختلف کابین به چاه سقوط کند و شما را دچار اختلالات جانی و مالی زیادی نماید. در ادامه ما احتمالاتی برای رفع اختلالات آسانسور در صورت حرکت نکردن در نظر گرفته ایم که می تواند باعث بالا بردن اطلاعات شما در این زمینه شود.

آسانسور گیر کرده

اگر در حین بررسی آسانسور با این اختلال رو به رو شدید، امکان دارد چشمی آسانسور دچار اختلال شده باشد و یا کاملا خراب شده باشد. در هر صورت بهتر است از دستکاری بپرهیزید و اگر کسی در آسانسور گیر کرده با آتش نشانی و اگر کسی در آسانسور وجود ندارد، با مرکز سرویس و نگهداری آسانسور تماس بگیرید.

موتور آسانسور روشن نمی شود – چرا اسانسور کار نمی کند

در این مورد به احتمالا بالا بخشی از مدار الکترونیکی دچار قطعی شده است. برای برطرف کردن این مشکل پیش از هر چیزی باید با کمک آوومتر کلیه مدارات الکترونیکی مثل سیم های رابط، اتصالات و کلیدها، دوشاخه و پریز را بررسی کنید و مشکلات مربوطه را رفع کنید. باید این وظیفه را بر عهده یک تعمیرکار با تخصص کافی بگذارید. زیرا اگر سرویکار دارای اطلاعات کافی نباشد می تواند مشکل را گسترده تر کند.

آسانسور با وجود موتور روشن حرکت نمیکند

دلیل اصلی این مشکل از کار افتادگی کلید گریز از مرکز است. اگر در صورت خاموشی موتور، کنتاکت های کلید وصل نباشد، زمان شروع به کار سیم پیچ راه انداز در مدار الکترونیکی قرار نگرفته و در نتیجه موتور حرکت نمی کند. چرا اسانسور کار نمی کند

برای برطرف کردن این مشکل با کمک آوومتر کلید را تست کنید و اگر کلید خراب بود آن را تعویض کنید. همینطور ممکن است سیم پیچ اصلی یا کمکی قطع شود، برای رفع آن به وسیله آوومتر هر دو مدار را تست کنید و اگر محل قطعی مشخص شد آن را رفع کنید.

خراب شدن قفل درب طبقات آسانسور

همه دستورات حرکت از تابلو فرمان صادر می گردد. برای همین، تابلو فرمان باید پیش از حرکت آسانسور از رعایت موارد ایمنی اطمینان داشته باشد که شامل موارد بسیاری است؛ یکی از این موارد بسته بودن درب طبقات می باشد.

باز بودن درب طبقه آسانسور خطرات بسیاری دارد و می تواند حادثه به بار آورد. همین می تواند زمینه ساز سقوط افراد به داخل چاه و یا بروز نقص عضو در افراد باشد. به همین دلیل، تابلو فرمان تا پیش از بسته شدن همه درب های آسانسور فرمان حرکت را صادر نمی کند.

از گفته های بالا می توان دریافت که اگر اختلالی در قفل درب های آسانسور وجود داشته باشد، تابلو فرمان آسانسور دستور حرکت را صادر نمی کند و آسانسور از کار می ایستد. پس ++یک سرویسکار مجرب و مجاز++ باید از کارکرد درست قفل های درب آسانسور مطمئن شود تا متوقف شدن پی دی پی آسانسور رفع گردد.

اگر قفل های آسانسور درست کار نکند، تابلو فرمان که همواره امنیت آسانسور را بررسی می کند، دستور حرکت را صادر نمی کند و آسانسور از کار می افتد. چرا اسانسور کار نمی کند

خراب شدن کفشک آسانسور

به طور کلی می توان گفت کفشک وسیله ای ست که باعث حرکت آسان تر کابین آسانسور و وزنه بر روی ریل ها می شود. از این رو، این قطعه برای حرکت آسانسور بسیار مهم است. پس خرابی این قطعه بر روی حرکت آسانسور تاثیر گذاشته و خرابی یا نقص در کارکرد آن باعث خرابی و توقف های مکرر در آسانسور می شود.

خراب شدن تراول کابل – چرا اسانسور کار نمی کند

تراول کابل نوعی کابل تخت و رابط بین تابلو فرمان آسانسور و کابین آسانسور است. یک سر آن به تابلو فرمان و سر دیگر به کابین آسانسور متصل بوده و همراه با حرکت کابین آسانسور، تراول کابل هم جابجا می شود. در صورت مرغوب نبودن تراول کابل، در تراول کابل ساییدگی ایجاد  می شود. نتیجه این روند، ایجاد اختلال در رسیدن پیام ها از کابین آسانسور به تابلو فرمان آسانسور و در نتیجه، ایجاد اختلال در عملکرد آسانسور و توقف های مکرر آن است.

خراب بودن سیم کشی برق آسانسور

آسانسورها برای پیشگیری از بروز خطرات جانی مثل سقوط آسانسور در صورت بروز قطعی برق و نوسانات مربوط به آن دست از کار کردن بر می دارند. پس در صورتی که مشکلی در سیم حامل برق رخ دهد این نوسانات و اختلال در سیستم برق آسانسور خرابی های پی در پی ایجاد می کنند و جواب سوال چرا اسانسور کار نمی کند هستند.

خراب بودن قطعات تابلو فرمان آسانسور

تابلو نقش مغز آسانسور را برعهده دارد و بدون صادر کردن اجازه تابلو فرمان آسانسور حرکت نخواهد کرد. خود تابلو فرمان از قطعات متعددی ساخته شده که اختلال در عملکرد هر یک از این اجزا باعث توقف های پی در پی آسانسور می شود. چرا اسانسور کار نمی کند

نبود سرویس و نگهداری آسانسور

همة وسایل های مکانیکی برای کارکرد بهتر نیاز به مراقبت و رسیدگی مداوم هستند. آسانسورها هم برای اینکه بتوانند عملکرد بهتری داشته باشند، باید به صورت ماهانه توسط یک سرویسکار مجاز بازرسی و در صورت نیاز تعمیر شوند. اما برخی افراد بر این اعتقادند که هزینه برای تعمیر و نگهداری آسانسور به صورت دوره ای هیچ فایده ای ندارد و فقط در صورت خرابی آسانسور باید آن را تعمیر کرد.

باید گفت همین تفکر باعث خرابی های پی در پی آسانسور و خسارتت جبران ناپذیری را به دنبال دارد. هرکدام از نکاتی که به آن اشاره کردیم، اگر به درستی مورد عیب یابی قرار بگیرند، رفع می شوند و شما را از صرف وقت و هزینه در امن نگه می دارند. یک عیب یابی دقیق اگر توسط یک سرویسکار آسانسور باتجربه صورت گیرد، نمی تواند امنیت استفاده از آسانسور را برای ساکنین تضمین کند. چرا اسانسور کار نمی کند

استفاده اشتباه ساکنین از آسانسور چرا اسانسور کار نمی کند

متاسفانه خیلی از ما شاهد استفاده نادرست ساکنان از آسانسور بوده ایم؛ حمل بارهای سنگین، حمل اشیای نوک تیز و آسیب زننده به کابین آسانسور، سوار شدن بیش ازحد ظرفیت و حمل آسانسور، باز و بسته کردن بی مورد آسانسور، جلوگیری از بستن در… همه این موارد می تواند مسئله ساز باشد. کافیست که واضح و شفاف به ساکنان توضیح دهید که استفاده از آسانسور چه آدابی دارد.

چرا اسانسور کار نمی کند

چرا باید مرکز سرویس و نگهداری آسانسور مانا را انتخاب کنیم؟

مرکز سرویس و نگهداری آسانسور مانا یکی از بهترین مراکز تعمیرات آسانسور در تهران بوده که به شدت روی فعالیت تکنسین خود نظارت دارد. این مجموعه دارای نکات مثبتی است که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

سرویسکار آسانسور ماهر چرا اسانسور کار نمی کند

این مجموعه دارای تعمیرکاران بسیار ماهر و با تجربه ای است که سالانه دانش خود را طبق پیشرفت تکنولوژی بروز می کنندو شما می توانید برای سرویس و نگهداری آسانسور روی این سرویسکاران حساب باز کنید.

قطعات درجه یک و اصلی

ما به خوبی از ارزش وقت و زمان شما خبر داریم و همین باعث شده است قطعات معیوب آسانسور را فقط با قطعات اصلی و ضمانت دار تعویض کنیم. این کار موجب کاهش استهلاک کل قطعات داخلی آسانسور شده و شما را با هزینه های کم تری برای تعمیرات بعدی رو به رو می کند.

خدمات رسانی در سریع ترین زمان ممکن

ما در هرکجای شهر تهران که باشید، در کم ترین زمان ممکن نزد شما می آییم و با کمک کارشناسان مجرب خود، مشکل پیش آمده را در سریع ترین زمان ممکن حل می کنیم.

خدمات رسانی به صورت 24ساعته حتی در روزهای تعطیل

یکی از نکات مثبت سرویس و نگهداری آسانسور مانا این است که به صورت 24 ساعته و حتی در روزهای تعطیل آماده پاسخگویی به مشکلات شما هستند و شما می توانید بدون معطلی آرامش را به ساختمان بازگردانید.

ارائه ضمانت نامه معتبر

مرکز سرویس و نگهداری آسانسور مانا، با ارائه ضمانت نامه معتبر بعد از انجام خدمات، سعی در جلب رضایت شما عزیزان دارد و در صورت تکرار مشکل، آن را با توجه به ضمانت درنظر گرفته شده حل می کند. چرا اسانسور کار نمی کند

همین حالا برای نصب و تعمیر آسانسور با ما تماس بگیرید!

برای تماس با ما می توانید از راه های ارتباطی ذکر شده در قسمت پایانی وب سایت استفاده کنید و در سریع ترین زمان ممکن با ما تماس بگیرید. بعد از تماس با ما و ثبت سفارش از طرف شده تکنسین مربوطه به محل اعزام می شوند و مشکلات شما را به صورت جدی مورد بررسی قرار می دهند. چرا اسانسور کار نمی کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *