کدهای خطای آسانسور و بررسی تابلو فرمان آسانسور مستلزم داشتن اطلاعات و آگاهی از اصول سرویس آسانسور است. برای نصب تابلو فرمان آسانسور باید از نصابان ماهر و سرویسكاران مجرب كمک گرفت تا به صورت دقیق اين قسمت مهم از آسانسور را نصب كنند. تعمیر تابلو فرمان هم باید دقیق و كامل انجام شود.

بررسی تابلو فرمان آسانسور

مطمئنا بعد از نصب هر آسانسور، نصاب يا سرویسكار آسانسور باید آز آسانسور نصب شده بررسی كند تا مطمئن شود كه آسانسور می تواند فعالیت نرمال و ایده آلی را داشته باشد يا خیر؟ البته کدهای خطای آسانسور نياز به آموزش های تخصصی تعمیر و سرویسكاری دارد كه با شركت در كلاس های آموزش نصب و سرویس آسانسور، نصب دقیق، تعمیر تخصصی و بررسی آسانسور به طور كامل آموزش داده می شود.

یک نصاب يا سرویسكار ماهر باید در زمان بررسی موارد زيادی را بررسی كند كه همه اين موارد در بررسی لیست بررسی و سرویسكاری آسانسور به طور كامل قید شده است. از جمله اين موارد تابلو فرمان آسانسور است كه یكی از قسمت های مهم و اساسی در آسانسور است.

بررسی تابلو فرمان آسانسور توضیحات

یكی از قسمت های حساس و مهم در نصب آسانسور تابلو فرمان آسانسور است كه نصب دقیق آن بسيار مهم است. چون اعلان همه وضعیت های قسمت های متنوع آسانسور به عهده تابلو فرمان آسانسوراست. نصب دقیق آن موجب می شود تا آسانسور عملكرد خوبی داشته باشد و همینطور در بررسی از آسانسور نقش بسيار مهمی دارد. گاهی با استفاده های اشتباه از آسانسور و بی دقتی در نصب تابلو فرمان مشكلاتی برای خود تابلو فرمان اتفاق می افتد.

اين ایرادات و مشكلات با علائمی خاص مشخص می شوند. دارا بودن از آگاهی و آشنایی با اين علائم در بررسی تابلو فرمان بسيار كمک كننده است. كه اين كار یک تعمیركار يا سرویسكار حرفه ای و مجرب است. در ادامه برای مثال چند نمونه از علائم خطا های تابلو فرمان را در بررسی تابلو فرمان آورده ایم.

بررسی تابلو فرمان آسانسور و کدهای خطای آسانسور

 • وضعیت غیر عادي فعال شدن يا غیر فعال شدن همه ورودیها error Main
 • قطع مدار ایمنی ازنقطه ۷۱ زمان حركت ۷۱ on Error
 • قطع مدار ایمنی ازنقطه ۶۶ زمان حركت ۶۶ on Error
 • قطع مدار ایمنی ازنقطه ۶۸ زمان حركت ۶۸ on Error خطاي ناشی از عوامل خارجی Fault External
 • خطا در عملكرد كنتاكتورها (تیغه كمكی كنتاكتورها) Error Contactor
 • فعال شدن سنسور حرارتی موتور(گرم شدن فوق العاده موتور)Error FTO
 • فعال شدن همزمان رویزیونهاي كابین و تابلو Error Crv&Mrv
 • خطاي مربوط به حركت Error Travel
 • فعال شدن همزمان سنسورهاي اضطراري دورانداز با کدهای خطای آسانسور Error Ca1 & Can
 • Canو Ca1 اشتباه اتصال Direction Fault
 • پل شدن مدار ایمنی Fault Bypass Safety
 • خطای مربوط به طولانی شدن زمان بسته شدن درب Closing Time out
 • خطای مربوط به طولانی شدن زمان بازشدن درب Opening Time out
 • ظرفیت بیش از حد مجاز كابین Error Load Over
 • نا معتبر شدن پارامترها در حافظه سیستم Error Fatal

کدهای خطای آسانسور

عمده مشکلات در تابلو فرمان آسانسور

در قسمت تابلوفرمان آسانسور بیشتر ایرادات به علت فرسودگی و استهلاک قطعات مورد استفاده در تابلو فرمان است. در اين مورد می توان به مثال هایی از قبیل ورود و خروج ولتاژ و آمپر نامناسب از داخل قطعات تابلو فرمان كه باعث فرسودگی و ضعیف شدن قطعات داخل تابلو می شود اشاره کرد.

همانطور كه گفته شد، در تابلو فرمان آسانسور خطاهایی دیده می شود كه كد هریک از خطا ها علت آن خطا را شناسایی می كند. بسياری از سرویسكاران آسانسور با کدهای خطای آسانسور آشنایی داشته و نسبت به رفع مشكل اقدام می کنند.

بررسی تابلو فرمان آسانسور

باید اين نكته را مهم دانست كه سرویس و سركشی به تابلو آسانسور هم به آسانسور كمک می كند تا عمر بیشتری داشته باشد. دقت شود ایراداتی تابلو فرمان وقتی دارای گارانتی است باید به دست نمايندگان رفع شود و سرویسكار اجازه تعمیر ندارد.

قطعات فرسوده آسانسور 

بعضی از نكات مهم در کدهای خطای آسانسور و تعمیر آن

DOOR IS OPEN 401- FL G MU01 MD01

این کدهای خطای آسانسور مشخص می كنند كنتاكت دو شاخه درب طبقات قطع است. يا یكی از سوئیچ های حد بالا و پایین و قارچی ته چاه و گاورنر بالا و پایین قطع شده است.

DOOR OPEN- FL 6 MU13 MD13

این کدهای خطای آسانسور مشخص می كنند كه یكی از درب ها باز مانده يا احتمالا دو شاخ یكی از درب های آسانسور جا نخورده است.

SAFTY_/_EO 420- FL 3 MU08 MD08

مشخص می كند فیوز ۱۱۰ ولت خراب شده يا یكی از سوئیچ های حد بالا و پایین و قارچی ته چاه و گاورنر بالا و پایین قطع شده و يا كنتاكت دو شاخ درب وصل نیست.

OPENING ERROR E8- FL 3 MU07 MD07

مشخص می كند درب اتومات كابین باز نمی شود یعنی موتور ضعیف شده و توان باز كردن كمان را ندارد يا با چسبیدن لته های داخل كابین به كف امكان باز و بسته شدن درب وجود ندارد.

 

آسانسور مانا با کمک متخصصین حرفه ای و توانمند خود نصب تابلو فرمان ها را به صورت كاملا دقیق و حرفه ای انجام می دهد. شما می توانید قیمت روز انواع قطعات آسانسور، مثل قیمت روز موتور آسانسور را از مجموعه آسانسور مانا استعلام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *